Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) kelzsoca válasza Clemi (#6749) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs 5k-s különbség egyébként.

Az előd modell az xTAB-70-es gép már kifutó modell, ami magasabb áron volt kapható, mint most a 70i, valószínűleg ki akarják szórni a megmaradt darabokat (ahol még van elfekvőben) ezért az árát csökkentették.

Tehát egy korszerűbb terméket kapsz most kedvezőbb áron.

A különbség a fejlettebb SoC, más az LCD és más az érintő panel is egyébként, illetve a fizikai gombok eltűntek, és alapból ICS-el érkezett a 70i.

Ez az a program? video

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6752) Clemi válasza kelzsoca (#6751) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, pontosan én is így szeretném használni a programot, mint a videón látható. De vajon nálam miért nem megy? Az ICS, vagy a kapott átalakító, vagy a megváltozott hardver miatt?

Azt vágom, hogy eltünt a fizikai gomb, és azt is olvastam, hogy fejlettebb SoC (lövésem nincs mi az) de az LCD az miben lett más?
Nekem most 70i van, és csak mérgelődök, hogy megvettem azt a programot, mikor még az Ideos S7 Slim tabletem volt, amin persze nem ment a froyo miatt, erre gyorsan eladtam azt a kütyüt, és vettem helyette ezt, erre ezen se megy. Nah cseberből vederbe... :W

A naptár szinkronizáció szerintem egyértelműen az ICS miatt van, mert ahogy megnéztem a fiókok és szinkronizálás részt, ahol felsorolja, hogy mit szinkronizáljon a rendszer, egy rakás minden fel van sorolva, de a naptár nincs benne. Ez vajon más hardverekre portolt ICS-nél is így lehet, vagy a Wateq-nél voltak ennyire figyelmetlenek?

A másik a wifi kérdés. Ma reggel nálam is előjött a hülyesége. Bekapcsoltam korrekten fellépett a hálózatra, lefrisítette a dolgokat, majd egy idő után egyszerűen eldobta a kapcsolatot, és mikor beléptem a beállításokhoz, csak azt írta ki, hogy "wifi kikapcsolása" és a felirat nem tünt el, vagyis ebben a részben semmilyen beállításhoz nem engedett hozzáférést, így maradt az ujraindítás. Ez is mind az ICS hülyesége lehet gondolom.
A kérdés az, mindezen fognak-e változtatni, vagy tényleg megfontolandó, hogy feltegyek-e rá egy GB-t.

[ Szerkesztve ]

(#6753) #34365952 válasza Clemi (#6752) üzenetére


#34365952
törölt tag

Rootolt készülékkel próbáltad a DSLR controllert? Jól volt az USB kábel, a Tab-ba volt dugva az usb host kábel és abba a canon, nem volt felcserélve a két vég?

[ Szerkesztve ]

(#6754) Clemi válasza #34365952 (#6753) üzenetére


Clemi
veterán

A javaslatok szerint nem kellene rootolnom ezt a készüléket, hiszen még csak ma 3 napos, és nincs meg az ICS hogy visszatehessem, ha téglásodik a rootolás miatt.

(#6755) #34365952 válasza Clemi (#6754) üzenetére


#34365952
törölt tag

Akkor még ne idegeskedj, mert Gingerbreadnél is úgy volt, hogy volt hogy csak rootolt kütyüvel működött. Plusz elég gyakran frissül a program, szerintem ha már biztonságosan rootolható lesz a Tabod akkor menni fog az. Nekem még Nexus S-en is ment, módosított kernellel ICS-en a DSLR controller, házi gyártású hostkábellel. Szóval ICS nem gond magában.
kép

(#6756) kelzsoca válasza Clemi (#6752) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megkaptam a gyári romot, így azt a mai napon feltöltöm, szerintem mindenki, akinek valami problémája van a 70i-vel tegye fel újra majd.

Gingerbread-et nem fogsz tudni feltenni rá, mert nem készült hozzá, a korábbi gépekre készültek pedig nem lesznek jó rá.

SoC=system on chip

Tehát a processzornál történt változás, kisebb csíkszélességgel készül, kevésbé melegedik és a fogyasztása is javult, ezáltal jobb üzemidőt lehet elérni.
Az összes változtatás értelemszerűen pozitív irányba történt, ez már 3. generációs tablet (xPAD-70, xTAB-70 ,és xTAB-70i)

(#6754) Clemi

Megkaptam a gyári romot, így azt a mai napon feltöltöm

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6757) tjb007 válasza Clemi (#6742) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az AC3 -as hibajelenség szoftveres eredetű amit maga az ICS okoz, hogy miért azt ne kérdezd, azt sem, hogy hogyan lehet megoldani.
Tegnap direkt kipróbáltam miután felraktam az ICS -t. 2.3 -alatt semmi gond sem volt vele de ICS -nél nálam is előjött (xPAD-70 -nél) az a szakaszos sistergés.

(#6746) ravebp

Nem próbáltam.

(#6749) Clemi

A hardveres (csak a SoC) különbségekről itt írtam részletsebben: [link]

A többit kelzsoca már elmagyarázta/megválaszolta.

(#6758) _seth_ válasza kelzsoca (#6756) üzenetére


_seth_
veterán

Mikor készül el az első kelzsoca féle xtab70i rom? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6759) Clemi válasza kelzsoca (#6756) üzenetére


Clemi
veterán

Vauuu megvan a gyári ROM? Akkor asszem megcsinálom a Rootolást:)

Köszi a magyarázatot. Csak a SoC rövidítést nem tudtam. Arra emlékszem hogy ez a gép már egy kisebb csíkszélességű procival szerelt, csak amikor megnéztem a két gép proci nevét, akkor bizonytalanodtam el, és hogy mindkettőben ALI400-as grafikus chip van.

tjb007: Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#6760) Clemi


Clemi
veterán

Bocsi, közben lejárt az időm...

Azt megtudom csinálni, a recovery módban, hogy a most belőtt teljes rendszerem lementem, és utána onnan vissza tudom állítani, és megy tovább, mintha mi sem történt volna? Mennyi hely kell neki vajon?

(#6761) Prien


Prien
addikt

A gyári böngésző nálam már többször írta, hogy: nem válaszol, várakozás vagy bezárás...De mindezek ellenére úgy érzem, hogy ebből egy olcsó "smooth tabit" fogunk varázsolni! :D Leszedtem a Chrome Bétát, most ezt próbálgatom.

A kevés is több a semminél.

(#6762) tjb007 válasza Clemi (#6760) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem tudod megcsinálni a gyári recovery -vel.

(#6763) Clemi


Clemi
veterán

A gyári recovery-ben hogy tudok navigálni, mert amint megnyomom a hangerő gombot, azonnal végrehajtja a legfelső menüpontot, vagyis rebootol :W

Ez a gép a hangerő le + bekapcs gombbal lép recovery módba, de a hangerő gombokra ujraindul, a power gombra meg nem csinál semmit

[ Szerkesztve ]

(#6764) tjb007 válasza Clemi (#6763) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha hangerő LE gombbal tudsz lépkedni, a hangerő FEL gombbal pedig végrehajt de lehet, hogy épp fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#6765) csfeher válasza ravebp (#6746) üzenetére


csfeher
csendes tag

Szia!

Asszem megy a calendar sync!
Mégpedig így:
A naptárban adj hozzá egy új fiókot.
Exchange fiókot akar, nem baj.
Add meg a gmail accountod adatait, majd ügyelj a formátumra amikor kéri:

domain\username: gmail\yourusername@gmail.com
server: m.google.com

Csak ezt válaszd ki a következő oldalon: 'sync calendar from this account'
Nevezd el valahogy a naptárat.
Az kicsit zavaró, hogy ott az 'igazi' gmail acc is, ahol szerinte 'nincs naptár', meg ott ez a másik, ami exchange-szerű, de ez ellenben hozta az eseményeimet :)
Nekem működött...

(#6766) Clemi


Clemi
veterán

Addig oksa, hogy bejutok a recovery módba, de a képernyő alján sárgával a következőket írja:

E: Bad bootLoader arguments
"(null)"
E: unknown volume for path [/udisk/factory_update_param.aml]
E: Can't mout /udisk/factory_update_param.aml

2GB-os SD kártyát tettem be, amin semmi más nincs mint két zip fájl. Az egyik a wifi path lenne, a másik meg az ICSroot csomag.

[ Szerkesztve ]

(#6767) Clemi válasza csfeher (#6765) üzenetére


Clemi
veterán

Isten vagy! valóban működik és életre kelt az összes 3rd naptár is!

(#6768) tjb007 válasza Clemi (#6766) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezeket nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod, nem kell foglalkozni velük.

(#6769) kelzsoca


kelzsoca
félisten

==============
WayteQ xTAB-70i
==============

LETÖLTÉS

MD5: e50059e7e9918ea47f20a39c46a3fccd

>>>>>Gyári, érintetlen szoftver>>>>>

Az a szoftver ami a készüléken gyári állapotban található!

A szoftvert CSAK és kizárólag xTAB-70i gépre tegyétek fel!!

● A mellékelt csomagot töltsd le a számítógépre, majd csomagold ki.
● A kicsomagolt 5 fájlt kibontás/változtatás nélkül másold be egy üres SD kártyára
● Az SD kártyát tedd be a készülékbe (kikapcsolt állapotban)
● A hangerő + és power gombot nyomd be és tartsd lenyomva, ameddig a második zöld felirat nem lesz látható.
● Miután megjelent a második zöld szöveg, engedd fel a gombokat és várd meg, hogy a frissítés befejeződjön.
● Sikeres frissítés után a készülék magától újraindul, majd pár perc múlva már a gyári rendszer fogad.

A sikeres frissítéshez pár hasznos infó:

- A frissítést minimum 50%-os akkumulátor töltöttséggel végezzétek vagy töltőre csatlakoztatva
- Ha megoldható, használjatok 1-2-4GB-os micro SD kártyát a frissítésre
- Az SD kártya ne legyen sérült vagy hibás, és aZ 5 fájlon kívül lehetőleg más ne legyen rajta
- Az internetről letöltött csomagot mindig ellenőrizzétek vissza (MD5) hogy biztos hibátlan fájlokkal dolgozzatok

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6770) Clemi


Clemi
veterán

Nekem ez a navigálás nem megy a recovery-ben. Csak a hangerő le gombra reagál és arra is az első pontot hajtja végre, az ujraindulást.

[ Szerkesztve ]

(#6771) tjb007 válasza Clemi (#6770) üzenetére


tjb007
nagyúr

Bekapcsológombot próbáltad ?

(#6772) heinci válasza Clemi (#6770) üzenetére


heinci
tag

Nálam ugyanígy viselkedik a recovery. Tapizással viszont megy nálam. :)

(#6773) kelzsoca válasza Clemi (#6770) üzenetére


kelzsoca
félisten

A recoveryben a hangerő FEL gomb a lépkedés és a Hangerő LE az ENTER/OK

Ha nem működik, told fel a gyári frissítést, az frissíti a recovery-t is.

A frissítés automatikus, nincs szükség recovery-s beavatkozásra.

(#6772) heinci

Az érdekes, nem tudom milyen recovery van fent, de amit a gyári frissítés felrak, abban nincs bekapcsolva az érintés vezérlés.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6774) csfeher válasza Clemi (#6770) üzenetére


csfeher
csendes tag

Navigálás: Hangerő FÖL (megy körbe-körbe, azaz ha elért a lista végére, kezdi újra)
"OK" gomb: a tablet 'Vissza' gombja (gyk: bal oldalon a középső a három közül)

Bocsánat, most írta be kelzsoca :)

[ Szerkesztve ]

(#6775) tjb007 válasza csfeher (#6774) üzenetére


tjb007
nagyúr

xTAB-70i -ről van szó, azon meg csak hangerő és bekapcsoló gomb van.
Amit te írsz az az xPAD/xTAB-70 -re érvényes de csak akkor ha még nem raktad fel az orosz ICS -t, azzal a recovery is frissülni fog és csak a két hangerő gombbal lehet operálni (tegnap meg is szívtam emiatt kétszer).

[ Szerkesztve ]

(#6776) kelzsoca válasza tjb007 (#6775) üzenetére


kelzsoca
félisten

Két gomb és belezavarodtál? :DDD

(#6777) Clemi

A hangerő + vagy hangerő - gombbal is belép a recoverybe, csak mellé kell nyomni a powert is.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6777) Clemi válasza kelzsoca (#6773) üzenetére


Clemi
veterán

Működik végre a navigálás. Asszem a power gombot nyomtam meg egyszer és utána elindult. DE a recovery-be a power és a hangerő - gombbal lép be..

(#6778) csfeher válasza tjb007 (#6775) üzenetére


csfeher
csendes tag

Upsz, elnéztem, bocs.
És igen, én is szívtam az orosz rommal - de a végén mégis visszaraktam :) Jó lesz ez, amíg...

(#6779) tjb007 válasza kelzsoca (#6776) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugye még a 2.2 és a régi recovery idején csak a két hangerő gombot kellett használni. Utána jött a 2.3 és frissült a recovery, ennél már mindkét hangerő gombbal lehetett lépkedni és a vissza gomb is bejött még a képbe. Ennél megint frissült a recovery és megint csak a két hangerő gombot lehet használni, ennek köszönhetően kétszer is csak újraindítani sikerült :DDD

(#6780) Clemi


Clemi
veterán

Teljes Siker!!!! :))

Sikerült a Rootolás, és egyből működik a DSLR control programom is!!! Szuper minden, megy a naptár szinkronizálás. :))

Persze most kezdhetem belakni előlről a gépet, mert feltettem az orig gyári ICS-t is, de sebaj.

(#6781) csfeher válasza Clemi (#6767) üzenetére


csfeher
csendes tag

Én a Business Calendar-t (Free) tettem fel, messze jobb mint a gyári.

(#6782) Clemi válasza csfeher (#6781) üzenetére


Clemi
veterán

A főképernyőre én szeretem kitenni a Simple Calendar widgetet, mert csak a dátumot írja ki, és felsorolja az elkövetkező napok teeendőit.

(#6783) kelzsoca válasza tjb007 (#6779) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, volt pár recovery, de ugye az ICS miatt, vagyis a fizikai home-vissza-menu gomb elhagyása miatt minden átkerült a hangerő gombokra. :)

https://vertigostore.eu

(#6784) ClaydovE válasza kelzsoca (#6769) üzenetére


ClaydovE
tag

Köszi a gyorsaságot! :R

Üdvözlettel: ClaydovE

(#6785) kelzsoca válasza _seth_ (#6758) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát ez jó kérdés, ha lesz forrás és azt kiadják, és ez mellé időm is lesz, akkor készülhet el hozzá a custom rom.

https://vertigostore.eu

(#6786) ravebp válasza Clemi (#6780) üzenetére


ravebp
senior tag

De jó neked, én a nikon d90enem nem bírom rávenni a működésre sajnos :(

Rave

(#6787) Chapel válasza Clemi (#6780) üzenetére


Chapel
addikt

Amennyiben canonhoz használod,, megírod nekem melyik programról van szó? 550D-m van és jól jönne a progi ;) Köszi!

Egyébiránt jól olvasom hogy a hibás filmlejátszásra (hibás hang) nincs megoldás az x-tab 70i-n? :Y Egyik fő oka volt hogy vettem a menetközbeni filmezés, nagyon szomorú leszek ha ez megoldhatatlan ezen. Amit nem is értenék, biztos van rá valami megoldás/codec...csak még nem találtam meg :O Anno kipróbáltam, persze azt pont vitte.... :W

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#6788) kelzsoca válasza Chapel (#6787) üzenetére


kelzsoca
félisten

Még nincs rá megoldás, de meg fogom én is nézni ezt a hang problémát.

https://vertigostore.eu

(#6789) axillar


axillar
csendes tag

Aki újratette a 70 i-n az ics-t az majd beszámolna róla, hogy megoldotta-e a problémákat? Addig nem teszem újra, mert lehet, hogy nem használ semmit.
Köszi!

(#6790) ClaydovE válasza axillar (#6789) üzenetére


ClaydovE
tag

Én újraraktam, egy játékhoz próbáltam az sd fájlokat letölteni, a wifi folyamatosan leszakadozott, majd újracsatlakozott töltött picit aztán megint szakadás. Más alatt még nem próbáltam letöltést egyenlőre.

Üdvözlettel: ClaydovE

(#6791) tjb007 válasza Chapel (#6787) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs, és ez nem csak a 70i -nél jön elő hanem mindegyik WayteQ tabletnél amin ICS van.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6792) Prien válasza ClaydovE (#6790) üzenetére


Prien
addikt

Ez a wifi-leszakadozás nálam is előfordult már, egyelőre még nem szeretném újra rakni a rendszert. Mert lehet,hogy nem oldja meg. Ami még előfordult: a bögészőkből kilépkedés, gyári, opera mobile- mini és a chrome bétával is. De én bizakodó vagyok. :)

A kevés is több a semminél.

(#6793) #34365952 válasza Chapel (#6787) üzenetére


#34365952
törölt tag

DSLR Controller Van egy ingyenes próbaprogram, amivel ki lehet próbálni, hogy működne-e a fizetős. Nekem xTAB-70 és 550D párossal ment rendesen annó, arról posztolta korábban kelzsoca a videót.

(#6794) ClaydovE válasza axillar (#6789) üzenetére


ClaydovE
tag

Másik letöltésnél is csinálja és nekem még mindig problémám van fps játékok alatt a célzással a jobb szélen elugrik valamiért a pozicionálás... :(

Üdvözlettel: ClaydovE

(#6795) kelzsoca válasza ClaydovE (#6794) üzenetére


kelzsoca
félisten

Úgy néz ki érkezni fog friss verziós szoftver az xTAB-70i-re, hogy mikor azt nem tudni.

https://vertigostore.eu

(#6796) axillar


axillar
csendes tag

hm. Akkor azt hiszem még várok egy kicsit. Köszi

(#6797) ClaydovE válasza kelzsoca (#6795) üzenetére


ClaydovE
tag

Köszi az infót, akkor nem is nagyon bajlódok a mostanival, kivárok.

Üdvözlettel: ClaydovE

(#6798) ClaydovE


ClaydovE
tag

Nem tudom, hogy miért de egyszercsak eltünt a wifi, próbáltam bekapcsolni semmi nem történik. Reseteltem, ua. Újrairtam a romot, ua. Amikor bemegyek a wifi menübe kiirja ugyan hogy "wifi bekapcsolása?" de a tovább gomb szükre csak a vissza gomb élő más gomb pedig nem jelenik meg a képernyőn...

Üdvözlettel: ClaydovE

(#6799) counterbill


counterbill
senior tag

xTAB-70i root csomagot leszedtem.. felrakni úgy kell ahogy az első oldalon a 2.3 as androidnál kellet?

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#6800) sid87


sid87
senior tag

Én majd akkor rootolom amikor lesz hozzá már valami faja custom rom. :C

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.