Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tomcsa44


tomcsa44
tag

Egyetértek noezmegmivel, pláne a 86-os hsz-ével. Sajnos a mobilarena nem mindig korrekt, ráadásul a piac legrosszabb okostelefonjai a Sonyk már évek óta. (Már az SE idejében is azok voltak.)

Sajnos a MA nem mindig korrekt, bizony párszor írnak hülyeségeket is. (Százalékot nem írok, mert nem teszteltem le az összes telefont, amit az MA, így hülyeség lenne.)

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#102) Flind válasza ddaydome (#84) üzenetére


Flind
senior tag

Pont az amolednek vannak túlszaturált mesebeli színei.. Még jó hogy a lumiákon lehet ezt állítani.

(#103) 4ron válasza lmisi (#36) üzenetére


4ron
senior tag

Samunak ott az S2 Plus például, ami ár/érték arányban elég jónak mondható szvsz.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#104) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nos, ez elég gyenge eresztés lett. 3.2-es kamera, ráadásul gyenge minőségű, eh...

(#105) noezmegmi


noezmegmi
tag

Mai napi eredményem vetekszik a semmivel! Aki Egyáltalán Sony készüléket akar venni az igen kösse fel a gatyáját, mert a támogatás az szerintem pont annyi ami egy multinál vásárolt névtelen készüléknek.
1. Nincs termék regisztrációja én jó pár napja szeretném regisztrálni, de nem lehet.
2. Nincs 40-es vagy 80-as vonalas szám amin lehet hívni a Sony-t. Van kapcsolat egy pesti szám : https://shop.sony.eu/shop/mimes/openAccess/legal/contact-us/contact_hu_HU.html de itt közölt telszám nem a mobilos részlegé és nem igaz a 9.00 - 18.00 nyitvatartás. Egy telefonszámot adnak meg ahol közli a gép persze a 06-1-880-4747 számon 8.30 - 17.00 közt van munkatárs.
Én magát az oldalt ahova ez az információ ki lenne írva nem találtam meg a menükben lépkedve.
Minden kedves és Sony telefont venni készülő embernek igen is gondolja át ilyen támogatás mellett is akarja a terméket?

Igen itt valaki értetlenkedik miért kell telefonnal fényképezni?? Válasz nagyon primitív, mint az élet, mert a telefon az mindig nálad lesz a csuda gépek meg nem. Nekem senki ne mondja , hogy munkába jövet menet mindenki egy digitális géppel szaladgál??? Vagy igen? Ha tévedek bocsánat aki fényképezővel szaladgál a világban..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#106) HummeRC válasza noezmegmi (#105) üzenetére


HummeRC
senior tag

Bár szerintem sem általános szokás, de én kb 15 éve kompakt fényképezővel a nyakamban közlekedem. (Persze pár évente frissítem a készüléket.) Nem muszáj azt látnia senkinek, elfér a zakó, kabát, pulcsi alatt.
Ez idő alatt annyira hozzám nőtt, hogy már a többi ismerősöm is számít rá, hogy mindig nálam van és lehet értelmesen látszódó képet készíteni Bármiről és mindenről. Akár egy szerződésről olvashatóan, akár egy tájképről, vagy csak egy csinos nőről, klassz ruháról asszonynak, ritka autóról, stb. :)

Ugyanezt értelmesen nem lehet semelyik fényképezős telefonnal sem előadni. A legjobb telefon kamerája is gyenge, a legolcsóbb kompakt gépekhez képest.
Nekem épp ezért elég lenne egy sima előlapi kamera skype-hoz és a hátlapit kihagyhatnák. Az így felszabaduló helyre tehetnének mondjuk egy kicsit nagyobb akkut. Álom-álom... ;)

(#107) k850 válasza noezmegmi (#105) üzenetére


k850
addikt

Nagyon köszönjük az információt, de mért pont itt tetted közzé? :F

Azért mert neked nem jött be a Sony Xperia SP, azért nem jelenti azt, hogy más nem lehet vele elégedett. De ezt mért nem a fórumában hangoztatod? :F

Az biztos, ha nagyon kellene lőni egy képet, akkor a mobil a leggyorsabb megoldás. :K
Több mint tizenkét éve használok kamerás mobilt, de sohasem volt ebből problémám, hogy nem fényképez profi képet. Elfogadom ami van, és örülök neki.
Az első kamerás mobilomnak a Sony Ericsson Z600-nak 352x288 pixel felbontása volt, amikor megjelent az 1MP kamera modul mindenki erről álmodott. Csendben megjegyzem, hogy egy vagyonba került.
Most meg itt rinyálnak egyes emberek, hogy milyen gyengusz a kamerája. Mellesleg megjegyzem, hogy a csúcskamerás mobilod se tudott jobb képet lőni. Sony Ericsson W810 tesztképek
Volt a birtokomba több "nagy tudású kamerájáról is híres Sony Ericsson mobil, pl. K850 ill. W995, de szerintem egyik sem volt jobb fényképezés terén, mint a cikkben szereplő készülék. És ezek mind 100 ezer Ft feletti telók voltak. Gondolom nem gondolja senki komolyan, hogy alsó kategóriás készülékbe csúcs technikát tesznek.

uraim ez egy belépő szintű készülék: Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés
A tesztben még egy tetszett plecsnit sem kapott, akkor mért kell kritizálni a tesztelők pártatlanságát?
Nincs ezzel a készülékkel semmi gond, csak a kezdő ára, ha lejjebb megy az ára olyan 20-30 ezer Ft-ra, akkor nagyon jó vétel lehet, természetesen nem természet fotós uraknak. ;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#108) f(x)=exp(x) válasza k850 (#107) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Teljesen egyetértek veled. Hogyha nekem nem jön be egy telefon nem fikázom le. Lassan már az lesz a baj hogy a skacok jót mernek írni egy ...... :(((

(#109) JackLaney


JackLaney
csendes tag

Nos én vettem egy ilyet. :)
- Kövek és a kereszt is jobbra.-
Fanatikus HTC-s voltem az utóbbi időkig...Telefont akartam cserélni.
A célom egy relative olcsó, azért márkás, rendes garis és legfőkébb DUAL kártyás okostelefon volt 50k-ig, ami nem nagyobb 4"-nál.
Egyetlen olyat találtam a leírások alapján ami DUAL-ként is megállja a helyét és elég okos ahhoz, hogy fusson rajta a FIFA14. :) Ez a Samsung Galaxy S Duos volt, amiről azt írták, hogy tényleg működik az aktív DUAL mód. Kézbe vettem az egyik üzletben: Rettentő randának és esetlennek éreztem.
Aztán megláttam a Sony új üdvöskéjét.

Nos go Sony márkaüzlet és 50k leperkál.
- Még nem mondtam ki, hogy Jehova... -

Ami tetszik: Akárki akármit mond a kijelzője szép. Nekem tetszik. Tudja azt amit kell, felülről meg nem nézegetem. :) Kézre áll, jó a menüje, könnyen kezelhető, és könnyű, merthogy a nadrágzsebem nem húzza.
FIFA megy szépen. Kényelmi szolgáltatások épp elegek a többire meg ott a bolt.
A DUAL mód álom. Ezt akartam. Keresztül kasul lehet hívogatni, ide és oda irányítgat, egy bejövő hívást sem bukok. Kicsöng, jelez, akármi. Ami kell. Játék megy, bejövő hívás headset...csevegek, a játék zenéje halkan a háttérben és akadás nélkül megy tovább a game. Fotó nem érdekel, arra van fényképezőgépem. Vaku nem érdekel, mert a fotó sem érdekel. Videó? Az Autoguard szépen muzsikál...eseménykamera sem kell a kocsiba. :) Másra úgysem használnám, mert videóra is van kütyüm külön. Hogy lehagyták az előlapi kamerát az számomra külön öröm. :)

Ami viszont nem tetszik: Tényleg kevés az 512 és a 2G is. Ehhez jön, hogy sajnos az égvilágon semmit nem enged az SD-re telepíteni. A régi kis butatelefonom ehhez képest ász volt. :) Alapból használok pár progit, amiket megszoktam. Nos a legszükségesebbeket tudtam csak felrakni és meg is telt a memo.
A 2G? Pfff... 1,5G a FIFA. :) Persze azt is a belső memóriába lehet csak telepíteni. Mókolni nem lehet, mert ugye a garancia...

Összegezve: Ezt vártam és elégedett is vagyok. Amit tudnia kell azt azért tudja, a többi már csak az én extra elvárásom. De ami még tetszett volna tudásban, az egy tepsi. Azt meg képtelen vagyok megérteni, minek kell valakinek egy tepsi a zsebébe. :) Nekem már ez is nagy. :)

Hanem túlestem az első betonra ejtésen is. :)
- No most lehet erőteljesen kövezni -
A sarkára esett úgy egy méter magasból. Az üveg sarkára. :)
Egy icikepicike kis helyen lepattant az éle, majd ahogy tovább pattogott, az egyik oldalán még lett egy-két aprócska, szinte szemmel észrevehetetlen sérülése. Ha lesz egy kis időm simán kipolírozom belőle ezeket.
Szóval engem ezzel is megnyert magának az Xperia E1 Dual! :)

(#110) HummeRC válasza JackLaney (#109) üzenetére


HummeRC
senior tag

A Sony marketingosztályát hallottuk. :DDD :K

Használd egészséggel! ;)

(#111) egedis válasza JackLaney (#109) üzenetére


egedis
csendes tag

Így is van nem kell gatyázni vásárolni kell, beírni a nickkel a legkönnyebb hogy ez szar az szar.
És ha ez 40-ért 512 Mbyte és kevés ugyan mit ajánlanak a szakik 2 G RAMmal és mennyiért?

(#112) JackLaney válasza HummeRC (#110) üzenetére


JackLaney
csendes tag

Ha marketingezni akarnék akkor a motoros cégemet nyomnám. :)
De persze jogodban van azt hinni amit akarsz. :)
De ha gondolod gyere el és megmutatom a telót: www.bermotorok.hu Sőt fel is hívhatsz az ott megadott számon
Nesze neked marketingosztály. :)

(#113) nightshadow


nightshadow
veterán

Ma voltam az egyik MM-ben, pont egymás mellett volt az E1 és a Nokia 520. A Nokiának összehasonlíthatatlanul szebb a képernyője, egyszerűen élnek a színek. Az E1 hozzá képest fakó. Ráadásul a műszaki paraméterek alapján is sokkal jobb a Nokia és olcsóbb is. Az 525-el meg egy árban van, de ott meg már 1GB RAM-ot kap az ember. Ha nem ragaszkodik valaki az Androidhoz, akkor sokkal érdemesebb a Nokiát venni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#114) JackLaney válasza nightshadow (#113) üzenetére


JackLaney
csendes tag

Nos igen. Ha a NOKIA is Androidos lett volna, biztos azt veszem meg. :)

(#115) f(x)=exp(x) válasza nightshadow (#113) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Az 520↔525 mindent lemos az alsókategóriában. :K

(#116) M.A.Z. válasza Ed3r_X_ (#98) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Nekem akkor van köd a képen, ha úgy vakuzok, hogy rajta van a tok.

(#117) lowlight válasza lowlight (#39) üzenetére


lowlight
tag

Sikerült kipróbálnom... A Sony márkanévhez abszolút méltatlannak érzem a megjelenítőt. Felbontás oké, színek elmennek és kb ennyi volt a pozitívum... Felülről feketedik, alulról fehéredik, oldalról meg csak simán invertálódnak a színek. A legolcsóbb TN paneles ipari hulladékokban van ilyen. Így aki, fontolgatja ilyen telefon vételét, előbb mindenképp nézze meg, próbálja ki.

(#118) nightshadow


nightshadow
veterán

geeks.hu: Sony Xperia E1 okostelefon teszt [link]

[ Szerkesztve ]

(#119) nightshadow


nightshadow
veterán

gaming review: [link]

(#120) Zozzy94


Zozzy94
tag

Sziasztok!

Átmenetileg van egy ilyen E1 telefonom,és a PCC jelzett,hogy van rá frissítés....de amikor rámegyek írja,hogy min. 5GB szabad hely kéne....ezzel nem is lenne gond csak a C-n nekem nincs annyi....valaki nem tudja,hogy esetleg meg lehet-e változtatni,hogy a C helyett a D-be töltsön le? :)

Ha nem megy akkor frissítem telón keresztül,wifi-ről....csak nem 5GB a frissítés... ;]

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#121) Forestjo válasza dnelb (#20) üzenetére


Forestjo
senior tag

Gyerekek ne sértegessük az X8-at, ehhez képest (de amúgy is) kiváló képeket és videót csinált!!!
Remélem lesz rá valami szoftveres javítás, ami kissé értékelhetőbbé tenné ezeket az eredményeket. Most kezdték el forgalmazni a T-nél, reménykedem, hogy már javítottak rajta valamit. Van Valaki, aki bevállalja és megveszi? Csak hogy tudjuk. :K

A led hiánya, de legfőképpen a fél giga ram nagyon fájó pont ettől függetlenül. Hacsak a nagyobb teljesítményű proci ezt ellensúlyozni nem tudja. Lehetséges? A sebességben talán, de a memória hiányt nem lehet pótolni semmivel...
Két külön értesítési led az előlapon, a kamera meg nem kapott, micsoda észjárás.

Azért a Sony erre nem lehet olyan nagyon büszke! Az Alcatelnek még talán elmenne - anélkül, hogy lebecsülném az Alcát, mivel egyre kiválóbb cuccokat gyártanak. :))

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#122) Forestjo


Forestjo
senior tag

Most akkor van benne LTE, vagy nincs? A T oldalán van...

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#123) nightshadow válasza Forestjo (#122) üzenetére


nightshadow
veterán

Nincsen. Speckókat a gyártó hivatalos oldaláról érdemes nézni: [link]

(#124) pengwin válasza Zozzy94 (#120) üzenetére


pengwin
addikt

Töröld a PCC-t és telepítsd újra a D meghajtóra, szerintem akkor oda fogja letölteni az 5Gb-ot (ami mellesleg WTF?! :Y )

Üdv, pengwin

(#125) Rosszfiu1981


Rosszfiu1981
tag

Én első telefonnak vettem anyámnak ez az első érintő képernyős telefonja pont elég neki 1 forint volt annyit meg ért a készülék

(#126) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Mindenki rinyál az 512mb ram miatt,siralmas,akinek van pénze az vegyen jobbat.
Szégyen. :(( :(

(#127) nightshadow


nightshadow
veterán

30k az Euronicsban akcióban: [link]. Ennyit szerintem simán megér.

(#128) karcsi3


karcsi3
tag

A napokban került egy ilyen telefon a családba szépen működött, a mai nap folyamán viszont elkezdett "berregni" olyan mintha a hangszóró membránja ugrálna olykor halkabb olykor hangosabb esetleg van ötletetek mi lehet az oka? (Újrainditas volt már új program nem lett telepítve rá) előre is köszönöm a segítséget

(#129) mandalorian


mandalorian
csendes tag

Sony oldalán hd (720p) video felvételt írnak, most akkor mi az igaz?
[link]

(#130) nightshadow válasza mandalorian (#129) üzenetére


nightshadow
veterán

Elírás. Valójában csak 800x600-at tud:

"Despite Sony is claiming the Xperia E1 to support 720p video, the phone actually is limited to just SVGA (800 x 600 pixels) recording. On top of that, it manages to do so at just 20 fps."

video sample: [link]

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#131) Yooha


Yooha
aktív tag

Na, az asszony egy ilyen csodát nézett ki magának, gondoltam megnézem, itt miket írnak róla. Bevallom, igen nehéz volt olyan hozzászólást találni, ahol valaki használ egy ilyet, és leírná, hogy hogy tetszik neki. Ellenben hogy szar képet készít, nem Te vagy a béna, meg a te anyád, meg 512 MB RAM tehát szar, na ezeket most már megtudtam, pedig nem voltam rá kíváncsi.

Nem lehetne olyat, hogy ha valaki a hozzászólásban felhasználói véleményt ír, akkor más színnel legyen a mondandója, vagy valami? Kimazsolázni a ramfikázók és társaik közül a releváns véleményeket elég fárasztó.

Ja, nem fotózni kellene a masina, mert arra ott a fényképezőgép, ha kell.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#132) waslaw válasza Yooha (#131) üzenetére


waslaw
tag

Baratnom velemenye csak neked:
Pár napja vettem xperia e1-et,és meg vagyok vele elégedve.
Előtte htc one v-t használtam, amig át nem ment rajta egy tank,és ahhoz képest ez számomra sokkal jobb,nem akadozik,multitasking is jó.Facebook alkalmazást nem használom rajta,csak a Facebook Messengert,és az gond nélkül megy.Valamint nem okoz problémát az sem neki,hogy ha egyszerre fut a Kindle,Chrome,Messenger (Chat head) és még sorolhatnám az alkalmazásokat. Minosegre nincs panasz, igaz, hogy muanyag, de nem az a samsung fele. Nem ropog,jo a fogasa,ja es feherben a legszebb. Tökéletes zenehallgatásra, fülhallgatóval vagy anélkül. Kijelzője majdnem olyan jo mint a One V kijelzője volt, ami egy évvel ezelőtt az egekig lett magasztalva. Szóval az is megfelelő, akár olvasásra is, én vagyok az élő példa.
Igen,a kamerája nem a legjobb,de nem is azért vettem a telefont,hogy arra használjam,de az sem annyira rossz. MIndennapi használatban e között és a barátom Nexus 4-e között nincs érezhető különbség.
Ha 1 forintert veszed akkor hajrá, ha nem, akkor Moto G.
Remélem segítettem, nekünk is jól jött volna pár nappal ezelőtt egy ilyen vélemény.

(#133) Yooha válasza waslaw (#132) üzenetére


Yooha
aktív tag

Köszönöm a véleményt!

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#134) Flashget válasza nightshadow (#127) üzenetére


Flashget
félisten

Most a vodafone ajánlata sem rossz.
[link]

Realme GT Master Edition

(#135) jenei1994 válasza Flashget (#134) üzenetére


jenei1994
addikt

Telekomnál dominoba xperia M 30 ezer. :D Xperia E1 elbújhat melette ilyen áron.

(#136) Flashget válasza jenei1994 (#135) üzenetére


Flashget
félisten

nem tudom itt ennyiért lehetne, számhordozással 5K csak (online rendelésnél -2K)
3K-t azért már csak megér, nem? ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#137) jenei1994 válasza Flashget (#136) üzenetére


jenei1994
addikt

Igen megéri. :)

(#138) Flashget válasza jenei1994 (#137) üzenetére


Flashget
félisten

mivel a xperia tipoért is csak 1K-t adtam fekete péntek akcióban :D
nekem max. 5K amit érnek ezek a mobilok...még a 150K-s is :)

Realme GT Master Edition

(#139) HawerKing


HawerKing
őstag

Hali, igen jo kis telo ez azt megkell hagyni. Mondhatni minosegi viszonylag olcso telo (mar ami a hasznalt arat illeti, mert en nem szoktam ujonnan telot venni) nekem feherben van s a keret az oldalan fekete, baromi jol nez ki. Egy Galaxy Mini 2 ot adtam erte :) nekem eddig nagyon bejon.

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#140) nightshadow


nightshadow
veterán

Felbukkant az Xperia E1 (és Xperia M2) KitKat frissítése [link]

(#141) Seed


Seed
csendes tag

olvastam h sokszor újraindul ez a telefon. ma bementem a mediamarktba egy esélyt adva neki azért, de azt nem gondoltam volna h kettőt húzok rajta az ujjammal és rögtön újraindult ott előttem :C szerintem ez olyan vicces :DD

(#142) k850 válasza Seed (#141) üzenetére


k850
addikt

Az év tesztje! Két húzás, mély megállapítás!
Gratulálok!

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#143) re_mod válasza k850 (#142) üzenetére


re_mod
tag

Kb. egy hete használok egy ilyet függetlenbe első frissítéskor mikor a Facebook app-ot telepítette indult újra egy alkalommal. Azóta stabil pedig ki van használva eléggé.

(#144) alacka


alacka
tag

Xperia E - iHealth MyVitals

Segítséget szeretnék kérni. Vérnyomásmérőm mobil telefonnal működtethető, a gyártó ellenben kevés modellt ad meg.
Ki tudná valamelyikőtök próbálni fut e az E (azthiszem ez a legméltányosabb árú Xperia kisokos) valamelyik verzióján a fent jelölt működtető app?
(Ezt a Z1 Comp fórumon megtették nekem, sikerrel, de sajna annak eléggé húzós az ára (nyilván jóval nagyobb igényeknek megfelelő eszköz).)
A bejelentkező képernyők álapozása után a Kezdés gombot követően lefut-e a regisztráció, s lehet-e lapozni a továbbiakat?
A család tabletjén és mobiljain sajnos nem működtethető, a regisztráció után lefagy az app.

Mégegy kérdés.
Az E szériák között nem igazodok el, melyiket javasolnátok megvenni (ha a vérnyomásmérő app megfelelően fut).
Előre is köszönet.

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#145) re_mod válasza alacka (#144) üzenetére


re_mod
tag

Telepíteni és regisztrálni sikerült de indításkor hibaüzenettel leáll. :(

(#146) alacka válasza re_mod (#145) üzenetére


alacka
tag

Köszönöm, nagyon sokat segítettel. Bizonyara az applikacio leallt hibauzenet jelent meg, igy sajnos nem alkalmas szamomra a telefon.
Most kereshetek valahogy egy kozbulso megoldast.
A Z compact tul nagy meretu a zsebemnek (minden tekintetben), az E(melyik is?) keszuleken meg nem fut :(.
:R :R :R

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#147) re_mod válasza alacka (#146) üzenetére


re_mod
tag

Igen ezt írja ki ez E1 amin ki lett próbálva.

(#148) nightshadow válasza alacka (#146) üzenetére


nightshadow
veterán

Próbáld megnézni egy Xperia M-en: [link], ez az eggyel fentebbi modell, és jó áron van: [link] és ez is 4"-es.

(#149) alacka válasza nightshadow (#148) üzenetére


alacka
tag

Köszi a tippet, bartságosnak tunik.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#150) Flashget válasza alacka (#144) üzenetére


Flashget
félisten

Már sorry de vérnyomás méréshez miért nem céleszközt veszel? nem olyan drágák.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.