Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Én komolyan nem hiszem el, hogy ilyen emberek közlekednek az utakon... :W

(#2) Arnold2 válasza Szten Márs (#1) üzenetére


Arnold2
őstag

Uhhh, ember. Részvét. Én is ilyen hirtelen haragú figura vagyok. Én borítottam is volna be az öreget az első gödörbe, azt földet rá.

(#3) puttputt


puttputt
őstag

De a 10k-t biztosan megtalálja, ha orvosi vizsgálatra kerül sor... :U

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#4) mephi666 válasza Szten Márs (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt egy ehhez kapcsolódó south park rész, amiben pont erre a témára térnek ki... én mondjuk előírnék bizonyos kor fölött gyakori (orvosi) alkalmassági vizsgálatot meg (ingyenes) kötelező rutin/forgalmi/kresz vizsgát :K szerintem ennél csak az öreg villanybiciklisek a durvábbak, amikor lajhárt megszégyenítő reflexekkel tépnek 20-30-cal... nem 1 baleset volt itt az elmúlt években, pedig kecskemét nem egy túl nagy város... volt aki a körúton hajtott és átbukott a padkán, másik pedig frontálisan koccant egy jogsi nélküli tizenévessel... (jó, itt azért mindkettő hibás volt)

nem szaporítom a szót: alapból előírnék a villanybringára kresz/rutinvizsgát, mert általában nem lábbal hajtják, gyors és aki mondjuk erő hiányában nem képes egy rendes bringát eltekerni, annak lehet, hogy a reflexei sem igazán jók már és forgalomban ön- és közveszélyes lehet...

kocsira meg mondjuk 60 év fölött x évenkénti kötelező vizsgát/vizsgálatot írnék elő :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) kételkedem válasza puttputt (#3) üzenetére


kételkedem
addikt

(#4) mephi666 is:

kb igen

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6) Ivan15 válasza Szten Márs (#1) üzenetére


Ivan15
senior tag

mult heten egy szinten öreg balrol gurult be elem az utra, szerencsenkre meg megtalalta a feket. Neztünk össze egy pillanatra remült fejjel
(kinezett balra a sajat savjaba , az ok, es elkezdett befordulni balrol egy keskenyebb uton, jobbrol gurultam eppen arra....)

(#7) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

na az ilyeneknél tudnám teljes lelki nyugalommal véghezvinni a GTA féle kirángatom és megrugdosom folyamatot.... :U

"nem láttam, hogy indexel"
"nem láttam hogy fékez"
"nem láttam hogy jön"
"nem láttam semmit"
"nem találtam a féket"

magyarázkodjon szent péternek......... :W

#4 mephi666 [link] S7E10 "Vének támadása" ....egyik epizód, amin valahogy nem volt kedvem röhögni... :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sajnálom. Egyetértek az előttem szólókkal, 60 felett szigorított orvosi vizsgálat, plusz kresz - rutin - forgalmi vizsga.

Azért a szavazati jogukat is megkérdőjelezném jónéhány idős embernek (is), de ez más téma. Példa: ismerősöm elment kopogtatócédulát gyűjteni x pártnak. Becsöngetnek, jónapot abc vagyok, az x pártnak gyűjtjük a kopogtatót. Válasz: áá neeem nem. De miért nem? Mert mi az y pártra szoktunk szavazni. Érted, szoktunk! Nulla érv, csak begyepesedett csőlátás... És az ilyenek döntenek...

[ Szerkesztve ]

(#9) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sajnos (még) nem tudok részleteket, hogy mi hogy történt pontosan, mert nem volt se lehetőség se megfelelő idegállapot a hosszas csevejre, de azt hiszem nem csak a féket, de a saját sávját sem találta az öreg :W

Szóval igen, kb. az a helyzet, mint abban a South Park részben. És azt hiszem igen kevéssé tudtam volna nyugodtan kezelni a szitut, szóval igen jó, hogy nem voltam ott...

(#10) Mr.Csizmás válasza Szten Márs (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de azt hiszem nem csak a féket, de a saját sávját sem találta az öreg

közúti veszélyeztetés blabla címen feljelentés? ha meg bíróságra megy az ügy, és hivatkozni mer a életkorára, vissza lehet ütni, hogy pont ezért ;] (feltéve ha addig nem purcan ki, ismerve a magyar jogmalmok lassúságát)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) madgie válasza mephi666 (#4) üzenetére


madgie
titán

Nekem már sajnos saját tapasztalatom is van az ilyen villanybringás matuzsálemekkel. Ősszel, szürkületkor, kivilágítás és láthatósági mellény nélkül tépett belém a drága, minimum harminccal tepert. Az ütő is megállt bennem, kemény két hetes jogsim volt, már képzeletben gyújtottam is befelé a papírt, hogy pápá, friss jogsi.

A nénike egyébként nem esett le a villanykeróról, megállt oldalt, én kiszálltam gyöngyöző homlokkal, azt sem tudtam, melyik zsebembe nyúljak a telefonért, mentő, rendőr, tűzoltó, kit híjjak, erre a nénike lepattan a bicajról és kijelenti: jól van, fiatalember? Mondom, persze, csak a szívroham visz el mindjárt, itt van nem messze a körzeti rendelő nénike, ugorjunk el, legalább nézzük meg, nincs-e baja. Á, nem, fiatalember, semmi gond... és felpattant a keróra oszt elvágtatott. Csak álltam ott dermedten, mellettem fityegett a félig leszakadt visszapillantó, az ablakon is két saskarmolásnyi karc, a nénike meg le se pottyant... beszarás. Mázlim volt... meg neki is.

(#13) Szten Márs válasza Kalandor (#12) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Engem spec. baromira nem érdekel a kora, engem az érdekel, hogy ha valaki nem mindig tudja, hogy melyik is a fék, az mi a jó ****-nak ül autóba? Az egy dolog, hogy magára nézve életveszélyes, de másokra is - szó szerint életveszélyes. Vakegérke írta egyszer, hogy tonnányi vassal indul gyilkolni, vagy valami hasonlót, ez itt szó szerint igaz. Egyszerűen mit gondol az ilyen, amikor beszáll az autóba? Mennyire kell ehhez lesz.rni azt, hogy mit csinálhatunk, mennyire kell lesz.rni kb. mindenkit, aki épp kint közlekedik az utcán? Kb. ez érdekel, nem a kora.

Ja igen, meg az érdekel, de baromira, hogy mit csinált az autónkkal. Csak azért, mert úgy gondolta, hogy milyen vicces is vezetni úgy, hogy már az sincs meg a fejében, hogy melyik pedál mire való...

Amúgy most nézem ezt a statisztikát, nem hazudik, csak teljes mértékben irreleváns így magában. Inkább azt tükrözi, hogy bizonyos életkorú egyénből hány szaladgál az utakon autóval, nem többet. Egy relatív mutató kéne ahhoz, hogy bármit az életkor kontra veszélyességről mondhassunk, nem egy abszolút, ennek a táblázatnak abban a kontextusban, amiben használni akartad, nincs semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#14) mephi666 válasza Kalandor (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, de ennek is azért megvan az oka: szerintem ezeknek az esetek nagy részében:

a) fiatal gyerek megkapja a szülők többliteres/többtonnás gépét és szó szerint elszáll vele a ló, mert "jobban megy a gép, mint a tanulóautó" (sógoromba ment már bele 17éves hülyegyerek apuka audijával... méghozzá úgy, hogy lámpánál állt és a mögötte 2-3-al levő autót kapta telibe a gyerek fék nélkül... de még a sógorom előtt 2-3-al levők is meg lettek tolva)

b) csomó diszkóbaleset: tudatmódosító szerek hatása alatt merészebbek, keményebbek, be akarnak vágódni a társaságnak... hetente több ilyen van...

ehhez a kettőhöz hozzá vesszük még a rutin hiányát és szerintem érthető is a magas szám... viszont arányokat tekintve ennek ellenére lehetnek veszélyesek az idősebbek is... főleg, ha már nem 100%-os szellemi/fizikai állapotban ülnek a kormány mögé... és itt szerintem a szabályok/(orvosi) vizsgálatok szigorításával még jobban lehetne faragni a balesetek számán, ahol egyértelműen a sofőr alkalmatlansága volt a gond...

a fiatalabbaknál nehezebb azért a helyzet... a különböző prevenciós filmek (szerintem) az egyének nagy részénél semmit nem érnek el, hanem inkább fordítottan működnek: "velem úgysem lesz baj, mindig csak másokat ér baleset, mert én k*rvajól tolom a 3literes, benzines gépnek (fél év rutinnal és fél liter pálinkával)"

#13: na, igen... kicsit félreérthető voltam én is a kor kiemelése miatt... ugyanúgy mindenkire kötelezővé kell tenni az alkalmassági vizsgálatot, de egy bizonyos kor felett ezt még szigorúbban kell venni... Vakegérke példája meg 100%-osan jó... nem teljesen normális dolog, hogy minden világtalan megkap(hat)ja a jogsit és utána szó szerint több tonnás gépekkel repeszthet... amivel "véletlenül nem láttam a tömeget" elven akár több tucat embert is megölhet 1 másodperc alatt... nincs jogsim, de nem gyerekjáték az autó :K ...mondjuk hozzáteszem: lóerőben/kW-ban meghatároznám azt is, hogy hány év rutinnal mekkora kocsit lehet maximum vezetni... nem engedném az se, hogy 17-18éves suhancok 0 rutinnal 200-300lóerős gépekkel téphessék a betont... mondjuk 5év balesetmentes rutinnal viszont már lehetne menni... (addigra talán be is nő a fejük lágya és a vezetés nem a "közúton menőzésről" szól már nekik)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) EmberXY válasza mephi666 (#14) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem csak az a problémám, hogy egy komolyabb balesetnél szinte mindig a vétlen szenved súlyos sérülést, netalántán meg is hal, a baleset okozója pedig karcolás nélkül ússza meg..
Azokhoz, akik a saját hülyeségükből, nagymenőzésükből okoznak balesetet, szivem szerint még mentőt sem hívnék, majd eltakarítják a vasgyűjtők.
Én is szigorítanék a rendszeren, talán nem adnék ennyire fiatalon jogosítványt, valamint gyakran felülvizsgálnám (pár évente), hogy emlékszik-e még valamire a KRESZ-ből a jogosítvánnyal rendelkező egyén.

Up the Irons!

(#16) ZeroX92P válasza EmberXY (#15) üzenetére


ZeroX92P
tag

az a baj a kresz-el hogy töredékét kell használnod a mindennapi életben és így a nagyrészét el is felejted ha most mindenkinek el kellene menni kreszvizsgát tenni a fél országtol elvennék a jogsit

(#17) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

A "nem láttam, hogy jössz" abszolút heti rendszerességű "kifogás", ha szóváltásba keveredek a közlekedésben résztvevő kollégákkal. Ilyenkor bennem is felmerül a kérdés, hogy de akkor minek jöttél el otthonról jóember? :Y Néha ezt ki is mondom. Olyankor meg megvan sértve :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18) EmberXY válasza ZeroX92P (#16) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát igen, pontosan ez lenne az értelme annak, amire gondoltam....
Akitől pedig nem vennék el, kisebb eséllyel okozna balesetet, hiszen ha a pedálokat ismeri, és még a KRESZ-t is (és ha még be is tartja), olyan nagy baj már nem történhet...
Természetesen nem csak az ismeretét, hanem a betartását is ellenőrizni kéne, akkor lenne jó világ (természetesen a büntetéseket is megszigorítanám, hogy visszatartó erejük is legyen, ne csak statisztikai adatok szülessenek). :K

Up the Irons!

(#19) vans? válasza madgie (#11) üzenetére


vans?
őstag

A villanybringasok a legrosszabb faj!

hábm bábm

(#20) dízelracer


dízelracer
senior tag

És ha az ugyanez az öreg kap egy pirosat a gyalogosok meg a zöld jelzésre elindulnak át a zebrán simán közéjük hajt mert nem találja a féket? Hát tök jó... :U

Faterodnak nem esett baja?

(#21) Probber


Probber
őstag

Tegyük fel, hogy 40-45 éve vezet és nem találta a féket (plusz a saját sávját a kormányt és a kéziféket se?) :F

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#22) Lauda


Lauda
félisten

"nem találta a féket"

Es a kormanyt??

(#23) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Hol kereste a féket, hogy nem találta meg :F
Perpillanat motorozok és az autós társaimra vagyok kibukva.
A nagy átlag nem indexel körforgalomból kifelé, ráutalásos módszert használ. A 40-es táblánál hiába tartom be a sebességhatárt, rám másznak és tolnak le az útról.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24) dabadab válasza Nyugdíjas (#17) üzenetére


dabadab
titán

"A "nem láttam, hogy jössz" abszolút heti rendszerességű "kifogás""

Gondolom biciklivel kozlekedsz. Engem neha autoval sem vesznek eszre, a legszebb az volt, amikor mentem az uton (szep hosszu, egyenes, jol belathato szakasz), erre bal oldalrol egy mellekutcabol fekezes nelkul belemjott egy auto (ok is arra akartak menni, amerre en, az elso kerek mogott amortizaltak le a karosszeriat) es a benne ulo par engem vont felelossegre, hogy hogy kerultem oda. Egy pillanatra kopni-nyelni nem tudtam.
(Aztan jottek a rendorok es helyretettek a dolgot.)

DRM is theft

(#25) ZeroX92P válasza EmberXY (#18) üzenetére


ZeroX92P
tag

A balesetek száma max azért csökkenne mert kevesebben vezetnek, nem a kresz ismerete ill nem ismerete miatt történik a legtöbb baleset. Amennyire én látom a fő okozó a figyelmetlenség, felelőtlenség, és az autók rossz műszaki állapota. Fiatal gyerek megveszi első autóját valami régi lepukkant olcsó roncsot és toljaneki mint a veszettbarom aztán vagy megáll vagynem... az idősek az megint más téma ott tényleg szigorítani kellene az ellenőrzéseket nekem is van egy nagyfaterom 75 elmúlt ő belátta hogy nem megy a vezetés úgy mint régen hosszabb utakra nem is vállalkozik vagy én vagy valaki aki ráér elviszi.

(#26) dabadab válasza Kalandor (#12) üzenetére


dabadab
titán

Ez a statisztika semmit nem mond az egyes korosztalyokba tartozo soforok veszelyessegerol, mivel nem normalizaltak az adatok. Ha lenne korosztalyos bontasban olyan, hogy baleset / levezetett km, az tobbet mondana.
A statisztika nem hazudik, csak konnyu felreertelmezni :P

DRM is theft

(#27) Nyugdíjas válasza dabadab (#24) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen azzal. És természetesen nem arra gondolok, ha a holttérből előbukkanok (olyat ha rajtam múlik nem csinálok sosem). Hasonló kereszteződéses mókáim szoktak lennie. Szerencsére még nem volt olyan, hogy elütöttek,de annyira gyakran néz az autós az ellenkező irányba miközben már kanyarodik, hogy ha nem figyelek, hamar be fog következni :(

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28) Mr.Csizmás válasza Lauda (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) eziskamu válasza Kalandor (#12) üzenetére


eziskamu
addikt

Szép dolog a statisztika.
Csak simán pártatlanul egy olyan táblázat is érdekelne (sőt az lenne a mérvadóbb) amiben nem csak az adott életkorú vezetők balaeseteit nézik, hanem az adott korcsoportú jogosítvánnyal rendelkező lakosságszámhoz képesti viszonyszámot is. Na ezt valaki fogalmazza már meg szebben :)

(#30) mephi666 válasza Nyugdíjas (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is bringával közlekedek... kb. 1hónapja egy egyáltalán nem forgalmas szakaszon jövök reggel 6:30 körül melóba... lassítottam, hogy kanyarodjak jobbra (szét szoktam azért nézni rendesen mindkét irányba, mert nem akarom elcsapatni magam) egy kocsi meg jobbról jött is nagy sebességgel és kanyarodott arra, amerről jöttem... de teljesen a szemközti sávban volt, úgy vágott át... ha 1 méterrel előbb vagyok, akkor elvisz... először ideg lettem és csak pislogtam, majd kikanyarodás után kicsit arrébb az út közepén találtam 11ezer huf-t :) ez kicsit lenyugtatott és csak annyit kívántam, hogy: "remélem az előző sumáher kocsijából vitte ki a huzat" :)

1 helyen viszont nagyon szeretnek átvágni kocsival a piroson, persze keresztbe a zebrán... mintha olyan rengeteg lenne az a kb 15 másodperc, amíg zöldet kap a zebra... óvatosan kell menni itt is, direkt ezért járok olyan útvonalon bicajjal, ahol összvissz talán 10-15 kocsival találkozok negyed óra alatt...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) #72042496 válasza mephi666 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az oktatóm anno azt mondta, hogy az egy-két éves jogsival kell különösen észnél lenni. Akkorra hajlamos megnőni a fiatalok arca és olyan vakmerően mennek, hogy az még akkor sem lenne indokolt, ha tényleg jól tudnának vezetni, ill. autóval közlekedni. Pedig ennyi idő után még nincs meg a rutin.

eziskamu: Előtted már többen is megtették. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Lauda válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


Lauda
félisten

De gonosz. ;]

(#33) Dany007 válasza #72042496 (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem is ezt mondta, illetve volt is egy grafikon erről a kreszkönyvben.
A balesetek száma leginkább az első és második évben nő meg. Mivel akkor a friss jogsis sofőr már azt hiszi tud vezetni és bátrabb lesz. A valóságban viszont az az 1-2 éves jogsi még igencsak kevés.

(#34) #72042496 válasza Nyugdíjas (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megnézted már, hogy a Rokkantnyugdíjas nick foglalt-e? ;]

(#35) CséZé


CséZé
őstag

nyár végén elénk olyan nyugodtan bekanyarodtak 90-nél, hogy még most is szerelőnél van a kocsi.

(#36) Nyugdíjas válasza #72042496 (#34) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Érdemes lenne előrelátónak lennem, aztmondod? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37) madgie válasza #72042496 (#31) üzenetére


madgie
titán

Nem feltétlenül nő be az ember feje lágya pár év alatt. Sógornőm egyszer majdnem karambolozott (ott voltam én is, "nagy" élmény volt), akkor volt vagy másfél éves a jogsija. Megijedt, egy ideig normálisan vezetett, de szűk két éve újfent őrült módon közlekedik, túlbecsüli a saját és az autó képességeit (1.2-es motorral belemegy olyan előzésekbe, amiből alig tud kikecmeregni), és ha szólnak neki, még meg van sértődve...

[ Szerkesztve ]

(#38) Szten Márs válasza dízelracer (#20) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, erről van szó... nem, nem lett baja szerencsére. Az autónak rendesen lett, lökhárító, lámpa, motorháztető, ilyesmi. :(

(#39) #72042496 válasza Nyugdíjas (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szó mi szó, aki Budapesten kerékpárra mer szállni, az az én szememben már bátor ember. :)

madgie:

Persze, nem azt mondom, napi szinten látni ilyet, vagy valami rokon lelket az utakon és látszik, hogy elég ha csak eggyel találkozik az ember...

(#41) Szten Márs válasza Kalandor (#40) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem látszik semmi, nem kell ehhez sem kerekasztal, sem semmi. Biztos lehet találni megfelelő statisztikákat, de ez nem az. Tévedés ne essék, nem hiszem, hogy az idősek mind rémségesen vezetnének, lehet, hogy a releváns statisztikák is ezt támasztanák alá, de ezek az adatok semmit nem jelentenek ennek a kérdésnek a szemszögéből. Ezt nem lehet világosabban kifejteni. Ez szinte csak annyit mond nekünk, hogy melyik korosztály tagjai milyen gyakorisággal szoktak vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#42) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bár lehet átmennek az öregek az egészségügyi vizsgán, de szellemi állapotuk is évről évre romlik. Ezt viszont nem ellenőrzi senki, hogy melyik öreg mennyire friss még szellemileg. Erre jó példa a "nem találtam a féket", mert ennyi erővel már a kormányt sem találhatná meg egyáltalán hogy lát ki a szélvédőn...?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43) Mr.Csizmás válasza Szten Márs (#41) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó statisztikával bármit be lehet bizonyítani.

más: közlekedési kultúra: [link]

- jól működő fénysorompó, ennek ellenére felhajtott
- a mentőhelikopternek is nekiment egy másik
- egy harmadik meg a vonatpótló autóbuszt lezúzta

asszem nincs több kérdésem a közúti közlekedéssel kapcsolatban :W

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44) kételkedem válasza Kalandor (#40) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem a taták és a nyanyák, hanem a 46 - 64 közötti korosztály :U

Tényleg nagyon gáz ez a táblázat, mert a legtöbb balesetet okozó csoport egyben a legtágabb is. Majd 20 évet ölel fel, míg a 18 - 20 éves csoport csak kettőt. Arról nem is beszélve, hogy az össz népességen belül hány százalékot képviselnek az adott csoportok, ezen belül hányan rendelkeznek jogsival és kik vezetnek egyáltalán :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45) dabadab válasza Szten Márs (#41) üzenetére


dabadab
titán

"Nem látszik semmi"

Azert ez sem igaz: az pl. latszik, hogy az idosek a baleseteknek csak kevesebb, mint tiz szazalekat okozzak, vagyis ha valami baleset er, azt jo esellyel nem ok fogjak okozni - es ebbol a szempontbol mindegy, hogy azert-e, mert olyan jol vezetnek, vagy azert, mert kevesen vannak.

Szoval az tenyleg nem latszik, hogy az eletkor meg a balesetveszelyesseg kozott milyen kapcsolat van, az viszont igen, hogy szamottevoen akkor sem lenne kevesebb kozlekedesi baleset, ha minden 65 ev felettit kitaltanank az utakrol.

(#43) Mr.Csizmás: "jó statisztikával bármit be lehet bizonyítani"

Ez nem igaz - az mar sokkal inkabb, hogy a legtobben annyira nem tudnak semmit a statisztikakrol, hogy barmit meg lehet veluk etetni.

(Az Index szerint ma van a statisztika vilagnapja :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) Szten Márs válasza dabadab (#45) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Statisztika világnapja? Ilyen is létezik? Wow! :Y :C

A nem látszik semmit ne szó szerint tessék érteni, nyílván sok minden látszik, csak semmi arról, amire fel be lett rakva. Nem igazán úgy értelmeztem, hogy az a kérdés, hogy a balesetek jó részét ők okozzák-e, hanem az, hogy egy öreg vezető nagyobb kockázatot jelent-e az utakon, mint egy kevésbé idős. Erről nem mond semmit. Arról valóban mond, amit írsz, hiszen ott mindegy, miért okoznak kevés balesetet.

Kalandor:
Nézd, elég ideges vagyok a ma történtek miatt így is. Hoztál egy statisztikát, betetted, nem azt mutatja, amit hittél, hogy mutat. Ezzel nincs semmi baj, előfordul, nem szégyen ez. Be is lehet ismerni, hogy "sorry, tényleg", meg persze érvek nélkül is lehet hadakozni, ahogy te teszed. Ez szerintem nem nekem ciki. Viszont ezt úgy gondolom nyugodtan hívhatjuk trollkodásnak, és ma erre nincs szükségem, szóval amennyiben nem kívánsz konstruktívan hozzászólni, hanem ilyen egy szavas minősítgetéseket kívánsz bedobni, megkérnélek, hogy távozz ebből a bejegyzésből. Nem tilthatlak ki, de örülnék, ha ez esetben a kérésnek eleget tennél. Ha úgy gondolod, hogy mégis írsz valami értelmeset, persze maradj nyugodtan. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#48) szablya válasza Kalandor (#46) üzenetére


szablya
tag

Szerintem nem az.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#49) saguaro


saguaro
tag

Ma reggel, fél 8 fele megyek a mindennapos utamon, kb 3 km tök egyenes út, hosszan belátható, stb. Előttem 1 szál autó sincs, szembe kamion, illetve az én sávomba előz valaki. Ezt úgy kb 800-900m-re láttam. Nem aggódok, de megyek olyan 70-75-el végig, még mindig előz az egyén. Még mindig, motorfék először, aztán rendes fék, padlófék, kormányt lerántom az út szélére, éppenhogy elment mellettem.

Tata valami ezer éves ruszki csodával(talán valami Yugo volt, vagy ilyesmi izomállat autó), előzi a rendes haladó böhöm kamiont. Több, mint 1 km-en keresztül, és nem fékez, lassít, hogy visszaálljon a kamion mögé, hanem nyomja tovább.

Tegnap megyek pesten, előttem 3-4 autó, elindult, lámpához érve kb mehettem 40-el, de a lámpa elég belóg egy fa, és kb előtte 5m-el látszik. Előtte 5m-el már láttam, hogy sárga, illetve már piros, de akkor hiába nyomok satut, mögöttem jövő F Astra rendőrautó telibe cuppant hátulról.
Átgurulok rajta. Mögöttem kékfény, stb, húzzak le.
Mondja rendőr, hogy én bizony átmentem a piroson. Balról zöldet kaptak, nekimehettem volna bárkinek. Hiába magyaráztam, hogy 1.) bal oldalt nem állt senki a lámpánál, mikor kb 5m-re voltam az én lámpámtól, akkor sárga, volt, hiába nyomok egy satut, belémjön hátulról, meg úgyse állok meg, csak a kereszteződés közepén.

Én nem magyarázzak neki, így meg úgy, elismerem-e, hogy elkövettem szabálysértést, azaz átjöttem a piroson. Persze, hogy elismerem, csak nem így kéne kategorizálni. Ha nem ismerem el, minimum 30.000ft, stb-stb, így meg helyszíni bírság, 10.000ft, -4 pont... :((( :(((

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#50) <NewL>


<NewL>
addikt

utálom (vezetek és ezt látom, ezt érzem)
- az öreg pilótákat - kocsival, biciklivel (az a legjobb amikor úgy szál fel a cangára, hogy ugrál mellette 6 méteren keresztül és utána ráugrik, jobra-balra dőlöngél.
egyébként nem egykét ilyen öreg akart már nekemjönni a kocsijával, állok a pirosnál és jön nekemfele, aztse tudja melyik sáv kié. és amikor kiordibálok, csak néz mérgesen rám, hogy mitképzelek.
- utálom a fülhallgatós-fejhallgatós zebrán szétnemnézős, pirosan átmenős f..pörgettyűket. még ha finoman dudálok akkor sem néz rám
- a gyorscangásokat, akik a kocsik között laviroznak, előzgetnek, a tükröt majdnemletörős műveletekkel együtt
- a suhanc kölköket (kocsi nemérdekel) szóval a frissjogis jaszkarikat akik mindenkit mindenhol le akarnak nyomni
- az olyan nőket akik két kézzel, 10óra 10 percben fogják a kormányt, a kormány és a műszerfal közti kis lyukon próbálnak kinézni, és úgy vezetni.

ezek mind veszélyesek rám nézve, a kocsira és mindenkire. esküszöm még a bmw-s, nagyverdás kopaszok is jobban vigyáznak másra mint ezek. azok ha kihajtanak eléd, nyomnak egy gázfröccsöt, hogy tudjatok haladni. a többi sofőr, ha kihajt eléd, gyönyörűszépen nézi a km/h-át és a fordulatszámmérőt, hogy 2250-es fordulaton váltson, nembaj ha nekimegy a jövőhétnek vagy neked.

a kedvencemet kifelejtettem
- aki végig a kocsi seggében van. mész 100-al és ő akkor is tartja a mindenreelég 4-5 méteres követési távolságot.

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.