Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) doc válasza #64791808 (#50) üzenetére


doc
nagyúr

Ezt ne próbáld meg velem elhitetni, hogy felment egy update, és 250 gépen megállt az IE, és ez az MS hibája.
miért, szerinted kinek a hibája, hogy egy rakás teljesen különböző gépen (régi notebook, új notebook, régi asztali, új asztali, minden hw különböző, stb) ugyanaz a jelenség jött elő? tényleg érdekel hogy ezt mivel magyarázod...
érdekes módon az autoupdate előtt nem voltak ilyen gondjaink...

nem anyagi okokból nincs 250 gépről mentésünk, hanem ahogy egy előző postban leírtam, nem sokra mennénk vele, annál a pár percnél (vagy max. fél óránál) amit megspórolnék azon, hogy nem telepítek mindent újra, többet érhet az hogy mindenből a legújabb kerülhet fel
a kritikus gépekről vannak mentéseink (öntőgépek, termelésben aktívan és folyamatosan részt vevő gépek, stb) a többit meg ha kell újrahúzom 1 óra alatt

(#52) philoxenia válasza doc (#51) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kritikus gépen Windows ? :Y :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53) doc válasza philoxenia (#52) üzenetére


doc
nagyúr

ha muszáj...
sajna az adott műszer vagy gép gyártója kerek-perec közli hogy mit kell a hozzá kapcsolt számítógépre tenni. az olaszok pl. win2000 mániákusok, de van olyan öntőgép, aminek a vezérlő számítógépén spanyol (!!) nyelvű win98 fut.
de van 3.1-es vindozzal felszerelt gepunk is :) hozzateszem, a 3.1-esek kozul meg egyikkel sem volt baj :D

(#54) philoxenia válasza doc (#53) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De ezeknek a gépeknek nincs szükségük az update-re, ha jól gondolom ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55) doc válasza philoxenia (#54) üzenetére


doc
nagyúr

isten orizz hogy barki/barmi hozzajuknyuljon azon kivul ami muszaj

(#56) csizs


csizs
aktív tag

Az én véleményem szerint a windows update rendesen müxik, de azonban valóban néha hibázik, mint minden, de hát ez a BUG és a bogarak mindenhol ott vannak.Azonban a lassulásos dolog is müxik bár úgy, ahogy te említed azért nem mérvadó, de sP0 és egy SP2 között van technológiai különbözet, ami ugyen memória igényes is lehet néha. A linuxról meg pár gondolot és a stabilitásról nekem Windows mellett Debian van fent és egy sima reset miatt összeomlik a partició, ha olyan dologra nem használod, persze, hogy simán évekig is megy, de ezt ne hasonlítgasd. mindkettő valami másra jó és igy van ez jól...........

Updatelek egyett :-)

1x éve a prohardveren!

(#57) doc válasza csizs (#56) üzenetére


doc
nagyúr

ha egy resettől összeomlik a partíció, akkor ott valamit nagyon elbaltáztál...
kapásból jó eséllyel ext2, ami már vagy 10 éve is elavultnak számított
normális filerendszer észre sem veszi a resetet

(#58) csizs válasza doc (#57) üzenetére


csizs
aktív tag

ebben egyébként valóban igazad van épp most néztem meg és tényleg rossz particiót tettem fel sorry.

1x éve a prohardveren!

(#59) dr42


dr42
tag

az IE feljon az eblak es mar ki is lep probelma: ez azert van, mert nem mentek fel rendesen a frissitesek, aramszunet/kikapcsolas barmi volt kozben. ujra ra kell kuldeni/lekerni, es mar mukodni is fog. ha meg azonnal kell IE, akkor sajatgep, cimsorba beirsz egy webcimet, es explorerré varazsolodik.

nalunk csak 160 gep van, szerte az orszagban, minden honap masodik keddjen jonnek az updatek, 1 hetet pihennek a tesztgepeken, es ha minden ok, mennek szerteszet a halozatban. igen, nalunk is vannak hibak, de tobbsegeben nem ms, hanem user oldali elbaszasok. azert vannak a rendszergazdak, hogy az ilyeneket ugyesen orvosoljak.

(#60) doc válasza dr42 (#59) üzenetére


doc
nagyúr

áramszünet nem volt (az feltűnt volna ha több száz gép leáll, ráadásul volt a beteg gépek között notebook is, a server meg egy 2millás Symmetra UPS-ről megy)
de másnapra megoldódott, szóval végül is már mindegy

viszont mióta az autoupdate megy minden nap van 1-2 user aki panaszkodik hogy nem tud dolgozni, olyan iszonyatosan lassú a gépe. nézem, a procihasználat 1-2%, memhasználat rendben, mégis Qrva lassú mire bármit is csinál. egy újratelepítés megoldja a problémát, de most fél évente húzzam újra a 250 gépünket? :(

meg még egy érdekes jelenség, más híján csak az autoupdate-re tudok gyanakodni itt is: a cégnél a legkülönfélébb helyen levő gépektől panaszkodnak, hogy nem tudnak rendesen nyomtatni, a nyomtató úgy viselkedik mintha rossz papírméret lenne megadva, vagyis a nyomtatás nem indul meg magától, hanem meg kell nyomni a szép nagy gombot előtte
eddig kb. 20-25-en szóltak (5-6 különböző, össz. 2-3 típusú nyomtatóról van szó, kb. HP1320-tól 4350-ig)
volt ahol a driver újratelepítése megoldotta a gondot, máshol a kényszerítetten a4-re átméretezés segített, volt ahol más nyomtatótípus driverével hajtva megy, mindenhol más :(
ilyennel találkozott már valaki?
és ez mind kb. egy héten belül történt

(#61) YuukiCross


YuukiCross
csendes tag

Üdv!
Szeretnék segítséget kérni egy érdekes kis problémában... A kis gépemen automatikus frissítés van beállítva, de nem tudja telepíteni és frissíteni a programokat. Kezd idegesítő lenni, és csak gyülemlik a javítandó program... Egy bizonyos elérési utat kér egy " PRO11.MSI " fájlhoz, mivel nem találja. A Microsoft Office Edition 2003-mat kellene frissítenie... Megköszönném a mihamarabbi választ! És ha lehet a választ erre az e-mail címre kérném: kittyka13@citromail.hu Ha lehet akkor részletes leírást adjatok, hogy szerény személyem is megértse a csöppnyi kis eszével! :D
Köszönöm előre is!

Yuuki

(#62) fekeandras


fekeandras
őstag

Én azt a fura jelenséget vettem észre, hogy miután az összes létező frissítés lejött a XP-re egyszerűen vannak bizonyos weboldalak amiket nem tud megnyitni az ie7 (vagy inkább úgy mondanám, hogy a weboldalak 85%-át nem hajlandó megnyitni).És ezen az internetbeállítások módosítása is csak ideiglenesen segít mert az első újraindítás után ismét csak fentáll a probléma.Valaki tapasztalt már hasonlót?(Ja, ie6-al vagy bármelyik Firefox-al megy minden rendesen, de az ie7 b@x@xik) :U
User error kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#63) doc válasza YuukiCross (#61) üzenetére


doc
nagyúr

megtalalod az office telepitolemezen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.