Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Poultier


Poultier
tag

Szép munka!
Villanyszerelést se árt kitanulni, olyan horror árakon dolgoznak itt a villanyszerelők, hogy inkább megcsináltam magamnak. :(

(#2) joghurt válasza Poultier (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Azzal azért vigyázz! Egyrészt életveszélyes lehet. Másrészt pár éve szigorodott egy csomó szabály a régiekhez képest. Ráadásul 2017 óta eladáskor kötelező az ingatlan villamos hálózatának felülvizsgálata - amit még szakmabeli villanyszerelőknek sem triviális megugrani.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Na, jól elszállt az előző hozzászólásom egy 500-as szerverhibával... :(((

Mit gondolsz, végül miért én csináltam meg a tetőteret, miközben előtte úgy gondoltam, lakásfelújíottam én már eleget (otthonok + család)?

A járvány alatt/után egy suttyó kőműves többet kért, mint egy senior fejlesztő fizetése. Wtf. Mondhatni, letojom. Szigorúan pénzügyi szemlélettel még akár jobban is járok, ha én csinálom. (Esetleg egy szaki rutinból valamivel gyorsabban összegányolja, de még ez sem egyértelmű.)

Viszont azt számoltam magamban, hogy amennyi időt-energiát igényel épkézláb szakemberek felkutatása, hajkurászása, dirigálása, korrigálása, a rájuk való folyamatos odafigyelés, a velük való vitatkozás, hogy végül tényleg az és úgy készüljön el, mint kell (ja, amúgy már ehhez is kell építkezési rutin), annyiból már akár én is megcsinálhatom a munkát.

A klímások pl. első nap totál értelmesen és korrektül dolgoztak. Második nap nem is figyeltem oda rájuk annyira. De mint kiderült, az esti bulin úgy szétcsapták magukat, hogy a nagy szétcsúszásukban még a megbeszélt falat sem sikerült eltalálniuk a kültéri számára. Reklamálás, végül a kisfőnökük jött ki átrakni.

Vagy pl. kivettem egy glettszórót, és egy hosszú nap alatt megcsináltuk a teljes szintet. (A feleségem szórt, én lehúztam.) Száradás után zsiráf csiszolót, és szintén egy nap alatt megvoltunk (a sarkok kézi csiszolásával együtt). Tudod, mennyit kértek volna el ezért a szakemberek? Pedig nem atomfizika.

Manapság egy kis YouTube-nézés után korrektebbül meg tudsz csinálni akár egy zuhanytálca-beépítést is, mint a "szakemberek" 80%-a.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Poultier válasza joghurt (#2) üzenetére


Poultier
tag

Igen, totál igazad van!
Nem vagyok teljesen laikus(villamosmérnökként végeztem), illetve a szabványokat is átolvastam + miután elkészültünk kértem felülvizsgálatot a villanyszerelőktől, akik csinálták a mérőóra szekrény szabványosítást. :R

(#5) Narxis válasza Poultier (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyetértek, azt hiszik ezek a szakik, hogy pofátlan módon bármennyit elkérhetnek, hát majd jól felkopik az álluk! :W Arról nem is beszélve, hogy 90%-uk kókány munkát végez.

Thanos was right.

(#6) Victoryus válasza joghurt (#3) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Szívemből szóltál! Teljesen egyetértek!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7) Mr X válasza Narxis (#5) üzenetére


Mr X
veterán

Na ezért csináltam két éve magam (a feleségemmel egy részét) a ház felújítását. Amilyen munkákat láttam sok esetben, úgy én is össze tudtam kókányolni, csak nem milliókért.

(#8) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Tetőcseréhez javaslom nézz utána az azbesztmenteítési programnak. Szerintem idén is lesz. Érdemes minél hamarabb beadni a kérelmet, több százezer spórolható vele. ;)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#9) ncc1701


ncc1701
veterán

Mindent magam csinálok a házon/körülötte. Tetőt is lecseréltem, addig nézegettem, filóztam, míg rájöttem, h menni fog az is sk. Ment is. :)
Nekem nem hiányzik az a stressz, amit a "szakemberek" okoznak.

[ Szerkesztve ]

(#10) razorbenke92 válasza joghurt (#2) üzenetére

A lényegi résszel egyetértek, csak pontosítanék:

Az érintésvédelmi felülvizsgálat akkor kell, ha van 32A-t meghaladó fázis, vagy ha nincs ÁVK / Fi-relé / ÉV-relé (ki hogy ismeri). A fázisonként 32A-t kevés lakóingatlan lépi túl, ÁVK viszont még elszomorítóan sok helyen nincs.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11) updog


updog
senior tag

A hozzászólásokat kiegészítve: ezért vagyok én tökéletes helyen az 5. emeleti panelban :D Francnak sem hiányzik 3 gyerek és a meló mellé:
1. agyvérzés és anyagi csőd a melósok miatt
2. agyvérzés, válás, és negatívba forduló szabadidő a sk melók miatt (a panel felújítására majdnem ráment a házasság (jó, erős túlzás de voltak csúnya esték) pedig akkor gyerek se volt még)

Ha megütöm az ötöst a lottón, csokplusszal együtt az talán elég lesz egy kádárkocka korrekt felújítására 2-9 év alatt ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12) Vladi válasza Narxis (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én meg ezt nem értem. Én meg dolgoznék már szaré hugyé vállalnék mellékest villanyszerelőként, de senkinekse kellek... :( Tiszától keletre ez már ázsia... :DDD :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Victoryus válasza Vladi (#12) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát, nem tudom, itt Békéscsabán nem volt egyszerű villanyszerelőt találni. A szerelvény árak is brutálisak szerintem. 4-es meg 5-ös Legrand keret 5000 forint, még szerencse hogy mindkettőből csak 1-1 kellett. Plussz maga a konnektor, kapcsoló. Nem hittem el a boltban, hogy egy váltókapcsoló 6000 forint.
A legolcsóbb Praktikeres kültéri fali lámpa 1db 5000 forint... sz@r fröccsentett műanyag, mint az ételhordó doboz. Mozgásérzékelő, ami normális 30e. Ezt egyelőre nem is vettünk. Vacak szenzor+arduinonál nem okosabb elektronika. Mi a fene kerül annyiba?
Amper meg fázis bővítés, új óra, megszakítók is kisebb vagyonba kerülnek. Nem is a munkadíj a húzós, hanem ezek a vackok.
A villanyszerelésel nem volt gond, rendesek a srácok, szakszerűen dolgoztak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.