Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) hcl válasza vadkörte (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hogy te a miniállványt is állványszámba veszed :) Nem szokták sokan :)
Nem próbáltam még azt makrózáshoz (van ilyenem, csak a kompakt gépemmel együtt az asszonynál van), de mondjuk úgy tényleg hasznos lehet. De virágon mászkáló méhecske, asztalon rohanó pók, azokat egy nagy állvánnyal elég nehéz lehet elkapni. Virághoz oké az állvány, azt aláírom.

Azért linkeltem a No Cropping Zone-t, mert ott a tulaj több helyen is leírja, hogy a közfelfogással ellentétben ő nem használ állványt. Igaz, többségében ő is rovarokat fotóz.

Derítés, világítás : nem mondtam, hogy nem kell - és köszi az ötleteket :)
Azon gondolkodtam, hogy a fotóstáskámhoz kapott esővédőm izé, ami ezüstszínű, jó lesz-e... +1 barátnő, aki tartja ;) Bár utóbbi a legritkábban van velem, ha fényképezek (elég messze lakik :S ).

Ahogy tapasztaltam, a kisvaku csak pici obihoz jó (betakar az objektív), meg nem mellesleg csak akkor, ha tényleg nincs fény, minden más esetben kiég-becsillog, fúj. Csóróknak csak a napfény van... Nekem is kéne egy rendes vaku, más célokra is, de még csak vágyálom.

@fattyu : Rohadt jók :R
Én is most keresek manuális objektívet (meg valahonnan pénzt rá), csak nem tudom, mit lenne érdemes. Vaterán 10k körül van minden, ebayen lenne olcsóbban, de még azt sem tudtam kideríteni, mi az, ami passzolna az 1100D-re, gyújtótávolságilag... És mindenképp zoom kéne, mert az több mindenre jó...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.