Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) H.Istvan25 válasza hcl (#92) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ja, hát könnyen beszélnek akik megkapják apucitól a több százezres gépet a friss vindózzal :D

Huawei Mate 9

(#102) Lenry válasza #51736960 (#29) üzenetére


Lenry
félisten

egyszerű, mert 15 éve nézed
gyors, mert 15 évvel ezelőtti gépekre fejlesztették
áttekinthetőnek hiszed, mert 15 éve nézed
nem kis erőforrásigényű, a 15 évvel ezelőtt átlaggépnek erős volt. egy Core 2, 2GB RAM-mal már elég neki, de 15 éve ez még bőven az atomreaktor kategória volt

hogy az XP start menüje meg jó, az ne is haragudj meg, de vicc. ömlesztve elég vágja az összes programod, tényleg kurvajó.
a Vista legnagyobb újítása volt, hogy nyomsz egy Start gombot, bepötyögöd a keresendő program első pár betűjét és ott van.
ha ez szerinted használhatatlan, akkor valamit nálad nagyon rosszul kötöttek be

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#103) hcl válasza Lenry (#102) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt valahogy mindig elfelejtik. Azt is, hogy a windózt azért "tudják kezelni" (már aki) mert amióta gépe van, azt használ. Megszokta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#104) Lenry válasza hcl (#103) üzenetére


Lenry
félisten

Számomra egyébként is mindig meglepő, amikor egy tech oldalon egy tech-beállítottságú közönség nekiáll sírni, hogy régen minden jobb volt. Nyugdíjasoktól megszoktam már ezt, de hogy pont azok, akik állítólag a legnyitottabbak az újdonságokra, tőlük kelljen azt olvasnom, hogy az XP az operációs rendszerek csúcsa, meg hogy ők még mindig azt használják, holott pont nekik/nekünk kell a leginkább tisztában lennünk azzal, hogy ez mekkora biztonsági kockázatot hordoz... Akkor ne is csodálkozzunk azon, ha az átlagfelhasználó is hülye, mert hát a szomszéd Pistike is XP-t használ, pedig az aztán ért hozzá...
Nekünk bizony felelősségünk van ebben.
Mint amikor a diplomás orvos homeopátiás szert ír fel...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#105) bambano válasza Lenry (#104) üzenetére


bambano
titán

ezt a kérdést, hogy az xp mekkora biztonsági kockázatot hordoz, nem lehet önállóan tárgyalni. nem lehet úgy oprendszert választani, hogy az xp mennyi biztonsági kockázatot hordoz és pont, a mondatnak vége.

beszélni róla, oprendszert választani úgy lehet, hogy az xp ennyi biztonsági kockázatot hordoz, a w7 annyit, a w10 meg emennyit. és akkor rögtön kiderül, hogy az xp relatíve, a választási lehetőségekhez képest, az egyik legbiztonságosabb oprendszer.

ezt a hibát szintén nem kellene elkövetni egy tech oldalon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#106) spammer válasza Lenry (#104) üzenetére


spammer
veterán

Inkább arról van szó, hogy az újabbakban egy rakás felesleges szar service és csicsa bele lett rakva, amire a legtöbb felhasználónak a büdös életben nincs szüksége, de legalább eszik az erőforrásokat. De ez manapság nagyon sok programmal/rendszerrel így van: "kötelező" fejlesztések/újítások kellenek, mert muszáj "haladni", nem baj, ha egyre szarabb lesz a végtermék. :U

Arról van szó, hogy a legtöbb embernek a mai napig is megfelelne egy javított, és csak a fontosabb fejlesztéseket tartalmazó XP. Nem kell nekik mindenre kiterjedő online integráció, csempék, Cortana, bloat, fancy (backdoor, spyware ;] ).

Szerencsére van Linux. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#107) H.Istvan25 válasza Lenry (#104) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Engem érdekel a technológia, fel is tettem még a gépemre a 8.1-et, de hamar visszaváltottam 7-re :D

Huawei Mate 9

(#108) E.Kaufmann válasza Lenry (#104) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Öregszenek a régi motorosok és rászoktak a "jó"-ra. De tényleg egy nagyon öreg rendszer, és sokan vele együtt öregedtek meg. Én amikor először telepítettem kíváncsiságból, fél szemmel a monitort néztem, fél szemmel a híreket mert pár barom szerint jó leszállóhely volt egy ikertorony felsőbb szintje. Tudom, hogy a hivatalos megjelenés később volt, de ugye azért volt már akkor is nem hivatalos insider build :D

spammer: jogos, bár dolgoztak azon, hogy lecsupaszítható legyen szerver szinten, de felhasználói szinten én nem az XP-t sírom vissza, hanem az nlite aktualizált változatait.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#109) Lenry válasza bambano (#105) üzenetére


Lenry
félisten

Fejtsd ki kérlek ezt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#110) bambano válasza Lenry (#109) üzenetére


bambano
titán

mi nem volt világos? azt mondtad, hogy le kell váltani az xp-t, mert biztonsági problémák vannak vele.
de mire váltod le? w10-re, amiben 20x annyi publikus biztonsági probléma van? leváltani valamit adott tulajdonságra hivatkozással csak akkor érdemes, ha az új jobb, mint a régi. ez biztonság terén egyáltalán nem mondható el a w10-ről, hogy jobb lenne, mint az xp. akkor minek cseréled?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#111) Glenda válasza bambano (#110) üzenetére


Glenda
addikt

Én eddig azt hittem, hogy szakértő vagy :(

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#112) bambano válasza Glenda (#111) üzenetére


bambano
titán

a tárgyhoz kapcsolódó, nem személyeskedő konkrétumok híján ezzel az állítással nem lehet vitatkozni...
egy példa: van három autód: a trabantod azért nem megy, mert nincs rajta vizsga, a ladád azért, mert nincs benne benzin, a bmw-d meg azért, mert nem éri el a központot ezért az immóját nem kapcsolja ki. a célodhoz egyikkel se fogsz eljutni, akkor melyik a jobb autó?

de felteszek neked egy kérdést (nálam ez most konkrét helyzet): főnök kitalálja, hogy ócska a géppark, ideje lenne felújítani, stb. halleluja. mit mondjak, milyen oprendszert válasszon? a felesleges anyádcsata elkerülése céljából kössük ki, hogy linux kilőve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) Glenda válasza bambano (#112) üzenetére


Glenda
addikt

Windows 10 Pro vagy Enterprise, a cég méretétől függően. Az ok nagyon egyszerű, erre lesz legtovább támogatás.

Nem személyeskedés volt a célom, csak megrökönyödtem azon, hogy ilyen blődségeket leírsz, amikor cégek fizetnek egyes Linuxokért, csak mert van támogatás hozzájuk. És akkor hozol egy olyan rendszert, amire már a kritikus javítások sem jelennek meg.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#114) bambano válasza Glenda (#113) üzenetére


bambano
titán

azok után, hogy két oldalnyi a lista, hogy mi mindent kapcsolj ki, mikor felrakod, nekem túl bátor dolog ez a w10. majd kíváncsi vagyok, mikor kezdenek szállingózni a hírek, hogy hiába kapcsolod ki, mégis tolja az adatokat kifelé.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#115) Glenda válasza bambano (#114) üzenetére


Glenda
addikt

A napokban végigmentem egy listán, hogy mi az, amit ki kell kapcsolni. Blődség, eszembe nem jutott volna kikapcsolni őket.

Pl, Cortanához kell a helyzeted, mivel az alapján dönti el mikor kell indulnod mondjuk a reptérre, vagy milyen az időjárás.

Láttam OneDrivera vonatkozó dolgokat, de ott is arról van szó afaik, hogy a nemzetbiztonsági hivatalkat be kell engedniük. De ez eddig is így volt, csak nem írták le. De megnyugtatlak, mindenkinél ez van, mert különben a kormány problémázik.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#116) bambano válasza Glenda (#115) üzenetére


bambano
titán

"Blődség, eszembe nem jutott volna kikapcsolni őket.": ez az egyik fő különbség kettőnk között.
[link] például a kapcsolataid személyes adatainak megosztása bűncselekmény. tehát ha nem kapcsolod ki, bűncselekményt követsz el, 1 év börtönért cserébe.

nekem annyit csináljon egy oprendszer, hogy az alap erőforrásokat kezeli, van egy grafikus felülete, oszt jónapot. az összes többi agyhalott hülyeség mehet a levesbe. onedrive, cortana, stb. stb. minden ilyen marhaság kukába. és szeretnék teljesen biztos lenni benne, hogy tényleg ment a kukába, nem csak úgy tessék-lássék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#117) netpeti98 válasza bambano (#116) üzenetére


netpeti98
addikt

Az adatgyűjtés nagyrészt megkerülhető ha offlinefiókkal jelentkezel be (Cortana, Onedrive, Store és egyéb szolgáltatásokhoz kell az MS fiók).
De ahogy látom van Androidos kütyüd. Az Android és a Google adatkezelésétől nem félsz?

[ Szerkesztve ]

(#118) Воланд válasza bambano (#116) üzenetére


Воланд
titán

a kapcsolatok szemelyes adatait csak akkor fogja a user megosztani az ms-el, ha ms fiokot hasznal es ott elmenti ezeket az adatokat. ezt hivjak nevjegyzeknek....

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#119) Glenda válasza bambano (#116) üzenetére


Glenda
addikt

Ha ez igaz lenne, már a MS nyakába akasztottak volna valami class action pert. Mivel ez nem következett még be, ezért hülyeség. Ebből kiindulva felfújt hülyeség az egész. Jogilag biztosan.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#120) Воланд válasza netpeti98 (#117) üzenetére


Воланд
titán

te meg mindjart jol megkapod, hogy ez a topic az ms-rol szol es nem a google-rol (fb-rol, twitterrol, stb-rol) es mas ceget ne keverj ide. majd ha lesz ezekrol a cegekrol cikk, akkor majd biztos ott is talalkozni fogsz bambano-vel. vagy nem.

jah, meg az android kulonben is nyilt es ott latod a kodot.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#121) bambano válasza netpeti98 (#117) üzenetére


bambano
titán

"Az Android és a Google adatkezelésétől nem félsz?": de. egyrészt szoktam is ócsárolni a gugli adatkezelési gyakorlatát, de mindig tartom magam ahhoz, hogy egy adott topicban csak az adott topicban emlegetett céget piszkálom.
másrészt az androidos cuccaim működését a szükséges minimumra koráltozom. de kösz, hogy szóltál, ideje leírnom a véleményem a padfone2-ről, mert valamelyik nap járt le a hűségem :)

"(Cortana, Onedrive, Store és egyéb szolgáltatásokhoz kell az MS fiók)": ezek miért nem külön telepíthető cuccok?

(#118) woland_y2k: "a kapcsolatok szemelyes adatait csak akkor fogja a user megosztani az ms-el, ha ms fiokot hasznal es ott elmenti ezeket az adatokat. ezt hivjak nevjegyzeknek....": ami törvénytelen.

(#119) Glenda: "Ha ez igaz lenne, már a MS nyakába akasztottak volna valami class action pert": ez elég logikus gondolat, de nem csak az a lehetséges feloldása, hogy mivel még nem verték pofán az ms-t ezért, akkor ez törvényes, mert nem az. ha volnál szíves visszaolvasni a topicban, már elhangzott a bizonyítás. lehetséges feloldás az is, hogy nálunk ez nem érdekel senkit és/vagy (konteó következik) okkal vásárolták meg a nokiát, a raktáron levő dobozok miatt... mondjuk class action per nem lesz belőle, mert ha jól tudom, az amcsi mánia, és az amcsi adatvédelmi szabályok mások. én csak a magyar szabályokból kiindulva szidom őket, mert azokat egyértelműen sértik.

(#120) woland_y2k: nem azt fogja megkapni, khm. nem azt kapta meg, hogy ő ne keverje ide, keverheti. azt kapta meg, hogy én nem fogom keverni :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#122) Воланд válasza bambano (#121) üzenetére


Воланд
titán

torvenytelenek az online nevjegyzekek? jo tudni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#123) bambano válasza Воланд (#122) üzenetére


bambano
titán

az biztosan törvénytelen, hogyha kapsz tőlem egy levelet, akkor a levélben szereplő személyes adataimat a megkérdezésem nélkül kiküldd amerikai szerverekre. a személyes adataim kezelésére csak én adhatok engedélyt, senki más.

és tényleg jó tudni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#124) Glenda válasza bambano (#121) üzenetére


Glenda
addikt

nálunk ez nem érdekel senkit

RMS játszópajtásai a fél heréjüket odaadnák egy ilyenért. Persze ha bizonyítható és valóban törvénytelen lenne.

okkal vásárolták meg a nokiát, a raktáron levő dobozok miatt

És a konkurenseket is lefizették volna? Egyébként is meredek ez a feltételezés, de te sem hiszed el, hogy valamelyik konkurens nem lázadozna.

a magyar szabályokból kiindulva szidom őket, mert azokat egyértelműen sértik

Tessék pert indítani akkor a MS ellen, felénk azt mondják, hogy az ártatlanság védelme megillet mindenkit, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#125) bambano válasza Glenda (#124) üzenetére


bambano
titán

rms nem foglalkozik egy kis országgal a "rest of the world" kategóriából.

az ártatlanság védelme az az erényöv. a szó, amit keresel: vélelme.

konkurens? lázadozni? minek? egyrészt nincs konkurens, erről szól a monopólium. másrészt azok is örülnek, hogy az ms farvizén megjátszhatják a saját disznóságaikat.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126) Воланд válasza bambano (#123) üzenetére


Воланд
titán

az elobb meg a nevjegyzekrol volt szo....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#127) Glenda válasza bambano (#125) üzenetére


Glenda
addikt

Nem RMS-re gondoltam személy szerint, hanem az itthoni rajongótáborára. HUP-on volt pár érdekes arc, azok rögtön rámozdultak volna a dologra.

Köszönöm, ezt nem tudtam,

Milyen monopólium? A múltkor bizonyította be valami openszorszhuszár, hogy már senki se használ Windowst, a netre kötött eszközök elenyésző százalékán van az. Az pedig nem igaz, hogy mondjuk az UHU nem ugrana be a buliba. Nekik úgy hiányzik az, hogy a Windows 10 ne legyen forgalmazható Magyarországon, mint egy falat kenyér.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#128) Lenry válasza bambano (#110) üzenetére


Lenry
félisten

pontosan az nem volt világos, amit leírtál, épp azért kértem, hogy fejtsd ki, mert olyat állítottál, ami szembemegy az általános vélekedéssel, innentől a te tisztséged bebizonyítani, hogy mindenki más a helikopter.

de mire váltod le? w10-re, amiben 20x annyi publikus biztonsági probléma van?
amik ha valóban hibák, akkor javítva lesznek, ellentétben az XP-vel, amiben nem.
ami meg nem hiba, hanem szándékos adatközlés, az ellen meg hiába vonyít nyüszítve akinek nem tetszik, attól még egyrészt úgy marad, másrészt egészen biztosra veheti, hogy eddig is így volt, csak eddig nem volt leírva az EULA-ban, hogy Obama néz téged recskázás közben, most meg le van.
de ettől még az XP-vel is nézett

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#129) bambano válasza Glenda (#119) üzenetére


bambano
titán

most tudtam meg, hogy az általad "jogilag felfújt hülyeség"-nek nevezett tényre ráugrott a törvényhozás, és elég erősen szabályozta az infotörvény 2015.10.01-el életbelépő módosításaival.

úgy érzem, ez egy szép pillanat, amikor csak kiderül, hogy kinek van igaza és ki hárította arccal a murvát...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#130) Glenda válasza bambano (#129) üzenetére


Glenda
addikt

Nana, neked október elsejétől lesz igazad, csak és kizárólag Magyarországon. Addig te hárítottad arccal a murvát, mivel egyelőre nem törvényellenes.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#131) camiIIus válasza bambano (#125) üzenetére


camiIIus
tag

'rms nem foglalkozik egy kis
országgal a "rest of the world"
kategóriából.'

Szokott, de tudja hogy a kategóriában divat az ms tápolása ha kell ha nem így még nehezebb a küzdelem mint mondjuk a mamacitas-ok földjén.

(#132) bambano


bambano
titán

[link] nahát nahát... újabb disznóságok az ms-től.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#133) Glenda válasza bambano (#132) üzenetére


Glenda
addikt

Azt ugye tudod, hogy amennyiben nincs meg a MS=ördög asszociáció, akkor be lehet látni, hogy ezzel a telemetriával sokkal egyszerűbb kijavítani a bugokat?

Nekem is az összes appomban engedélyezve van a telemetria, Azure Application Insights. Nem egyszer húzott ki a sárból.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#134) Воланд válasza bambano (#132) üzenetére


Воланд
titán

nem latom, hogy verned az asztalt a mult heten megjelent google cikk alatt, hogy mennyire szemetseg visszaelni a piaci erofolennyel. ..

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#135) Apollyon válasza Воланд (#134) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A másokra mutogatás nem mentesít a probléma alól.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#136) Воланд válasza Apollyon (#135) üzenetére


Воланд
titán

nyilvan nem mentesit a "problema" alol, csak bambano allandoan ezzel a hulye dumaval jon, hogy ms topicban az ms-t kell ekezni, aztan majd ha lesz a google-rol cikk, akkor meg a google-t. csak eppen az utobbi altalaban elmarad. ezt nevezem en objektivitasnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#137) Apollyon válasza Воланд (#136) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A google-t el lehet kerülni azzal hogy nem használod. Windowst viszont szinte mindenki használ. Ott nem oldod meg a gondokat azzal, hogy nem nyitod meg a böngészőt, amikor minden pisszenésről adatokat továbbít a rendszer. Gondolom és remélem ezt nem kell neked elmagyarázni, hogy miért probléma. De az sem változtat a tényen, hogy bambano, vagy akárki más hova és mikor mit ír. A tény attól még tény marad.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#138) Воланд válasza Apollyon (#137) üzenetére


Воланд
titán

persze, nyilvan el lehet kerulni. csak akkor pl a logout.hu forraskodjaba ne nezz bele es akkor maradhatsz ebben a hitben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#139) Apollyon válasza Воланд (#138) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Noscript, meg barátai ;p De az, hogy milyen programot mikor meddig miért nyitok meg a gépemen stb. stb., a google még mindig nem látja .) ellenben a szeretett szoftveróriásod igen ;D :/ Szóval hiába próbálod terelni a témát.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#140) Воланд válasza Apollyon (#139) üzenetére


Воланд
titán

megint olyat probalsz meg belemagyarazni a hozzaszolasaimba, ami nincs ott. hogy a tenyeknel maradjunk: a google a netezokbol el, azt gyujti, hogy te milyen oldalakat, mikor nyitsz meg es mennyit vagy azon az oldalon meg hogy mire keresel ra. az ms meg keszit egy os-t, amiben mino meglepetes, van telemetria. az meg teljesen jo, hogy felhozod a noscriptet, mert a hasznalatba vetelehez (rajon, hogy vannak scriptek, meg cookie-k az interneten, rakeres, hogy hogyan lehet ezeket kikerulni, majd telepiti az adott kiegeszitot, majd az beallitja) korulbelul ugyan annyi ido kell egy atlaguser szamara, mint arra, hogy kikapcsolja a telemetriat a windows-ban (rajon, hogy van ilyen, hogy telemetria, rakeres, hogy ezt hogyan lehet kikerulni, telepiti az adott programot, beallitja, vagy megoldja manualisan).

es meg egy kis adalek: elobb irom le egy publikus forumon, hogy milyen programokat hasznalok a privat gepemen, mint azt, hogy milyen oldalakat latogatok.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#141) bambano válasza Воланд (#134) üzenetére


bambano
titán

és (#136) woland_y2k:
basszus, kihagytam egy ziccert? bocs :) :P egyébként melyik cikkről van szó konkrétan?

de itt vannak példák: [link] [link] [link]
a példák alapján látható, hogy a guglit se kímélem.

ha megnézed a blogomat, a mostani legutolsó bejegyzésem sem kedvező a guglira nézve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#142) bambano válasza Glenda (#133) üzenetére


bambano
titán

azt ugye tudod, hogy azok után, hogy egyértelműen törvénytelenül gyűjt adatokat az ms, majd az expert installnál elhiteti veled, hogy az kikapcsolható, de utólag kiderül, hogy nem, ettől válik az egész hazugsággá és ördögivé.

"Nem egyszer húzott ki a sárból.": én meg nem megyek a sárba. :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#143) Воланд válasza bambano (#141) üzenetére


Воланд
titán

de ki am. :K pedig egyesekre raferne, hogy elmagyarazd nekik, hogy miert rossz a piaci erofolennyel valo visszaeles.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#144) Apollyon válasza Воланд (#140) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja mert ha kikapcsolok bármilyen kémkedést a windowson, akkor az 100% úgy is lesz, mivel ők ennyire megbízhatók. Muhaha, álmodj királylány. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#145) Воланд válasza Apollyon (#144) üzenetére


Воланд
titán

nezd, lathatoan az ervekre csak szemelyeskedessel tudsz reagalni, szoval akar be is fejezhetjuk itt ezt a temat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#146) Glenda válasza bambano (#142) üzenetére


Glenda
addikt

"Nem egyszer húzott ki a sárból.": én meg nem megyek a sárba.

Nem szoktam kérdezni hogy jössz-e, sőt, mivel a MS PP nem kövteli meg se hogy opt-in legyen, de még azt se, hogy a júzer tudjon róla, ezért én vagyok a jófej, mert az aboutban szólok, hogy gyűjtöm a telemetriát.

Azt, hogy mennyire törvénytelen azt hagyjuk, mert most ott tartunk, hogy a Microsoftra szabtak egy törvényt, ami október elsejétől lép érvénybe (azt hiszem így linkelted). Tehát ha október elsejétől törvénysértő lenne a robotmacskaavatar, akkor te ma bűnöző lennél? Nem hinném.

Arra pedig nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit lép a Microsoft. Másrészt van telemetria nélküli verzió is, a LTSB, csak az meg VL-ben van csak.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#147) bambano válasza Glenda (#146) üzenetére


bambano
titán

az ms policy itt nem focizik, erről törvény van, ami alól az ms sem húzhatja ki magát.

"Microsoftra szabtak egy törvényt, ami október elsejétől lép érvénybe (azt hiszem így linkelted).": aligha linkeltem így, vagy félreértetted. a határon túlra továbbított adatok kezelését szigorítják az új infotörvényben, ami nem csak az ms-t érinti, hanem az összes cloud szolgáltatót, de talán mégjobban a webshopokat.

az ms eddig is sértette az infotörvényt, nem arról van szó, hogy most jogtiszta, amit csinál. hanem arról, hogy most (példa kedvéért) az infotörvény 12 paragrafusát sérti, a változtatás életbelépésétől meg 15-öt. Tehát a példádat lefordítva, 2011-től törvénysértő lennék, 2015. októberétől meg halmozottan törvénysértő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#148) Apollyon válasza Воланд (#145) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ide került egy link, ami szerint csúnya a ms. De te csak a guglira mutogatsz, ami nem éppen érv.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#149) Apollyon válasza bambano (#132) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah amúgy ha mondjuk win7-em van, akkor hogy a rákba kapcsolom ki a kémkedést? Tudom sehogy, de legalább akkor bekerül a Control panelbe egy kapcsoló hogy legalább az illúzió meglegyen?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#150) Воланд válasza Apollyon (#148) üzenetére


Воланд
titán

tudod egyaltalan, hogy mire valo a telemetria?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.