Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) mephi666 válasza Kalandor (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, de ennek is azért megvan az oka: szerintem ezeknek az esetek nagy részében:

a) fiatal gyerek megkapja a szülők többliteres/többtonnás gépét és szó szerint elszáll vele a ló, mert "jobban megy a gép, mint a tanulóautó" (sógoromba ment már bele 17éves hülyegyerek apuka audijával... méghozzá úgy, hogy lámpánál állt és a mögötte 2-3-al levő autót kapta telibe a gyerek fék nélkül... de még a sógorom előtt 2-3-al levők is meg lettek tolva)

b) csomó diszkóbaleset: tudatmódosító szerek hatása alatt merészebbek, keményebbek, be akarnak vágódni a társaságnak... hetente több ilyen van...

ehhez a kettőhöz hozzá vesszük még a rutin hiányát és szerintem érthető is a magas szám... viszont arányokat tekintve ennek ellenére lehetnek veszélyesek az idősebbek is... főleg, ha már nem 100%-os szellemi/fizikai állapotban ülnek a kormány mögé... és itt szerintem a szabályok/(orvosi) vizsgálatok szigorításával még jobban lehetne faragni a balesetek számán, ahol egyértelműen a sofőr alkalmatlansága volt a gond...

a fiatalabbaknál nehezebb azért a helyzet... a különböző prevenciós filmek (szerintem) az egyének nagy részénél semmit nem érnek el, hanem inkább fordítottan működnek: "velem úgysem lesz baj, mindig csak másokat ér baleset, mert én k*rvajól tolom a 3literes, benzines gépnek (fél év rutinnal és fél liter pálinkával)"

#13: na, igen... kicsit félreérthető voltam én is a kor kiemelése miatt... ugyanúgy mindenkire kötelezővé kell tenni az alkalmassági vizsgálatot, de egy bizonyos kor felett ezt még szigorúbban kell venni... Vakegérke példája meg 100%-osan jó... nem teljesen normális dolog, hogy minden világtalan megkap(hat)ja a jogsit és utána szó szerint több tonnás gépekkel repeszthet... amivel "véletlenül nem láttam a tömeget" elven akár több tucat embert is megölhet 1 másodperc alatt... nincs jogsim, de nem gyerekjáték az autó :K ...mondjuk hozzáteszem: lóerőben/kW-ban meghatároznám azt is, hogy hány év rutinnal mekkora kocsit lehet maximum vezetni... nem engedném az se, hogy 17-18éves suhancok 0 rutinnal 200-300lóerős gépekkel téphessék a betont... mondjuk 5év balesetmentes rutinnal viszont már lehetne menni... (addigra talán be is nő a fejük lágya és a vezetés nem a "közúton menőzésről" szól már nekik)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.