Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) air válasza koncsik (#3250) üzenetére


air
nagyúr

Minden böngésző egyedileg tárolja a cookie-kat. A saját beállításaiban lehet őket törölni.
Azt nem tudom, hogy mik azok a "malware beállítások".

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3252) koncsik válasza air (#3251) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az AVG jelezte a "Beállítások" app-ot, mint malware...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3253) air válasza koncsik (#3252) üzenetére


air
nagyúr

Ebből is látszik mennyit érnek az antivirus alkalmazások. A Beállítások az Android gyári rendszeralkalmazása.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3254) koncsik válasza air (#3253) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen-igen, azért is írtam, hogy huncut wayteq.
Sajnos a cookie-k kitörlése (illetve mindent, amit lehetett kitöröltem) és újraindítás sem segített... :W
És csak a forum.index.hu-nál jelentkezik... :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3255) air válasza koncsik (#3254) üzenetére


air
nagyúr

"azért is írtam, hogy huncut wayteq."

Most ennek mi köze van a WayteQ-hez? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3256) koncsik válasza air (#3255) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Jogos, huncut Android (a malware-nek találtatott app "A Beállítások az Android gyári rendszeralkalmazása").
Viccesnek találtam, hogy tök alap alkalmazás rosszindulatúnak találtatott az AVG által. (Jó, annyira sem vicces. amennyit magyarázkodok. :N ) Bocsánat Wayteq, különösen, mert nagyon elégedett vagyok a tablet-tel eddig.
Gondolom, ha újrahúznám a FW-t, eltűnne ez a jelentéktelen probléma. De még ennyi fáradtságot sem ér.
Bocsánat, ha idődet raboltam, de nagyon köszönöm a tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3257) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hol van már az a csoki.....:-)

(#3258) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hm???

[link]

(#3259) Gézengúz válasza Gézengúz (#3258) üzenetére


Gézengúz
addikt

így is...

[link]

Na ezt véletlenül se...

[ Szerkesztve ]

(#3260) kelzsoca


kelzsoca
félisten

(#3261) FET-MEN válasza kelzsoca (#3260) üzenetére


FET-MEN
veterán

:C

Iphone 7

(#3262) koncsik válasza kelzsoca (#3260) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C Köszönjük. :R MIndenesetre itt megnyugtatóbbnak tűnik a FW helyzet, mind az előző kifingott tabomnál (CC 97IPS, ott mindenki a JB-t várta messiásként, de a gúgl nem írta alá.... én azt is szerettem, de amikor elhalálozott örömmel kerestem újat)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3263) darkmann válasza kelzsoca (#3260) üzenetére


darkmann
őstag

Köszönjük!!! :DD :C :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#3264) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Szuper a 4.4 felraktam. Minden olyan kb mint volt(sebesség) a böngésző alkalmazás gyorsabb lett és a gépelés. ART-futtatási környezetet szerintem ne alkalmazza senki. Nekem elhasal tőle a szoftver. De szuper lett :C szép modern kitekatt.

Iphone 7

(#3265) Pierre75


Pierre75
senior tag

4.4-ben hogyan érhető el a full screen pl Perfect viewer, Repligo programok esetében?

(#3266) gg72 válasza air (#3219) üzenetére


gg72
veterán

Titanium Backup vagy Helium mentéssel valóban minden adatot át lehet vinni az új 4.4 rendszerre? Feleségem és a kislányom is játszanak többféle játékot már hónapok óta és kitörne itthon a háború, ha az adott állások, pontszámok eltűnnének egy frissítés után...

(#3267) Deadzone41


Deadzone41
őstag

nem találok felbontásra vonatkozó beállításokat a kitkat romban. ez azt jelenti, hogy alapból maxon megy?

(#3268) FET-MEN válasza Deadzone41 (#3267) üzenetére


FET-MEN
veterán

Igen.

Iphone 7

(#3269) Kobe válasza FET-MEN (#3264) üzenetére


Kobe
veterán

azért én remélem, a normális sebesség a szokásos 2 hétnél tovább bírja majd, és nem kezdi el 2-3 hét után ugyanazokat a hülyeségeket mint a 4.2

(#3270) koncsik válasza Kobe (#3269) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem nem lassult be, bár nem sok app-ot használok. Ha KK is belassul neked, nem lehet valamelyik használt app-pal gond? Csak találgatok...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3271) FET-MEN válasza koncsik (#3270) üzenetére


FET-MEN
veterán

Jó helyen tapogatsz szerintem :)

Iphone 7

(#3272) Kobe válasza koncsik (#3270) üzenetére


Kobe
veterán

Ez hulyeseg. :) Osszesen van kb 4-5 app telepitve a tabomra, mindig ugyanazokat rakom fel, es van kemeny 15 db ebook rajta, ennyi a teljes tartalom. Ennel jobban visszaveve mar teglanak es nem tabnak kene nevezni, annyi funkcionalitasa maradna :) 98% ban ebook readerkent hasznalom, a maradek kettoben meg filmezek rola. Van egy total commander, egy moon+ reader es egy vlc player meg egy powerramp rajta. Szerinted melyik a nem megbizhato forrasbol szarmazo, ketes, nem optimalizalt ezek kozul ? :) mindemellett nem szenvedek titanium backuppal, mindig teljes restoreal nyomok fel uj romot, igy meg arra se lehet fogni h vmibe rosszul nyultam volna bele, mert nem is veszodok ilyennel.
Kiprobaltam tobb custom romot, mindegyik alatt ugyanaz az otos jol mukodott, csak a wayteqnel volt gond. Most visture rom megy rajta, egyebkent nem az appok futasa fogja a wayteqest hanem az ertesitesek es frissitesek - foleg a google play, na de azt android alatt megkerulni....legalabbis nalam 90% ban akkor fagyott, amikor play frissitett, illetve rendszer ui mukodese leallt uziket dobalt. Es ez a v2 es valtozat volt, ket het utan ugyanolyan surun kezdte el, mint a v1.

Nem mondom, hogy nem adok egy eselyt a 4.4 nek, deaz eddigi tapasztalatok alapjan latatlanban lefogadom egy 4.4 dragon vagy kasty rom siman oda ver neki. Megbizhato ertekelest is max 2-3 het rendszetres hasznalat utan mernek mondani rola.

[ Szerkesztve ]

(#3273) hjanos1 válasza Kobe (#3272) üzenetére


hjanos1
senior tag

És hol látsz te 4.4-es dragon vagy kasty rom-ot? :U
Mert én úgy látom, hogy a WayteQ adott ki egyedül erre a gépre 4.4-et. A többi ugyanezzel a hardverrel készült gépre nem nagyon készült semmi.

The Factory Must Grow

(#3274) FET-MEN válasza hjanos1 (#3273) üzenetére


FET-MEN
veterán

4.4 és nyilván lemaradt a vessző. Arra akart utalni,hogy feltételezi a 4.4, visture, dragon jobb. Szerintem érthető volt elsőre is.

Iphone 7

(#3275) Kobe válasza hjanos1 (#3273) üzenetére


Kobe
veterán

nyílván hetek kérdése csak és jön több változat is :)

(#3276) hjanos1 válasza Kobe (#3275) üzenetére


hjanos1
senior tag

Na arra kiváncsi leszek... :Y

The Factory Must Grow

(#3277) kelzsoca válasza hjanos1 (#3276) üzenetére


kelzsoca
félisten

Valószínű jön majd a többi külföldi modellre is, ez viszont már itt van, és telepíthető.

https://vertigostore.eu

(#3278) FET-MEN válasza kelzsoca (#3277) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nincs ezzel semmi gond. A v2-vel sem volt. Szóval nem értem miért spekulálnak ezen.

Iphone 7

(#3279) Pierre75 válasza Pierre75 (#3265) üzenetére


Pierre75
senior tag

Azokban a programokban működik, amelyikben a készítő gondolt a full sceenre, így a PV igen, Repligo nem támogatja.

A Fájlkezelő, ha törlök benne vmit, hibával kilép.
"Kicsit" fura, hogy max 5 ikont pakolhatok egy sorba, míg a 4.2-ben 9 szépen elfért.

(#3280) hjanos1 válasza Pierre75 (#3279) üzenetére


hjanos1
senior tag

Launcher csere megoldja a dolgot. A Google így csinálta meg a launchert 4.4 alatt.
Nexus 5-ön is jóval szellősebben vannak az ikonok mint korábban.

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#3281) Deadzone41


Deadzone41
őstag

negatívum az új romban: az also gombok középre kerültek, így nem lehet őket olyan könnyen elérni, a kijelző hasznos mérete csökkent a felső àllapot sàv miatt, allul tök jól elfért eddig...

(#3282) FET-MEN válasza Deadzone41 (#3281) üzenetére


FET-MEN
veterán

Szépen megkérdezzük/megkérjük Kelzsocát, hátha tudja küszöbölni egy 100tweaks alkalmazással :)

Iphone 7

(#3283) kelzsoca válasza Deadzone41 (#3281) üzenetére


kelzsoca
félisten

KitKat alatt már nem támogatott a régi tabletes nézet, tehát amit látsz, azt a Google álmodta meg, a Nexus tabletek is ilyenek.

100tweaks-el nem tudom megoldani.

https://vertigostore.eu

(#3284) FET-MEN válasza kelzsoca (#3283) üzenetére


FET-MEN
veterán

Rendben. Megkérdeztem az a biztos :)
:R

Iphone 7

(#3285) kpityu2 válasza Deadzone41 (#3281) üzenetére


kpityu2
őstag

Azt hiszem ezek alapján nálam marad a v2.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3286) keke25


keke25
csendes tag

Windows 8.1 alól tudok frissíteni? Vagy a 4.4 sem frissíthető így?

(#3287) FET-MEN válasza keke25 (#3286) üzenetére


FET-MEN
veterán

Az sem mert a frissítő ugyanaz.

Iphone 7

(#3288) keke25 válasza FET-MEN (#3287) üzenetére


keke25
csendes tag

Akkor megint mehetek vendégségbe, mert itthon csak win8 van...

(#3289) air válasza keke25 (#3286) üzenetére


air
nagyúr

8.1-hez nincs driver. És úgy néz ki, hogy nem is lesz. Legalábbis mostanában nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3290) Pierre75 válasza Deadzone41 (#3281) üzenetére


Pierre75
senior tag

De ha olyan alkalmazást választasz, ami támogatja a full screen-t, akkor meg plusz területet nyersz, ha nem használtál fullscreen sw-t. (pl dolphin, perfect viewer, quickpick, moon+)

hjanos1
Egyenlőre maradok a gyárinál, csak meglepett.
A fájlkezelőt megnéznétek, másnál is besz@r fájltörléskor?

[ Szerkesztve ]

(#3291) Deadzone41 válasza Pierre75 (#3290) üzenetére


Deadzone41
őstag

A dolphin jól működik a tabon? A chrome baromi lassú, meg a gyári sem egy sebesség bajnok. A wayteq kicsit javíthatna a gördülékenységen, mert minden olyan röcögős, döcögős. Nincs meg az a smooth felhasználói élmény. Vagy ez a hardver ennyit tud és kész?

(#3292) koncsik válasza Kobe (#3272) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ajaj. Na ennél sokkal több app-ot használok, könyvből, képregényből, képből is sokkal több van...
Frissítések nálam nincsenek engedélyezve, csak manuálisan csinálom, ha értesítést kapok, néha a régebbi jobb (skype pl.)
Sajnos nem értek hozzá, csak tippelgetek, remélem kellemesen csalódsz a kitkat-ben. Én még kivárok, elégedett vagyok a v2-vel.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3293) Vovi1 válasza Deadzone41 (#3291) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Hasonló gondjaim vannak nekem is, egy kicsit döcögős, nem reagál azonnal, kivár, gondolkodik. Talán ha a felbontást le lehetne rontani, a Mali is gyorsabban működne. Néha a sebesség fontosabb, mint a felbontás.

(#3294) hjanos1 válasza Deadzone41 (#3291) üzenetére


hjanos1
senior tag

Sajnos nagyon magas a felbontás a GPU-nak. A rockchip meg kivette az állítás lehetőségét 4.4-től, ugyanúgy mint a tablet UI lehetőségét. Túl sokat kellett nekik módosítani, és úgy gondolták, hogy ez már nem éri meg nekik.

The Factory Must Grow

(#3295) air válasza hjanos1 (#3294) üzenetére


air
nagyúr

Tehát egy tableten nincs tablet UI, (csak az idióta telefonos) és a natív felbontás meghajtásához sovány GPU-t még a felbontás csökkentésének lehetősége sem segíti.
Ráadásul a "zászlós hajó" hetekkel később kapja meg a friss rendszert, mint egy alacsonyabb kategóriájú készülék.
Hát, mit is mondjak, ez így már több mint amatőrség.
A visszajelzések alapján nem sokat sikerült javítani a felhasználói élményen, így aztán sikerült az eszköz presztízsét tovább rontani. :((

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3296) hjanos1 válasza air (#3295) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ezt a "tablet UI"/"telefonos" UI dolgot a Google találta ki és Android 4.2-től ezt erőltetik az Androidban táblagépeken is. Ezzel egy gyártó nem sokat tud szerintem kezdeni, nem nagyon találod meg sehol sem már KitKat alatt a régi "tablet UI"-t. Ezt a Google részéről nem tartom jó lépésnek, mivel fórumokon - akárcsak itt - általában elég sokan keresik a megoldást, hogy a régi kinézetet tudják használni, tehát nem jött be a váltás nekik. :(

Ráadásul a "zászlós hajó" hetekkel később kapja meg a friss rendszert, mint egy alacsonyabb kategóriájú készülék.

Nem tudom, most a 79qci frissítéséről beszélsz? Mert ha igen, akkor egy hét sem volt a 2 frissítés között.
Attól, hogy azonos a SoC, attól még lehet az egyikre egyszerűbb az új szoftver elkészítése. Például a 100qcr felbontása nem túl megszokott, míg 79qci-nél ez az érték elég átlagosnak mondható. (Ezek csak feltételezések, fogalmam sincs, hogy miért jött ki később erre a tabletre a 4.4)

The Factory Must Grow

(#3297) air válasza hjanos1 (#3296) üzenetére


air
nagyúr

Nekem többnek tűnt, de nem a konkrét idő számít, hanem a sorrendiség. Egy drágább, jobban felszerelt, jobb paraméterekkel rendelkező modell tulajdonosai több támogatást, nagyobb odafigyelést érdemelnek. Ha bármi okból előbb készült el a 79qci frissítése, vissza kellett volna tartani, és a csúcsmodellre kellett volna előbb kiadni. A készülékre többet áldozó vásárlók ennyit megérdemelnek. Szerintem rossz üzletpolitikát folytat a WayteQ, a vásárlók számára ez rossz üzenet.
Más gyártók egyébként nem így járnak el. Tudom, az olcsóbb készülékek vásárlóinak ez jobban tetszik, de sajnos ez már csak egy ilyen üzlet. Csak a pénz számít, a többi kutyaszart sem ér. :(

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3298) kelzsoca válasza air (#3297) üzenetére


kelzsoca
félisten

A két készüléknek semmi köze egymáshoz, mint ahogy a fejlesztéseknek sem, az hogy az egyik modell drágább mint a másik, szintén nem lényeges olyan szempontból, hogy mindkettő megkapta a friss rendszert, akkor lehetne szóvá tenni bármit is, ha a drágább modell nem kapta volna meg az olcsóbb pedig igen, de mivel nem így történt felesleges erről beszélni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#3299) lacuska74


lacuska74
tag

No, feltettem a 4.4 - et.Nekem nagyon jónak tűnik így elsőre, gyors, gördülékeny, a felső sáv sem zavaró.
A wifit ugyanúgy eldobálja, ha kedve van.
A nagy problémám az, hogy nem játszotta le a flash videókat, a 4.2 alatt gyönyörűen mentek.Letöltöttem az elmèletileg ez alá való flash playert ès le is játsza már mindet, de a videók akadoznak, szètesik a kép, szóval nem tökéletes.Van valakinek ötlete hogyan lehet orvosolni a problémát?
Amúgy honnan tudom letölteni a 4.2, ha vissza akarnám tenni?

(#3300) air válasza kelzsoca (#3298) üzenetére


air
nagyúr

"felesleges erről beszélni."

Azért a véleményemet elmondhatom, még ha az nem is egyezik meg a tieddel. :(((
Egyébként a két készüléknek igenis sok köze van egymáshoz.
Ugyanaz a cég gyártja mindkettőt, ugyanabba a termékcsoportba tartoznak, és még azonos SoC-ra is épülnek. Annyi különbség van közöttük, hogy más árkategóriába tartoznak. A technikai paraméterektől eltekintve.
Ezért úgy gondolom jogos a felvetésem, neked pedig jogod van nem egyetérteni. De ezért még lehet beszélni róla, ha más is a véleményünk.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.