Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Miért van az hogy egy ilyen szösszenetnyi írásoddal be tudod határolni a napom hátralévő részét? respect.. :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) Gergő_


Gergő_
őstag

az "illető" az te vagyol, gondolom én....

[ Szerkesztve ]

(#3) gamerkiller válasza Gergő_ (#2) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Ne legyen igazad... :U

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#4) Gergő_ válasza Gergő_ (#2) üzenetére


Gergő_
őstag

persze kérdésnek szántam, de ez a vesszőn így nem látszik tehát : ?

(#5) niti válasza Gergő_ (#2) üzenetére


niti
aktív tag

Én először a szűkszavú melósra gondoltam, de szerintem Vakegérke nem olyan, aki csak kettőt szól egy nap :)
Sajnos sok ilyen Izéke bácsi van. Nagyon sokan nem számíthatnak senkire még fiatalon sem, nemhogy idős korukban :(
De a történet nagyon megható, és úgy vélem, feltétlenül megtörtént sztorit mesél el.

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az "illető" valóban én vagyok.
Velem dumcsizott az öreg, mutogatta ősrégi táskarádióját, és csillogó szemekkel mesélt, csak mesélt napszámba. Nekem panaszkodott, nekem dicsekedett, és ha fárasztó is volt néha, tiszta szívvel hallgattam.
Sok dolog van, amelyről tudok, és senkinek nem mond semmit, ám Izéke bácsi életében fontos momentumok voltak. Emlékeim tárháza végtelen befogadással bír.

Nincs lelkiismeret furdalásom.
Amit lehet, megtettem, és nem esett nehezemre. Jókat dumcsiztam az öreggel, és jó volt látni, ahogy gesztikulál, és csillogó szemmel mesél, csak mesél ifjúságáról, és beszél gyermekeiről.

Nem tehettem semmit, ki van mérve sorsunk.
Békésen ment el Izéke bácsi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Badman 4ever válasza Gergő_ (#2) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szerintem nem és nem is lenne jó ha ő lenne... :U
Szerk.:
Vakegérke: Akkor nem jól gondoltam... viszont megható történet mindenképp. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#8) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Vakegérke, ismét nagyszerű írás! Tényleg, szívből gratulálok. És köszönöm. :K

(#9) Vakegérke válasza Psychonaut (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kár, hogy az ÉLET(?) íratja velem ezeket.

Túl sok körülöttem a vég, a pusztulás.
Ez a történet nem tagnapi, nem is tavalyi, de valós.

Amire nem figyelt fel senki, az tragédia.
"Vegetált a lakásában, és egyre betegebb lett. Magához fogadott volna valakit, aki törődik vele, ám döntését fiai megfellebbezték. Nem hiányzott nekik senki, aki az öröklésnél gondot okozhat."
Mi a fenéért gondolják úgy az örökösök, hogy nem számít az öreg, csak örökölni lehessen gond nélkül?
Mi a fenéért engedelmeskedik az örökösök akaratának ép elméje tudatában az örökhagyó?

Szerette a kölykeit, és hogy ne okozzon nekik gondot, nem vett senkit maga mellé, aki ápolgatta volna, életét meghosszabbítja.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Móci


Móci
addikt

Nagyon jó írás, örülök, hogy elolvashattam!
Maximális tiszteletem azért, hogy Izéke bácsival foglalkoztál, el tudom képzelni, mennyire örült neki.
Többet nem tudok írni, inkább csak megköszönöm még egyszer az írást. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) Psychonaut válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor is köszönöm. És nem mindenki tudja az élet (mert igen, ezeket az élettől kapod/kaptad) történéseit ilyen egyszerűen, plasztikusan és megindítóan megfogalmazni. :U

(#12) rep3at válasza Psychonaut (#11) üzenetére


rep3at
őstag

Először is örülök, hogy újra köztünk vagy.

A történeted ismét nem okozott csalódást - Az élet mostoha, de így vagy úgy ki kell bírni.
Ismét elgondolkoztatott, és bízom benne hogy mindenkivel ezt tette.

Mint említettem, szeretném olvasni a könyved, remélem ezt is megérem majd!

Forward thinking. كرر

(#13) [balu]


[balu]
tag

Ehhez tényleg komoly írói tehetség kell, hogy egy szomorú történetet is ilyen élvezhetően írj meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#14) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Nem tudom leírni mit érzek, egyrészt rossz, else kelett volna olvasni, bűn megírni, mert hülyén érzem magam ilyen szomorú történetet olvasva, mészrész pedig nagyon szép írás, olyan igazi!

Egyszó mint száz: Vakegérke szeretem az írásaid!

Smoke & Torque

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kóválygok, szétszórt a gondolkodásom.
Eszembe jutott Izéke bácsi, aki megértésért kuncsorgott. Elég volt neki napi fél óra más életéből, hogy sajátját éltesse.

Sok Izéke bácsi él. Napi fél óra éltető elemük.
Tessék, csak tessék!
Itten látható Izéke bácsi élete színes, szélesvásznú változatban! 3D, meg minden!

Mondd, kedves olvasó, mikor köszöntél csókolommal egy ismeretlen néninek?
Mikor kérdezted meg egy padon kornyazodó öregtől, hogy miként szolgál az egészsége?

Talán önmagamnak ágyazok, hiszen nemsokára akár rólam is szólhat a történet. Tény, hogy rohanunk, és nem érünk rá Izéke bácsikkal törődni.
Nem jó ez így. Nagyon nem jó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) rep3at válasza Psychonaut (#11) üzenetére


rep3at
őstag

:R - nem tudom megunni :)

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#17) Szplöttyy válasza Vakegérke (#15) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Itt a legnagyobb baj, hogy ezek az emberek is túlzásba viszik... Adott egy autóbusz, a menetideje 2,5óra, pl.

Leülsz, leül melléd egy néni... És megszólal "hjhaaajj de beborult az ég" bunkó nem akarsz lenni, válaszolsz valamit, és akkor a néni elkezd beszélni. Persze, nembaj, de mikor 2órája beszél, az már annyira nem jó, főleg ha épp pihenni szerettél volna a buszon.
Érted mire gondolok, ugye?

Smoke & Torque

(#18) concret_hp válasza Vakegérke (#9) üzenetére


concret_hp
addikt

"Mi a fenéért engedelmeskedik az örökösök akaratának ép elméje tudatában az örökhagyó?"

40-50 év alatt az rögzült bele, hoyg az a fontos, hogy az utódoknak jó legyen :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ez nyugodtan mehetett volna a címlapra is. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#20) puttputt


puttputt
őstag

Külön tetszik a stílusváltás a felétől... Nyilván szándékosan kerültek bele onnantól ezek a "nem várt" szavak, hogy;
vegetált, dumcsiznia, szabin volt...
(Mint a Rede/Gerede Heideggernél.)
Ez a "lelki demencia"-ra való utalás akarna lenni?

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#21) Gergő_ válasza puttputt (#20) üzenetére


Gergő_
őstag

lelki elbutulás?
szerintem nem butult el az öreg csak testi kórok gyötörték. persze fájhatott neki hogy ilyen genyók vele a fiai. nem egy ilyet láttam már.

(#22) puttputt válasza Gergő_ (#21) üzenetére


puttputt
őstag

Inkább eltompulásra gondoltam.
Lelki-szellemi "visszatérés" a gyermekibb énhez, ami a magányos öregek életének velejárója bizonyos esetekben; ezzel a "visszatéréssel" próbálva közeledni a kor igényeihez, trendjéhez. (Tehát némileg irányítható és szándékos.)
Remélem, így már érthető voltam. :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#23) Vakegérke válasza Racecam (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amennyiben úgy érzed jónak, ám tedd címlapra. Én örülnék neki. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) bacsis válasza Vakegérke (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sokan érezzük olyan jónak :R

(#25) Psychonaut válasza Racecam (#19) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mehetne. Ismersz olyan nagybetűst aki kirakná? :U :)

(#26) Vakegérke válasza bacsis (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

OK, köszi. Viszont kár lenne ezt a topicot elveszteni. Nem tudom, hogy mire képes Racecam, de talán topicostól mindenestől át tudja pakolni történetem a címlapra.
Majd szól, ha idefigyel picit. Ha nem lehetséges a művelet, akkor sajnos törölnöm kell értékes hozzászólásokat az írással együtt.
Bármelyik ujjamat harapom, fáj. Jó lenne címlapra kerülni, de nem lenne jó elveszíteni az eddigi hozzászólásokat.
Na, majd meglátjuk...

Szerk: Psychonaut: Racecam a főszerkesztő. Ha valaki tud tenni valamit az ügy érdekében, hát ő az. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Psychonaut válasza Vakegérke (#26) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tudom. Kis célzásnak szántam. :K
A totyiknak meg up.

(#28) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Jó írás, köszönöm. Sajnos a mai fiatalságtól nem sok várható el, benne élek, talán én is részese vagyok, talán magamat nem veszem észre...

De mit vársz olyanoktól, akiknek az a célja, hogy minden péntek-szombat leigya magát meg havonta cserélje kétszer csaját/pasiját?

Ebből az írásból csak elvenni lehetne :R

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#29) Vakegérke válasza JuliusCaesar (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vagyonféltés volt a dologban, ami szerintem megütötte a kapzsiság mértékét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) talmida


talmida
Közösségépítő

Szomoru tortenet, de az tetszett, ahogy eloadtad. ;) (bocsanat az ekezet mentes sorokert, de mas gepen vagyok..)

IN GOD WE TRUST!

(#31) Vakegérke válasza talmida (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Írtam, ahogy ujjaim akarták. Kószálnak a gondolataim, nem foglalkozom azzal, hogy hú, de nagyon lelket vigyek az írásba. Inkább ösztönös az, amit művelek, mint tudatos.

Tőled különösen jól esik a dícséret, hiszen ha nem tetszik, vehemensen tudsz ágálni írásom (posványa) ellen. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) JuliusCaesar válasza Vakegérke (#29) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Amióta ember az ember, vannak és lesznek kapzsi emberek. A legfővv gond szerintem, hogy az értékrend úgy zusammen elcsúszott. (azta, német szót használtam ösztönösen, nem angolt!) Ha látnád mi folyik a diszkajokban meg a sulikban... De ne lásd. NEm hiába vonom én magam ki a nagy hejehujákból. Semmi - hogy akarja kifejezni magának - gátlás, semmi mértékletesség.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#33) talmida válasza Vakegérke (#31) üzenetére


talmida
Közösségépítő

;)

IN GOD WE TRUST!

(#34) Vakegérke válasza JuliusCaesar (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kapzsiság nem szép, de ha egy szülő lakásáról van szó, ráadásul az egészségét is veszélyezteti, arra inkább az embertelenség szó illik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Izéke bácsi a mai társadalmi széthullás áldozata, mondhatni...

megdolgozott becsülettel, egy életen át, és a végén mindenki le se sz..., csak Vakegérke hallgatja meg....(igaz, ez utóbbi viszont felbecsülhetetlen, mert ő így közvetíti nekünk)

szóval: :R :R :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) Vakegérke válasza Mr.Csizmás (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen...
Tudod mi a megrendítő? Minden beszélgetés után megköszönte nekem, hogy meghallgattam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37) JuliusCaesar válasza Vakegérke (#34) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Nem. Nem szép. Bár nem vagyok vallásos, de érzem, hogy halálunk után, ha nem is a sablonos pokol/menny elbíráslásban lesz részünk, de van egy hely, ahol nem ember bírál.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#38) Vakegérke válasza JuliusCaesar (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Te érzed, én hiszem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) JuliusCaesar válasza Vakegérke (#38) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Szimplán logikus lenne, ha így lenne. Mindennek van ára.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#40) Vakegérke válasza JuliusCaesar (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

A logika és a hit ebben az esetben jól megfér egymással.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) Psychonaut válasza JuliusCaesar (#37) üzenetére


Psychonaut
addikt

Én nem hiszem, hogy lenne bármi is a halál után. De ez off.

Race: akkor lesz ebből címlap?

(#42) niti


niti
aktív tag

Miért Izéke a bácsi neve?

Én tutira biztosra veszem (tudom, és kész), hogy a halállal nincs vége. Csak egy állomás.

[ Szerkesztve ]

(#43) Gergő_ válasza niti (#42) üzenetére


Gergő_
őstag

:) szerintem se, de ez már más téma, én azokhoz tartozom, akik szerint ez azt állomást elég sokszor megjárjuk.

(#44) Vakegérke válasza Psychonaut (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem lesz címlap.
Dönthettem. Vagy címlap, és elveszítem a hozzászólásokat, hiszen ezt törölnöm kell, vagy marad itt az én zugomban. Megszólalásaitok, véleményeitek többet érnek annál, hogy kukába dobjam őket, és díszelegjek a címlapon.

niti: Röviden: hirtelen ez jutott eszembe.
Természetesen volt neve, de nem tartottam illendőnek, hogy nyilvánosságra hozzam.
Tudod, ültem a gép előtt, és beugrott az emléke. Dolgos élet után méltánytalan, mégis szelíd vég. Mire észbe kaptam, már meg is írtam a történetet.
Igazság szerint pár jelenséget vázoltam.
Ledolgozol egy életet, és még azt sem érdemled meg, hogy a hivatalból búcsúztató kivegye a kezét a zsebéből, amikor Hozzád beszél.
Egy parlagi melós szava, ölelése méltóbb búcsú a mesterkélt szavaknál.
Az öreg egészsége úgy fizikai, mint mentális értelemben megőrizhető lett volna, ha lett volna valaki mellette, de jobban szerette annál gyerekeit, minthogy elküldje őket a fenébe, amikor megtiltották neki azt, hogy befogadjon valakit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) niti válasza Gergő_ (#43) üzenetére


niti
aktív tag

:K szintén.

Vakegérke: csak kérdeztem. Egyébként találó, mert jól ábrázolja a "jelentéktelenségét".

[ Szerkesztve ]

(#46) JuliusCaesar válasza Vakegérke (#44) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Szerintem hagyd itt, látunk tőled még címlap kaliberű írásokat - nem is egyet.

Psychonaut: Akkor sincs semmi. Én hiszek a halálon túli életben, ha meg tévedtem, akkor meg mindegy, mert már sosem tudom meg, nem igaz? Csillagkapu féle felemelkedést preferálnám.

ui: A vallásba ne menjünk bele, mert még megutáltatnám magam.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.