Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bocsi a nem túl szakmai témáért, de nektek mik a kedvenc helyeitek a játékban (Promod). Úgy értem, szerintetek melyik hely, város stb néz ki a legjobban? Mindenféle megkötés nélkül kérdezem. Nekem a hegyi utak, szerpentinek, hegységek jönnek be nagyon. Tegnap voltam Romániában, és direkt nem a pályán mentem, néhol nagyon szép helyek voltak. Sőt, eddig amit láttam, szerintem Románia volt a legszebben kidolgozva Promod-ban.
Most kezdtem el jobban lemászkálni a pályáról csak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24002) Ablakos válasza .LnB (#24001) üzenetére


Ablakos
őstag

Én a leglehangolóbb helyet találtam meg. Irak nálam minden alulmúl. Úgy vélem ez ilyen lehet a valóságban is. :(((

(#24003) .LnB válasza Ablakos (#24002) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Voltam már arra, de Irak-ig nem mentem. Jordánia, Izrael megvolt arra emlékszem.

#24001 Itt szépen lemaradt a kérdőjel az első mondatom végéről.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24004) Ablakos


Ablakos
őstag

Karácsonyra meglepem magam valamilyen váltóval. Thrustmaster Th8 és valamilyen váltó kiegészítő. (négyes alsó-felső soros, felezős váltó kell, Y váltó nem érdekel)

Az Almar (lengyel honlap :U ) termékről van valakinek véleménye? Esetleg más gyártó terméke?

[ Szerkesztve ]

(#24005) 2ozzmexy válasza Ablakos (#24004) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

DIY shifter? Én csináltam egyet bár messze nem lett tökéletes, van még mit csiszolnom rajta, de hasonlóan hosszú úton és pontatlanul jár mint egy EF, szóval ATS-ben mondhatni autentikus. :DDD

De hogy érdemben is hozzászóljak: a TH8 ha jól tudom csak bizonyos Thrustmaster kormányokkal kompatibilis, viszont az SKRS-hez lehet különböző fedlapokat rendelni, így mindig a jó patternt látod...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#24006) Marci112233 válasza Ablakos (#24004) üzenetére


Marci112233
őstag

Ezen oldalon egyébként [link] az Ecosystem fül alatt láthatod hogy aTh8-as váltó jó e kormányodhoz. Az én T150RS-em egyébként támogatja. Ami viszont meglepett hogy a 150RS ára jócskán emelkedett mióta én vettem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#24007) mardal84 válasza Ablakos (#24004) üzenetére


mardal84
csendes tag

Én is saját magam csináltam váltót,alis váltógomb és egy joystick encoderrel meg némi szerelés és kész is

(#24008) Ablakos válasza mardal84 (#24007) üzenetére


Ablakos
őstag

Minden tiszteletem, aki ilyet tud, sajnos én tök vagyok az elektronikához. Kárt és mérgelődést okoznék. :(((

(#24009) Foose válasza Ablakos (#24008) üzenetére


Foose
addikt

Nyugi, nem vagy ezzel egyedül :DD :D de! Mindenki másban jó.... :))

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24010) Cr00py válasza Ablakos (#24004) üzenetére


Cr00py
senior tag

Van igen, SKRS-t használok, meg van már pár éve, nincs vele semmi gondom. :)

(#24011) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Realistic Brutal Weather modra van bármi ráhatása a menüben állítható eső intenzitás/mérték csúszkának?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24012) m0h0senator válasza .LnB (#24011) üzenetére


m0h0senator
őstag

Szerintem nincs. Az csak arra van hatással, hogy milyen sűrűn és meddig essen. Ahogy el kezd esni, onnan már a mod "tölt be".

An odyssey through the realm of consciousness.

(#24013) .LnB válasza m0h0senator (#24012) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egy jó ideig, amíg játszottam, alig esett.
Aztán állítgattam a csúszkát, esett is, de semmi durva dolog. És most nem tudom, hogy van e összefüggés. Megnéznék egy brutál vihart, némi köddel mondjuk.
A mod működik mert a sky textúrák újak, szépek. És köd is volt már. Az azt hiszem alapból nincs. Néha megyek olyan fekete felhők felé mint a szén, de alig ered el az eső. És nem találtam arra vonatkozó infót, hogy a mod felül írja e az előforduló viszonyok rendszerét. 4000-5000km-es út alatt azért esélyes, hogy essen. De nálam ritka.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24014) m0h0senator válasza .LnB (#24013) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nálam is ritka viszont nekem a felénél lejjebb van a csúszka. KB azt mondanám, hogy 2-3 nagyobb (2-4000km) út alatt 2x esik az eső. A modok a config fájlokban nem írnak felül semmit. Köd valóban nincs az már a mod hozománya.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#24015) Joccc07 válasza .LnB (#24013) üzenetére


Joccc07
addikt

Ilyenre én mindig a grimesmods-t használom. Nekem a brutal weather ette a gpu-t. Ami nálam nem túl acélos.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24016) .LnB válasza Joccc07 (#24015) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na, nálam ilyen probléma nincs, mert nincs VGA-m. :D (Jó technikailag az IGP is GPU.)
Tegnap feltettem a Sequential Turn Signal mod-ot. Írja is a készítő, hogy low end gépeken az indexelés problémát okozhat. És hát igaza van :D Indexelésnél rendesen beakad a game nálam. És kipróbáltam a Realistic Headlights modot is. Lakott területen lefeküdt tőle a játék. Pedig jól néz ki szerintem. Ki is kapcsoltam azt a modot, pedig lehet, hogy elég lett volna csak a traffic lámpáit kikapcsolni.

m0h0senator
Még jó, hogy tegnap beszéltük az esőt. Délután - este amikor játszottam, végig esett. Anglia, Írország körül mentem végig. Viharok, záporok, minden. :)

Egyébként ez a játék miért nincs konzolra? Remélem, ha lesz ETS3, azt kiadják majd PS5-re. Sajna a modok úgy szinte biztos, hogy ki lesznek zárva, de attól még játszogatnánk vele. (Van valami kamionos game PS4-re, valami budget ETS féle, de nagyon retek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24017) Joccc07 válasza .LnB (#24016) üzenetére


Joccc07
addikt

Az mondjuk elég durva. Nem is játszanék vele ha nincs meg a 60fps.
Egész jól belőttem a beállításokat. Engem csak a random nagy droppok idegesítenek. Megnéztem a múltkor, hogy mi történik odabent olyankor. Konkrétan semmi. Se a CPU se a GPU érték nem ugrik ki. A cpu igy is unatkozik játék alatt.

[ Szerkesztve ]

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24018) m0h0senator válasza Joccc07 (#24017) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nekem random szaggatások jelennek meg. Egy ideig szépen van 60-80 fps majd hírtelen gpu 0% szakad a kép majd visza 60-80ra. Félek, hogy valamelyik mod, de már kivettem mindent amit nem használok.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#24019) .LnB válasza Joccc07 (#24017) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az. :D Írtam korábban, hogy én 2,5 éve áttértem konzolta. Azóta eladtam a 1080-at is. És csak addig játszok a játékkal, míg nem hozza a futár a PS5-ömet. :) Szóval nem izgat annyira az fps, direkt meg se nézem, hogy konkrétan mennyi van, de látom, hogy nem sok. :D
Szóval én most csak elütöm vele az időt.
Gondolkodtam már VGA-n. De csak ezért, erre a pár hétre nem veszek, mert a PC egyébként nincs ilyesmire használva már. i5 6600 elboldogul vele, úgy ahogy.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24020) Joccc07 válasza m0h0senator (#24018) üzenetére


Joccc07
addikt

Nem tudok rájönni, hogy mi okozhatja. Valószínűleg a motor mar régi. Bár az én gépem sem új. 1500X, 1050ti, 16Gb ram az is 2400mhz-en. Kéne frissíteni de nincs rá keret.

LnB: Gondolkoztam konzolon de sok minden miatt jobb a PC nekem. Másik pedig nincs, hogy ez ne okozzon gondot. + Konzolra nincs ETS2 :DDD

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24021) Ablakos válasza Joccc07 (#24020) üzenetére


Ablakos
őstag

PS4/Xbox One hardverekre mintha lenne ETS2.

[ Szerkesztve ]

(#24022) .LnB válasza Ablakos (#24021) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nincs. Truck Driver c. "csoda" van. De ne akarjátok tudni, hogy milyen. Mondjuk én is csak trailer-t láttam róla.
Kár egyébként. Remélem ha lesz ET3, akkor lesz PS5-re is. Mert mindig is vevő voltam ilyenekre, és a fiam is. Train Sim World is megvan PS4-re. Na az se jó, de legalább van. Vonatoztunk vele egy kicsit legalább. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24023) Joccc07 válasza Ablakos (#24021) üzenetére


Joccc07
addikt

Nincs. Csak valami ócska klón.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24024) pcnet válasza .LnB (#24016) üzenetére


pcnet
addikt

On The Road van konzolra. Ha lenne ETS is, lehet elgondolkoznék konzolon a következő gép bővítés előtt. Tartósabb lenne játékra mint a PC. Én csak Elite Dangeroust és ETS-t tolom. Bár a konzol mellé kellene még kormány és joy, mert a kormányom xbox kompatibilis, a joyom pedig PC only.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#24025) Ablakos


Ablakos
őstag

Beüzemeltem a "H" váltót. Még nincs meg a felezős kiegészítő hardver. A beállítás: ZF16. Elfogadja a beállításban az 1-es fokozat = 1-es pozíció. 2-es 2. poz. stb Az autóban viszont 3-as pozíció lesz az 1-es fokozat. 4-es poz a 2-es fokozat. A modtól is függhet, vagy nem értem miért ilyen fura a váltó kiosztás?

[ Szerkesztve ]

(#24026) 2ozzmexy válasza Ablakos (#24025) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Mert számít a kiválasztott váltó pattern, az határozza meg melyik fokozat hol van. A felezőt ideiglenesen meg tudod oldani úgy hogy a csoport kapcsolót az egyik billentyűzet gombra állítod. Ne hívjuk felezőnek légyszíves, mert nem az, max a splitter lehetne de az sem az... :R

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#24027) Ablakos válasza 2ozzmexy (#24026) üzenetére


Ablakos
őstag

Igazad van, engem is zavar a felező elnevezés, mert persze hogy nem felez. Így hívtuk mindig, meg egyszerűbb volt mondani, mint alacsony hetes/magas nyolcas. (Félúton a 7-hez... ez sem jobb :N ) Kibeszéltük...

Az alsó/felső sor kapcsolót a kormányon rendeltem a POV bal gombra, de azt nyomva kell tartani a felsősor váltása esetén. Elég macera. Gondolom a billentyűzeten is. Bár elég fura nekem: jobb kéz váltón, bal kéz nyomja a billentyűzeten a felső sor választó gombot, ki fog kormányozni :)

(#24028) mardal84 válasza Ablakos (#24027) üzenetére


mardal84
csendes tag

Nem kell nyomva tartani mert van egy olyan beállítás a játékben ha nem kapcsolót használsz hanem billentyűt vagy nyomógombot akkor azt be kell pipálni és úgy érzékeli mintha kapcsoló lenne

(#24029) Foose válasza Ablakos (#24027) üzenetére


Foose
addikt

Nálam G29 esetén úgy van megoldva,hogy L2 gombbal váltok alsó és felső sor között. Ha pedig teszem azt ZF16 sebességes,akkor L és H között a L3 gombbal váltok. De szerencsére elég sok beállítás lehetőség van a játékban. És előttem szóló jól mondja,hogyan kell beállítani hogy ne kelljen nyomva tartani csak elég legyen megnyomni a gombot a váltáshoz.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24030) .LnB válasza pcnet (#24024) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nincs On The Road PS4-re. Se a store-ban nem található, se máshol. Egy trailer van belőle, hogy 2020-ban lesz PS4-re, de azóta se jelent még meg. Viszont ez az On the Road nem tűnik rossznak, nagyon ETS2 koppintás.
A Truck Driver van PS4-re. De az egy kalap... Trailer1, Update trailer

Uhh, észak Norvégia is eszméletlen szép, érdekes hely. Tegnap eljutottam oda is. Azok az alagutak.. körforgalom az alagútban. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24032) .LnB válasza SzabóTamàs90 (#24031) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gondoltam. Tudom, hogy alapvetően a Promod lényege az, hogy a valóságot ültetik át, csak részletesebben mint az alapjáték. Nem is értem, miért nem teszik hivatalossá azt a modot. Bár nem tudom, hogy milyen licenceket sérthetnek. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24034) .LnB válasza SzabóTamàs90 (#24033) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hogy az alapjátékban ez lenne már alapból. Nem kellene utólag bele moddolni.
Bár most én lehet rosszul gondolkodom a promod-dal kapcsolatban.
A promod a meglévő útvonalakon nem változtat? Csak kibővíti az alapjáték térképét?
Mert én azt hiszem/hittem, hogy a Promod sokkal részletesebb térkép mint az alapjátékban szereplő.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24035) 2ozzmexy válasza Ablakos (#24027) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Inkább OFFolom:
Én alsó-felsőnek szoktam hívni. A ZF16 egy érdekes váltó, mert sok vontatóba szerelték, a klasszikus HungaroKamion Rábától az Iveco TurboStar-on át a 2516-os Actross-ig mindenbe. Egy rém rugalmas váltó, ám a csoport átkapcoslást mindenhol máshogyan oldották meg, van ahol "át kell ütni" (DAF, MAN, Rába), van ahol kapcsoló van rá. Alapvetően én ATS-t tolok, így 1-10ig számolom a sebességeket, pl: 2alsó, 7felső, mivel ott Direct és Overdrive van, ha érdekel szivesen elmesélem az eredetét meg hogy miért úgy hívják, de ez másik sztori.

Van egy checkbox amikor a "range selector" és "splitter" kapcsolóit állítod, ha azt bepipálod akkor nem kell folyton nyomni, hanem első megnyomásra felsőbe vált, ismételt megnyomásra alsóba, majd megint felsőbe. Ha leállítod a motort akkor alsóban kezd mindig.

A Te gondod onnan jön, hogy a ZF váltóknál bal-fent van az R és bal-lent egy C "kúszó" fokozat, ezért van a 3-as helyén az 1-es és 4-nél kell átváltani a csoport kapcsolót (range selector, a valóságban ezen a ponton "ütöd át"). Ezt a játék kezeli, ezért számít melyik "patternt" használod, ha ennél részletesebben érdekel, akkor szivesen elmagyarázom hogyan épül fel a pattern fájl amiben meg van írva...
A H váltó beállításánál kapcsolgasd a váltót és látni fogod mit hova tesz, csak figyelj rá h jó legyen a kiválasztott "minta".

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#24036) Ablakos válasza 2ozzmexy (#24035) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm mindenkinek az instrukciókat! :R

Végül oda jutottam, hogy "Tartomány szerinti megosztott felező" beállítással már az általam elvárt pozíciókban működik a váltó :K Most már nem szükséges piszkatolnom a pattern beállítással. A range és splitter kapcsolás is megoldódott. Szuper!

(#24038) .LnB válasza SzabóTamàs90 (#24037) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Értem, köszi az infót. Eddig azt hittem az alap játék részeit is részletesebbé tették.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24039) m0h0senator válasza .LnB (#24038) üzenetére


m0h0senator
őstag

Annyi az össz kapocs az SCS és a Promods között, hogy az összes térkép dlc-nek meg kell lennie akkor használhatod csak a promods-ot.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#24040) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Nálam megosztott felezőre van állítva. Az 1 váltókapcsoló egyik állásában csak páros, a másikban csak páratlan fokozatok vannak. 1-3-5-7-9-11; 2-4-6-8-10-12.
Az átkapcsolás nincs bepipálva, a gyors felezés kuplungra van állítva.
Hátramenetben négy fokozat van. Itt a 2 váltókapcsoló is szerephez jut, bár felesleges 4 hátrameneti fokozat.
Lehet, hogy nem modellezi le egyik valódi váltó kiosztását sem, de jól passzol a G27 H-váltójához, ami 6 fokozatot tud + hátramenet.
Az alsó/ felső kiosztást én személy szerint a valóságban sem kedvelem.

(#24041) eboostr


eboostr
aktív tag

Egyébként így visszaolvasva, nektek milyen váltótok van? :Y Csak valami ilyesmire tudok gondolni:
[link]

(#24042) vlevi válasza eboostr (#24041) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyjából mindegyik ugyanazt tudja, a megjelenés minősége az eltérés.
Pl ez brutál profin néz ki
[link]
Gyakorlatilag semmi más, mint 2db mikrokapcsolo, amit xy gombbal érzékel a játék.
Csak éppen az a nehezebb része, hogy ezt úgy epitsd rá a G25,27,29,... váltó kárra, hogy úgy nézzen ki, mintha gyári alkatrész lenne.

(#24043) Ablakos válasza .LnB (#24030) üzenetére


Ablakos
őstag

Ennyi pénzért legyen is szép. ;] 93euro :Y volt online fizetéssel ez a szakasz. Valóban gyönyörű a tengerparti út.

[ Szerkesztve ]

(#24044) Ablakos válasza vlevi (#24042) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem is ez a legjobban kinéző kieg. (30 ezer forint)

(#24045) Cr00py válasza vlevi (#24042) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nekem jó pár éve meg van már az SKRS. Jelenleg G29-el használom. Én is pont emiatt vettem meg, mert elég minőségi cucc. Ismerősnél láttam régen, kipróbáltam, megtetszett.

Komolyabb sim játékokhoz Fanatec szettem van. CSL elite szettel kezdtem, de azóta már vettem számtalan addont hozzá, másik base-t, kormányokat, más pedált, váltókat. Elég zsebbenyúlós sajnos, viszont minőségi cucc. Legutóbbi szerzemény egy 918 RSR kormány volt. Idővel majd egy fanatec cockpit is jön, most egy lényegesen olcsóbb - nem fanatec - cockpitet használok.. ez is tökéletesen megfelel.

(#24046) vlevi válasza Cr00py (#24045) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megpróbálok utánanézni, honnan érdemes megrendelni, ahol joarasitva van, és viszonylag hamar megérkezik.

(#24047) 2ozzmexy válasza Pist@bácsi (#24040) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Spicer Super 10 Speed, csak a tiéd 12 :DDD
Mellesleg Ön itt? A valóságban nem vezettél már elég teherautót? Valahogyan úgy tudlak elképzelni hogy aminek kereke van és gurul azt tudod vezetni is és jogsid is van rá. :D

A spicer 16 sebességes váltójában is 4 R fokozat van. 20 sebességesnek is szokták csúfolni, könnyű felismerni mert kék a váltógomb és egy 4 állású kapcsoló van rajta.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#24048) 2ozzmexy válasza eboostr (#24041) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

DIY váltó, egyedileg kialakitva, de nem fotózom le, mert egyrészt eléggé egyedi, másrészt nem lett túl jó és nehezen fogadnám a savazást érte (bár megérdemelném)... :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#24049) pcnet válasza .LnB (#24030) üzenetére


pcnet
addikt

Youtubeon van On The Road gameplay video PS4-en és PC-n is. Még nem néztem utána, csak feldobta youtube mint legjobb ETS alternatívát.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#24050) .LnB válasza pcnet (#24049) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Linkeld be légyszi akkor. Trailer valóban van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.