Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) buek1967


buek1967
tag

Sziasztok, találkozott már valaki olyannal, hogy képernyő elsötétül, a teló (E1) vélhetően kikapcsol és be sem kapcsolható, csak akksi kivétele után. Sőt, töltés sincs, legalábbis a led sem világít. Ezt naponta többször is csinálja, így használhatatlan. Szervíz vagy próbálkozzak valamivel? A készülék egy hónapos kb.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#402) Because válasza buek1967 (#401) üzenetére


Because
őstag

nálam olyan volt párszor, hogy kikapcsolás után nem tudtam már bekacsolni csak az akksikivétel segített

[ Szerkesztve ]

(#403) buek1967 válasza Because (#402) üzenetére


buek1967
tag

Köszi. Hogy oldódott meg? Közben kipróbáltam csökkentett módban is, tehát nem app hiba. Kb. 15-20 perc kell a teljes blackouthoz. Érdemes így HR-ezni vagy inkább rögtön szervíz?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#404) Because válasza buek1967 (#403) üzenetére


Because
őstag

én nem csináltam semmit mostanában működik :)

beadod szervizbe elviszik 1-2 hétre kap egy szoftfrissítést és visszakapod (felesleges kör)

(#405) buek1967 válasza buek1967 (#403) üzenetére


buek1967
tag

Kérdés megoldódott. HR után is csinálja, kivettem SD-t, SIM-et, újratelepítettem USB-n a rendszert, SIM és SD kártya nélkül, a szűz, még be sem állított teló is behal kb. 15 perc után. Holnap szervíz.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#406) Because válasza buek1967 (#405) üzenetére


Because
őstag

ilyen esetben én is beadnám :K

(#407) Android Fan


Android Fan
csendes tag

ÜDV SRÁCOK! MOST KAPTAM ÉRTESÍTÉST HOGY RENDSZER FRISSÍTÉS ELÉRHETŐ (20.1.A.2.19)!! Valaki pls szolgáltasson már infót erről a frissítésről mert nem akarok belefutni egy újabb rendszer összefosásba. A legutóbbinál legalábbis ez volt a reakció...

Varagara

(#408) Android Fan


Android Fan
csendes tag

Na jó, kipróbáltam mert ezen a vacakon már csakis segíthet ha téglázom. Annyi hogy 500 Mb szabad tárhely kell neki, semmi extra, a Google Chrome gyári verziója frissült és igazából kb ennyi az a változás amit észleltem. Talán annyi hogy azok az alkalmazások amiket most a Sony frissített (Zene, Videó, Album és néhány google app)A legfrissebb verziója lett a gyári verzió, tehát lejjebb nem lehet butítani csak frissíteni. Nem biztos ez még mert nem próbáltam még ki, nem vagyok kísérletezős kedvemben. Lehet hogy helyet megspóroltok vele.

Varagara

(#409) Android Fan


Android Fan
csendes tag

Na szóval, ami a frissítést illeti most volt időm kísérletezni, és nem, csak a Chrome változott programok terén. Ellenben könnyebb húzni az ujjad a képernyőn és kijavították azt a bugot a vekkernél hogy alig lehet elhúzni a csúszkát. Egyenlőre ennyi az újdonság. Ha van valakinek még erről panasza annak örülnék ha megosztaná velem.

Varagara

(#410) goop


goop
őstag

Tegnap feltettem asszonynak a vodás új firmwaret, majd kernel csere, root + recovery, majd felesleges cuccok törlése titaniummal. Azóta hasít a telefon, pedig ugyanúgy fent van neki fb meg az egyéb sallangok amit kért. Szabad ram 80 mega körül az eddigi 10 helyett. Recovery menü is szépen működik, szóval így talán használható lesz a telefon.

(#411) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok!
Anyámnak van ilyen telefonja mert a régi telefonja véletlenül ki lett mosva s mivel fizette a biztosítást így ezt kapta . A kérdésem az lenne , hogy most a Build számnál 20.0.A.0.47-et ír és érdemes frissíteni vagy nem? Mikor megkapta akkor is kiírta már , hogy van frissítés de beolvastam ide és láttam hogy mindenki panaszkodik így mondta neki hogy ne frissítse. Most már használhatóbb a telefon vagy inkább ne is frissítsen? Telekom szolgáltatós a telefon.
Válaszokat előre is köszönöm :R

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#412) csacsi67 válasza goop (#410) üzenetére


csacsi67
addikt

Root van zárt BL-re?

(#413) shaggy


shaggy
aktív tag

Nekem azt írja ki, hogy elérhető új telefonszoftver de csak számítógépen lehet frissiteni.

Mikor tudom gép nélkül felrakni vagy ehhez gép kell?

(#414) juve600


juve600
nagyúr

üdv

ezen a telon megy a FIFA 15 ULTIMATE TEAM ???

nem röhögni,fiamnak lenne a telo,ez a egy játék érdekli :D :D :D

(#415) Because válasza juve600 (#414) üzenetére


Because
őstag

öööö néha a tárcsázó alatt leizzad :U

(#416) files32 válasza balika011 (#226) üzenetére


files32
tag

Halli!
Kiváncsian várjuk a rútolás folyamatát.

Köszi. :

[ Szerkesztve ]

(#417) shaggy


shaggy
aktív tag

Miért lehet ilyen nagyon nehezen csatlakoztatni a telefont a gépre?
Nekem nem sikerül és enélkül azt írja nem tudom a rendszert frissíteni.

(#418) csacsi67 válasza files32 (#416) üzenetére


csacsi67
addikt

Mivel kertem a segitseget mástól. De várhattam megoldottam magam leirom neked ha oda jutok meg a mai nap zárt bl--es? Irj egy telo szamot privibe felhivlak.

[ Szerkesztve ]

(#419) files32 válasza csacsi67 (#418) üzenetére


files32
tag

Zárt bl es???? (az meg mi)
Biztos.

ha ez mond valamit: Buildszám 20.1.A.2.19 T-mobile

Megvárom inkább,hogy leírd, de jó részletesen vesézd ki légyszi. Utoljára a galaxy spicámat rótoltam, de már azt is elfelejtettem.
Ha nem értek valamit majd szólok.

Köszi, hogy reagáltál a kérésre.

Üdv.

:R :R

(#420) csacsi67 válasza files32 (#419) üzenetére


csacsi67
addikt

Itt a megoldás ha valami nem megy akkor privátba a számod és csak ezzel jó ezt szed le FlashTool ( 0.9.18.4 or above) .10 perc lesz cwm recovered is.Sok itt a segitökész ember. :)[link]

[ Szerkesztve ]

(#421) files32 válasza csacsi67 (#420) üzenetére


files32
tag

Megszűltem. Köszi a segítséget. Nehéz volt működő ruszki drájvert találni, talán a tizediket fogadta el.
Most frissített, ilyenkor nem veszti el a rútot, tehát hagyhatom frissíteni?

(#422) csacsi67 válasza files32 (#421) üzenetére


csacsi67
addikt

Nálam nem veszett el.

(#423) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, a kettő közül melyiket vennétek? HUAWEI ASCEND Y330 vagy a SONY XPERIA E1
a lányomnak lenne 11éves, play áruházbol szokott tabletre játékokat leszedni, ilyesmire használná, köszi

(#424) k850 válasza pimmi (#423) üzenetére


k850
addikt

Játékra egyiket sem, még akkor sem, ha 11 éves.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#425) pimmi válasza k850 (#424) üzenetére


pimmi
senior tag

és nem játékra, melyik jobb egyébként összességében?

(#426) pimmi


pimmi
senior tag

azt a tippet kaptam hogy ebben a kategóriában, játszani inkább win phone, szerintetek,

(#427) k850 válasza pimmi (#425) üzenetére


k850
addikt

Szerintem nem lehet egyértelmű jó választ adni, nagyon sok változó van az egyenletbe, ami kijelentené, hogy ez a tuti.

Játékra mindig az erősebb hardver a nyerő, ami nem jelenti azt, hogy alsó kategóriás telóval nem lehet játszani, de nagyon sok megkötés van. Kevés a belső RAM, gyenge a proci, stb.
Nem tudom, hogy milyen tableten játszik a kislányod, de abban biztos vagyok, hogy attól gyengébb telóval nem szívesen bajlódna. A kis kijelzőn a játék irányítás is macerásabb.
A keresztlányom és az unokahúgom is pont 11 éves, az ő szokásaikat ismerve, ezerrel Facebookoznak, You Tubéznek, már ez a két alkalmazás is megköveteli egy komolyabb rendszer forrást. Lehet, hogy a te gyereked még nem használja ezeket, de ami késik nem múlik. Ha a Google Playen elolvasod a hozzászólásokat pont ezen alkalmazásoknál, akkor láthatod, hogy mennyien köpködik a fejlesztőket. Pedig, csak annyi a gond, hogy az alsó kategóriás telefonok, és az idővel elavultak, nem rendelkeznek annyi rendszer erővel, hogy zökkenő mentes fussanak.
A Win. mobilokat nem ismerem, de rájuk is ugyan ez érvényes.
Magam részéről biztos nem vennék olyan belépő szintű készüléket, amiben nincs minimum 1GB belső RAM ill. legalább 8 GB memória.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#428) pimmi válasza k850 (#427) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi, ez igy ok, face még nem de youtub ezerrel, és minecraft meg minden ami van, playból, meg törésből,, WayteQ xTAB-70dci ez van neki vagyis az enyém volt elvileg, de nem akad, pedig tele van pakolva, mondjuk nem is y330 :)

el is napoltuk, legót kért inkább, karira meg kap egy 1gb, 8mega ram, stb, mert csak nekem lesz gondom vele

[ Szerkesztve ]

(#429) k850 válasza pimmi (#428) üzenetére


k850
addikt

Szimpi döntés, de ha telefont akarsz neki vásárolni, kérdez meg, hogy mit szeretne, csajoknak a külső még fontosabb mint a RAM. :K

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#430) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Van egy ismerősömnek egy Sony xperia e1 telója, de sehogy sem lehet vele PDF tartalmakat olvasni vele, és olyan kérdésem lenne, hogy milyen ingyenes alkalmazással lehetne megnyitni, illetve mit kell letölteni hozzá?
Köszönöm! :R

(#431) csacsi67 válasza bluobluo75 (#430) üzenetére


csacsi67
addikt

Rengeteg pdf olvaso van az áruházban.Valószinü tul nagy e a pdf fájl azzal pedig ez a telefon nem birkozik meg.

(#432) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Kártyafüggetlen E1-es mobilhoz tudtok ajánlani olyan megoldást amivel a gyári app-okat lehet törölni mindenféle jailbreak és root nélkül? Sajna a mobilom többször is már kikapcsolt a legkülönbözőbb időpontokban és gondolom azért mert kevés a belső memória és a RAM is, ezért pár gyári app-ot törölnél, mert egyáltalán nem használom őket, de a többi app-nak meg kellene a hely.

(#433) Kizoky válasza Daywalkerke (#432) üzenetére


Kizoky
újonc

Üdv. Törölni nem tudod sajnos Root nélkül, csak letiltani
Ha letiltod akkor nem indulnak el az appok így nem fog felesleges RAM-ot zabálni, tárhelyet még mindig foglalni fogja

Beállítások -> Alkalmazások -> Minden

Megnyitom a terminált a Windowsban... Várjunk csak egy kicsit, valami nem stimmel

(#434) Kizoky


Kizoky
újonc

kb. 3 hónappal ezelőtt neki vágtam egy külföldivel egy CM port csinálásához (CM11 és CM12)
De sajnos nem mentünk vele sokra. Sony nem támogatja úgy a telefont hogy bármit szétszedhetsz, csinálhatsz stb. AOSP támogatás sincs, úgy hogy nyakig benne vagyunk a levesben.

Annyit tudtunk eddig csinálni hogy van Cyanogenmod, csak se GPS, se Wi-Fi, se hang, szinte semmi amihez használnád a telefont napi szinten. Fájdalmasan hozzáteszem hogy 1000x gyorsabb mint a gyári ROM

[ Szerkesztve ]

Megnyitom a terminált a Windowsban... Várjunk csak egy kicsit, valami nem stimmel

(#435) Daywalkerke válasza Kizoky (#433) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Egyébként Cyanogen OS nincs ehhez a típusú(E1) mobilhoz, vagy bármilyen más OS?

(#436) AngryChair


AngryChair
csendes tag

Valami új szofveres működő fejlesztésről tud valaki Vodafonos verzióhoz? :)

(#437) Jacak


Jacak
senior tag

Üdv
Ha valakinek kell egy T-függő E1,szóljon.Törött az LCD (előlapnak nincs baja),a hangszóró is recseg,szóval csak alkatrésznek jó.Az aksi jó állapotú.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#438) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok! Vodás szoftverrel a telefon minden egyes újraindításkor elfelejti a kezdőképernyőre általam kirakott ikonokat. Én csinálok valamit rosszul, vagy a Sony fejlesztői? Van valami megoldás?

(#439) sztpega válasza #03969024 (#438) üzenetére


sztpega
tag

TMobilos szoftverrel is ugyanez van, az ikonok eltünedeznek újraindításkor.

(#440) #03969024 válasza sztpega (#439) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ezt a SONY nem veszi észre? :W

(#441) imi100


imi100
újonc

Nekem semmi bajom sincs az E1-el, mióta visszaraktam az Android 4.3-at :)) :C

PI

(#442) IldiH


IldiH
aktív tag

Sziasztok! Találkozott már olyannal valaki, hogy (E1 D2005)
- a telefon elkezd mindent angolul kommentálni,
- bármilyen koppintásos műveletet csak úgy érzékel, ha elsőnek egy koppintás, ekkor szövegel, majd gyors 2 koppintás, ekkor hajlandó tenni is valamit,
- görgetés sehol nem működik
A görgetés hiánya miatt nem lehetett a beállításokban semmit csinálni (első gondolatom valami kisegítő lehetőség véletlen beállítása volt és ezt akartam visszaállítani). Aztán lett volna a gyári visszaállítás, de ahhoz is görgetni kellett volna.
A tulajdonosnak fogalma nem volt, hogy mit művelhetett a telefonnal, biztonsági mentés nem készült korábban, így visszatölteni sem lehetett a megfelelő alkalmazásból.
Próbálkoztam volna szoftver frissítéssel, de a Sonys alkalmazás képtelen volt a telefont csatlakoztatni.
Végül egy tárcsázóba pötyögött kóddal (mindent 3x nyomva :P ) reseteltem és ezután megjavult.
De kíváncsi lennék, hogy mi lehetett a gond, illetve mivel lehetett volna helyrehozni (pl görgetés helyett hogyan lehet haladni, stb)?
Köszi

(#443) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sziasztok!

Valakinek működik a PC companionos backup?
Több gépen próbáltam készíteni biztonsági mentést a telefonról,
de mindig hibát jelez pár perc után, miszerint a kapcsolat megszakadt,
pedig csak névjegyzéket, üzeneteket, beállításokat szinkronizálnék, ami gondolom nem több
pár kB-nál.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#444) Boond


Boond
addikt

Szerintetek, ha kihangosítás nélkül elég "halk" a telefon hívásnál, amúgy nem, sokszor, azzal kezdenek vmit?

(#445) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

walkman gombot ki lehet kapcsolni? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#446) sztpega válasza Mr.Csizmás (#445) üzenetére


sztpega
tag

A walkman gomb kikapcsolása engem is érdekelt, így elkezdtem keresgélni és ezt találtam:
http://forum.xda-developers.com/xperia-j-e/general/fixing-walkman-key-xperia-e1-dual-4-4-2-t2997933

de sajnos ez alapján nem jártam sikerrel, mert még kellene hozzá valami ADB is, de innen már nagyon zavarossá vált... Úgyhogy ha valahogy sikerült megoldanod akkor légyszi ide is írd le a megoldást.

(#447) Boond válasza Boond (#444) üzenetére


Boond
addikt

pl cserélik? próbált vki már ilyent? csak érdeklődés szintjén kérdezem...

(#448) fidjevo válasza sztpega (#446) üzenetére


fidjevo
csendes tag

A walkman gomb kikapcsolása: előszöris rootolod, ha megvan, root explorerrel bemész a system/usr/keylayout mappába, hoszan nyomsz a gpio-keys.kl fájlra, rányomsz az open in text editorra, legalján találsz egy olyan szöveget hogy key 391 MP3 WAKE . onnan kitörlöd az MP3-at, elmented a fájlt. ha rendesen elmentetted találsz majd alatta egy gpio-keys.kl.bak fájlt. azt hagyd meg biztonsági mentésként, hátha vissza akarod majd egyszer állítani. Újraindítod a telefont és kész. a walkman gombot mostmár hiába nyomogatod, nem fog történni semmi.

ADB egyégként nem kell. két app kell, a kingroot hogy rootold, és a root explorer amivel be tudsz lépni a system mappába. kingrootot mobilon keresztül töltsd le a kingroot.net oldalról mert a windows vírusosnak érzékeli, mivel ez egy feltörő program. Remélem elég szájbarágós lett, de ha valami nem érthető szolj.

[ Szerkesztve ]

(#449) envagyok


envagyok
veterán

Az a gondunk, hogy elfogy a tárterület.
Semmi gond nem volt, de idővel sok szoftver frissült, és hiába van benne sd, oda alig kerül adat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#450) Boond válasza envagyok (#449) üzenetére


Boond
addikt

Ja az jó lenne ha átlehetne őket helyezni... de ezt valószínüleg csak rootolás után lehet...

Viszont képeket meg egyebeket felajánlja, hogy átrak az sd-re :D Azzal viszont túl sokra nem megy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.