Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) tjb007 válasza counterbill (#6799) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, ugyanúgy recovery alól.

(#6802) counterbill válasza tjb007 (#6801) üzenetére


counterbill
senior tag

Köszi:)

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#6803) ClaydovE


ClaydovE
tag

Nem hiszem el... Kinyiffant a memóriakártya az XPAD-om is ugyanezt csinálta a 16GB-os kártyákkal 3 ment tönkre abban is és egy másik gépben is. Azt 8GB-ossal használtam azóta nem volt bajom vele. Az i-be már 16-ost tettem, ment is vele szépen idáig. Nem hinném hogy a kártyákkal lett volna baj, meg hogy ennyivel. Nem lehet hogy valamiért nem tudja kezelni a 16-os kártyát normálisan a gép?

Üdvözlettel: ClaydovE

(#6804) Clemi válasza Chapel (#6787) üzenetére


Clemi
veterán

Ez a program konkrétan a DSL controller [link]

(#6805) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok
Nagyon tetszik az xPAD70-en az ICS. Viszont van 1 kérdésem. Az érintés érzékenységén lehet állítani, vagy pontosítani. Sajnos ha pl az alap kijelzőn az oldalak között váltanék, 3 alkalomból 2x nem lép a következőre, hanem "vissza pattan". Ugyan ez van a böngészőkben való oldal görgetésnél is. Idáig, ha hosszan lehúztam az ujjam, szaladt az oldal, most meg egy picit lejjebb megy, majd "hintázva" megáll. :( (remélem érthetően írtam)
A másik az AC3 hang. Elméletileg akkor ez várható, hogy valaki a ránéz erre a problémára a fórumtársak közül? (előre is köszi nekik segítségért + az idegiekért :R )
üdv:

Optika

(#6806) Clemi


Clemi
veterán

Bocsi, lejárt az időm....

Megint egy kérdés. Másnak is laza az USB aljzat, illetve az OTG csatlakozó? Ha hozzáérek, eldobja a kontaktot. De úgy veszem észre az aljzat laza, mert a sima kábel is lötyög benne.

(#6807) Chapel válasza tjb007 (#6791) üzenetére


Chapel
addikt

Nagyszerű, egy nap alatt megbántam hogy ezt vettem. Erre azért felfogom hívni az emberek figyelmét aki ilyet akar venni, én biztos nem fogom ajánlani ezek után.
Tudtam hogy a Concorde-ot kellett volna :W Remek mert akkor tulajdonképpen használhatatlan filmezésre, mert 10 filmből vagy nem játsza le valamit, vagy hibás a hang, de legjobb esetben is 3mp-enként akad a kép, ami baromi idegesítő.

Bocsánat, tudom egyéni szoc prob. csak most igen mérges vagyok :(((

Clemi és Soulflier: köszönöm a linkeket!

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#6808) Brutális eb válasza Chapel (#6807) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szerintem akkor kellene fenyegetőzni ha tennének a supportra eddig nem így törpént.
nyugodj meg a concordnak is vannak hibái.

Egyébként is csak a 70i-nek van problémája a soundal.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#6809) tjb007 válasza Brutális eb (#6808) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sajnos nem, azonban mivel szoftveres eredetű ezért biztosan lehet rajta segíteni.

(#6810) Chapel válasza Brutális eb (#6808) üzenetére


Chapel
addikt

Amire (is) szerettem volna használni, arra nem tudom. Ez elég bosszantó, ezzel gondolom egyetértesz. Az meg hogy csak ennek van baja vele...hát most ettől nem lett jobb nekem, örülök hogy más wayteq tulajok boldogan filmeznek, de rajtam spec egy fikarsznyit sem segít, gondolom ezt is érted. :)

Mindegy nyílván nem fogok 0 tablet tapasztalattal ajánlgatni (én is utálom azokat akik visszaböfögik a 3 sorral lejjebb leírtat mint hozzáértő) csak ez egy nem elhanyagolható apróság és sehol egy hangot nem olvastam erről, ami most erősen meglepett.
Illetve de, egy youtubeos teszt videóben írja hogy szar a hang, de jön a frissités és azzal már biztos nincs baj, jó lesz...benyaltam, tény.

Nem akartam vitát gerjeszteni, csak hát basszus dühítő a dolog.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#6811) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Kellene nekem pár 70i tulajdonos, aki hang problémákkal küzd, szerintem megoldva, de több helyről is kellene teszt és megerősítés, mindjárt kirakom a kis patch-et amit csináltam hozzá.

https://vertigostore.eu

(#6812) tjb007 válasza Chapel (#6810) üzenetére


tjb007
nagyúr

"sehol egy hangot nem olvastam erről"

Pedig írták nem is egyszer.

(#6811) kelzsoca

Az orosz ICS -en is használható lesz ?
Ha igen akkor én is kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#6813) kelzsoca válasza tjb007 (#6812) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, akkor azokhoz is megcsinálom.

https://vertigostore.eu

(#6814) Waikiki válasza kelzsoca (#6811) üzenetére


Waikiki
tag

Egy óra múlva bütykölésre kész leszek.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#6815) counterbill válasza kelzsoca (#6811) üzenetére


counterbill
senior tag

ha kirakod fel is dobom gyorsan és visszajelzek :)

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#6816) Clemi


Clemi
veterán

xTAB70i tulajok! Légyszi próbáljátok ki az USB aljzatot, mert ha hozzáérek mikor be van dugva a kábel, eldobja a kapcsolatot. Holnap még beleférek a 3 napba, és viszem cserélni, ha másnak nem ilyen, de ha mindenkinek, akkor nem erőlködöm feleslegesen.

Köszi

(#6817) counterbill válasza Clemi (#6816) üzenetére


counterbill
senior tag

Na azt hittem ez csak nekem szar:D Probáltam a sony kamerám kábelével is de az is csinálja...gyártási hiba akkor?:D
Bár engem annyira nem érdekelt mert wifin másolok hálozaton mindent...de ez már tényleg nem lehet szoftver eredetű....:S

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#6818) kelzsoca válasza Clemi (#6816) üzenetére


kelzsoca
félisten

Még mozgatva sem dobja el a csatlakozást.

https://vertigostore.eu

(#6819) Chapel válasza kelzsoca (#6811) üzenetére


Chapel
addikt

Egyelőre semmit nem frissitettem rajta, ha így megfelelőek a körülmények akkor jelentkezem, szívesen és nagy hálával kipróbálnék bármilyen megoldást :)

Usb csati gondom nekem nincs,mozgatva sem, bár a rádugott egeret úgy kezeli hogy nem müködnek a gombok és a kép feléig tudom elhúzni az egeret, szóval leginkább nem kezeli sajnos, ez egy logitech egér, nem tudom számít-e.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#6820) counterbill válasza Chapel (#6819) üzenetére


counterbill
senior tag

nekem egerek mennek söt még a gamepadom is:) Probáltam vezetéknélküli egér+billentyüt is azzal is ment..usb-t dobja ha megmozditom sajnos..akkor ez gondolom egy két hibás tablet lehet..vagy a kábel mert enyém nagyon ugy néz ki az összehajtogatástol mint ha meglenne törve nyakba..másik kábel se új..megkeresem a régi 3. kábelem az a tuti:)

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#6821) kelzsoca válasza Chapel (#6819) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor csak mint megfigyelő maradj jelen, mert először fel kellene tenni egy patch-et majd rá a mostanit, de vannak itt olyan userek akik megküldték már az elsővel a gépet, főleg őket várom, már egyébként 1-2 ilyen felhasználó meg is jelent :)

(#6820) counterbill

Igen, ha van rá lehetőség nézzétek meg másik kábellel is, én sem a gyárival néztem/használom egyébként.
Nyilván kis mozgás minden kábelnél lesz, de az hogy eldobja a kapcsolatot az már nem okés.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6822) counterbill


counterbill
senior tag

Egy gyors kérdés:) Bladet HTC re kellet átirni. 70i esetén mire szokás átirni a build.propot?:D

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#6823) kelzsoca válasza counterbill (#6822) üzenetére


kelzsoca
félisten

Itt is mehet a HTC.

https://vertigostore.eu

(#6824) hann válasza kelzsoca (#6818) üzenetére


hann
tag

Tesztelésre jelentkezem !

ClaydovE: Nekem egy 16Gb-os class10 kingmax van, majdnem 2 évig a telefonban hibátlanul ment, és most a tabban sincs vele gond, eddig !

(#6825) Clemi válasza kelzsoca (#6821) üzenetére


Clemi
veterán

Probáltam a gyárilag kapott OTG átalakítóval, és a hosszú USB - Mini USB kábellel is (többfélével), mindkettőnél ugyanaz a helyzet. Ha hozzáérek, megszűnik a kontakt, és eldobja az USB kapcsolatot, ha meg persze mozgatom, attól meg a TAB usb vezérlője hülyül meg.

[ Szerkesztve ]

(#6826) counterbill válasza Clemi (#6825) üzenetére


counterbill
senior tag

nah nálam pl az átalakito viszont teljesen hibátlanul müködik...szerintem a kábel lesz rossz nálad..probáld ki másikal ha van otthon..én is most keresem a másik kábelt.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#6827) ClaydovE válasza Clemi (#6806) üzenetére


ClaydovE
tag

nekem is "lötyög", de most másolok rá a pc-ről és ha megmozgatom akkor sem dobja el. Igaz nem a saját kábelével csinálom.

Üdvözlettel: ClaydovE

(#6828) ClaydovE válasza hann (#6824) üzenetére


ClaydovE
tag

az enyém class 4-es volt és amik korábban meghaltak azok is, amiket kaptam helyette megint megdöglöttek. Azután a fényképezőgépemben használtam, azóta is mennek. Mondjuk nem tudom van-e jelentősége, de mindegyik azután halt meg, miután pcre volt kötve a tab és usb kapcsolaton keresztül másoltam a kártyára. Nem közvetlen másoláskor, hanem a leválasztást követően egy idő után.
(kingmax, kingston kártyák voltak, nem gagyik)

Üdvözlettel: ClaydovE

(#6829) Brutális eb válasza Chapel (#6810) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia ez egy viszonylag friss tablet.
Ezért nyilván vannak gyermekbetegségei.
De amint látod van gyári és félhivatalos support is.
Mindenki próbálja a jelen helyzetből kihozni a legjobbat türelem.
Bár én is már kezedm kicsit elveszíteni,hogy hol az xpadra a gyári ICS. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#6830) joe357 válasza Clemi (#6780) üzenetére


joe357
tag

Wifit kérlek nézd meg hogy alvó módban leválik e. Köszi

(#6831) joe357 válasza kelzsoca (#6811) üzenetére


joe357
tag

Tesztre készen.

(#6832) joe357 válasza Clemi (#6816) üzenetére


joe357
tag

Nekem nem lötyög és nem szakada kapcsolat

[ Szerkesztve ]

(#6833) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Sajnos nem lett jó, holnap folyt. köv.

https://vertigostore.eu

(#6834) axillar


axillar
csendes tag

ujratelepitettem 70 i-n az ics-t, de egyik problema se oldodott meg. a wifi alvo allapot utan nem kapcsolhato vissza es gyakran kapom azt a hibauzit is, hogy: az indito nem valaszol es ilyenkor le is fagy az egesz rendszer. ilyen volt mar valakinek?

(#6835) Victoryus94 válasza axillar (#6834) üzenetére


Victoryus94
őstag

Cseréld le az indítót.
Van egy csomó jó alkalmazás helyette :)

[ Szerkesztve ]

(#6836) lobedoc válasza axillar (#6834) üzenetére


lobedoc
tag

Apex vagy Nova launcher-t ajánlom :)

[ Szerkesztve ]

(#6837) counterbill


counterbill
senior tag

leszedtem a dpi changer nevü programot mert egy két játéknál nem pont ott érzékeli a dolgokat ahol kéne..viszont azt irja h nem tudja kiolvasni az informáciokat a build.propbol. rootolt a gépezet. vkinek vmi tipp?illetve ha vmit 800*480as ra irtak akkor mekkora dpi re állitsam majd ha megy?:D első oldalon olvastam h egyik romba 240re van emelve 160rol..az megoldja a gondot?:D

[ Szerkesztve ]

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#6838) gabezzz222


gabezzz222
csendes tag

Üdv mindenki,

Xtab 70i tulaj vagyok, eredeti rendszer, nem lett még rá telepítve, csak 1-2 lejátszóprogram, játék, stb a marketről. (Még nagyon easy android user vagyok, nem piszkálgattam egyenlőre...)
Pénteken vettem a kütyüt, eddig nem ütköztem komoly problémába vele (csak az egyik memóriakártyámat nem szereti).
Mai tünet: bekapcsolás után nem reagál az érintőkijelző semmire.....(
Egy dolog, h. nem lehet feloldani a "csúszkával", de a bekapcsológombot hosszan nyomva ugye megkérdezi, h. ki akarom-e kapcsolni a készüléket (ok, vagy mégsem), és itt sem reagál az érintésre. Többször kikapcsoltam a reset gombbal, de újraindítás után ugyanez....

Sztem holnap visszaviszem a boltba, mehet szervízbe.

Vagy van valakinek valami ötlete esetleg, amit ki lehet még próbálni?

(#6839) #35723520 válasza gabezzz222 (#6838) üzenetére


#35723520
törölt tag

Próbáltad már jó messze elhajítani? :DDD (ez csak vicc, ne vedd komolyan, még ha esetleg meg is kísért a gondolat! :W )

(#6840) axillar


axillar
csendes tag

koszi, az apex launcher jonak tunik :-)

(#6841) #35723520 válasza axillar (#6840) üzenetére


#35723520
törölt tag

Apex launcher tényleg kiváló! Megmarad az ICS kinézet, de jól finomítható! (nekem pl. az tetszik legjobban, hogy az alkalmazások hátterénél is be lehet állítani, hogy a háttérkép látsszon! Vagyis nem azt a komor fekete hátteret látjuk, hanem a kezdőoldal hátterét! :C )

(#6842) counterbill válasza gabezzz222 (#6838) üzenetére


counterbill
senior tag

Hát ha nem reagál az érintő az elég para. Esetleg probáld meg újra rakni. Feljebb kicsit kilett rakva a gyári rom hozzá. Hátha az megoldja a gondot. Én és még sokaknak pl a wifivel volt gond. Nyomtam egy gyári visszaállitást. Azota is dobja a netet ha elmegy a kijelző de utána vigan visszakapcsol vagy én kapcsolom vissza.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#6843) gabezzz222 válasza #35723520 (#6839) üzenetére


gabezzz222
csendes tag

Az elhajítást a blackberrym-mel próbáltam ki legutóbb (igaz, ott nem szándékosan), de az eredmény kijelzőcsere volt :O Csak ott már nem volt gari :O :O
Úgyhogy a tab-nál hajigálással sem kell fárasztanom magam, cseréltethetek benne kijelzőt így is :C

(#6844) #35723520 válasza gabezzz222 (#6843) üzenetére


#35723520
törölt tag

Sok sikert! (még jó, hogy garis, kapsz egy újat! :)) )

(#6845) Clemi válasza joe357 (#6830) üzenetére


Clemi
veterán

Lekapcsol pesze, de amint élesztem, visszakapcsolódik.

(#6846) Total Noob


Total Noob
csendes tag

Solution for bad AC3 sound problem on 4.0.3 rom is to copy AC3 codec files (audiodsp_codec_ac3.bin, audiodsp_codec_ac3.bin.checksum) from 2.3.4 rom to root/etc/firmware folder. Set permission to rw-r-r.

(#6847) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Mindjárt egy kérdéssel kezdem a napot:) A gép paramétereiben az szerepel, hogy 4 GB belső tárhelye van, és 512 MB RAM. Ezzel szemben, mikor a tárhelyet listázom, akkor Belső tárhelyként 440 MB, és SD kártya néven 2,71 GB van felsorolva. Hová lett a többi. Azt vágom, hogy a rendszer is elfoglal valamennyit, és ahová az telepítve van, azt a területet én nem látom, de az a terület mekkora lehet? Ha letöltök és telepítek alkalmazásokat, akkor azok hová települnek, mert azt tudom, hogy az a bizonyos 440 MB-os belső tárhely szokott elfogyni, de nem olyan mértékben, szerintem mint amennyi programot telepítek.

Most akkor hogy is van ez? Ha egy telepített programot áttetetek a rendszerrel SD kártyára, akkor azt vajon miért csak a slot-ba helyezett bővítő SD kártyára lehet áttenni, azt a most felsorolt 2,71 GB-os területre vajon miért nem?

(#6848) tjb007 válasza Total Noob (#6846) üzenetére


tjb007
nagyúr

Thanks for the tip, we will try it :R

(#6847) Clemi

Idézet az első hozzásztólásból:

Miért csak 2,9GB a belső tárhely mérete ?

Az xPAD-70 -ben levő 4GB -os flash memória négy felé van particionálva, ez a következőképpen oszlik meg:
● 2,9 GB tárhely, ez szabadon felhasználható
● 200MB system partíció, itt található maga a rendszer
● 440MB data partíció, ide települnek a programok/játékok/widgetek
● 127MB cache partíció, ez egy átmeneti információtároló melynek célja az információ-hozzáférés gyorsítása

Ezek a számok xTAB-70i eltérőek lehetnek de kb. annál is így néz ki.

"Ha letöltök és telepítek alkalmazásokat, akkor azok hová települnek"

Arra a 440MB -os data partícióra. Tudni kell, hogy ha egy nagyobb terjedelmű alkalmazásról van szó (pl. játék, navigációs alkalmazás) akkor csak úgymond az indítófájlok kerülnek erre a partícióra, a többi az SD kártyán fog helyet foglalni.

"Ha egy telepített programot áttetetek a rendszerrel SD kártyára, akkor azt vajon miért csak a slot-ba helyezett bővítő SD kártyára lehet áttenni, azt a most felsorolt 2,71 GB-os területre vajon miért nem?"

Azért nem lehet arra a 2,71GB -os részre helyezni mert maga a rendszer nem engedélyezi.

[ Szerkesztve ]

(#6849) Clemi


Clemi
veterán

Csak egy gyors javaslat :)) Próbáljátok ki az Apex launchert. Nagyon állat, és szerintem veri a Go Launchert, legalábbis ICS-en.

(#6850) counterbill válasza Clemi (#6847) üzenetére


counterbill
senior tag

sd kártya nélkül az android nem használható rendesen sajnos.gondolom azért nem lehet árrakni a belsőre mert úgy lett megírva az android(nem minden teloban van több giga belső hely).szét van osztva az a 4 giga több felé..azért van enyi hely ,,csak". Belső tárhely(461MB)+rendszer rom(459MB) és ha jol emlékszem a cache is 100 mega felett van.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.