Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MoLeS


MoLeS
csendes tag

Hát nemtudom... Rendszergazdaként dolgozom, és időtlen idők óta használom a Windows Update-t, minden gond nélkül.
Az általad leírt hibák közül egyel sem találkoztam. Egyetlen dolog volt, ami nem tetszett, az a hírhedt 'svchost 100% CPU' probléma, amiről ugye kiderült, hogy igazából a Windows Installer hibája, és nem WU hiba.
Szóval szerintem alapvetően körül kellene nézni azokon a gépeken, ahol a gondok vannak, mert ha tényleg ennyire tré lenne a MS ezen szolgáltatása, már rég kirugdosták volna őket a munkahelyükről, a userek meg felkoncolták volna őket :D

..: MoLeS :..

(#2) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A Windows és esetleg egyéb operációs rendszerek (automatikus) biztonsági frissítéseiről, azoknak a hasznos, vagy esetleg haszontalan???? voltáról lehet eszmét cserélni ennek az írásnak a topicjában.

De szerkesztőként meg kell jegyeznem, hogy talán már írás felütése is a flame veszélyeit rejti magában. Mégis mindenkit kérek, higgadt, tárgyilagos, szakszerű érvelésre!!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) Rossi


Rossi
addikt

Nekem sem volt soha semmilyen problémám az update-ekkel.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4) doc válasza Racecam (#2) üzenetére


doc
nagyúr

igyekszem gyorsan megjegyezni hogy a célom NEM a flame, kérem hogy a hozzászólók is vegyék ezt figyelembe
sőt, az első (nem működő explorer) hibáról is akartam már postolni, de úgy voltam vele hogy talán jobb ha nem
viszont a mai jelenség is jól felhúzott
azt kétlem, hogy a gépek hibája lenne, mivel kb. 250 gép van a cégnél, és mindegyiknél jelentkeztek ugyanazok a hibák
csak nem tudom, ezek után mire számítsak? tényleg csak pár hete megy az autoupdate, de ilyen rövid idő alatt is sok gondunk volt...
az könnyen elképzelhető, hogy az ilyen hibákat az egyszeri, otthoni user észre sem veszi. nagyon sokan (helyesen :C) nem használnak explorert, így az első hiba fel sem tűnik, aki igen, az max. elintézi annyival hogy majd szól valakinek hogy nézze meg, de másnapra megjavult magától :)
a második, lotus-os hiba meg nyilván igen ritka, nem hiszem hogy túl sokan akarnának lotus file-okat excellel megnyitni
vagy itt van pl. ez: a MS elnézést kér

ezek után mit reméljek?
érdemes egyáltalán használni az update-et? eddig csak gondunk volt vele...

(#5) eziskamu válasza doc (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

És azok a gépek véletlenül nem ugyanolyan tipusúak? Nem lehet, hogy csak bizonyos driver/hardware mellett jön elő a hiba, de ti meg pont beleesttek ebbe a csoportba? Jó mondjuk így is ciki. Én 2 hetente szoktam kézel indítani és nem volt eddig gond. Esetleg nagyobb intervallumot választva az automatikus frissítésnek nem lenne kissebb az esélye ilyen hibáknak?

(#6) kraftxld válasza doc (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyértelműen rendszergazda error, rendesen le kellett volna tesztelni a patch-eket mielőtt szétszórja wsus-el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) doc válasza eziskamu (#5) üzenetére


doc
nagyúr

közel sem. van köztük laptop, asztali gép, core2duo és p4, mindenféle

kraftxld:
és azt elárulnád, ő mérhetetlenül bölcs és tiszteletreméltó fórumtárs, hogy szerinted hány embert kéne felvennünk, aki napi 8 órában azzal foglalkozik hogy ablakokat nyitogat-csukogat, programokat indít el és zár be, és a legkülönfélébb dolgokat csinálja, amit az ember egy xp előtt szokott?
meg ha valakit tényleg ezért tartanánk, az vajon előhozta volna pl. a második jelenséget, vagyis hogy a wk1-et megnyitni és kezelni képes excel nem hajlandó registry-buherálás segítségével kicsikart kerülő megoldások nélkül megnyitni?
eleve nem értem, mire volt ez jó. ha már annyira vergődnek a saját munkájuk ellen, akkor dobjon fel egy figyelmeztető ablakot, amilyeneket alapbeállítás szerint úgyis folyamatosan mutogat, hogy a ms úgy gondolja, hogy ne nyisd meg a wk1-et, de ha biztosan nagyon akarod, akkor klikk ide...

nyilván, tesztelni kéne, ebben igazad van. de képtelenség MINDENT letesztelni. 250 gépünk van, a legkülönfélébb programok futnak rajtuk (3D mérőprogramok, röntgenprogramok, CAD, SAP, hogy csak a kevésbé általánosakat említsem)
nincs kapacitásunk azt tesztelgetni, hogy a ms javítása mit tesz tönkre a rendszerben :(

(#8) Blaise


Blaise
veterán

hajjajj....mindjárt jön moonman és megvédi a mundér becsületét :D

(#9) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem szerencsém volt, eddig nem okozott gondot az autoupdate, csak a tűzfal beszélte le egyszer-kétszer a saját fájljainak a megváltoztatásáról. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) trassher


trassher
addikt

én egyszer követtem el azt a "hibát" hogy bekapcsoltam az automatikus frissítést. semmim sem működött, nem indult a nod32 (eredeti), teljesen átkonfigurálódott a netkapcsolat és stb. én úgy érzem a frissítések nélkül is megvagyok, ha pedig kell valami akkor azt megkeresem az MS oldalán és felrakom.

Redmi Note 7

(#11) kraftxld válasza doc (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyet sem, ha mondjuk nem csak úgy engedné rá a mélyen tisztelt rendszergazda a hálózatra a patch-eket. Az általad említett hibák nem olyanok, hogy mondjuk csak az SAP-ban okozott hibát egyetlenegy gépnél. Ezeket simán ki lehetett volna védeni a következőképp:

Amikor kijön egy update azt nem engedi rá a rendszergazda kapásból a hálózatra, hanem a wsus-ben csinál egy test group-ot amin nyugodtan lehet próbálgatni ezeket. A kritikus gépeket VMware converterrel belepakolja egy workstationba, új SID-et csinál neki és ezen próbálgatja az update-okat. Az IE elindulása elég hamar kibukott volna, és utánanézve a javítást, a megfelelő workaround-ot szét lehetett volna szórni GPO-val.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) btotyi válasza eziskamu (#5) üzenetére


btotyi
tag

Sajnos egy teljesen létező jelenség, nálunk is előfordult több 100 gépen (a cégnél kb 2000 gép van, ezek nagy része frissül belső WUS szerverrekől). A probléma igazából az, hogy az MS korábban mindenféle kényelmes szolgáltatást beépített a programjaiba és mostanában ezeket a szolgáltatásokat bizonsági okokból kezdi korlátozni vagy teljesen megszüntetni. Pld. korábban más gépen megosztott filerendszerből lehetett chm fileokat megnyitni, ezt egy biztonsági javítás megszüntette. A kollégáim viszont pont egy ilyen rendszert üzemeltettek, úgyhogy kellemes volt a gépeket az MS fixpack után hackelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#13) btotyi válasza kraftxld (#11) üzenetére


btotyi
tag

Ja és természetesen van egy külön tesztrendszer lehetőleg a vállalat teljes területéről de ennyi gépnél és ilyen heterogén alkalmazáskörnyezetben sajnos csak a durva hibák jönnek ki.

Ennek ellenére van értelme az update-nek, de csak ésszel mert ami nem rossz azt nem kell megjavítani, a biztonsági javításoknál pedig nagyon meg kell vizsgálni, hogy mit javít és, hogy az a hiba kihasználható-e a rendszerben. Ezen felül pedig vannak olyan gépek, vagy gépcsoportok amikhez más okból (validált rendszer) csak bizonyos időnként és nem automatikusan lehet nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Nantucket válasza kraftxld (#6) üzenetére


Nantucket
tag

Nekem eddig semmi gondom nem volt a windows update-tel (itthoni környezet). Ellenben olyan már volt velem, hogy az ms áltál elismert hibára kiadott hivatalos patch nem oldotta meg a problémát...

[ Szerkesztve ]

Gyűlölöm a HDD-ket

(#15) aBONiE


aBONiE
csendes tag

Hát, én nem ápdételek, ám túl sok gondom sincs!
Nem hiszem hogy az ember a mindennapi böngészés során, általános oldalakon óriási, bztonsági réseket kihasználó jesszusmária mindenfélékbe botlik.
De lehet, hogy túl naiv vagyok^^

(#16) Sidaries


Sidaries
őstag

Én kb. 400 gépnek vagyok a domain adminja és nekem sem volt még ennyire durva problémám. Igaz hogy nálunk előbb egy-két hétig az IT teszteli az updateket mielőtt ráengedjük a normál gépekre. Egy problémánk volt amikor miután kinyírtunk pár registrybejegyzést egy update nem akart felmenni, de ez tisztán a mi hibánk volt. Szóval szerintem is meg kéne nézni azokat a gépeket.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#17) Sidaries válasza kraftxld (#11) üzenetére


Sidaries
őstag

Mi is ezt csináljuk. Az IT a tesztcsoport. Sokféle gép, sokféle program. Ha itt minden oké akkor megy élesbe az update. Ezután ha van is hiba akkor az valószínűleg csak lokális és azt a helpdesk már tudja orvosolni. Bár ilyen még nem volt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#18) rii


rii
nagyúr

én csak azt utálom baszottul a frissítésekben, hogy ha ő ujra akarja indítani a gépet (mert így van beállítva) akkor nem érdekli egy megnyitott dplumnetum sem, egy program sem, ami nyivákolna a bezáráskor, hogy save, dontsave, cancel, ... a win kegyetlen módon áterőszakolja rajtuk az ujraindítási szándékát.

No ez már biztos nem user error, meg nem is system administrator error.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19) doc válasza kraftxld (#11) üzenetére


doc
nagyúr

amit leírtál, az nem napi 3 perc, mi meg ketten vagyunk 250 gépre, beleértve MINDEN informatika és hasonló jellegű feladatot (pl. hibás nyomtatók javíttatása, mindenféle felhasználói nyűg, telefonok, stb)
így is baromi sokat melózunk, nincs idő arra is hogy akár hetente is egy napot arra szánjunk, hogy próbáljuk letesztelni az összes mindennapi feladatot
amúgy meg az MS nem képes arra, hogy a sokmillió példányban szétszórt frissítések működőképességét ellenőrizze? pl. az említett explorer hiba az ÖSSZES frissített gépen előjött - igaz, viszonylag gyorsan javítva lett
miért énrajtam kísérletezik a MS ahelyett hogy ő maga ellenőrizné a javításait?
olyan meg hogy "kritikus gép" nálunk gyakorlatilag az összes :)
nem csinálhatok 50-100 virtuális gépet, hogy mindegyiken tesztelgessem a legkülönfélébb műveleteket - ahogy mondtam, nincs rá kapacitásunk

(#20) Sidaries válasza doc (#19) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem tényleg a Wsus-ban próbálhatnád a tesztcsoportot. Nem egy nagy munka. Beraksz egy pár gépet és a minden gépet elcsesző updateket kiszűri. Heti fél órából szerintem meg lehet úszni és ha hiba van akkor csak pár gépen kell javítani.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#21) Grizzly79


Grizzly79
tag

Nekem sem volt soha semmi gondom a WindowsUpdate-vel.

Abban viszont egyetértek, ha egymás mellé teszünk egy szűz WinXP-t és egy olyat, amin x service pack és egyéb update telepítésre került, a telepített rendszer sebessége észrevehetően lassabb lesz.

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#22) doc válasza Sidaries (#20) üzenetére


doc
nagyúr

ez nem hülyeség
egyszer mondjuk már kipróbáltuk, ez volt az említett, 2 hét alatt bekövetkező halál, ugyanis magamra vállaltam a kísérleti nyúl szerepét :D

(#23) kraftxld válasza doc (#22) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Virtuális gépen tesztelni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Én is többször optam már be a frissítést, nem is csinálom, ha nem muszáj.. :U

(#25) Sidaries válasza doc (#22) üzenetére


Sidaries
őstag

Ez benne van, de még mindíg jobb ha egy ITs gép döglik meg mintha 100 usergép. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#26) doc válasza Sidaries (#25) üzenetére


doc
nagyúr

akkor ez lenne a megoldás?
nem hiszem el, hogy a rakás pénzért megvásárolt windows plusz az évi 12 milliós OSL szerződésünk semmi garanciát nem jelent arra, hogy nem döglik meg egyik pillanatról a másikra a gép azért, mert az ms b@szik leellenőrizni hogy mivel fertőz sokmillió gépet :(
pontosabban elhiszem, mert sajna a windows "minőségét" nap mint nap tapasztalom...

(#27) Sidaries válasza doc (#26) üzenetére


Sidaries
őstag

Az én tapasztalatom hogy a normálisan telepített és rendbetartott Windows az megbízható. Sajnos mivel nekünk is sok gépünk van ezért nem lehetünk biztosak ebben, de otthon az XP-vel még SOHA nem volt update miatt gondom.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#28) doc válasza Sidaries (#27) üzenetére


doc
nagyúr

normálisan telepített?
miért hogyan lehet még?
berakom a telepítőt, a pár kérdésre értelemszerűen válaszolok, oszt' fent van...

rendbentartott?
itt mire gondolsz?
sajna nem tudom folyamatosan végigjárni a 250 gépet, és ellenőrizgetni rajta minden apróságot
a felhasználók sima user jogokkal használják a gépet, amivel elvileg nem szabadna hogy bármilyen befolyással legyenek a gép stabilitására (mint ahogy pl. Linux alatt remekül működik)
amúgy szerinted mit kellett volna a gépeken rendbentartani, hogy a frissítés ne nyírja ki egy napra az explorert, vagy hogy ne tiltsa le a wk1 file-ok megnyitását?

otthon nekem sem volt még gondom, igaz, nincs is windowsom :DD

amúgy ma megint felb@sztam az agyamat
néhány napja hirtelen jópár gépünknél előjött az a jelenség, hogy a hálózati nyomtatókra nem tudnak rendesen nyomtatni, mivel minden oldal előtt meg kell nyomni a nyomtatón a gombot. ilyet akkor szokott, ha vmi miatt rosszul van beállítva a papírméret (pl. letter a/4 helyett, stb), de látszólag minden jó, a gépeken semmi nem lett elállítva
a problémát kb. 50%-os eséllyel megoldja a nyomtatódriver újratelepítése, de ez sem biztos. vagy beállítom hogy a/4-re méretezze át a lapokat, úgy megy
mivel egyszerre jelentkezett nem kevés, egymástól teljesen független gépen, kénytelen vagyok ezt is a frissítés számlájára írni.

meg még egy vidám dolog, remélem hogy nem az update miatt van:
kollega gépén nem indul az outlook
hiányolja a pro11.msi file-t (ami az office2003 telepítőfile-ja). megmutatom neki a hálózati megosztást amin fent van, örül :D
utána egy másik file-t hiányol, ami az office sp3-ban van
letöltöm az sp3-at, fel akarom tenni, közli hogy nem lehet (bazzeg, MIÉRT???? hibaüzenet, ok, valami??? persze, ez windows, nem megy mert csak.)
jó, megfelelő parancssori kapcsolókkal kicsomagolom egy könyvtárba, ott megvan a .msp file ami kell neki
utána egy harmadik file-t hiányol, ami valamelyik office hotfixben volt. jó, hotfix letölt, felrakom. felraknám, ha felmenne, közli hogy nem lehet felrakni (MIÉRT?????)
jó, kicsomagolom, már séróból mennek a parancssori kapcsolók. file megmutat, outlook örül
negyedi hiányzó file. frissítés letölt, telepíteni próbál, persze nem megy, kicsomagol, megmutat, NEM FOGAD EL!!!!
mijafasz? bazzeg, ott a file, ugyanaz a neve mint amit keres, és közli hogy ez neki nem jó!
ok, telepítsük újra az office-t.
telepítő indít, file-t hiányol!!!! nem települ!!!
ok, legyen office uninstall, majd felrakjuk megint.
NEM LEHET LESZEDNI, MERT A FILE-T HIÁNYOLJA!!!
hogy az a ---------------------------------------------------------------------------- (censored by myself)
hol a káromkodós topic????

(#29) kraftxld válasza doc (#28) üzenetére


kraftxld
nagyúr

GPO? WSUS? MBSA?
Mondanak ezek valamit?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) doc válasza kraftxld (#29) üzenetére


doc
nagyúr

WSUS-t (nyilván :D) és Group Policy-t használunk, bár nem értem ezt most mire írtad
MBSA-val mire akarsz utalni?

MOD: tudom (remélem...) hogy az office-os gond nem ide tartozik, de ha esetleg valakinek lenne tippje hogy mit kezdjek vele...
mindjárt megkérdezem az xp-s totyikban is

[ Szerkesztve ]

(#31) omani válasza kraftxld (#6) üzenetére


omani
tag

Én sem láttam még olyan nagyvállalati környezetet ahol automatikusan ráengedik a windows updatet az összes kliensre. Elég egy kis probléma és az egész üzlet leállhat. Alap hogy a renszergazdák tesztelik mielőtt bármi patch kikerül az éles környezetbe.
Arról is érdemes vitatkozni mennyire szükséges hogy kimenjen egyáltalán; a céges gépek jól védett és konfigurált (firewall, vírus) hálón kell legyenek. Ha stabil a windows én nem bolygatnám updaterrel, elég ha időnként kikerülnek a nagy service packek, sőt még ebben sem vagyok biztos. A cél a géppark probléma és szünetmentes működése, ehhez pedig stabil rendszer kell minimális és tesztelt módosításokkal.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#32) Peter789


Peter789
senior tag

nem igazán értem ezekez a win cumikat, amikről sokan regélnek... betartom az alapszabályokat: angol professional winxp (a magyarhoz mindig késve jön az update + nem szeretek ostoba fordítást olvasni), stabil vas (moderált tuning belefér), valamint valódi vírusirtó+tűzfal páros (nem NOD32, NAV, Panda vagy hasonló röhejes anti-erőforrás vírustelepítők). az eredmény: tökéletes stabil gép éveken keresztül, szökőévben 1x fordul elő egy egy gyanús "nem indulok el" jelenség, amit egy process kilövés, esetleg reboot már meg is old. és persze az auto update is mindig azonnal felteszi a frissítéseket. alaplapi, vidkártya, hangkártya, hálókártya drivereket is igyekszem up-to-date -re igazítani, pár hetente végigfutom a chipset gyártók oldalát hogy van e új... mit tudhatok amit a többiek nem? miért nem szívok a winnel? lehet csak annyi a kulcs, hogy angol wint használok? :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#33) Vistaboy válasza Peter789 (#32) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én is jobban szeretem az angol oprendszereket, de a Vistát már magyar nyelven használom, és semmi gondom nincsen a frissítésekkel.
Volt egy pár ilyen frissítés, amire többen panaszkodtak hogy nem megy fel, szar, stb. Nekem az is felment. Úgyhogy idáig énnálam rendesen működik az Update.

Amúgy szerinted miért is nem jó a NOD32? Nekem semmi bajom nincsen vele. Te melyiket használod?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#34) Peter789 válasza Vistaboy (#33) üzenetére


Peter789
senior tag

a pccillint használom a 2000-es kiadás óta, és eddig soha nem kellett vírust kergetnem a gépemen, nem voltak rejtélyes jelenségek...

viszont már jópár olyan gépet kellett újrahúznom, amit nod32 "védett"... többek között édesapám otthoni és munkahelyi gépét is az hivatott védeni, és borzalom, már nem 1x húztam újra a gépét amikor már elviselhetetlenné váltak a jelenségek... ezeken a gépeken tuti nem járkál olyan oldalakon ahol nem kéne, nem warezol, még csak flash és java-s oldalakat se néz. egyszerűen csak az nem sétál át a tűzfalon aki nem akar... talán a most berakott router segít picit...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#35) Sidaries válasza doc (#28) üzenetére


Sidaries
őstag

Pl. arra gondoltam hogy driverek fent vannak. Ez nekem még telepítés. Aztán a rendbentartás ebben az esetben azt jelenti hogy a user nem telepítgethet bármit, de ahogy látom az nálatok is van. Szerintem nálatok valami spec. probléma lehetett. Az Officera nem tudok mit mondani. Az az egy hibánk nekünk is egy Excel update volt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#36) #64791808


#64791808
törölt tag

Két dologban látom a problémát.

Az első, hogy tapasztalatból tudom, a céges gépeken annyi szar van, hogy az valami eszméletlen. Mivel a rendszergazda a pénzéért nem hajlandó korrektül bekonfigolni a klienseket, ezért azok csak fel vannak "b@szva" a gépekre, aztán maj' lesz valami. Meg még megy rá a sok szar is.

A második probléma, hogy gyakorlatilag SENKI nem tudja, hogy egy aktuális windows frissítés mihez nyúl. De ha tudnánk is: 101 darab frissítés jött most le a friss xpsp2-re. Ne vicceljünk...

Szóval az update az szükséges dolog, nekem személy szerint nekem semmi gondom nincs. De a biztonságosnak és stabilnak én azt tartom, ha évente reinstall van, és úgy van reinstall, hogy előtte minden aktuális frissítést integrálni kell a telepítőbe.

Csúnya téma ez.

(#37) Sidaries válasza #64791808 (#36) üzenetére


Sidaries
őstag

A céges gépeket mi klónból készítjük előtelepített szoftverekkel. Erre az első bekapcsolásnál lemegy egy marha nagy kupac update ami eddig még soha nem okozott gondot. Több szar meg nem mehet rá, mert a user csak a my documents-be írhat és minden más programról tudunk, de 90%-ban elég a Word, Excel, Explorer szentháromság.
Az updatek tényleg kellenek és tényleg idegesítőek tudnak lenni az újraindítások mikor ezer dolgot csinálsz egyszerre, de még mindíg jobb mint újrarakni a gépet.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#38) pilsner


pilsner
aktív tag

én eddig kétszer próbálkoztam friss winXPre a frissítéseket feltelepíteni, majd az update-t bekapcsolva hagyni. mindkét esetben 1 hónap múlva már egy total commandert sem tudtam megnyitni a gépen(hozzáteszem, mindig figyelek arra, milyen driverek vannak fenn a gépen, és nincsen teleinstallálva mindenféle sz@r progival)

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#39) _Scythe_ válasza #64791808 (#36) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

_Scythe_ csak bólogat. :K

(#40) Vistaboy válasza Peter789 (#34) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem hálistennek nincsenek ilyen "jelenségek", dacára a NOD32-nek, viszont lehet hogy ez azért van, mert Vistát használok. Csak a NOD32 van a gépen, a beépített tűzfalat használom és mégsem. Akkor lehet hogy csak szerencsém van. Amúgy én sem warezolok... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#41) MoLeS


MoLeS
csendes tag

Egy kicsit a NOD32 dologhoz: nekem idestova harmadik éve NOD van a gépemen, router mögül netezek, nuku tűzfal, és idejét se tudom mikor láttam vírust vagy egyéb károkozót utoljára. Folyamatosan frissített angol XP, ad-aware, spybot, spyware blaster. 60 napos uptime után csak azért indítottam legutóbb újra, mert az időközben kijött frissítések már nagyon kívánták, egyébként még ment volna simán minden gond nélkül.
Hol rontottam el? :DD

[ Szerkesztve ]

..: MoLeS :..

(#42) Elmör


Elmör
senior tag

Nekem volt sajnos olyan XP SP2 utáni frissítéskor, hogy a net hasonlóképpen bedöglött. így 2x újratelepítettem, majd pedig a frissítésekből csak az SP2-ig mentem, aztán kb. 2 hónappal később megpróbáltam és akkor meg ment rendesen, de több ilyen nem volt. :K

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#43) omani


omani
tag

egyetértek, céges gépnél nincs reinstall, hanem imageből újrahúzás, miután le lett backupolva a user my documentse. hatékony és gyors.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#44) EQMontoya válasza doc (#30) üzenetére


EQMontoya
veterán

office-os gondra paraszt-unintall. regedit, registry-ből office 1az1be kib..od a p..ba, aztán felrakod, mint ha soha fent nem lett volna.

Same rules apply!

(#45) #64791808 válasza Sidaries (#37) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nah ez nálatok kvázi-nagyvállalati szint, picit más tészta. Eleve nektek lényegesen egyszerűbb dolog újraghostolni egy rendszert, sőt, erre a precíz image miatt szükség sincs. Nálatok az első pontom úgy ahogy van, kiesik.

Viszont még mindig ott van, hogy nem tudjuk, milyen frissítés mit érint.

De összességében is azt mondom: még mindig jobb, mint beszopni egy ocsmány vírust egy frissítés hiánya miatt. Ami példaként jött fel, hogy frissítés felmegy, és az IE úgy ahogy van, lehal... hát nem tudom. Azért megnéztem volna azt a gépet.

jah, a másik gond: az tuti halál, ha valaki most úgy kezdi, hogy alap xp, aztán sp2 rá, aztán frissítések. Főleg akkor, mikor valaki "poweruserkedik" és párhuzamosan telepít dolgokat... Én pl csináltam magamnak egy olyan XP x64 telepítőt, hogy SP2 integráltva, plusz a frissítések, meg IE7, meg MP11, a legújabb directX, és driverek. felmegy, és onnan kezdve 3-4 frissítés kell rá max.

[ Szerkesztve ]

(#46) Lortech válasza doc (#30) üzenetére


Lortech
addikt

Használd az office telepítőlemezét, kell legyen a fájlok között egy Offcln.exe nevezetű, azzal kell megpróbálni. Ha azzal se megy, akkor Microsoft Windows Installer Clean Up utility-vel távoítsd el, majd kézzel a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#47) mokus1


mokus1
addikt

Nekem az lenne a problémám h frissitetem a rendzsert de utánna másnap már hibaüzenetet kaptam.ezzel a kódal:80070490.Mi a baj?Nem tettem fel ez alatt semmi virusirtot vagy hasolnót ami foghatná.:(

(#48) doc válasza #64791808 (#45) üzenetére


doc
nagyúr

frissítés felmegy, és az IE úgy ahogy van, lehal... hát nem tudom. Azért megnéztem volna azt a gépet.
úgy érted, azt a 250 gépet? ;)

az megy, hogy image-ből húzom újra a gépeket, nálunk nem megoldható. a 250 gép tök különböző konfigurációk, teljesen más használt programokkal.
ha veszünk mondjuk 10 új gépet, abból jó eséllyel kerül mondjuk 2 a pénzügyre, 1 egy röntgenbe, 2 mérőgépekhez, 2 a minőségbiztosításra, 2 a termeléstervezésre, meg mondjuk egy a műszakvezetőkhöz
már ha nincsenek még jobban szétszórva...
akkor ehhez a 10 géphez csináljak 6 image-et? :F ?
vagy lementem a szűz gépeket, csak vindóz + driverekkel, de ezzel meg mennyi időt nyerek? max. pár percet, akkor már inkább felrakom kézzel, így legalább a legújabb driverek + egyéb cuccok kerülnek rá
meg amúgy sincs sok száz gb-nyi helyünk hogy egy rakás image-et tároljak...

(#49) Poni


Poni
csendes tag

Az azért szép, hogy van 250gép. de image-nek nincs hely.... Test group és kész. ha a 250-ből 15 csoportra oszthatod a gépeket (ami már sok sztem) max 15 géppel cumizol. Amúgy meg ha nem internetezik orrba szájba mindenki bőven várhat 3hét tesztidőszakot a teljes update. :R

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

(#50) #64791808 válasza doc (#48) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ezt ne próbáld meg velem elhitetni, hogy felment egy update, és 250 gépen megállt az IE, és ez az MS hibája.

Egyébként az image-ekről annyit, hogy nincs sok 100 giga helyetek? 250 gép van, és nincs 40 rugó 2db 500-as vinyóra? Naneeeee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.