Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabeska


szabeska
addikt

Yeah, már kellett egy újabb termés :)

F1

(#2) Xmodule


Xmodule
őstag

szep összefoglalo. köszi

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) bzoley


bzoley
veterán

Jól összefoglaltad, viszont a célközönséget tekintve, nem hangsúlyoztad ki eléggé, hogy mit/miket fölösleges kikapcsolni, átirányítani, és miért.
Nagyon elterjedtek a téves beállításbeli szokások, szándékos rendszer-, alkalmazáslassítások.

(#4) Bodor válasza bzoley (#3) üzenetére


Bodor
veterán

Azt gondoltam, hogy ha nem említem meg, hogy miket nem kell kikapcsolni, akkor ezek eszébe sem jutnak senkinek. Konkrétan az van megírva, hogy mire kell odafigyelni , ebből magától értetődik szerintem, hogy a többire nem kell, tehát maradhatnak alapon.

Idézet a cikkből.

"Tulajdonképpen ennyi, amit Windows 7/8 alatt meg kell tenni az SSD optimális működésének érdekében."

"semmilyen más, SSD kímélő beállításra nincsen feltétlenül szükség."

Szerintem ez így eléggé egyértelmű, viszont ha többen is azt gondolják, hogy mégsem,akkor szívesen kiegészítem egy pár sorral, hogy miket NEM szabad/kell beállítani.

"Nagyon elterjedtek a téves beállításbeli szokások, szándékos rendszer-, alkalmazáslassítások".

Mikre gondolsz pontosan?

Köszönöm az észrevételt, és a többieknek is az elismeréseket. :R

[ Szerkesztve ]

(#5) bzoley válasza Bodor (#4) üzenetére


bzoley
veterán

Véletlenül sem szeretnék megbántani senkit, pont az ő érdekükben említettem meg. Nekem egyértelmű volt, amit leírtál, de vannak olyan személyek, akiknek kevés lehet, nem elég szájbarágós. Te leírtad, hogy fölösleges egyéb beállításokkal mókolni, de ha tíz haver is - aki nem is olvasta ezt az összefoglalót, vagy meggyőződésből akar jót - azt mondja, hogy márpedig ilyeneket, hogy cache, temp, etc. át kell pakolni egy sokkal lassabb médiára, mert ettől holnap megpusztul az ssd, akkor inkább átrakja.
Szóval nem a te összefoglalódban van igazán hiba, hanem néhány fejben, és ezen valószínüleg csak a szájbarágás segíthet.

(#6) joecontra


joecontra
addikt

Köszi az írást. :K

Üdv,
J

(#7) Perillustris válasza bzoley (#5) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ha tíz haver javasolja, tök mindegy, mit ír a cikk. :U

Perillustris

(#8) Matula 007


Matula 007
tag

Már kezdtem lemondani arról hogy minden beállítást megértsek az SSD-vel kapcsolatban, és tartottam is tőle hogy a fa alá kerülő SSD-t hogy lehetne jól beállítani. Hála ennek az "egyszerűsített" cikknek mostmár nyugodt vagyok :). THX :R

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#9) Bodor válasza bzoley (#5) üzenetére


Bodor
veterán

Sajnos igazad lehet...

Módosítottam is a cikket , szájbarágósabb formára. ;]

Szerinted ennyi elég?

(#8) Matula 007: Azon vagyok, hogy egyszerűbb legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) bzoley válasza Bodor (#9) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor érted, mi volt az aggodalmam tárgya:)
Így már ok. Lehetne ugyan részletezni, hogy rendszert lassító, vagy nem lassító hasznos/haszontalan szolgáltatások, de túlbonyolítani sem kéne az összefoglalót.
Superfetch meg egy külön állat. Mérni kéne, de talán nem oszt, nem szoroz. Ha gyorsítani sokat nem tud, akkor lehet, hogy csak egy plusz fölösleges folyamat, ha ssd-n vannak az alkalmazások.
Én - most ilyen hangulatom van - most kikapcsoltam. Indexelés, search szintén kikapcsolva, de ez ssd-től független, saját ízlésemnek megfelelő beállítás. Max vizuális keresést alkalmazok, sokaknak viszont hasznos a szolgáltatás, ha szeretnek gépelni.

(#11) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

rövid, tömör, még is minden benne van, ráadásul mindenki számára érthető írás !
szuper :C
köszönjük :R

(#12) pomk


pomk
őstag

Laptopok esetén kissé nehézkes ezt megvalósítani:
"2. Az oprendszer telepítésének idejére minden más adattárolót lehúzunk az alaplapról, és nem eszközölünk tuning beállításokat."
Nekem is laptopom van. Ezt szerintem érdemes lenne javítani/kiegészíteni. ;)

Egyébként örülök egy ilyen cikknek, nekem is kiöltött egy nagy úrt az életemben. :)

(#13) Bodor válasza bzoley (#10) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor érted, mi volt az aggodalmam tárgya:)

Persze, hogy értem,ezért is módosítottam.
Igen, lehetne még ragozni, és belemenni a részletekbe, csak nem akartam hosszú cikket, és így is már bonyolult lesz egyeseknek...
Ami a legfontosabb, az most már benne van szerintem.

Igazából a cikk legfőképp azért készült, mert a másik régebbi kettő már igencsak elavult, megjelent a W8, és hogy legyen egy aktuális cikk, amit linkelni lehet a Flash SSD topikba ilyen irányú kérdésekkel betévedő embereknek.

(#14) Bodor válasza pomk (#12) üzenetére


Bodor
veterán

Hány merevlemez van a laptopodban? Ha több,akkor gondolom le lehet húzni azt, ami nem SSD
Külső USB-ket meg le tudsz húzni.
Mire gondolsz pontosan?

(#15) laszak


laszak
tag

Nagyon profi írás!
Köszönöm!

Üdv.

(#16) bzoley válasza Bodor (#13) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, olvastam több párbeszédet, amiben a korábbi leírásokra hivatkoztak, meg olyanokat is, amiben azok aktualizálásáról van szó, tényleg időszerű volt már egy korrekt összefoglaló.
Anno én is végigolvastam a tizenakárhány szükséges lépést, de pár dolgon kívül, amire érdemes odafigyelni, a többit átugrottam, mondván hülyeség(sorry).

(#17) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

"Bizony, sokkal többet bírnak az SSD-k, mint azt pár éve hittük."

Egy kérdé merült fel benne már jó ideje. Használható-e egy SSD ugyanúgy mintha HDD lenne, gondolok itt a gyakori másolások, törlések (pl.:leszedek egy sorozatot megnézem, majd törlöm)?

(#18) Bodor válasza II.Démonlord (#17) üzenetére


Bodor
veterán

Attól függ milyen típusú SSD-d van. A gyártó oldalán tájékozódhatsz a napra kiszámított írási limitről, ez általában változó, 10-50 GB között változik, és még ettől több is lehet, de napi 10-15GB-ot mindegyik SSD-nek ki kell bírnia 3 éven keresztül.

(#19) Begi


Begi
senior tag

Gratula a cikkhez, jó lett. :R
Esetleg egy példa SSD élettartam számoláshoz elférne. Csak hogy mindenki elhiggye, hogy nem hal meg 1 éven belül:).

[ Szerkesztve ]

(#20) bzoley válasza Begi (#19) üzenetére


bzoley
veterán

Azt könnyebb elhinni, hogy meghal?

(#21) Male


Male
nagyúr

Jó cikk lett, teljesen egyetértek a szükséges/nem szükséges beállításokkal.

(Egyedül a minden mást húzzunk le telepítésnél kavarhat be... legalábbis azoknál, akik nem a legelső [legtöbbször 0-s] SATA portra kötötték az SSD-t, mert így telepítés után, ha visszadugja a többit, akkor könnyen egy oprendszer nem található üzenettel indul a gép.... vagy indul a régi OS-e visszadugott vinyóról :) )

[ Szerkesztve ]

(#22) Bodor válasza bzoley (#20) üzenetére


Bodor
veterán

:DD :)) :C

(#21) Male: A cikkben az oprendszer beállításairól van szó, arról már hagy ne én oktassam ki a felhasználót, hogy hogyan kell a biosban a helyes boot sorrendet beállítani...
Ilyen alapon még nagyon - nagyon sok mindent beleírhatnék, nem?

Abban viszont igazad van, hogy talán még egy sort megér az, hogy a sorban az első SATA portra kell dugni az SSD-t, bár Fire/SOUL/CD cikkében ez is benne van...

[ Szerkesztve ]

(#23) Begi válasza bzoley (#20) üzenetére


Begi
senior tag

Nem teljesen értem a logikádat...

(#24) student


student
őstag

pro mint mindig :R

(#25) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Köszi a cikket, a fa alá épp egy ssd-t tervezek, jól jön :)
Lenne viszont két (valószinüleg igen béna) kérdésem:

A gépemben jelenleg 3 vinyó pörög, az egyiken van a rendszerpartíció, azt akarom kiváltani az ssd-vel. Most viszont nem AHCI módban van a sata vezérlő. Próbáltam a Fire/SOUL/CD leírásban javasolt tippet az átállításra, de nem vált be.
A kérdés az, hogy ha megvan az ssd, és telepítés előtt bekapcsolom az AHCI-t, az keresztbetesz-e valami módon a meglévő vinyók elérhetőségének, vagy csak a win7 finnyáskodott a telepítés utáni üzemmódváltásra?

A másik, hogy szóba került az eszközök és csatolók kompatibilitása. Elég régi alaplapom van (gigabyte p35, tervezem cserélni de még nem megy), csak sata2 csatolókkal, viszont az ssd szinte biztos hogy sata3 lesz. Úgy tudom, ez nem okozhat gondot, de azért inkább rákérdezek.

(#26) bzoley válasza Begi (#23) üzenetére


bzoley
veterán

Nem érted? Sajnálom. De úgy néz ki, te vagy a "tíz haver" egyike, akik miatt érdemes? volt tovább részletezni a cikket.

[ Szerkesztve ]

(#27) Bodor válasza Meglivorn (#25) üzenetére


Bodor
veterán

csak a win7 finnyáskodott a telepítés utáni üzemmódváltásra?

Igen.

Úgy tudom, ez nem okozhat gondot

Jól tudod.

Akik még esetleg nem rendelkeznek SSD-vel, azoknak ajánlom a Milyen SSD vegyek? cikkemet, amelyben a vásárláson és konkrét ajánláson túl , rengeteg hasznos információ is található!

(#28) Begi válasza bzoley (#26) üzenetére


Begi
senior tag

Ezek szerint nem olvastad a Flash SSD topikot. Elég sokszor kellett leirni, hogy nem fog meghalni, mert...
De hát nem lehet mindenki olyan pro mint te.

Ez csak egy javaslat volt, nem kötelező a cikk irójának megfogadni. Számomra a cikk igy is teljesen érthető.

[ Szerkesztve ]

(#29) ocso válasza Meglivorn (#25) üzenetére


ocso
tag

Meglivorn: AHCI-re állítás nem okoz gondot windows telepítés elött, ajánlott is (támogatott NCQ (native command queuing), hot plug, stb...) - a többi vinyót is ugyanúgy eléred, csak éppen más driver-t fog használni a Windows, stb.
Telepítés után átállítás már bonyolúltabbm, de nem lehetetlen, de ezáltal nem indul el a Windows, mivel IDE módú driver betöltésével próbálkozik, hogy elérje a HDD-t, ami persze nem sikerül - tehát mintha ATI videókártyád lenne, de Nvidia driver van telepítve... ;)

Nekem is P35 chipsetes alaplapom van és egy Vertex 3 SSD van rákötve, nincs semmi probléma vele, SATA3 visszafele kompatibilis SATA2-vel, csak a sebesség lesz max 230 MB/sec között a gyárilag megállapított 500MB/sec helyett, hiszen a SATA2 elméleti maximális sebessége 2.5 GB/sec, ellenben a SATA3 6 GB/sec-jével.

(#30) robicheck


robicheck
csendes tag

Nagyon jó írás lett!
Le is mentettem a könyvjelzők közé, hogy a későbbiekben megtaláljam.

(#31) ocso válasza Meglivorn (#25) üzenetére


ocso
tag

De ajánlom ezt a cikket, mindenre pontos választ kapsz: Windows 7 telepítés más szemszögből avagy BI OS or not to BI OS

(#32) Male válasza Bodor (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Oks, ha a linkeltben benne van, akkor valóban nem kell.

(#33) Bodor válasza Male (#32) üzenetére


Bodor
veterán

Már oda írtam, azt a szükséges egy sort...

(#19) Begi: Köszi a javaslatot, de így is hosszabb lett, mint szerettem volna. Aki ebből nem ért, az meg rettegjen ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) bzoley válasza Begi (#28) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, nem olvastam túl sokat. Azt hittem, te vagy ennyire megrögzött rettegős, sorry benéztem.
Viszont, ha a rettegősöknek nem elég hiteles egy ilyen összefoglaló, akkor rettegjenek nyugodtan tovább, csk ne terjesszék.

[ Szerkesztve ]

(#35) Begi válasza bzoley (#34) üzenetére


Begi
senior tag

Utólag újra elolvasva a hozzászólásodat, ilyen megvilágításban világos:). Valszeg én fogalmaztam félreérthetően. És igen rettegjenek, csak egy idő után unalmas leirni mindig ugyanazt. Tegyük hozzá hogy én nagyon ritkán irogatok oda:)

[ Szerkesztve ]

(#36) qad


qad
senior tag

"2. Az oprendszer telepítésének idejére minden más adattárolót lehúzunk az alaplapról, az SSD-t a legelső ( 0 vagy 1) számozott SATA portra csatlakoztatjuk, és nem eszközölünk tuning beállításokat."

Azt szeretném kérdezni hogy miért fontos, vagy miért ajánlott a többi adattárolót lehúzni az alaplapról amikor SSD-re telepítjük ?

A másik kérdésem hogy miért nem telepíthetünk oprendszert tuningolt géppel, procival ? A rendszerstabilitás miatt vagy valami más is közrejátszhat?

(#37) baboss


baboss
őstag

Mi a helyzet a PCI-Express x 4-es csatlakozású SSD - vel. :F
Nem SATA porton csatlakoznak.Erre is érvényes ez a beállítás. "1. Az alaplap BIOS-ában a SATA vezérlőt AHCI módra állítjuk."
Nálam az SSD-n lévő firmware változata.

Már többször próbáltam felrakni az ajánlott linked alapján [link][/L ] a legfrissebb változatot,de az op telepítése után mindig a 2.15 maradt a 2.25 helyett.( Ezt nem lehet úgy telepíteni,hogy amikor telepítem az operációs rendszert akkor illesztőprogram keresése és a letöltött új firmware ami egy usb-n van vagy kivan írva cd-re azt tallózom be.) :F

[ Szerkesztve ]

(#38) pomk válasza Bodor (#14) üzenetére


pomk
őstag

Egyenlőre egy HDD van benne. De ha nem kívánom otthon szétszedni, akkor elküldöm szervizbe, hogy építsék be az SSD-t. Ha utána visszaérkezik, össze van rakva, akkor SSD telepítésekor hogy húznám le a HDD-t Ha nem akarom otthon szétszedni?

(#39) Fecogame


Fecogame
veterán

Újabb remek cikk, megy is a könyvjelzők közé :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40) Male válasza qad (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Mert kevesebb a hibalehetőség (nem fogsz rossz meghajtót választani), és nem találja meg a többi OS-t, ami így nem is kavarhat be. Persze odafigyeléssel nem szükséges, de ez a legegyszerűbb/legbiztosabb.

Tuningoltra lehet, csak a stabilitás miatt érdemes inkább alapon hagyni a gépet telepítésnél. (egy hibásan kitömörített/másolt rendszerfile később elég kellemetlen hibákat okozhat)

(#41) Anfänger


Anfänger
őstag

Köszi, ez a hasznos cikk! :R

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#42) MasterDeeJay

Hasznos írás! Jó hogy már kiforrt az ssd használat és sok sok mindent nem kell megcsinálni.
Viszont pár dolgot én csak azért is megcsináltam, de nem azért hogy az ssd-t védjem:

Indexelő szolgáltatást kikapcsoltam.
Még windows xp időktől marad ez a szokásom, akkor még lassította a gépet elég keményen. Mivel egyáltalán nem használom a windows-os keresőt és talán egy két eset van amikor szükség lenne rá ezért én kikapcsoltam.

Virtuális memória, ahogyan írtad én sem kapcsoltam ki.
Hiába van 16gb ramom ha egyes (főleg régebbi) programok igénylik a virtuális memóriát, fixen beállítottam 2gb-ot.

Temp és böngésző gyosítótár.
A temp könyvtár áthelyezését nem tartom fotosnak, néha kitörölgetem tartalmát progival. A böngésző gyorsítótárát viszont egy ramdiskben tartom. Teljesen ingyenes Dataram Ramdisk, 1gb méretben lekapcsoláskor/elindításkor automatikusan ment/betölt. Ennek igazából csak az a lényege hogy a böngészés gyorsabb legyen. A lassú HDD-re ahogyan írtad tényleg hülyeség átirányítani.

Rendszervisszaállítást semmi esetre sem kapcsolnám ki, elég egy rossz driver vagy progi és megfekszik a rendszer, elég kellemetlen lenne. Ez talán a legfontosabb amihez nem szabad hozzágyúlni, talán csak limitálni a méretét pár gb-ra de nem túl kevésre.

Ha megjelenik új AHCI driver akkor frissítek, a chipsetemnél sokat számított.

Egy kérdés a végére:

Szeretnék még egy ssd-t a gépembe, a mostanival egyező teljesen jó (OCZ vertex3 120gb). Arra gondoltam hogy raid0-ba használom, de nyilván akkor ha van értelme. Azaz ha van pozitív hatása a működésre. Vagy ha nincs jelentősége akkor milyen mostani SSD-t ajánlanátok 120gb méretben?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43) #63439360


#63439360
törölt tag

Több gépem van, több (különböző) SSD-vel. Annak idején (az első SSD-nél) az ajánlások szerint állítottam be az SSD-t, meg az operációs rendszert. Nem volt átütő "élmény javulás".
Olvasgattam, kísérleteztem a beállításokkal, és végül kialakultak a leggyorsabb működést garantáló beállítások, minden SSD-m (3 db, különböző) ezekkel a beállításokkal megy. Egyforma beállítások minden SSD-re.

Nem értek egyet a cikkedben a következőkkel:

" Szintén felesleges letiltani az alábbi hasznos két szolgáltatást:
Indexelés és rendszer-visszaállítás.
Az indexelés azért van, hogy gyorsabbá tegye a keresést, és ez a keresés maximálisan eredményes és részletes tud lenni, ha az indexelési beállításokban megadjuk, hogy akár az egész számítógépünk teljes tartalmát indexelje, és tegye ezt meg a titkosított fájlokkal is.
A rendszer visszaállítás szintén hasznos szolgáltatás, nem érdemes letiltani, hiszen nem foglal el túl sok helyet, és nem ír sokat az SSD-re, mégis sokszor jól jöhet ha működik.
Amennyiben korlátozni szeretnénk az erre felhasznált tárhelyet, akkor a rendszer visszaállítás beállításaiban megadhatjuk, hogy maximálisan mennyi helyet foglalhat el százalékos arányban az adott meghajtóból ez a szolgáltatás.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a Prefetch és SuperFetch kikapcsolásával is felesleges foglalkoznunk."

1. Indexelés és rendszer-visszaállítás vitatható, van akinek kell, van akinek nem (Win98 SE-től kikapcsolom, van erre más, jobb megoldás, ugye..).
Rendszer erőforrást fogyasztanak, gyakran és sokat írnak az SSD-re (maximalizált az írási ciklusok száma az SSD-n, ahol lehet, ezzel kell takarékoskodni).

2. Prefetch és SuperFetch Nincs ezekre szükség, SSD esetén (HDD-nél hasznos).
Az SSD működési elvéből adódóan, alig mérhető a hozzáférési idő (és nagyságrenddel jobb I/O műveleti idő).
Ez igaz a boot időre, és a program műveletekre egyaránt, mérhető, és még jobban érzékelhető.
Az egyik gépemen XP Prof/SP3 van (SSD-n), nem működik a TRIMM, alignáció nem jó (XP...), 22 sec. a boot idő az én beállításaimmal (de mindenképp 30 alatt, jellemzően 25 sec)
A jól ismert programjaim (több éves használat) megnyitása, futtatása stb., egyértelműen sokkal fürgébb, akár egy HDD-hez viszonyítom, akár egy "hagyományosan" beállított SSD-hez képest.

Másik gépemen, a WIN7/SSD párosítás még jobb eredményt produkál (ugyanezekkel a beállításokkal), működik a TRIMM, helyes az alignáció.

Az én ajánlatom:

Indexelést, rendszer visszaállítást kikapcsolni (hacsak nincs nyomós ok az ellenkezőjére, pl. valaki nagyon sokat keresgél a gépen, vagy nagyon kezdő matador, neki hasznos lehet).
Prefetch-et, SuperFetch-et letiltani, SSD-nek felesleges szolgáltatások.
Játékot nem telepítek SSD-re (HDD-re telepítem), bár kétségtelenül gyorsabban futnának az SSD-n.
Két éve vettem az első SSD-m. Ma már három van.
A leírt beállításokat gyakorlati úton kísérleteztem ki, maximálisan beváltak. Így használom...

(#44) #63439360 válasza MasterDeeJay (#42) üzenetére


#63439360
törölt tag

Arra gondoltam hogy raid0-ba használom,

RAID alatt nem működik a TRIMM szolgáltatás. Tudjál róla, de ha bevállalod, akkor mehet nélküle a RAID.

(#45) Begi válasza #63439360 (#43) üzenetére


Begi
senior tag

"1. Indexelés és rendszer-visszaállítás vitatható, van akinek kell, van akinek nem (Win98 SE-től kikapcsolom, van erre más, jobb megoldás, ugye..).
Rendszer erőforrást fogyasztanak, gyakran és sokat írnak az SSD-re (maximalizált az írási ciklusok száma az SSD-n, ahol lehet, ezzel kell takarékoskodni)."

Igen, ha letiltod, akkor 10 év helyett 10,5 év alatt éri el az életciklusa végét. Addigra szerintem már rég kuka.
Felesleges takarékoskodni. Nem himestojás ez.

[ Szerkesztve ]

(#46) #63439360 válasza Begi (#45) üzenetére


#63439360
törölt tag

akkor 10 év helyett 10,5 év alatt éri el az életciklusa végét

Ne legyél ebben sem olyan biztos. Igaz, ezt írják (vajon kinek az érdeke??), de elméleti spekuláció ez csak.
Nincs hosszútávú, reprezentatív felmérésen alapuló tapasztalat még az SSD-kről.
Majd..

(#47) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hajaj, emlékszem régen én is mennyit összeolvastam mit kell optimalizálni, ezt tegyem ide, azt állítsam oda stb.
Manapság csak felteszem rá a Win 7-et azt menjen. Minek babusgatni, használni kell. Egyébként is ez az SLC SSD-m még akkor is működni fog, mikor a mai TLC, MLC driveok már rég a kukában komposztálódnak :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48) Male válasza #63439360 (#44) üzenetére


Male
nagyúr

TRIMM az valóban nincs RAID esetén, de TRIM azért előfordul a megfelelő driverrel.

A másikra: Az indexelés hány GB-ot ír egy év alatt egy átlagos gépen? Szóval ennek a kikapcsolása felesleges a mai procik mellett. Persze akinek teljesen felesleges, mert egyszer nem csinálja azt, hogy start gomb, aztán gépel például, akkor oké, kapcsolja ki.
A rendszer visszaállítás... update telepítések egy részénél, meg driver telepítésnél ír leginkább... ez talán ha 100MB / hét ha leosztjuk... élettartam szempontból semmi jelentősége.

(#49) ati888 válasza #63439360 (#43) üzenetére


ati888
senior tag

Játékot miért nem érdemes telepíteni SSD-re? Én úgy gondoltam oda telepítem, ha lejátszottam úgyis törlöm. Vagy van valami konkrét oka, hogy ne oda telepítsük?

ati

(#50) DeFranco válasza #63439360 (#43) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD Szevasz bagaroller, előbújtál??? :DDD

Meg van már a nyelv tan dok tori? ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.