Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Köszönjük! Egy idevágó témájú blogoldalt tervezek, csak ugye 1 mérés nem mérés 2 eszközt vettem pontos mérés végett, de az egyik megadta magát...

(#2) Kolondrum válasza GIJoe (#1) üzenetére

Napok óta használom, és ha már két ennyire drága cuccra nem is telt, de legalább folyamatosan azt mutatja mint az elején.

(#3) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

"Hangfalak esetében mély hangoknál ugrik fel a teljesítményfelvétel."

Ezt én is megfigyeltem, és kíváncsi lennék, hogy miért van így?

Sent from my keyBoard

(#4) GIJoe válasza Kolondrum (#2) üzenetére


GIJoe
addikt

Bevallom én olcsó eszközökre szeretném alapozni, pár ezer forintos készülékekre, azért gondoltam rögtön 2re... pl: http://www.imageserve.info/img_store/2010/05/18/0/0d71006a37f773a2182d14f3fbc99f5b.jpg :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Kolondrum válasza N€T0X|N (#3) üzenetére

A Genius HF-5000-be holt paraszt transzformátor dolgozik. Szerintem egyértelmű, hogy a mély a leg energia igényesebb dolog benne és ha jön a mély "jel" akkor a trafót megrántja. Ugyan úgy viselkedik mint a hifim. Nagy hangerő sok mély ez a képlet a nagy fogyasztáshoz.

GIJoe! A 3500-as változat 1.5W-tól pontos. Én inkább a majdnem csúcsmodellel próbálkoztam éppen ilyen apróságok miatt. Iskolás évek alatt találkoztunk digitális mérőkkel, olyanokkal amik a mostani analog mérőket válthatják és akkor azt sulykolták belénk, hogy ezek még nem elég pontosak. Szerintem ma sem jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#6) syC


syC
addikt

"Angol, német és francia nyelveket ismer"

(#8) Kolondrum

Ha lehet priviben írjátok meg miket javítsak. Köszönöm!!

Enszuke! Ez az LCD-t rendben méri, HA igaz a gyári leírásban szereplő érték.

[ Szerkesztve ]

(#9) menalcas


menalcas
őstag

Faja cikk, régóta szeretnék már beszerezni egy hasonlót csak az a "pár" ezer mindig máshova kell, de most lehet megkaptam a lökést és beruházok :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó cikk, meg tudja nevelni a tulajdonost, visszahozza az árát előbb-utóbb :)

(#11) Degeczi válasza GIJoe (#4) üzenetére


Degeczi
nagyúr

amennyire egyébként általában bejönnek a Lidis "Silvercrest" cuccok (árukhoz képest többnyire nagyon jó minőséget adnak), régebben négis vissza kellett vigyem az ott vett fogyasztásmérőt, mert totálisan hülye értékeket mért mindenre (kb. harmadát mutatta a gép, monitor, TV fogyasztásának, mint egy Conrad-os, már korábban ellenőrzött, elfogadható pontosságú cucc)

mivel ez 1-2 éve volt, nem esküdnék meg rá, h pontosan ezt a modellt forgalmazták akkoriban is, de valószínű, mert ilyesmi rémlik

mindenesetre szó nélkül visszaadják a pénzt, ha nem válik be, így egy próbát megérhet, hátha ez már jó

(#12) olbaidhun válasza GIJoe (#4) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nagyon érdekes cikk, grat. Megkérdezhetem, hogy mennyibe kerülnek ezek a "még olcsó" de elfogadható mérőműszerek?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#13) #27483136 válasza N€T0X|N (#3) üzenetére


#27483136
törölt tag

A zene energiaeloszlása ilyen. Ha összehasonlítod egy 100W-os hangfalba beépített mélynyomó tekercsét a magassugárzóéval, jól látszik, a mély tekercse mennyire robosztus, a magasé meg kb olyan mint egy zsebrádióé. Kb az energia 90%-a jut a mélyre, 9%-a a középtartományra, 1%-a a magasra.

Jó kiss cikk lett, korrekt.

(#14) Kolondrum

^Clown! Én gondolkoztam azon h a modemet és a routert éjszakára időzítővel kikapcsolom, de mióta van ez a mérő ki be van dugva és gyakran nincs net. Lehet hogy a vihar is közrejátszik, majd ha csend lesz újra nekifutok.

Degeczi! Azért mértem vele olyan dolgokat amiknek szinte pontosan lehet tudni a fogyasztásukat. Ami tisztán hatásos fogyasztó azt biztosan pontosan méri.

ELP! Hát igen a tisztán magas hangokra nem vesz fel szinte semmivel sem többet.

[ Szerkesztve ]

(#15) LackoMester


LackoMester
addikt

Nagyon jó írás :C .
Éppen tegnap szereztem be én is egy hasonló masinát, egy egyszerűbb kivitelben. Tegnap mértem is egy picit, az erősebbik (C i7 930- 3,3 Ghz, HT on) gépem nyugalmi helyzetben 180-220 W körül kajál, játéknál bizony 340-ig szépen el is megy. Este tervben van még 1-2 tesztprogi lefuttatása. ( Linx, 3DMark V.,Furmark )
Érdekes. ;)

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) Kolondrum

Amúgy már napi szinten látom, h kb mennyit fogyasztok el, igazából nem merem leírni. Majd egyszer össze kellene hasonlítani a másik mérővel a hangfalam bal oldalán.

LackoMester! A Q6600 + G80 ráadásul 8800 Ultra mindezek OC-vel, egyszerűen szörnyű mennyit vesznek fel. A csúcs pontok óriásiak. IBT-vel biztosan többet tudtam volna mérni CPU-nál, de ez is elég ahhoz h lássam óriási a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kolondrum válasza #27483136 (#13) üzenetére

Neked külön köszönöm ezt! Valami nagy elektro guru lehetsz!

(#18) philoxenia válasza Kolondrum (#17) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) Kolondrum válasza philoxenia (#18) üzenetére

Mondom én! :DDD

(#20) #40731136


#40731136
törölt tag

Nekem egy Genius SW-HF 5005-öm van, és kikapcsolt állapotában is úgy zúg, mint a bront - gondolom a transzformátor miatt. Sejtettem is, hogy emiatt elég nagy lehet így kikapcsolt állapotában is a fogyasztása (realtíve). A főkapcsolója meg a mélynyomó hátulján van, ami meg szekrényben van, szóval nem tudom azt a gombot használni, ezért kénytelen voltam egy kapcsolható hosszabbítóra dugni a hangfalat, hogy teljesen kikapcsoljam, mivel a zúgása zavart éjszaka. 11 W nem semmi kikapcsolt állapotban. Ezzel csinálhatott volna valamit a Genius. :(

[ Szerkesztve ]

(#21) #27483136


#27483136
törölt tag

Lehet, hogy véletlen egybeesés, de miután a bika számítógépünket megszüntettük (HD2900XT+C2D@3200MHz+sok vinyó, stb), helyette lett egy XBOX360+egy kis netezős számológép, életemben először TÚLFIZETÉSEM lett az émásznál az éves elszámoláskor, vagy 20ezer :)

(#22) Kolondrum válasza #40731136 (#20) üzenetére

Én vitáznék a 11W-al mert a trafó nem a hatásos felvételéről híres. Ha kételkedni kell akkor a hangfalban kételkedem a legjobban. A Genius már kivette a képből a stand by-t az új EU-s előírások miatt. Ha ma veszem pl egy 6000-es azon bizony nincs kapcsoló csak hátul éppen ahogy te most ki be kapcsolgatod. Vegyél távirányítós konnektort. Nekem az éjjeli lámpa és a kis nyári ventim megy onnan. Éjszaka a párnám alatt van a távirányító, félálomba is nyomkodom ha kell. :DDD Hála égnek az 5000-esbe még van stand by, de ha esetleg majd veszek újat itt van neki a 3. távirányítós konnektor.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kolondrum válasza #27483136 (#21) üzenetére

Azon töröm a fejem miként lehetne Wattokat nyerni pl a stand by kiiktatásával. Ha már a gép fix pont (mert az marad OC-n ezzel az áramzabáló VGA-val). :DDD Sajna a hifit nem húzhatom ki mert ha újra elindítom az óra elállítódik és villog az a ***i grafika rajta, a modem-router még nem elveszett dolog. A hangfalam is olyan amit nem húzok ki mert akinek 5000-ese van az tudja h néha olyat durran a hangfal magától az áramtalanítástól h nekem fáj. A cikkben nincs benne de már az a mozdulat h a dvd írót kinyitom az wattokat jelent, nagyon keményen dolgoznak ezek a kis fogyasztók a gépen belül. Egy 5.1-es film movie módban annyit jlent h ami eddig 250W volt az az egész film alatt ~290W

[ Szerkesztve ]

(#24) z00li


z00li
senior tag

Tetszik a cikk, köszönet érte! :C :R

(#25) #40731136 válasza Kolondrum (#22) üzenetére


#40731136
törölt tag

Nem én mértem a 11W-ot, a te képedre hivatkozva mondtam.
Ezzel a stand by kapcsolóval meg nem érnek sokat mondom, mert a mélynyomó hátulján nem mindenki tudja használni, dehát ha az új szériákban már ez sincs, akkor nincs gond. :D

(#26) Kolondrum válasza #40731136 (#25) üzenetére

Tudom, de leírtam h nem feltétlenül pontos a mérés. :R Egy körülbelüli képet ad a valóságról.
Figyu meddig tart azt a kapcsolót más kialakítással a mély elejére tenni a stand by gomb helyére? Gyors megoldásként levették az előlapról ami volt és csak a hátsó áramtalanító üzemel. Lassan csak lesz arra is pénzügyi keret h azt a főkapcsolót az elejére telepítsék. + ha nem analog a cucc akkor a beállított hangszíneket ne felejtse el kikapcsolás után. Én így látom.

[ Szerkesztve ]

(#27) #40731136 válasza Kolondrum (#26) üzenetére


#40731136
törölt tag

Bocs, ez elkerülte a figyelmem. :R

Igen, valószínüleg rájöttek, hogy így fölösleges az az első ki-bekapcsológomb, mikor a hátsót is előretehtnék, és akkor csak 1 lenne. És még költséghatékonyabb is lenne a gyártása. :)

(#28) Kolondrum válasza #40731136 (#27) üzenetére

Nem tudom miért történtek ezek, de szerintem rájuk lett parancsolva és a kis kínai gyorsba azt mondta a másiknak, hogy vedd el az elejéről majd kitalálunk rá valamit, addig meg másszanak be hátra az európia emberek. A célt teljesítettek nem? Olvastam a genius topicban h valaki kereste a 6000-esen a stand by gombot és már vissza akarta vinni h ezen ilyen nincs. :))

Asztali gép offba, a hosszabbító 26-7W-os felvétele most 38-9W mert a notiról hallgatok zenét (stereo jelet adok ki 5.1-re). Halkan.

(#29) LackoMester válasza Kolondrum (#16) üzenetére


LackoMester
addikt

Én is figyeltem, azért is írtam le a saját tapasztalataimat. Elég veszélyes. :N
További tesztek este. ;)

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#30) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Hát nekem ilyenem van[Brennenstuhl] nagyon megvagyok vele elégedve,(német minőség made in germany végre nem kínában készült az eladó rábeszélt ha jót akarok akkor ezt vigyem ne az olcsó kínait :DDD meggyőzött) na persze ez nem a párezeres kategória ez bizony amikor én vettem 6000 jó magyar forint volt, most nem tudom mennyi, olcsóbb biztos nem lett. Amint látjátok a képen a fogyasztás 164/5 watt, de ezen van minden egy szünetmentes, ami alapból mivel line interaktív és színuszos olyan 25 wattot bekajál, a szünetmentesre van kötve, egy nas, egy htpc, egy modem, egy router, ha csak ők mennek és a monitor akkor 54-60 wattot eszegetnek(ha hdt nézek vagy esetleg játszok a htpc-n akkor vagyunk 70 wattnál). Ha bekapcsolom a nagy dögöt is még hozzájuk, amibe most éppen egy gtx-285 van(a hd 5970-el ez egy kicsit másként mutat idle 166-170 megtolva neki hát nyaldossuk a 400-t), a processzor pediglen egy q9550 ami 3,8GHZ jár, plussz ugye 2 db vinyó, és egy dvd író akkor a fényképen látható értéket kapjuk alapon idle. Ha játszok vele ez az érték 360-70 között mozog, de ebbe minden benne van már amit az elején felsoroltam. Szóval ez a mérő is egy jó alternatíva beállítható dollár/watt(kedvezményes ár, és emelt ár közt is tud váltani ha beállítottuk), méri a voltot, az ampert, a wattot, KW/H-ban dolgozik. A cikk nagyon jó szellemes humoros néhány résznél nekem tetszett és hiánypótló, ez kellett már. Köszönjük :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#31) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Pont a fogyasztás miatt vettem notit netezni, annál a lehető legkisebb az áramfelvétel szvsz....
Ja és szünetmentes alapból van...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) Kolondrum válasza Razermazer (#30) üzenetére

Hajnali fél 1-ig töltötte fel netre az (unalmas)vidiket, folyton megszakadt. Ma 11 tájt olyan 30%-ban átírtam egyes részeit, de ez titok.

A te mérőd se tűnik gagyinak. Jónak tűnik az anyagminőség. 14adam kolléga mondta h volt nála Logger 3500-as és nagyon jól összerakott volt.

philoxenia! Notinál nagyon szigorúan csak addig vesz fel ami a tápra rá van írva. :K Idle alatt meg elmenne egy ceruzaelemről heteket képletesen szólva.

[ Szerkesztve ]

(#33) luw2win


luw2win
őstag

Ismerősömnek olyan fogyaszásmérője van amibe egy kis gombelemet kell tenni, ezzel lenullázza a felvett áramot, így még az esetedben számolt 1.5W-ot sem kell levonni :D

Köszi az írást, lassan én is tervezek egy ilyet :K

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#34) Kolondrum

UPDATE!! Pár perc és a mérjünk oldal bővül.

(#35) Kolondrum válasza olbaidhun (#12) üzenetére

Nekem ez az első, gondoltam a majdnem csúcsmodell csak megbízható. Olvasva a hozzászólásokat találsz neked megfelelőt.

(#36) PH-User


PH-User
addikt

Köszi az érdekes cikket! ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#37) Razermazer válasza Kolondrum (#32) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen az masszív darab, 1 hónapnyi adatot tud eltárolni aztán törölni kell(van benne egy kis kvarcelem). Hát igen az az sd kártya bővítés az nagyon jó ötlet, egész éves adatot le lehet menteni, és szépen kielemezni hogy melyik fogyasztón lehet spórolni. Nálunk meg szerintem mindenkinél ha van, természetesen a Bojler a gyilkos fogyasztó, utána jönnek a hűtők, a tv-k bár ők egy érdekes jószág fényerő függvényében fogyasztanak, hol kevesebbet hol többet. A pc a kettő között van. A havi áramszámla fix 10000ft lenne ha nem lenne olyan marha nagy az áfa, és az energiaalapú rendszerhasználati díj, elosztói alapdíj, ez csak 7000 forint, és még nem fogyasztottam semmit, erre jön rá a fogyasztás 10000 forintja:Y. Akkor még ott van szénipari szerkezetátalakítási díj, kedvezményes árú vill.energia támogatás is. Minden centet kiszednek az emberből, és tuti nem megy fejlesztésre. És az a röhej hogy fokozatosan csökken a fogyasztásunk, és mégis többet fizetünk, mert én is nagyobb többségben a kis htpc-t használom már, a nagygépet csak játék idejére izzítom be 3.- 4 órát.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#38) Kolondrum válasza Razermazer (#37) üzenetére

Okos cucc! Már visszanéztem 3 nap fogyasztásait.

Látom sokan nem jutnak túl az első oldalon, kiemelkedően sokan ott befejezik az olvasást. :DDD Mondom én gazdag ország ez! :DD

[ Szerkesztve ]

(#39) zalman90


zalman90
őstag

én ugy tudom hogy amit kiír 540w ot azt meg kell szorozni a táp hatásfokával (pl 80% os hatásfok akkor 0.8 al szorzol ) és igy jön ki a gép fogyasztása

amugy hol lehet ilyen mérőt venni? énis megmérnék 1-2 gépet :DDD
am grat jó kis cikk :R

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#40) Kolondrum válasza zalman90 (#39) üzenetére

Jól tudod! :K

Én egy kimondott emberét mérném le. Mindenki tudja kiről van szó. :U 3db GTX480-as karija van.

[ Szerkesztve ]

(#41) lapa


lapa
veterán

bocs ez hosszú lett...

talán ott kezdeném, hogy kiépítettem nemrég egy kisebb 12v hálózatot otthon. rengeteg érdekes eredmény jött ki.

a leglényegesebb dolog, hogy az adapterek rengeteget fogyasztanak. Amiket én mértem 60-70% körül voltak. korábban az ADSL modem meg a router (asszem nekem is a DI-524 van, 4 port, no wifi) 10w felett fogyasztott összesen. aztán a router tápja elhalt, és vettem egy használt FritzBoxot. nekem a DI-524-re magasabb érték rémlik egyébként 3,4-3,6-nál, valami 5 körül volt. Nem emlékszem biztosan. Lényeg, hogy most a FritzBox 2,4w + 15%, kiváltva a modemet és a routert is.

a +15% úgy jön ki, hogy a hálózathoz egy 85%-os FSP Zen 400 tápot használok, ami minden károgás ellenére már kis terhelésnél is megüti a 80%-ot. tök üresen 7w-ot eszik, onnantól 20-30w környékére már eléri a 75%-ot és megy felfelé. mivel a noti meg a Fritz 7/24 megy, az alap terhelés már megvan. a noti nagyjából 20-22w-ot eszik, amiből lejön a saját DC/DC átalakítási 85% hatásfok. éjszaka kikapcsolt panellel a “szerver” meg a fritz 34w-ot fogyaszt az FSP-re (egyszerűbb VOLTCRAFT bigyóval) mérve.

a notinál két dolog a lényeges: tápról ha beleszakad az ember se tud akksis fogyasztást produkálni, mert hát ugye még csak 21. század, hova a nagy sietség. a másik, hogy a másik noti (ami a tévé) ugyanilyen DC-DC táppal 2w-ot eszik standby-ban. igen, ez kábé 15-20%-a a működési fogyasztásnak. régebbi notikban lehet emulálni az akksit, ha az 12v körüli. akkor azt hiszik, hogy elemről mennek és visszafogják magukat. jellemzően a 20w-ot evő noti 12w-ot eszik akksiról. ez a nem mindegy.

ja, a notis tévé egy DVB-S tunerrel 42w fullscreen, de lehetne jóval kevesebb is egy kisebb teljesítményű notival. meg persze ebben benne van ugyanaz a 7 watt FSP veszteség, amit ha a szerverhez csapok már csak 34w jön ki (a korábbi 130w tv + 26w erősítő ellen). találtam kis dobozka hangfalat USB táppal hozzá, a célra megfelel. jellemzően fülessel használjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.