Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó kis teszt lett, köszönjük! Mindkét hűtő jól végezte a dolgát, de a Grand Kama tényleg inkább egy kisebb procira való.

(#2) #19617792


#19617792
törölt tag

Nagyon jó teszt! :R

Ment egy PÜ! :)

(#3) Monyesz válasza ^Clown (#1) üzenetére


Monyesz
aktív tag

Azért ha a gyári venitvel - ami egy 140-es - 800-as fordulaton tudott annyit, mint a tesztventivel - ez csak 120-as volt ugye - 1200-on, akkor azért bízni lehet benni, hogy több is kijönne belőle ! :B
Felteszem a kisebb bordaméretet összehangolták a nagyobb ventivel. A 120-as venti eleve kisebb felületet fog csak a bordából, ott nyilván a légáramlás is hiányos, kiesik a borda egy része a hűtésből.
Ventit ezen a hűtőn nemigen érdemes cserélni, mert rosszul jár vele az ember, legalábbis feleslegesen dobja ki a venti árát. ;]

(#4) Gerisz


Gerisz
addikt

Na ez kellett!
Itt jól látom, hogy öcsémnek az intelre veszek egy True-t és elveszem tőle a Z600-at ;]

(#5) Mans20


Mans20
addikt

Már 2.66 MHz.en 56 meg 58 fokok?hát ez elég gáz hogy ennyire melegszik egy i7 920.

(#6) Henk


Henk
veterán

Köszi mindenkinek. :R
Közben belejavítottam még és sikerült kicsit elcsesznem pár képet, este orvosolom még a hibákat. :B

(#7) Mans20


Mans20
addikt

Ezt még nem is láttam [link]

(#8) Angel1981


Angel1981
veterán

Rajongója vagyok a Scythe-nak (Ninja 2 van a gépemben), úgyhogy érdeklődve olvastam!
Köszönjük! :R

(#9) jones965


jones965
Modder

Gratulálok az elvégzett teszthez!
Mióta vízhűtést használok, kiesett a látókörömből a léghűtők világa, pont ezért olvastam el a cikket, hogy legyen viszonyítási alapom.

(#10) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó lett GRATULA :R :R

(#11) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Jó teszt lett :R

Viszont a kezeit kellene eltörni a tervező(k)nek, aki ilyen push to-pin lefogatást álmodik meg a Scythe hűtőnek. :(

Persze, költséghatékony megoldás, de ez meg is látszik rajta :)

https://vertigostore.eu

(#12) vuk777


vuk777
aktív tag

Üdv!
Gratula a cikkhez!
Nekem is Z600 van /65nm C2D E6600-án @2400Mhz/ hibátlanul teszi a dolgát 3200Mhz en akár venti nélkül is megálja a helyét :R az viszont meglepett,hogy ilyen magasak a hőfokok az I7 rendszeren :U ...úgy látszik tényleg megéri az árát,még fűteni is lehet vele :P

(#13) Foo


Foo
tag

a teszt informatív, tetszett. és nem hencegés képpen, csak mellékesen a saját méréseim egy core i7@920 D0 + noctua nh-u12p cooler-el ami ugye kb. a tesztben szereplő hűtök árkategóriájában beszerezhető.
2,66GHz/1000rpm alapon=48C terhelve=54C
3,40GHz/1000rpm alapon=53C terhelve=61C
Sosem emelem a ventik fordulatszámát!
4,00GHz-ig még nem húztam a procit és egy darabig nem is fogom, mert szerintem felesleges. i7@920-ban van elég kráft, hogy alapból kiszolgáljon minden igényt...

(#14) JanR


JanR
addikt

Elég magasak azok a hőfokok sztem :U
Nálam így alakul: Termalright IFX 14 i7 920-on:

2.66Ghz IDLE : 32 fok / LOAD : 62 fok
3.2Ghz (1.1V) IDLE : 32 fok / LOAD 63 fok
3.6Ghz (1.2V) IDLE : 34 fok / LOAD 67 fok
3.8GHZ (1.25V) IDLE : 37 fok / LOAD 71 fok
4Ghz (1.3V) IDLE : 40 fok / LOAD 76 fok

Az IFX-en 1 db 12cm venti van (600rpm). A hőmérsékletet RealTemp-el mértem 100-as TJmax mellett. A Load fokokat 20x IBT alatt produklata (értelem szerűen a legmagasabb érteket irtam le).

(#15) Henk válasza jones965 (#9) üzenetére


Henk
veterán

Thx. :R
Örülök, hogy segíthetek képet alkotni a léghűtők világáról. Bár meglátásom szerint aki vizet használ az már nem magyon tér vissza.

kelzsoca: ne is mond, egy barom volt aki ekkora hűtőnél ezt a bepattintós lefogatót kitalálta.

Foo: azért nálad az idle hőfokok elég magasnak tűnnek.

JanR: valóban elég magasak de úgy nézem nálad egy kicsit még magasabbak, legalábbis terhelt állapotban. Próbálj meg Linx-et futtatni még egy kicsit dob majd rajt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) JanR válasza Henk (#15) üzenetére


JanR
addikt

Igen, ezen csodálkozom én is. Nem ártana 1 venti alulra és egy felülre :U :)

(#17) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi a tesztet!

az említett IFX értékekhez hozzá kell venni, hogy egy darab 600as ventivel az IFX nem különösebben jó. ahogy én néztem anno, olyan 140m3/h körül jött meg annak a hűtőnek igazán az ereje. egy 63m3/hs Glacialtech és egy 200m3/hs Papst között nálam 13 fok (65vs52) különbség volt még 9x333on is a q66al.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) aram01


aram01
nagyúr

jó teszt gratulálok :C
nem gondoltam volna hogy a z600 ilyen böszme nagy :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) Monyesz válasza Foo (#13) üzenetére


Monyesz
aktív tag

Nem tudom a többi árat, de a Grand Kama Cross 10500,- volt. Szerintem az összes többi drágább ennél: Mugen, Mega, TRUE, Noctua... Talán a Z600 azonos kategória, venti nélkül persze.

A konkrét hőfokok azonos procinál is komolyan eltérhetnek a házhűtés függvényében, jobb az egymáshoz képesti eredményt nézni. Meg persze egy jól szellőző házat csinálni ! ;)

(#20) Lacc88


Lacc88
senior tag

Grat. a teszthez ! :K

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#21) kkf


kkf
aktív tag

szép teszt lett, gratulálok. bár egyiket sem venném meg ez alapján tuninghoz, de pont ezért is jó a feltárás, mert most már ezt is tudom :C

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#22) Foo válasza Monyesz (#19) üzenetére


Foo
tag

jaja, a jól szellőző ház a legfontosabb. egy jó coolerrel is mérhetsz horror hőfokokat ha nem szellőzik a kuckó... a noctuához járt a két venti is. :)

(#23) Henk válasza kkf (#21) üzenetére


Henk
veterán

Pedig ezek közül a hűtők közül néhány az élmezőnyben van nem is nagyon van náluk komolyabb léghűtő. Tudsz még javítani erősebb ventikkel de nálam a hang az egyik elsődleges szempont ezért nem is próbáltam őket 1600rpm-nél nagyobb ventivel. A másik, hogy ilyen terhelést mint a Linx amit produkál a gyakorlatban sosem kap a proci azért is ezzel teszteltem.

(#24) mpierre


mpierre
veterán

Ejj-ejj az a Z600... Nekem jó a TRUE...

Ezt a hűtés dolgot alaposan körbejártad... :K

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25) zippofcy


zippofcy
senior tag

Véleményem szerint semmi haszna annak ha "alulhűtjük" a procinkat.
Mindegyikben van hővédelem, vagyis lekapcsol ha túlmelegszik.
Nem Xenon alaplapos x360-ok ezek, hogy állandóan hőmérőzzük őket mint perverzek a babapopsit ;]
A Duronok meg Tbirdök ideje is jó 5-6 éve hogy végleg lecsengett. (gyk, gyári hővédelem nélküli AMD procik amiket épp úgy nem szabadott volna kereskedelmi forgalomba engedni mint a xenonokat. 1-1et le is füstöltem mindegyikből anno :D Aztán okos enged alapon: inkább vettem Intelt ;] )

Szal én eddig mindig ezt tettem: megfogtam a procit, beraktam a lapba, felraktam egy windozt (ha nem volt) aztán elkezdtem emelni a voltot. A mhzet hagytam alapon.
Mikor már nem bírta, visszaraktam eggyel és belőttem hozzá a mhzet. Aztán csökkentettem a voltot, és ha bírta úgy hagytam.

Semmi értelme 10-15 ezer HUFos hűtőket venni ... az Athlon64em simán elment a fenti módszerrel 4 évet és fogadok most is ketyeg még vhol :)
Ez a "kinek hidegebb a procija" még sokkal értelmetlenebb mint a "kinek megy többön a procija" mert az utóbbinak legalább télleg van vmi előnye (ha soxor nem is sokat számít az a plusz 1-200 mhz, de igazából 3.5 vagy 3.7, tökmind1)

Persze vannak extrém esetek, pl. egy PhenomII x2-ben bekapcsolva a másik két magot már nem bírja el a gyári hűtő ... na de akinek akkora mákja van hogy ez összejön neki az vegyen egy TX3-ast 5 ezerért és kész. (Meg az a gyári hűtő amúgy is egy vicc.)

i7-et meg nem hinném hogy a hozzáadott hűtő nem bírná lehűteni ...ráadásul a 4-500Wot fogyasztó rendszerek korában a tápventi hangja úgyis tuti elnyomja a gyári hűtőjét ;]
Ha vki csendes gépet akar az kb 50 ezres vízhűtés + nemtom mennyi egy passzív táp de tippem hogy ugyanennyi.

Szal nem azt mondom hogy nem LEHET olyan helyzet mikor szükség van lecserélni a gyári hűtőt, de az esetek 90%-ban tök feleslegesen cserélik le. Divatból. Mer az a menő ... meg a procit is felpolírozzák, amivel jó ha nyernek 2-3 fokot, de a gari az örökre elvész.
Mint mikor hűtésmoddolták a xenonokat, hogy már ne lehessen őket legariztatni az MSnél (lite-on driveok előttieken nem volt matrica, lehetett firmware cserélni nyom nélkül)
Igaz a hűtésmod semmit nem számított ha mondjuk fektetve használták a boxot vagy pláne ha berakták vmi 3 oldalról zárt helyre ... de divat volt hát csinálták.

A fentiekből ezért én csak a Cross-ot venném ... a feladatát ellátja (4ghzen is megy vele az i7) nem takar ki semmit, és nem egy ökör ára.
Bár aki i7-et vesz az valszeg nagy ívben tesz az ár / teljesítmény arányra, meg a gazdaságosságra. ;]
Van aki lottózik, van aki megveszi a csúcsprocit ... ki mire izgul, ugye :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#26) Depression válasza zippofcy (#25) üzenetére


Depression
veterán

Egy proci nem csak a füsttől megy tönkre. A magas(abb) hőfoktól a lapkán lévő atomok kiszakadhatnak. Ez pont régen nem volt jelentős probléma, hisz jóval nagyobb csíkszélességgel készültek a processzorok.
A mai 32nm-en készült prociknál ez viszont már csak 5-600 atomot jelent, amiből ha egy pár elszáll jelentkezhetnek a hibázások. Ez úgy jelentkezik, hogy ami elment 4GHz-en egy évig, utána nem lesz képes csak mondjuk 3,6-ra. És ez a romlás folyamatos, a végén meg megadja magát.
Persze 1-2 fok nem jelent semmit, de 10+ fokért nagyon is megéri befektetni. Főleg, hogy míg a procit cserélgeti az ember, egy ilyen hűtőt csak egyszer kell megvenni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#27) Henk válasza zippofcy (#25) üzenetére


Henk
veterán

Hát én a gyári hűtővel már nem próbálnám ezeken az órajeleken használni. Mondjuk akár 80-90 fokon is biztos üzemelne egy darabig de az biztos, hogy nem egészséges folyamatosan ennyin használni. Meg ha valaki tuningolni akar akkor is előny ha alacsonyabb hőfokon tudja tartani a procit. Arról nem is beszélve, hogy az sem mindegy hány fokos levegőt mozgatnak a házvan a ventik. A vga is elmegy 90 fokon de én nem bánom, hogy csak 60 fokig melegszik így nem fűti annyira tele a házat. Főleg akinél még a ház szellőzése is rossz. A polír szerintem is az extrém tuning része. Lehet komoly gépet is halkra építeni de az tényleg pénz kérdése. Az én tápom idle 500 terhelve meg 800 rpm körül megy na az nem nyomja el semminek a hangját. Passzív tápok pedig alapvetően nem a nagy terhelésre készültek azon kívül, hogy iszonyú drágák és oda tényleg jó házhűtés indokolt. 50k-ért pedig elég szolid vízhűtést lehet építeni mikor ezekre az új vga-kra egy blokk 20-25k.

(#28) Depression válasza Henk (#27) üzenetére


Depression
veterán

Egy 90 fokos proci/vga sem fűti jobban a házat, mint egy 30 fokos.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) Henk válasza Depression (#28) üzenetére


Henk
veterán

Hogy-hogy?
Nekem míg a gyári hűtő volt a vga-n és jóval melegebb volt addig a többi alkatrész hőmérséklete is pár fokkal magasabb volt.

(#30) zsirfecske


zsirfecske
addikt

z600:
"Végül egy kép arról hogyan mutat a házban ez a monstrum. Jól látszik, hogy a 6 ram slot-ból 4-et csont nélkül kitakar így ha magas borda lenne a ramon akkor ezt így be sem tudtam volna szerelni. Ilyenekre érdemes odafigyelni mielött megveszi az ember. Amúgy a szerelése semmi nehézséget nem okozott."

nálam dhx bordás corsair ramok vannak mellette és nem rémlik, hogy bármi is szűkös lett volna a memóriák környékén. vagy az alaplapod spéci és túl közel vannak a slotok a procihoz, vagy nem jól saccoltál.

amúgy meg hülyeség, hogy nem éri meg ilyen hűtőt venni. nálam speciel passzívban megy e8400 vele, halk üzemre igenis z600 az egyik legjobb hűtő!

(#31) Henk válasza zsirfecske (#30) üzenetére


Henk
veterán

Nem kellett saccolnom semmit, nézd meg a képen. A ram teteje és a venti között meg nem volt 1cm. Ez nyilván lap függő mert nem azonos a távolság a proci és ramok között a különböző lapokon, de azért írtam, hogy érdemes odafigyelni rá.
Ki mondta, hogy nem éri meg ilyen hűtőt venni? :U
Mondjuk az megint más, hogy te egy c2d-ra használod oda elég passzívan is. Quad-ra is jó mint látszik de létezik jobb is ez gondolom nyilvánvaló.

(#32) Mans20


Mans20
addikt

Szerintem nem sok értelme lesz lecserélni a megát egy true ra,kb egy szinten van,külföldi tesztekbe pár fokkal jobb jobb a mega,vagy épp a true,bár gondolom a házhűtéstől is függhet meg esetleg a pasztától,hogy mindenhol másak a hőfokok.

(#33) Henk válasza Mans20 (#32) üzenetére


Henk
veterán

Pontosan tudom mennyivel lesz jobb mert próbáltam, ott van az első tesztben is. Nekem az a 2-4 fok ebben a kategóriában megéri.

[ Szerkesztve ]

(#34) proci985 válasza zippofcy (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

q6600asoknál anno a dolog úgy nézett ki, hogy alapórajelre gyári hűtő, 3.2ig TX2/AC7, 3.2-3.7 között szerencsefüggően TRUe, fölötte víz. a TRUE olyan 200Wig bírta a hőtermelést...

kétmagosod van. a kétmagosok nem melegszenek:) négymagosoknál a gyári hűtő alapórajelre elég, de hangos lesz és a tetejében meleg.

ha meg már nincs gari, akkor miért ne polírozna az ember? nem csak arról a 2-3 fokról van szó, jobb lesz a kupak hővezetése, ami a visszahűlésre pozitívan hat. másrészről meg az a 2-3 fok ezen a szinten egyáltalán nem kevés... ha az ember nem akar vizet, akkor más út nincs.

légen is lehet hatékonyat és csendeset építeni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) Zolás


Zolás
addikt

Nagyon jó teszt de az igazi az lett volna ha kipróbálod azt jogy a Z600 passzivan mit tud és a többi hütö passzivan mit tud. Az lehet hogy ventivel verik pár fokkal de passzivan tutira elkenné a szájukat a mega-tuning hütöknek :DDD Zajmentes procihütöböl csak ez az egy van :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#36) Henk válasza Zolás (#35) üzenetére


Henk
veterán

Hát mivel 2x akkora borda és kifejezetten passzív üzemre van tervezve még szép, hogy jobban teljesít mint a többi. De ha megnézed a hőfokokat akkor passzívan meg sem próbáltam mert mind elvérzett volt meg nem volt célom kínozni a gépet. Talán alapon elbírta volna de ott is nagyon melegedett volna így nincs létjogosultsága itt a passzív hűtésnek. Hát az Orochi meg a Ninja2 még indulhatna a passzív kategóriában.

(#37) kpal


kpal
veterán

Szép részletes cikk. :)

(#38) ttt1


ttt1
őstag

Mondjuk én 8 e-ért jutottam a Z600-hoz , igaz 1366os foglalat nélkül(1 éve nem nagyon volt még i7) ,de ezek alapján megmarad még 1 ideig:)

(#39) Henk válasza ttt1 (#38) üzenetére


Henk
veterán

Az jó ár érte. Mostanában eléggé hiánycikk még használtan is többért adják mint 8k.

kpal: :R

(#40) alienpapa


alienpapa
senior tag

Tetszik a teszt, főleg a z600! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#41) nfsu17


nfsu17
veterán

Szia Henk!

Hogy ment neked 1600-at a Scythe venti? A speckó szerint 1300 a max (+-) és nekem sem megy 1400 fölé. Semmelyik képen nem látom, hogy 1600 lenne sajnos, de a venti rpm-jét sem. :(

(#42) Speed® válasza nfsu17 (#41) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"gyárilag jár hozzá ventilátor de én a hitelesebb összehasonlíthatóság érdekében ugyanazt a 120-as Coolink ventit használtam mint a többi hűtő esetén."

(#43) nfsu17 válasza Speed® (#42) üzenetére


nfsu17
veterán

Igen, köszi, már kiderült, csak a kép csalóka volt, azt néztem meg nemrég, a cikket meg régebben olvastam és már elfelejtettem a részleteket. Bár nem értek egyet a venti lecseréléssel, de ez egyéni vélemény.

(#44) Chaser


Chaser
titán

Vetem egy Z600 csodát, brutális jószág:) Volt már nagy hűtőm, a legnagyobb egy DeepCool IceBlade Pro, de ez...ha valaki tudná hol tudnék rá venni/csináltatni amd lefogatót kérem keressen meg :R sajnos csak a 775-ös lefogató volt hozzá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.