Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) norb55 válasza maross (#299) üzenetére


norb55
senior tag

Én is , megjelenik a Radeon 2GPU-s karija , az lenyomja majd az árát , ez 100 % .
Addig nem reménykedek én se benne . :D

(#302) KillerKollar válasza norb55 (#301) üzenetére


KillerKollar
senior tag

220-ra az se fogja lenyomni az árát.Sőt szerintem semennyire.Ahoz nagyon olcsónak kéne lennie a 7990-nek,szerintem belövik 50 dolcsival a 690 alá és lesz 949 aztán ennyi.

(#303) TTomax válasza Abu85 (#298) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt nem mondanám,hogy nincs igény,ugy elvitték a készletet a 690-böl,hogy durván tul van árazva...majd 900fonton mentek a 690-ek scanból... ugye hát az még csak véletlen sem 1000dolcsi...
Szerk:Jut eszembe a 600 fontos 4G-s gainwardoból is elvittek 10darabot 2 nap alatt... én is csak pislogtam,hogy ugyanmár,ez 150fonttal drágább mint a ref 2G 680....szóval van lové,és igény is....
Lehet hogy a waffer árak drágábbak,de a pcb jóval olcsóbb,és ez a komolyabb tényezö...a tokozás egyszerübb söt az egész nyák ugy ahogy van... ráadásul ha jól emlékszem a GTX590 750 dolcsin nyitott nem pedig 1000-en... már a 680-ra is ezért huztam a számat,hatalmas árrés lehet,jóval nagyobb mint a fermi esetében,és azért valljuk be ott sem haltak éhen amikor félárért is tudják adni a 480-at...tudom,ez már csak a készlet,de nyugi nem fogják olcsóbban adni mint amibe kerül...
De hát marha egyszerü,a jóval bonyolultabb felépitésü pcb-vel és nagyobb gpu-val épitett radeon olcsóbb....azért ez elgondolkodtató...

(#301) norb55
Lenyomhatná,ha erösebb lenne.... ha gyengébb lesz akkor nincs miröl beszélni....az 550dolcsis 7970 induló árból én nem arra következtetek,hogy az amd olyan nagyon nyomkodná lefelé az árakat...ugy ahogy irták kb 50-80 dolcsival alááraznak és ennyi...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#304) norb55 válasza TTomax (#303) üzenetére


norb55
senior tag

Lóvé az mindig van , kérdés ki mire költi és mekkorák a vásárlók igényi .
Én azt mondom aki ilyet akar venni az várjon pár hetet még vele és tuti egy 30K-t megsporol vele. Még a driverek is elég szutykok hozzá, nem mindig éri meg egyből a boltba rohanni az új termékért . ;)

(#305) TTomax válasza norb55 (#304) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ohh igen,lehet még egy-két hónap is kell.Csak tudod ahol van lové ott azt nem szeretnek... várni... :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#306) ricshard444 válasza TTomax (#305) üzenetére


ricshard444
veterán

Az biztos...ha van a karira 270k-ja minek várjon heteket...ott van 300 is :K

Vannak dolgok...

(#307) Abu85 válasza TTomax (#303) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Borítékolható volt, hogy elviszik. Valamelyik gyártónak nem is jutott lapka annyira nem volt hard launch.
Gondolom ... sokan vártak a 4 GB-os kártyákra. Ebben a kategóriában én sem kockáztatnék 2 GB-tal. Ha már ennyit fizetek, akkor legyen jó minden helyen. Más is így gondolkodhat.
Jóval nem olcsóbb. Két réteggel volt több az 590-es NYÁK-ja. A tokozás az jóval olcsóbb, illetve az alkatrészek, bár ez annyira nem nagy tényező.
Azért nem mindegy, hogy mennyi a kihozatal. A Ferminél a jó lapkák megvásárlásával jobban lehetett tervezni. Ha a waferen csak a chipek 40%-a volt jó, akkor az ugyanolyan jó volt az NV-nek, mintha 70% lett volna jó. Most ez nem így van. Ha kevés lapka jó, akkor egy waferre levetítve a fajlagos költség sokkal nagyobb lehet. Ezt nyilván bele kell kalkulálni.

Az AMD 3 hónappal korábban kezdte meg a TSMC-nél a gyártást. Nyilván az előkészületeket is legalább ennyivel korábban kezdték el. Ergo az AMD a kihozatal tekintetében biztosan jobban áll. Ők már a Tahitiből gyűjtött tapasztalattal legyűrtek két kisebb GPU-t. Most nyilván a Tahitihez is vissza lehet térni, mert azóta már tudják, hogy hol lehet javítani a gyártástechnológián. A HD 7900 NYÁK-ja egyébként annyival nem bonyolultabb. A tokozás a drágább, illetve az alkatrészek nem ugyanazok. Például az NV RichTek vezérlőt használ, míg az AMD CHiL-t. Utóbbi nyilván drágább, de az AMD-nek erre szüksége van.

Mindemellett arra is gondolni kell az AMD-nek és az NV-nek, hogy idén sem fog erősödni a VGA-piac. Ha tartani akarják azt a bevételszintet, amit várnak, akkor azt magasabb árakkal tudják megtenni. Persze gyanítható, hogy 2012-ben nem lesz 33%-os visszaesés, mint 2011-ben, de ezért nem lesz egyszerű ezt a piacot így sem fenntartani nyereségesen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#308) conqver


conqver
aktív tag

Itt van a Zsebbarát Ajánlat :DDD :DDD

Shadow&Dust.....

(#309) ricshard444 válasza conqver (#308) üzenetére


ricshard444
veterán

Az igen..., ilyen árat se láttam még :U Félek,hogy jövőre ilyenkor nem lesz használtan még 150ért sem... :(((

Vannak dolgok...

(#310) ricshard444 válasza ricshard444 (#309) üzenetére


ricshard444
veterán

Ennyiért kapok 7970 crosfireX-t használtan garival ;]

Vannak dolgok...

(#311) XtremLor válasza ricshard444 (#310) üzenetére


XtremLor
őstag

A hasznalt araval felesleges ossze hasonlitani.
uj bolti ara is 130e alatt van, es uj original :DDD 70e forintod meg marad is
1000 dollaros(jah ez Mo.$=euro-s) ar szepen megdagadt ;]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#312) maross válasza conqver (#308) üzenetére


maross
veterán

Mondtam en hogy harmassal fog kezdodni :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#313) KillerKollar válasza maross (#312) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Kezdődni de holnaptól jönnek a nagyobb szállítmányok és több helyen elérhetőek lesznek,jelenleg azoknak árulják csillagászati áron akik képtelenek még 1-2 hetet várni.

(#314) maross válasza KillerKollar (#313) üzenetére


maross
veterán

Igen, egy het mulva "bezuhan" 260-280-ra, aztan ott dekkol fel evet, kb ennyit varok tole.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#315) ricshard444 válasza XtremLor (#311) üzenetére


ricshard444
veterán

Akkor még hozzádobok 30-t és voálá ;]

Vannak dolgok...

(#316) KillerKollar válasza maross (#314) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Igen én is ezt mondtam.Azalá sajnos nem fog menni.

(#317) GeryFlash


GeryFlash
veterán

egy noob kérdés: miért nincsenek 512 meg 1gb bites memóriájú karik? 256 fölé hogy h nem mennek anno voltak 512es memória sávszélességű karik (gtx 280)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#318) GeryFlash válasza GeryFlash (#317) üzenetére


GeryFlash
veterán

kifutottam a szerkesztési időből javítás
512-1024 bites sávszélesség (gigabit nélkül, fáradt voltam :W:D...)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#319) ricshard444 válasza GeryFlash (#318) üzenetére


ricshard444
veterán

1024 bites soha nem volt. Csak 2x512. Roviden tomoren: olcsobb. Es igyis van elegendo savszel Gddr5 mem mellett . Javitsatok ki ha valamit nem jol irtam.

Vannak dolgok...

(#320) #24334592


#24334592
törölt tag

eszmeletlen arak egy kartyaert...es latszik, h mennyit romlott a penz erteke

(#321) GeryFlash válasza ricshard444 (#319) üzenetére


GeryFlash
veterán

tudom hogy nem volt, csak hogy miért nincs... Hát ja, igaz azok még gddr3as karik voltak ahol 512 volt, de ha 4870nél is elég volt a gddr5+256bit, akkor egy gtx 690nél is még? többet fogyasztana+nagyobb melegedés lenne a kariknál a nagyobb sávszélességnél? vagy még mindig nem kamatozna semmit gddr5nél? vagy tényleg csak az előállítási költség miatt?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#322) XtremLor válasza ricshard444 (#315) üzenetére


XtremLor
őstag

3 way? :DDD na az buntetne ;]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#323) Anfänger


Anfänger
őstag

Az MSI már valamivel olcsóbb.:)

[link] :Y

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#324) KillerKollar válasza Anfänger (#323) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Na ez jelenlegi árfolyamon 270ezer forint környékén van.Ez már reálisabb ilyen körül lesz nálunk is 1-2 hét múlva kb.

(#325) XtremLor válasza Anfänger (#323) üzenetére


XtremLor
őstag

a hirben 999 $ szerepel, az altalad linkelt bolt meg € szamol, szoval nem olcsobb mert igy 1200 $ korul van

"Legen...Wait for it...Dary"

(#326) KillerKollar válasza XtremLor (#325) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Én azt mondtam hogy 270ezer forint.Az ára 949 euró.
[link]
Itt az átváltás ez az oldal mindig az adott napi árfolyamon vált.Mellesleg még drágább is mert 1200 dolcsi meg 260ezer forint.

(#327) lenox


lenox
veterán

Lehet mar kapni Magyarorszagon?

(#328) mghltm válasza lenox (#327) üzenetére


mghltm
addikt

elorendelheto ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#329) lenox válasza mghltm (#328) üzenetére


lenox
veterán

Igen, ezt lattam, de ez azt jelenti, hogy nincs, csak majd lesz, ki tudja mikor.

(#330) conqver válasza lenox (#329) üzenetére


conqver
aktív tag

IPON.....Sok lett kicsit :K

Shadow&Dust.....

(#331) maross válasza conqver (#330) üzenetére


maross
veterán

Epp linkelni akartam en is :). A vicc az, hogy az akcios termekek kozott van :DDD.

szerk: de nem esunk ketsegbe, "Értesítést kérnék e-mailben, ha a termék bruttó ára 300563 Ft alá esik." :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#332) conqver válasza maross (#331) üzenetére


conqver
aktív tag

Íme ÁRGÉP

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#333) maross válasza conqver (#332) üzenetére


maross
veterán

Nem szeretem a gombamod szaporodo, uzlet es atvevohely nelkuli webshopokat, es mostanaban az elso x helyen azok allnak. Tuti haromnegyeduk nem fog uzemelni 1-2 ev mulva.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#334) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Szerintetek 2 hét múlva(hét eleje fele) már van esély hogy magyarországon 1-2 helyen beesnek a GTX 690 árai 280ezer forint környékére?Lesz akkora ellátmány?Mert nyilván minél több van az országban annál olcsóbb a kártya,persze 260-280nál olcsóbb nem lesz soha ezt tudom.Jelenleg láttam 290ért,293ért,294ért...szóval több helyen már 300 alatt van.

(#335) norb55 válasza KillerKollar (#334) üzenetére


norb55
senior tag

1 év és olcsobb lesz mint 260.000 FT . :D
De akinek van 260K-ja egy karira annak van 300-a is :D

(#336) conqver válasza norb55 (#335) üzenetére


conqver
aktív tag

Ott a Pont!
Viszont nagyon megnéznék egy Itthoni tesztet is a szóbanforgó VGA-ról.
.......Árgépen 1-2 boltnál elszaladt az ár:345k.....fákk :(

Shadow&Dust.....

(#337) norb55 válasza conqver (#336) üzenetére


norb55
senior tag

Kicsit elszaladt:D
Inkább GTX 680 SLI ami ugy közel 280K, és külön GPU amit megunsz eladod az eggyiket , és sokkal tartósabb az ára mint a 2GPU-s variánsoknak . Nembeszélve arról hogy két külön kártyát jobban is hűt kettő különálló hűtés .

(#338) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Szép kártya :K

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#339) papaty22


papaty22
csendes tag

mikor jon mar az AMD valasza erre a kartyara ?vagy en maradtam le rola, mar egy fel eve bemutattak a gtx690 -et

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.