Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Hasznos cikk, köszi!
Hallottam már róla, hogy lehet ilyet, de nem tudtam hogy hogyan. :R

(#2) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Mióta elhalálozott az utolsó asztali optikai meghajtó is, így telepítek az asztalira. :D

Oda mentem, ahol vagyok!

(#3) Lenry


Lenry
félisten

instant bookmark :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Narasim


Narasim
aktív tag

na végre!

köszönöm szépen! :R eddig lusta voltam belefogni, de így ki fogom próbálni.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#5) Peet


Peet
senior tag

Nagyon örülök ennek a cikknek, reggel éppen ezen gondolkodtam, hogy hogy lehet és íme.

Amit hiányolok a cikkből, a Serva program egyéb témához kapcsolódó beállításainak ismertetése (pl: mi az a binl? static leases? stb stb.), illetve a gyengébbek kedvéért 1-2 helyen szerepelhetne, hogy miért is azt állítottad be (pl: a subnet mask-nál miért a 24, miért nem 12 mondjuk?)

(#6) Skyne


Skyne
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszönöm mindenkinek!

#5 Peet:
Igen, igazad van, kicsit elmerülhettem volna a részletekben, de már így is elég hosszúra sikerült a cikk, nem akartam tovább nyújtani.

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#7) Mazsika válasza Peet (#5) üzenetére


Mazsika
őstag

szerintem aki ilyesmibe fog, ezek a dolgok mennek neki.

köszönöm a cikket számomra is hasznos lesz!

Dáccsika

(#8) wiggen123 válasza Mazsika (#7) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Valóban így van, aki ilyesmire adja a fejét, értse már meg mi az a hálózati maszk és miért :)

Jó lett a cikk, ha szükségem lesz rá majd kipróbálom.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#9) Atos23


Atos23
senior tag

Tobb gep is telepitheto igy egy idopontban egyszerre?

(#10) Skyne válasza Atos23 (#9) üzenetére


Skyne
csendes tag

Igen, de a Serva ingyenes verziójának vannak korlátai, elvileg kapcsolatok számban nincs korlátozás, csak annyi, hogy 60 perc után nem küld több adatot, tehát addig (WDS telepítés esetén) el kell indítani a telepítőt, mivel utána a többi fájl már Win megosztáson keresztül megy, így azokat nem szakítja meg, de egy WIS telepítésnek is lekell menni egy óra alatt, ha lassabb gépekről van szó, akkor jöhet egy kis mókolás WinPE image-el (azt bebootolni hálózatról) és utána átmásolni a telepítőt vinyóra ramdiskre stb, és onnan telepíteni.

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#11) haxiboy válasza PPatrik (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Valóban hasznos én is kerestem 1 héttel ezelőtt. De közben megoldottam máshogy :-) Win xp és pendrive nem szeretik egymást :-(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#12) Skyne válasza haxiboy (#11) üzenetére


Skyne
csendes tag

Tényleg nem, én valamikor 4éve telepítettem egy netbookra XP-t, sokat agyaltam és próbálkoztam hogyan lehetne megoldani, végül, a rendelkezésre álló alkatrészekből építettem egy usb-s cd olvasót,

hozzávalók:
-1db 2,5"-os notivinyóhoz való USB-SATA rack
-1db 3,5"os asztali PC-be való SATA dvd olvasó
-1db USB-miniUSB kábela netbook és a rack közé
-1db SATA "toldó" kábel a rack és a DVD olvasó közé
-1db asztali pc SATA tápcsatlakozóval a DVD olvasónak

úgy nézett ki mint egy karácsonyfa, de működött, és szépen felmászott róla az XP :)

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#13) haxiboy válasza Skyne (#12) üzenetére


haxiboy
veterán

Én egy SATA-USB HDD Keretből kicsavaroztam az elektronikát és rádugtam a DVD olvasóra. Tökéletesen ment :) De ez az ötlet annyira sok szenvedés után jutott eszembe (főleg hogy laptopok vannak nálunk, az asztali gépben meg nincs ODD mert felesleges [persze ilyenkor nem az])

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) Yodafon


Yodafon
senior tag

Wááá pont ez kell nekem mert nincs optikai meghajtó a gépemben. Köszi!!!! :Y

I'm gangsta!

(#15) wiggen123 válasza haxiboy (#11) üzenetére


wiggen123
aktív tag

YUMI megold rengeteg problémát

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#16) BStorm


BStorm
csendes tag

Sziasztok!
Lepesrol lepesre beallitottam minden, de allandoan hibauzenetet kapok, akar hogy is probalom. A Serva logja ezt irja:
TFTP ERR: timeout waiting for ack blk #1

A telepiteni kivant gepen pedig PXE-T00 errord dob. Mar atolvastam a Serva oldalat is, amit ott irtak beallitasokat is kiprobalta, de semmi sem segitett. Gugliztam is mar par orat, de ott sem talaltam megoldast. Olyat irtak hogy ugyanabban az IP cim tartomanyban kell lennie mind ket gepnek, de ez nem segitett, mert abba vannak...
Esetleg van valakinek valami otlete?
A szervergepen Windows Home Server 2011 fut.
Segitsegeteket elore is koszonom!

u.i: azt is kiprobaltam hogy amit a serva 2.0 legeneralt fajlokat, utana az 1.5el szepen elindul, de mikor kivalasztom hogy mit szeretnek futattni ott windows errort dob miszerint nem talalja a \boot\bcd-t, igy ezzel sem jutottam messzebbre :(

(#17) Skyne válasza BStorm (#16) üzenetére


Skyne
csendes tag

tűzfal van a gépen? engedd be a 69 porton jövő TCP csomagokat, ha ez sem segít, próbáld meg serva tftp settingsben a timeout időtartamot nagyobbra állítani (alapból 3sec.)

[ Szerkesztve ]

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#18) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi a cikket! (Részletesebb is lehetett volna számomra, nem baj ha több oldal).
Még xps időkben érdekelt az ilyesmi, de egyszer sztán sikerült netbookra pendriveról felrakni.

(#19) Béééla


Béééla
őstag

Hány és hány ilyen jellegű dolognak néztem utána eddig annyira sikertelenül :W :W :W

És most itt van...

Millió köszönet érte!!! :C :C :C :C

Bélabá

(#20) BStorm válasza Skyne (#17) üzenetére


BStorm
csendes tag

Tuzfalat direkt lekapcsoltam, ha atallitom a timeoutout akkor ugyanazt a hibat irja a log, es a tftp logjaban latom hogy tolja a rettenetes 16KB-ot nagyon lassan, de 100%ig nem jut el. Allitottam mar minden volt hogy 300%ig is eljutott, akkor illegal operation hibat irt ki a gep amivel bootolni szerettem volna.

(#21) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

No, ezt a hétvégén ki is próbálom, valamiért a win8as telepítő nem ment pendriveról, így majd menni fog, remélem. :)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#22) Skyne válasza BStorm (#20) üzenetére


Skyne
csendes tag

hmm, ez érdekesen néz ki, mit póbálsz bebootolni a kliensen?

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#23) BStorm válasza Skyne (#22) üzenetére


BStorm
csendes tag

WIN 7 x64 sp1, de odaig el sem jutok hogy ki tudjam valasztani, meg azelott kiakad hogy behozna a menut ahol oprendszert lehet valasztani. A TFTP egyszeruen keptelen kapcsolatot letesiteni a geppel. De azt talaltam erdekesnek, hogy ha a Serva 2.0 legyartja a szukseges fajlokat(pxrserva.0 es tarsai) majd a Serva 1.5nek megadom ugyanazt a root mappat, akkor eljutok a menuig vele(az 1.5 nem tud alapbol legyartani boot fajlokat ahogy neztem), ott kivalasztom a win7et, majd ott mar maga a telepito akad ki hibaval hogy nem talalja a \boot\bcd filet. Mar atneztem a Serva oldalan talalhato leirasokat, az kicsit kulonbozik a tiedtol, az alapjan is probalkoztam sikertelenul. Mar probaltam gyakorlatilag mindenfele beallitast a TFTP reszen, mertn ekem az a gyanum hogy ott nem oke valami, mert a DHCP proxy-val megkapja az IP-t(az nem tudom problema lehet-e bar nem hiszem, hogy MAC cim alapjan a routerem fix IP-t oszt minden kliensnek, a kliens meg is kapja az IP-t, de a Serva logba neha a rendes IP melett a 0.0.0.0-as IP-rol is erkezik neki keres furcsa modon) Illetve, mikor TFTP neki all kuldeni a pxeserva.0 file-t elsore errord dob, majd masodikra kuldi, de valami iszonyat lassan, 4-5masodperc alatt ugrik 7-8%-ot.

(#24) Skyne válasza BStorm (#23) üzenetére


Skyne
csendes tag

a régi 1.5-ös még nem tartalmaztaa BINL addont, többeközött ez felelősa WIS és WDS telepítések lebonyolításárét, illetve a hogy mondtad is, az indítófájlok generálásáért,az 1,5öshöz még neked kell ezeket letölteni, és itt az a baj, hogy a win7 már WDS, "el kell neki magyarázni" hogy a telepítőfájlokat a hálózati megosztáson keresse (ezért nem találja neked 1.5-el a bcd fájlt)

Mielőtt megírtam a cikket, én is kipróbáltam pár megoldást, a másik ígéretes módszer a tftpboot csomag volt, ami hasonló módszerrel ugyan, de kicsit több felhasználói beavatkozást igényel,a csomagban van egy 32 bites WinPE 5.0 (előre elkészített Windows Vista image) ami annyira le van butítva, hogy betöltés után egy sima mezei konzolod van, de ezen keresztül feltudod csatolni a hálózati magosztást virtuális meghajtóként, és onnan eltudod indítani a telepítőt, szépen működött is nálam, egyetlen hibája az volt, hogy 32bites... 64 bites telepítést nem tud elindítani, de nálad hibakeresés szempontjából egy próbát lehet hogy megér.

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#25) BStorm válasza Skyne (#24) üzenetére


BStorm
csendes tag

Koszonom az otleteket, ha hazaertem ki fogom probalni. Esetleg nem tudsz masik Serva szeru allinone progit ajanlani? 64bit sajnos szukseges, 1 gepet leszamitva mindre az kell majd :)

(#26) Skyne válasza BStorm (#25) üzenetére


Skyne
csendes tag

nem, sajna nemtudok mást, vagyis ott a hivatalos WDS

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#27) mrcrnl


mrcrnl
tag

Engem is régóta foglalkoztatott ez a dolog, hogy hogyan lehet hálózatról telepíteni oprendszert. Van egy vékonykliensem, Win7 ThinPC fut rajt. Vajon az elég lenne "szervernek"? (1GHz AMD proci, 1GB RAM, 8GB 400x CF, 15W fogyasztás, 7/24-ben használom)

(#28) Skyne válasza mrcrnl (#27) üzenetére


Skyne
csendes tag

bőven, nem sok mindent kell csinálnia, gyakorlatilag a fájlmegosztás a legmegterhelőbb feladata

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#29) mrcrnl válasza Skyne (#28) üzenetére


mrcrnl
tag

Az jó, mert amúgy is csak letöltésre és egyéb apróságokra használom.
Esetleg olyat is lehet csinálni, hogy több telepítőt felteszek, és menüből választható, hogy mit indítson? Pl: XP, Win7, Linux, dBan.

(#30) Skyne válasza mrcrnl (#29) üzenetére


Skyne
csendes tag

persze, mindent bepakol a listába a Serva amiket megtalál a mappáiban, Linux-hoz merg ajánlom a Serva oldalán a Linuxos HowTo-t

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#31) mrcrnl válasza Skyne (#30) üzenetére


mrcrnl
tag

OK, köszönöm. :R

(#32) BStorm válasza Skyne (#26) üzenetére


BStorm
csendes tag

Azert koszi, WDS-el meg ugye az a baj hogy kell hozza domain(legalabbis amit eddig talaltam rola infot aszerint domain _kell_), de azt annyira nem szeretnek nehany gep miatt, meg amugy is tok felesleges otthoni kornyezetben :)

(#33) BStorm válasza Skyne (#26) üzenetére


BStorm
csendes tag

Fogalmam sincs, hogy sikerult a dupla komment, elnezest.

[ Szerkesztve ]

(#34) bambano válasza Skyne (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az mire jó beengedni a 69-es tcp portot?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Skyne válasza bambano (#34) üzenetére


Skyne
csendes tag

TFTP szerver portja, ha a szervergépen a tűzfal megfogja,akkor nemfognak tudni csatlakozni a kliensek, természetesen nem a külvilág (internet) felől gondoltam, bocs ha félreérthető volt

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#36) bambano válasza Skyne (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a tftp udp-n üzemel, nem tcp-n.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Skyne válasza bambano (#36) üzenetére


Skyne
csendes tag

uhff, igazad van... bocsánat, ezt benéztem :/

de végülis BStorm szempontjából mindegy, ha lekapcsolta a tűzfalat

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#38) Khan13


Khan13
senior tag

Ügyes megoldás, bár Windows 8-ban van beépített TFTP kliens és szerver is (talán W7-ben is van), csak engedélyezni kell, DHCP szervernek ott a router, máris nem kell külső megoldás. Nagyon elborultak virtuális gépre feldobnak egy szervert és WDS :D
Ha van rá igény, összedobok egy hasonló írást beépített eszközökkel.

(#39) Skyne válasza Khan13 (#38) üzenetére


Skyne
csendes tag

és hogyan oldod meg egy mezei otthoni routerel az extended DHCP csomagokat?

(nooffense , kartárs (NIK :D))

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#40) Khan13 válasza Skyne (#39) üzenetére


Khan13
senior tag

Az már a holnap gondja lesz :) Mondjuk mondasz valamit, de hátha a jó kis Cisco soho routerem megoldja.

(#41) Skyne válasza Khan13 (#40) üzenetére


Skyne
csendes tag

hátaz lehet, énis megcsinálom egy WR741ND-vel decsak DD-WRT-vel, gyári firm-el már azsem tudná... :/

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#42) mrcrnl


mrcrnl
tag

Én ezzel a hibaüzivel elakadtam:

PDHCP Err: Interface [10.10.10.102] sendto() error 10013: A szoftvercsatornához a hozzáférési engedélyeket megsértő módon történt hozzáférés.

A Serva egy XP prof-os gépen fut, és XP telepítőt próbáltam indítani.

(#43) Skyne válasza mrcrnl (#42) üzenetére


Skyne
csendes tag

Serva-ban próbáld meg a DHCP és a TFTP szerverknek is a Bind-jét bekapcsolni, és arra a hálókari IP-jére állítani amihez a kliensek csatlakoznak

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#44) mrcrnl válasza Skyne (#43) üzenetére


mrcrnl
tag

Megtörtént, de a hibaüzi ugyan az maradt. A kliens semmit nem kap a szervertől. Ha véletlenül nem indítom el a Serva-t, a kliensen ugyan az látszik. Próbálkozik a routertől ip kapni, majd kiírja, hogy nincsenek bootfájlok.

(#45) Skyne válasza mrcrnl (#44) üzenetére


Skyne
csendes tag

kaptam ma egy levelet, ami rávilágít egy hibára a cikkben, és ez lehet megoldja a te gondodat is, DHCP server vagy proxy módban próbálkozol? ha server módban, a Default Router mezőbe ne 192.168.1.100-at írj, hanem 192.168.1.1-et, a szerver gép IP-jét (vagy hagyd üresen)

a cikkben pedig hibás a kép, mindjárt javítom

[ Szerkesztve ]

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#46) mrcrnl válasza Skyne (#45) üzenetére


mrcrnl
tag

A beállításokon nem változtattam, hanem a párhuzamosan feltelepített win7 alól indítottam most. Pikk-pakk bebootolt. Csak most nincs időm rá, meg ráadásul amit épp rádugtam gépet, nincs benn hdd. De nekem az XP megy többet a gépemen, az alól lenne jó, ha elindulna.
Köszi az eddigi segítséget. :R

(#47) Khan13 válasza Skyne (#41) üzenetére


Khan13
senior tag

Jól félrenéztem... A Telnet Server és a TFTP Client csúszott össze az emlékezetemben, hogy van beépített TFTP Server, így ugrott a történet :(

(#48) Toi-Toi


Toi-Toi
tag

Hello! Jó, hasznos cikk! THX

Mi buták várjuka bővítést :DDD :R

Toi-Toi - ( Telefonszám adatlapon...! )

(#49) gold007


gold007
tag

Jó cikk lett! Mindig is érdekelt, hogy hogyan lehetne megavlósítani a dolgot, de mostmár tudom :) Megy is könyvjelzőbe

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#50) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Jól összefoglalt írás, gyakorlatilag a lényegeg tartalmazza rövid elmélettel komponálva, kezdőknek és haladó felhasználóknak egyaránt lehet segítség! Én így toltam fel ma egy Win8-at egy ősrégi 486-os konfigról egy mezei tp-link router segítslgével (alapszintű dhcp kiszolgálással) :R

Igaz próbáltam crosslink kábellel is, de a manuál dhcp sehogysem akart összejönni, a szerveroldali gépen be volt állítva az ipv4 cím, a kliens gépen automatikus kérés volt, lehet, hogy nem volt jól konfigurálva a Serva, passz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.