Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Kuruc2 válasza Tsebacsi (#200) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Pontosan.

(Élménybeszámoló majd jöhet ide ha gondolod. (halkság, sebesség, park...) )

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#202) Tsebacsi válasza Kuruc2 (#201) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igyekszem majd minden tapasztalatot leírni/megosztani, de biztosan csendesebb lesz a cserélt darabnál, mert attól az egész Cm 690-es ház rezonált :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#203) ubyegon2 válasza StSanya (#199) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a baj, hogy a cikk 4. oldalán ez jelent meg: Ami minden Rednél érvényes, hogy mivel Advanced Format-os vinyóról lévén szó, ezért eltolt partíciót kell rajtuk létrehozni.
Aki nem ért hozzá, simán pislog, hogy mit kell tennie?[link]
Elég kellemetlen egy címlapos írásnál ilyen hiba. :U

(#204) Kuruc2 válasza ubyegon2 (#203) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Köszi a figyelmeztetést, javítva.
Amúgy felkértem az elején likesoft-ot és djculture-t is lektorálásra, amire mutattak hajlandóságot-így mertem belevágni a címlapos írásba-, de aztán mégse történt meg. :S

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#205) ubyegon2 válasza Kuruc2 (#204) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én köszönöm a gyors reagálást, így megmented a hozzá nem értőket a parától, meg a topicban válaszadókat is a felesleges megnyugtató hsz- ektől. :R
Szerintem igen sokan olvastuk és eddig átsiklottunk felette. Lehet, hogy a felkértek is kissé felületesek voltak, a cikk értékéből nem von le semmit, minden műben akadnak hibák! :)

Megnéztem, én még a linux/unix rendszert is odaírtam volna a Win7/8 után, de ne legyünk maximalisták. Bár az is igaz, hogy az XP- t elhagyók 8 %-a Linuxra tért át!

[ Szerkesztve ]

(#206) Kuruc2 válasza ubyegon2 (#205) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Igazából akkor csak az xp-seknek kell variálni.

Mondjuk aki ilyen winyót vesz, erős az esély hogy a gépe alkalmas talán xp-nél aktuálisabb op-ra.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#207) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

"...mivel Advanced Format-os vinyóról lévén szó, ezért eltolt partíciót kell rajtuk létrehozni..."

Nincs ok-okozati összefüggés az eltolt partíció létrehozásának szükségessége és az AF közt. Továbbá attól, hogy a partíció eltolt, még az lehet helytelenül eltolt. Helyesen: mivel a HDD AF, sebességvesztés lép fel, ha nem megfelelő eltolású a rajta létrehozott partíció.

"A 3 TB és 4 TB-os vinyóknál GPT használata kötelező, különben az op. rendszer nem fogja megfelelően látni a vinyót."

Nem, ez sem igaz. Megfelelően látja MBR partíciós táblával is, de akkor csak két partícióval kezeli le. Egy 2TiB-os, meg egy a maradék méretnek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#208) Kuruc2 válasza 04ahgy (#207) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ez hülyeség szerintem. Több panaszt is olvastam már, Mbr esetén (2t fölötti hdd-nél) nem volt meg az teljes kapacitás.
Hogy hozzáértő szakértőt is idézzek: link

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#209) 04ahgy válasza Kuruc2 (#208) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Seagate másként gondolja: [link]. Így marad a "szerinted hülyeség" a magánvéleményed.

Ettől még nem változik az, hogy erősen ajánlott a GPT partíciós tábla, de a kötelező, és az erősen ajánlott azért logikailag is eltér.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#210) Kuruc2 válasza 04ahgy (#209) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Illesztőprogram Seagate-hez. Egy Red-topikba. Okos.

Amúgy magyarul is lehet olvasni eleget a jelenségről. [link]

De azért még bonyolítsd légyszi.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#211) 04ahgy válasza Kuruc2 (#210) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nézd, én a cikkből idéztem, most is ott van benne: "A 3 TB és 4 TB-os vinyóknál GPT használata kötelező, különben az op. rendszer nem fogja megfelelően látni a vinyót."

Nekem ez minden 3TB és 4TB HDD-re alkalmazandó kijelentésnek tűnik. Másrészt én a kötelezőség és a 3-4TB közötti ok-okozati összefüggést vitattam, valamint a jelenség írásos megfogalmazásának módját. Nem vitattam azt sem, hogy a gyakorlatban ez akképp manifesztálódik, hogy GUID partíciós táblát hozol létre.

Ha az jobban tetszik, konkrétan is megírom: módosíts a cikken úgy, hogy az csak ajánlást tegyen, és ne írjon le fekete-fehér jelleggel olyan dolgot, ami a leginkább jóindulatú objektív szemléletre is szürke.

Hogy a dolog pikantériáját fokozzam: az oprendszernek egy 3TB-os HDD esetén, logikai szinten nem teljesen mindegy, hogy az egy 20 lemezes SSD RAID, WD RED vagy Seagate Barracuda, ha a kapacitása a 2,2TB-ot meghaladja?

Mióta hasonlítható a gyakorikerdesek.hu szakmai színvonala és relevanciája a prohardver.hu-éhoz?

Másrészt, olvasd is el, a link ugyan a Seagate oldala, de általánosan fogalmaz:
" Windows systems with Legacy BIOS and MBR boot drives are limited to 2.2TB partitions"
" DiscWizard software can install a device driver which opens the full capacity of a 3TB. You can use it to create a second partition for the capacity above 2.2TB"

Sehol nem látok olyat, hogy 3TB-os meghajtó esetén kötelező lenne a GPT... Csak azt, hogy bizonyos dolgok, mint pl. az egyben hagyott 3TB-os partíció csak GPT-vel működnek.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#212) #41133696


#41133696
törölt tag

BitLocker, most egy picit megdolgoztatja :)

Használja valaki a BitLockert WD RED-en?

(#213) Kuruc2 válasza #41133696 (#212) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Én biza nem.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#214) #41133696 válasza Kuruc2 (#213) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nálam azért lett, mert SSD megkapta ezt a plusz védelmet, ha már Windows 8.1 PRO verzió van, a két 640 GB-os szintén, a szintén Windows 8 specifikus új funkció a fájlelőzmény pedig a 3 TB-os WD-t jelölte meg, hogy szeretne oda menteni, de sajnos nincs titkosítva, így nem engedte. Szóval ezért kapta meg.

(#215) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy 3 TB-os Red-et, az lenne a kérdésem, hogy kell e valamit csinálni vele, vagy csak használjam? FW módosítás, egyéb hekkelésekre gondolok.

Olvasgattam a hozzászólásokat, de főleg csak parkolásokról volt szó, ami engem nem igazán érdekel, mert nem fog sokat menni a winyó, mert csak adattárolásra lesz, külső házban.

(#216) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Hello

Vennék egy WD Red et ezt a típust : WD 3,5" 1TB belső SATAIII 7200RPM 64MB AV-GP advanced format WD10EURX
Jó választás lenne ssd mellé? Köszi

(#217) 04ahgy válasza Bigmasterl (#216) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A WD10EURX nem red, hanem AV-GP (olyasmi, mint a green), a red az a WD10EFRX lenne.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#218) Bigmasterl válasza 04ahgy (#217) üzenetére


Bigmasterl
tag

Köszönöm akkor másik típust veszek

(#219) Bigmasterl válasza 04ahgy (#217) üzenetére


Bigmasterl
tag

Ez a WD10EFRX tipus valójában 5400 es fordulatú? Mert a legtöbb webshopban 7200 nek van írva.

(#220) dqdb válasza Bigmasterl (#219) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valójában ezt csak a WD tudja, mert hivatalosan nem adják meg, mert szerintük ez a vevők számára nem egy nélkülözhetetlen információ. Azonban a webshopok szerint ez a vevők számára egy nélkülözhetetlen információ, így találgatnak, egyiknél 5400 rpm-re esik a tipp, másiknál 7200 rpm-re, és elkezdenek terjedni a urban legendek, az egyik értékről, a másik értékről vagy legrosszabbként a változtatható értékről ...

Rotational speed (RPM): IntelliPower

A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and caching algorithms designed to deliver both significant power savings and solid performance. For each drive model, WD may use a different, invariable RPM.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#221) Bigmasterl válasza dqdb (#220) üzenetére


Bigmasterl
tag

Akkor értem lényegét :) Köszi

(#222) general


general
addikt

helló!
szeretnék ilyen vinyót, mert fontos adatokat tárolnék mozgatnék rajta (fotózás - képek - munka). még nem döntöttem el, hogy egyelőre 1 db 2 terrásat, vagy 2 db 1 terrásat, de nem is ez a lényeg, hanem kérdezném:

- mivel azt olvasom, hogy nem tudni, 5400-es vagy 7200-es, milyen a tapasztalat mindennapos, akár nagy mennyiségű adat másolásakor, kezelésekor (Photoshop, Lightroom) a sebessége?

- az a bizonyos 3 év gari.. a 220volt is árusítja, ami nekem jó, viszont a honlapjukon EZ látható. 1 év gari, alatta pedig a hogy a hivatalos Western garival árulják, ami ugye 3 év lenne... felhívtam őket, ügyfélszolgálatos kiscsajnak fingja sincs - magyarország -, írjak emailt...
tehát hogy van ez, ha egy x üzletben lejár az 1-2 év gari, akkor fordulhatok a gyártóhoz (van idehaza disztribútor?) esetleges garis panasszal? ez azért elég fontos egy munkára szánt hdd-nél.

köszi, ha válaszoltok!

(#223) 04ahgy válasza general (#222) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Terra = Föld
tera- = 1 billiószoros. A terabájt az, ami neked kell.

A gyártóhoz közvetlenül végfelhasználóként nem fordulhatsz. Az 1+2év gari azt jelenti, hogy egy év a magyar jótállás szerinti feltételeknek, a maradék meg a gyártó feltételeinek megfelelően zajlik. Tehát kaphatsz helyette más típust, helyettesítő típust, jóváírhatják amortizált értéken, stb. Az ún. Limited Warranty továbbadása.

Egy munkára szánt HDD-nél is midegy, hogy hova kell fordulnod garis panasszal, mert ha megdöglik az adataiddal, és nincs mentésed, akkor azokat BUKTAD!

Másként megfogalmazva: munkára nem egy HDD-t vesz egyszerre az ember, hanem kettőt, hármat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#224) general válasza 04ahgy (#223) üzenetére


general
addikt

uupsz, bocsánat, bizony terabyte, én is röhögök, mikor rosszul írják, most sikerült nekem elnéznem. többször is :B

ugyan nem írtam le pontosan, de tisztában vagyok vele, hogy munkára nem 1 db-ot vesz az ember, de te azért belekötöttél, bár nem erről kérdeztem. (még nem döntöttem el, hogy egyelőre 1 db 2 terásat, vagy 2 db 1 terásat, de nem is ez a lényeg
természetesen van backup másik vinyón (külsőn), de ez menne a gépben napi szinten. próbáljunk a kérdésre fókuszálni, ha kérhetem, és ne egyből azt keressük, hol lehet belekötni a kérdezőbe, kezdőnek, tudatlannak titulálni. nem csak hülyék fórumoznak. (ez most persze vicces a terrrrás dolog tükrében, azt benéztem. megesik.)

szóval a kérdés az, ha a bolt által adott gari ideje lejár, és azután hal be a hdd, akkor kihez kell fordulnom? (ha még - jelen esetben - 3 éven belül vagyok.

(#225) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Egy 2 TB -os Red, menne egy Sata 1 -es alaplappal? Vagy állítani, esetleg jumperelni kellene?
Pontosan ilyen a lap: MSi 915P Combo 2 [link]

(#226) 04ahgy válasza general (#224) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak a tera prefixumba kötöttem bele, a kérdésre meg reflektáltam. Véleményem szerint a kijelentés, miszerint:

"Egy munkára szánt HDD-nél is midegy, hogy hova kell fordulnod garis panasszal, mert ha megdöglik az adataiddal, és nincs mentésed, akkor azokat BUKTAD!

Másként megfogalmazva: munkára nem egy HDD-t vesz egyszerre az ember, hanem kettőt, hármat."

tény. Belekötés ide, belekötés oda, tény. Belekötésmentes tény.

Főleg ennek tükrében: [link]. Mind hibás eszközökhöz tartoztak vala, melyek a kezem közt megfordultak. Célszerű figyelembe venni, hogy a matricát sok esetben már a tulaja felhasználta, így a hibásak száma ennek többszöröse.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#227) general válasza 04ahgy (#226) üzenetére


general
addikt

ténynek tény. de
1.nem tartozott a témához
2. tisztában vagyok vele, és nem írtam olyat, amiből az jöhetett volna le, hogy nem, és ismétlem, nem ez volt a kérdés

(#228) Kuruc2 válasza general (#227) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Hagyjad, ez a hobbija. Úgy se áll le. Én inkább hagyni szoktam, mert még lesüllyedek a szintjére. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#229) 04ahgy válasza Kuruc2 (#228) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Számold meg, hány WD RED matrica van a falamon. Mind meghalt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#230) Johnyy válasza 04ahgy (#229) üzenetére


Johnyy
tag

Ha minden jól megy, jövő hónapban vennénk 2 db WD Red 2TB -os HDD -t.

Elég aggasztó, amiket írsz.
Kifejtenéd kicsit bővebben? Szervizben dolgozol, vagy honnan van ez a sok matrica? Meg hogy haltak meg, eleve gyári hibásak voltak, vagy használat közben?

(#231) general válasza 04ahgy (#229) üzenetére


general
addikt

akkor mit ajánlasz? milyen hdd-t vegyen az ember, ha megbízható eszközt keres? semmi flame, komolyan kérdezem, egy szervizes véleménye azért érdekelne!

(#232) StSanya válasza Johnyy (#230) üzenetére


StSanya
őstag

"honnan van ez a sok matrica?"

Nyugi, Seagate-hoz, meg Toshiba-hoz nem jár matrica, azokat nem tudta kitenni... :DD

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#233) 04ahgy válasza general (#231) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak azt tudom mondani (írni), mint eddig. Mindegy milyet veszel, mind elromlik. A lényeg, hogy ne egyet vegyél, mentsél (manuálisan, RAID, akárhogy), és számolj azzal, hogy a HDD el fog romlani. Így csak pozitív meglepetés érhet.

A cikkel is csak ez a problémám, hangot is adtam neki: hamis biztonságérzetet kelt, ellenpontot állít az ipari hulladék tápra kötött elhalt Seagate és a WD RED közt. Ennek hangot adtam, észérvekkel, ez szúrja annyira Kuruc2 szemét.

StSanya: WD-nél is csak RED matricát láttam eddig.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#234) Johnyy válasza 04ahgy (#233) üzenetére


Johnyy
tag

"Mindegy milyet veszel, mind elromlik."
Azért ezt erős túlzásnak érzem. Van olyan 80 GB -os HDD -m, ami már kb. 10 éves, és nincs baja.

Az meg természetes szerintem, hogy a fontos adatokról van mentés, de azért a nem annyira fontos adatok is elég fájóak tudnak lenni, ha elvesznek.

Igen, az se mindegy, hogy ki hogy használja.
Szerintem jó minőségű táp, vásárlás után alapos tesztelés, hogy még akkor derüljön ki, hogy ha valami nem stimmel. Azután folyamatos felügyelet Hard Disk Sentinel -el. A gépet nem mozgatom, nem rugdosom.

Még várom a válaszod, a (#230) -as hsz -ben lévő kérdéseimre.

(#232) StSanya Lehet.

[ Szerkesztve ]

(#235) 04ahgy válasza Johnyy (#234) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Minél nagyobb a kapacitás, annál komplexebb, annál könnyebben romlik el. Minél újabb, annál inkább tervezett (és nem hosszú) élettartama van, tehát azért is könnyebben romlik el. Hiába monitorozod, megeshet, hogy reggel 100%, este meg bye-bye adat, HDD.

Igen, a jó minőségű táp és az óvás kell, de tipikusan az ilyen júzerek lepődnek meg legjobban, ha ezek ellenére elromlik, hiszen "Én mindent megtettem, hogy minél hosszabb legyen az élettartama."
Ebben igazuk is van, de a meghibásodás nem csak rajtuk múlik. A mentés valóban fontos.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#236) Johnyy válasza 04ahgy (#235) üzenetére


Johnyy
tag

Aha, ez nem valami jó. Igazán kihagyhatnák a HDD -ket a tervezett elavulásból.

Most nézem, a tányér méretes listát, és szomorúan látom, hogy a 2 TB -os redből vannak 3 tányéros verziók :W . Ez is plusz hibalehetőség. [link]
Lehet jobban járnánk Seagate 2TB NAS HDD (ST2000VN000) -vel?

(#237) 04ahgy válasza Johnyy (#236) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem nem. Egyformák kb. Egyik itt jobb, másik ott, kiegyenlített a mezőny. Toshibát ne vegyél. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#238) Johnyy válasza 04ahgy (#237) üzenetére


Johnyy
tag

Értem. Mégis csak maradunk a Red-nél. 2 hét múlva lesz meg rá a pénz.

(#239) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok, nem tudom használni a SMART load/unload utility-t. Win 7-alatt mikor parancssorból indítom az exe-t egy pillanatra felugrik egy újabb parancssor ablak és el is tűnik.
Találkozott valki ilyennel már?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#240) XeeN


XeeN
senior tag

Hatvannégy napi használat után, megjelent 3 hibás és 128 gyenge szektor. Azért egy WD30EFRX-től többet vártam. Az egészre nem is derült volna fény, ha nem fagyasztja le a gépet...

(#241) 04ahgy válasza XeeN (#240) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én szóltam, hogy nem kell az egekbe magasztalni a WD RED-et sem, de lehurrogtak. Ugyanolyan halandó, mint bármelyik más gyártó HDD-je. Parkolásos tömeghisztériával és anélkül is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#242) Kuruc2 válasza 04ahgy (#241) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Már megint kezded az eszetlenségedet. Már tűkön ültél egy magaslabdáért.
1.-Nem ismerjük a felhasználás körülményeit.
2.-Nem létezik olyan winyó aminek minden darabja hibátlan, főleg ilyen tömeggyártásos és kényes termékeknél. Olyan létezik amelynél sok a hibás, meg olyan amelyiknél ritka. Mindenki döntse el az olvasmányai alapján melyiket melyikbe sorolja. Te meg okoskodj tovább.
3.-Garancia 3 év. Na bumm.
4.-100 nap után enyém mint az álom.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#243) 04ahgy válasza Kuruc2 (#242) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1 - Nálad ismertük a Seagate körülményeit, és fostáppal használtad, mégis szembeállítottad a kondíciócsökkenését a WD RED jóságával.

2 - A RED-ek ugyanúgy 2-3% meghibásodási arányt vonultatnak fel, mint a blue-k vagy a greenek. Az ütőkártya – "Már megint kezded az eszetlenségedet." "Te meg okoskodj tovább." – persze adott. Gondolom fáj az igazság, és a tekintélycsökkentés elvéhez fordulsz - sikertelenül. Annyit állítottam csak, hogy a WD RED sem kimagasló, hanem egy sima, átlagos, mezei HDD...

4 - Ha 100-ból 50 darab elhullana, akkor is lehetséges lenne ez, így nem reprezentatív.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#244) flash-


flash-
veterán

WD rednek annyira van létjogosultsága megbízhatóság terén mint az összes többi NAS hdd-nek,
ezeket ugyanis megbízhatóbbra készítik.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#245) eagleworld


eagleworld
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom, jó helyre írok-e. A véleményeteket szeretném kérni. Nemrég vettem egy gépet WD1003FBYZ-vel, SSD-vel. Az adataimat egy 500GB Hitachiról átmásoltam. A problémám az, hogy a videókat és a filmeket IDŐNKÉNT nagyon nehezen nyitja meg, lefagy a gép vagy percekig gondolkodik, lassan halad a zöld csík a címsorban. A probléma egyik gyökere lehet, hogy a HDSentinel szerint 18%-os volt a Hitachi. Ajánlották, hogy próbáljak más lejátszót (KMPlayer), DivFix programmal javítani az adatokat, hátha azok sérültek, de nem sok javulás történt. Időnként könnyebben, máskor nehezebben nyílnak meg, de előbb-utóbb sikerül. A régi adatokban egyéb sérülést nem vettem észre, szúrópróba szerűen átnéztem sok mappát. Szövegek, pdf-ek jól vannak, inkább a nagyobbakkal van gond, mint a filmekkel, videókkal, de még néha a zenékkel is. Sajnos az új géppel letöltött videók is így viselkednek + ha a régiket átteszem az SSD-re, szinte mintha kicserélték volna, jól működnek (bár egyszer sikerült ott is kicsit nehezebben megnyitni). A sok ellentmondó "tünetet" nem értem. Ennyire lassú a red? Ha nem lehet normálisan megnyitni róla az adatokat, akkor minek mondják, hogy adattárolásra jó?

(#246) Zlin50 válasza eagleworld (#245) üzenetére


Zlin50
senior tag

Felületellenőrzést (teljest, nem gyorsat mert az semmire nem jó) kéne lefuttatni azon amiről átvenni akarsz. Az majd megmondja hogy van-e probléma. Gyenge meg rossz szektoroknál előjöhet az amit írtál. Ha van rossz szektor akkor azokat amik rajta vannak már nehezen lehet átvenni. Fomázás (az is teljes, mert a gyors abból sem ér semmit) segíthet rajta.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#247) kspbarebone


kspbarebone
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy WD Red-et, 4 terás. WD40EFRX. Az alaplap MSI Z77A-G43. A BIOS látja, kiírja, hogy benne van a gépben, Ellenben a Win 8.1 Lemezkezelése nem. A vinyót a másik sata3 porta dugtam az ssd mellé. A többi portban is van eszköz, hdd-k, és egy dvd. Mindegyik port foglalt.

Van ötletetek, mi lehet?

ksp.barebone@gmail.com

(#248) StSanya válasza kspbarebone (#247) üzenetére


StSanya
őstag

BIOS verzió? Esetleg frissíteni kell... Másik gépben jó a HDD?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#249) Kuruc2 válasza flash- (#244) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ott a pont.

-----------

Amúgy most 6k-nál tart a parkolószámláló, 150 naposan, 2,4k start/stop count-tal.

Úgyhogy baba.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#250) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Egy 2 TB-os RED HDD-m van, használtan vettem kb. 20 üzemórával. A HDSentinel szerint amióta használom, azóta folyamatosan 53 a Load/Unload ciklusok száma. Az összes indulások/leállások száma viszont 42 és ez szépen ballag felfelé.

Miért nem növekszik a Load/Unload ciklusok száma?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.