Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Hevederzáron nem gondolkodtál? Ott mindegy, hogy kifúrják a zárbetétet, vagy kettétörik, attól még az ajtó nem fog kinyílni. Létezik függőlegesben a garázsajtóhoz is. Milyen ajtó van most a garázson? Csak hogy nehogy egyszerűbb legyen áthatolni rajta a zár feltörése nélkül...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) UnA


UnA
Korrektor

Nálunk ilyen jellegű van: https://lakat.shop/Abus-Bravus-2000-MX – nem pont ez a típus, de hasonló, tudom ajánlani.

(#3) Met


Met
nagyúr

Nekünk Mul-T-Lock 7x7 van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4) thesound válasza Samus (#1) üzenetére


thesound
őstag

+1 az egész hsz.-ra

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5) user12


user12
őstag

Szia
Az Elzett seclox zárak mabisz minősített és/vagy ajánlottak. Mi anno ilyet vettünk a bejárati ajtóra, tökéletes (kb 6-7000 Ft volt a praktiban). Az Abus is jó.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6) Victoryus válasza Samus (#1) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Bazinagy dupla szárnyas fém ajtó. Anno volt benne egy alul-felül reteszelő mechanika, de az már régen nem működik. Most csak egy sima cilinderzár van benne. Igaz, a garázssoron szinte mindenkinek, plusz lakatok. No az még nincs nekem. Esetleg egy kéttollú záron is gondolkodtam, hátha ér valamit. Nem mintha olyan sok minden lenne a kocsin kívül a garázsban, gyakorlatilag csak pár lom van, meg autóápoló szerek, ócska porszívó.
Abust néztem én is, meg a Mult-t-lockot. Elég sok minden ellen védettek a 15e körüliek. Esetleg a lakásajtón szóba jöhet hevederzár is, egy jó zárbetéttel. Az is 30e körül megvan. Csak nekem az a fura, hogy így-úgy Mabisz, a honlapjukon meg semmi lista, miket minősítettek, ajánlanak. Így meg akármelyik gyártó akármelyik termékéhez odaírhatják egy webshopban, hogy ez öcsém űberkirály minősített zár...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7) galoslac válasza Samus (#1) üzenetére


galoslac
tag

~10 mp megpikkelni, egy átlagos zárbetétet.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#8) Lenry


Lenry
félisten

nézz meg néhányat a LockpickingLawyer videói közül és onnantól tudni fogod, hogy mindegy mit veszel, úgyis ki lehet nyitni :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Victoryus válasza Lenry (#8) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

köszi! :) Annyi nekem elég, ha könnyebb préda után néz az illetékes.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10) Lauda válasza Lenry (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Mindegyik zárat ki lehet nyitni és mindegyik láncot/drótot stb el lehet vágni. Az időtényező, a szükséges eszközök és hozzáértés a nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#11) buherton


buherton
őstag

Securemme

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) Hieronymus válasza buherton (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kulcs tipusa nem túl bizalomgerjesztő.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) koxx válasza Hieronymus (#12) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A kéttollas megoldásra gondolsz ami az egyik legjobb? A secu zárak is piacvezetők. Egyébként is kombinálni kell egy ajtónál a zárakat, pl egy evva 3ks mellé beraksz egy securemmét, cisát vagy motturát azzal senki nem fog nekiállni bíbelődni mert elég komoly szakértelem kell a nyitáshoz. Inkább keres egy másik lakást.
Nem tudom már hol olvastam, de igaz. Elég ha jobb ajtód/zárad van mint a szomszédaidnak :)
Zárbetétek amiket érdemes lehet megvenni. Mul-T-Lock, Abus, Mauer, Evva, Tokoz pro 300/400.

[ Szerkesztve ]

(#14) twollah1976


twollah1976
őstag

Szerintem olyat vegyel ami nyithato nem csak zarhato.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) Napfénysüti válasza koxx (#13) üzenetére

Úgy 2 éve mi is kicseréltettük a zárbetétet, kérdeztük a szakit mit ajánl és végül Mul-T-Lock lett. Nem volt olcsó de azt mondta ez bőven jobb mint az átlag lakásoké körülöttünk (panel).
Úgy voltam vele egyszer inkább rááldozom ezt a pluszt hogy ne a mi lakásunkba akarjanak betörni, szívinfarktust kapnék ha elvinnék a bringámat. :B
Persze ha valaki nagyon be akar hatolni be fog de talán ahogy írtad akkor is olyat választ a betörő ahova könnyebb.

Més que un club!

(#16) koxx válasza Napfénysüti (#15) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindig a legkisebb ellenállás fele mennek. Előbb fognak kiválasztani egy kínai hisec ajtót amin hulladék 15sec alatt nyitható zárak vannak mint bármi mást. Sajnos elég sok van belőle manapság. Nagyon durván rizikós nekiállni pickelni egy zárat 4-5-10 percig. Amiket neten lehet látni pickelést az satuba fogva történik, nyugodt körülmények között, való életben teljesen más. Ahhoz nagyon komoly értéknek kell lennie a lakásban (előtte kifigyelve ofkorsz), hogy megérje babrálni.

(#17) buherton válasza koxx (#13) üzenetére


buherton
őstag

Tényleg jók a Securemme-k. Annak ellenére választottuk ezt a gyártót, hogy teljesen bizalmatlanok vagyunk az olasz iparral szemben. Az eladó végül azzal győzött meg, hogy a 10 év alatt senki nem hozta vissza minőségi problémák miatt. Most az egyszer hittem egy eladó szavaiban és egyelőre nem bántam meg.

Néztem youtube-n videókat erről a zárról és ezt a típust kb 40 perc alatt lehet feltörni nyugodt körülmények között. Emellett pedig van egy "gyengébb" típus is az ajtóban. Ráadásul az ajtó is masszív minden tekintetben.

Két dolog tetszik még ebben a zárban. Az egyik, hogy maga a zárbetét külön cserélhető és így olcsóbb a zárcsesre. A másik, hogy két fajta kulcs is van hozzá. Az egyikkel egyszeresen zárható csak, míg a másikkal kétszeresen is. A gyerekek közül ez egyik "büntetlenül" elhagyhatja a kulcsot, hiszen akkor mindenki a kétszeresen zárót kapja és mehet tovább zárcsere nélkül.

Ha elutazunk valahova, akkor teljesen nyugodt vagyok, mert nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy betörnek hozzánk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#18) Goose-T


Goose-T
veterán

Távfelügyelet? Bár az nyilván sokkal zsebbe nyúlósabb, ki kell építeni a rendszert, és utána még havidíjat is kell fizetni. Viszont ha meglátják a ház oldalán a villogót, már állnak is tovább. Ha nem tűnne fel nekik elsőre, szoktak matricát is adni, azt lehet a kapura ragasztani rögtön. Emellett nekünk természetesen még Mul-T-Lock 7x7 és Abus zárak vannak a bejárati ajtókban és a kapuban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#19) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Mi Yale Superiorokat vettunk, teszi a dolgat. Nem tudom mennyire tud egy betorot megakadalyozni.
Viszont ha valaki be akar jutni, akkor be is fog. Ha nem a zar feltoresevel, akkor az ablakok szetbarmolasaval, teto megbontasaval stb. De azert nem art egy jo zar, bar biztos van olyan eset mikor olcsobb lett volna nyitva hagyni az ajtot. :DDD

(#20) Hieronymus válasza koxx (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

[link]
Nagyjából 35-45 másodpercenként tud egy fokozatot kinyitni a záron, amiből a nettó nyitási idő kb 10 másodperc.

A többi videón házilag barkácsolt eszközökkel, hosszadalmasabb a zár kinyitása.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) koxx válasza Hieronymus (#20) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

ook, és szted 100 emberből ezt hány tudja megcsinálni élesben, nem a satuba fogva a garázsban nyugodt körülmények között?

[ Szerkesztve ]

(#22) Hieronymus válasza koxx (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kérdés jó.
Aki beruház egy vagy több ilyen "univerzális" kulcsra, annak nem fog nagy gondot okozni a zárnyitás és visszazárása..
A kezdő behatolót eltántoríthatja a zárszerkezet bonyolultsága.

A bejárati ajtónál, a postaládával egy egységbe van beépítve a csengő és a névtábla. A csengő nyomógombját zárható ajtóba építették be, hogy cserélhető legyen. Az zárszerkezet kisebb és egyszerűbb.
A nyomógombot cserélni kellett viszont nem volt meg a kulcs hozzá.
Felszereltem magam egy csavarhúzóval és félig szétnyitott gémkapoccsal. Nekem nincs gyakorlatom ebben a szakmában, de 5-6 perc alatt kinyitottam a zárat.

Ekkor elgondolkodtam.
Egyetlen kulccsal lehet kinyitni a bejárati ajtót. a szeméttárolót, biciklitárolót. Az épülethez tartozó lécsőpházakat. garázsajtót, ...
A kulcsok egy darabjának mindenkinél azonosnak kell lennie. A maradék rész egyedi, lakásokra szabott.
Elmentem zárbetétet vásárolni. Az összes olyan zár, amelyikben csak egyetlen síkon mozog a zárbetét mechanikája fekete listára került nálam. Mindegyikhez ki lehet találni könnyen használható "általános" kulcsot. Ha van még egy védelmi vonal, a hagyományos mozgási irányra merőlegesen kialakított reteszrúd szerkezet, Az nagyban nehezíti a zár kulcsmentes kinyitását. Sokkal bonyolultabb kialakítású "öntanuló" kulcsot kell készíteni. Az már nem nagyon fog beleférni a kulcs méreteibe.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) rushty válasza Samus (#1) üzenetére


rushty
senior tag

Hogy lehet bejutni, ha kizártam magam?

Revolut meghívó pü-ben

(#24) galoslac válasza koxx (#21) üzenetére


galoslac
tag

100 Lakatos Szanhozé közül, vagy 100 hivatásos zárnyitó közül? ;]

rushty: Az is ki lehet nyitni, ezt a házaló szagemberek terjesztették régebben, hogy az minden ellen is védett.

[ Szerkesztve ]

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#25) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Létezik a zárak beépítésének iránya?

Úgy értem... hogy mikor forgatod a kulcsot bezárod vagy kinyitod...
HA magát a zár szerkezetet az ajtó tokban megordítod kinti benti oldal akkor végül is felcserélődik a bezárás kinyitás iránya is... igaz?

:D

(#26) Ndruu válasza angyalpc2 (#25) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az egész zárszerkezetet nem igazán tudod megfordítani, mert az ajtó kialakítása nem szokta engedni, viszont a zárbetétet a legtöbb esetben meg lehet fordítani. Kivéve ha aszimmetrikus a zárbetét. Zárbetét megfordításakor nem változik a nyitás-zárás iránya.

Harrrr!!!!

(#27) angyalpc2 válasza Ndruu (#26) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

ok..A záram típusa Roto, ajtó kart felfelé húzva kell reteszelni és utána a kulccsal zárni kettővel.
Létezik e olyan dolog, ami a záródást jelzi belülre nekem?

Tehát jelzi azt, hogy a kulcsot elforgatva bezáródik(vagy éppen azt hogy még nyitva van) És valahogy láthatóan jelzi nekem, hogy az ajtó vagy is a zár zárt állapotban van.
Mióta elköltöztem szüleimtől (legalább 4 éve) nem 1-2 esetben az alsó felső zár is nyitva maradt éjszakára vagy csak úgy nappal.
Rendszeres problémám, hogy a két zárbetétből nem tudom melyik van nyitva, és zárva...
Van hogy éjszakára az egyiket bezárom (legalább) a másik nyitva marad. Mert nem látszik, hogy az zárva van e.
Időnként az az érzésem mintha valakinek kulcsa lenne hozzá és éjszaka kinyitja :DDD
Reggel mennék el...nyitom a zárat...egyik zár más állasban, forgatás jobbra balra alsó felső alsó baszakodás....Esküszöm mint az USB hogy 3x próbálsz rá, egyszer csak nyílik.
Most akkor melyik nem volt zárva. és melyik nyitva már megint :/ és ez napi rendszerességű.

Amíg szüleimnél laktam soha ilyen problémám nem volt. Érzésre tudtam hogy a zárnyelv hogy csúszik be, fordul át a szerkezet, hol akad stb. Heveder zár is két oldalt látványos volt, hogy be van zárva.
(oké tudom ezek ilyen önámítás zárak betörő fésűs késsel lazán bemegy bárhova)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.