Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Na, jól elszállt az előző hozzászólásom egy 500-as szerverhibával... :(((

Mit gondolsz, végül miért én csináltam meg a tetőteret, miközben előtte úgy gondoltam, lakásfelújíottam én már eleget (otthonok + család)?

A járvány alatt/után egy suttyó kőműves többet kért, mint egy senior fejlesztő fizetése. Wtf. Mondhatni, letojom. Szigorúan pénzügyi szemlélettel még akár jobban is járok, ha én csinálom. (Esetleg egy szaki rutinból valamivel gyorsabban összegányolja, de még ez sem egyértelmű.)

Viszont azt számoltam magamban, hogy amennyi időt-energiát igényel épkézláb szakemberek felkutatása, hajkurászása, dirigálása, korrigálása, a rájuk való folyamatos odafigyelés, a velük való vitatkozás, hogy végül tényleg az és úgy készüljön el, mint kell (ja, amúgy már ehhez is kell építkezési rutin), annyiból már akár én is megcsinálhatom a munkát.

A klímások pl. első nap totál értelmesen és korrektül dolgoztak. Második nap nem is figyeltem oda rájuk annyira. De mint kiderült, az esti bulin úgy szétcsapták magukat, hogy a nagy szétcsúszásukban még a megbeszélt falat sem sikerült eltalálniuk a kültéri számára. Reklamálás, végül a kisfőnökük jött ki átrakni.

Vagy pl. kivettem egy glettszórót, és egy hosszú nap alatt megcsináltuk a teljes szintet. (A feleségem szórt, én lehúztam.) Száradás után zsiráf csiszolót, és szintén egy nap alatt megvoltunk (a sarkok kézi csiszolásával együtt). Tudod, mennyit kértek volna el ezért a szakemberek? Pedig nem atomfizika.

Manapság egy kis YouTube-nézés után korrektebbül meg tudsz csinálni akár egy zuhanytálca-beépítést is, mint a "szakemberek" 80%-a.

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.