Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Khaal válasza hdsentinel (#4148) üzenetére


Khaal
őstag

Lemezkezelésben is a teljes méretet mutatja :F

(#4152) liksoft válasza Khaal (#4151) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem ott a rendszerben lesz valami bug. Ha megnézed a két terület hosszát (felette lévő 750-essel), akkor azok közel azonosak. Pedig ha nem is lineárisan, de nagyobbnak kéne lennie a 3TB-os drive-nak. Ezért furcsa számomra. Azért egy riportot a fejlesztőnek elküldhetnél, mert még hivatalosan nem dokumentált driver parancs is lehet, amit a Sentinel esetleg nem kezel. A riport sokat segíthet a hibakeresésben, és a fejlesztésben is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4153) M107


M107
addikt

:R

WD Elements 1TB portable nincs róla adat még majd hozzáírjátok :U

Lemez Tulajdonságok
Lemez sorszám,6
Interfész,SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ,"VID: 1058, PID: 1078"
Lemez modelszám,WDC WD10JMVW-11AJGS3
Lemez revízió,01.01A01
Lemez sorozatszám,WD-WXH1E93EJRX4
Teljes méret,953835 MB
Energiatakarékossági üzemmód,Aktív

Logikai meghajtó(k)
Logikai meghajtó,H: [WD 1 TB USB]

ATA Információk
Cilinderek,1938021
Fejek,16
Szektorok,63
ATA Revízió,ATA8-ACS
Transzport verzió,SATA Rev 2.6
LBA szektorok,244190646
Szektoronkénti bájtok,4096 [Advanced Format]
Puffer mérete,8192 KB
Multi-szektorok,16
Hibajavító bájtok,0
Formázatlan kapacitás,953870 MB
Maximális PIO átviteli mód,4
Aktív PIO átviteli mód,4
Maximális többszavas DMA mód,2
Maximális UDMA átviteli mód,300 MB/s (6)
Minimális többszavas DMA átviteli idő,120 ns
Ajánlott többszavas DMA átviteli idő,120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül,120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel,120 ns
ATA kontroll bájt,Érvényes
ATA ellenőrző összeg,Érvényes

Akusztikai jellemzők
Akusztika Menedzsment,Nincs támogatva
Akusztika Menedzsment,Letiltva
Jelenlegi akusztikai szint,Alapértelmezett (00h)
Ajánlott akusztikai szint,Alapértelmezett (00h)

ATA Jellemzők
Előreolvasási buffer,"Támogatva, Engedélyezve"
DMA adatátvitel,Támogatva
Ultra DMA adatátvitel,Támogatva
S.M.A.R.T.,Támogatva
Energiagazdálkodás,Támogatva
Írási gyorsítótár,Támogatva
Védett lemezterület,Nincs támogatva
Fejlett energiagazdálkodás,"Támogatva, Engedélyezve"
Fejlett energiagazdálkodás szint,Maximális teljesítmény és fogyasztás (254)
Bővített energiagazdálkodás,Nincs támogatva
Indítás készenléti módban,Támogatva
48-bit LBA címzés,Támogatva
Többszintű konfiguráció,Támogatva
IORDY támogatás,Támogatva
Műveletek sorbarendezése,Nincs támogatva
NOP parancs,Támogatva
Trusted Computing,Nincs támogatva
64-bites egyedi azonosító,0150E24EAD096071
Adatfolyam kezelés,Nincs támogatva
Média kártya kezelés,Nincs támogatva
Általános célú napló,Támogatva
Hibanapló,Támogatva
CFA parancsok,Nincs támogatva
CFast eszköz,Nincs támogatva
Hosszú fizikai szektorok (8),Támogatva
Hosszú logikai szektorok,Nincs támogatva
Írás-olvasás-ellenőrzés,Nincs támogatva
Nem-felejtő gyorsítótár,Nincs támogatva
Nem-felejtő gyorsítótár energiagazdálkodás,Nincs támogatva
Nem-felejtő gyorsítótár méret,Nincs támogatva
Zuhanás érzékelés,Nincs támogatva
Zuhanás szenzor érzékenység,Nincs támogatva
Média forgási sebesség,5400 fordulat/perc

SSD Jellemzők
Adatcsomag menedzsment,Nincs támogatva
TRIM parancs,Nincs támogatva
Meghatározott olvasás TRIM után,Nincs támogatva

S.M.A.R.T. Teszt
Off-line adatgyűjtés állapota,Nem volt indítva
Önteszt állapota,Sikeresen végrehajtva
Off-line adatgyűjtés teljes ideje,18420 másodperc
Off-line teszt végrehajtása,Támogatva
Off-line teszt felfüggesztése/folytatása,Nincs támogatva
Off-line felületellenőrzés,Támogatva
Rövid ön-teszt,Támogatva
Részletes ön-teszt,Támogatva
Szállítás ön-teszt,Támogatva
Szelektív ön-teszt,Támogatva
Rögzítés energiatak. módba lépés előtt/után,Támogatva
Attribútum rögzítés engedélyezése/tiltása,Támogatva
Hibák naplózása,Támogatva
Rövid ön-teszt becsült időtartam,2 perc
Részletes ön-teszt becsült időtartam,206 perc
Szállítás ön-teszt becsült időtartam,5 perc
Utolsó rövid ön-teszt eredmény,Nem volt indítva
Utolsó rövid ön-teszt dátum,Nem volt indítva
Utolsó részletes ön-teszt eredmény,Nem volt indítva
Utolsó részletes ön-teszt dátum,Nem volt indítva
Utolsó szállítás ön-teszt eredmény,Nem volt indítva
Utolsó szállítás ön-teszt dátum,Nem volt indítva

Biztonsági mód
Biztonsági mód,Támogatva
Biztonsági törlés,Támogatva
Biztonsági törlés időtartam,196 perc
Fejlett biztonsági törlés,Támogatva
Fejlett biztonsági törlés időtartam,196 perc
Biztonsági mód engedélyezve,Nem
"Biztonsági mód, merevlemez lezárva",Nem
Biztonsági mód befagyasztva,Nem
Jelszó számláló lejárt,Nem
Biztonsági szint,Magas

Serial ATA Jellemzők
S-ATA funkciók,Igen
S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps),Támogatva
S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps),Támogatva
S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps),Nincs támogatva
Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások vétele,Támogatva
PHY esemény számláló,Támogatva
Nullától eltérő tároló offszet,Nincs támogatva
Optimalizált DMA átvitel indítás,"Támogatva, Letiltva"
Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezérlőnek,"Támogatva, Letiltva"
Adatok sorban történő továbbítása,Nincs támogatva
Aszinkron értesítés,Nincs támogatva
Beállítások megőrzése,"Támogatva, Letiltva"
Native Command Queuing (NCQ),Támogatva
Sor hossz,32

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4154) Khaal válasza liksoft (#4152) üzenetére


Khaal
őstag

Riportot küldtem, és el kezdtem levelezni az LC-Power supporttal is, azt írták némelyik 2 terránál nagyobb hdd működik gond nélkül ebben az usb tokban is, de nem mindegyik. Pontos listát nem tudtak küldeni, de folyamatban van az ügy.

Sajnos USB 3.0-as külső tokból ritka az e-satás (eddig még nem is találtam MO-n), nekem meg az lenne az ideális megoldás.

(#4155) King Unique válasza Khaal (#4154) üzenetére


King Unique
titán

Van azért 3,5"-osban ilyen rack, de eleve drágák, mivel nagyja külön Mac-hez készül, illetve a multi-interfészt mindig is meg kellett fizetni...Akitio, Fantech, InXtron, Raidsonic, OWC, Welland. Idehaza InXtron racket kapni [link], de elég drága...eBay-en is érdemes körülnézni, ez a tool-free Orico talán még árban is belefér esetleg.

(#4156) Khaal válasza King Unique (#4155) üzenetére


Khaal
őstag

Na igen, annak idején amikor vettem az lc-powert, csak egy 15-20% volt az esata felára, simán kijött egy tízesből, ezeknek elég húzós az ára itthon. Mindenesetre köszönöm a linkeket.

(#4157) liksoft válasza Khaal (#4154) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az USB SCSI felületként kapcsolódik. Ott megengedett a fizikailag is 512 byte-nál nagyobb szektorméret. Így még az XP is képes lekezelni a 4kB szektormérettel a drive-okat. Ilyen esetben a 2TB-os korlát felemelkedik 16TB-ig! Csak sajnos sehol máshol nem lesz olvasható a drive. Egyes 2TB fölötti drive-ok a detekt során olyan adatokat adnak vissza, amivel tudatják, ők 4kB szektorúak, míg mások a transzlált 512B méretet adják. Feltételezem, az elsőt kezeli, a másodikat nem az eszköz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4158) StSanya válasza Khaal (#4154) üzenetére


StSanya
őstag

Pedig vannak ilyenek itthon is, pl: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4159) Khaal válasza StSanya (#4158) üzenetére


Khaal
őstag

Ez a Fantec eddig sikeresen elkerülte a radaromat, köszi a tippet.

(#4160) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Egy kb 5 éves gépbe raktam egy ADATA SSD-t, aminek a kondíciója néhány nap után leesett 93%-ra. 7 hiba fordult elő adatátvitel során. A gépben korábban egy 750GB-os Samsung HDD működött (jelenleg is bent van), ennek kondíciója 55%. (1 hibás szektor, 912 hiba adatátvitel során, a lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 58 alkalommal.)

Ezek alapján azt gondolom, hogy nem a meghajtókkal van gond, hanem a tápegységgel vagy a SATA kábelekkel. (mivel mindkét meghajtó esetében jelentkezett a hiba, így inkább a tápra gondolok)

Hogyan lehetne meghatározni a probléma forrását? Lehet alaplap hiba?
A kondícióban bekövetkezett csökkenés jelent valami fennmaradó hibát, vagy csak a működésben bekövetkezett zavart jelzi, ami mondjuk egy új táp esetén 100%-os lehet?

Mit javasoltok a hiba elhárítására?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#4161) Balathruin válasza HENE (#4160) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen táp van a gépben?

(#4162) HENE válasza Balathruin (#4161) üzenetére


HENE
aktív tag

GIGABYTE Superb 460W

(#4163) Simivok válasza HENE (#4162) üzenetére


Simivok
senior tag

Hát a táp elég régi már. Először vegyél egy másik adatkábelt. Ha továbbra is romlik a kondíció, akkor egy új tápot (mert már amúgy is régi). Ha így sem javul, akkor alaplapcsere.

Galaxy S23 256GB Cream

(#4164) HENE válasza Simivok (#4163) üzenetére


HENE
aktív tag

A gép elég keveset ment. Volt, hogy hetekig nem. Az SSDhez új adatkábelt raktam.

(#4165) Simivok válasza HENE (#4164) üzenetére


Simivok
senior tag

Akkor kérj cseretápot egy ideig. Más ötletem nincs.

Galaxy S23 256GB Cream

(#4166) Smells


Smells
tag

Hali!

Nem értek valamit, megköszönném, ha valaki megmagyarázná.

A HDSentinel szerint a hdd-m önteszt során talált 1 hibás sectort valamint 2 gyenge sector található a lemez felületén.
Futtattam teljes felületvizgálatot READ módban és valóban volt egy hibás sector.
Lefuttatam READ+WRITE+READ (refresh data area) módban is a teljes felületen.
A rossz sector továbbra is ott van, a 2 gyenge sector nem jelentkezett.

A SMART adatok szerint:

197,Current Pending Sector Count,0,100,100,OK (Always passing),000000000002,0,Enabled
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,100,100,OK (Always passing),000000000001,0,Enabled

A 197-es gondolom a 2 gyege sector, a 198-as pedig a rossz sector.

Úgy tudom, hogy a rossz sectorokat a meghajtó megjelöli és onnantól nem fognak látszani az OS számára.
Ennek ellenére miért látja ezt az 1 rossz sectort a HDSentinel minden felületvizsgálatnál újra és újra és miért próbál "végigmenni" rajta, aminek következtében növekszik az "adatátvitel során történt hibák" száma?

kérdés:

Hogyan érhető el, hogy ez a bad sector végleg eltűnjön és ne legyen látható, ne próbáljanak a progik olvasni róla?
(eltüntetés alatt nem javítást értek, hanem azt, hogy a meghajtó kivegye a látható sectorok közül, mintha sose lett volna ott)

[ Szerkesztve ]

(#4167) M107 válasza HENE (#4160) üzenetére


M107
addikt

:R

Elsőre én is PSU /tápegység/, cserére gondolok. általában csak a 20 ezer és a feletti tápegységek bírják jóval tovább mint a garancia idő, esetedben ez 5 év s ha jól emlékszem 3 évet adtak a gigára anno.

Persze ez nem azt jelenti, hogy tönkre megy és nem megy hanem lehet hogy a benne lévő tranyók áramellátó feszszabályzó ick már nem a régiek, írtad volt hogy hosszú ideje nem ment a por is nagy ellensége a tápnak ha nincs takarítva.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4168) hdsentinel válasza liksoft (#4149) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Valóban érdemes lehet, köszi a tippet!
Jelenleg a színt a kondíció határozza meg (ami amúgy tökéletes) de pontosan ahogy mondod, ez bizony okozhat gondot.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4169) hdsentinel válasza Khaal (#4151) üzenetére


hdsentinel
őstag

A Hard Disk Sentinel több különböző módszerrel ellenőrzi a HDD kapacitását és a riport alapján mindegyik szerint ez a HDD "csak" 746 GB-os, ezért riaszt.
Nem csináltál valamit, pl. indítottad a programot XP kompatibilitási módban vagy ilyesmi?
Ez okozhatja, hogy mást lát, mint a lemezkezelő.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4170) hdsentinel válasza Gery15 (#4150) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen.

Elég sok riport érkezett erről a típusról, ahol a kérdéses érték 0000, azaz nem volt ilyen jellegű eltérés.
Azaz nem mondhatom, hogy mindegyik modell (ebből a típusból) ugyanígy viselkedik.

SSD esetén is sajnos lehetséges, hogy bizonyos szektorok (memóriacellák) sérüljenek és azok használhatatlanná váljanak. Ilyenkor az SSD a merevlemezekhez teljesen hasonló módon a kérdéses szektort megjelöli és a továbbiakban oda nem ír, nem próbál meg olvasni, hanem minden további műveletet egy speciális, addig nem elérhető tartalék területre irányít.
Ez sokszor valóban a használat elején meg is történik, persze ez a hibák helyétől, mértékétől, használattól is függ.

Ez a művelet merevlemezek esetén általában látványosabb (pl. a merevlemez furcsa hangokat ad, hosszabb ideig nem reagál, stb.), SSD-k esetén szinte észrevehetetlen, de attól még a jelenség sajnos nem zárható ki.

Ettől az SSD gond nélkül használható, semmilyen probléma, látványos lassulás, hiba nem jelentkezik, ezért kis mértékű ilyen "hiba" megengedhető.
Természetesen ha komoly probléma lenne, a Hard Disk Sentinel azonnal szólna.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4171) XGalapagosiX


XGalapagosiX
csendes tag

Egy kérdés: hogy állapítja meg a program, hogy gyenge szektort érzékel, vagy sem, pontosabban mit sorol be annak? Van egy stabil rossz szektor a HDD-n, viszont periodikusan hol felszökik, hol csökken a gyenge szektorok száma. Elég labilis. (Öntesztet mondjuk nem tudja végigvinni, azt hiszem 0x79-es hibára hivatkozva, ráadásul növeli a gyenge szektorok számát az önteszt...)

(#4172) Khaal válasza hdsentinel (#4169) üzenetére


Khaal
őstag

Nem csináltam semmi extrát, de majd kipróbálom direktbe a laptopra dugva, mert most a dokkoló egyik szabad usb-jét használtam, lehet az is belekavart.

(#4173) Gery15 válasza hdsentinel (#4170) üzenetére


Gery15
addikt

Értem! Köszönöm a választ mester! :R

HyperX

(#4174) XGalapagosiX válasza XGalapagosiX (#4171) üzenetére


XGalapagosiX
csendes tag

Némi update. A gyenge szektorok szaporodtak, szaporodnak egyre jobban. Háromszor, igen, háromszor lefuttattam az újrainicializálást, utána mindig 99%-os volt a kondíció, de ha újraindítom a gépet, vagy megpróbálok partíciót létrehozni, a Sentinel fokozatosan romló kondíciót jelez (tegnap előtt 78, tegnap 58, most éppen 51), néha pedig bekattan, és azt jelzi, hogy húsz fokos a meghajtó, és 100% a kondíció (ami csak a látszat, hiszen ha csinálok ezen a defektesen egy partíciót, egyből visszaugrik a maximum 51%-os kondícióra). A lényeg, az újrainicializálás közben 100% jónak jelezte, sehol egy hibás, sérült szektor, de most, az olvasási teszt során ilyen gyönyörű mintázatot, és hibás-sérült szektorokat jelzett.

Kérdés, van-e értelme ezzel szenvednem (egyáltalán futtassam-e le a tesztet teljességében, hiszen lehet, hogy holnap délben végez, de lehet később)? Egyáltalán, mire utal ez a "minta", a fenti tünetek, és az, hogy ha rossz szektort próbál olvasni a lemez, egyszerűen "újraindul/újrapörög", mintha éppen most csatlakoztatnám.

(#4175) liksoft válasza XGalapagosiX (#4174) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem cifrázom, ez bizony kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4176) XGalapagosiX válasza liksoft (#4175) üzenetére


XGalapagosiX
csendes tag

Üdv!
Köszönöm a választ. Akkor 1200 napnyi duruzsolás után leteszi ez a vinyó is a lantot.

(#4177) hdsentinel válasza Smells (#4166) üzenetére


hdsentinel
őstag

> Futtattam teljes felületvizgálatot READ módban és valóban volt egy hibás sector.
> Lefuttatam READ+WRITE+READ (refresh data area) módban is a teljes felületen.
> A rossz sector továbbra is ott van, a 2 gyenge sector nem jelentkezett.

Ez nem így működik.

A rossz szektor már nincs használatban. Helyette a tartalék területet írja/olvassa a merevlemez, semmilyen további gondot nem okoz. Az eredeti hibás részt már nem fogja semmi használni.
Erről itt a fórumon is volt már szó sokszor, de a program súgója is leírja, ha a szöveges értékelés melletti "?"-re kattintasz. Vagy akár itt is: Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?

Amit a felület teszt megmutat, az pontosan a gyenge szektor(ok) helyzete. Pontosan ezek azok, amik még okozhatnak gondot jelenleg, mivel ezek szerint az állapot nem stabil, ezeket kellene rendbe tenni, pl. a Lemez felületének újrainicializálása teszttel, ami kifejezetten ezek javítására készült.
Más módszerek (pl. chkdsk és hasonlók) ilyenkor nem segítenek, mivel azok nem javítják meg a kérdéses szektorokat.
Az valószínű, hogy a két gyenge szektor egymáshoz közel helyezkedik el, ezért lehet, hogy egy blokk vörös a teszt alatt.

> Úgy tudom, hogy a rossz sectorokat a meghajtó megjelöli és onnantól nem
> fognak látszani az OS számára.

Ez pontosan így van.

> Ennek ellenére miért látja ezt az 1 rossz sectort a HDSentinel minden felületvizsgálatnál

Nem látja. A rossz szektorok már semmilyen módon nem érhetőek el - pont ez a lényeg bennük.
Ezért ilyenekből a gyártó is megenged valamennyit, mivel ha már egyszer ki vannak zárva a használatból, további problémát nem okoznak.

> újra és újra és miért próbál "végigmenni" rajta, aminek következtében növekszik
> az "adatátvitel során történt hibák" száma?

Azok a GYENGE szektorok, amik (ahogy láthatod) folyamatosan okozzák a problémákat és emiatt kell őket a megfelelő írásteszt segítségével javítani.
Bővebben: Hard disk case: weak sectors

> Hogyan érhető el, hogy ez a bad sector végleg eltűnjön és ne legyen látható,
> ne próbáljanak a progik olvasni róla?

Megfelelő írásteszt (Hard Disk Sentinel -> Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újraincializálása) segítségével, ami a merevlemez rákényszeríti, hogy
- vizsgálja felül a teljes adatterületet
- a problémás szektorokat zárja ki a további használatból (jelölje meg őket és helyettük a tartalék területet használja)
- stabilizálja a gyenge szektorok állapotát akár a fenti módon, áthelyezéssel (ha szükséges) akár a "normál" állapot visszaállításával, ha a szektor fizikailag nem sérült, a gyenge státuszt "csak" valamilyen környezeti behatás/körülmény (pl. áramszünet, szabálytalan leállítás) okozta.

> (eltüntetés alatt nem javítást értek, hanem azt, hogy a meghajtó kivegye a
> látható sectorok közül, mintha sose lett volna ott)

Ugyanazt értjük alatta.
"javítani" azaz az esetleges felületi karcot, eltüntetni nem lehet. Az egyetlen megoldás az, ha többet nem piszkáljuk a kérdéses szektort, azaz kizárjuk a további használatból. Ez a cél - és így a merevlemez állapota stabilizálódik, jobban használható.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4178) hdsentinel válasza XGalapagosiX (#4171) üzenetére


hdsentinel
őstag

A merevlemez jelöli meg a szektorokat gyengének indokolt esetben, ha azok tartalma valamilyen módon sérül, ezek számát olvassa ki és jeleníti meg a Hard Disk Sentinel-

Ezt viszonylag sűrűn okozhatja tápellátás-zavar, szabálytalan leállítás, reset, áramszünet, táp- vagy adatkábel csatlakoztatás, tápkábel elosztó/toldó/átalakító stb.

A tesztek pont arra szolgálnak, hogy felszínre hozzák az esetleges lappangó problémákat (mint pl. a gyenge szektor), ezért növekedhet a számuk. Ez teljesen normális.

A legjobb alapos tesztekkel (ld. előző válasz) meggyőződni az állapotról, felszínre hozni az ÖSSZES létező problémát és stabilizálni őket.

Szerencsés esetben a merevlemez egy idő után (akár normál használattól is) visszaállítja a gyenge szektor állapotát, de ha az alap probléma (pl. tápellátás, kábelek/csatlakozások stb...) nem szűnik meg, folyamatosan jönnek elő újabb és újabb gyenge szektorok.
A gond az, hogy ha olyan szektor lesz gyenge, ami kritikus a rendszer ill. fájlrendszer szempontjából, akkor azonnali részleges (pl. bizonyos fájlok/mappák) vagy akár teljes adatvesztés is felléphet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4179) cigam


cigam
félisten

A "felület teszt" talált egy hibás szektort:

Miért nem jelöli meg rossznak, és iktatja ki? Ráadásul pont egy fontos fájlom van ott, amit nem tudok lemásolni, mert a forrás fájl vagy lemez nem olvasható.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4180) XGalapagosiX válasza hdsentinel (#4178) üzenetére


XGalapagosiX
csendes tag

Köszönöm a választ. Csak nem akartam még teljességgel temetni ezt a HDD-t, és lehet, hogy nem is kell. Nem merem konkrétan kijelenteni még, de úgy tűnik, hogy egy problémássá vált (romolhat el egyáltalán teljesen random módon?) SATA kábel okozta mindezt.

(#4181) HENE válasza Simivok (#4165) üzenetére


HENE
aktív tag

Betettem egy új tápot a gépbe. Azóta gyorsabban is indul. A HDD Sentinelben eltoltam az értékeket, és pár nap használat óta nincs új hiba, így szinte biztos, hogy a régi táp volt a ludas. Köszönöm a segítséget! :R

(#4182) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire kell aggódnom az alábbi smart paraméterek miatt?

ID# ATTRIBUTE_NAME VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE
1 Raw_Read_Error_Rate 0x002f 200 200 051 Pre-fail Always - 2
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 200 200 140 Pre-fail Always - 1
7 Seek_Error_Rate 0x002e 192 171 000 Old_age Always - 202
9 Power_On_Hours 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 55
192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 2
196 Reallocated_Event_Count 0x0032 199 199 000 Old_age Always - 1

A hdd egy 4TB WD Green, 1 hetes, kb 3 TB-t írtam rá eddig.

Üdv:
devil

(#4183) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek ezt mennyire vegyem komolyan?

Kb egy hónapot pihent a Hdd a szekrényben ma beraktam a dokkolóba és ez fogadott (mikor kivettem nem volt semmi baja) Az adatok elérése, írás, olvasásban nem tapasztaltam különbséget úgy működik mint régen. A dokkolót kipróbáltam egy WD Hdd-vel is azzal semmi gond nem volt. A dokkolót kizárnám mint hibát.

Gabi

(#4184) Simivok válasza Montesantos (#4183) üzenetére


Simivok
senior tag

Lehet hogy nem kapott elég tápot, ezért nehezen pörgött fel. Most vagy a motor a rossz, vagy a dokkoló nem ad neki elég áramot...

Galaxy S23 256GB Cream

(#4185) cigam válasza Montesantos (#4183) üzenetére


cigam
félisten

Teljesen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4186) Montesantos válasza cigam (#4185) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszönöm a válaszokat, cserélem az a biztos....

Gabi

(#4187) M107 válasza Montesantos (#4183) üzenetére


M107
addikt

:R

Nézz meg a gépedben, s utána, ha u.a ez akkor azonnali mentés s csere.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4188) #77081088


#77081088
törölt tag

Üdv!

Egy acer aspire E1-570 notebooknak merevlemeze elég gyorsan romlik az állapota a sentinel szerint. Sokáig azt írta ki,hogy x mennyiségű szektort megvizsgált,és az hibátlannak minősült,így már szinte 0 naposan is csak 70%-os volt a lemez. A napokban pedig 16 hibás szektort jelez a sentinel.tt van a SMART kép! A bolt amikor vissza vittem azt mondta hogy a HD sentinel adataival nem foglalkozik az ACER,ha garanciális probléma van,a SeaTools szoftvert kell lefuttatni,a hivatalos cég is azt használja ha probléma van. Ha az lefut hiba nélkül,akkor elméletileg nincs probléma a lemezzel. Sokáig csak azt "hazudta" a sentinel hogy x alkalommal vizsgált meg területeket és azok hibátlannak minősültek. Viszont most van rajta 16 hibás szektor.

Véleményeznétek ezt az állapotot! Javaslatok?

Sentinel kép:

SeaTools kép:

[ Szerkesztve ]

(#4189) StSanya válasza #77081088 (#4188) üzenetére


StSanya
őstag

Sűrűn mentsél. Naponta SeaTools-ozz, s egyszercsak ő is azt fogja mondani, hogy hibás a HDD, amikor eléri azt a határt a hibák száma. Ez lehet nem túl biztató, de a HD Sentinel képernyőjén is ott van ez korrekt módon.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4190) #77081088 válasza StSanya (#4189) üzenetére


#77081088
törölt tag

Vagyis ha a seatools is azt fogja mondani hogy hibás,mehet garba? Nem fognak vacakolni?

(#4191) Simivok válasza #77081088 (#4190) üzenetére


Simivok
senior tag

Nem fognak. :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#4192) StSanya válasza #77081088 (#4190) üzenetére


StSanya
őstag

Így van. A szakszerviz csak a gyári tesztprogram (SeaTools) jelentését fogadja el. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. S a gyári értékek úgy vannak meghatározva, hogy a te HDD-dre _még_ nem jelez hibát.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4193) #77081088 válasza StSanya (#4192) üzenetére


#77081088
törölt tag

Értem. Akkor jöhet a napi tesztelgetés,remélem még gari időn belül bef@sik! (még fél év gari van rá...)

(#4194) StSanya válasza #77081088 (#4193) üzenetére


StSanya
őstag

Két eset lehetséges. Vagy marad ilyen állapotban a HDD, s éveket el megy még így, vagy a használat függvényében, attól függő tempóban tovább romlik.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4195) rgeorge válasza #77081088 (#4188) üzenetére


rgeorge
addikt

Jól látom, hogy a 4.00-s verziót használod? Nézd meg a legfrissebbel is (az egyik hiba biztosan el fog tűnni).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4196) johnnyok


johnnyok
csendes tag

Help !
A C meghajtón 50% a szabad hely, mégis piros az ikon fölötti csík, mintha befagyott volna a 10% - nál ?
( próbáltam mindennel javítani , ... nem sikerül ... )
Help

(#4197) hdsentinel válasza cigam (#4179) üzenetére


hdsentinel
őstag

A tesztek leírásában szerepel: az olvasás teszt feltárja a hibákat, az írásteszt az, ami javítja is őket.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4198) hdsentinel válasza XGalapagosiX (#4180) üzenetére


hdsentinel
őstag

A SATA kábelek csatlakozásával, érintkezésével szokott gond lenni. Általában nem azonnal, akár összeszerelés után több hónappal is jelentkezhetnek problémák.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4199) hdsentinel válasza lord_devil (#4182) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hard Disk Sentinel-lel kellene megnézni.
Az részletesen leírja, hogy van-e bármilyen (és ha igen, milyen és mennyi) probléma, valamint a Lemez menüpont alatti tesztekkel ellenőrizhető is a HDD: felszínre hozható és javítható, ha van bármi olyan, ami miatt aggódni kellene.
Nincs értelme kiragadni 1-2 értéket (főleg máshonnan) és azokat vizsgálni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4200) hdsentinel válasza #77081088 (#4188) üzenetére


hdsentinel
őstag

"hazudta"
Nagyon jó :C

A jelenleginél jóval újabb verzióval kellene megnézni, ami már felismeri, hogy ez a típus bizony hibásnak MUTATJA magát néha, ami nem igaz.
Ez olyan, mintha egy több éve nem frissített vírusirtóra panaszkodnál, hogy nem találja meg a legújabb vírust a gépeden, elég gáz....

Általánosságban a program honlapján, súgójában is le van írva, hogy garanciális cserét egyébként csak akkor lehet kérni, ha a hiba-számlálók közül egy (vagy több) elérte a gyártó által szabott garanciális hiba-határt. Addig nem.
Ettől még természetesen jelzi, hogy milyen hibák vannak - de ideális esetben ezek a hibás szektorok mind meg vannak jelölve, azokat a merevlemez már nem használja.
Ezért engedi meg a gyártó, hogy legyen néhány ilyen hiba - és ezért nem is indokolt a garanciális csere ilyen esetben.

Állapottól, hibáktól függetlenül
- menteni kell
- a Lemez menüpont alatti tesztekkel ellenőrizni az állapotot
- és ha nincs újabb hiba, az eredmény stabil, a programban akár nullázhatóak is a hiba-számlálók és a kondíció is visszaállítható, hogy a program csak az esetlegesen előforduló újabb hibák megjelenésére figyelmeztessen.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.