Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

ezen már biztosan jól fog menni a crájszisz :DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) systexas


systexas
csendes tag

hát nem futna jól rajta, mert csak 2 magot használ a krájzisz

(#3) luw2win


luw2win
őstag

Ezek akkor szerverprocesszorok? vagy mire szeretnének 100magot használni?

SuperPI eredményre kíváncsi lennénk :D

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem semmi az biztos.

Egyébként közös L3-at a méret miatt nem tettek?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) Móci


Móci
addikt

Ez már tényleg dinnye kategória... 100 mag. Durva, na.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) anaqer


anaqer
veterán

Nincs FPU, ha jól sejtem még csak nem is x86 ISA, szóval Crysis élből bukó.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

hogy jött ki az a száz mag? 128magosnak indult és a selejtes magok egy részét letiltották, majd leredukálták 100-ra, hogy ne randomra kapjon az ember 101-110-125-128 magosat? :) a fogyasztási értékek szépek, habár nem is hagyományos cpu-ról beszélünk...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) hzcs válasza mephi666 (#7) üzenetére


hzcs
senior tag

64+36 :)

(#9) KG.


KG.
tag

Végülis a mag\dollár arány itt a legjobb, ha ez az el lenne asztali prociknál is akkor vehetnénk i7-et 40 dollárért :DD

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#10) P00By válasza pschio (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Jaj, ne már... :D

(#11) csdm


csdm
senior tag

Ezen a GTA 4 fog normálisan eldöcögni :D

(#12) #95904256 válasza mephi666 (#7) üzenetére


#95904256
törölt tag

Valószínűleg mátrixba vannak szervezve a magok és mindegyiknek van egy routere.
10x10 -> 100
8x8 -> 64
6x6 -> 36
4x4 -> 16

(#13) mephi666 válasza #95904256 (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát lehet... de a 10 meg a 100 nem olyan szép kerek, mint a 128 :) én úgy tippeltem elsőre, hogy a tsmc 40nm-en való szenvedése miatt jött ki így a 100...

jah, az meg 36... sorry... valamiért 32-nek néztem és a 2 hatványai miatt tartottam logikátlannak a 100-at... ezt benéztem nagyon... :B így már más...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) Maverick14


Maverick14
tag

36 magos minták 2010 végén, a nagyobbak pedig 2011 eleje-közepe? Paper launch?

Érdekes hogy az eredeti press release-ben még szó van max. 26MB L3 cache-ről. A két oldalas product brief-ből pedig már kimaradt.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#15) rudi


rudi
nagyúr

A krájzisz három-négy környékén környékén akár ez a cucc is képbe kerülhet. Amikor a számítógéped egy terminál lesz jó vastag optikai kábellel, és egy AMD felhőből fogod bérelni a tényleges hardvert. A játék majd a két-három szekrénnyi (vagy emeletni, vagy háztömbnyi) szerveren fog futni. A megfelelő felbontás beméretezéséért, a hálózatban hozzád vezetéséért, esetleg a VOIP szolgáltatásért, amin közben a haverokkal húb@mmegelsz a grafikán meg ilyen Tilera procis cuccok felelnek majd. Az lesz a jó ebben a konstrukcióban, hogy nem kell majd neked szívnod a hardver fejlesztésével, megcsinálja majd a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Raymond válasza Maverick14 (#14) üzenetére


Raymond
félisten

A 36 es a 64 magosok tavaly vagy tavaly elott voltak bejelentve, az iden tavasztol mar szallitjak oket.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) rudi válasza Maverick14 (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, a TSMC 40 nm-es gyártósorával kapcsolatban eddig mindenki megszívta az időzítés. A Tilerások meg óvatosak voltak :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza Raymond (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

40 nm-en? Persze, ezek nyilván nem annyira komplex chipek mint a GPU-k.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) #06658560


#06658560
törölt tag

Erre vannak valami spéci programjaik, avagy mehet rája linux és onnantól öröm é bódottá?

(#20) Maverick14 válasza Raymond (#16) üzenetére


Maverick14
tag

Azok nem a TilePro36 és TilePro64 chipek?

Közben megtaláltam egy régi Tilera-s white paper-ben (amit úgy tűnik már levettek az oldalukról), hogy az L2-es cache-t lehet koherensen megosztani több mag között és ezt nevezik itt L3-nak.

Rudi #17:
Tudom. Pl. a Xilinx Virtex-6-os FPGA-ból is két fajtából vannak még csak minták. Pedig lassan már bevett gyakorlat, hogy FPGA gyártással járatják be a gyártósorokat.

[ Szerkesztve ]

My other car is an F-14 Tomcat!

(#21) #97544192 válasza Móci (#5) üzenetére


#97544192
törölt tag

DINNYE! :Y :C
b*szki :DDD

(#22) Raymond válasza Maverick14 (#20) üzenetére


Raymond
félisten

Ige, de ahogy elneztem futolag ebbe az ujba se sokat valtoztattak a regiekhez kepest. A celpiac is meg mindig ugyaz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) juliabrilke válasza mephi666 (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

128 volt eredetileg, de a többi hibás vagy letiltották. :DDD

(#24) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Nem értem ezekhez a feladatokhoz szükséges ennyi szál futtatása? :Y

Elképesztő hova fejlődünk :D

(#25) 8nemesis8 válasza juliabrilke (#23) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sebaj, ha követik az AMD-t akkor majd fel lehet oldani a magokat :D a maradék 28at.

(#26) Maverick14 válasza Raymond (#22) üzenetére


Maverick14
tag

Mivel túl sok információt nem adnak róluk, nekünk nem feltűnő a változás.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#27) shabbarulez válasza Maverick14 (#20) üzenetére


shabbarulez
őstag

A Xilinx UMC-vel és Samsungnál gyártat, ott pedig csak nemrég indult elt a 40nm-es gyártás. ezért tartanak még csak a sampleknál. TSMC-vel Altera gyártat FPGA-t, ők már tavaly ősszel tape-outoltak és év eleje felé már szétküldték a sampleikat. Az AMD-vel ellentétben ők pl. nem problémáztak a TSMC gyártásával, ők elégedettek voltak a kihozatallal már az év első felében is, azóta pedig már több FPGA modelljük is elstartolt.

(#28) stevve


stevve
nagyúr

El tudom képzelni egy 100 magossal a jövő NBA döntőinek vagy a Super Bowl-nak a közvetítését HD-ben, választható kommentárral, kameraállásokkal, instant és testre szabható visszajátszással. :D

(#29) crisztof


crisztof
csendes tag

Ez egy tömprocesszor? Mert ha igen, akkor valóban gyorsan képes tömbökkel műveleteket végezni, de általános számítási feladatok terén valószínűleg nem a legfürgébb, bár nem is arra szánták.

(#30) Duree


Duree
veterán

Úristen százlábú azaz 100 magos processzor.

duree54

(#31) 8nemesis8 válasza stevve (#28) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah igen ennek lenne értelme, de hamarabb lesz a Super Bowl-ban szerintem, a legnézettebb sportesemény a világon.

(#32) Maverick14 válasza shabbarulez (#27) üzenetére


Maverick14
tag

Igazad van. Nem tudom miért emlékeztem úgy, hogy a Xilinx a TSMC-vel gyártat. :F

Lehet, hogy az Altera azért volt elégedett a TSMC-vel mert az FPGA-kat jobb haszonkulccsal lehet eladni mint a GPU-kat? Mondjuk GPU-t viszont nagyobb volumenben gyártanak.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#33) shabbarulez válasza 8nemesis8 (#24) üzenetére


shabbarulez
őstag

Hálózati eszközöknél real time csomagfeldolgozáshoz, pláne ha igen bonyolult műveletek sokaságából áll, jól jön a nagy cpu teljesítmény. Az adatcsomagok feldolgozása jól párhuzamosítható feladat, ezért sok maggal is hatékonyan végrehajtható.

Más gyártók hálózati processzorai is hasonlóan sok magból állnak. Pl. az Alcatel-Lucent FP2 hálózati processzora 112 magos, a Cisco QuantumFlow procija 40 magot és 160 szálat kezel.

A mai modern hálózati eszközöknél pl. routerek akár a 10/100 Gigabit ethernet csatolók vezérlésénél használják ezeket a procikat. De tipikus felhasználási területe még a DPI(deep packet inspection), ahol az adatcsomagok mélyebb szintű feldolgozása és csoportosítása történik széles körű kritériumok szerint. A mai modern DPI eszközök 1/10 Gigabit ethernet csatolók sebességét real time ki kell tudni szolgálnia.

Wireless hálózati eszközöknél újabban a gyorsabb piacra kerülés érdekében egyre inkább általánosabb célú procikkal softwaresen megvalósítható megoldásokra térnek át, nem pedig alkalmazás specifikus hardwareket(ASIC) alkalmaznak. Egyre jobban terjed az eszközgyártók körében a software definied radio(SDR) megoldás, pl. mobil bázisállomások hálózati eszközeinél. Ezen a területen is a jelfeldolgozás igen jól párhuzamosítható művelet, így itt is igen régóta használnak sokmagok procikat. Pl. a PicoChip már anno 2000-2001 körül 250-400 magos DSP chipeket készített, ezek utódait ma is széleskörűen alkalmazzák a mobil hálózati eszközökben.

[ Szerkesztve ]

(#34) kariad


kariad
senior tag

Ez elég komoly!! :C Akkor magozzunk tovább... :D

(#35) KicsiUbul válasza mephi666 (#13) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nekem is az volt az első kérdésem, hogy miért nem 128 :DD

akosf Kösz a választ :R

Értem én...

(#36) Black-core


Black-core
aktív tag

Kíváncsi lennék,hogy nézhet ki ez a 100 mag a feladat kezelőben! :K

(#37) DemonDani válasza luw2win (#3) üzenetére


DemonDani
addikt

Azért sok mindentől függ a kihozatal, látszik ez ott is. nem csak a TSMC hibája azért a dolog hanem a a gyártató cégen is rengeteg múlik.
De amugy ezek is épp azon a piacon részesednek ahol a GPUk szereznek egyre több érvényt maguknak... elég lassan azért de próbálkoznak legalábbis(cisco részéről is lehetett olvasni nvidiával való tárgyalásokról)

[OFF]
a SuperPI 1magot használ...

Vicces olvasni ezt a sok ökörséget de azért kicsit sok egy idő után (kivéve persze az érdembeli hozzászólások)
Szal lassan már nem olyan vicces a legújabb energiatakarékos monitor alatt is azt olvasni hogy ezen már biztos nagyon szép a krájzisz, gta, stb meg jobban megy rajta a superpi stb... szal lassan lehetne hanyagolni :R
[/OFF]

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#38) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ehh aranyos cucc! :Y

...

(#39) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez most milyen 64 bit? Mert gondolom senem AMD64 (x86_64), senem IA-64 (Intanium)...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) shabbarulez válasza lezso6 (#39) üzenetére


shabbarulez
őstag

MIPS64

(#41) airwin válasza lezso6 (#39) üzenetére


airwin
csendes tag

A 64-bit nem architektúrát jelent, hanem azt, hogy a memóriacímzés (pointer = P) 64 biten megy, illetve a hosszú egész számok (long = L) vagy esetleg az egész számok (integer = I) 64 biten vannak ábrázolva. Innen erednek az ILP32 és az LP64 elnevezések.

(#42) moha21


moha21
addikt

inkább cray-t veszek.D

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#43) dezz válasza crisztof (#29) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem nézd át mégegyszer az infó könyvedet... ;)

(#44) Oliverda válasza shabbarulez (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Talán azért mert az Altera nem 130-300 mm²-es chipeket gyártat... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) Dluinet


Dluinet
nagyúr

jelszófeltörésre ideális :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46) 8nemesis8 válasza shabbarulez (#33) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen tudom én is jól, hogy hálózati útirányításokhoz csomagok normális és rövid időn belüli feldolgozásához tökéletes a sokszálú rendszer.

Azért köszi a leírást, a mobilos rész amit leírtál az új volt nekem :)

(#47) Maverick14 válasza Oliverda (#44) üzenetére


Maverick14
tag

Tudsz konkrét ma is gyártásban lévő FPGA-ról chip méret adatokat?
Mert a szokásos marketinges "új technológia x%-kal kisebb die size" és 1-2 becslés kivételével én nem találtam semmi infót.
A legnagyobb FPGA-k méretét egyébként 400mm2 körülire becsülik.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#48) atike válasza Dluinet (#45) üzenetére


atike
nagyúr

:DD :DD :DD

Milyen igaz... :)

(#49) menalcas válasza juliabrilke (#23) üzenetére


menalcas
őstag

Jah és majd később a letiltott magokat újra aktiválni lehet :DD :DDD :DD

( ez csak poén, egy kis amd-s átfedés a ti poénotokból)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#50) RoBorg válasza systexas (#2) üzenetére


RoBorg
tag

Akkor talán 50 krájzisz? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.