Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Rémlik, hogy már a Bibliában is feszültség volt a testvérek közt, amiért a tékozló fiú lett a kedvesebb.

(#52) Cthulhu Dawn válasza C4mp3r (#19) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

+1
Az "ide szulettem, itt kell tennem" mentalitastol a falnak tudnek menni.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#53) potyautas válasza Chaser (#11) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

A hazaszeretet, a szülőföldhöz való ragaszkodás, vagy legalább az iránta érzett tisztelet nem rendszerfüggő. Az vagy van az ember lelkében, vagy nincs. A hatalom, vagy ha úgy tetszik az ország vezetése soha nem volt, és nem is lesz tökéletes. Mátyás királyt is lehetett gyalázni a sok adó miatt, de nem tudom mennyien tagadták meg miatta a magyarságukat. A jobb élet reményében csángáltak a keleti kárpátoknak hol egyik, hol másik oldalára a csángó magyarok, de még ma is magyarok.

(#54) potyautas válasza dogab93 (#17) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Mi szavaztuk meg. Mi két és félmillióan. ( s ne mond, hogy ez nem a többség, hiszen a ki nem nyilvánított véleménnyel nem lehet számolni) Túlnyomó többségünk el is vállalja, s nem puffog, hiszen minden hibája ellenére ez a választható legjobb. A politikai ellensúly hiányát pedig nem lehet rajtuk számon kérni! Nekem akkor is ez volt a hazám, amikor a bezsaluzott fejű kisember lett a miniszterelnök, pedig hidd el, nagyon nem volt kedvemre az a visszarendeződés. Talán véletlen egybeesés, de a saját anyagi helyzetem is erősen megromlott akkor, mégse gondoltam egy percig se, hogy a szülőföldemet hibáztassam.

(Ja, és van ismerősöm, aki az angol egészségügyben dolgozik. Na, ott se akarjál beteg lenni!)

[ Szerkesztve ]

(#55) satee76 válasza 8th (#16) üzenetére


satee76
aktív tag

Meglátásom szerint meg ez Urban Legend.
Aki 10-15 évet kint él, az kint is marad. Egzisztencia, új kapcsolatok. Olyan nincs, hogy valaki 10 évig tudatosan dolgozik, félre tesz, aztán hazajön és azonnal újra beilleszkedve a társadalmunkba folytatja az életét mondjuk ötöd hatod annyi bérért mint előtte.

A 15 évvel ezelőtti fiatalnak sem voltak jobb esélyei, a tesóm 2001 óta Kanadában él, állampolgár, gyereke van jó élete stb. Volt itthon kétszer 15 év alatt.
Én maradtam, 3 gyerekem van és köszönöm szépen boldogulok.
Neki jó élet kell, nekem meg a hazám

potyautas (#53) Tökéletesen fogalmaztad meg. :R

[ Szerkesztve ]

(#56) potyautas válasza satee76 (#55) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Én ismerek olyat, aki 10 évig volt Amerikában, aztán amikor hazajött, kocsit vett az anyjának, lakást a testvérének, s ő maga se szűkölködik. Kb 5-6 éve él idehaza. Nem tudom mit dolgozik, de anyu úgy mondja, hogy olyan nyomkodóval dolgozik itthonról Amerikába.

(#57) satee76 válasza potyautas (#56) üzenetére


satee76
aktív tag

Tehát valószínűleg amerikai bért kap. Hány embernek lehet ilyen lehetősége?
Mondjuk egy kamionos 10 évig keres kb havi 500-600 e Ft-nak megfelelő valutát. Félre tesz ,nem költ nagyon, hazajön vesz kocsit,lakást, majd dolgozik immár itthon kamionosként havi 150e Ft-ért. Aha.
Életszerű.

(#58) Rive


Rive
veterán

Hírül adta az M1 TV, hogy Svédországból vissza akarnak települni a magyarok. Hogy ez ... mit jelent, arról nem volt szó.

Ez azt jelenti, hogy kormánytévén gondolkozni hülyeség. Vagy ne nézd, vagy ha nézed, ne gondolkozz.

Az egésznek a gyökere a szokásos hazaárulózása azoknak, akik lelépnek - a másik oldalról meg a visszakérdezés, hogy mi is van, amikor a haza áruló?

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#59) Chaser válasza potyautas (#53) üzenetére


Chaser
titán

nem az adókkal van a baj, hanem a felhasználásukkal:) nyilván vmilyen szinten minden vezetőség bratyizott rokonokkal/ismerősökkel, de van egy határ, amit már nem kicsit túlléptek
ha már kádár bácsi szóba jött "lehet lopni elvtársak, de módjával"
a szülőföldhöz mért ragaszkodnék? nem én kértem hova szülessek:) és jó lenne ez az ország, ha...
“Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba …”
ezen úgy mindig el szoktam gondolkodni, mindenki a saját kis dolgaival törődik, érdemit senki nem tesz hogy rend legyen, én sem, 10 millió ember lenne pár száz ellen, de mégsem
akik viszont tömegesen kivándorolnak eléggé kifejezik az itteni állapotot, ha passzívan is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) Bird


Bird
addikt

Gyáva népnek nincs hazája. Röviden, tömörön....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#61) potyautas válasza satee76 (#57) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Van rokonom aki Svédországban kamionozott. Jól saccolod a bérét...noha papíron román minimálbérre volt bejelentve. Az itthoni kamionos 150 ezer forintja azért meg van 300. Ezt biztos helyről tudom. Noha gyakorlatilag külföldön dolgozik.

Chaser! Mondom vagy van, vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#62) CaNNa3IS válasza Chaser (#59) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

És mit szeretnél? Polgárháborút?
Ez a sok amyámasszony katonája rohanna amerre lát.
Csak online ilyen szabadsagharcos a többsége.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#63) Chaser válasza CaNNa3IS (#62) üzenetére


Chaser
titán

én semmit, lesz@rom, ha "a nemzetközi helyzet fokozódik:)" én is lépek, ennyi
amíg sajnos agymosásban van a magyarok nagy része csodák nem lesznek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) potyautas válasza Chaser (#59) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Akit idéztél azért tett ezt-azt a hazáért ezen véleménye ellenére. Megtehette volna, hogy bárhol a világon letelepedjen. Az utókor a legnagyobb magyarként emlegeti.

[ Szerkesztve ]

(#65) Vladi


Vladi
nagyúr

Pici fogalmazási pontatlanságra hívnám fel a figyelmed:

Eredeti:
"Ha ők is bevándorlók, milyen jogon neheztelnek az újakra, akik szintén jól akarnak élni?"

"Ha ők is bevándorlók, milyen jogon neheztelnek az újakra, akik csak jól akarnak élni munka nélkül?"

Így már érted, lehet jönni moderálni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#66) 8th válasza Vladi (#65) üzenetére


8th
addikt

Rátapintottál a lényegre.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#67) Chaser válasza potyautas (#64) üzenetére


Chaser
titán

nem feltétlen, mert nincs biztos forrás rá kitől származik, viszont a mondanivalója egyértelmű
és az ő idejében lehetett tenni, ma már nem, főleg az agymosottak miatt nem
ott már erősen bajok vannak, mikor értelmes ember azzal jön, nem sz@r ez mert nincs gulág, hát ne vicceljünk már

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) dogab93 válasza potyautas (#54) üzenetére


dogab93
tag

]Legalább te bevallod ,hogy rájuk szavaztál,ismeretségi körömben mindenki tagadja sőt az utcán is kortól nemtől függetlenül morognak de egyikük sem a narancsra szavazott állítása szerint.Amit nehezen tudok elhinni,azt eszed amit főztél igaz a mondás.Én nem szimpatizálok a szocikkal sem és nem is szimpatizáltam soha,amit most csinálnak ellenzékben az nevetséges.Nekem nem az anyagi helyzetem miatt van problémám a kormánnyal hanem amiatt amerre tart az ország.Kataszrófális az egészségügy,a közoktatás,infrastruktúrán is lenne mit fejleszteni ,a fizetések meg többnyire nevetségesek.És vérlázító,hogy közben kormányközeli emberek már azt se tudják mire költsék a pénzüket míg az egyszerű emberek alig bírnak megélni.És nem kell a duma,hogy biztos azért mert nem tanultak meg nem akarnak dolgozni meg így meg úgy mert ez hülye duma.Itt már réges régen nem az számít,hogy milyen tanult művelt ember vagy .Termőföldek kiárulásáról már ne is beszéljünk.Egészségügyről csak annyit ,hogy itt se akarjál beteg lenni.Nyugalmi állapotban 140 volt a pulzusom 6 hónapot vártam arra,hogy bejussak a kardiológiára .Gasztroenterológusra 5 hónapot.Szomszédom 3 éve vár a csipő protézisre.Bent feküdtem a kórházban az osztályon legalább 50 beteg feküdt amire jutott két nővér egész nap annyit szaladgáltak ,hogy este 11 órakor tudtak aznap először enni.
Mindent egybevéve én sem a szülőföldem hibáztatom hanem a kedves kormányt az nagy különbség.Mert haza akkor is lesz szerencsére amikor ez a kormány már sehol nem lesz.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#69) dabadab válasza potyautas (#64) üzenetére


dabadab
titán

"Akit idéztél azért tett ezt-azt a hazáért ezen véleménye ellenére. Megtehette volna, hogy bárhol a világon letelepedjen. Az utókor a legnagyobb magyarként emlegeti."

Szerintem azért nincs ennyire jó neve Surányi Miklósnak.

(#68) dogab93: 2014-ben kb. kétmillióan szavaztak rájuk, jóval kevesebben, mint ahogy azt az ember a sokat hangoztatott kétharmad alapján gondolná.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#70) Vakegérke válasza Vladi (#65) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs ezen mit moderálni. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71) potyautas válasza dogab93 (#68) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

"minden hibája ellenére a választható legjobb" Nem a "kedves kormány" idején romlottak el a dolgok. Én Miskolcon élek, de itt nincs panasz az infrastruktúrára. Vannak ugyan még nyomortelepek, de nem az utóbbi 6 évben keletkeztek. Az önkormányzatot ugyan elmarasztalta a strassburgi emberijogi bíróság a felszámolásukra tett lépéseiért, viszont élvezi a lakosság túlnyomó többségének a rokonszenvét. Az ország legkorszerűbb buszflottájának járműveivel járok dolgozni iskola és kórházfelújításokra. Nagyon sok munkahely keletkezett az utóbbi években. Nem mondom, hogy jól van ahogy van, de az irány jó.

Ezzel be is fejeztem a témát.

[ Szerkesztve ]

(#72) dogab93 válasza potyautas (#71) üzenetére


dogab93
tag

Örülök neki,hogy nálatok jól alakulnak a dolgok csak sajnos ez országosan nem mondható el.Bízok benne ,hogy javulni fognak a dolgok.Egyébként a témát ezzel én is befejeztem,eleve nem volt célom politizálásba kezdeni és bárkit is megbántani vagy megszólni.De a véleményem tartom.
További szép napot! :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#73) potyautas válasza dogab93 (#72) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Tiszteletben tartom a véleményedet

(#74) Chaser válasza dogab93 (#72) üzenetére


Chaser
titán

én is befejeztem, nem szeretem a politikát..de az elvakultságot sem :N

potyautas jó látni hogy valahol vannak tökösebb legények is a gáton:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) dogab93 válasza Chaser (#74) üzenetére


dogab93
tag

Nem tartom magam elvakultnak azért mert nekem más a véleményem mint sokaknak és azért mert kiállok a véleményem mellett.Bárcsak mindenki ennyire elvakult lenne.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#76) Chaser válasza dogab93 (#75) üzenetére


Chaser
titán

nem neked szólt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) dogab93 válasza Chaser (#76) üzenetére


dogab93
tag

Akkor nem szóltam bocsi :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#78) parandroid


parandroid
nagyúr

"A hír.
Hírül adta az M1 TV, hogy Svédországból vissza akarnak települni a magyarok. Hogy ez százalékos arányban, vagy számszerűen mit jelent, arról nem volt szó. Vissza akarnak jönni dolgozni, tanulni, nyugdíjasnak, kortól függően."

LOL, ez mi? A kormánypropaganda (köztévé, ROTFL) mindenhol azt nyomja, hogy nyugaton milyen szar, nem lehet megélni, megvetnek, mert bevándorló vagy, ráadásul sok a néger, meg az arab, mindenkit meglopnak, rabolnak, fosztogatnak, megerőszakolják a lányokat/nőket/férfiakat/tengerimalacokat, és akik kimennek, azok is vissza fognak jönni, pont ezért. Emögött annyi van, hogy el kell bizonytalanítani mindenkit, aki esetleg fontolgatja a kitelepülést, mert már így is kezd katasztrofális állapotokhoz vezetni a szakemberhiány, szóval jöhet a zsigeri félelmekre építő kommunikáció. Amióta megy ez a cirkusz, állandóan azt hallom, amikor hazalátogatunk, hogy 'meddig maradtok még?', 'mikor jöttök haza a migránsok elől?', 'tényleg sok az arab, meg a fekete?', 'ugye, hogy mind vadember és csőcselék?', 'rabolnak, fosztogatnak, erőszakolnak felétek, ti nem féltek?'. Kezd borzalmasan fárasztó lenni a dolog, eleinte megköszöntem, hogy helyettem is félnek, utána szoktam mondani, hogy az egész lakásunk tele van migránsokkal, mert mind a négyen azok vagyunk, sőt, még a kutya is.

"Az ok.
A svédek elkényeztetik a migránsokat, így kevesebb pénz jut nekik."

Nem tudom, mit ért elkényeztetés alatt, meg hogy ettől miért jutna bárkinek kevesebb pénz, én nem a frissen érkező menekültek szociális ellátásából szeretnék megélni, hanem a saját magam által elvégzett munkáért kapott bérből. Az meg szerencsére megy. Felsőfokú végzettségem van, sokéves munkatapasztalatom adott területen, ha vannak is nyelvi nehézségeim eleinte (persze, hogy vannak, nem vagyok anyanyelvi nyelvhasználó), nyilván eséllyel indulok a munkaerőpiacon, onnét pedig minden rajtam múlik.

Nem azt mondom, hogy nyugaton kolbászból van a kerítés, dolgozni kell itt is, de ha valaki felkészül, alapfokú nyelvtudása, és piacképes szakmája van, akkor a politikától teljesen független, kényelmes, mindennapi gondoktól mentes életet tud biztosítani a családjának, stabil oktatással, egészségüggyel, és egy 10-20-30 évre tervezhető jövőképpel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az ok.
A svédek elkényeztetik a migránsokat, így kevesebb pénz jut nekik.

Hangosan gondolkodom...
Amikor elhagyták Magyarországot, ők is bevándorlók voltak a svédeknél. Az persze jó volt nekik, most viszont fújnak az újonnan érkezőkre. Ha ők is bevándorlók, milyen jogon neheztelnek az újakra, akik szintén jól akarnak élni?

Leülhetsz egyes!

A magyarok alapvetően nem ölni, erőszakolni, iszlámot terjeszteni mennek Svédországba, hanem munkával többet keresni mint idehaza. Ha ennek a mondatnak a tartalmát felfogtad, kérlek írj egy szösszenetet arról is, hogy:
-Miért Svédország Dél Afrika után a második helyen miért a világ nemi erőszak fővárosa?
-Miként történhet meg, hogy a svéd IKEA-ban ártatlan embereket fejeznek le?
-Miként jöhetett szokásba, hogy "fiatalok" falfirkákon fejvesztés terhe melletti iszlám konvertálásra szólítanak föl?

[ törölve - dabadab ]

[ Módosította: dabadab ]

(#80) Vakegérke válasza joysefke (#79) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a rólam alkotott árnyalt és kulturált véleményed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#81) parandroid válasza joysefke (#79) üzenetére


parandroid
nagyúr

"-Miért Svédország Dél Afrika után a második helyen miért a világ nemi erőszak fővárosa?"

Mert arrafelé szokták jelenteni, ha ilyesmi történik, nem lebeszéli a hatóság az áldozatot, vagy teszi őt magát felelőssé azért, ami történt. Nem Svédországban történik a legtöbb nemi erőszak, hanem ott a legkisebb az elhallgatott nemi erőszakok aránya a megtörtént esetekhez viszonyítva.

"-Miként történhet meg, hogy a svéd IKEA-ban ártatlan embereket fejeznek le?"

Őrültek mindenhol vannak, US-ben pl. tipikusan fehér, középosztálybeli, szélsőséges jobboldali fiatalok hajlamosak fegyveres ámokfutást rendezni. Nem ez volt mellesleg a skandináv országokban sem az elmúlt időszak legnagyobb terrorcselekménye, Breivikről talán hallottál, ő sem kimondottan bevándorló múlttal indult...

A falfirkás fenyegetésről nem tudok, ilyet még nem láttam, biztos nem olvasok eleget kurucinfót. 'Zsidók dögöljenek meg' falfirkát már láttam Németországban, mondjuk pár nap alatt el is tüntették, a graffitik nagyobbik része számomra elég ártatlannak tűnik, mondjuk nem vagyok otthon az urbánus graffiti-szlengben.

p, az agymosott liberális :DDD

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#82) dabadab válasza joysefke (#79) üzenetére


dabadab
titán

"A magyarok alapvetően nem ölni, erőszakolni, iszlámot terjeszteni mennek Svédországba"

Miért, ki meg alapvetően ölni, erőszakolni és iszlámot terjeszteni Svédországba?

"Miért Svédország Dél Afrika után a második helyen miért a világ nemi erőszak fővárosa?"

Ezt a mondatot láthatóan indulatból irtad, mert értelme nincs sok. De egyébként miért?

"-Miként történhet meg, hogy a svéd IKEA-ban ártatlan embereket fejeznek le?"

Nem tudjuk, mert még nem történt ilyen.

Egyébként nagyon szépen felmondtad a szélsőjobbos mitológiát, de saját gondolataid is vannak?

DRM is theft

(#83) Bird válasza joysefke (#79) üzenetére


Bird
addikt

Ez mire volt jó? :U Minek kell így személyeskedni? Simán megérne egy pár órás eltávot a dolog....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#84) parandroid válasza dabadab (#82) üzenetére


parandroid
nagyúr

"-Miként történhet meg, hogy a svéd IKEA-ban ártatlan embereket fejeznek le?"

"Nem tudjuk, mert még nem történt ilyen."

Tavaly volt egy késes támadás egy IKEA áruházban, egy elmebeteg megkéselt két embert egy ott árult konyhakéssel. Történetesen a történet valamennyi szereplője muszlim volt, ha jól rémlik, de az elkövető konkrétan pszichiátriai kezelés alatt állt. Azóta van minden IKEA-ban gyorskötözővel rögzítve, vagy gyárilag szinte bonthatatlanra csomagolva minden konyhakés.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#85) dabadab válasza parandroid (#84) üzenetére


dabadab
titán

Viszont a lefejezéses részlet már csak utólag költődött az esethez, aminek elég könnyű lett volna utánanézni és elég jól mutatja a vagdalkozás megalapozottságát.

DRM is theft

(#86) parandroid válasza dabadab (#85) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ahonnét ő tájékozódik, azok szerint az elkövető valószínűleg még az áldozatok szívét is megette, miközben az iszlámra való áttérésre felszólító falfirkát készített a vérükkel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87) joysefke válasza dabadab (#82) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

"-Miként történhet meg, hogy a svéd IKEA-ban ártatlan embereket fejeznek le?"

Nem tudjuk, mert még nem történt ilyen.

Elég durva gyilkosság történt ott
https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Ikea_stabbing_attack

"Miért Svédország Dél Afrika után a második helyen miért a világ nemi erőszak fővárosa?"

Ezt a mondatot láthatóan indulatból irtad, mert értelme nincs sok. De egyébként miért?

Valóban indulatból írtam, de ez az igazságtartalmán nem változtat. Stockholmban nők hasonló eséllyel válnak nemi erőszak áldozatává, mint fekete Afrika legsötétebb részeiben. Nyilván hatalmas találóskérdés rájönni, hogy mi ennek az oka, de segítek: http://bfy.tw/4le7

"A magyarok alapvetően nem ölni, erőszakolni, iszlámot terjeszteni mennek Svédországba"

Miért, ki meg alapvetően ölni, erőszakolni és iszlámot terjeszteni Svédországba?

Amikor népesség /egyelőre/ kisebbségét bevándorlók követik el a súlyos bűnesetek döntő többségét, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy tulajdonképpen mit is keresnek ott. (Költői kérdés volt)

Egyébként nagyon szépen felmondtad a szélsőjobbos mitológiát, de saját gondolataid is vannak?

A tények makacs dolgok, nincsenek rászorulva a hitünkre, függetlenül attól, ki milyen színű szemüvegen keresztül néz a világra. Azzal hogy engem itt diszkreditálni próbálsz föntiek még rideg tények maradnak, amelyeket nem ártana rendbe tenni...

[ Szerkesztve ]

(#88) dabadab válasza joysefke (#87) üzenetére


dabadab
titán

"Elég durva gyilkosság történt ott"

Igen. Egy őrült megölt két embert, aztán öngyilkosságot próbált meg elkövetni. Ez tényleg baromi tragikus, viszont nem volt lefejezés, másrészt meg ilyen eset Magyarországon is évente több történik, egyetlen esetből messzemenő következtetéseket levonni nem túl okos dolog.

"Valóban indulatból írtam, de ez az igazságtartalmán nem változtat"

Valóban.
Az igazságtartalma ugyanis az, hogy Svédországban a második legmagasabb a bejelentett nemi erőszakok száma - márpedig ez pont olyan műfaj, ahol nagyon-nagy a látencia, vagyis a bejelentések száma meg a valóban elkövetett nemi erőszakok száma között nincs feltétlenül szoros összefüggés. Sőt, a konkrét adatok arra engednek következtetni, hogy Svédországban azért magas a bejelentett esetek száma, mivel ott sokkal inkább bejelentik őket, mint máshol, ráadásul a svéd számítási módszer is elég egyedi és jóval magasabb számokat produkál, mint máshol.

"Nyilván hatalmas találóskérdés rájönni, hogy mi ennek az oka, de segítek: http://bfy.tw/4le7"

Ez egy Google keresés és nem komoly válasz a kérdésemre. Miért nem tudsz rendes választ adni?

"Amikor népesség /egyelőre/ kisebbségét bevándorlók követik el a súlyos bűnesetek döntő többségét, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy tulajdonképpen mit is keresnek ott."

Erről láthatnánk valami megbízható adatot?

"A tények makacs dolgok"

A tények azok igen, de te eddig azért igyekeztél, hogy minél távolabb kerülj tőlük.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#89) joysefke válasza dabadab (#88) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az igazságtartalma ugyanis az, hogy Svédországban a második legmagasabb a bejelentett nemi erőszakok száma - márpedig ez pont olyan műfaj, ahol nagyon-nagy a látencia, vagyis a bejelentések száma meg a valóban elkövetett nemi erőszakok száma között nincs feltétlenül szoros összefüggés. Sőt, a konkrét adatok arra engednek következtetni, hogy Svédországban azért magas a bejelentett esetek száma, mivel ott sokkal inkább bejelentik őket, mint máshol, ráadásul a svéd számítási módszer is elég egyedi és jóval magasabb számokat produkál, mint máshol.

Szerecsent mosdatsz. Nem akarod látni a fától az erdőt, nyomod a süket szöveget...

Mennyire naivnak kell ahhoz lenni, hogy azt gondolja/feltételezze valaki, hogy a svéd nagyvárosok nemi-erőszak nyavalyájának magyarázata csak holmi mérési metodika kérdése és nem a nagyvárosok hatalmas idegen kultúrájú vallású bevándorló tömegeire vezethető vissza.

Németországba (Európába) pontosan ugyanennek a kultúrának a szemete érkezett 2015 második felében és azóta drasztikusan megemelkedett a nemi erőszakok, szexuális támadások száma amit persze amennyire lehetett/lehet próbált/próbál fedni a német vezetés, de sorra buknak ki az extrémebbnél extrémebb esetek.

Nagy Britannia ugyanez.

Tanulság:
Fiatal mulzulmán bevándorlók sokkal nagyobb valószínűséggel követnek el szexuális támadásokat, mint a bennszülött lakosok. ezek ráadásul jóval szervezettebbek és gyakran brutálisabbak mint amit korábban "megszoktunk".

J.

(#90) dabadab válasza joysefke (#89) üzenetére


dabadab
titán

"Szerecsent mosdatsz. Nem akarod látni a fától az erdőt, nyomod a süket szöveget..."

Most akkor döntsük el, hogy a tények azok makacs dolgok-e, vagy olyanok, amiket simán félre lehet söpörni, ha nem illenek bele a prekoncepciókba!

"Mennyire naivnak kell ahhoz lenni, hogy azt gondolja/feltételezze valaki, hogy a svéd nagyvárosok nemi-erőszak nyavalyájának magyarázata csak holmi mérési metodika kérdése"

Mennyire kell elvakultnak lenni ahhoz, hogy valaki egészen komolyan és őszintén elhiggye, hogy tényleg Svédországban a legkomolyabb probléma a nemi erőszak? Nem valami világvégi helyen, ahol alig van közbiztonság vagy ahol emberszámba se veszik a nőket, hanem Svédországban, a világ egyik legbiztonságosabb, a nők jogait leginkább szem előtt tartó országban. Komolyan, te tényleg elhiszed, hogy a svédeknél valóban komolyabb probléma a nemi erőszak, mint akár Magyarországon?... Vagy csak simán felmondod ezt a "rape capital of the world" mantrát (ahol nyilván senki se kérdezi meg még csak azt se, hogy ha a statisztikában a másodikak, akkor miért nem az elsőt nevezik ki ennek, illetve hogy lesz egy országból capital, de ezeken lépjünk is túl), anélkül, hogy komolyan végiggondolnád, hogy mégis mit állítasz?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#91) joysefke válasza dabadab (#90) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Komolyan, te tényleg elhiszed, hogy a svédeknél valóban komolyabb probléma a nemi erőszak, mint akár Magyarországon?

Jó reggelt dabadab, pontosan ezt állítom. Ahelyett, hogy diszkreditálni próbálsz engem, talán az állítások jelentéstartalmával kéne foglalkozni és nem azzal, hogy "vajon tudom-e hogy mit beszélek" illetve hogy "fújom a szélsőjobbos mantrát"...

Sőt azt is állítom, hogy nemi erőszak illetve egyéb erőszakos bűncselekmények tekintetében az Európába beimportált kultúraidegen Észak Afrikai és Közel Keleti csőcselék hiába vannak (jelenleg még) számbeli kisebbségben az őslakosokhoz képest, ők követik el az ilyen bűncselekmények jelentős részét.

Kivettem a hsz-edből azokat a részeket, ahol éppen nem nézel engem hülyének, a többivel mindkettőnk örömére nem kívánok foglalkozni :)

hogy valaki egészen komolyan és őszintén elhiggye, hogy tényleg Svédországban a legkomolyabb probléma a nemi erőszak? Nem valami világvégi helyen, ahol alig van közbiztonság vagy ahol emberszámba se veszik a nőket, hanem Svédországban, a világ egyik legbiztonságosabb, a nők jogait leginkább szem előtt tartó országban. Komolyan, te tényleg elhiszed, hogy a svédeknél valóban komolyabb probléma a nemi erőszak, mint akár Magyarországon?

Az hogy Svédországban az emberek 80%-a messzemenően elismeri és betartja a nők jogait még nem jelenti azt, hogy a maradék 20%-nak egy része nem erőszakolja őket. Ugyanez Angliában, ugyanez most már Németországban. Érdekes módon, ha véletlenül valami csoportosan különös kegyetlenséggel elkövetett erőszak nyilvánosságot kap, akkor azt muzulmánok követték el.

Itt (Angliában) kiderült, hogy éveken keresztül folytatólagosan erőszakoltak fiatal lányokat szervezett módon pakisztáni (muzulmán) bandák. A rendőrség éveken keresztül tudott a dologról, de politikai korrektség és a rasszizmus vádjától való félelem miatt nem cselekedtek, csak annyit, hogy az elkövetők származását próbálták elfedni. Mire kiderült, legalább 1500 gyerek esett áldozatul. http://www.bbc.com/news/uk-england-south-yorkshire-28939089

És hiába kéred, nem fogok tudni "hivatalos" statisztikákat hozni, mert nemcsak hogy nem létezik ilyen, de mind Svédországban mind a többi helyen állami szinten próbálják lehetetlenné tenni, hogy valaki értelmes statisztikákat gyűjtsön ezzel kapcsolatban.

Ennek ellenére ha azt látom, hogy nyugat EU-ban a szőnyeg alá söprés ellenére milyen extrém esetek derülnek ki rendszeresen, illetve megnézve, hogy ezek az emberek milyen kultúrát hoztak magukkal otthonról, akkor onnan már nem kell sok ész hogy levonjam a megfelelő következtetéseket.

J.

(#92) dabadab válasza joysefke (#91) üzenetére


dabadab
titán

"Jó reggelt dabadab, pontosan ezt állítom"

Hát, akkor ehhez tényleg nem tudok mit hozzászólni.
Ha szerinted Svédországban az X százalék bevándorló több nemi erőszakot követ el, miközben a rendőrség komolyan lecsap az ilyen ügyekre, mint otthon, ahol 100%-ban vannak és a rendőrségig tipikusan el se kerülnek az ilyen ügyek, vagy ha mégis, akkor nem veszik komolyan (és persze nincs semmi adatot, amivel ezt komolyan alátámaszthatnád), akkor az azt jelenti, hogy a mitológiát a valóság elé helyezed.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#93) joysefke válasza dabadab (#92) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha szerinted Svédországban az X százalék bevándorló több nemi erőszakot követ el, miközben a rendőrség komolyan lecsap az ilyen ügyekre, mint otthon, ahol 100%-ban vannak és a rendőrségig tipikusan el se kerülnek az ilyen ügyek

1,
A rendőrség nem csap le komolyan ezekre az ügyekre, sem Svédországban, sem Angliában (lásd link) sem Németországban...

2,
Otthon más körülmények közé vannak szorítva:
-Arrafelé az isten háta mögötti muzulmán területeken ahonnan ezek jöttek nem töketlen rendőrség meg "két nap múlva szabad vagy" bíróság tartja fent a rendet, hanem családi klánok és a vérbosszú intézménye.

Ha valami suhanc megbecstelenít egy muzulmán nőt, aki tartozik valahova, az _komoly_ megtorlásra számíthat, nem egy kis ejnye-bejnyére...

-Eleve nem fedetlen karú-lábú nőket lehet az utcán látni -> kisebb a kísértés

-Nők arrafelé nemigen sétálnak egyedül, nem tartózkodhatnak idegen férfi társaságában etc, vagy otthon ülnek, vagy van kísérőjük -> hiányzó alkalom

-Hitük, "kultúrájuk" megkülönbözteti a mohamedán asszonyokat a hitetlen hajadonoktól. Az utóbbit megerőszakolni náluk nem komoly erkölcsi vétség. -> muzulmán nők más kaszt mint a keresztény nők.

[ Szerkesztve ]

(#94) Eastman válasza joysefke (#93) üzenetére


Eastman
őstag

Furcsa, hogy nem érti.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#95) dabadab válasza joysefke (#93) üzenetére


dabadab
titán

Persze, persze.
Jézusom.

DRM is theft

(#96) Bird


Bird
addikt

Most őszintén van ennek a szenvedésnek bármi értelme?! :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#97) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Haza csak egy van.

Való igaz. De nem mindegy, ki hol érzi magát otthon. Abban egyetértek, hogy sokan csalódnak, mikor kiköltöznek, de szégyellik bevallani. Ez valami olyasmi lehet, mint mikor megveszed az áhított terméket (kocsit, akármit), majd rájössz, hogy mégsem olyan tökéletes, és akkor nekiállsz racionalizálni, hogy az tkp. mért is annyira jó, és hogy a hibák azok mellékesek.

Az M1 (és a többi média) híreit érdemes jó adag szkepticizmussal és távolságtartással kezelni.

x gon' give it to ya

(#98) snecy20


snecy20
veterán

A csökkenő svéd életszínvonal is csak kb. 6x jobb mint egy virágzó Magyarország...Szóval nem értem a hazaköltözési szándékot, erre hivatkozni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99) joysefke válasza dabadab (#95) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

(1)
Nézd, hoztam példát szervezetten, folytatólagosan kislányok ellen muzulmán bandák által elkövetett nemi erőszakokra. Legalább 1500 gyermek esett áldozatul, miközben a hatóságok tétlenségükkel, tenni nem akarásukkal aszisztáltak.
Volt korábban ott ilyen mértékű és horderejű eset? Nem.

(2)
Azt hogy Németországban mi történt/történik az elmúlt hónapokban, az szerintem elég jól kezd eljutni az egyszerű viszonylag tájékozatlan emberekhez is. Nem kell magyarázni, hogy kik okozzák ott ezt a (2. VH vége óta) példátlan nők ellen elkövetett erőszakhullámot.

(3)
Svédországot nem véletlenül hívják a világ nem erőszak fővárosának. Persze igaz, hogy S.o. az ország és nem város, igaz, hogy statisztika alapján "csak" a második helyen van és nyilván vannak még polgárháborús afrikai országok, ahol ha hasonló metodikával mérnék éppen elképzelhető hogy magasabb értéket kapnának, DE ez nem jelenti azt, hogy a nemi erőszak Svédországban nem egy óriási probléma, amit szőnyeg alá lehetne azzal söpörni, hogy "más metodika alapján mérnek".

Hogy a Te szavaiddal éljek "Mennyire kell elvakultnak lenni ahhoz, hogy valaki egészen komolyan és őszintén elhiggye", hogy ha egy ország kinevezi magát a világ nemi erőszak fővárosának, az biztosan csak a mérési metodika eltérő volta miatt történik, és nem azért, mert ténylegesen baj van?

Mindezt úgy, hogy az utóbbi négy évtizedben a közel keleti / Afrikai térségből való bevándorlásnak hála a svéd populáció több mint 1/5 része direkt bevándorló, vagy a szülei azok. Olyan bevándorlókról beszélünk, amelyek többsége olyan vallást gyakorol (iszlám) amely az alapvető európai szabadságjogokkal és kultúrával ellentétes tanításokat hordoz.

De biztos csak a mérési metodikával van gond...
Ja és ezt valóban jól mondtad:
Most akkor döntsük el, hogy a tények azok makacs dolgok-e, vagy olyanok, amiket simán félre lehet söpörni, ha nem illenek bele a prekoncepciókba! ;)

[ Szerkesztve ]

(#100) parandroid válasza joysefke (#99) üzenetére


parandroid
nagyúr

(1)

A példádban szegény sorban élő fiatal- és kiskorú lányokat zsákmányolt ki szexuálisan egy bűnszövetkezet. Ezért nem kell muszlimnak lenni, elég ha megnézed, hogyan kerül a 'friss hús' a ny-eui bordélyokba. KOmplett iparág épül rá, hogy intézetből szöktetett, vagy a családjuk által kvázi eladott kiskorú- és fiatalkorú lányok (és fiúk) százait 'foglalkoztatják' szervezett bűnözői csoportok. Jöhet persze az obligát cigányozás, de az igazság az, hogy ehhez egyszerűen szegénynek és aluliskolázottnak kell lenni, hogy valakit beszippantson egy ilyen, nem cigánynak.

(2)

Németországban a felkapott (és valóban felháborító) kölni esetben egyetlen nemi erőszak történt, az összes többi ügy rablás, vagy szexuális zaklatás volt. És igen, valóban mindenki felkapta a fejét, oda is figyelnek erre ezentúl, abban biztos lehetsz. Nem mellesleg egy tetszőleges nyugat-balkáni szórakozóhelyen, ahol muszlimok meg sem fordulnak, ilyen eseteket még csak nem is jelentenek, annyira mindennapos, hogy egy vonzó, és alulöltözött fiatal hölgyet összetapogatnak. Sajnos ugyanez igaz a tömegközlekedésre is, ezért még csak nem is kell éjszakai mulatókba járni. Volt ennek kapcsán elég cikk, amiben megkérdeztek fiatal lányokat / nőket, hogy fordult-e már elő velük hasonló eset, és megdöbbentő a tanulság, hogy szinte keresve sem lehet olyat találni, aki még nem élte ezt át.

(3)

És végül ehhez a ponthoz, ami amúgy úgy általában is igaz, hogy a probléma ott kezdődik nálad, hogy minden muszlimnál alapvetésnek veszed, hogy lopni, rabolni, ölni, erőszakot tenni akar, holott az iszlám, mint vallás, ezt ugyanúgy elítéli, mint a kereszténység. Ez nem vallás, még csak nem is származás kérdése. Tény, hogy létezik a kultúrsokk jelensége, egészséges, kiegyensúlyozott ember számára ezen felülemelkedni nem egy nagy kaland, milliók vannak túl rajta, meglehetősen jó arányban sikerül is. Szociopata idióták minden társadalomban vannak, egyszerű rendészeti kérdés ezeket megtalálni, és a többieket megvédeni tőlük, nem kell ehhez fajelmélet.

De most már lassan tényleg fejezzük be, mert már kezd kényelmetlen lenni a zabszem a seggemben, annyira rettegek, hogy mit fog velem kezdeni a marokkói bácsika a hetedikről, ha legközelebb beszállok mellé a liftbe, és a végén még kénytelen leszek emiatt visszaköltözni Mo-ra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.