Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nem_tom


nem_tom
őstag

Gyógyulj meg, nehogy rosszul süljön el a dolog!

(#52) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Igyekszem, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53) Eastman


Eastman
őstag

Mik a hírek?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#54) Vakegérke válasza Eastman (#53) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jólesik az érdeklődésed, köszönöm. :)

Szerdán akasztják rám a műszert, csütörtökön szedik le. Pénteken megyek a házidokihoz. Elcseszett hetem lesz.
Egyébként érdekes a dolog. 140-150 közt mérek rendszeresen, de volt két napom, amikor 130 körüli volt az érték. Fene se tudja, talán a fáradtságtól is függ, vagy a szokásos zaklatottságtól.

Azt hiszem, venni fogok fokhagyma kapszulát. Már csak az a kérdés, hogy milyent. Általában százas kiszerelés, és van 1.300-ért, de 5.000 körül is. Most legyek okos.
Ami még elgondolkodtat, hogy 1.000 mg-os kapszulák. Szerintem ez egy gramm fokhagyma. Elég ez valamire?

Minden jótanácsot hálával fogadok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55) venember83


venember83
nagyúr

Tanáccsal nem szolgálhatok, de kíváncsi vagyok, mi lett a házidokival való csevegés eredménye a műszeres mérést követően.

(#56) Dany007 válasza Vakegérke (#54) üzenetére


Dany007
veterán

Engem is érdekelne az eredmény.
Én egyszerű sima nyers fokhagymát szoktam enni. 1-2 gerezddel :) Egyrészt szeretem az ízét, másrészt meg jót tesz ugye a vérnyomásnak.
Nekem 140-145 körül szokott lenni. A többi érték normális.
Nem is értem pont te, mért költenél fokhagymakapszulára, amikor sokkal egyszerűbb és olcsóbb venni egy adag igazi fokhagymát és azt enni :)

(#57) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az érdeklődést. :)

Mára tisztázódtak a dolgok.
Tegnap leszedték a műszert rólam, megkaptam a két oldalas elemzést, hogy menjek a dokimhoz vele.
Reggel voltam, más helyettesítette. Sebaj, mért ő is egyet, magas ez, kérem. Én meg alacsony vagyok, jó az egyensúly. Mától napi két bogyó az adag, következő csütörtökön pedig újabb mérés, aztán majd meglátjuk.
A lényeg az, hogy kaptam egy papírt az üzemorvosnak címezve, mely szerint beállítás alatt állok. Remélem ez elég lesz, hogy ráírja a papíromra: alkalmas. Hétfőn kiderül.

Ami a 24 órás grafikont illeti, tanulságos. A két szélén csúcspont 180-nal, tehát egyértelmű a dokiktól és kezeléstől való majrézásom. Van ám egy harmadik csúcs is, méghozzá 13 óra 20 perckor. Akkor értem be a dolgozómba. Délután fél ötig 150 körül, utána 140 körül volt a vérnyomásom. Ahogy a górék hazamentek, csökkent. Lefekvés után szépen határértékeken belül maradt.
Részemről úgy értékelem a dolgot, hogy ha nincs bosszantó, vagy lélekbe maró dolog az életemben, akkor semmi bajom.

Majd referálok még, ha újra letaperol a hallgatókájával az üzemdoki néni. :)

Megrendeltem 100 darab fokhagyma-kakukkfű kapszulát. Csupán 5.430Ft, szinte ajándék.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) Dany007 válasza Vakegérke (#57) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, azért az a 180 elég durva.
De végülis ennyi idősen - már elnézést :) - egy kis magas vérnyomás még nem vészes. Amíg mindezt napi 1-2 bogyóval meg lehet oldani, addig szerintem nincs gond.
Mindkét nagyszülőm magas vérnyomásos már évtizedek óta. Szedik a gyógyszert és nagyjából ennyi :)
Aztán reméljük ha nyugdíjba mész csökken majd szépen és helyreáll. :)

(#59) Vakegérke válasza Dany007 (#58) üzenetére


Vakegérke
veterán

Zaklatott életmód, stressz, munkahelyi problémák.
Ha nyugdíjba megyek, mindez megszűnik. Majd szédelegni fogok az alacsony vérnyomásom miatt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"A lényeg az, hogy kaptam egy papírt az üzemorvosnak címezve, mely szerint beállítás alatt állok. Remélem ez elég lesz, hogy ráírja a papíromra: alkalmas."

Elég volt. :K
Felcaplattam a doki nénihez. Épp akkor jött tőle ki valaki, másik valaki meg be. Én csüccs, vártam. Három perc nem kellett, másik valaki jött kifelé.
- Csókolom, jöhetek?
- Tessék csak.
- Köszönöm szépen, tessék a papírusz. Kezelés, beállítás alatt vagyok ám.
Mosolygósan olvasta a doki néni az üzenetet, aztán szó nélkül aláírta, hogy alkalmas vagyok. Hurrááá!
Nos, neveltetésemből adódóan udvariasan megköszöntem, hogy törődött velem, és elküldött a bánatos... ja, nem oda. A házidokihoz. Vééégre egy hálás beteg, mondta ő, mire 168 centim teljes tekintélyével, tréfás szigorral a szememben, határozott hangon közöltem vele, hogy nem vagyok beteg. Jó, tévedtem, páciens, mondta ő, és ebben ki is egyeztünk.
Kedélyesen elbeszélgettünk még vagy tíz percet, üres volt a váró. Elköszöntem megköszönvén mindent, és leadtam kedvenc főnöknőmnek az igazolást, hogy alkalmas vagyok, és azonos önmagammal.

Jövőre nyugdíj, legalábbis remélem. Annyi rémhír terjeng, senki nem tud biztosat. Egyesek szerint melóznom kell 62 éves koromig. Remélem, nem nekik van igazuk. 45 ledolgozott év hadd legyen már elég, könyörgöm...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) Samus


Samus
addikt

Utálom ezt a vérnyomásos gyógyszert. Nekem is szednem kell, de néha kikészít, szédelgek tőle. Azt hiszem ha elfogy, visszamegyek a belgyógyászatra, és közlöm a doktornővel, hogy nem tartok igényt a gyógyszerekre. Voltam vérvételen, ultrahangon, EKG-n. Utóbbi kivételével mindenhol volt egy pici probléma. Májam picit zsíros, ez látszik a vérképen is, meg úgy egyébként a testalkatomon is. Le kell fogynom, röviden ez a diagnózis...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#62) Vakegérke válasza Samus (#61) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én például most szédelgek. Biztos van szerepe a gyógyszernek is benne, de éjszakás voltam, így érthető a dolog.

Sok sikert a fogyihoz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63) Samus válasza Vakegérke (#62) üzenetére


Samus
addikt

Szitán éjszakás voltam/vagyok (még holnap, eh...). Most már úgy, ahogy jobb, de még jobban frontérzékeny lettem...a fogyás...nehéz dolog, ha az ember jó étvágyú...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64) Vakegérke válasza Samus (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kaja megválasztása is lehet a siker kulcsa. Sárgarépából például ehetsz kilószám, és még a látásodnak is jót tesz. Én még nem láttam szemüveges nyulat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65) finest válasza Vakegérke (#49) üzenetére


finest
őstag

Remélem, azóta rendbe jött!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#66) Vakegérke válasza finest (#65) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm érdeklődésed, igen. 130 közeli értékeket mérek, és mivel már nincs miért izgulnom, lesz ez még barátságosabb is. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) donjohnson válasza Vakegérke (#66) üzenetére


donjohnson
addikt

ezek szerint elérkezett a várva várt nyugdíjaskor? :))

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#68) Vakegérke válasza donjohnson (#67) üzenetére


Vakegérke
veterán

Augusztus 22-én 13 óra 40-kor megszabadultam a béklyótól, amelyet a kötöttségek, buta, akarnok, zsarnok kisfőnökök raktak rám.

Szabad vagyok. Ami pedig a vérnyomásomat illeti, 130-as értékeket mérek, bár szedek rá bogyót.
Időbe telt, míg magas lett, időbe telik, míg eldobhatom a bogyókat. De az is meglesz. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#69) donjohnson válasza Vakegérke (#68) üzenetére


donjohnson
addikt

örülök, hogy jóra fordultak a dolgaid.
és gratulálok a ledolgozott éveidhez, szép teljesítmény. ;)
ami pedig a bogyókat illeti: legyen úgy, és további jó pihenést, szép nyugdíjas éveket, évtizedeket!

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#70) Vakegérke válasza donjohnson (#69) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71) Gebriel válasza Vakegérke (#68) üzenetére


Gebriel
veterán

Időbe telt, míg magas lett, időbe telik, míg eldobhatom a bogyókat. De az is meglesz.

Nem akarok teljes prédikációba bele menni de...
Azok a készítmények amiket szedsz, semmilyen idő nem segít abba, hogy Te azokat eldobd. Sőt!!!!!!
Az első, hogy a vérnyomás gyógyszer nem gyógyít hanem tünetmentesít így azt életed végéig szedned kellene.
A második mint minden kemikáliának, gyógyszernek vannak mellékhatásai..
Gondolom napi 1-2 szem gyógyszert szedsz,(ha többet még rosszabb) egy év 365nap x2/db bogyó 730db egy éveben, x5év- 3650db
Na ennyi db bogyó után tuti jelentkezni fognak a mellékhatások ami újabb betegség formájában jelenik meg amire majd kapsz újabb gyógyszereket és akkor már hatványozódik a dolog és így lesz 2 db gyógyszerből a végén 11db és a nyugdíjad 10-20% a gyógyszertárban hagyod a bogyók megvásárlására.

Inkább figyelj oda, hogy tisztított vizet igyál és nap 2-3 litert.
100-200.000ft már elég jó víztisztítókat lehet kapni, hidd el megéri, ha ásványvizet iszol akkor pláne.
Tornázz napi 15-30 percet korodnak megfelelően.
Kerüld a túl zsíros ételeket, ha még is eszel akkor mozog d le.
Ne idegeskedj.
Öregeink szerint napi egy kupica házi pálinka jót tesz az egészségének.
Érmegnyitó hatása van
Ha ezeket betartod előbb hagyhatod el azokat a gyógyszereket.
Sok egészséget neked!

[ Szerkesztve ]

(#72) Vakegérke válasza Gebriel (#71) üzenetére


Vakegérke
veterán

Magvasan szóltál, köszönöm. :)

Nos igen, napi két bogyó az adag. Amprilan a neve, reggel 5mg-os, este 2,5-ös. Az ára nem vészes, három havi tétel valahol 1.000 Forint körül van, nem tudom pontosan.
A jó kis pálesz biztos jobban esne, csak drága.

Törvényszerű, hogy apránként megnyugszom. Idő kell, hogy még az emléke is elhalványuljon a cseszegetéseknek, kicsinyes bunkóságoknak.

Köszönöm értékes tanácsaidat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#73) Expulso


Expulso
tag

ne haragudj meg érte, de én annyira jót nevettem miután elolvastam a paródiát..
:DDD már szinte magamra is vettem

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#74) Vakegérke válasza Expulso (#73) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már hogy a csudába haragudnék? :N

Amikor írtam, nem volt teljesen őszinte a mosolyom, hiszen szó szerint a foglalkoztatásom forgott kockán.
Ma már tiszta szívvel tudok nevetni, hiszen öt nap múlva lesz fél éve, hogy nincsenek főnökeim, nem parancsol senki. Ami pedig a vérnyomásomat illeti, apránként csökkenget.

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.