Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!

Nagyon jó cikk, gratulálok hozzá! :C ;)

(#2) tonerz


tonerz
aktív tag

Jó kis írás, könnyen emészthető és eléggé tárgyilagos :R

A kajás képektől meg konkrétan megéheztem :D

(#3) Huma


Huma
addikt

Én is egy ilyen telefont használok kb két hete. Tényleg nagyon pöpec.
A tokot mennyiért vetted?
A cikkhez meg grat, szép munka!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) sutszi


sutszi
veterán

(#1) krizmo_ : Biztos csak elfogult vagy. :P Köszi, hogy támogattál benne.

(#2) tonerz : Köszi. :R Hát nem csodálom...nagyon finomak is voltak. :)

(#3) Huma : Köszi. A tokot 1500-ért vettem. Ami pofátlanul sok, de mobilos boltban ennyi az ára kb. Türelmetlen voltam. Ha ebay-ről berendeled akkor ennyi pénzért 3-4 tokot is tudsz venni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5) Huma válasza sutszi (#4) üzenetére


Huma
addikt

Én 3500Ft-ért vettem egy bőrtokot. Olyat amiből egy szalaggal lehet kihúzni a telót. Akkor én át lettem verve? :D
1500 Ft volt a fólia. Még nem raktam fel.
Ez a szilikon tok érdekel. Félek hogy leejtem a telefont.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) scyllarus


scyllarus
veterán

Jó cikk, nekem az ilyenek többet érnek, mint a szintetikus tesztek. Viszont van, amin megakadtam:
"Napfényben jól olvasható, és a betekintési szögekkel sincs komolyabb probléma. Bizonyos szög felett ezt nem is értem.
Ki nézegeti a telefonját mondjuk 70 fok felett?" A sajátját senki. De ha mondjuk meg akarsz mutatni valakinek egy fényképet/videót úgy, hogy nem adod ki a kezedből a telót (pl. mutatni akarsz bizonyos részeket), akkor ne kelljen már összebújnom az azonos nemű kollégámmal/barátommal/akárkivel, hogy mindketten lássuk :)
És ezért van SAMOLED kijelzőjű telóm.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

az érdekelne, hogy memóriából mennyi szabad egy belakott rendszeren? 100MB? 200?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) sutszi


sutszi
veterán

(#5) Huma : A bőrtokok általában drágábbak mint a szilikon vagy műanyag darabok. Legalábbis amit én láttam átlagos árakat...
Fóliát ugyanott vettem 1000Ft volt. Nagyon jóféle.. :K
Ezért vettem én is szilikont. Nem vagyok suta, de előfordult már, hogy kicsúszott, vagy levertem. Jól jött, hogy védve volt.

(#6) scyllarus : Köszi az észrevételt. Nem vitatom az IPS illetve a (S)AMOLED érdemeit, viszont mostanában kicsit mintha túl lenne értékelve...
Persze vannak ritka gyenge kijelzők is, de az Xperia SP-nél ezt most elég jól eltalálták. Nagyon jók a betekintési szögei ahhoz képest, hogy TFT.
Akinek ez fontos szempont, az úgyis ez alapján választ majd, nekem más prioritások voltak. :)

(#7) Plazmacucci : Időnként rá szoktam nézni de nem figyelem rendszeresen. Azt tudom mondani, hogy 300 alá nem szokott menni. Nagyon ritkán. Ha kikapcsolom a helyalapú Wifi-t, meg a Staminát,(meg talán volt még valami amit bekapcsoltam...) és nem menne a Viber, sem a WhatsApp, akkor 390-420 között mozogna.
Tipikusan egyébként 320-360 között mozog a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9) Huma válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


Huma
addikt

Én arra lennék kíváncsi hogy hogyan lehet megnézni a memória aktuális állapotát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) sutszi válasza Huma (#9) üzenetére


sutszi
veterán

Beállítások -> Alkalmazások -> Balra húzod a képernyőt.

De vannak app-ok is erre a célra.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11) Huma válasza sutszi (#10) üzenetére


Huma
addikt

Köszönöm!
Erre nem biztos, hogy egyhamar ráleltem volna.
Nekem 205mb szabad.

Másik topicban nem kaptam rá választ. Lehet valami módon a gyári lejátszóval vagy winamppal, esetleg más lejátszóval könyvtár szerint lejátszani? Tök jól összeválogattam mappákba. Nincs kedvem újra egyesével hozzáadni különböző lejátszási listákhoz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) sutszi válasza Huma (#11) üzenetére


sutszi
veterán

A gyári lejátszóban nem találtam erre lehetőséget. Ma viszont feltettem próba céljából a BSPlayer-t és úgy néz ki ez tudja. Most kipróbáltam, és tallózás esetén ha elindítok egy számot akkor az adott könyvtárban lépked csak tovább. Nem lép másik könyvtárba.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13) Plazmacucci válasza sutszi (#8) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi! Egy S3 rendszerrel összehasonlítva nagyon jó! Az én S3-mam megeszik alkalmazások futtatása nélkül kb 900 megát. Még jó, hogy két gigás :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) sutszi válasza Plazmacucci (#13) üzenetére


sutszi
veterán

Ez elég meghökkentő szám. :Y
Amíg gyors és a felhasználó élmény nem sérül addig nincs gond.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) dragon1993 válasza Plazmacucci (#13) üzenetére


dragon1993
őstag

De miért jó neked ,hogy üres a ram ?
A ramnak használatban kell lenni-e így gyorsabb a rendszer ha valamelyik programnak kell akkor felszabadítja.
Itt egy példa Windows 7 100Mhz alatt 80MB rammal megy csak lassan.
Az ő win7-e nem gazdaságosabb és nem jobb semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#16) Huma válasza sutszi (#12) üzenetére


Huma
addikt

Köszi a tippet. Kipróbálom.
Total Commanderrel is lehet mappánként lejátszani, de elég bugos. Nem mindent játszik le.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Jó teszt lett!
Jó olvasni az ilyet :)

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#18) Sordoran


Sordoran
addikt

Jó cikk, kíváncsi voltam milyen témákat érintesz az MA!-s és én tesztem után. Mivel mint írtad a fórumban felmerült kérdésekre próbáltál választ keresni, így a RAM kezelésre is ránézhettél volna (ami mostanság jött elő), de ugye ez szoftveres dolog/probléma, lehet mire megírnád már jön is valami update rá :K
A tok meg tetszetős, én is ilyet rendeltem eBay-en, 2 és fél hét alatt itt volt 2 fóliával, cserébe a várakozásért olcsóbban. Kissé zavar mondjuk, hogy oldalsó gombok is fedve vannak benne, nehezebben érezhető a nyomáspontjuk.
Akik meg a kijelzőre mutogatnak, megerősíthetem, használat közben nem érződik az, hogy jajj de rossz lenne, tökéletesen használható, nincs probléma vele, betekintés is elégséges. Nem 89 fokos, de ha pár ember össze dugja a fejét, hogy nézzen rajta valamit, akkor nem probléma, látható.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#19) sutszi


sutszi
veterán

(#17) leslie_smith : Örülök, hogy tetszett. :)

(#18) Sordoran : Jogos az észrevétel, pont ezért is hagytam nyitva a kiskaput a cikk végén, hogy szeretném folyamatosan bővíteni. :DDD
A cikk írásának időpontjában még nem volt szó a RAM kezelési problémáról. (aug. 19-20.) Ez pont az utóbbi héten felfutott téma. Ráadásul szeretnék kiforrott és pontos dolgokat publikálni. Most még kevés és pontatlan közel sem hiteles információk lebegnek. Később biztosan részletezni fogom a témát.
Ez most V1.0-ás cikk. Ahogy változik a tartalom úgy fogom itt a fórumon jelezni mi változott. A wifi-s részt is tervezem szélesíteni kicsit.

A toknál nekem is a zárt oldalsó rész volt szokatlan. Főleg a bekapcsoló gomb. Idő kellett míg hozzászoktam.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Épp ma nézegettem egy ilyen a tmobilnál, az előfizetésemmel most ingyen lenne. Nem rossz telefon, de a kijelző elgondolkodtat.
A betekintési szögre én is tudok mondani egy életszerű példát, amikor igenis számít, én pl kocsiban használom navigációra, mivel állandó jelleggel 2 telefonnal dolgozok, olyan tartót használok, ami mindegyikre jó, gyorsan lehet benne egy kézzel is cserélni. Ez most egy dension "ragacsos" tartó, tehát amibe nem beleteszed, hanem rá, és odatapad. Namost ez a kocsi szellőzőjében ül, és benne a telefon teljesen állíthatatlanul, egy irányban néz pont hátrafelé, középen. Itt a betekintési szög adott, és kb 45 fokos. Namost ha ennél a szögnél már elkezd szórakozni a telefon, elég egy plusz napfény, és már nem is látom a navigációt a telefonon (ami katasztrófának nem katasztrófa, mert van a kocsiban gyári, de a waze-t szeretem a közlekedési infók miatt, és használom is). Ha valaki csak a telefonnal navigál, annak egy rossz betekintési szögű készülék nagy baj lehet.

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó kis gép, de én két dolog miatt álltam el a vásárlásától:
- a gombok a képernyőből vesznek el,
- a képernyő egy kicsit fakó képet adott, ha a melette kirakott Galaxy-hoz mértem...

Ezeket leszámítva viszont tényleg egy nagyon jól összerakott telefon!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) leslie_smith válasza sutszi (#19) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Egyik SP tulaj barátomnak linkelem is!
Ő is folyton a RAMmal van kiakadva :D
Hátha talál választ!

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#23) Sordoran válasza lugosi (#20) üzenetére


Sordoran
addikt

Használtuk már ezt a telót navigációra, a betekintési szöggel nem volt probléma. Enyhén a sofőr felé fordulva volt a tartóban, én anyós ülésen ültem, és én is tudtam olvasni róla az irányt (én voltam a hangos navi apámnak, idegen helyen inkább útra figyelt Debrecen belvárosban, nincs hozzá szokva a GPS-hez). Probléma inkább az volt, hogy 50 fokos lett (2 hete, tűző napon volt délben, sajnáltam is szegényt :( ) De fekete készüléknél ez előfordul nyáron (régi fehér X8 is megizzadt szélvédőnél M3-ason 2 éve).

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#24) lugosi válasza Sordoran (#23) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az mondjuk nálam már pár készülékkel előfordult, hogy navi közben melegedett, abban szerintem semmi rendkívüli nincs. Főleg, mivel ilyenkor az ember jellemzően bedugja a szivargyújtó-töltőre is, szóval még áramot is kap.
Ezért jó ez a légbefúvóra rakható telefontartó, mert megy rá a levegő és hűti, talán nem nyiffan ki egy hosszabb úton.

(#25) sutszi


sutszi
veterán

(#20) lugosi : Ez egy elég speciálisnak nevezhető élethelyzet(mármint az autós navigáció). Szerintem nem csak a betekintési szög, de megfelelően fényes panel is szükségeltetik.
Igaz nem kocsiban, de szabad téren napsütésben holnap megforgatom a telefont egy túra alkalmával.
Annyit viszont elmondhatok így előre, hogy LG KP502-m volt korábban, ami egy totál fekete vakfolt volt napsütésben. A közvetlen előd Xperia U már egy fokkal jobb volt, de erős napfényben ott is voltak láthatósági problémák. Xperia SP-nél viszont ilyen fakulást még nem tapasztaltam. Ha holnap sikerül értékelhető fényképet a történetről készíteni akkor lesz.

(#21) AxBattler : Így igaz, akiknek a hardveres gombok hiányoznak azok kénytelen lesznek más készüléket keresni.
Ismét (S)AMOLED problémakör. Ezek képe kontrasztosabb.
De azért megkockáztatom a kérdést: Mennyire volt tiszta az a két telefon? Csak mert én rendszeresen koszos fertővel találkozom az ilyen bemutató készülékek esetén. :(

(#22) leslie_smith : Jelenleg a megfelelő teszt metodikát keresem a probléma szemléltetésére illetve cáfolatára. :DDD Több szem többet lát... ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26) lugosi válasza sutszi (#25) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát szerintem ebben semmi speciális nincs manapság.

(#27) Atla


Atla
senior tag

Jó kis cikk gratula.
Kolléga most vett ilyet,és gondoltam rákeresek mit tud.

Két rövidítés ami engem zavart a cikkben,a "javaslom az MA! teszt átolvasását".Nem mindenki születik úgy hogy tudja mi az a mobilaréna.hu.

A másik : "azok számára más esetben is egy AP-t javasolnék" Itt pedig mi az az AP ezt sajnos én se tudom pedig a munkahelyre jól jönne egy kis wifi erősítés. Kérlek javítsd őket. :R

(#28) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó kis írás lett, köszi.
A telefon meg a szerintem is gyengécske kijelző(a Cloudmobile-ommal hasonlítottam) ellenére is az egyik legjobb ár/érték arányú eszköz most a piacon.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#29) Huma válasza sutszi (#12) üzenetére


Huma
addikt

A BSPlayer tényleg jó erre a célra. Thx!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) sutszi


sutszi
veterán

(#26) lugosi : Rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy azért nem annyira általános, hogy minden második vagy harmadik ember erre használja. Legalábbis rendszeresen. Bár logikus igény.

(#27) Atla : Köszi az észrevételt. Utólag nézegettem és a Google sem a barátom a megtalálásban, így tényleg jogosnak érzem a dologot. Mindkét részt kiírtam teljes nevén.

(#28) BloodRay : Köszi. Így van, az ára nagyon baráti ahhoz képest amit kapunk... :K

(#29) Huma : :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31) Evil Snowman válasza dragon1993 (#15) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Hehe. Hogy miért jó az Üres RAM. Pont azért, amiért én lecseréltem a saját SP-met egy Q10-re. Hála a csodálatosan “optimalizált” android rendszernek olyan dolgokat produkált a drága, hogy öröm volt nézni. Pl. ment a gyári zenelejátszó vagy a Deezer, majd megnyitottam a Chrome-ot és elkezdtem olvasgatni a HSZ-eket az MA-n egyszer csak leállt a háttérben futó épp aktuális zenelejátszó, mert elfogyott a memória. Nonszensz. :(((

Magával a telefonnal nem volt bajom ezen kívül de engem a mindennapi használatban igencsak idegesített. A cikket köszönjük, nagyon rèszletes. :R

(#32) sutszi válasza Evil Snowman (#31) üzenetére


sutszi
veterán

Pontosan ugyanez nemrég felmerült másnál is. Ez elsősorban a Chrome hibája. Akármekkora memóriát képes felemészteni. Én is csak ritkán használom. Inkább Dolphin.
Mondjuk az Andoridot sem értem, hogy engedheti meg, hogy egy másik aktív program összeessen, a Chrome miatt. :F
Csak remélni tudom, hogy a majdani 4.3 rendbe fogja tenni a kevésbé jól sikerült részeket...

Köszi, hogy elolvastad és a véleményt is. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33) sutszi


sutszi
veterán

Update 2013.09.01.
V1.1
- A multimédia oldalra felkerült 5 újabb kép
- Az akkumulátor rész bővítve lett a egy túrázás során szerzett tapasztalatokkal

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#34) lugosi válasza sutszi (#33) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó lesz ez... Nagyon ki lennék békülve ezzel az akkuidővel a note 2-mön, sajnos nálam sokkal kevésbé bírja a telefon.
Hd hang van a telefonnal?

(#35) kisteri


kisteri
csendes tag

Jó cikk.Nincs bő lére engedve,tárgyilagos. gratula. :))

(#36) sutszi


sutszi
veterán

(#34) lugosi : HD hang alatt arra gondolsz amit nemrég kapcsolt be a szolgáltató? Mert azt pontosan nem tudom. De a hangminőség az eddigi legjobb amivel találkoztam.

(#35) kisteri : Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37) Evil Snowman válasza lugosi (#34) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

HD hang képes a telefon. Külön nem kapcsolható a funkció. Ha olyan állomásra vagy feljelentkezve, ahol már bekapcsolták a HD voice-t, ott automatikusan HD módban fogsz beszélgetni.

(#38) UnA


UnA
Korrektor

"A YouTube alkalmazásnál, ha megoldanák a takarékos háttérben futás képességét, azzal szerintem nem kis pofont adnak a fizetős zenei stream szolgáltatásoknak…"

Van több ilyen alkalmazás, próbáld ki pl. ezt: [FREEdi YouTube Player]

[ Szerkesztve ]

(#39) sutszi válasza UnA (#38) üzenetére


sutszi
veterán

Örülnék ha a gyáriban megoldanák ezt a hiányosságot. Köszi, a tippet. Meg fogom nézni. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40) kromatika


kromatika
veterán

köszönöm a cikket.gratula.

(#41) sutszi válasza kromatika (#40) üzenetére


sutszi
veterán

Én köszönöm, hogy elolvastad és örülök, hogy tetszett. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#42) lacykaa20


lacykaa20
csendes tag

Jó cikk, Szép kis okos teló..:)

;-.....Carpe Diem.....-;

(#43) sutszi válasza lacykaa20 (#42) üzenetére


sutszi
veterán

Kösz. Egyre jobban örülök neki. Nagyon jól használható.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#44) UnA válasza sutszi (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

A "gyári" Youtube alkalmazás esetén ez nem hiányosság, hanem eleve úgy tervezték, hogy ne lehessen csak zenélni vele. Így is folyamatos megegyezésekre kényszerültek a kiadókkal, képzeld el, hogy enélkül mi lenne...

(#45) Huma


Huma
addikt

Smart Tools-t ismeritek? Jó kis program.
Tudtok mondani ajánlott programokat a telefonra?
Felraktam még az Avast-ot. Az is jónak tűnik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#46) sutszi válasza UnA (#44) üzenetére


sutszi
veterán

Ez azért ennyire nem logikus szerintem. Gépen tudok zenét hallgatni "hattérben" van egy rakás playlist, meg minden...éjjel-nappal lehet nyomni a zenét. Tudom extrém helyzet, de hátamra veszem a laptopot, aztán megy rajta a youtube..."háttérben"
Viszont a mobil böngészőket szépen blokkolja a youtube...szóval igaz, hogy van itt valami a háttérben, csak nem értem a gép miért annyira más mint a telefon..

(#45) Huma : Smart Tools jó kis program, de vírusirtót én leszedtem...fölösleges. Többet ér ha odafigyelsz és nem teszel fel mindenfélét...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47) Huma válasza sutszi (#46) üzenetére


Huma
addikt

Múltkor leszedtem a Plants vs Zombiest és beriasztott rá.

Kipróbáltam a netmegosztást. Kitűnően működik USB-ről és Wifiről is. Mármint mobilról nyomtam a netet PC-re. Viszont a telefon nem látja a PC wifijét.

Szerk:
Geocachingra melyik a legjobb progi szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48) sutszi válasza Huma (#47) üzenetére


sutszi
veterán

A wifi megosztást én is próbáltam. Vonaton a 3G-s netet osztottam. A telefon wifi hotspot-ként is kiválóan helytállt.

Az utóbbi viszont normális. Ad-hoc wifi-t amit a gépen hozol létre, egyik Andorid sem látja. Anno ezt én is szomorúan vettem tudomásul, amikor még nem volt itthon wifi rotuer és a gépről osztottam a netet....aztán lett rotuer. :DDD

Geocaching-et még nem próbáltuk...de érdekes lehet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#49) Huma válasza sutszi (#48) üzenetére


Huma
addikt

Nem tudom, hogy a google mennyire jó geocachinghoz. Szerintem a kis ösvényeket nem nagyon ismeri. Vagy igen? No meg nem tudom, hogy a koordinátákat lehet e benne úti célnak jelölni.

A smart tools iránytűje kiírja a jelenlegi koordinátákat, de az nem túl kényelmes megoldás. Kellene, hogy a célt is be lehessen állítani.

Amúgy jó móka. Érdemes kipróbálni. Kirándulsz egyet és közben még "kincset" is keresel.
És általában olyan helyen helyezik el a "ládákat" amit érdemes megnézni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50) sutszi válasza Huma (#49) üzenetére


sutszi
veterán

Hát a google szerintem pont nem jó...nem is fogad szerintem koordinátákat.

Én a GPS Státuszt használom erre a célra. Az viszont tök jó.
Rákerestem Play-en. Ez érdekesnek tűnt [link]

Feltettem, és csináltam regisztrációt a geocaching.com-ra. A környéken látom, hogy hol van ládika. Van egy koordináta megadó rész is...bár azt most így hirtelen nem próbáltam ki.
Több ilyen weboldallal is együtt tud működni, be lehet őket állítani.
Így elsőre jó kis program...ha minden jól megy szombaton tesztelve is lesz. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.