Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) PuMbA válasza idegen lény (#549) üzenetére


PuMbA
titán

Ne frissíts, hanem telepítsd fel tisztán a Win8-at.

[ Szerkesztve ]

(#552) idegen lény válasza PuMbA (#551) üzenetére


idegen lény
őstag

oksa oxi Te szerózod a 8-at?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#553) arnyekxxx válasza idegen lény (#549) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez jó, nyilván akkor az én lassan tinikorba lépő asus k8n alaplapom biosa támogatja a S.Bootot mert ma csont nélkül felment rá a w8pro az 1G ramjával meg a sempron 2800+ procijával.

(#554) idegen lény válasza arnyekxxx (#553) üzenetére


idegen lény
őstag

A gép olyan, amilyen a gazdája. (by idegen lény)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#555) pushalias válasza idegen lény (#549) üzenetére


pushalias
addikt

Nem lehet, és mivel nem lehet, ezért nyilván már nem érdekel a téma és nincs több kérdésed. Köszke, hogy benéztél, és örülünk, hogy segíthettünk!

Honor 9 / HP 8470P

(#556) PuMbA válasza idegen lény (#552) üzenetére


PuMbA
titán

Az mit jelent, hogy szerózod? Ha a 6 éves laptopomra felmegy a Win8, akkor neked is működik.

(#557) BiP válasza PuMbA (#556) üzenetére


BiP
nagyúr

Én már az oksa oxi-nál elakadtam.
Szerintem a szerózod a 'szerzed' szlenges rövidítése lehet.(ami azért fura, mert amúgy több betű van benne :) )

[ Szerkesztve ]

(#559) arnyekxxx válasza idegen lény (#554) üzenetére


arnyekxxx
veterán

?

(#565) BiP válasza Lall (#563) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát milyen kérdés ez cunci?! Hát persze, hogy lájkikálom. :)

Amúgy virtuálgépben feltettem a héten én is. Start8-cal tök használható. (Win7-esítve, Start screen-ből start menü, oldalsó beúszó menük kiiktatva)
Viszont még fura ez a minimálstílus. Ha több ablak, weboldal van nyitva, néha beleolvadnak az ablakok a mögötte lévö weboldalba. Főleg, ha az valami Microsoftos vagy Google oldal, ahol ugyanaz a design, mint a Win8-ban.
Office 2013 dettó.

[ Szerkesztve ]

(#567) idegen lény válasza PuMbA (#564) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszike, ezt akartam hallani. Akkor az én elavult vasamat is gyorsítani fogja. Ez szupika.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#569) idegen lény válasza BiP (#568) üzenetére


idegen lény
őstag

Persze, igazad van, ugorjunk. Megint nagyon eltértünk a témától. Térjünk vissza a 8-hoz, mert ez elég fura volt, amit az előbb írtál róla, ez az office-os hasonlat. Mindig azt írjátok, hogy egy gombnyomással ugyanolyan lesz, mint a 7. Akkor ez meg mi a szösz? Az ablakoknak mi a közük a 8-hoz, az nem a böngészőtől függ? Talán 8-on nem úgy néznek ki a krómos ablakok, mint Vistán?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#570) idegen lény válasza idegen lény (#569) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha most azt mondjátok, hogy 8-on csak az IE10-et lehet használni, menten megőrülök. :W

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#575) BiP válasza idegen lény (#569) üzenetére


BiP
nagyúr

IE10 témában ajánlom ezt a friss logout cikket. IE10.
Grafikus felület témában a 2.oldal első bekezdését emelném ki különösen.
Na ugyanez van az Office 2013-mal is, főleg, ha Microsoftos vagy Google oldalak vannak a háttérben. Ugyanaz a dizájn, egy síkban van minden, emiatt összeolvad néha.

Mindez abból adódik, hogy a Win8-ban totál minimalista a dizájn, és nincs Aero sem (win7 felület, amiben volt áttetszőség, ill. apró domborodás, effekt a fejlécen, kereten, elkülönítette az ablakokat.)
Ami a "bosszantó" az egészben, hogy ezt nem is tudod megváltoztatni, míg a korábbi Windows-okban lehetett változtatni a felületet, akár 2-3 Windows generációra visszamenőleg.

- 1 gombnyomásra Win7-et varázsolni: nem az egész Win8-ból, ez nem is cél, hiszen akkor felesleges lenne váltani. Egyedül a start-menü, desktop, de ez bőven elég, hogy elfelejhessem a Start sceen-t, és a váltogatás hülyeségeit. Erre a célra vannak külön programok, ki-ki ízlésének megfelelően választhat (Start8, ViStart, Classic Shell). Én a Start8-at választottam, szerintem az a legprofibb, és jól konfigurálható. Most van Win7 kinézetű és funkcionalitású, áttetsző Start Menüm, áttetsző tálca, nincsenek oldalt beúszó menük, nincs Start Screen és Metro felületű teljes képernyőt elfoglaló applikációk.
Ezzel ugye "megcsonkítottam" a Win8-at, és pont az újdonságától, de egyben olyantól, ami nekem pont nem kell, és tudom, hogy amúgyis bosszúságot okozna.

(#576) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.Egy kis segítségre lenne szükségem. :F
Megkaptam a Windows 8 Media Center Pack hoz az ingyenes sorozat számot,de nem tudom feltelepíteni.


A leírtak szerin jártam el de ezt dobta ki a gép.

Valaki tudna segíteni,hogy mit csináljak.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#577) kalapaacs válasza baboss (#576) üzenetére


kalapaacs
tag

Próbáltad angolul?? ITT a leírás.

Vannak itt lányok akik a nagy őt keresik? Mert szólok nekik, hogy SHIFT és az ENTER-től balra kettővel.

(#578) baboss válasza kalapaacs (#577) üzenetére


baboss
őstag

Ugyan az a helyzet,nem találja. :F

(#579) idegen lény válasza BiP (#575) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt már olvastam, de nem az egészet, mert baromi hosszú, és úgyse értem a felét sem, de szerintem inkább maradnék a Chrome mellett, akármilyen elavult is a flash-verziószáma, viszont csak Chrome-on van fordítás, az meg nekem kell. Meg az IE-nek még mindig vastag a fejléce, tele felesleges izékkel. Meg ez az olvadásos dolog is, amit itt ecsetelsz. Gondolom ez csak IE-n van, mert a Chrome-nál nincs ilyen, és úgyis azt használnám, ha lehet. Ha nem, akkor nekem felejtős a W8. Ez a Start8 viszont jól hangzik. Ezt megjegyzem. Már azt hittem, hogy csak XP-s start menüt lehet fölrakni rá.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#580) idegen lény válasza baboss (#578) üzenetére


idegen lény
őstag

Ebben sajnos nem tudunk segíteni. Fordulj a szervizhez.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#582) Osi222 válasza baboss (#578) üzenetére


Osi222
tag

Mit nem talál? Ha levélben megkapott key nem megy, kérj egy másikat. Azt próbálj meg azzal aktiválni. Azt ne felejtsd, hogy win 8 pro kell hozzá, anélkül ne is próbálkozz.

Edit: ez alapján is próbálkozhatsz, ha a fent belinkelt angol nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#583) baboss válasza Osi222 (#582) üzenetére


baboss
őstag

Az Aida ezt írja ki : Operációs rendszer Microsoft Windows 8 Professional
A Pro rövidítés nem Professional :F
Vezérlőpult -Rendszer meg azt írja Windows 8 Enterprise.
Ha jól értelmezem akkor ez az op nem jó hozzá.
Köszönöm a segitséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#584) idegen lény válasza baboss (#583) üzenetére


idegen lény
őstag

De igen, a Pro a Professional rövidítése. [link] [link] Erről a 128-bites támogatásról még nem is hallottam. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#585) idegen lény válasza BiP (#575) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez a Start8 magyar nyelvű? Ugyanolyan kinézete és kezelése lesz tőle a Windows 8-nak, mint amilyen a Windows 7-é? Gondolok itt például az internetkapcsolat állandó láthatóságára a tálcán, és annak be- és kikapcsolására. Honnan a legérdemesebb letölteni?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#586) arnyekxxx válasza idegen lény (#585) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Gondolok itt például az internetkapcsolat állandó láthatóságára a tálcán,"

az alapból ugyanaz (mint ahogy az egész rendszer 99.8%-a)

"Erről a 128-bites támogatásról még nem is hallottam."

Van 128 bites procid és programjaid? Akkor nem mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#588) BiP válasza idegen lény (#585) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tudom, nem hiszem. Nem kerestem belőle magyart. De elég egyszerű a kezelése.
Amúgy nem, nem lesz teljesen Win7 a kinézet. Az ablakok kinézete, és a tartalom, funckionalitás marad minden Win8, de a Start Screen lecserélhető Win7-es start menüre (ez kinézetre és funkcionálisan is ugyanolyan lesz, mint a 7-es), átlátszóvá tehető a tálca, és kikapcsolhatóak az oldalsó beúszó menük. (ezek a Start Menü miatt feleslegessé válnak, de meghagyható)

Internetkapcsolat-ikon: Ez a tálca beállításai között van, ez amúgy is ott van a Win8-ban, nem kell hozzá ez a progi.
Letölteni: 1. a gyártó oldaláról, stardock.com [link]
2. Google: start8, első találat.

Ami számomra a lényeg ebben, hogy kiesik a Start Screen, a full screen metro alkalmazások, és a desktopok közti váltogatás. Lényegében lesz egy Win8, amit úgy lehet használni, mint ahogy az ember megszokta Win7-en.
Nem töröl ki semmit, megmarad minden, csak nem erőlteti az arcomba a Metro-t. (ModernUI). Viszont ha mégis akarom, ugyanúgy át tudok váltani rá a start menüből 1 kattintással.
A gond azzal van, hogy nem ingyenes (mint pl. a Classic Shell vagy a ViStart), de még van 25 napom eldönteni, mi legyen.

[ Szerkesztve ]

(#589) idegen lény válasza arnyekxxx (#586) üzenetére


idegen lény
őstag

Hát, én úgy hallottam, hogy a 8-nál ez hiányzik a tálcáról, és csak egy jobbról bekúszó izén lehet megnézni, vagyis nem látható állandóan.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#590) arnyekxxx válasza idegen lény (#589) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nekem meg itt van a tálcán, nem Urbán Legenda mesélte.

Egyébként amennyi energiát már belefektettél a marhaságok kérdezésébe, 100x fel tudtad volna tenni egy virtuális merevlemezre a meglevő rendszer mellé és ki tudtad volna próbálni

[ Szerkesztve ]

(#591) idegen lény válasza arnyekxxx (#586) üzenetére


idegen lény
őstag

Persze, sejtettem, hogy nem, csak meglepett, mert eddig ezt sehol sem olvastam, pedig, ha ez eddig más op. rendszeren nem volt, akkor ez is egy igen fontos technológiai újdonság. Az már a 64-nél is kétszer olyan gyors adatátvitelre képes! Az azért nem semmi! Ahhoz képest sehol még csak meg sem említik! Fura.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#592) arnyekxxx válasza idegen lény (#591) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ismételném, tudsz venni 128 bites procit és tudsz letölteni bármilyen 128 bites programot? Ha nem, akkor nem tök mindegy mi az elmélet?

(#593) idegen lény válasza arnyekxxx (#590) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor sorry, nekem így mondták.

Inkább nem kísérleteznek vele, már a Windows 8 Upgrade Assistanttól is kétszer kék halálom lett, meg nekem csak sima merevlemezem van.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#594) idegen lény válasza arnyekxxx (#592) üzenetére


idegen lény
őstag

Biztos tudnék venni, ha nem túl drága, de egyenlőre a 64-re gyúrok, de attól még érdekelhet.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#595) pushalias válasza BiP (#588) üzenetére


pushalias
addikt

„a Start Screen lecserélhető Win7-es start menüre”

Nem cserélhető le, csak eldugják.

Honor 9 / HP 8470P

(#596) idegen lény válasza BiP (#588) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszönöm. Remélem, azért a Start menü magyarul van. Ez is fizetős?: [link] Mondjuk egy ezrest nekem megérne, csak ez a külföldi fizetős dolog nekem nem megy.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#597) idegen lény válasza idegen lény (#596) üzenetére


idegen lény
őstag

Közben találtam egy ilyet: "Sajnos, a magyar nyelvvel még csak részben tud megbirkózni, bár látható, hogy a menü többségében magyar, viszont a programok listája nem, így pl. ha egy programot keresünk az angol nevét kell beírnunk." Ez így azért elég gáz, így megtalálni valamit elég necces. Ennél még a csak angol is jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#598) BiP válasza pushalias (#595) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, végülis igen. Ki is fejtettem, hogy nem tűnik el teljesen, a Start menüből ugyanúgy elérhető, 1 kattintás.
Csak ha amiatt teszed fel, mert nem akarsz a Start screennel és a Metro-val foglalkozni, akkor a napi használatban gyakorlatilag olyan, mintha lecserélné.

(#596) idegen lény: Nem hiszem el. Küldtem linket, erre keresel másikat.
A gyártó oldalán ugyanez van, csak már az 1.03-as verzió.
A program fizetős, de 30 napig használható kipróbálásra. Szerintem juss el addig, hogy fent van a Win8, használod a progit egy ideig, aztán csak utána gondolkozz rajta, hogy hogyan tudod megvenni.
De ha mindenképp ingyenes alternatíva kell, ott a Classic Shell vagy a ViStart. Alapjaiban ugyanezt tudják, csak kicsit más megközelítésben, más külalakkal.

(#597) idegen lény: Nem tudom, én angol windowson használom angolul a programot, így ezek a nyelvi anomáliák nálam nem jelentkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#599) idegen lény válasza BiP (#598) üzenetére


idegen lény
őstag

Fordítva meg az első helyre kell tenni, és akkor még kattintani sem kell, csak picit tovább nyomva tartani az Entert.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#600) idegen lény válasza BiP (#598) üzenetére


idegen lény
őstag

Bocs, még nem kattintottam rá, mert még Vistám van.

Jó, de a Classic Shell vagy a ViStart nem tünteti el az oldalról bekúszó izéket, csak a Start8, és nekem ez még a Start menünél is fontosabb lenne. Meg Start8-nál a mozaik elindítható a Start menüből, az összes mozaikos alkalmazás külön-külön. A Classic Shell-el "külön listán nyílnak meg a startmenü programjai, valamint a keresési eredmények is". Viszont a startmenüje teljesen magyar. A ViStart meg gondolom, szintén fizetős. Biztos lesz a Start8-ra is egyszer teljes startmenü magyarítás. Én magyar vagyok, minek használnék angol nyelvűt?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.