Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kuruc2 válasza Tikakukac (#100) üzenetére


Kuruc2
senior tag

A végén még én is kikapcsolom akkor. :)

Kicsi: ez nudli. Tökéletes.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#102) Tikakukac válasza Kuruc2 (#101) üzenetére


Tikakukac
titán

4 nap worktime-ra nem jutott 100 parkolás sem a 300 másodperces 2 terásommal. Bőven jó a 300-as, nekem a terás úgyis fusion drive-ban van, így ha bekapcsolnám is mindegy lenne, mindig pörög.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103) Kicsimix válasza Kuruc2 (#101) üzenetére


Kicsimix
őstag

Reméltem.. Még nem hallottam ezekről a dolgokról.. :R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#104) Kuruc2 válasza Kicsimix (#103) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Sokak szerint tök fölösleges ezzel ennyit foglalkozni, csak ugye akinek absolutely have no life az mit csináljon mást mint hogy a winyója parkolását figyelgesse egész nap? xD
Jólvan, jön ám majd a nyár, akkor majd lesz élet. :) Akkor beütnek a ventizaj-problémák. :C

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#105) Zsmester89


Zsmester89
őstag

valaki?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#106) CoolBoy323 válasza Zsmester89 (#105) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

senki

(#107) Kuruc2 válasza Zsmester89 (#105) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ezek 24/7-re tervezett winyók, elsősorban Nas-hoz. Nem csodálkoznék ha nem szundítanának mint mások. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#108) Archer


Archer
őstag

Na jól van, eddig csak beszereltem a vinyókat aztán hadd menjen, nem nézegettem én semmilyen értékeket (hőfokot néha) de akkor ennyivel is többet tudok már... :B

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#109) Kuruc2 válasza Archer (#108) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Én majdnem buktam nemrég másfél tera anyagomat, mert én se néztem sose meg előző ((seagate(fuj)) winyóm állapotát kb egy évig, aztán csak a HALAL napján kezdtem el kapkodni. Szerencsére még ki tudtam menteni egy recovery progival a dolgokat, de egyszerűbb lett volna az élet ha figyelem a winyót, előre mutatja a jeleket a legtöbb esetben ha hasalni készül. :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#110) Ispy válasza Kuruc2 (#109) üzenetére


Ispy
veterán

Még egyszerűbb lenne, ha csinálnál rendszeresen biztonsági mentés a fontos dolgaidról és akkor mindegy a HDD állapota ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#111) Kuruc2 válasza Ispy (#110) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Több tera anyagom van amit nem akarok újra beszerezgetni, zenék, klipek, stb. Meg nem is lehetne valszeg mindet. Most had ne vegyek mégegy vagy kettő árnyékwinyót további 30-ért, 60-ért. Kösz. Ezt is sokallom, ha belegondolok mennyi rozéfröccs kijönne ebből. :(((

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#112) Tikakukac válasza Kuruc2 (#111) üzenetére


Tikakukac
titán

Látod én is rohadtul szívtam a fogamat a másik 2 terás miatt, de muszáj. Egyszerűen kell egy komplett backup ahogy van, hogy nyugodtan legyek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113) Kuruc2 válasza Tikakukac (#112) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Vagy egy Red! :D

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#114) iMaverick válasza Kuruc2 (#111) üzenetére


iMaverick
addikt

Én egyet értek veled! Az OK, hogy kell a mentés, de egyszerűen nem lehet mentést csinálni mindenről... Főleg ha filmeket, zenét tárolsz...

Amiről nálam mentés van (mentés alatt itt 2 PC-t értek 1-1 saját HDD-vel. Azokat pedig max. 5-6 évente cserélem.): fényképek, zenék. A többiről egyszerűen képtelenség mentést csinálni. (1. idő nincsen rá, 2. veszek új HDD-t, akkor rögtön kettőt kellene vennem...)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#115) Tikakukac válasza Kuruc2 (#113) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem bírtam. Tényleg mindig rossz érzésem volt 1 vinyóval. Így egy a backup ahogy van 1:1-re, a maradékban fut torrent és tucatfilm. Így pöpec és szinte halálbiztos. Ami meg pótolhatatlan arról meg 3. helyre is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116) fogtunder válasza iMaverick (#114) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem egyszer ment 4 évnyi fényképem a levesbe hasonló gondolkodás miatt, plusz a főiskolai tananyag/puska gyűjteményem, mondjuk akkoriban nem is volt pénzem backup winyóra. ami fontos és nem fogod tudni újra beszerezni, arról kell mentést csinálni. ha úgy érzed, ez egy teher, akkor az az adat nem elég fontos.

azóta én is boldogan használok 3db 2TB-os WD Redet egy tömbben, kvázi 7/24-ben és nem sokára beszerzem a negyediket is melléjük. ha valaki média szerverbe keres HDD-t, az ebben megtalálta az igazit. csöndesek, nem melegszenek, a tömb kihajtja a gigabit LANt, szóval arra, amire tervezték, tökéletesek szerintem.

nekem a háromból kettőn ki volt kapcsolva a parkoltatás gyárilag, a harmadikon most járok 1500 parkolásnál kb. fél év alatt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#117) iMaverick válasza fogtunder (#116) üzenetére


iMaverick
addikt

Te elolvastad, amit írtam? Szerintem nem...

nekem egyszer ment 4 évnyi fényképem a levesbe hasonló gondolkodás miatt,

nem is volt pénzem backup winyóra. ami fontos és nem fogod tudni újra beszerezni, arról kell mentést csinálni. ha úgy érzed, ez egy teher, akkor az az adat nem elég fontos.

Olvass már a sorok között!!! (Mármint az én kommentemben!) 2 különálló PC-n vannak meg, 1-1 darab HDD-n. A RAID-et is megb@{#&od, ha besz@rik a vezérlőkártya... Ezért találtam ezt ki.

A terhet meg arra írtam, hogy ott mosolyognak az 1080p-s filmek, darabja 12-14GB... NA AZ TEHER. (A backup-ja.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#118) Ispy válasza Kuruc2 (#111) üzenetére


Ispy
veterán

Ez a magánügyed, ebben az esetben a saját f@rkaddal vered a csalánt, akár tetszik, akár nem. :P

Nekem is van vagy 3TB filmem, de ha megy a levesbe, akkor beszerzem megint, de ami fontos (munka, családi fotók, videók, egyéb anyagok) azokra van egy külső samsungom, amit csak mentésre használok (és még ez sem az igazi, mert igazából legalább 2 helyen kéne lennie mentésnek, egynek helyben, egynek meg nem).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119) Kuruc2 válasza Ispy (#118) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Jó, hát az egy dvd-re ráfér, azt nem gond menteni. (azzal csak az a baj hogy túl gyakran frissül.)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#120) iMaverick válasza Ispy (#118) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát ez az! Először fel kell mérni, milyen digitális adatok vannak, majd ezeket osztályozni kell.

Utána lehet kidolgozni "tervet" a backup-ra az anyagi és időbeli lehetőségeket figyelembe véve... (Az baromira rendben van, hogy "mindenről" van mentése az embernek, de ha erre rámegy 24 órából 16, akkor az már nem annyira van rendben. Ezért írom, hogy "mérlegelni" kell. A saját megítélésem szerint a családi fotók pótolhatatlanok. Utána jön az mp3 gyűjtemény, ezt is cinkes lenne visszapótolni. A biztonsági másolatként elrakott bluray filmek pótolhatóak. ;] )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#121) Aryan


Aryan
senior tag

Megnéztem én is a parkolások számát, 945. 2hónapja megy a hdd. Kérdésem az lenne, hogy milyen progival tudom még megnézni a wdidle3-n kívül, hogy milyen értékre van beállítva a hdd ((legrosszabb esetben melóhelyemen rádugom egy gépre). Asztali gépem nincsen, notin van 4TB-os Red egy usb3.0-s házban

Érdemes kikapcsolni a parkolási időt? Engem nem érdekel a fogyasztás, inkább minél tovább éljen a hdd.

(#122) Kuruc2 válasza Aryan (#121) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Úgy tudom csak az idle-vel lehet megnézni. Ahogy a cikk első oldalán írtam, én azzal az Ultimate boot cd-vel haszáltam a bootoló pendrive készítése helyett.

De annyira nem magas szám a tied, szerintem az is 5 perces értéken van.

Természetesen én is a winyó minél hosszabb élettartamát szeretném elérni, a fogyasztás engem se érdekel, mert eleve nevetségesen alacsony egy hdd fogyasztása a többi eszközhöz (vga, cpu,) képest, ezért is ástam utána jobban ennek a parkolásbeállításnak is, mert arra gyanakszom, ez is beleszámít a dologba. Mivel biztosat nem tudunk, ezért jelenleg annyi a véleményünk, hogy valószínűleg a túl gyakori parkolás (pl 8 sec), nem a legjobb út a tartósság felé. A teljes kikapcsolásra se esküszik mindenki. Majd öt év múlva meg tudjuk beszélni ki mire jutott milyen beállítással. :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#123) Aryan válasza Kuruc2 (#122) üzenetére


Aryan
senior tag

Köszi az infokat. Kikapcsolni nem fogom, belövöm majd valamikor 300mp-re ha nem azon van.

(#124) 04ahgy válasza Kuruc2 (#113) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Oké, hogy ennyire bízol a RED-ben, de lefotózom a skalpfalamat, az ott lévő matricák száma kb. a kezemben járt hibás WD RED-ek számának a tizede (mert keveset kapok a saját zacsijában és azokon sincs mindegyiken rajta).

Az adataid a RED sem fogja visszahozni, sem kikapcsolt, sem bekapcsolt parkolással, csak a backup.

"Akkor most mi halt el a seagate-en? mert közbe él, közbe nem. :F Samut miért nem bántotta akkor?"

Eltérő típusok eltérően reagálnak az instabil és szutyok tápellátás problémáira. Még azonosak esetén is van akkora a gyártási szórás, hogy lehet, hogy az egyik megsínyli, a másik meg megsínyli, csak később.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#125) Kuruc2 válasza 04ahgy (#124) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Látom teljesen félreértesz sokmindent, a parkolás értékének meghatározásával és állításával kapcsolatos okainkkal kapcsolatban is, és mással kapcsolatban is, de nem kívánok e kommunikációs hiba miatt tovább offolni itt, nem látok rá lehetőséget hogy egyhamar megértsd, így inkább a privát levelezést ajánlanám fel ezügyben. :B

Aryan: szívesen.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#126) radi8tor válasza 04ahgy (#124) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit ajánlanál RED helyett NAS-ba?
Egyedül ezt találtam: HGST Deskstar NAS 4TB Internal Hard Drive Kit (0S03664)
De kis hazánkban ez horror áron van: [link]

⭐ Stella

(#127) iMaverick válasza Kuruc2 (#8) üzenetére


iMaverick
addikt

Közben beugrott valami... Melóba van nekünk 3db 3TB-s Red... :DDD

Mindez egy Synology DS1812+ NAS-ocskában. 2012. decemberében vettük... Azóta 0-24-ben mennek a HDD-k, szóval folyamatosan "tesztelve" vannak.

SMART-ot ennyit tudok mutatni:
HDD1:

HDD2:

HDD3:

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#128) RZozo


RZozo
aktív tag

Van valakinek arról infója, hogy létezik Western Digital márkaszerviz Budapesten vagy valahol az országunkban?

PCX webáruház nem hajlandó a WD RED HDD-kre 3 év garanciát adni, mert náluk már egy éve beragadt termék, így csak 2 év gar.-t adnak, és azt mondták, hogy 2 év után a WD márkaszervizben érvényesíthetek garanciát, ha probléma lenne. Vajon működik ez így vagy inkább keressek olyan értékesítőt, aki 3 év garanciát ad?

(#129) fogtunder válasza iMaverick (#117) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elnézést, ha megbántottalak gyenge kognitív képességemmel, a két gép felett valóban elsiklottam, hidd el, nem volt személyes :R

a RAID-ről annyit, hogy hála az égnek a mai CPU-k minimális terheléssel számolgatják a soft raidet és megfelelő megoldást használva egy asztali gépben is el tudod érni a lemezeket, ha a tárolásra használt gép maga lehalna. minek RAID kártyával szarakodni, ha egy normális darab többe kerül, mint egy HP mikroszerver? és nem backup helyett kel redundáns tömböt használni, hanem arra kell backupolni, meg még egy helyre, ami földrajzilag más helyen van lehetőleg.

"A terhet meg arra írtam, hogy ott mosolyognak az 1080p-s filmek, darabja 12-14GB... NA AZ TEHER. (A backup-ja.)", na én meg erre írtam, hogy ha teher a backup, akkor nem fontos az adat. filmeket (tekintsünk el a ritka, nehezen beszerezhető cuccokról) én se mentek, mert minek? annyi tárhely a világon nincs, meg ugye az alapból backup a polcon lévő BluRay lemezről :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#130) CoolBoy323 válasza RZozo (#128) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

keress másikat, PCX-et meg jobb kerülni!
AQUA-ban jó áron van pl.

(#131) radi8tor válasza RZozo (#128) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Márkaszerviz? Semmit nem szervizelnek. :( Visszaküldik a gyártónak vagy rosszabb esetben neked kell vissza küldened (állni a postaköltséget és a vámköltséget ha nem EU-ba küldöd).

⭐ Stella

(#132) iMaverick válasza fogtunder (#129) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor csak egyről beszélünk! Én meg csak néztem mint Rozi a moziban... :R

Ez a BluRay mentés meg örök probléma lesz... ;] (Mármint a mentés mentése!)

(#131) radi8tor1: szerintem a márkaszervízt csak azért írta, hogy kikerülje a vásárlás helyét. Tehát nem a "szervíz" a lényeg, hanem a "márka". :DDD

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#133) CoolBoy323 válasza radi8tor (#131) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de a gyártó csak addig vállal garit, amíg az ő RMA oldaluk mutatja, nem a vásárlástól számítják szerintem!

Olyat meg nem lehet csinálni, hogy 3 év garit ad a gyár, és a "kedves" magyar kiskeres csak 2-vel adja tovább!

A postaköltség meg bőven 2k alatt lenne...

[ Szerkesztve ]

(#134) iMaverick válasza CoolBoy323 (#133) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez magyar mentalitás engem is dühít... Pl. TP-Link router-ek... Eredetileg 5 év garival adták őket. Ezt most a gyártó lecsökkentette 3 évre (valahogy tavaly). Igen ám, de a magyar importőr már csak 2 év garival árusítja tovább... Pofám szakad le! Most ha 2,5 évesen deglik meg a router, akkor küldheti vissza a paraszt Kínába az 5000Ft-os router-t? Inkább vesz másikat!

A másik dolog: én még pont a garicsökkentés előtt vettem egy 5 év garis router-t (ráadásul ez a 10 ropi feletti kategória) és a számlán is 5 év (60 hónap) garancia van... Erre remélem utólag nem ez a csökkentett balhé az érvényes... :N

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#135) radi8tor válasza CoolBoy323 (#133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyomkövetéssel? Kizártnak tartom, egy ilyen HDD van vagy 1 kg.
Igen a gyártó addig vállal rá garit, de ez lehet 1 évvel több is, mint a bolti (3 éven felül). Azért ezeket ráhagyással számolják.

⭐ Stella

(#136) rgranc


rgranc
aktív tag

Nálam 80 volt a gyári alapérték:
./idle3ctl -g /dev/sdc
Idle3 timer set to 80 (0x50)

3TB RED, 12 napja pörög, 129 parkolás

HDD Device 2: /dev/sdc
HDD Model ID : WDC WD30EFRX-68EUZN0
HDD Revision : 80.00A80
Power on time: 12 days, 21 hours

SMART Attributes Data Structure revision number: 16
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE
9 Power_On_Hours 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 309
193 Load_Cycle_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 129

(#137) ncc1701 válasza Kuruc2 (#36) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha ennyire érdekel:

ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE
1 Raw_Read_Error_Rate 0x002f 200 200 051 Pre-fail Always - 0
3 Spin_Up_Time 0x0027 100 253 021 Pre-fail Always - 0
4 Start_Stop_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 5
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 200 200 140 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x002e 100 253 000 Old_age Always - 0
9 Power_On_Hours 0x0032 096 096 000 Old_age Always - 3027
10 Spin_Retry_Count 0x0032 100 253 000 Old_age Always - 0
11 Calibration_Retry_Count 0x0032 100 253 000 Old_age Always - 0
12 Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 5
192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 2
193 Load_Cycle_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 2
194 Temperature_Celsius 0x0022 123 120 000 Old_age Always - 27
196 Reallocated_Event_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
197 Current_Pending_Sector 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
198 Offline_Uncorrectable 0x0030 100 253 000 Old_age Offline - 0
199 UDMA_CRC_Error_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
200 Multi_Zone_Error_Rate 0x0008 100 253 000 Old_age Offline - 0

Nem tudom, mennyire fog szétcsúszni...

[ Módosította: radi8tor ]

(#138) radi8tor válasza ncc1701 (#137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez még monospace-el is elcsúszott.

⭐ Stella

(#139) solaris17


solaris17
aktív tag

Nagyon jó cikk, főleg aki még laikus a témában annak tökéletes útmutató. Grat :C
Amúgy én blue-t használok adattárolásra.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#140) rbalint88


rbalint88
addikt

egy nap alatt 25-30 load/unload cycle jó?* gyárilag 8s parkoláson volt a vinyó, tegnap frissítettem a gyári programmal, azóta 25 parkolást produkált folyamatosan működő gép mellett.

*márminthogy akkor sikeresen frissült 5 perces parkolásra

[ Szerkesztve ]

(#141) 04ahgy válasza radi8tor (#126) üzenetére


04ahgy
nagyúr

#125, #126: Semmi bajom a WD RED szériával, magam is használok. A bajom ezzel az egymás utáni hsz. idézettel van:

Tikakukac: "Látod én is rohadtul szívtam a fogamat a másik 2 terás miatt, de muszáj. Egyszerűen kell egy komplett backup ahogy van, hogy nyugodtan legyek."

Kuruc2: "Vagy egy Red! :D"

Egyrészt ez, másrészt a cikk eleje is (a Seagate elhullott, ezért vettem egy WD RED-et). Véleményem szerint ez túlmisztifikálja a RED szériát, halhatatlannak, de ha annak nem is, megbízhatóbbnak állítja be a többinél, amivel a laikusban hamis illúziót kelthet, hiszen a cikkíró a komplett backup helyett egy WD RED-del megelégszik, azt a komplett backuppal szemben vagylagos viszonyba helyezi. Szerintem ez a fórum szellemiségével ellentétes.

A cikk azon részével szemben is kifogásom van, hogy a HDSentinel képen kitűnően látszik, a szöveges értékelés szinte a user szájába rágja, hogy "haver, a szutyok tápod tette tönkre a winyót", erre a cikkíró le is írja, hogy HKC-je volt, mégis ellenpontozott kontextusban szerepelteti a Seagate-et a WD RED-del, ami indokolatlan. Tessék bekukkantani a tápos topikba. Tessék megkérdezni liksoft vagy hdsentinel tagot, mi is erről a véleménye...

A cikk azon részével szemben, mely a parkoltatás állítására, a HDD zajszintjére, és úgy általában a HDD-vel kapcsolatos tudnivalókra tér ki, semmi bajom, ezt már az első itteni hsz-emben is ennél kissé tömörebben tudattam.

NAS-ba ugyanúgy a WD RED-et javaslom, hiszen a WD is alapból ezt ajánlja, de ne várjon tőle a felhasználó örök életet és 100% adatbiztonságot. Bármilyen HDD esetén lehetséges olyan meghibásodás, hogy intő előjel nélkül az összes adat odavész.

#125: a parkolással kapcsolatban nem értettem félre semmit, nem is kívántam belebonyolódni, mert a téma és a rajta való pörgés engem hidegen hagy. A gyártó bizonyára tudja, miért annyi, amennyi az érték, nem módosítom. De ha arra célzol, hogy ezt írtam: "Az adataid a RED sem fogja visszahozni, sem kikapcsolt, sem bekapcsolt parkolással, csak a backup.", nos, az egy cinikus mondatszerkesztés volt a fentebbi témakört érzékeltetendő. Sajnálom, ha nem ment át. tikakukac is épp erre az "elvakultságodra", nem objektív, hanem érzelemalapú hozzáállásodra próbált a rendszeres adatmentést, backupot javalló hozzászólásában rávilágítani.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#142) radi8tor válasza 04ahgy (#141) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a választ, ezért választok dupla paritásos RAID megoldást. Két vinyó csak nem döglik meg egyszerre.

⭐ Stella

(#143) iMaverick válasza radi8tor (#142) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálunk melóban tavaly a Raid5-ös tömbben adta meg magát 2 HDD... Annyi is volt...

Rá pár hétre a HP DLT meghajtó úgy begyűrte a szalagot, hogy szétqrta a belső részét is... (Mármint a szalaggal.) => kuka...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#144) radi8tor válasza iMaverick (#143) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

RAID5 az nem dupla paritás. Ezért akarom a jelenlegi 8TB-os RAID5 tömbömet lecserélni 12TB-os RAID6-ra. Kell a plusz tárhely és a nagyobb biztonság. (csak ez zsebbenyúlós lesz 5x4TB HDD)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#145) Mumukuki válasza iMaverick (#65) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Nem fogják azokat egyenként "kalibrálni"

Szimplán arról van szó, hogy fenntartják magukat, hogy egy szérián belül más RPM-re legyen belőve egy-egy típus.
Tehát pl. az egyik green/red 1tb-os 5400-as, de a későbbi pl már más.

Igazából nem is kellene nagyon foglalkozni ezzel, a baj csak az, hogy most megint nagyon sok hülye kisker (és sajnos nagyker is) rendre rosszul írja.

(#146) rgranc válasza 04ahgy (#141) üzenetére


rgranc
aktív tag

Kár hogy nem lehet lájkolni hozzászólásokat :)

(#147) radi8tor válasza rgranc (#146) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Inkább szerencse. :B

⭐ Stella

(#148) iMaverick válasza radi8tor (#147) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig nem is rossz 5let! Egy csomó "felesleges" kommentől kímélné meg az oldal motorját...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#149) radi8tor válasza iMaverick (#148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az oldal motorja bírja. ;)
Inkább a felhasználókat szokta zavarni a semmitmondó 1-2 karakteres hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#150) 04ahgy válasza rgranc (#146) üzenetére


04ahgy
nagyúr

:DDD

#147: Lehet, hogy fájó a cikkírónak, amit leírtam, de színtiszta igazság. És még a stílusom is száraz udvariassággal volt tele. ;)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.