Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Lehet hogy az user a hülye de 10k a mobilnetért a mai világban pofátlanság.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Egyetértek. Tiszta user error.

(#3) Wesder


Wesder
félisten

10K jesszus :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) Syl


Syl
nagyúr

>A Telenornál nem tudom, hogy hogyan működik.

A my.telenor.hu oldalon van egy olyan beállítás, hogy Roaming tiltás 2-3-as zónára - de őszintén nem emlékszem mi az alapértelmezett beállítása.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) total90


total90
veterán

User error, el kellene olvasni a szerződés minden pontját.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Syl válasza total90 (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

De még ha nem is olvassa el a szerződést, azért a Vodafone EU Roaming és az, hogy egy nem EU-tagországba megy, csak meg kellett volna hogy mozgasson benne valamit :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Szerintem nem is az a baja, hogy automatikusan ment a net (én kikapcsolom magamnak, ha kell), hanem hogy milyen eszement áron adták neki azt a pár megát. Nem biztos, hogy normális 4 megáért ezreket fizetni, Szerbia ide vagy oda.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Attól függetlenül, hogy user error, 10k négy mega netért eléggé ótvar, mármint így a mai világban tényleg gyászos.

Finn the human

(#9) kemotox válasza Syl (#6) üzenetére


kemotox
addikt

+1, ezen akadtam fenn én is, konkrétan a címben már leírja, hogy mi is a bibi.. Akkor miről van szó?
Az a 10 ezer viszont tényleg durva.

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam alap, h országhatár-átlépés előtt kilövöm az adatforgalmat, ettől függetlenül a kis szemét egyszer visszakapcsolta wifi-n elkövetett frissítések után, ha jól rémlik, kb 3 EUR-m bukta azt a pár percet, mialatt a menüben utolértem és kilőttem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Syl válasza Csapoati (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

>Nem biztos, hogy normális 4 megáért ezreket fizetni, Szerbia ide vagy oda

Szerintem nem csak Szerbiában ennyi a roaming, hanem bármelyik 2. zónás országban. (bár van pár kivétel a vodánál, pl. Svájc)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) Csapoati válasza Syl (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az oké, Afrikában még meg is érteném, na de 20 km-rel a határtól... Hát, van bőr a bizonyos pofákon. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) Syl válasza Csapoati (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Akárhány km, az egy másik ország. Ráadásul nem EU-tag. Jusson eszedbe Berlin, ahol házakat, lakásokat osztottak ketté és lett egyik fele nyugati másik keleti ország. És ott nem csak egy kis pénz volt a különbség :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) erer1000 válasza Syl (#14) üzenetére


erer1000
őstag

pontosan :)

és még pontatlan is az eredeti cikk írója , nem kilobájtonként fizetett 200ft körül hanem

369 Ft hívás 217,8 Ft / 100kB

4,2MB=9150ft,
mellé 2 számlázott perc hívás és emg is van a 10k

user error ez teljes mértékben ahogy írták.

Geller_1972-nek volt már nem egy cikke ami olyan volt hogy teljesen felháborodott , olyanon amin nem kellett volna, vagy tudatlanul papolt, csak törli az ilyen cikkeket olykor :D

egyik leggyűlöltebb dolog egy hír/bejegyzés/bármi alatt a komment szekció kikapcsolása.
az egyenlő egy "csak ideszarok valamit, de nem érdekel a véleményed"-el :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#16) Stanlee


Stanlee
őstag

En megertem az eredeto blogirot, hogy nem engedte a kommentelest. Azert szerintem eleg durva, hogy szinte mindenki lehulyezi, mert nem kapcsolta ki az adatroaming-ot vagy olvasta el a szerzodest.

Szerintem a szolgaltato es a felhasznalo is ugyanugy hibas egy ilyen esetben. A Voda (pont nekik nincs sajat szerb halozatuk), de mondjuk igy 2017 vegen az osszes magyar szolgaltato az egyetlen nem EU-s szomszedos orszag szolgaltatoival kothetne mar jobb feltetelekkel is roaming-ot. Persze tudom en, hogy kell a zseton es roamingbol mar csak a balkan maradt, mint fejostehen. A felhasznalo is hibas, mert biztos kapott sms-t, hogy mennyibe kerul a hivas/fgadas es adat, ami alapjan rogton kilohette volna az adatkommunikaciot legalabb.

Viszont csak ezert felmondani a szerzodest szerintem eleg nagy butasag, ahogy en se valtok rogton bankot, meg akkor sem, ha a bankom negyedevente valtoztatja a kartyahasznalat felteteleit es mar alig tudom kovetni, melyik orszagban milyen fizetesre melyik kartyamat erdemes hasznalni, mert kulonben jol megsapolnak...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#17) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Szerintem nem az volt a baja, hogy úgy maradt..na bumm
max elment volna egy 1-2 ezer forint

Az a gond, hogy a 21. században 4Mb 10e Ft
Mi lett volna ha fut valami más is, 100e Ft-os számlánál köt ki? (Bárki)

Mondjuk nekem ezért nincs előfizetésem, gyakorlatilag semmilyen előnye nincs az előfizetésnek. :U
Nagyon sokat kell telefonálni ahhoz hogy érdemes legyen.

Én mondjuk meg kifejezetten nem szeretek dumálni telefonba.

A magyar szolgáltatók meg különösen röhej kategória.

(#18) t72killer válasza angyalpc2 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, én is prepay-en tolom, eszem ágában sincs korlátlan hozzáférést adni a szolgáltatónak a bankszámlámhoz... Legrosszabb esetben buktam azt a párezer Ft-ot, ami az egyenlegen volt, oszt csókolom, segélyhívást pedig még SIM nélkül is tudok indítani, ha valami igazán nagy gáz lenne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Eztis_Aztis


Eztis_Aztis
tag

Tényleg mindenki szerencsétlent hülyézi?
Egy hangyányit drága tanulópénznek gondolom. Lényegében szvsz teljes mértékben ki is meríti a voda ebben az esetben az etikátlan haszonszerzés fogalmát. Vagy a partnere, akitôl a hálózatot bérli. Amúgy pedig, ahogy az egyik felettem író is mondta, a telekomos a jó hozzáállás, nem ez a, ha kell ha nem megveszed szemlélet. Persze a szolgáltatónak (voda) nem érdeke elkerülni ezeket a problémákat. Mondjuk el lehet rajta gondolkodni, hogy megérte-e nekik jelen esetben az automatikus roaming elindítása.

(#20) erer1000 válasza t72killer (#18) üzenetére


erer1000
őstag

be van álítva nekem hogy max 10k-t terhelhetnek 1 hónapban a számlámra. ha efölött akarnék bármit, nem engedi :)

nettel, néhai lottóval, stb mindennel 4k ba megáll

ha véletlenül afrika közepén találnám magam, akkor se menne 10k fölé :)

ennyi "felhasználó védelem" azért van mindenhol, hogy meg lehet szabni korlátot. pl gyerek esetében is jó ez, mert pl kap egy előfizut, alap nettel, + családon belüli ingeyn hívással, mert prepaidba ez több lenne árba. viszont egy limitet benyomnak, hogy ne vehessen ebayon SMS-el markolót :C

#19

a voda számomra mindig is nagyon negatív képet festett.
nem voltak szimpatikusak soha, de legalább drága (legalábbis amíg rendszeresen néztem)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#21) bitpork válasza Eztis_Aztis (#19) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mennyi betekintésed van a szolgáltatók közötti szerződésekbe?
Csak egy példát említek, lévén pont Szerbia. Van egy bankjuk (nevet nem mondok, mert nem akarok támadási felületet) ami odakint elég elterjedt ban, lévén az országon belüli utalásokra elég jó tarifával dolgozik. No Magyarországról küldtünk ki zsét, egy elvégzett munka után. 1000€-t kb. Egy hét után hívtak, hogy miért nem küldtük. Emileztem kivonatot, hogy nyema én hibám. Ekkor rákérdeztek a saját bankjuknál és hopp meg is lett az összeg, csak éppen 250€val kevesebb, mert a többit kezelési költségben levonták.

Szóval mielőtt a vodát felelőssé tenné valaki, érdemes lenne a két szolgáltató közötti szerződés feltételeit megnézni...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22) Kasya


Kasya
nagyúr

EU-n kivul nem kap ertesito SMS-t a frelhasznalo a dijcsomagokrol?

Maskulonben tenyleg draga, de az embernek is illene utanajarnia, hogy hol mi mennyi, ha hasznalni akarja a szolgaltatast.

Szerk: en is utalaom, ha letiltjak a hsz lehetoseget, tekintve a forum lenyegere.

[ Szerkesztve ]

(#23) erer1000 válasza Kasya (#22) üzenetére


erer1000
őstag

tudtommal amint más hálózatra csatlakozik fel a mobil, egyből jön az sms a rá érvényes árakkal, és hogy melyik partner hálózatra csatlakozott :) :B :B :B

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#24) Evil Snowman válasza Kasya (#22) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

1. SMS azonnal érkezik, ha átlépted a határt.
2. Tudta, hogy nem EU-ba megy mégis más a hülye, tipik proli magyar mentalitás.
3. ÁSZF-et elolvasni minek ugye előtte.
4. És a fentiek miatt nem engedélyezte a hozzászólásokat, mert tudta, hogy nincs igaza. ;)

(#25) HUNStorming válasza erer1000 (#23) üzenetére


HUNStorming
csendes tag

Én ezt úgy szívtam meg a Vodánál, hogy átautóztunk Andorrába (ominózus világégés válogatott mérkőzésre), és már csak ott eszméltem, amikor letiltott a szolgáltató... (spanyolból mentünk át és egy-két szép fénykép feltöltése volt folyamatban, amivel sikerült elérnem a max keretösszeget, pillanatok alatt el lehet....) Egy a lényeg, hogy Európán belül is érdemes figyelni... sms ide vagy oda, user error ide vagy oda... :)

(#26) dabadab válasza Evil Snowman (#24) üzenetére


dabadab
titán

Most elolvastam a konkrét blogbejegyzést és egyedül azon háborog, hogy (idézem): "A 4.2 MB-ÉRT 9841 FT-OT SZÁMLÁZTAK KI!!! Azaz minden kilobyte 184.5 ft+áfa. 2017 végén 4 MB-ért majd 10.000 ft-ot kiszámlázni."

A Vodafone adattarifái meg semmiképpen sem a user error témakörbe tartoznak.

DRM is theft

(#27) erer1000 válasza dabadab (#26) üzenetére


erer1000
őstag

az user dönti el melyik szolgáltatót választja :)

#25 Andorra, Izland, Liechtenstein, Norvégia EU-n kívüli, de az EU díjzónába tartozik pedig (T-mobilnál olvasom épp)

EDIT:

vodafon: az EU országaiban, Izlandon, Liechtensteinben, Norvégiában, Svájcban, Monacoban, és Törökországban, a Vodafone partnerhálózatain.

andorra pont nem :( ott marad a vodás 217,8 Ft / 100kB árszabás

Roaming net nélkül úgy látom T mobil még drágább dominoban

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#28) janeszgol válasza Csapoati (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Idaig olvastam a hozzaszolasokat. 7 emberbol 1-2 ertette csak meg. Nem netezni ment ki, hanem a szinkronizacio szivta picit az adatot. 4 mega 10k, ez netto marhasag. Gondolom ha 1-2-3 ezer lenne, szo nelkul kifizetne. De tizezer???

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) Evil Snowman válasza dabadab (#26) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Egyrészt van egy olyan, hogy ÁSZF, másrészt van egy olyan, hogy díjszabási táblázat, harmadrészt van egy automatikusan leküldött SMS, ami tartalmazza az adott országban lévő különböző forgalomtípusok díjait.

Ez eddig nekem 3x user error, hogy egyiket sem nézte meg. Ha megnézi, meglátja, hogy mi mennyi és akkor nincs +10k a számlában. Thats all.

(#30) janeszgol válasza bitpork (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Es? Oldja meg a Voda. Jon az 5G, kimesz okosautoval (hiszen ezekkel reklamozzak mindig), aztan nem csak a benzin porog. Alljunk mar meg.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Evil Snowman válasza janeszgol (#30) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jelenleg melyik "okosautóban" van SIM-kártya?

(#32) janeszgol válasza Evil Snowman (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Jajj de okos vagy. Ertsd mar meg, mi a gondja. (Es akkor a diakokat szidjuk a Pisa teszt miatt.) Nem netezni ment ki, barki besz'phatja. Nem mindig jon sms. Ennyi.

Autora: nem tudom, nem mindegy? Nem ez a lenyeg.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) dabadab válasza Evil Snowman (#29) üzenetére


dabadab
titán

"Egyrészt van egy olyan, hogy ÁSZF, másrészt van egy olyan, hogy díjszabási táblázat, harmadrészt van egy automatikusan leküldött SMS, ami tartalmazza az adott országban lévő különböző forgalomtípusok díjait."

És ezek közül melyik oldja meg azt a problémát, hogy négy mega adatforgalom tízezer forintba kerül?

DRM is theft

(#34) janeszgol válasza dabadab (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Nem tizen megarol volt szo. 4 mega osszejohet az email szinkronbol is. Nem a meki elott netezett. Vagy kitalalt tortenet vagy sem, de ez eletszeru.
Az ember ha nem ki-, es bekapcsolgatos fajta, el is felejtheti. Plane, ha egy pillanatra megy at vagy par orara (csaladlatogatas). Ebben ez a felelmetes. Ha azt mondjak, hogy hopp volt 5-10 mega, plusz ketezer a havin felul, azt mondom okes (10 ezerhez kell 25-50 mega, az ritkan veletlen). De 10 ezer??

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) Syl válasza janeszgol (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy 4 mega ezer, tízezer vagy százezer. Benne van az ASZF-ben az ár, nem zsákbamacska. Tetszett volna utazás előtt tájékozódni ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) Csapoati válasza Syl (#35) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tegyük fel, hogy tájékozódik, kimegy és mégis kell a mobilnet. Akkor ez normális, hogy ilyen áron adják?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) dabadab válasza Syl (#35) üzenetére


dabadab
titán

"Teljesen mindegy, hogy 4 mega ezer, tízezer vagy százezer"

Már hogy lenne mindegy?

DRM is theft

(#38) Evil Snowman válasza janeszgol (#32) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Persze, hogy okos vagyok, mert mielőtt én igénybe veszek egy szolgáltatást, annak elolvasom a feltételeit.

A szolgáltatók eleget tesznek a törvényi kötelezettségeknek, ami az ügyféltájékoztatást illeti (korábban említett ÁSZF, díjszabási táblázat, határátlépést és roaming partnerszolgáltóra vonatkozó díjszabási SMS értesítés kiküldése az arra való felcsatlakozást követően). Az ÁSZF-et és a díjszabási táblázat roaming költségekre vonatkozó pontjait kiutazás előtt is lehet olvasgatni otthon a meleg szobában, ingyenesen.

Autora: nem tudom, nem mindegy? Nem ez a lenyeg.:

Nincs ilyen autó, ezért ne példálozz olyan dologgal, amiről lövésed sincs. Nem véletlenül kérdeztem. ;)

@dabadab:

Amennyiben a szolgáltató által biztosított szolgáltatás ellenértéke (ára) nem felel meg az elképzeléseimnek, akkor nem veszem azt igénybe -> kikapcsolom a mobilinternetet és az adatroaming lehetőséget a készülékemen.

Mindkettőtöknek:

Nézzük mi valósult meg a jelen esetben (lassan írom, hogy megértsétek):

- szolgáltató a törvényi kötelezettségeknek megfelelően tájékoztatta az ügyfelet? -> igen
- ügyfél ezeket áttanulmányozta? -> feltételezhetően nem, mert akkor nem picsogna a +10k-n
- az ügyfél a szükséges ismeretek feltételezett hiányában igénybe vette a szolgáltatást? -> igen
- a szolgáltató jogosan számlázta azt ki? -> igen, hisz az előzetes tájékoztatási kötelezettségének eleget tett
- ügyfél ennek ellenére reklamál? -> igen
- emiatt ki a hülye? -> ügyfél

Elhiszem, hogy az elmúlt 15 évben az lett az emberekbe sulykolva, hogy az ügyfélnek mindig igaza van, még akkor is, ha hülye. De van egy rossz hírem. Ez nem így van. Ilyen panasszal elmegy egy NMHH-hoz és még ott is körbe röhögik.

Itt az ideje felnőni és ha elb@sztatok valamit, akkor azért vállalni a felelősséget, nem pedig másra hárítani azt. Ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#39) erer1000 válasza Evil Snowman (#38) üzenetére


erer1000
őstag

+1

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#40) dabadab válasza Evil Snowman (#38) üzenetére


dabadab
titán

"Amennyiben a szolgáltató által biztosított szolgáltatás ellenértéke (ára) nem felel meg az elképzeléseimnek, akkor nem veszem azt igénybe -> kikapcsolom a mobilinternetet és az adatroaming lehetőséget a készülékemen."

Te tényleg nem érted a kérdést vagy csak úgy csinálsz?

Ha kikapcsolod az adatroamingot, attól olcsóbb lesz az adatroaming? Nem. Akkor ez nem megoldás arra a problémára, hogy pofátlanul drága az adatroaming.

DRM is theft

(#41) erer1000 válasza dabadab (#40) üzenetére


erer1000
őstag

nem csak idehaza megy kokain árba az adat és hívás roaming.

Német tmobilnál 3 euró/perc aszerbiából telefonálás
és 1,6 euró a 100KB adat
ergo 500 ft-ot kérnek azért amiért a kolegának csak 200 felett kértek :)
(OFF)

(3...2...1.... és jön az "ott magasabbak a bérek lap)(/OFF)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#42) mukibuci válasza dabadab (#40) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és ha tájékozódik, akkor olcsóbb az adatroaming? igen

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#43) Syl válasza Csapoati (#36) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen nem normális az ár. De mivel nem EU tagállamról van szó, annyiért adják a roamingot amennyiért akarják. Ezért utazás előtt tájékozódunk, és ha élet-halál kérdés, akkor lenyeljük a tízezer forintos békát, nem pedig fórumon picsogunk. :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44) dabadab válasza Syl (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Természetese nem normális az ár."

Akkor eljutottunk oda, hogy te is pontosan ugyanazt mondod, mint a blogbejegyzés. Merthogy az összesen annyiról szólt, hogy ez az ár nem normális.

DRM is theft

(#45) Csapoati válasza mukibuci (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

3 ezer/nap? Az se kutya, bár kevesebb, mint 9e, ez tény. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#46) Evil Snowman válasza dabadab (#40) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

A kérdést tökéletesen értem csak jelen esetben az ár nem lehet érvelési alap arra, hogy az ügyfél a saját hülyeségét azzal igazolja. ;)

(#47) Syl válasza dabadab (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem egészen, mert a blogbejegyzés erős felindultságra utal, mivel a végén kijelenti, hogy ezért az akcióért ő lemondja a szolgáltatást. Gondolom átmegy másik céghez. Csak az a vicc, hogy a többi is ugyanilyen áron méri a nem-EU roamingot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) PBA válasza dabadab (#40) üzenetére


PBA
aktív tag

Ha túl drága az adatroaming, nem kell igénybe venni. Nem ételről, vízről, stb beszélünk, nem kötelező használni. Ha senki nem használja, akkor majd csökkentik (esetleg) az árát. Vagy veszel az első adandó alkalommal helyi prepaid kártyát, és boldogság. Senki nem kötelez arra, hogy roamingolj, ha drága, ne használd.

(#49) dabadab


dabadab
titán

Oké, akkor felteszem a kérdést: itt mindenki súlyos szövegértési zavarokkal küzd?

DRM is theft

(#50) Evil Snowman válasza Syl (#47) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nem baj, majd amikor a maradék kettőnél is így jár ( remélem nem hozzánk hordoz át :DDD ), akkor majd elkönyveli, hogy mindhárom szolgáltató egy rohadt paraszt egyedül csak ő a helikopter. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.