Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) D-evil válasza stranger28 (#150) üzenetére


D-evil
aktív tag

nem megy....

(#152) huntermati válasza D-evil (#151) üzenetére


huntermati
tag

[link]

Minthogy a lábkiosztáson sincs rajta olyasmi.

Szerk: Off

[ Szerkesztve ]

(#153) proci985 válasza xlife11 (#149) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

AMD karik egy része kiküld hangot DVI porton keresztül, 3870 biztosan tudott ilyet. spec átalakító kellett HDMI -> DVI között (adtak a karikhoz), utánna hdmi összeköttetésen át volt hang.

próbáltam, szépen ment a tvvel.

szóval implementációfüggő, volt már ilyenre példa.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#154) hackeeeee válasza stranger28 (#150) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg..

Gyakorlatilag nem. :) Talán 1-2 kivétellel, mint írták korábban.

(#153) proci985: De azoknál is, asszem csak az egyik DVI ment, és ha jól rémlik azóta ez nem megy egyik kártyán sem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#155) stranger28 válasza proci985 (#153) üzenetére


stranger28
addikt

Ez rémlett nekem is. De akkor 94%-ban nem fog menni rajta. :)

(#156) proci985 válasza hackeeeee (#154) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

csak az egyik ment, ez tény.

azóta nem tudom mi a helyzet (48x0nál szerintem ez még ment, 58x0át passzolom), de a jelenlegi 6950esemen már van dedikált HDMI, és az audio eszközök között ott az AMD high definition megoldása, szóval valszeg ez is ki tud küldeni hangot, hiába videokártya.

HTPCknél ez egy remek funkció.

szerk: lehet, 3870ről 6950re ugrottam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#157) MarquesG válasza leviske (#71) üzenetére


MarquesG
csendes tag

Azt csak én vettem észre, hogy az általam beillesztett táblázatban a 7970nél GDDR5 ramot jelőlnek a 7990esnél pedig GDDR5+ -t!?!?!?!
Hidjétek el lesz itt még meglepi!!!!!! :C :Y

Asus P8Z77-V Deluxe - Intel i7 3770K-Corsair Vengance 1866Mhz 16Gb (4x4gb black edition) - FSP Aurum 750W táp

(#158) hackeeeee válasza proci985 (#156) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem már úgy rémlik, hogy a HD4k-s szérián ez már nem ment, mintha annó házimozis topic-ban beszéltünk volna erről...

Véleményem szubjektív...

(#159) Cyberpunk válasza MarquesG (#157) üzenetére


Cyberpunk
félisten

GDDR5+ :F ez nekem új. :D A meglepetés az lesz, hogy nem lesz meglepetés, pedig mindenki azt várná. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#160) MarquesG válasza Youri (#109) üzenetére


MarquesG
csendes tag

:C :C :R :R :R :R

Jogos...

Más oldalról nézve butaság vitatkozni, az nvidia nagyon jó vgat csinált, nemsokára megláthatjuk mit lép rá az amd.
Én pl, abszolút mosolygok ezen, hiszen ha a leggyorsabb vgat szeretném megvenni, és lenne is rá keret, megvenném függetlenűl attól h ati vagy nvidia az!!!!
De szerintem nagyon sokan hasonlóan vannak ezzel még....
Van bárki is itt aki azért nem venné meg a leggyorsabb vgat ha lehetősége lenne rá anyagilag, mert pont a szimpatizáns márka konkurense!?!? fura gondolkodás... :((( :(((

Asus P8Z77-V Deluxe - Intel i7 3770K-Corsair Vengance 1866Mhz 16Gb (4x4gb black edition) - FSP Aurum 750W táp

(#161) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis kártya. 2560-as full detailokon 60FPS körüli teljesítmény nem semmi móka!
Ára kicsit kemény 1000 dolcsi. kiváncsi leszek euroban mennyi lesz :)
GAINWARD GTX680 4GB DDR5 Phantom van ilyen is.
Gondolom akkor lesz GTX690 8GB :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#162) MarquesG válasza Cyberpunk (#159) üzenetére


MarquesG
csendes tag

Lehet, de az a GDDR5+ némi rejtélyt tartogat.....szerintem, aztán kitudja lehet ,hogy tényleg egy időre az AMD-nek bele kell nyugodni, és nyugtáznia kell ,hogy az nvidia komolyat alkotott komolyabbat mint amit felűlmúlhatnának....
Egy biztos előbb lépett az Nvidia, és ezzel lehetőséget adott az amd-nek arra hogy 'reszelgessenek' a legerősebb vgajukon mielőtt kiadják...!!!!! :K

Asus P8Z77-V Deluxe - Intel i7 3770K-Corsair Vengance 1866Mhz 16Gb (4x4gb black edition) - FSP Aurum 750W táp

(#163) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Árversenyt max ez hozna, de véglegeset.. lenullázna minden gyártót azonnal, viszont egy problémával kevesebb lenne a földön, maradna még így is elég... de persze ez nem így működik, sosem engednék a nagy gyártók, hogy ilyen megoldás a piacra kerüljön, mert akkor ki venne évente 10-20%-os teljesítménynövekedésért több százezres gépeket..

De legalább az tiszta, hogy a "kőkorszakban" vagyunk a jelenlegi csúcstechnológiával fogyasztás és teljesítmény tekintetében egyaránt.

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#164) KAMELOT válasza MarquesG (#162) üzenetére


KAMELOT
titán

HD7990 :)

(#163) Sennalacy: érdekes téma!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#165) BobChemistry


BobChemistry
őstag

"de megmagyarázható az árcédula, főleg a VGA-piac szűkülése mellett."

ami tovább fog szűkülni a magas árak miatt...remek lépés, csak gratulálni tudok :C :C :C

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#166) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Kár hogy ilyen sokat kellett várni rá.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#167) MarquesG válasza KAMELOT (#164) üzenetére


MarquesG
csendes tag

hmmm az amd túlórázik... van miért. -kiváncsi leszek mi fog kisűlni a túlórázásból, azt hiszem ideje lenne a Redbull gyárral leszerződniük... :D :R :R

Asus P8Z77-V Deluxe - Intel i7 3770K-Corsair Vengance 1866Mhz 16Gb (4x4gb black edition) - FSP Aurum 750W táp

(#168) hackeeeee válasza KAMELOT (#164) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sunday, April 1st 2012

Szerintem nem túl sok a valóságalapja.. :) Azért ez az 1 darabos középventi Nekem kicsit sántít. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#169) radi8tor válasza hackeeeee (#168) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, az április 1-ei tréfa volt.
Sokan benyalták. :P

⭐ Stella

(#170) hackeeeee válasza radi8tor (#169) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, rémlik, hogy itt is volt erről "hír". :D

Véleményem szubjektív...

(#171) MarquesG válasza hackeeeee (#168) üzenetére


MarquesG
csendes tag

háát mivel április 30.át irunk valószinüleg nem igaz ,és szerintem az adatok is onnan jönnek h 2x 7970esből konzekvenciát meritettek.(ami közel sem biztos h igy lesz. )

akárhányszor megnézem a gtx 690est gyönyörködöm benne! akár mivel is rukkol elő az AMD szépségben nehezen hoz ennél többet :C
Bár nyilván nem a szépség az elsődleges szempont vga vásárlásakor.

Asus P8Z77-V Deluxe - Intel i7 3770K-Corsair Vengance 1866Mhz 16Gb (4x4gb black edition) - FSP Aurum 750W táp

(#172) leviske válasza subaruwrc (#72) üzenetére


leviske
veterán

Az anandtech-en a bench-ben összemérve kissé nagyobb különbségek jönnek ki játékok alatt. De biztos hülye vagyok, hogy azt nézem.

(#173) radi8tor válasza MarquesG (#171) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem látom létjogosultságát az ilyen dupla GPU-s kártyáknak, ameddig nem lehet 6 vagy 8 magot egyszerre használni egy gépben.
Az nem indok, hogy tudod használni CF/SLi támogatás nélküli lapban. De abba nem gondol bele senki, hogy ki venne ilyen kártyát olyan lapba? :U

⭐ Stella

(#174) proci985 válasza KAMELOT (#161) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fogyasztás és hűtés miatt nem biztos, hogy lesz 8gbs darab. árban így is az 1000darabos limitált szériák szintjére lett ez a kártya belőve.

gyakorlatilag ez a kártya teljesen mindegy, hogy kifogy-e 5760x1080ban a memóriából a GPUk kiaknázása előtt, tesztoldalak nagyobbik része nem mér 2560x1600 fölött. megvan az új teljesítménykirály, marketingérték megvan, 8 gigás modell meg innentől felesleges.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#175) MarquesG válasza radi8tor (#173) üzenetére


MarquesG
csendes tag

Ez elgondolkodtató!

Asus P8Z77-V Deluxe - Intel i7 3770K-Corsair Vengance 1866Mhz 16Gb (4x4gb black edition) - FSP Aurum 750W táp

(#176) KillerKollar válasza leviske (#172) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Kb az összes külföldi oldal még régi driverrel mérte össze a kártyákat,jött egy amd driver ami vagy 10-15 %-ot dobott a 7900-asok teljesítményén,a PH-s tesztben már az van fönnt,ezért a kisebb külömbség,persze NV csodadriver is jöhet ami által ismét elhúzhat kicsit a 680,ezt nem lehet tudni.

(#177) dezz válasza D-evil (#132) üzenetére


dezz
nagyúr

Teljesen rossz a példád! Ez így olyan, mintha pl. a késleltetéseket néznénk!

Inkább: 1 autó 5 utast szállít. 2 autó hány utast szállít...?

Szóval, összeadható, hiszen a két GPU felé párhuzamosan áramlanak az adatok.

Amit viszont tényleg nem kellene csak úgy összeadni, az a mennyiség! Mivel két független GPU-nál az adatoknak is (min.) 2x kell leglennie. (Sőt, hallottam ilyet, hogy Nvidiánál minden egy memóriavezérlőhöz tartozó szegmensben külön-külön is. Ha ez tényleg így van, akkor főleg nyugodtan összeadható a sávszél, de még a mennyiség is.)

(#178) KAMELOT válasza proci985 (#174) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze....csak abból indultam ki ha van 1 GPU 4GB Vrammal akkor lesz 2 GPU-s kártya 2x 4GB Vrammal. Az is igaz ,hogy elég kevés egyénnek van GTX590-je.
Szerintem külföldi HC-s tagok bátran veszik majd meg mind ezt mind a 8GB-s változatot.
Majd meglátjuk viszont közülünk kevesen engedhetik meg ezt a kártyát. Viszont aki már ilyen kártyát vesz ahhoz illendő venni egy DELL 27-est ugye ami barátok közt 770euro. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#179) csaabz


csaabz
őstag

Most megyek és veszek belőle kettőt. :)
Egyébként köszi a leírást!

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#180) Cyberpunk válasza KAMELOT (#178) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Inkább 3 db U2410-est. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#182) Angel1981 válasza Cyberpunk (#25) üzenetére


Angel1981
veterán

Hogyhogy mi?
Hát a Quad SLI! ;]

(#183) Kaiku


Kaiku
senior tag

A három DVI helyett inkább 3db DP és egy HDMI kellene. :O Aki ilyen VGA-t vaesz annak lesz DP-os monitora is.

(#184) Kiki18 válasza KAMELOT (#178) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem látom valószínűségét 8 gb ramnak egy videókártyán. Szerintem nem lenne elég hely a videókarin.

(#185) Apollo_21 válasza Kiki18 (#184) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ez jó..És honnan is tudjuk h ismét a ZÖLD a leggyorsabb? mivel h a Piros még kise jött....én várnék...fogyasztásba ráver a zöldre úgyis, bár itt ez már nemszámít.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#186) D-evil válasza leviske (#172) üzenetére


D-evil
aktív tag

amíg azt nézed,igen :D

(#187) D-evil válasza KAMELOT (#161) üzenetére


D-evil
aktív tag

szerintem meg nem lesz....minek...

(#188) moha21 válasza D-evil (#132) üzenetére


moha21
addikt

"ha egymás mellett megy két ugyanolyan autó 160al,akkor azok 320al mennek? nem.segítek.160al szar és hülye példa,de hátha így megérted."

Nem, de a kinetikus energiájuk az duplázódik.

(#177) dezz : Most látom te leírtad azt amire én lusta voltam :-)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#189) Kiki18 válasza Apollo_21 (#185) üzenetére


Kiki18
őstag

7970: GPU lapka mérete: 365 mm2 (250W)
GTX680:GPU lapka mérete:294 mm2 (195W)

GTX690=2xGTX 680, tehát 2x294 mm2 (300W)

7990=?
Szerintem ez a kártya is a Tahitire fog építeni,ami nem kis méretű GPU. Tehát nem keveset fogyaszt és több hőt is termel. Ahhoz,hogy ezt elkerüljék,drasztikusan vissza kell venni a teljesítményét-> el fog vérezni a GTX690 mellett.
Másik lehetőségük,hogy más felépítésű GPU-n fognak dolgozni.

De igazad van,ezt még nem tudhatjuk.Én scak a hátteret vázoltam,hogy a lehetőség egy erősebb kártyára,mint a 690-es ,igen kicsi.

(#190) KAMELOT válasza Cyberpunk (#180) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát vagy az. Itt gondoltam azokra az egyénekre akik 1 monitort szeretnek nézni. :)

(#184) Kiki18: másik meg ,hogy a HD7990 6GB rammal lesz. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#191) Kiki18 válasza KAMELOT (#190) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem-nagyon mernék rá fogadni. Majd meglátjuk.

(#192) Abu85 válasza Kiki18 (#189) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van egy harmadik lehetőség is. Figyelembe venni, hogy az NVIDIA marketingfogyasztást ad meg, míg az AMD TDP limitet. Valójában a GeForce GTX 680 mindössze 20 wattal fogyaszt kevesebbet a HD 7970-nél. Ami valós mérésből származik.

A HD 7990 két darab Tahiti GPU-ra épít majd, amelyek szerintem a két lapka 3-3 GB memóriát kap. Van pletyka a 6-6 GB-ról, de az egyelőre túl sok fogyasztást jelentene. Tekintve, hogy 384 bites a busz az AMD dönthet úgy, hogy 5 GHz-et állít be a memóriákra, alacsonyabb feszültséggel. Ezzel rögtön spóroltak a memóriák oldaláról 20-30 wattot, függően a beállított feszültségtől. Tekintve, hogy drága csúcstermékről van szó, az AMD erre bevállalhatja a legjobb lapkákat, csak éppen nem fogja őket 6 GHz-en hajtani, ahogy az NV, mert szélesebb a Tahiti memóriabusza. Aztán a Tahiti kiadásra jelölt verziója novemberben lett kész. A GK104 kiadásra jelölt lapkája februárban. Ha az AMD javítani akar a lapkán, akkor már volt lehetősége egy új revíziót csinálni, hiszen a Tahiti az első 28 nm-es GPU-juk volt, ami egyfajta tapasztalat is volt a Pitcairn és a Cape Verde termékekhez. Most hogy tudják hogyan működik az új node vissza lehet térni a Tahiti frissítésére. Az egyik ok a csúsztatásnak ez is lehet, hogy sok van a gyártástechnológiában, amit a Tahiti esetében nem tudtak kihasználni.

Nyilván most, hogy van konkrét viszonyítási alap a GTX 690-hez jóval egyszerűbben meg tudják határozni, hogy mi kell a megveréséhez. Igazából az utóbbi szempont a legbiztosabb. Vesznek egyet, kielemzik, és úgy állítják be a terméket, hogy megverje. A PowerTune segítségével ugyanazt meg tudják csinálni, mint a HD 6990-nél. Lesz egy 375 wattos TDP limit, amit -75 és +75 wattos lépcsővel el lehet tolni. Ezzel az OEM-eknek is tudnak terméket kínálni, miközben a dobozos termék akár 450 wattos PCB-t is kaphat. Persze valószínű, hogy ennyit nem fog kapni. Sokkal reálisabb, hogy 350 watt lesz az alap limitje a terméknek, és -50 +50 watt a PuwerTune állítás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#193) Apollo_21 válasza Kiki18 (#189) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jóhát ottvan a Zero Core meg a kutyalombos..izék..namind1..ha egyszer kiadják, megtudjuk:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#194) hackeeeee válasza radi8tor (#173) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na meg persze az árából akár 4 kártyás rendszert is építhetsz, ha akarsz. :D

Véleményem szubjektív...

(#195) Abu85 válasza hackeeeee (#148) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a DVI HDCP kompatibilis, akkor megy rajta a hang is. Ehhez a gyártók adnak speckó DVI->HDMI átalakítót, ami át is viszi. Más átalakítóval persze nem fog menni, csak azzal, amit a kártyához adtak.

Szerintem ezen is menni fog, lehet, hogy csak az egyiken, de menni fog.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#196) Kiki18 válasza Abu85 (#192) üzenetére


Kiki18
őstag

Jó hosszú válasz,eddig nem jutott el a gondolkodásom. És nem is vagyok ennyire benne a GPU-kban. :D
De újat tanultam,az biztos. :R

Majd a jövő úgyis elhozza nekünk a 7990-et és meglátjuk mire megy egymással a két csúcs. :)

(#197) hackeeeee válasza Abu85 (#195) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi a kiegészítést. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#198) Armor72


Armor72
csendes tag

Nagyon szèp. Eladom a configomat es az arabol megveszem az uj Kiraly VGA-t es kiteszem a vitrinbe...hova mashova? Bar lehet hogy elviszi a BF3-at 300fpsel. Ajanlott vetel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.