Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DBob


DBob
őstag

Nekem ATA van tőlük, meg vagyok vele elégedve maximálisan.

(#2) bambano válasza DBob (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ata-m is van tőlük több darab...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) DjFlanker válasza DBob (#1) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Jól összeszedett cikk ,gratula hozzá.
A munkahelyem pont az ilyen technológia egyik zászlóvivője, jó dolgok ezek. Nálam is a telefonon keresztül kapja a netet a céges laptop munkánál.
A 40e soknak tűnik, de nálunk az USA ára a hasonlónak 160-180 dollár, szóval nem is annyira drága :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#4) Egon


Egon
nagyúr

Jó volt olvasni egy ilyen igényes, helyesírási hibáktól, elgépelésektől mentes, érdekes cikket.
Köszönjük! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) DBob válasza DjFlanker (#3) üzenetére


DBob
őstag

Én ugyan sokat nem tettem hozzá :))

(#6) weiss


weiss
addikt

Milyen gyorsan bootol be? Egyszer vettem egy alsó kategóriás Polycomot, de annak kell vagy 5 perc is :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#7) bambano válasza weiss (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jogos kérdés :)
úgyhogy kihúztam és bedugtam.
28. másodperc környékére bootol be a kernel.
41. másodperctől azt írja, hogy dhcp-zik,
58. másodperc környékén írja, hogy kész a dhcp és indul az alkalmazás betöltése.
1 perc 45-re áll be teljesen.

a három sip account regisztrálása, ami most benne van, 1-2 másodperc összesen. valószínűleg azzal szöszöl ennyi ideig, hogy kinéz a grandstream webjére és keres új firmware-t.

szóval két percen belül van jócskán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Hasznos és jó volt olvasni. :R

(#9) ViZion


ViZion
félisten

Csak átfutottam... nálunk is ezek vannak. Hááát, a minőség kétséges, gyakran zajos, visszhangos, pedig külön van teljesen. Nem tudják mitől van, szeressük meg. Számokat elég hülyén írja, a sajátomat emeli ki, nem azt aki hív. Visszakeresni tel. számot macerás, kényelmetlen. Appok kb. egy hétig működtek, már be sem jönnek, ki is kapcsoltam. Szal. nekem nem annyira jött be, főleg a visszahívós része buta, de számokat felvenni is körülményes, ha közben hívnak, mindent elfelejt, amit pötyögtettem. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk tegnap nyugdíjaztam egy ennél primitívebb ip-telefont, a nejem ragaszkodott hozzá, még az okosteló előtti időszakából. Mára minden okostelóra költözött hálistennek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

A VOIP és PC forgalom külön VLAN-ba helyezése kemény dolog? :DDD
Szerintem egy VOIP telefonnál ez lenne a minimum :D

(#12) repasi válasza zsolti.22 (#11) üzenetére


repasi
tag

Én is ezen gondolkoztam hogy tudok-e egyáltalán olyan IP-telefont ami nem tud Voice VLAN-t, hát igy hirtelen nem tudtam mondani....

(#13) Riddick77


Riddick77
tag

CISCO 7961-eseket használunk a cégnél,szerintem az kicsit komolyabb,mint a cikkben lévő eszköz.

Régóta működnek stabilan,webes konfigurálható Cisco Unified Communications Manager felülettel.

[ Szerkesztve ]

KL

(#14) bambano válasza ViZion (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyrészt a telóban is van visszhang gátló, másrészt a telefonközpontot is lehet ilyenre programozni.
nekem egyáltalán nem visszhangos. néha kicsit halk, de majd állítok a központon.

a teló stabilitásával nekem nincs gondom, hónapok óta működnek.
telefonkönyvet szerintem központilag érdemesebb kezelni, 10 számgombon abc-t pötyögni nem olyan jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) bambano válasza zsolti.22 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A VOIP és PC forgalom külön VLAN-ba helyezése kemény dolog?": nekem az volt :)
az meg különösen tetszik, hogy mindkettőt képes taggelni.

(#13) Riddick77 "CISCO 7961-eseket használunk a cégnél,szerintem az kicsit komolyabb,mint a cikkben lévő eszköz.": nekem nem tűnt komolyabbnak, csak az ára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) zsolti.22 válasza bambano (#15) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Nálunk is Cisco-k vannak Asteriskkel, nincs velük baj. Egyébként a Cisco MVAP-nak hívja ezt a külön-külön VLAN-ba helyezést, ami a voice és PC forgalmat illeti.

[ Szerkesztve ]

(#17) trec12


trec12
addikt

Mi évekig nyomultunk szűk családon belül egy 0621-es szolgáltatónál. Először Grandstream BT100 volt amit használtam egy teljesen fapad. Később jött a Cisco RT31P2 ha jól írom (ATA-val egybeépített router kettő telefon porttal). Erre mentek a DECT telók a családban nagyon jó volt ez is évekig. Itt a hangminőség kiváló volt. A Grandstream mára meghalt a Cisco nyugdíjban (csak 20 Megabit megy át rajta :B ) Meg bejöttek a mobil flották ez ki is váltotta teljesen a VoIP-ot.
Cégben Avaya VoIP asztali készülékek vannak. Na az brutál. :K

(#18) buherton


buherton
őstag

TFTP-t is tud? Na azt meg mi a fenének? :D Hol van a felsorolásból az STP? :)

Egy rendesebb hálózatban szétválasztják a PC-s adatforgalmat és a hanghívást. Ennek lehetnek biztonsági okai is, de gyakrabban a hangminőség garantálása a cél. A VOIP csomagoknak elsőbbséget kell adni a hálózaton, hogy ne recsegjen a beszéd (más, nagyobb Grandstream telefonoknál meg a videóhívás). A legegyszerűbb módszer, ha külön virtuális LAN-ba rakjuk a kettőt. Voilá, a telefon gyártója erre is gondolt: a webes felületen konfigurálni lehet, hogy külön a PC-s adatforgalmat és külön a telefont milyen VLAN ID-vel tagelje meg a beépített switch. Azért ez elég kemény. :)

Priority (és biztos ami biztos be lehet állítani a coloring-et és WRED-t is) ugyanezt csinálja csak ott nem kell a többi hálózati eszközön is beállítani a VLAN-t. Az viszont igaz, hogy így sokkal biztonságosabb :) .

Derék összefoglaló volt. Köszönjük! :R

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#19) DBob válasza buherton (#18) üzenetére


DBob
őstag

"TFTP-t is tud? Na azt meg mi a fenének"

Firmware frissítést letölteni. AFAIK minden bootoláskor ellenőrzi automatán a gyár távoli szerverét új firmware miatt.

(#20) buherton válasza DBob (#19) üzenetére


buherton
őstag

Biztos, hogy TFTP? TFTP-t a nagyon alacsony szintű programok pl. boot code, U-Boot, PBIST és társai használnak, de csak teszt célból. Maxmium, amit eltudok képzelni az az, hogy FTP-t használnak SSH-n keresztül. Úgy szokták csinálni, hogy a flasht felosztják két egyelő részre, ahol az egyiken van az aktív image, ami aktuálisan fut, a másikra pedig le lehet tölteni az újat és induláskor vált a boot code. Így biztosítható, hogy ha a letöltött image nem oké, akkor vissza tud fallbackelni a másikra.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) bambano válasza buherton (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

itt sem kell a többi hálózati eszközhöz nyúlni, csak a switchez.
tftp meg firmware upgrade-re meg konfig letöltésre jó.

(#19) DBob "Firmware frissítést letölteni. AFAIK minden bootoláskor ellenőrzi automatán a gyár távoli szerverét új firmware miatt.": a gyár szerverét http-n ellenőrzi. tftp lokális upgrade terítésére jó.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) DBob válasza bambano (#21) üzenetére


DBob
őstag

My bad.
A lényeg azért stimmelt.

(#23) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Hogyan kell did-t vagy belso melleket rendelni a telefonhoz? Mac address vagy account alapon?

(#24) interstate76


interstate76
addikt

Mi itthon is IP-telefonálunk már 1-2 éve. Azóta nincs mobil előfizetés a családban, csak bluemobile-os kártyák. Mobilon is működik az IP-telefon, de azért ha fontosabb hívásom van, ami nem bírja ki addig, amíg vezetékes IP-telefon közelébe érek (ez nagyon ritkán fordul elő), akkor 33,- Ft / perc díj ellenében vagyok kénytelen beszélni. Viszont ezt rendkívül vastagon ellensúlyozzák az ezen a készüléken folytatott beszélgetések: van rajta egy account nekem és egy a menyecskémnek, és kb. 100 beszélgetésből 1 esetben fordul elő, hogy nem kiváló, hanem "csak" jó a hangminőség. Nem tudom, mennyit spóroltunk vele, mióta megvan, de egészen biztosan 6 számjegyű az összeg.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#25) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nekünk egy központunk volt Grandstream, de az hogy f*s, túl enyhe szó rá. Ezek szerint megemberesedtek. Nem is tudtam, hogy amcsik, azt hittem ezek is kínaiak. Mi Asterisk-re váltottuk le a központot, azóta nyugi van.
Telefonból a Yealink-et ismerem jobban, azok tudnak (a T20P legalább is biztosan) OpenVPN-t is távoli mellékhez, bár azon a készüléken, amin próbáltam, downgrade-lni kellett, hogy működjön rendesen a VPN.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26) bambano válasza Dr. Oid (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szakmai kérdéssel szakmai topicba kellene fáradni.
de ott ne kérdezd meg a mac-et, mert azt a telefonközpont valószínűleg nem látja, tehát mac alapján semmit nem tud csinálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) bambano válasza E.Kaufmann (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem eredetileg is asterisk volt a telefonközpont, jogszabály miatt kezdtük használni egy grandstream dect telefonnal. az a teló nem tud túl sok extrát, de nem is kell. ebben a környezetben esett be az igény, hogy az irodát is el kellene látni ilyen telefonnal, így egyértelmű volt, hogy a meglévő cuccot "bővítjük".

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) MrTwister válasza bambano (#26) üzenetére


MrTwister
őstag

Milyen hardveres konfig van belőve nektek a cégnél az asterix/debian alá? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#29) bambano válasza MrTwister (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem dedikált szerveren fut, egy x3650-en, 6 giga rammal, 4 magos 2.66-os xeonnal meg egy gagyi isdn kártyával, illetve van hozzá egy különálló openvox gsm adapter. ez utóbbi is megérne egy misét, elég jól eltalált cucc.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) MrTwister válasza bambano (#29) üzenetére


MrTwister
őstag

M1215 vagy M5210 ?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#31) bambano válasza MrTwister (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bocs, nem fogom a kérdésed.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) MrTwister válasza bambano (#31) üzenetére


MrTwister
őstag

Melyik altípusa a Lenovonak? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#33) bambano válasza MrTwister (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyik sem. ibm.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.