Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reignman


Reignman
aktív tag

Tetszett az írás, én is olcsó megoldásokat keresgéltem mikró4/3-os objektívhez, próbálok majd 37mm-es előtétlencsét venni hozzá. Köszi a cikket!

(#2) zseko


zseko
veterán

Jó cikk, tetszett. Anno régen azokat a gépeket javítottam amikkel az olyan chippeket huzalozták :)

személy szerint ez a legjobban sikerült makrofotóm, semmi extra cucc, alap kompakt gép:

HR24.hu

(#3) hcl válasza zseko (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A makró mód már extra cucc amúgy ;) De jó a kép :) (Megpróbálom majd én is, ha már gy fognak kinézni a pitypangok :)

@Reignmann : Hát az tuti lesz, Dealextreme és az Ebay a barátod :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Még egyszer gratulálok a cikkhez! :)

(#2) zseko: Jó képe lett!

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#5) Aucor


Aucor
senior tag

Először is: Grat a cikkhez, jó lett.

A még szegényebb megoldás pedig az, amikor a telefonra ragasztom szigetelőszalaggal a DVD íróból kibányászott fókuszlencsét. Nem rossz az eredmény így sem: [link]

Persze azért egy rendes géppel ez más kategória lenne, na mindegy, elnézést, hogy beböfögtem ide ezt, de végül is ez is makró.

[ Szerkesztve ]

(#6) hcl válasza Aucor (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igazából tényleg nem. Sztem kis faragással élvezhető lenne ám.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) #90933760


#90933760
törölt tag

wow, remek cikk.
Én is fotózgattam régen, a makró a kedvencem. De komolyabbra nem telt, K810, C905 stb. telefonokkal. Illetve elé tett lencsékkel. Van pár jópofa kép azért ami összejött. Aztán átálltam az érintős mocskokra és végleg leálltam, szörnyű kamerákat raknak bele.

Valami Panasonic mit tudom én 10-es, pár éve 40k volt UZ gépet akartam venni, csak hát nem jött össze.

(#8) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Rendes tőled hogy mindenhová belinkeltél egy lehetőséget, ahol a cikkben megemlített eszközök beszerezhetőek. Az lenne a kérdésem, hogy az előtétlencséknél az ebayes oldalon nem azt írják rá a cikkekre, hogy 4x-es, meg 8x-os (mint ahogyan te beszélsz róluk), hanem hogy +2, +3, +4... satöbbi - ezek közül a +4 az az általad 4x-esként említett eszköznek felel meg, vagy ennél bonyolultabb a helyzet?

(#9) hcl válasza sing1ep1ayer (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem véletlen linkeltem, a reverse ring-et egy csomót kerestem, amikor én akartam rendelni, meg a couplerre sem tudtam először a helyes kifejezést.

A +4 az a 4x, igen, amennyire én tudom :) 4 dioprtiás amúgy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Mikuland


Mikuland
tag

Bocs, hogy bepofátlankodok. Én csak a sima makró állásban készült fotóból vágtam ki teljes nagyságban.

Ezen is látszik nem vagyok profi, bocs.

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#11) ceia


ceia
őstag

Érdekes megoldások vannak itt.. Régi igazság, hogy a jó fotóhoz elsősorban jó fotós kell, persze a jó gép sem kimondottan hátrány :)

        it's more fun to compute

(#12) gabe_


gabe_
őstag

Hát, nem akarok trollkodni, de én egyáltalán nem vagyok hasra esve a cikkben látott képek minőségétől... :U

Sovány szakácsban sose bízz!

(#13) ViZion


ViZion
félisten

Helló! Nah, annyira sokoldalú vagy, h az már gömb! :DD
Magam csak ritkán fotózok, párom igazi hobbifotós, persze csak anno ultrazoomra futotta, ez van. Kompromisszum a javából, de ha a minőség nem is kitűnő, a trémaválasztát és egyéb fogásokat ezzel is lehet csiszolni, a technika meg majd javul idővel...
Ilyesmiket szokott lőni:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) Reignman válasza gabe_ (#12) üzenetére


Reignman
aktív tag

A cikkben benne van, hogy pár ezer forintos megoldásokkról van szó, nem hiper-szuper ágyúméretű makro-obikról.

[ Szerkesztve ]

(#15) hcl válasza gabe_ (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem is kell. Egy low-end vázon, low-end obi, megfordítva, béna fotóssal? :D Mitől lennének jók?
A cikkben csak a lehetőségeket vázoltam, azoknak, akik esetleg makróznának, de csórók, vagy nem egyből egy MP-E-vel kezdenének...

Itt a kollegák sokkal jobbakat linkelnek.

@Reinmann, ViZion : Tuti :) Kacsafarkúval még csak beltérben találkoztam, de ott megült az ujjam hegyén :)

@ceia : A gép csak addig érdekes, hogy alkalmas-e a feladatra. Ha igen, akkor már csak a fotós számít.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) bmate7


bmate7
csendes tag

Nagyon tetszett a cikk, gratu:D

De vagyunk-e azok, amik lehetnénk?

(#17) Redneck


Redneck
veterán

Grat a cikkhez!

zseko: Először megnéztem a képet, mondom ebben mi a jó? Aztán leesett mit is nézek :D Szép!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#18) vadkörte


vadkörte
addikt

Alapvetően nem rossz cikk. Még érdekes is. Csak kicsit hiányos.
Néhány hónapja tartottam egy előadást a fotóklubunkban a makrózásról. Kimazsolázva sikerült 7 oldalas vázlatot összehozni. Azt hittem vért izzadok mirre összejött. (Az első verzió 10+ oldal volt :) )

Kár, hogy nem tértél ki a világítás és a derítés fontosságára. Stabil alátámasztást adó állványról sem olvastam.
A makró a természetfotózás egyik legkedveltebb ága. Nem véletlen. Nem kell hozzá sokminden. Elég egy komolyabb nagyzoomos kompakt gép (Panasonic FZ20, 30, Nikon CP 8700, 8800, Canon PS Pro1, nagy Fuji-k, stb...) és egy jó minőségű előtétlencse. NEM dioptriáslencse!!! A kettő nem ugyanaz. A dioptriás lencsét betekered a szűrőmenetbe, az előtétlencse pedig egy pici objektív. Ilyen pl. a Roynox DCR-150 ~250.

Itt találhatsz némi válogatást a makróimból. Egy része Panasonic DMC FZ-20-szal és Raynox DCR-250-nel készült. Az újabbak Nikon D70-nel és Nikkor 50mm + DCR250/közgyűrű(k), vagy Nikkor 70-300mm + DCR250/közgyűrű(k) használatával készültek.

Üdv. V. Körte

(#19) hcl válasza vadkörte (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A derítést csak érintettem, sajnos azzal sincs sok tapasztalatom. Annyit azért beleírtam, hogy fontos a megvilágítás, mert a háttér könnyen túl sötét lesz -> az inkább akkor igaz, ha messze van, ami háttér lenne. De valós probléma, és tényleg nehéz jól bevilágítani, bevakuzni.

A dipotriás lencse és az előtétlencse akkor elég sok helyen keverve van, valószínű én is ezért keverem...
Viszont a Dcr-250 ára már annyira nem olcsó :(

Állvány : nem feltétel. 1 makrót csináltam életemben állványról, az is hatalmas szenvedés volt. A cikkben linkelt képek, meg az oldalamon levők is, mind kézből készülnek...
A tieid sokkal jobbak :R , az igaz, de te többet is tudsz a fotózásról nálam, gondolom :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) ProSipinho


ProSipinho
csendes tag

Nem rossz cikk, én is szeretek makrózni. Sok olcsóbb megoldás van rá amelyek kompromisszumokkal nem rossz eredményt adnak.

Ez a kép egy Canon 100mm F2.8 makró objektívvel készült, ez nem szuper makróra való 1:1 leképzést tud.

Ez egy Teleobjektívvel szembefordított 18-55-ös kit objektívvel készült. Látszik hogy milyen nagyításra képes (mint egy kisebb mikroszkóp :) ) de nagyon nehéz ideális képet csinálni vele:
- Súly: A két objektív elég nehéz ezért egy masszív állvány kell hozzá hogy meg tudjuk tartani (erre a nagy nagyítás miatt is szükség van)
- Fókuszálás: Meg lehet vele szenvedni :) .
- Fény: mivel a fordított objektív rengeteg fényerőt elvesz így egy elég erős fényforrásra is szükség van. A kép iso 12800-on készült a kevés fény miatt ezért ilyen rossz minőségű.
- A képminőség sem a legjobb de meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

http://indafoto.hu/BirdHunter

(#21) konyi79


konyi79
addikt

Jó cikk, remekül összeszedted. Köszönjük.

(#22) vadkörte válasza hcl (#19) üzenetére


vadkörte
addikt

Jogos. Valóban bent van. Valószínűleg átsiklottam felette.

Derítés:
Nem muszály megvenni a méregdrága Lastolite derítőlapokat. Az eBay televan filléres 2in1, 5in1 lapokkal 45cm-> Makrózáshoz 2 db 45-60cm-es 5in1 untig elég. Vagy ha kellő barkácsolási hajlam szorult beléd csinálsz otthon. Az ezüshöz jó a barkácsáruházakban is kapható autós árnyékoló. Méretrevágod, kétoldalassal felkasírozod valamire, mondjuk pl. A/4-es szalagos irományfedél belsejére és kész is a kétrészes összecsukható ezüst derítőd. Aranyhoz vehetsz izofóliát, az előzőhöz hasonlóan elkészíted és van arany derítős is.
A fehér a neccesebb, ugyanis az optikailag fehérített papír - pl. másolópapír - minden, csak nem fehér. Inkább olyan kékes lilás. Erre jó lehet a méretrevágott vékony polisztirol lap. Négerezésre a fekete karton...

Állvány:
Hidd el az állvány fontos, hacsak nem Te vagy a szövet a fémvázon...
Nem kell mindjárt a 100E-s Manfrotto cuccra gondolni. Talajközeli témánál tökéletesen elvagyok egy 900Ft-os teleszkópos lábú Soligor miniállvánnyal. Igaz nem tartó, csupán támasztófunkciója van.
Ha rendes tripodban gondolkodsz célszerű gömbfejeseket nézegetni, kiváltképp, ha a középoszlopt ki lehet venni és megfordítva vissza lehet tenni. Így a talajszintig le tudsz menni, még akkor is, ha a lábakat nem lehet teljesen szétterpeszteni. Egy olcsóbb szett - fej+lábak - 20-25.000 Ft körül már megoldható.

Világítás:
Igenis KELL. Ha ügyes vagy elég a Nap fénye, de ezt finomítani, deríteni kell. Nem mindig lesz azonban elég. Ezesetben elkerülhetetlen a plusz fényforrás. Ez lehet a gépben lévő kisvaku, (szopni fogsz) a gépen lévő rendszer- vagy manuális vaku, (szopni fogsz) vagy a gépről levett rendszer- vagy manuális vaku (itt is szopol, csak ezt még élvezed is :)) )
Vagy veszel jóó drágán TTL körvakut, esetleg Vaterán eBay-en lősz valami régi manuális Sunpak, Vivitar, stb... körvakut.
Vagy beinvesztálsz némi pénzmagot LED-es kör alakú féynkibocsátó eszközökbe.
A két legismertebb:
-Maike FC-100
-Aputure Amaran Halo AHL-60C/N

A Meike 32db LED-et tartalmaz, az Aputure 60db-ot. Előbbi Magyarhonban ~10-15.000 Ft, utóbbi ~24-26.000 Ft.
Természetesen a nemzetközi piactérről jóval olcsóbban be lehet szerezni. (namegy drágábban is) Kínából akár 8-9.000 Ft-ért is beszerezhető, míg Németországból akár 35.000Ft-ért is.

Mi a fotográfia? Fénnyel rajzolás, festét. Már szó maga is tartalmazza az egyik, ha nem a legszükségesebbet. A fényt. Ha nincs megfelelő és elég fény, kép sincs...

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#23) fattyu


fattyu
veterán

jó kis alap összefoglaló a témáról.

Én is végignéztem kb ezt mindet.

szerintem a legjobb budget megoldás ( itt a FIX nagyítás a kompromisszum ) egy fordított manuális obi és egy nagyon olcsó manuális rednszervaku.

én amikor még azt használtam, egy fd bajonettes 24est használtam fordítva, valami ócska sunpak vakuval.

ezt még lehet élesben használni terepen. A többi nagyon körülményes.


a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24) Reignman válasza fattyu (#23) üzenetére


Reignman
aktív tag

Brutáljó képek.

(#25) hcl válasza vadkörte (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hogy te a miniállványt is állványszámba veszed :) Nem szokták sokan :)
Nem próbáltam még azt makrózáshoz (van ilyenem, csak a kompakt gépemmel együtt az asszonynál van), de mondjuk úgy tényleg hasznos lehet. De virágon mászkáló méhecske, asztalon rohanó pók, azokat egy nagy állvánnyal elég nehéz lehet elkapni. Virághoz oké az állvány, azt aláírom.

Azért linkeltem a No Cropping Zone-t, mert ott a tulaj több helyen is leírja, hogy a közfelfogással ellentétben ő nem használ állványt. Igaz, többségében ő is rovarokat fotóz.

Derítés, világítás : nem mondtam, hogy nem kell - és köszi az ötleteket :)
Azon gondolkodtam, hogy a fotóstáskámhoz kapott esővédőm izé, ami ezüstszínű, jó lesz-e... +1 barátnő, aki tartja ;) Bár utóbbi a legritkábban van velem, ha fényképezek (elég messze lakik :S ).

Ahogy tapasztaltam, a kisvaku csak pici obihoz jó (betakar az objektív), meg nem mellesleg csak akkor, ha tényleg nincs fény, minden más esetben kiég-becsillog, fúj. Csóróknak csak a napfény van... Nekem is kéne egy rendes vaku, más célokra is, de még csak vágyálom.

@fattyu : Rohadt jók :R
Én is most keresek manuális objektívet (meg valahonnan pénzt rá), csak nem tudom, mit lenne érdemes. Vaterán 10k körül van minden, ebayen lenne olcsóbban, de még azt sem tudtam kideríteni, mi az, ami passzolna az 1100D-re, gyújtótávolságilag... És mindenképp zoom kéne, mert az több mindenre jó...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) zseko válasza hcl (#25) üzenetére


zseko
veterán

Asszony is, barátnő is... :) Ejjejj... :N

HR24.hu

(#27) hcl válasza zseko (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyanaz a kettő ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) fattyu válasza hcl (#25) üzenetére


fattyu
veterán

felejtsd el a zoomot. Makrózás a fény hiánya. Zoom indul f3.5ről. vagyis egy sötét lukon kell élest állítanod...

Minél világosabb obi ( nyilván ésszerű keretek között ) én pl egy 24 2.8ast használtam ezekre.

Nem kell minőségre menni. Fordítva teszed fel. Fene se tudja mi sül ki belőle. Az a 24es retek Miranda márkájú izém fordíva jobb volt mint a zeiss 28as distagonom... pedig van egy 20as szorzó a használt áraik között.

Amugy meg ezeknél ezerszer többet számít a fényformálás. Deríteni lágyítani.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29) hcl válasza fattyu (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a minőség miatt akarok zoomot, hanem mert állítható a nagyítása... Szerintem érdemes igazodni az alany méretéhez, és erre nagyon kényelmes a zúm. :)
De persze ez is mindenkinél ízlés dolga, lehet később rájövök, hogy fix kell...

A sötétséggel nincs akkora bajom, meg ha amúgy sincs fény, akkor már nem az lesz a bajom, hogy nem tudok élesre állni :)

De köszi a tippeket, akkor bepróbálok valamit, amihez tudok fordítót szerezni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Saccco


Saccco
nagyúr

Jó cikk, jókor! :)

Felteszem itt is a kérdésem, hátha többre megyek:

"Lehet ezeknek a makró előtét lencséknek értelme?

Kit-obira tenném, esetleg Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM-re.

Még csak tapogatózok. Egy 500D-t néztem ki."

:R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31) hcl válasza Saccco (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet, én is használok egy +4-est, ami a cikkben is megemlítődött.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez pl. egy K810 meg volt előtte valami lencse, fogalmam sincs milyen.
[link]

(#33) DemonDani


DemonDani
addikt

Az egyszer már "jegyzett" DVD (illetve CD - nem egyforma lencse van bennük, a DVD még erősebb) meghajtós lencse és egy sok éves és már akkor sem a kamerájáról híres Nexus S házasságából ezt tudtam kihozni:

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#34) hcl válasza #90933760 (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @DemonDani : Ezek nagyon rendben vannak...! Amúgy telefon+mikroszkóp párosítás is jó dolog ám ;)
Még jobb, mint a mikroszkóp+kínai webkamera, amivel most küzdök, hogy értelmezhető képe legyen...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Reignman válasza DemonDani (#33) üzenetére


Reignman
aktív tag

Egy képet feltehetnél, hogy néz ki ez a dolog a telefonra felaplikálva...

(#36) DemonDani válasza Reignman (#35) üzenetére


DemonDani
addikt

Az is igazán budget :DDD képem aszem nincs róla, de nagyon egyszerű.

Befőttes gumit kétszer rátekered a telóra, a lencsét pedig szépen felteszed az optikára. :DDD
Alul felül fogja a gumi így, annyita kell figyelni, hogy ne lógjon a látószögbe a gumi, és hogy ne essen le. Mert ebben az esetben könnyen lelövi a gumi, az pedig nagy sz0pás a fűben pl...

Szóval nem árt némi kézügyesség de biztos van tutibb megoldás is, ha kicsit barkácsolsz. Ez az ultra lowcost idő és pénz szempontjából is.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#37) hcl válasza DemonDani (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír :):):):):)

Ma videóztam kicsit makróban, még fordított obival sem megoldhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) raczger


raczger
őstag

Én közgyűrűt használok, nekem bevált, ebayről rendeltem (kb 12k huf volt), így megérte és jó képeket lehet vele csinálni. Örülök, hogy felvetődött a téma, fentebb beírt valaki két körvakut, nagyon olcsók, közeljövőben biztos veszek olyat.
Két kép közgyűrűvel, canon 50 1.8 II-vel:
[link]
[link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#39) DemonDani válasza raczger (#38) üzenetére


DemonDani
addikt

:Y nagyon szépek

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#40) hcl válasza raczger (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A vízcseppes nagyon jó :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) Grisa


Grisa
csendes tag

nagyon jó cikk, gratulálok :C

Egy barátom is hasonló cipőben járt Canon PowerShot A650 IS + 50mm előtét készitett olyan képeket, hogy nem hittem el, hogy ez lehetséges.

példának itt egy fotója

(#42) hcl válasza Grisa (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grrrr, hogy mindenki másnak megül nyugton a légy :D Irigykedek, tényleg nagyon jó :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) vadkörte válasza raczger (#38) üzenetére


vadkörte
addikt

Én linkeltem a kör"vakukat".

Nemrég meg is érkezett Angliából az Aputure.

A kép adatai:
Nikon D90 + Nikkor 24-85 NEF-ből módosítás nélküli konvertálás 75%-ra leméretezés
Expozíció: ISO400, objektív makro módban 85mm, f/8.0 1/200s.
Világítás: Aputure Amaran Halo AHL-60N kb 50%-os teljesítménnyel.
Téma: ABC porral oltó szelepe

Később, majd lesz valami élőbb dolog is. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#44) raczger válasza vadkörte (#43) üzenetére


raczger
őstag

Igen, egy virágról jobb lenne valami makró, örülnék, ha tudnál feltenni, én is azt a vakut tervezem majd megvenni. Ezen a képen számomra nem látszik túl sok, meg igazából körvakut még sosem próbáltam, így összehasonlítási alapom sincsen.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#45) a000 válasza raczger (#38) üzenetére


a000
őstag

Linkelsz kozgyurut?

(#46) hcl válasza a000 (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ebay-es közgyűrűsorra link van a cikkben is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) vadkörte válasza raczger (#44) üzenetére


vadkörte
addikt

Ígértem néhány élőbb képet is.
Nos. A művészi értékük abszolút nulla, de talán laátni lehet valamit.

Gyermekláncfű:
Nikon D70 + Nikkor 50mm + 12mm közgyűrű + AHL-N60 ~1/2 fényerőve
ISO200; 1/50s; f/8.0; 20:02

Almafa virága:
Nikon D70 + Nikkor 50mm + 20mm közgyűrű + AHL-N60 ~3/4 fényerővel
ISO200; 1/50s; f/8.0; 20:01

Az élesség hagy némi kívánnivalót. Sajnos híre mehetett, hogy fotózni akarok és kb. 1.000.000 éhes szúnyog duruzsolt a fülemben és tartott termékbemtatóval egybekötött kóstolót a hátamon.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#48) raczger válasza vadkörte (#47) üzenetére


raczger
őstag

Köszönöm, hát így elsőre nem annyira meggyőző még, de ettől függetlenül szerintem fogok majd venni, mert abszolút nem sok ennyi pénzért. Az a baj, hogy néha kézből kényszerülök makrózni, akkor jól jöhet az a plusz fény, amit ez adna.

(#45) a000: Meike közgyűrűm van, szerintem teljesen jó, af-et, blendét, mindent átvisz amit kell.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#49) hcl válasza vadkörte (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem semmi gond nincs ezzel, főleg ha este készült. Nappal tökéletesen használható lehet...
Nekem inkább azzal gyűlt meg a bajom a napokban, hogy a legkisebb széltől úgy mozog minden, mintha hullámvasúton ülne az ember. Meg a hiperaktív méhecskékkel...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) Eltomi


Eltomi
tag

Köszi a cikket, nagyon tanulságos volt. Azóta rendeltem egy visszafordítót és úton van az előtét lencse is. :DD

A visszafordítós próbálkozásaim lentebb:


Egy 50 Ft-os pénzérme


Egy H0 építési nagyságú (méretarány: 1:87) emberke. Mindössze 2 cm magas

Ja, és a vas: Canon EOS 1000D, alap (18-55 mm) obival

[ Szerkesztve ]

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.