Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) BiP válasza idegen lény (#349) üzenetére


BiP
nagyúr

Az az áttetsző, hogy átlátszanak az alatta lévő dolgok. Win7-ben a tálca, és az ablakok keretei voltak áttetszőek, win8-ban tudtommal már ez sincs.
Debian: Ha meglévő rendszer mellé akarod tenni, akkor létrehoz egy boot menüt, lehet, hogy particionálnod is kell, stb. macera. És ahogy sejtem, meg fogja haladni a számítógépes ismereteidet.
Ha mindenáron ki akarod próbálni, milyen is a linux világ, akkor az Ubuntunak a Wubi-ját ajánlom. Windows alól telepíthető, felhasználóbarát. [link]

(#352) BiP válasza idegen lény (#349) üzenetére


BiP
nagyúr

szerk: Vagy ami még biztonságosabb, ha elsőnek valami LiveCD-t próbálsz ki. Mindegyik nagyobb/ismertebb disztibúciónak van valami LiveCD kiadása (CD-ről bootoló, kész rendszer). Ez arra jó, hogy arról bootol a linux, meg tudod nézni, milyen a rendszer, maga a linux, próbálgathatod, stb. és csak akkor telepítesz bármit is, ha megtetszik vagy amikor bár megismerted, magabiztosabb vagy benne.

[ Szerkesztve ]

(#353) brd válasza arnyekxxx (#297) üzenetére


brd
nagyúr

Ne már, kezdjük az ABC-től? :( Nem kényszeríti rá? Tudok normálisan Win8-at használni úgy, mint Windowst eddig (10+ éven keresztül)? Nem. Jobb lett? Nem. (Neked lehet, de most nem ez a kérdés.) Nincs start menü, induláskor egy használhatatlan (és mellesleg baromi ronda) katyvasz jön be. (Jó, valamennyire valószínűleg használható lenne, de erre a szintre nem vagyok hajlandó lesüllyedni, nekem a számítógéphasználat túlmutat a böngésző/faszbúk alkalmazás használatán). Persze így-úgy megoldható ez-az, de a Start8/Classic Shell sem tökéletes, pl. a keresési találatok nem ott/úgy jelennek meg, ahol Win7-nél.) Kényelmesnek pedig nem kényelmes az új felület, asztali gépen.
Értem én, hogy új, ezért lávcsi', de a bajom (és sok másnak) nem az, hogy új, hanem az, hogy rosszabb, mint eddig (~fél év "megszokás" után is, nem most kezdtem nyomkodni a 8-cat).
Azzal a hülyeséggel kérlek ne hozakodj elő (ez szokott lenni ilyenkor a következő elmés beszólás, elnézést, ha nálad nem ez jött volna), hogy nem kötelező Win-t használni, mert ugyan tényleg nem, csak a programok, amiket használok (nem, nincs alternatíva), sajnos nincsenek meg más OS alá...

The only real valuable thing is intuition.

(#354) brd válasza deuce (#292) üzenetére


brd
nagyúr

Ha ennyire hiányzik, hozzászólhatok: nem a M$ gyártja a drivereket (a nem általa készített eszközökhöz nyilván), de lehet nyugodtan az OS előnyeihez számítani, trollkodásnál jól jön. Legfeljebb beleteheti az OS-be, ha létezik. A tiedhez létezett, ezért benne van, örülj neki. (Én meg nem örülök, mert a TV-kártyám drivere hiába van benne már Vista óta, nem használható, mert a gyártó elszart valamit, és már valószínűleg sosem kerül javításra. tehát a Vista+ összes OS szar?)

The only real valuable thing is intuition.

(#355) negyedes válasza brd (#353) üzenetére


negyedes
addikt

maradj win7en es elszallt minden gondod. nem ertem mit kell ennyit rugozni rajta.... :U nem tetszik ne mhasznalod oszt csokolom.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#356) brd válasza negyedes (#355) üzenetére


brd
nagyúr

Ezért kár volt fáradnod, ha jól rémlik, nem írtam sehol, hogy egy topicból szeretném megtudni, mit használjak...

The only real valuable thing is intuition.

(#357) negyedes válasza brd (#356) üzenetére


negyedes
addikt

Ezerszer ki lett targyalva hogy nincs startmenu de te 1001-re is azzal jossz. Gondolom akkor xp utan se tudtad ugy hasznalni a gepet mint addig....

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#358) Dreamweaver7 válasza arnyekxxx (#268) üzenetére


Dreamweaver7
csendes tag

Nem írtam sehol, hogy úgy nézzen ki a Windows8, mint a Windows7.
A funkciók megtalálásával kapcsolatban pedig ott van a kikapcsolás funkció, amit a jobb alsó sarokban tudsz elérni elég nyakatekert módon. Nem arról van szó, hogy valaki ne tudná elvégezni az ehhez szükséges mozdulatsort - mellesleg én is általában - a számítógépházon lévő kapcsolóval állítom le a gépet - de azért ez nem felhasználóbarát.

Szerintem egy operációs rendszer fő feladata a felület biztosítása a felhasználó által használt programokhoz és az ehhez szükséges folyamatok, memória, fájlrendszer, stb. kezelése. A Windows8 esetében (véleményem szerint) ennek a felületnek a GUI része inkább útban van, mint támogatná a felhasználót. Érintős tableten biztos remekül használható, sok embernek valóban ez a véleménye, de asztali gépen nekem nem tetszik. És nem arról van szó, hogy nem tudnám kezelni az UI-t.

Ami a háttérbeli funkcionalitást illeti, szerintem teljesen rendben van, nálam ugyanazon a gépen érezhetően gyorsabb volt, mint a Windows7, a programok is indultak teljesen korrekt módon, ezzel semmi gond nincs.

Hát srácok ennél jobban nem tudom kifejezni a gondolataimat a Win8 felhasználói felületével kapcsolatban.

(#359) Alex91 válasza Dreamweaver7 (#358) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem egy operációs rendszer fő feladata a felület biztosítása a felhasználó által használt programokhoz és az ehhez szükséges folyamatok, memória, fájlrendszer, stb. kezelése. A Windows8 esetében (véleményem szerint) ennek a felületnek a GUI része inkább útban van, mint támogatná a felhasználót. Érintős tableten biztos remekül használható, sok embernek valóban ez a véleménye, de asztali gépen nekem nem tetszik. És nem arról van szó, hogy nem tudnám kezelni az UI-t.

Na, errol van szo! :R

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#360) pushalias válasza brd (#353) üzenetére


pushalias
addikt

„Jobb lett? Nem. (Neked lehet, de most nem ez a kérdés.)”

Na, kisfiú, ha te így leszarod mások tapasztalatát/véleményét, akkor pontosan mit is vársz el másoktól, mit csináljanak a nagy pofával előadott mondókáddal? Nos?

„nem írtam sehol, hogy egy topicból szeretném megtudni, mit használjak...”

Akkor meg mit keresel itt? Ha csak azért jöttél, hogy beleüvölthesd a világba a kínodat, hogy milyen szar a W8, akkor éppen a sokezredik vagy a sorban, ráadásul pontosan ugyanazok az „érveid”, mint előtted a másik ezer okostóninak, vagyis még túl egyedinek sem sikerül lenned.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#361) brd válasza negyedes (#357) üzenetére


brd
nagyúr

Ne kezdjük már az elejéről. :W Válaszoltam valakinek, és csak az érzékeltetés miatt került bele "megint", de ha mást mondanék, számodra változna valami? Nem.
Miért ne tudtam volna használni XP után Windowst, az alapvető felület nem változott (legalábbis nem ilyen radikálisan). :U De nem az XP-Vista-W7 a téma, hanem a W8.

The only real valuable thing is intuition.

(#362) pushalias válasza Dreamweaver7 (#358) üzenetére


pushalias
addikt

A W7 és a W8 külsőre a Start menüben különbözik ugyebár. Ha eléggé akarod, akkor még Start menüd is lehet, akár tízféle is, tehát ha nem is hajszálra, de tud úgy kinézni és működni, mint egy W7, bejelentkezés után át kell váltanod a Modern UI-ról a klasszik desktopra, ami értem én, hogy sok ezer kalóriát felemésztő művelet, de legalább ki leszel gyúrva tőle. Érdeklődnék ezek után tisztelettel: mi az, ami (a tengernyi kín és gyötrelem árán, de mégis csak pótolható Start menüt leszámítva) olyan borzalmasan hiányzik belőle, vagy aminek olyan szörnyen nehéz a kezelése?

Tegnapelőtt beszéltem kollégámmal, és nem egészen fél perc alatt lyukadtunk ki ott, hogy a haterek 99%-a egész egyszerűen lusta, mint a bűn, és nem hajlandó belefeccölni az új rendszer megismerésébe és testreszabásába azt maximum pár óra odafigyelést és melót. Helyette inkább csak rinyál, mert az sokkal egyszerűbb, mint tenni bármit is.

Honor 9 / HP 8470P

(#363) Alex91 válasza pushalias (#362) üzenetére


Alex91
félisten

Nem errol van szo. Egyszeruen amit csinaltak semmivel se egyszerusiti a dolgokat. Ez a gond vele. Meg amugy is igy egy katyvasz. Vagy metro, es nincs regi felulet, vagy maradt volna alapban a regi.

Meg lehet szokni. Hasznaltam mar en is tobb OS-t, szerintem van itt mas is igy. Nem arrol van szo, hogy hulye lenne megszokni az ember. Csak egyszeruen nem erzem azt, hogy ez az uj UI mennyire jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#364) Dreamweaver7 válasza pushalias (#362) üzenetére


Dreamweaver7
csendes tag

Nem erről van szó, de ennél jobban tényleg nem tudom elmondani.
De majd gyúrok kicsit, aztán jövőre nekifutok a Windows8-nak még egyszer. :K

(#365) bozont válasza brd (#353) üzenetére


bozont
veterán

Pedig ez alapján a hozzászólás alapján nehéz elhinni hogy fél évig használtad a win8-at, mert a metro-tól eltekintve jobb lett szinte minden téren mint a win7. Igaz nekem még csak 2 hónapos tapasztalatom van vele, de már az első pár nap után láttam hogy ez sokkal jobb mint az elődje. Gyorsabb, még stabilabb (pedig a win7-tel sem volt sok probléma ezen a téren), a kompatibilitás is nagyon rendben van. Sőt van olyan játék ami win7-en nem futott, ezen meg simán.

[ Szerkesztve ]

(#366) pushalias válasza Alex91 (#363) üzenetére


pushalias
addikt

„egyszeruen nem erzem azt, hogy ez az uj UI mennyire jo”

De akkor ne használd, kis húsom! A kutya nem kényszerít rá téged. Vagy igen? Ki az, mondd el, és jó alaposan lebeszélem róla, oké? Kivéve persze, ha a kétszáz kilós bátyád ver szöges korbáccsal, ha nem a Modern UI-t használod, mert ahhoz azért én kevés vagyok. Hiszen (ha jól értem) arra már rájöttél (ráadásul lehet, hogy teljesen egyedül!), hogy ott a klasszikus asztal. Na, innen már csak az kell, hogy még egy nagyon icipicit megerőlteted magadat, és varázsolsz rá magadnak borzasztóan fontos Start menüt, hogy ne legyél annyira elveszett ebben a csúnya, kegyetlen világban, és akkor úgy tudod használni ezt az átláthatatlanul katyvasz rendszert, mintha egy W7 lenne, amit látatlanban úgy érzem, hogy nem tartasz átláthatatlan katyvasznak. Aztán ha ez mind megvan, talán majd eszedbe jutnak konkrétumok is arról, hogy valójában mi a bajod. Például, hogy a csempék rondák, három kattintás a leállítás, vagy valami más jól bevált dolog.

Honor 9 / HP 8470P

(#367) SPY0817 válasza pushalias (#362) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Sajnos egyet kell értsek veled.. sokan annyi időt szánnának rá amennyit arra szánnak hogy "ez szar" annyi idő alatt kitanulnák az egész win8at.. :D

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#368) Dreamweaver7


Dreamweaver7
csendes tag

Nos, nekem nem tetszik a Windows8 GUI része, leírtam, hogy miért és nem kérek olyan hozzászólásokat, hogy akinek nem jön be ez a felhasználói felület, az:
- hülye
- írjon jobb OS-t
- használjon Win7-et, Linuxot, DOS-t
- gyúrjon (ez azért megfontolandó)
- inkább ne használjon számítógépet

bagkri01 megírta ezt a korrekt kis cikket a saját tapasztalatairól (grat újfent :R ), mi pedig a topikjában egyre csúnyább stílusban válaszolgatunk egymás hozzászólásaira, tisztelet a kivételnek.

Közeleg a szilveszter, szájkarate helyett inkább el kellene kezdeni már most partizni. :DDD

BUÉK!

(#369) brd válasza pushalias (#360) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáljunk már azért egy szintet tartani, nem az oviban vagyunk! Na, kisfiú...nagy pofával - Ezt otthon anyunak tartogasd, jó?

ha te így leszarod mások tapasztalatát/véleményét, akkor pontosan mit is vársz el másoktól...?

Minimum azt, hogy csak akkor szóljanak bele, ha értik, amit olvasnak. (Hint: nem az ott a lényeg, hogy más mit tapasztal, hanem az, hogy a régi nem választható (rákényszerítés), csak azért írtam, hogy "neki lehet", nehogy valaki elkezdje megint, "hogydemilyenjólett". Erre... :U ).

Akkor meg mit keresel itt?

Eredetileg csak egy apró ferdítést akartam helyre tenni, de aztán kíváncsi lettem, hogy a fogyasztói társadalom díszpéldányai milyen pszichiátriai tünetek produkálása mellett képesek a "bonyolultabb jobb" álláspontot védeni próbálni. Ha jól emlékszem, sehol nem írtam, hogy a W8 maga lenne rossz, csak a felülete (bozont, ezt a mondatot idáig neked is írtam, innentől nem), de hidd nyugodtan, tőled belefér, nem várok többet.

The only real valuable thing is intuition.

(#370) bagkri01 válasza Dreamweaver7 (#368) üzenetére


bagkri01
őstag

Köszönöm szépen és ott a pont.
Ui.: ha sokan annyi időt szánnának a rendszer feltérképezésére, mint amennyit panaszkodnak lehet, hogy már tudnák is normálisan használni az új OS-t

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#371) pushalias válasza Dreamweaver7 (#368) üzenetére


pushalias
addikt

BUÉK!

(#369) brd Meglehetősen bicskanyitogatós stílusban adtad elő magadat eddig is, legalább ez sem változik.

Rád is áll egyébként, amit másnak írtam, és az imént bagkri01 is leírt: ha a rendszer fikázásába ölt energiáidat a rendszer megismerésébe és testre szabásába feccölted volna, nem ott tartanánk, hogy pszichiátriai esetnek minősíted, aki szerint a rendszer teljesen ésszerűen használható, egészen kis idő és munka ráfordításával pedig teljesen úgy használható, mint a W7.

(#370) bagkri01

„ha sokan annyi időt szánnának a rendszer feltérképezésére, mint amennyit panaszkodnak lehet, hogy már tudnák is normálisan használni az új OS-t”

Bizony, így van.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#372) Apollyon válasza pushalias (#371) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pedig pont te vagy az aki bicskanyitogatóan válaszol és lekezelően beszél a fórumban az emberekkel.

Erre meg:

„ha sokan annyi időt szánnának a rendszer feltérképezésére, mint amennyit panaszkodnak lehet, hogy már tudnák is normálisan használni az új OS-t"

Többször le lett már írva, hogy nem a megtanulással van a baj, meg normális használattal, hanem azzal, hogy megszokás után is kényelmetlen a használata, asztali gépen.

Akinek meg kényelmes így, az akkor használja egészséggel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#373) #13260800 válasza pushalias (#371) üzenetére


#13260800
törölt tag

Szegény Linux hívők ezt mondják egy évtizede. Ha egy kis időt ráfordítanának az emberek mondjuk csak az Ubuntura, egyből nem lenne kitéve az emberiség egy cég kénye kedvére. Ehelyett 90% Windows van. És ők most azt mondták metró akkor metró.

Ha pedig nem tetszik akkor te vagy a hibás.. Mert az új felület csodálatos és jól használható. Pistike és Gézuka is tudja használni és pedig ő is emberből van, szóval húzzatok bele és tanuljátok!! Mert a W8 jó és kész.

És a cégeknél ki fizeti ki még az alkalmazottak megtanulják használni ezt a katyvaszt? Egyéb iránt ez a gáz az egészben. Ubuntu hozta az Unity felületet. Egy ideig tanulgattam de nem tetszett. Fogtam és áttértem LXDE-re. Más ablakkezelő de amúgy legfrissebb rendszer.

Windowsnál meg visszatérhetek a W7-re. Mert ugye ezek után a W7 semennyire nem lesz fejlesztve max a biztonsági lyukakat tömik be. Nehogy már élvezze az ember a W8 optimalizáltságát W7-n.

Tetű hozzáállás. De mit várhat az ember ismerve az MS előéletét. Csak ne gyertek azzal, hogy tanuljuk mert nem erről van szó.

(#374) Alex91 válasza pushalias (#366) üzenetére


Alex91
félisten

1. Otthon nem is hasznalom, Mac OS X van :DD , ugyhogy nekem regota nem hianyzik az a Start menu...

2. Az MS nem akarja a Start menut, de nem tett rola, hogy az emberek se akarjak. Mert, ha egyertelmuen jobb lenne, akkor nem akarna a tobbseg mokolni a rendszert Start menusre.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#375) idegen lény válasza BiP (#351) üzenetére


idegen lény
őstag

Jéé, most, hogy mondod, tényleg átlátszik, én inkább úgy mondanám, hogy sejtelmesen áttetszik, a tálcám alatti pálmafa, pedig ez csak Vista! Ezt eddig észre se vettem. Jó, meggyőztél, nekem még egy boot menü is sok, azt is túl sokszor láttam már kék halálozásokkor, köszi. Igazad van, ennyi erővel programozni is megtanulhatnék. Egy gonddal kevesebb. :R

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#376) idegen lény válasza BiP (#352) üzenetére


idegen lény
őstag

Hagyjuk ezt a csapást, már látom, hogy vakvágány volt. Tényleg nem nekem való. Csak egy mezei ürge vagyok.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#377) pushalias válasza #13260800 (#373) üzenetére


pushalias
addikt

A Linux nem azért nem elterjedtebb, mert ne tudna úgy kinézni mint egy Windows. De ez egy hosszú sztori, és közben el kellene mesélnem, hogy miért nem Ubuntut használok, holott használhatnék, használtam is egy időben, amíg nem untam bele a gyíkjaiba.

Úgy egyébként mellesleg az Ubuntunál is megoldható kis akarattal, hogy ne a Unityt kelljen használni, ami egyébként szerintem sem sikerült túlzottan jól, de majd kiderül, hogy bírják hosszú távon a userek. Csak az ugye megint egy melós dolog, utána kell járni, meg kell csinálni, mennyivel egyszerűbb ennél disztribúciót váltani.

És nem, nem az a baj, hogy nem tetszik neked a Modern UI, meg hogy te Start menüt akarsz magadnak. Szíved joga. ne használd a Modern UI-t, nem kényszeríti rád senki, és ha Start menüre vágysz akkor egészségedre, megoldható, még válogathatsz is a megoldások között. Az a baj, hogy a borzasztó problémádra létezik megoldás, de te nem teszel ezért semmit. Pedig guglizással együtt max fél óra alatt megoldható. Helyette telesírod a világot azzal, hogy így szar, meg úgy szemét Microsoft, mert rád kényszeríti. Ha neked így jobb.

Honor 9 / HP 8470P

(#379) pushalias válasza Alex91 (#374) üzenetére


pushalias
addikt

1. Na, pont egy Mac user talán ne szóljon bele a testreszabhatóságról szóló vitába. :) No offense, de ez eléggé kihagyhatatlan volt.

2. Érdekes lenne erről egy reprezentatív felmérés. Egy biztos, a Start menü-hívők jóval hangosabbak. :DD Én már XP alatt sem használtam Start menüt, ha nem volt muszáj. Sokkal kényelmesebb volt kitenni a Quick Launchba a napi szinten használt dolgokat, mint a folyamatosan duzzadó Start menüben ugyanazt előkeresgélni az egy kattintás helyett. Ezért is örültem, amikor a W7-ben végre átalakították a Quick Launchot. W8 alatt is azt használom, naná, hogy. 35 cucc van kint, én így szeretem. :B Ami meg nincs kint, rá tudok keresni, ahogy W7 esetén is. De nyilván én sem vagyok reprezentatív, sőt.

De csak azért, mert én nem használom, más akarhat magának Start menüt, a lehetőség adott. Válogathat is, hogy milyet akarjon. Ahol a MS keresletet generált, ott megjelent a piac, és betömte a rést. Ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#380) idegen lény válasza Alex91 (#359) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem pont ez a különbség a W8 és a Debian között. A Debian felhasználóbarát. Ha a Debian olyan egyszerű lenne, mint a Windows, mindenki azt használná. De egyszer eljön ez az idő is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#381) Воланд válasza idegen lény (#380) üzenetére


Воланд
titán

de ugye azert erzed az ellentmondast a mondataid kozott?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#384) negyedes válasza Apollyon (#372) üzenetére


negyedes
addikt

es azt is leirtuk tobbszor, hogy ne hasznald akkor. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#385) Alex91 válasza pushalias (#379) üzenetére


Alex91
félisten

Nem a testreszabhatosagrol van szo, hanem arrol, hogy amit adnak az mennyire logikus, es egyszeruen hasznalhato. De gondolom te is minden nap mac os x-t, es windows-t is nyomsz, hogy erzed a kulonbseget :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#387) negyedes válasza Alex91 (#385) üzenetére


negyedes
addikt

en igy nyomogatok es nincs kulombseg, os x nel a dock neha maceras pl. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#388) Alex91 válasza negyedes (#387) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ne hasznald, mokolj ra Start menut! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#390) negyedes válasza Alex91 (#388) üzenetére


negyedes
addikt

nem is hasznalom. :DD cmd+tab vagy expose/mission control. ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#391) #13260800 válasza pushalias (#377) üzenetére


#13260800
törölt tag

Ne haragudj de miért nevezed Modern-nek? Mitől lesz ez modern? A kereső PL logikátlanabb és természetesen lassabb is mint volt mert kategorizál. A kezdőképernyő meg egy vicc. Elvégeztem egy webmesteri iskolát annó, nem vagyok egy nagy webmester de emlékszem rá, hogy a tanitó nagyon nyomatékosan felhívta rá a figyelmünket, hogy a sok menüpont megbolondítja az embert. Egyszerűen nem látja át. A nagyon powerek 9 talán az átlag 7 a zombik meg 5 menüpont. Ehhez képest szerinted ez a modern?

Ki látja ezt át? Ne hülyéskedjünk már. Mi ebben a modern? Az, hogy nem lehet átlátni? Az elavult start menüt meg igen?

Mindent meg lehet oldani. Nyilván. Csak hát vállalati környezetben ez picikét komplikáltabb meg több körültekintést igényel. Valószínűleg ott a startmenü hegesztés nem járható út mivel az MS gondolom nem engedi AD-ben globálisan bekapcsolni a külső progi meg mindig +biztonsági lyuk.

A számítógép kezelés meg még a fiatalabb generációnak is sokszor nehézkes nem, hogy az idősebbeknek akik már jól meg is szokták a használatát.

Szóval örülök, hogy te otthon MacGyver vagy az nagyon jó. Csak itt nem épp arról van szó, hogy az otthoni userek mit használnak azt gondolhatod, hogy jó magam is magasról letojom (én pl Lubuntut használok és akkor mi van?) . Hanem arról, hogy ezt a szart tették még a hyper-v 2012-re is persze szerencsére abból van core verzió is.

És amúgy tojnák rá. Csak tudod nincs választás. Mert a programjaink javarészt még Winen futnak. Még.. Ezek után remélem elmozdulunk mindenhol a platformfüggetlenség felé. Mert amíg kivagy szolgáltatva addig így mernek veled szórakozni mint ahogy az MS teszi. Mert megteheti.

Csak modern-nek ne nevezd mert az kifejezett vicc. Én inkább kőkorszakinak nevezném.

(#393) idegen lény válasza #13260800 (#391) üzenetére


idegen lény
őstag

Az elég egyértelmű, hogy a féjszbúkos gyerekeknek csinálták, akárcsak a Baljós árnyakban Jar Jart. Ők a jövő. Ezért modern, vagyis mai. Ma már ők a legnagyobb vevőréteg. De ezek még csak baljós árnyak, ezután következik majd a klónok támadása. Most őszintén, a W8-as PC-sek között ismertek olyat, aki ezt a mozaikot használja is valamire?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#394) D1Rect válasza #13260800 (#391) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ne haragudj de miért nevezed Modern-nek?"
Mert ez a neve.

(#395) #13260800 válasza D1Rect (#394) üzenetére


#13260800
törölt tag

vicc a köbön, betojok de tényleg :D

Én meg fiatal vagyok és szép. Holnaptól anyakönyveztetem :D

(#396) pushalias válasza #13260800 (#391) üzenetére


pushalias
addikt

„Ne haragudj de miért nevezed Modern-nek?”

Nézz utána, és majd megtudod. Nagy kár, hogy már nem lehet hivatalosan Metrónak hívni, az tökéletes név volt rá. A lapkákban egyébként zseniális az alapötlet, a kivitelezés itt-ott még javulhat majd, de ez az én magánvéleményem.

„a tanitó nagyon nyomatékosan felhívta rá a figyelmünket, hogy a sok menüpont megbolondítja az embert”

De ez az aranyszabály természetesen nem érvényes a Start menüre, gondolom én, különben nem lehetne akkora jóság, hogy mindenkinek az kelljen. Ráadásul a Start képernyőn is szépen csoportokba rendezheted a cuccokat, nem kell ömlesztve lennie a dolgoknak, és akkor ami nekem kell azt pont átlátom. Ja, hogy már megint oda lyukadtunk ki, hogy melózni kell vele. A fenébe.

A vállalati környezet az meg sajnos olyan, hogy azt a rendszert használod, amit a munkáltató a segged alá pakol. Ha ő úgy dönt, hogy az a W8 lesz, és AD policyban tiltja neked a testreszabást, akkor azzal és úgy kell dolgoznod, és jóccakát. A Server 2012 is ezt a felületet kapta, szóval lesznek még rossz napjaid.

(#395) Dyra Körülbelül ennyit is tudsz, ha nem látod a különbséget.

[ Módosította: radi8tor ]

Honor 9 / HP 8470P

(#397) #13260800 válasza pushalias (#396) üzenetére


#13260800
törölt tag

:D Szeretem mikor emberek megmagyarázzák, hogy ami szar az igazából jó és csak én vagyok a hülye. Személy szerint a start menü keresőjét használtam annyiban, hogy win gomb keresés enter. Ennyi. Ez már most hála a kategóriáknak nem megy. Nem vagyok egy power user egy közepes informatikus lennék de érdekes ezt linux alatt és windows alatt is tudtam eddig csinálni. Azokat a progikat és rendszereszközöket amiket használtam megjegyeztem most meg W8-nál használhatom megint a futtatást (csak az ugye nem kereső hanem futtató, vagyis jegyezhetem meg megint a pontos program indítókat pl: mstsc (remote desktop) vagy tallózgathatok kb Marika meg Gizike néni) ha nem akarok szarakodni a Metrós keresővel ami lelkesen kategorizál nekem.

Az , hogy 2012-ben csoportosítani fogok meg masszívan a vicc kategóriája. Minek? Azért, hogyha más gép elé kerülök ott szarjam össze magam mert fingom nincs alapból mi hol van mert én csoportosítottam egy másik gépem? De a legviccesebb az egészben, hogy ha jó kereső van minek csoportosítani?

Megint oda lyukadunk ki, hogy nem kell a kezdőképernyő de mégis van és ha nem akarom is használjam mert az jó lesz nekem csak tanuljam meg kezelni.

Nekem már vannak rossz napjaim emiatt sajnos, természetesen szép és jó a metrón csak hol lehet kikapcsolni? :D

Háát idővel majd megszokom addig még tele sírom pár helyen a netet. :O

(#399) pushalias válasza #13260800 (#397) üzenetére


pushalias
addikt

„Szeretem mikor emberek megmagyarázzák, hogy ami szar az igazából jó és csak én vagyok a hülye.”

Idejössz, ontod magadból a megfellebezhetetlen állításokat, hogy ez így szar, hogy az úgy szar. Hogy ezzel így fogja megszívni a MS, hogy azzal úgy fogja megszívni. Simán leírod nekem többedszerre, hogy az általam (és nem csak általam) megelégedéssel használt kereső egy szar, csak mert neked nem tetszik, mert te nem tudod használni. És ezek után leírod ezt a mondatot, és le merem fogadni, hogy a közben szemed sem rebbent. Kúl!

„vagyis jegyezhetem meg megint a pontos program indítókat pl: mstsc (remote desktop)”

Ebben igazat kell adnom neked, én ugyanis csak egy sokkal szarabb és melósabb megoldást tudok: Modern UI-ra átváltok (egy gomb lenyomása), és beírok mindössze annyit a nevéből, hogy táv, és nédda, hát nem ott van? Mert olyan szar a kereső, rohadna meg a Microsoft. És ha gyakran akarom használni (és én gyakran akarom) akkor jobbklikk, és rögzítés a tálcára. Nekem ott van, mert én tisztára egy McGuyver vagyok. Időnként félek is magamtól, hogy micsoda nagy hacker vagyok, holnap megyek is bankos oldalt törni, ezzel a tudással két perc se lesz.

Sokadszorra tartunk ott, hogy van egy használható rendszer, benne egy tök kényelmes és faék egyszerűségű eszköz, amit képtelen vagy használni, mert nem hajszálpontosan úgy működik, ahogyan te azt megszoktad, és ezért természetesen a Microsoft a hibás, hát ugyan ki más? Mert te „közepes informatikus” vagy, és ha szerinted valami nem úgy jó, akkor az tuti nem úgy jó, hanem csakis úgy, ahogyan te megálmodtad, és aki az ellenkezőjét mondja, azt te utálod, mert mit pofázik bele.

„Azért, hogyha más gép elé kerülök ott szarjam össze magam mert fingom nincs alapból mi hol van mert én csoportosítottam egy másik gépem?”

Elsőre azt hittem, az a bajod, hogy az a SkyDrive szinkronizálás miatt a másik gépen is pillanatk alatt felpattintható új appokra gondolsz, de aztán rájöttem, hogy eddig el sem jutottál. Hanem ott tartasz, hogy ugyan egy idegen gépen rossz esetben eddig is csak pisloghattál, hogy mi hol van, ha egyáltalán fent van, de ez csak mostantól kezdve baj, eddig nem volt az. Hány meg hány usert láttam, aki ha nem a saját gépe elé kellett ülnie, egy nyomorult böngészőt vagy egy Excelt nem volt képes megtalálni. Windows verziótól teljesen függetlenül.

És hát persze megint jössz, hogy de a felület. És ötvenedszerre sem jut el az agyadig, hogy vagy a) munkahely, és ne válogass, vagy b) a sajátod és testre szabod magadnak.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.