Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Cyberneko válasza Glenda (#146) üzenetére


Cyberneko
tag

Csak hogy szigoran a temanal maradjak:
"Tehát ha október elsejétől törvénysértő lenne a robotmacskaavatar, akkor te ma bűnöző lennél? Nem hinném."
Egyreszt, az K-9 a Doctor Who-bol, masreszt, ha hoznanak egy torvenyt, hogy tiltott onkenyuralmi jelvennye nyilvantottak K-9-et is, akkor jah, a nyilvanitas utan torvenytelen lenne. De!
Rajta allna, hogy tesz magasrol a torvenyre, vagy lecsereli az avatarjat.

(#202) mr_ricsi válasza Воланд (#181) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"nincs ilyen - exif adatok gyujtese, tovabbadasa harmadik felnek - az eulaban, ezt csak te magyarazod bele. vilagosan le van irva, hogy pl helyadatokat hogyan gyujt az ms es azt hogyan ossza meg harmadik fellel. es az eula amugy sem irja felul a torvenyeket."
Ha a Windows Képnézegetője kap valami webes funkciót, akkor az M$ értelmezése szerint szolgáltatásnak minősül, és joga lesz adatokat gyűjteni. Pont ugyanúgy mint az androidos Zseblámpa app, ami telepítéskor mindenhez hozzáférést kér, de csak hónapokkal később érkező frissítés után kezd adatokat lopni, amikor már mindenféle vizsgálat becsületes alkalmazásnak minősítette.

(#182) "a szerkesztesre: a kulonbozo szolgaltatasok letiltogatasa, meg kulonbozo okositok hasznalata elott mondjuk nem artana megnezni, hogy metered connection eseteben mennyi adatot kuld a rendszer."
A onedrive gond nélkül frissítette magát, és a reklámcsempék is frissültek. 8MB-ot forgalmazott 1 óra alatt. Nagyon úgy néz ki, hogy a metered beállítás csak a win és driver frissítéseket állítja le, de az M$ telepítésű progikra nem hat.

"nem, nem kuldi el a felvett hangokat, ha nem hasznalod a cortanat."
Telepítés előtt és után mindent tiltottam az Adatbiztonságban. Ezután megadtam a Wifi jelszót. A Netre kapcsolódás után megjelent néhány új engedélyezett szoftver az Adatbiztonságban, például bekapcsolt állapotban a Diktáló.

Aztán: Telepítéskor mindent letiltottam, majd telepítés után az Adatbiztonságban is. Aztán egy drivertelepítés után nem indult. Javítással újra kellett telepítenem. A javító telepítés során nem lehetett semmiféle adatvédelmi beállításhoz hozzáférni, de szinte az összes biztonsági beállítást visszatette "megengedőre". A telepítés tehát működő netkapcsolat mellett, teljesen megengedő beállításokkal ment le, hiába tiltottam meg korábban mindent.

Aztán: Miért jelent meg 1 hónapja a w10 telemetria a w7-ben is? És valamelyik frissítés miért állította be, hogy részt kívánok venni a felhasználói élmény fokozása programban, amit én telepítéskor letiltottam? A W7 támogatása nemsokára megszűnik, új funkció nem kerül bele. Milyen élményfokozás céljára gyűjtötték a használati adataimat?

Aztán: Egy fotó megnyitásakor hogyan keletkezik 10kB körüli adat? A nyitott kép mérete, felbontása, kódolása, tartalmazott-e színprofilt, melyik progi nyitotta meg, és mennyi idő alatt jelenítette meg a w10, ez mindössze néhány byte-nyi statisztikai adat. A 10 kB 5-6 gépelt oldal. Ennyit nem jelentettek annak idején egy egész Beatrice koncertről sem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#203) Glenda válasza mr_ricsi (#202) üzenetére


Glenda
addikt

Ez nem védhető tovább, el kell ismerni, a microsoft mindenkiről összegyűjt minden információt, aztán az alkalmazottak barchobáznak ezekkel, szigorúan a szabadidejükben. Hogy ez miért kell?

Egyszerű. A gyíkemberek tudni akarnak rólad mindent. És mind a 7 mld emberről el is olvasnak mindent. Mindegyik gyíkember.

Na ezért.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#204) Apollyon válasza Glenda (#203) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem csak ms, hanem kugli meg barátai is.
Adatot gyűjteni nyilván csak gyíkemberek tudnak, egyébként semmi máshoz nem jó a te tudásod szerint. Bráfó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#205) BoB válasza Apollyon (#151) üzenetére


BoB
veterán

Telemetria: görög eredetű kifejezés, melyet napjainkban divatkifejezésként, az adatgyűjtés elbagatellizására valamint az azt bírálók lerázására használnak.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#206) Glenda válasza Apollyon (#204) üzenetére


Glenda
addikt

Igazából mindenki gyűjt valamennyi adatot, csak RMS meg a gombaszakköre nem. Igazából a mai világban ez ellen tenni nem lehet. A kérdés az, hogy mit és mire használják fel. Ez a Windows EULA-ban szépen definiálva van, csak 150 hozzábeszólás alatt se sikerült wolandnak megértetni veletek.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#207) Apollyon válasza Glenda (#206) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából woland-nek meg neked nem sikerült megértenetek, hogy azon felül hogy amit a ms csinál nem csak törvénytelen, hanem etikátlan is.

#205: Köszi bob a kiegészítést :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#208) bambano válasza Glenda (#206) üzenetére


bambano
titán

ezzel szemben a valódi helyzet az, hogy woland nem értette meg, hogy az ms nemcsak a törvényeket szegi meg, hanem a saját eula-ját is.

"Igazából a mai világban ez ellen tenni nem lehet.": de, lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#209) mr_ricsi válasza Glenda (#203) üzenetére


mr_ricsi
veterán

[link]

(#206):
Az M$ Adatvédelmi Nyilatkozata -amiben le van írva, hogy milyen adatokat gyűjtenek, és azokat mire használják fel, és nem az EULA tartalmazza mindezeket- legutóbb ezév júliusában változott meg. Nekem erről nem szóltak. 2010-ben -amikor a w7-esemet telepítettem- elfogadtam az akkori változatát, de azóta az M$ egyszer sem jelezte, hogy módosult. Márpedig ha egyoldalúan bármikor módosíthatja, akkor a benne leírtak nem adnak garanciát semmire. Jelenleg még csak gyűjtik az adataimat, aztán később majd módosítják az ANy-ot, és már szabadon értékesíthetik is azokat.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#210) Glenda válasza bambano (#208) üzenetére


Glenda
addikt

Volt. Egy évig, a stable túl régi, a testing-sid kombó túl instabil. Néha volt olyan, hogy a zenelejátszó (exhale?) két napig segfaultolt indulásnál. És sokszor volt dependency conflict.

Backports jó irány, de sokat kell vele szenvedni.
Meg ők tényleg túlzásbaviszik az open filozófiát. Régen nem volt mp3 lejátszás, mert az Államokban a kodeket nem töltheted le csak úgy, úgyhogy nem rakták bele. Explicit ha hozzáadtad a nonfree repót, na akkor lehetett.

Ennyi szenvedést nem ér meg egy rendszer. Meg az nVidia driverekkel állandóan szopás volt. Kernelmodult forgatni, headert leszedni előtte. Öreg vagyok én már ehhez.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#211) Apollyon válasza Glenda (#210) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A mai verziók már nagyon rég nem ilyenek. Működik out-of-the box, tehát hálózat, office, media stb., a driverek benne vannak a kernelben. Backports-val egyáltalán nem kell szenvedni, bekapcs és kész, nem kell vele többet foglalkozni. A böngésző pedig enélkül is mindig updated.

A rendszert egyszer fel kell telepíteni, és utána szintén soha többé nem kell vele foglalkozni, túléli a hardvert. A stable debian ma már szinte unalmasnak is mondható, mert semmi baj nem lesz vele ;D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#212) Glenda válasza Apollyon (#211) üzenetére


Glenda
addikt

A prop nV driver szerintem soha nem lesz Debianban, pont mivel nonfree. A vesa képes driver meg annyit is ér. A többi driver régen is megvolt, kivéve a wifi, ahho kellett ndiswrapperezni.

A backports a programok miatt kellett, a stable túl stabil volt (2-3 évente jött ki új, fél évvel a megjelenés előtt fagyasztották a csomagokat).

Experimental is volt egy ideig, csak már nem emlékszem mire. Szerintem a KDE4-hez kellett, de az sem volt hosszú életű, xfce-t használtam meg sok terminalt :)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#213) bambano válasza Glenda (#212) üzenetére


bambano
titán

jaja, tényleg nem lesz soha, mert ezer éve benne van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#214) bambano válasza Glenda (#146) üzenetére


bambano
titán

"Tehát ha október elsejétől törvénysértő lenne a robotmacskaavatar, akkor te ma bűnöző lennél?": még nem lett kimondva: kutya! nem macska! :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#215) Glenda válasza bambano (#213) üzenetére


Glenda
addikt

Feltétlezem ez vagy valamelyik barátja az, nonfree, viszont benne van. Régen explicit kellett bekapcsolni a nonfree repót, most nem tudom hogy van. Mindenesetre valóban nagy segítség, hogy nem kell kernel headerrel forgatni a modult.

Ezer éve biztos nincs, akkor még csak a vacak openszorsz driver volt, aminél a vesa is többet ért :P

Amúgy tudom hogy K9, csak érdekesebb robotmacskázni ;]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#216) bambano


bambano
titán

[link] letöltik a gépedre a w10-et, ha akarod, ha nem... nem erőszak a disznótor, vagy mégis?

komolyan, ez már annyira nevetséges, egy magát minimálisan is komolynak tartó cég nem lehet ennyire pofátlan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#217) t72killer válasza bambano (#216) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y Komoly, ezek nagyon nyomulnak, ki akarják irtani a win7-8at.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#218) emvy válasza Apollyon (#211) üzenetére


emvy
nagyúr

Komolyan erdekel, hogy 2015 kozepen milyen laptopot tudnal mutatni, ami 4K kulso kijelzoket gond nelkul elvisz, legalabb 3 orat megy akkurol es van jo Linux-tamogatasa. En ilyet kerestem, de nem talaltam. (A mostani Zbook G2-m hibrid videojat ugy lehet hasznalni Linuxon, hogy rebootolni kell, ha at akarsz valtani diszkretrol integraltra, vagy viszont. A sima Inteles gepek 4K kulso kijelzoket nem tamogatnak jol (csak MST-n keresztul, stb.), allandoan diszkretet hasznalni meg teljesen gaz.

Ezt a felhasznalast (nagy felbontasu multi-monitor, dokkolo, etc.) elsosorban a Windows tamogatja jol, az OSX szo-szo, a Linu meg sajnos nem nagyon. Pedig tenyleg kerestem, mert Dockert kenyelmesebb nativan hasznalni, mint VM-ben.

while (!sleep) sheep++;

(#219) t72killer válasza emvy (#218) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Broadwellel elvileg megy.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#220) bambano válasza emvy (#218) üzenetére


bambano
titán

fotosopolni csak 4k-n lehet? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#221) emvy válasza t72killer (#219) üzenetére


emvy
nagyúr

Gyakorlatilag meg nem..., ill csak 30 Hz-en.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#222) Apollyon válasza bambano (#216) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hehe, az aztán kemény. Már csak az a kérdés, mi jöhet még ezek után?

#218: Komolyan nem érdekel a 4K kijelző miatti szellemi nyomor.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#223) emvy válasza Apollyon (#222) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen szellemi nyomorra gondolsz?

while (!sleep) sheep++;

(#224) BoB válasza emvy (#218) üzenetére


BoB
veterán

Galago Ultrapro

Speckón linux rendszereknek építve.

Nincs diszkrét VGA, ellenben van iris PRO 5200: 3840x2160@60Hz

Az üzemidő 4 óra a cég szerint.

2014 közepe óta van.

Nemsokára frissül skylake-re.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#225) emvy válasza BoB (#224) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, ezt neztem meg anno szemelyesen is, van par problema van vele:
- maga a hardver (megepites) egy hulladek, egy szar (mar bocsanat), Clevo barebone alapokon
- Ubuntu 14.04-en kb. mukodik, bar a tesztek szerint tele van stabilitasi problemaval
- aztan az elso dist-upgrade-nel megfekszik...

while (!sleep) sheep++;

(#226) pushalias válasza bambano (#44) üzenetére


pushalias
addikt

"az internetes szabványokat tilos átírni"

no, ha ugye az rfc-kre gondolunk, azok pont azért rfc-k, mert afféle kváziszabványként működnek. a pop3 hármasa és az imap4 négyese, azok bizony verziószámok.

talán ennyit akkor az átírhatatlan szabványokról.

Honor 9 / HP 8470P

(#227) pushalias válasza #65675776 (#67) üzenetére


pushalias
addikt

"Szerveren egyértelműen jobb a linux, ezt nem vitatom."

egy picit lassítsunk szerintem. a kérdés ugyanis az, hogy melyik piacon. na ja, a webszervereknél az ingyenes (na jó, a supportért fizetni kell) Debianra telepített ingyenes (na jó, a supportért fizetni kell) Apache2/nginx/bármi, a PHP ingyenes (na jó, a supportért fizetni kell, és nem nekünk, mert mi annyira teszünk az egészre) és végül MySQL ingyenes (na jó, a supportért fizetni kell, sőt, ha üzleti célokkal tolod, akkor maga a szoftver is pénzbe kerül), és akkor egyszer csak jön az érzés, hogy rendben, ingyenes, csak ha akarsz bármi pluszt, akkor meg mégse. ha elég neked egy ssh kliens ahhoz, hogy kézzel finomhangolj dolgokat, akkor ez a te rendszered. ha valami fújvindózos alapfunkció kell, akkor meg bocs, fizess érte. mielőtt nekem esel, a winmagazin linuxos vps-en van, és nekem az úgy jó.

a vállalati szervereknél éppen fordítva, a microsofté a piac majdnem 80 százaléka. és én még nem láttam olyan linuxos AD DC-t, ami a masterről levezényli a teljes hálózat összes szerverét a szolgáltatások telepítésétől a "na, ilyen beállítás nekem eszembe sem jutott volna" típusú beállítások magától értetődő kezeléséig bezárólag. természetesen ingyen és bérmentve.

ez ugyanolyan, mint amikor mindenki hételi az ms officét, de azért csak lewarezolja az nkórról, és valahogy mindig megéri átverni az aktiválási procedúrát. Ha az Office/Windows nem lenne sztártermék, nem azt akarná a többség, akkor nem akarnák azt a legtöbben hekkelni.

ezt a fél mondatot leszámítva viszont mindenben egyetértek veled.

Honor 9 / HP 8470P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.