Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sziku69


sziku69
senior tag

Szerintem 10 év múlva már csak a közepes erősségű hurrikán kategóriába fogják sorolni.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Brutális, Anguillát, St Martin-t és a Virgin-szigeteket maximális erővel telibe kapta. Az rendben van, hogy ilyen erős 100éve nem volt, de azért a kisebbek is elég durván át tudják rendezni a tájat - a helyiek mégis papírból építkeznek. Arrafelé csak masszív vasbeton építményeket lenne szabad engedélyezni, mert nem az a kérdés, h jön-e egy 3-as, 4-es hurrikán, hanem az, hogy idén jön-e, vagy jövőre?

Amúgy itt a lista, csak 2000 óta számolva a tizedik 5-ös erősségű példány az Irma, tehát nem egy Tunguzka-gyakoriságú eseményről beszélünk. A (szintén 2000óta számolva) párszáz-milliárd$ kár mellett kb 3000 halálos áldozata is volt a történteknek, ami ha a megfelelő épületek rendelkezésre állnak töredékére lett volna csökkenthető.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) sziku69 válasza t72killer (#2) üzenetére


sziku69
senior tag

....és nem az Irma az egyetlen a környéken. Sorra jelennek meg.
Nem vagyok hozzáértő, de azt hiszem hogy ez már nem normális. Derékig járunk az időjárás megváltozásában.

(#4) t72killer válasza sziku69 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De, a masszív alacsony-légnyomású aktivitás teljesen normális a trópusi övben, csak 500évvel ezelőtt nem élt ott km2-enként 250 ember, és nem postolta fészbúkra, hogy az árvíz elvitte a papírból hajtogatott autót.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) updog válasza sziku69 (#3) üzenetére


updog
senior tag

Egyszer olvastam, hogy miért van az, hogy a Földön kb. csak ott vannak ilyen hurrikánok, tehát az hogy mindig az a környék kapja meg, valamennyire "normális" (Föld forgási iránya és az áramlatok miatt). Nyilván a gyakoriság és az erősség már nem mindegy. Mivel a hurrikánok kialakulása közvetlen összefüggésben van az óceán hőmérsékletével, kizártnak tartom, hogy ezeknek az eseményeknek ne lenne köze a klímaváltozáshoz, bárhogy is próbálják tagadni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6) t72killer válasza updog (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb lehetetlen megítélni, évszázadokra visszamenő pontos mérések kellenének az ilyenhez.

Pusztító erejű hurrikánokról már az európai ember térségébe érkeztekor készültek feljegyzések, pl Kolombusz figyelmeztette Hispaniola kormányzóját 1502-ben, hogy maradjon védett kikötőben - nem hallgattak rá, eredmény: 30ból 21 hajót veszítettek. De a történetek folytatódnak, minden évszázadban több esettel és a ritkább népesség ellenére komoly áldozatokkal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Ezért nem értem usaban azt a sok faházat. Semmire sem valók, szigetelés nulla, időjárásállóság nulla. Persze gondolom fából van/volt sok, az olcsó. Lapostetős téglaház és jöhet bármilyen hurrikán, nem tud benne kárt tenni.

(#8) sziku69 válasza Lauda (#7) üzenetére


sziku69
senior tag

Ezt én sem értem. A környéken minden évben van egy erős hurrikán. Kész életveszély a repkedő faanyag.

(#9) t72killer válasza Lauda (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az érintett déli államok nem az agytröszt lakosságukról híresek... Ha 5'000$-ral olcsóbban kihozza a vállalkozó a viskót, akkor azt fogják megrendelni - és mivel stabilabb házak nemigen épülnek, ilyet építő vállalkozó se lesz a környéken és valóban durva 100k$-os árkülönbség lesz egy hurrikánbiztos ház és egy faviskó között.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) sziku69 válasza t72killer (#9) üzenetére


sziku69
senior tag

Elvileg most szombaton dél Floridát tarolja majd le. Kíváncsi leszek mekkora lesz a pusztítás.

(#11) elithun válasza Lauda (#7) üzenetére


elithun
őstag

Úgy tudom (a kulturális preferencián kívül) azért vannak faházak az USA-ban, mert olcsóbb és könnyebb újjíépíteni mindent a hurrikánok után.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#12) Freiherr válasza elithun (#11) üzenetére


Freiherr
őstag

De a téglaházat meg egyszer sem kellene újraépíteni.

XXX

(#13) sziku69 válasza Freiherr (#12) üzenetére


sziku69
senior tag

Úgy látszik szeretnek barkácsolni.Így biztosan nem marad munkanélkül az építőipar. Inkább kivágják az erdőket, hogy még nagyobb legyen az öko probléma.

(#14) Drótszamár válasza sziku69 (#1) üzenetére


Drótszamár
őstag

Faszság.

Régen is voltak rohadt erős viharok: [link]

És a feljegyzések rohadt hiányosak, rövid időre nyúlnak vissza. Nem tudjuk 500 évvel ezelőtt mennyi, és milyen erős vihar volt.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15) sziku69


sziku69
senior tag

Érdemes elolvasni a hozzászólásokat.

szerk.
Drótszamár: Olvas el a fenti link alatt lévő hozzászólásokat a videóhoz. Ez nem egy hétköznapi hurrikán lesz.
Kit érdekel mi volt 500 évvel ezelőtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) sziku69


sziku69
senior tag

(#17) 8th válasza Lauda (#7) üzenetére


8th
addikt

Előrejelzések szerint Florida állam déli részén éri el a szárazföldet a hurrikán és csak a szárazföld felett beljebb a belső területeken fog veszíteni az erejéből. Google maps-al bejártam néhány utcát Miami külvárosában, szerintem ott a házak legalább fele könnyűszerkezetes. Ha szerencsétlenségükre tényleg telibe kapja őket a házak egy részéből csak fa apríték marad meg egy beton alap.

(#18) sziku69 válasza 8th (#17) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez magyar idő szerint mikorra várható? Nem néztem utána.

(#19) elithun válasza Freiherr (#12) üzenetére


elithun
őstag

Azért nem hiszem, hogy ez ennyire fekete fehér. A tornádó szele elég kemény. Feltételezem nem azért építenek újra könnyűszerkezetes házat, mert egyszerűen nem tudnak tanulni a hibáikból az ottani emberek.
Általánosságban beszélve a téglaház természetesen stabilabb egy faháznál, viszont a tornádó körzetekben több mindent figyelembe kell venni.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#20) 8th válasza sziku69 (#18) üzenetére


8th
addikt

Elméletileg vasárnap. Van itt pár videó egy helyi fickótól. [link]

(#21) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól látom, most a Bahamákat vette célba, a letarolt területek újjáépítésével nagyon nem kell sietni, mert jön a nyomában a José - aki még csak cat 3, de ezek előrehaladtukkal erősödni szoktak...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) tuki2200 válasza t72killer (#21) üzenetére


tuki2200
senior tag

Es kelet mexikoba foldrenges volt az ejszaka, az egesz tersegbe cunami riadot rendeltek el miatta ha a 3 hurrikan nem lenne eleg... ez mar abszurd modon kezd vicces lenni :DDD csorik..

(#24) Avicularia válasza Lauda (#7) üzenetére


Avicularia
veterán

Bár ez csak az én feltételezésem, de ugyanez lehet mögötte mint itt svédben. Baromi drága a munkaidő ezért mindent igyekszenek minél rövidebb idő alatt megoldani a lehető legegyszerűbb módon. Így van nálunk az, hogy az elektromos kábelek egy része falon kívül van vezetve és a vízcsövek is a fürdőszobában a falon kívül vannak. Aztán mikor tapétáztunk az előző lakásban és 5 réteg tapéta volt egymásra rakva, mert lekaparni senki sem akarja, mert akkor jóval drágább lesz a munka :U
Autószerelésnél is az alkatrész jóval olcsóbb általában mint a munkadíj. Ezért nincs javítgatás, mindent cserélnek kapásból, nincs pénz javítgatásra.
Legutóbbi példa bal első rugócsere Grande Puntón. Rugó 350 korona volt, a helyi falusi szerelő 650 koronáért tette be baráti áron számla nélkül(45 perces munka). A rendes szervizben ez minimum 1000 korona lett volna(32K HUF)

(#25) t72killer válasza tuki2200 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jön a végítélet napja, mindmeghalunk:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) mickemoto


mickemoto
őstag

300km/óra az elég komoly.Mi a külömbség amúgy a hurrikán és a tájfun között?

(#27) t72killer válasza mickemoto (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak annyi, hogy máshol van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) mickemoto válasza t72killer (#27) üzenetére


mickemoto
őstag

valahogy én is így gondoltam. Mindenesetre a természet nagy úr.

(#29) t72killer válasza mickemoto (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagy bizony. Igazából az ember párezer év alatt megtanulhatta volna, h hurrikán/tájfunzónában masszívabban kéne építkezni. Vagy épp nagyon lazán, pálmalevélből, amit vihar után 2 nap alatt 0 ktg-gel újraépít.

Közben José elérte a 4es szintet.

#30: az tornádótölcsér;). Az is brutál...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) mickemoto válasza t72killer (#29) üzenetére


mickemoto
őstag

Mint régen japánban a papír házak. Igaz hogy szétszaggata a szél, rosszabb esetben porig égtek, de két nap alattújra építették, és ami még fontos hogy ha rájukdőlt a födém nem lett sok bajuk.
Úgy látszik hogy nem hogy tanulnak hanem rohamosan felejtenek az emberek. :(

Egyenlőre itt a kárpát medencébe még nem volt példa ilyesmire, de hurrikán tölcsért már észleltek, ki tudja mikor jön el az idő amikor földet is ér.

[ Szerkesztve ]

(#31) sziku69 válasza 8th (#20) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem irigylem őket. Jó hely lenne ez a Florida, de én ezért se költöznék oda.

(#32) mickemoto válasza sziku69 (#31) üzenetére


mickemoto
őstag

Van benne kihívás az biztos.

(#33) 8th válasza sziku69 (#31) üzenetére


8th
addikt

Én sem költöznék oda. Nem bírnám azt a hőséget és páratartalmat amúgy pedig a kígyóktól jobban félnék mint a hurrikántól. [link] :D
A megoldás tényleg egy hurrikán biztos lapos tetős téglaház lenne. Csak azzal egy brigád elszöszmötölne minimum két hónapot mire felépül az ilyen fa elemekből összeállítható készházat kulcsrakészre ugyanannyi ember összedobja két hét alatt. Munkadíjban brutális lenne a különbség ami ott tuti nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#34) sziku69 válasza 8th (#33) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez a video haláli :)

(#35) Apollyon válasza elithun (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Így van, illetve itt egy 9gag-en talált komment:

"Captain here: houses in America are made of wood because america has established lumber industry and it is cheap. America has more family homes than any european country so being cheap is desirable.

But what about hurricanes? Having your house blown away each year is dumb!!!

Hurricanes dont blow away every house every year. Only a small small %. Also houses in hurricane prone areas have different building codes. They are designed to brace hurricane winds. Some houses in hurricane risk areas will have a steel frame or or concrete load bearing walls.

The problem is when hurricanes hit non hurricane prone areas. Then you sometimes see every single house flattened because they literally are made of just wood.

But thats where insurance policies come in. Building a small % of houses twice or three times is cheaper than building every single house super expensive"

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36) t72killer válasza Apollyon (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, kérdés, h az "insurance policy" visszaad-e mindent, kezdve a lakók életével... cat4-5 hurrikán fő pusztítáai zónájában nem hiszem, h fedezék nélkül túl lehet élni (kb mintha autópályán 200km/h-nál egy kabrióban fel akarna állni az ember).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) sziku69


sziku69
senior tag

A hurrikán betolta az óceán vizét a mederbe.

(#38) sziku69


sziku69
senior tag

Ha esetleg lennének hírek, posztoljátok ki légyszi! :R

(#39) Lauda


Lauda
félisten

Nő kocsit most a viharban: [Hurrikánban állt neki kocsit mosni egy nő Amerikában.] :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#40) sziku69 válasza Lauda (#39) üzenetére


sziku69
senior tag

Szőke? :D

(#41) Lauda


Lauda
félisten

[link] Palikám se komplett. :DD

(#42) sziku69 válasza Lauda (#41) üzenetére


sziku69
senior tag

:DD :D :DDD :Y

(#43) t72killer válasza Lauda (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eyewall:F? Na ilyet se hallottam még, pedig a meteo-angollal eléggé képben vagyok:U. A hurrikánnak (és mindenféle ciklonnak) van szeme (közepe, ahol kvázi szélcsend van), hogy a szemnek lenne "fala", azt nem tudtam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Drótszamár válasza t72killer (#43) üzenetére


Drótszamár
őstag

Sőt, még szemfal kicserélődés is van :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#45) Lauda


Lauda
félisten

A biztosító vezetője azt is elárulta, hogy a texasi Houstonban csak minden hatodik háztulajdonos rendelkezett biztosítással. [link] :U Bent él egy hurrikán csatornában és nincs házbiztosítása?

(#46) t72killer válasza Lauda (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hiába, az amerikaiakat nem az eszükért szeretjük... Texasban amúgy a tornádó is elég gyakori jelenség, az egy "biztonságos" házat is elég csúnyán át tud rendezni, kb lepucolja a vasbetonig, amit biztosítás nélkül azért elég komoly ktg újracicomázni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Dluinet válasza Lauda (#45) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a biztosítási díjak valószínűleg sokkal magasabbak a rizikó miatt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben Maria is felnőtt, elérte az 5-ös fokozatot. Dominikát (!=Dominikai köztársaságot, ahogy a hír hibásan írja) már letarolta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) sziku69 válasza t72killer (#48) üzenetére


sziku69
senior tag

Ha ez így megy tovább, nem lesz igazán lakható az a környék.

(#50) t72killer válasza sziku69 (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Állandó lakhelynek én se ajánlanám, max ha mindenki tengerszint felett 50+m-rel fekvő masszív vasbeton-kuckót épít, a hajókat meg egy összegben leviszik júliustól novemberig Venezuelába - ezt a jelenlegi népességszám mellett nemigen lehet biztosítani (ráadásul Venezuela mostanában nem túl jó hely, kb Brazíliáig kéne vinni a flottát).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.