Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A wifi-t hogyan kell beállítani,hogy lássa az xtab70?Manuálisan hozzáadtam a wifi kapcsolatokhoz-hatótávon kívül-írja a szentem.Érdekes a telefonom rögtön megtalálta a kapcsolatot.
Előre is köszi a segítséget.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#5202) Kicso74


Kicso74
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni. Ajándékba vásárolnánk egy tablet-et, és vmi miatt nagyon szimpatikus nekem az xPAD-70-es. (tesztek olvasása + ár)
Viszont egyáltalán nem értek hozzá.
Amire használva lenne, az elsősorban netezés lakáson belül, képek nézegetése, vmint Skype-olás.
Ezekre alkalmas ez a szerkezet? Vagy érdemesebb lenne vmi mást venni?

Előre is köszi, és bocsi a nagyon "hülye" kérdésért

Üdv

(#5203) rabbit87


rabbit87
tag

Igen ezekre alkalmas!
A szöveget azért itt ott nagyitani kell, mert a 7 coll az 7 coll sajnos.

[ Szerkesztve ]

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#5204) atravel válasza atyca (#5201) üzenetére


atravel
tag

a channelt állítsd alacsonyabb értékre. mondjuk 7-es.
13-14 körül nem tudja kezelni

(#5205) atravel válasza Brutális eb (#5190) üzenetére


atravel
tag

nekem is ezt játssza. Most visszatettem az utolsó gyári ROMot, azzal csak a gyors merülés volt eddig gond. Apránként telepítettem vissza illetve tettem fel a patceket. Tegnap ment a cellakészenlét is. most tegnap reggel óta még nem merült le. (igaz nem is használtam, de a wifi bekapcsolva maradt)
Az utolsó Kelzsoca ROMmal, amivel már a market is ment, azzal két-három naponta is elszállt már. :(

(#5206) atyca válasza atravel (#5204) üzenetére


atyca
senior tag

Azt is próbáltam.Nem látja.Gondolom,ha a teló látja,akkor jó a wifi beállítása.Gondolom én,de ehhez (is) elég hülye vagyok.Ha esetleg számít,egy D-Link AirPlus G Wireless cuccal próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#5207) atravel válasza atyca (#5206) üzenetére


atravel
tag

nem lehet, hogy ASUS rejtve van?
esetleg MAC address szűrés? Ha a telefon előbb volt, elképzelhető ilyen gond.
Alapts tenném a routert és fokozatosan titkosítottanám.

(#5208) atyca


atyca
senior tag

Nem tudom már szerkeszteni..Bocs!
Az itthon lévő telefonok közül:
Samsung S5260 látja
Sony Ericsson x10 nem találja
Ezek szerint csak a wifi beállításoknál lesz a bibi?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#5209) atyca válasza atravel (#5207) üzenetére


atyca
senior tag

Tegnap állítottam csatasorba a routert,úgyhogy az időpont nem számíthat.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#5210) atyca


atyca
senior tag

A telóm internetre való lépéskor DNS hibát ír.???
Most már tényleg nem értem....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#5211) Raypapa válasza Kicso74 (#5202) üzenetére


Raypapa
tag

Szia!

Nekem xTAB-70 van, a feleségemnek most vettem egy friss Concorde tab 7015-öt, amire már a M.o.-i forgalmazó központi üzletében Bp-en ráteszik "free" a készülékre optimalizált Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) op. rendszert is kérésre. Katt. ide!

Mindkettő készülék olcsó és alkalmas az általad felsoroltakra és még sok egyéb másra is. A különbség, hogy a Concorde 800x480-as széles képernyős, a WayteQ pedig 800x600-as felbontású 4:3 arányú kijelzővel bír. A paramétereik hasonlóak, a Concorde-ban 8Gb a belső memória, a WayteQ-ben csak 4Gb, de mindkettő bővíthető akár 32Gb-os MicroSD-vel.
Kinézetre a Concorde "csajosabb", mert szép fehér a háta, ill. hosszabb a töltő vezetéke.
(Az xTAB- töltőjének vezetéke kb. 50 cm-es, töltés közben nagyon zavaró, ha használni akarod. Lehet venni hozzá egy hosszabb vezetékű töltőt pl. ITT ...)

Remélem tudtam segíteni, szeretem az xTAB-omat, de nem vagyok elfogult. Ha csajszinak veszed, talán jobban fog tetszeni a Concorde... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5212) Mr.Kilmister válasza kelzsoca (#5050) üzenetére


Mr.Kilmister
tag

Hali,
kérném a segítségeteket ezzel a tabbal kapcsolatban:
Lehet olyan csatlakozót hozzá kapni amivel rá tudom dugni a netet közvetlenül?

előre is köszi!

K.

Az élettel az ember úgy van:sodródik,mint bacilus a húgyban.De ez is több a semminél.

(#5213) tjb007 válasza Mr.Kilmister (#5212) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lehetni lehet csak épp nem fog működni.
A szoftvernek tartalmazni/ismerni kell ezt a funkciót de ezt ugyebár nem ismeri, na meg ott van az is az, hogy ezekből 1000 féle létezik és nem csak egyfajta chippel szerelik hanem többel, ha menne akkor is lehet, hogy csak egy konkrét példánnyal.

(#5214) kelzsoca válasza Mr.Kilmister (#5212) üzenetére


kelzsoca
félisten

A következő custom romban, ami készülni fog, ez a funkció is bekerül, illetve meg kell majd nézni, hogy melyik chippel szerelt USB LAN adaptert támogatja (mert minden fajtával nem fog menni, ez biztos)

https://vertigostore.eu

(#5215) kelzsoca válasza kelzsoca (#5214) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tehát erről van szó: kép

Még ki kell fordítani ezt a részt, illetve meg kell nézni, hogy milyen chippel szerelt adaptereket támogat.

https://vertigostore.eu

(#5216) eszel14


eszel14
csendes tag

Sziasztok!!!
Érdeklődnék, hogy valakinek volt e már az alábbiakban leírt hasonló hibajelensége.
XTAB70-en a hang meg nem határozható alkalmazások (pl. gmail és facebook) váltása után megszűnik, majd egy kibe kapcsolás után ismét visszajön.
Ha bekapcsolás után csak zenét játszatok vele, akkor a hiba nem jelentkezik órák múlva sem. Ez a jelenség a készülék vétele óta megvan. Azt hittem egy gyári frissítés megszünteti, de a frissítés (2012.02.29.) feltétele után is megmaradt a hiba.
Esetleg valakinek megoldás ötlete. Segítséget előre is köszönve....

(#5217) Reignman


Reignman
aktív tag

Azért a Wayteq is kiadhatna valami komolyabb frissítést, 3.x, vagy 4.x verziót az Xtab-hoz, vicc, hogy a Concorde frissíteni tudja az ugyanolyan tabletjét. Mondjuk én ezt az új 1.1et azért nem tenném rá, mert nem kell hypergyors internet, ami miatt letörölném a már belakott rendszert., de egy új softvert azért rápakolnék.

(#5218) Raypapa válasza Reignman (#5217) üzenetére


Raypapa
tag

Igen, mint fentebb említettem, a Concorde-nál a tavaly kijött 7020 és 7030-as készülékre és a most megjelent 7015-ösre is pikk-pakk optimalizálták a ICS-et, így a hardver gombok is működnek a rendszerrel. Pedig kell a jó "support" árkategóriától függetlenül, mert sok esetben ez a legfontosabb szempont a vásárlás előtti mérlegelésnél! Minden tiszteletem Kelzsocának és mindenkinek aki önszántából és lelkesedésből támogatja a WayteQ készülékét, de tényleg lehetne ez hivatalos is. (Hacsak Kelzsoca nem a WayteQ fórum-beépített ügynöke ;] )

(#5219) Reignman válasza Raypapa (#5218) üzenetére


Reignman
aktív tag

Mert ha egy jólműködő 2.3.5 lenne az xtab alatt, akkor azt mondom, nem kell jobb. De még egy alap Youtube sem képes lejátszani a videók nagyrészét... :C

(#5220) rabbit87 válasza Reignman (#5219) üzenetére


rabbit87
tag

Valôban, elég zavaró, hogy pl operával nem tudok jutubozni, csak a gyári böngészövel..
Ti mivel neteztek?

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#5221) Raypapa válasza rabbit87 (#5220) üzenetére


Raypapa
tag

Én Opera Mini Next-tel (verzió 7.0.2879), de a Youtube-ra, a Facebook-ra, Gmail-re, Vaterára külön alkalmazásokat töltöttem le. Működik minden rendben.

(#5222) Reignman válasza Raypapa (#5221) üzenetére


Reignman
aktív tag

Youtube-ra mit használsz, Papa?

[ Szerkesztve ]

(#5223) eszel14


eszel14
csendes tag

Hagra nincs ötlet?

(#5224) Raypapa válasza Reignman (#5222) üzenetére


Raypapa
tag

Market-ről letöltött youtube alkalmazás 2.4.4 verziószámú.

(#5225) Raypapa válasza eszel14 (#5223) üzenetére


Raypapa
tag

Nekem a hanggal annyi érdekesség van, hogy ha be van dugva a fülhallgató és bekapcsolom a gépet kicsit halkabb, de amint megnyomom a hangerőszabályzót beáll az eredeti hangerő, ami egyébként fülhallgatón csak akkor elviselhető, ha hangerőszabályzós a füles, különben a legkisebb hangerőn is iszonyú hangos!
Szóval próbáld nyomkodni a hangerőszabályzót, hátha beáll...
Más 5letem nincs...

[ Szerkesztve ]

(#5226) kelzsoca válasza eszel14 (#5223) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hívd fel a WayteQ-et, és mondd el nekik mi a problémád, itt a fórumon tudtommal ilyen problémát még más nem jelzett.

https://vertigostore.eu

(#5227) tjb007 válasza Reignman (#5217) üzenetére


tjb007
nagyúr

Honeycomb -ra már nem kell számítani, eddig azért nem kellett mert nem volt elérhető a forráskód, most meg már azért nem kell mert itt van az ICS.

Ez a frissítés dolog meg nem egy szimpla A → B folyamat. Ha a gyártó (a tényleges) szarik rá, nem akar vele foglalkozni akkor sok mindent nem lehet tenni.

(#5228) eszel14


eszel14
csendes tag

Köszönöm a hanggal kapcsolatos segítségeket....

(#5229) Reignman válasza tjb007 (#5227) üzenetére


Reignman
aktív tag

Ez világos, érthető, hogy minden a gyártón múlik, rajtam meg az, hogy több wayteq terméket nem veszek...

(#5230) Brutális eb válasza rabbit87 (#5220) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ha desktop-ra állítod az opera user agentet akkor sem?

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5231) kelzsoca válasza eszel14 (#5228) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hívd fel a WayteQ-et, és mondd el nekik mi a problémád, itt a fórumon tudtommal ilyen problémát még más nem jelzett.

https://vertigostore.eu

(#5232) Mr.Kilmister válasza kelzsoca (#5231) üzenetére


Mr.Kilmister
tag

Köszönöm tjb007 és kelzsoca kollégák segítségét!!!!

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Várom a további fejlesztéseket(reménykedem h lesz)
K.

Az élettel az ember úgy van:sodródik,mint bacilus a húgyban.De ez is több a semminél.

(#5233) Kicso74 válasza Raypapa (#5211) üzenetére


Kicso74
csendes tag

Nagyon köszönöm a hsz.t:) Pasinak lesz vásárolva, így a kinézete ebből a szempontból nem annyira érdekes, de az már igen, hogy a Concorde-ban nincs beépített mikrofon, legalább is a leírás szerint, míg a többi típusnál pedig fel van tüntetve. Így szerintem marad a Wayteq... Még van egy nap dönteni:)))

(#5234) Kicso74 válasza rabbit87 (#5203) üzenetére


Kicso74
csendes tag

Köszi a segítséget:)

(#5235) Raypapa válasza Kicso74 (#5233) üzenetére


Raypapa
tag

Van benne beépített mikrofon...:

:K

(#5236) Raypapa válasza Kicso74 (#5233) üzenetére


Raypapa
tag

Ha a pasi szeret játszani, akkor még ezt is érdemes megfontolni, ez az olcsóbb kategóriában egy játékokhoz jobb grafikus procival van ellátva: KLIKK

[ Szerkesztve ]

(#5237) tjb007 válasza Raypapa (#5236) üzenetére


tjb007
nagyúr

"jobb grafikus procival van ellátva"

Amúgy meg van külön tabletes topik, ott lehet bármiről csevegni meg ajánlgatni, ez olyan mintha egy ATI topikba mennél ahol az Nvidia kártyákat ajánlgatnád.

[ Módosította: #65675776 ]

(#5238) Raypapa válasza tjb007 (#5237) üzenetére


Raypapa
tag

Igen, persze igazad van, csak hát itt kérdezte és igyekeztem objektív lenni. Elnézést kérek ha megsértettem a fórum szabályzatát vagy valakinek a lelkivilágát...

(#5239) tjb007 válasza Raypapa (#5238) üzenetére


tjb007
nagyúr

Senkinek a semmijét nem sértetted meg csak mindennek megvan a maga helye.
Mivel rossz sor lett törölve ezért újra felteszem a kérdést.
Mihez képest van "jobb grafikus procival van ellátva" ?

(#5240) fudi2002


fudi2002
veterán

Tudom apróság, de felteszem mint kérdést.
Fekvő képernyős játék esetén elforgatja a képet automatikusan a progi. Van vmi trükk arra, hogy másik irányba forgassa alapértelmezettnek?
(A fényérzékelőt folyamat letakarom és össze vissza állítja a háttérfényt...)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#5241) rabbit87 válasza Brutális eb (#5230) üzenetére


rabbit87
tag

Ezt hol tehetem meg?

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#5242) Kicso74 válasza Raypapa (#5235) üzenetére


Kicso74
csendes tag

Bakker, ezt mééé nem láttam? Köszi újra:)

Téma befejezve, való igaz hogy ez a topik nem erről szól, bocsi.

(#5243) Raypapa válasza tjb007 (#5239) üzenetére


Raypapa
tag

Ezt az infót a C. szervizes kollégától kaptam, gondoltam Ő ért hozzá...
(Mielőtt megvettem a 7015-öst a páromnak, megkérdeztem mi a különbség a 7030-7015 között és azt a választ kaptam, hogy a 7030-asban dolgozó grafikus mag a PowerVR SGX540 fejlett 3D támogatást ad és ezt szívesebben viszik a játékosok, mint a mali400-asokkal szereltet, ami sztem szintén nem egy rossz chip..)
Persze lehet hogy én értettem félre a tájékoztatást és nem a grafikus chip miatt jobb, hanem a samu proci vagy a nagyobb kapacitású akksi miatt, mindenesetre drágább is 10k-val...
A tapasztalatom az, hogy a C. 7015 és a mi WayteQ xTAB-70-esünk egy kategória, nekem az xTAB pont a 4:3 arányú képernyő miatt jobban tetszik, kényelmesebb a netezés és a könyvolvasás is!

(#5244) Athos1004


Athos1004
csendes tag

Most néztem, hogy kijött egy frissítés február 28-án az xTAB-70-re, amiben javították a lassú WiFi-t. De kelzsoca már megoldotta nekünk korábban ezt a problémát. :) Azóta is tökéletesen működik.

(#5245) Athos1004 válasza atyca (#5210) üzenetére


Athos1004
csendes tag

Próbáltad, hogy a routeren minden biztonsági beállítást kikapcsolsz? Hogy nincs MAC address szűrés, nem rejtett a hálózat és nincs titkosítás. Ha még nem próbáltad, akkor innen kellene elindulni.

(#5246) Camaro


Camaro
csendes tag

Üdv, érdeklődnék, hogy mindenki másnak is fagy ha egy mp4-et akarok lejátszani és beletekerni? eredeti rom van fent, hisz semmilyen más problémát nem találtam még. minden megy semmi nem fagy le, és működik minden. kivéve ezt az egy apróságot:)
Blade-men megy simán:S

Tudnátok valamit ajánlani, hogy másoljam át egyik kártyáról a másikra az anyagaim?
simán ctrl+c ?? vagy van valami progi rá?

Camaro

(#5247) kelzsoca válasza Camaro (#5246) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg nézd meg egy másik alkalmazással, gondolom a gyári lejátszóval próbáltad.

Csak simán másold át az egyik kártyáról a másikra az adatokat.

https://vertigostore.eu

(#5248) tjb007 válasza Raypapa (#5243) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az SGX540 teljesítmény szempontjából semmivel sem jobb, az viszont igaz, hogy támogatottabb, szélesebb körben használt mint a Mali-400 (amit eddig gyakorlatilag csak a Samsung és két kínai SoC gyártó használt) de ez a jövőben változni fog.

[ Módosította: KrAt ]

(#5249) Raypapa válasza tjb007 (#5248) üzenetére


Raypapa
tag

Azt hozzáteszem, hogy szóba sem került sem a WayteQ, sem más gyártmányú termék, csak saját 2 termékét hasonlította össze, ezért fogadtam el a magyarázatot. Egyébként úgy gondolom, hogy árkategórián belüli termékeknél (legyen az Nvidia v.s. AMD/Ati vagy WayteQ vs más) kb. annyi a különbség mint a Danone tej v.s. Alföldi tej között, mindkettőt Juci néni tehene adhatja, csak az egyiknek jobb a marketingje, a másiknak meg szebb a csomagolása... Szóval döntsön mindenki kedve szerint, itt most az xTAB-70 (xPAD-70) vasat vesézzük na! :)

(#5250) tjb007 válasza Raypapa (#5249) üzenetére


tjb007
nagyúr

Összemostam a mondatokat, sorry, valóban nem esett szó versus témában semmi sem.

A teljesítményre vonatkozó rész viszont változatlanul igaz, azaz az SGX540 max. támogatottság szempontjából jobb, teljesítményben nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.