Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hackeeeee válasza Kisatti29 (#49) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nem tom.. Én egy Walkman-t azért vennék, mert Walkman... Elvárnám azt a hangzást, minőséget, amit a régi Walkam készülékek adtak. Erre mi is van? Nagy büdös semmi... Lényegében a logo-n kívül semmi nem köti a zenéhez.

Itt most olyasmi van, mintha vennél egy 3D-s tv-t, de közben nem is tudna 3D-t... :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#52) Pete55555 válasza Maxentius (#47) üzenetére


Pete55555
addikt

Azért a HTC-nél kapsz egy minőségi fülest, és egy beállított hangzásképet (ami ugyan tényleg nem sokminden, de valamit jelent), ez meg csak egy átfestett mini, egy olyan Brand alatt, ami valaha komoly, minőségi zenei eszközöket fémjelzett.
Egy zenére kihegyezett telefonnál (ez nem az) én pl elvárnám az agybadugós fülest, és zsinóron léptetőbillentyűket, akármilyen árkategóriáról is legyen szó, elvégre itt a zenén van a hangsúly. Ez így egy vicc.

...Szeretem leracsniztatni...

(#53) Zsolti900114 válasza hackeeeee (#48) üzenetére


Zsolti900114
tag

Oké, ezek szerint én fogalmaztam rosszul még az elején. :)

A Galaxy Mini tényleg 30 eFt (és nem kötnék bele a kijelzőméretbe, hiszen 3,14 és 3,2 közt különbség gyakorlatilag nincs sok).

Ellenben Sony Ericsson fronton, az Xperia sorozattal folyt az összehasonlítás, így amikor azt írtam, hogy árban majdnem egy szint a Minivel, azt az Xperia Minire értettem. Bocsánat, nem volt egyértelmű.

Amúgy pont a Gión gondolkodtam, mielőtt megvettem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#54) hackeeeee válasza Zsolti900114 (#53) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha most választanom kéne, Én szinte biztos, hogy a Gio-t venném. Épp azért, mert semmivel nem ad többet ez a készülék, mint a Gio, és lényegében a Gio még olcsóbb is.. Ha a független árakat nézzük, ofkorsz.

Mini-nél a felbontásba szoktak sokak belekötni, ezért is írtam a Gio-t. :)

Véleményem szubjektív...

(#55) DrJános válasza hackeeeee (#48) üzenetére


DrJános
aktív tag

Ezekkel csak az a vicc, hogy ugyan olcsóbbak, de Hardver ügyileg hol is vannak?
Kicsit benézted a kategóriákat! Teljesen más piacra készültek azok a mobilok. Bár a Gio tényleg vállalható. De a mini az vicc.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#56) hackeeeee válasza DrJános (#55) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őszintén, mivel kapsz többet a + 30 ezer ft-ért? Szerintem semmivel...

Ha Neked egy Xperia Mini megér 60 rugót, akkor sok sikert. :)

60 rugóért veszek egy Galaxy S-t, vagy egy Optimus Black-et, bár rühellem az LG-t. :DDD

Jah, bocsi, a Gio-ban 200mhz-vel lassabb a proci, ameg Adreno 200 van benne, mit észre is veszel biztosan, bocsánat... :o

Najó, meg 160MB-vel több belső tárhelyed van! Ezaaaaaaaz!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#57) Zsolti900114 válasza hackeeeee (#54) üzenetére


Zsolti900114
tag

Ezzel nincs is probléma.

Én kb. 3 hétig túrtam a teszteket, nézegettem telefonokat kézben fogdosva is. A Gio mellett döntöttem, aztán megláttam a Live-ot, és azt mondtam rá, hogy ez nekem kell. Megvettem. A picit erősebb hardveren kívül más objektív szempontom nem volt mellette (mondjuk eleve nem is akartam érintőset, csak klasszikus kialakítású alig van már).

Sokak szerint nyilván nem volt okos döntés, mások szerint az volt. Ez engem nem zavar, mióta használom, semmi problémám nem volt vele. Wifizek rajta, navigálok vele, zenét hallgatok, telefonálok, smsezek mindezt megfelelően gyorsan tudja. Persze nem vitatom, hogy pl. a Gio is.

Innentől meg már az ízlés kérdése jön be.

Sony Ericsson K550i-ről váltottam azért, mert 4 évesen elkezdett rakoncátlankodni, javíttatni meg nem volt érdemes, mert a csatlakozója visszatérő hiba. Ezt a telefont is hosszabb távra vettem, legalábbis remélem megbízható lesz.

A Telenoros 45 ezer forint meg szerintem nagyon jó ár érte.

[ Szerkesztve ]

(#58) Kisatti29 válasza hackeeeee (#51) üzenetére


Kisatti29
csendes tag

Az AKG fülesemmel gyönyörűen szól a telefon. Kipróbáltam tesóm x10 mini proján, lehet az én fülemmel van a baj, de némi különbséget azért hallok. Valamint az x10 mini pro kihangosítva nem szól olyan szépen mint ez a "walkman". Amúgy a hozzászólásokból arra következtetek, hogy nem maga a telefonnal van baj, hanem a kiegészítőkkel. A régi walkman telók is ugyan ennyit értek volna ha más füles és kisebb memória van hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#59) sheep válasza hackeeeee (#39) üzenetére


sheep
addikt

mutasd már meg hol írtam én ezt?
42-t ér meg telenoros kártyával...

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#60) hackeeeee válasza Kisatti29 (#58) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor megmerem azt kockáztatni, hogyha megvennéd a poweramp-ot arra, közel ugyan ott lennél a két készülékkel. .)

Nekem nem a kiegészítőkkel van bajom, hanem azzal, hogy ez rohadtul nem walkman mobil... Nézz meg egy régebbi walkman mobilt, hangminőségre, plusz azt, hogy miért is walkman mobil az..

Veszel 60k-ért egy walkman mobilt, és még vegyél hozzá egy fülest is, hogy jó legyen? Hehe, azért ez is vicces. :)

(#59) sheep: És Én hol mondtam? Független árakról beszéltünk eddig is. De amúgy, annyit sem ér... :) Kapsz egy xperia minit, új köntösben, 42k-ért, amire még költhetsz, hogy tényleg walkman legyen, ezaz. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#61) DrJános válasza hackeeeee (#56) üzenetére


DrJános
aktív tag

Bocs, de már írtam, hogy 45-ért vettem a Telenorban.
Szal nem értem miért ragaszkodsz a 30-e + hoz.
Nem feltétlenül kell megvenni a T-mobiletől!
És így jelenleg olcsóbb mint az xperia mini kb 10-e el.
Akkor most kinek nem éri meg?
(Csak a kártyás árak érdekelnek és csak szolgáltatók tól! Mivel én a Sarki GSM boltban sosem vásárolnék.)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#62) Sly0007 válasza hackeeeee (#56) üzenetére


Sly0007
tag

Igazából ez a jó a fórumban most nekem, hogy alternatívákat keresek a telefonnak, hogy mit mennyiért vehetnék meg. Az én esetemben a Gió és ez pont ugyanazért az árért megvehető..
Ez 200 MHz-el és némi memóriával jobb (amit ugyan lehet nem veszek észre) de a menüje a sarokgombokkal pl szimpibb. Azért jó látni az alternatívákat thx.

(#63) fateless


fateless
veterán

Micsoda érzelmi reakciók :Y

A Walkman szerintem is csak egy brand lett ennél a készüléknél, nem több. Ettől függetlenül - főleg feltöltőkártyásan, ahogy a skate-et, One Touch-ot, Blade-et, stb is elbírálták - kifejeztten jó ár érte.

Feltételezem, hogy Bocha a készülék hibája okán ugyancsak erősen érzelmi befolyásoltság alatt állt, mikor a kritikát megírta, ami mellesleg jogos is, amikor egy telefonnal pont telefonálni nem lehet rendesen. Ezért is voltam / vagyok kíváncsi mások véleményére is - eddig úgy tűnik, ez csak egy egyedi hiba volt és én is várom a másik készülékkel való tesztet e téren. Addig javaslom, ne lovagoljunk ezen, várjuk meg annak eredményét.

MOD
hackeeeee
Igen, tényleg gáz, hogy egy Walkman-nek nevezett készülék semmivel sem ad többet egy ugyanolyan készüléknél (pl Mini), ez így igaz. De kérlek, ne írdd már le többet, mert csak a feszültséget szítod vele. :U

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#64) hackeeeee válasza Sly0007 (#62) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tény, számomra is szimpatikus az SE menürendszere, de csak ezért nem fogok SE-t venni.. :)

(#61) DrJános: Azért, mert nem feltétlen vagy szolgáltatóhoz kötve. A másik, hogy miért vegyek drágább, szolgáltatófüggő készüléket, ha lényegében majdnem ugyan azt a tudást, megkapom egy szolgáltatófüggetlen készüléktől, lényegében olcsóbban? Tehát az Edigital is egy sarki GSM bolt? Tyu"... :DDD

(#63) fateless: Fájdalmas az igazság.. Csak nem képesek megérteni, hogy mi a problémám magával a készülékkel.. Dehát nem baj, ez is olyan lesz mint a Blade. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65) Zsolti900114 válasza hackeeeee (#64) üzenetére


Zsolti900114
tag

Azért itt megjegyezném, hogy én pl. tulajdonosként megértem, hogy mi a problémád vele, ezt az első itteni hsz-emben is elismertem.

#66: Persze egyébként is, akinek nem inge, na! :)

Annak mindenesetre örülök, hogy a kezdeti hsz-váltáshoz képest nem veszekedés alakult ki.

Én azt mondom, mindkét oldal érvei közt vannak, amiket el kellene fogadni, és vannak, amelyek (esetleg csak részben) alaptalanok.

[ Szerkesztve ]

(#66) hackeeeee válasza Zsolti900114 (#65) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kivételeket nem írtam oda, sry. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#67) Kisatti29 válasza hackeeeee (#60) üzenetére


Kisatti29
csendes tag

"Nekem nem a kiegészítőkkel van bajom, hanem azzal, hogy ez rohadtul nem walkman mobil... Nézz meg egy régebbi walkman mobilt, hangminőségre, plusz azt, hogy miért is walkman mobil az.."

Utána pár sorral lentebb:

"Kapsz egy xperia minit, új köntösben, 42k-ért, amire még költhetsz, hogy tényleg walkman legyen, ezaz."

Akkor most ha nem a kiegészítőktől lesz walkman, akkor mit kell rá költeni hogy az legyen?

Én a régi walkman készülékeket nem érdemes összehasonlítani ezzel... ott lehet belenyúltak egy kicsit szofveresen a gépbe, jobb beállítások stb. a jobb hangzás érdekében. De az androidos gépeknél, amihez minden program letölthető, megvásárolható, könnyen lehet jobb hangzást előcsikarni akármilyen készülékből... Ez lehet nem így van, de akinek egy szép kis "X10 mini" kell és megtudja venni olcsóbban, vagy ugyan olyan árban annak tökéletes telefon. Meg akinek megtetszik.

(#68) sheep válasza hackeeeee (#60) üzenetére


sheep
addikt

nem, te félreérted...
alapvetőan az a gond hogy a neve walkman, és mindenki így közelít hozzá
ez egy elcseszett lépés volt a se-től, aláírom
én eléggé vájtfülű vagyok és sokat hallgatok zenét a mobilomon, van egy mw600-as bt fülesem, amit kb 1 éve vettem
ezért engem rohadtul nem érdekel hogy mi a telefon neve, mivel szinte az összes androidos telefon ugyanúgy szól (oké a nexus s kivétel), felrakom a poweramp-ot és hali, máris van egy walkmanom
ezt a telefont sem azért vettem mert walkman, hanem mert ár/érték arányban számomra a legjobb
igen, vehetnék sgs-t de nem teszem mert az összesben amit próbáltam szar a gps és nincs vaku (mindkettő fontos nekem), vagy vehetnék száz másikat, de hidd el volt vagy 5-6 féle androidos telefonom az elmúlt egy évben és ez az első amivel maradéktalanul elégedett vagyok, mert nekem ez éri meg legjobban
ennyi

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#69) Sly0007 válasza hackeeeee (#64) üzenetére


Sly0007
tag

Csak offba irom, nem akarok tovább gerjeszteni.
Full igazad van, ez nem walkman csak xperia új néven. De ettől függetlenül xperiában az ár nagyon alacsony az adataihoz viszonyítva. És én nem walkmant hanem xperiat szeretnék venni :) (persze lehetne gio is akár a lényeg végre egy jó droid) akit nem érdekel a walkman brand a telón, az is meg fogja venni a telót, amig ki nem jön valami jobb ajánlat. Aki walkmant akar az meg úgy fog viselkedni mint te, csalódni fog.

ui: Zöld a logó, de ha jól láttam a fehér változaton narancssárga. Feketén nekem pl. tetszik a zöld...

(#70) hackeeeee válasza Kisatti29 (#67) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi az, hogy nem érdemes összehasonlítani?

Hangminőségben szinte biztos, hogy megeszi reggelire ezt a készüléket, pedig SE Walkman mobil mind a kettő... Tehát, akkor miért is nem?

A kiegészítők másodlagos dolgok.. Lényegében, ha fáj, hanem, ez nem Walkman mobil, mert semmivel sem kapsz többet a pénzedért, egy Walkman logot kivéve...

De ha mégis, akkor azt megmondhatnád Nekem, hogy ez miért Walkman készülék. Mi az, amitől ez az lenne..

Jobb hangzás? Könyörgöm, írták mások is.. Összes Walkman szériánál szériatartozék volt az agybadugós füles, aminek a hangjával sem volt semmi gond.. Miért kellett ezt leváltani?
A régieknél sosem volt gond a hanggal, soha.. Itt mivel kezdődik a hangminőségről szóló vélemény a tesztben? Lényegében siralmas... Annak idején nem brand-ra használták a Walkman márkanevet, hanem tényleg eltértek a walkman telók a többitől, mondhatni tényleg zenemobilok voltak. Mint szoftveresen, mint kiegészítők terén. Ez itt hol mutatkozik meg? Sehol.

Tehát, ha majd az okos programozók leveszik a Walkman szoftvert, felrakják a Mini-re, vagy bármelyik Android-os SE telóra, akkor lesz egy ugyan ilyen telód, félárban..

(#68) sheep: Én erről pampogok, ha nem Walkman néven adták volna el, letojnám.. De ez lényegében azért kerül ennyibe, mert Walkman, közben rohadtul nem az, hanem egy új köntösbe bújtatott Xperia Mini, semmi több.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#71) fateless válasza hackeeeee (#64) üzenetére


fateless
veterán

"(#63) fateless: Fájdalmas az igazság.. Csak nem képesek megérteni, hogy mi a problémám magával a készülékkel.. Dehát nem baj, ez is olyan lesz mint a Blade."

Képesek megérteni, csak nem akarják. :( Szerintem is gáz a Walkman "walkmantelensége", de eleve úgy állok hozzá a készülékhez, hogy ez egy picit nagyobb Xperia Mini (számomra) vonzóbb külsővel és (mivel az egyik előfizum Telenoros - noha nem kellene ez a készülék) igen jó áron. Szerintem a Walkman telefonok ideje már lejárt. Biztosan vannak még audiofilek, akiknek ez fontos lenne, de sajna a Play sem lett akkora átütő siker, mint amire számítottam.
Ha mondjuk fognánk az Xperia Mini-t, raknánk hozzá egy komoly fülest, egy min 8GB-s kártyát, egy jó hangcsipet, máris 70k lenne az ára, amit valószínűleg nagyon kevesen fizetnének meg.

sheep
Nekem is mw600-am van, volt Nexus S-em, de nem éreztem különbséget sem az X10, sem a Nexus S, sem a Defy, sem a Neo között - persze én nem vagyok vájtfülű, de azért az IONA albumain, illetve a pár tucat komolyzenei albumomnál kihallatszódna a különbség. Pedig jó minőségben hallgatom - gondolom.
Szóval csak érdeklődöm, hogy a Nexus S annyival rosszabb, vagy annyival jobb volt a többinél?

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#72) DrJános válasza hackeeeee (#64) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hát például azért mert most olcsóbb mint a független. :DDD

Persze ez most egy egyedi eset. Én azért csak szolgáltatónál veszek, mert úgy is a számomhoz vagyok hű és nem a szolgáltatómhoz. Oda megyek ahol megkapom a számomra megfelelő Telefont, Pont erre való a számhordozás. És nem érdekel, hogy a többi mit csinál.
De biztos, hogy a telefonom javítva/ cserélve lesz. Kapok csere készüléket míg javítják. És nem kell őket naponta hívni, hogy elkezdték-e már javítani, hanem megcsinálják ők szépen maguktól és értesítenek, hogy kész a készülékem és haza vihetem. Nekem ezek megérik azt, hogy egyszer kicsit többet adjak ki érte.
De most még a többlet kiadásra sincs szükség, hisz a Telenor a 45-ezres árral mindenki alatt van. Egyszerűen nincs jobb ajánlat rá most.
Egyébként nem azért vettem mert rajta van a Walkman felirat, hanem azért mert egy jó telefon jó áron! :K :C

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#73) hackeeeee válasza fateless (#71) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyet értek. :K

(#72) DrJános: Ebben igazad van. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#74) tomatos válasza Bocha (#10) üzenetére


tomatos
aktív tag

Ez esetben akkor érdekes, miért kapott ilyen sok pontot a Live. De ennek csak örülük :DD :DD

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#75) Sly0007


Sly0007
tag

Amúgy tök jó eddig volt egy NEM walkman telefonom ami walkman hangminőséget tudott. Most lesz egy walkman telefonom ami meg NEM fog walkman minőséget tolni :)

ui: Eddig P990i-m volt, gyárilag a walkmanes megabassal :)

(#76) hackeeeee válasza Sly0007 (#75) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Havernak W810i-je van.

Véleményem szubjektív...

(#77) Kisatti29 válasza hackeeeee (#70) üzenetére


Kisatti29
csendes tag

Nem tudom miben merül ki a hangminőség, de én nem véltem felfedezni különbséget a W580 a W910i és eközött, ugyan azzal a fülhallgatóval. Mindegy lényegtelen. Abban teljesen igazad van, hogy a külsején kívül semmiben nem walkman, bár nekem tetszik a szetero hangszóró a hátulján, egész hangos és nem torzít, az x10 mini pronál jobban szól én úgy érzékeltem.

Értem hogy nem walkman mobil csak a neve és külseje alapján az, DE te írtad hogy költeni kell rá, hogy tényleg walkman mobil legyen, utána meg azt írtad hogy nem a kiegészítőktől lesz walkman, akkor mit kell venni hozzá hogy az legyen? Ezt nem értettem.

Azt hogy miért nem agybadugós füles és nagyobb memória jár hozzá, azt nem tudom. Szerintem Androidra nehéz megoldani, hogy sokban eltréjen a hangzás.

Az árrról meg felesleges vitázni. Én sokkal olcsóbban tudtam megvenni mint egy x10 minit, vagy samsung giot.

Igazából iPhone-t szerettem volna, de miután volt 2g-m meg 3gs-em amiket eladtam( nem azért mert rossz volt) Úgy gondoltam kipróbálom az Androidot és jelenleg erre volt pénzem.

Tehát abban teljesen igazad van hogy nem walkman mobil, de attól függetlenül nagyon jó kis telefon és szerintem aki olcsobban hozzá tud jutni mint a többi hasonló tudásu telefonhoz, akkor szerintem megéri.

(#78) DrJános válasza hackeeeee (#73) üzenetére


DrJános
aktív tag

Lehet, hogy ki kellet volna emelnem az elejétől fogva, hogy nem Walkman ként tekintek rá. :DDD Hanem egy sima telefonként aminek jelenleg jó az ár érték aránya. :D

A külalak és a 4 sarkos SE felület is tetszik egy ideje. Meg azért hasonlít a régi SE rendszerre is (főleg külalakban). Számomra egy K800i ről így volt a legjobb / kényelmesebb Doridra váltani. :C

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#79) Hennet


Hennet
aktív tag

Előbukik néha azért a régi SE...
Kezd az Xperia is ugyanabba a hibába esni: ugyanaz ötvenedjére is ahogy ezt megszokhattuk tőlük.

bár anno legalább a walkman jól zenélt (ált), jó fülessel járt, a Cybershot meg jól fényképezett
most itt van ez a rókabőr walkman néven semmi fülessel, semmi zenével :(

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#80) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Pár napja vettem én is egy ilyen telefont.
Eddig nekem sem volt semmilyen problémám telefonálás közben (se némítás, se kihangosítás, semmi). Viszont szerintem a hangminősége kifejezetten gyenge, telefonálás közben alig értem a másik felet, olyan tompa a hang.
A nagy hangszóróival szintén nem vagyok megelégedve, nem szól valami szépen kihangosítva.
Egy SE Hazel-ről váltottam erre a telefonra (tehát ez az első Androidom) de már az agyamra megy ez az egész...
szerk: Amúgy mi a bajotok ezzel az agyba dugós fülesével? Elég szépen szól, bár a mély hangok nem nyomják ki a homlokomat...

[ Szerkesztve ]

(#81) hackeeeee válasza DrJános (#78) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, ebben a formában asszem egyet kell értenünk. :D

Véleményem szubjektív...

(#82) sif85


sif85
tag

Igazából nagyon régen volt SE telóm (Akkoriban ütős is volt), de e teszt alapján most óriásit csalódtam a gyártóban.

Ryzen 5 5600, 2x8 Gb DDR4-3200MHz Fury Beast RAM, Asrock B550M Pro Gigabyte 2080 SUPER Xiaomi Mi 11 Lite 5G

(#83) Zsolti900114


Zsolti900114
tag

Utólagos engedelmetekkel készítettem egy újabb videót, ezen a távolságérzékelő szenzor működését mutatom be.

Próbáltam az előbb egy olyan hívást, melynek során kb. 2 percig emelgettem a fülemhez, és távolítottam a telefont, probléma nélkül, azután csináltam a videót.

Persze ez nem zárja ki, hogy másnak előjön a cikkben említett probléma, de nem akarom, hogy úgy tűnjön, csak a levegőbe puffogtatok, ezért inkább bizonyítani szeretném - amennyire ez helytálló:

ITT

(#84) sif85 válasza Zsolti900114 (#83) üzenetére


sif85
tag

Látom szinte személyes sértésnek veszed a tesztben említett kritikát.
Bár a hozzászólások alapján én is egyre szkeptikusabb vagyok a hibával szemben.

Engem személyesen az háborít fel, hogy miért írják rá, hogy "WALKMAN", ha semmiben sem az? Az, hogy itt jópár ember nem walkman mobilnak vette, az nem menti fel a gyártót az alól, hogy valóban NEM az!

Véleményem természetesen szubjektív.

Ryzen 5 5600, 2x8 Gb DDR4-3200MHz Fury Beast RAM, Asrock B550M Pro Gigabyte 2080 SUPER Xiaomi Mi 11 Lite 5G

(#85) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

A walkmanhoz adhattak volna egy olyan fülhallgatót, amit a zenekedvelőknek sem kell kapásból lecserélniük.

(#86) Zsolti900114 válasza sif85 (#84) üzenetére


Zsolti900114
tag

Nem, egyáltalán nem veszem személyes sértésnek. :) Ha visszaolvasol, láthatod, hogy azért én objektíven közelítem meg a témát (természetesen ahhoz képest, hogy ilyenem van).

Csupán azért csináltam ezt a két videót, mert nem szeretném, ha olyan dolgok tántorítanának el embereket a kinézett telefontól, amelyek a tesztkészüléknél megvoltak, de korántsem biztos, hogy szériahibának számítanak.

Mindössze tulajdonosként szeretném a tapasztalataimat megosztani, akár megerősítve (lásd: #11), akár megcáfolva bizonyos tesztbéli észrevételeket.

Tehát nem elfogultságból készítettem ezeket.

A Walkmanséghez pedig, mint már írtam: igazatok van!
De ha egy komolyabb füles (szintén W-betűvel mondjuk), meg egy 4-8 gigás memóriakártya lenne a csomagban, esetleg kicsit ráncfelvarrták volna a zenelejátszót, mind kinézetre, mind pedig funkcióra (bár átlagos felhasználó nem tudom miket használna még - talán lehetne manuálisan állítható az EQ, vagy nem is tudom), akkor most talán senki nem lenne elégedetlen.

Én nem is a Walkmenség mellett érvelek, csak amellett, hogy ez a telefon nem rossz ám!
És úgy érzem, ha valamit másképp tapasztaltam, mint az egyébként korrekt tesztet készítő Bocha, vagy bárki más, akkor azt leírom, hogy teljes legyen a kép.

[ Szerkesztve ]

(#87) Sly0007 válasza Zsolti900114 (#86) üzenetére


Sly0007
tag

Így kb. korrekt amit leírtál. És a teszt íróit nem irigylem, baromi nehéz dönteni. Mert ha walkman funkciókat tekintve Lehet tényleg nem érdemelne túl sok dicséretet. Mondjuk sztereó kihangosítást eddig nem sok telón láttam. (Mondom ezt úgy hogy csak kiállított teszt készüléket dolgoztattam meg, sajátom még nincs) Viszont mint adroid-os xpéria ezen az áron legalább egy tetszett plecsnit érdemelhetne, (vagy ajánlott-at szerintem). Csak ehhez el kell vonatkoztatni a walkman felirattól :) De ugye ráírták.. Így aztán értékelje valaki...
Én örülök, hogy előjött ez a hiba a tesztkészüléken, és örömmel látom, hogy sokaknak meg nem jelentkezett, így tudok róla, és rögtön megvételkor ki tudom próbálni, és ugye 3napos csere van elvileg... Összességében köszönöm a tesztet, már vártam, mert ez a mobilaréna amiben leginkább megbízok, és a végleges döntést (vásárlás ügyben) úgysem a plecsnik alapján fogom meghozni :) De jó tudni az összes hibáról ami előkerülhet, és a közelségérzékelő hibájáról máshol még nem olvastam...

(#88) hackeeeee válasza Zsolti900114 (#86) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Épp ezért LENNE Walkman, amit leírtál..

Ennek hiányában, ez nem az. :)

Véleményem szubjektív...

(#89) Zsolti900114 válasza hackeeeee (#88) üzenetére


Zsolti900114
tag

Nem túl illendő dolog magamat idézni, de megteszem:
"A Walkmanséghez pedig, mint már írtam: igazatok van!"

Ettől egyértelműbben nem tudom leírni. :)

Egyébként eszembe jutott most egy olyan "hiba", amely szerintem tényleg szériaproblémának számít, és eddig nem nagyon került említésre: az exponálógomb nyomáspontja furcsa.

(#90) Sly0007


Sly0007
tag

Egy kérdés, akár privátban is jöhet válasz ha nem akarjuk a fórumot terhelni:
A szenzorokat ugye nem tanácsos letakarni kijelzővédő fóliával? még átlátszóval sem gondolom. (csak a kivágások miatt kérdem)

(#91) Zsolti900114 válasza Sly0007 (#90) üzenetére


Zsolti900114
tag

A gyári fólián nincsenek kivágások, ha jól látom. Márpedig a fólia éppen az egyik szenzornál van felhólyagozva most, tehát csak jól látom. :)

(#92) Maxentius válasza Pete55555 (#52) üzenetére


Maxentius
addikt

Igen, a füles az egyetlen extra, mert a szoftveres Beats-et kipróbáltam és nem nagyon voltam tőle elájulva, az SRS legalább mutatott vmit...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#93) #13260800


#13260800
törölt tag

Nem értem ezt a céget. Van egy nagyon jó híre a Walkman cuccoknak. Erre elkoptatják. Ez a teló ugyan mitől lenne Walkman? Szerintem magukkal tolnak ki. No meg persze azokkal akik azt hiszik Walkman-t vettek.

(#94) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Nekem a tesztben leírt problémák nem jelentkeztek, vagy nem tartom problémának (igaz könnyen dumálok, mert cégesben nagyon olcsón megkaptam) de egy dolog nagyon zavar: g-s wifi-n esik-kel a készülék, facebook, msn, market vagy be sem tölt, vagy csak 5-6 perc alatt, ami nagyon gáz. Kétféle g-s wifi routeren próbáltam (egyik öcsémé, másik az enyém egy n-es mellett), mindkettőn ezt tapasztaltam, de n-esen viszont hasít. Furcsa.

Zene, nem nagy eresztés, de hangosabb, mint a notim és max hangerőn sem torzít. :) Ez tetszik. de lehet, hogy a notim (T61) béna. :)

Második napja használom és 24%-on van az akksi, a másfél nap reális lehet. de szerintem "nóóóórmmááális" használatnál el lehet érni a két napot simán.

Öntörvényű Sünmalac

(#95) ben11


ben11
őstag

Szerintem aki egyfolytában a walkman brand-en rugózik, próbáljon elvonatkoztatni és úgy megítélni ezt a készüléket mint bármely mást..
Ha ez sikerül, akkor be lehet látni, hogy egy igen jó á/érték arányú telefont kaphat az ember a pénzéért.
Hangsúlyozom, nincs ilyen telefonom és nem tervezek mostanság telefont váltani, nem az elfogultság beszél belőlem.

(#96) #13260800 válasza ben11 (#95) üzenetére


#13260800
törölt tag

Már megbocsáss de ha én Walkman telót akarok és azt mondják, hogy azt kapok aztán persze kiderül, hogy nem. Akkor ezen miért ne rugózzak egy kicsit? Itt simán a vásárlók félrevezetéséről van szó. Egyes országokban ezt képzeld büntetik is.

Persze nekem SE telefonom még1x nem lesz az életben sem. Így beszélhetek világba. Akit meg becsapnak az meg így járt.

[ Szerkesztve ]

(#97) littlelion21 válasza #13260800 (#96) üzenetére


littlelion21
addikt

OMG....van még valami hülyeség mára, vagy elértünk a végére?

(#98) #13260800 válasza littlelion21 (#97) üzenetére


#13260800
törölt tag

Látszik, hogy életedben nem volt Walkmanod. Így nem is tudod milyen az. Én megsúgom neked nem ilyen.

ben11:
Ilyen alapon bármelyik kinai MP3 lejátszó amit 1000Ft--ért dobnak utánam Walkman.

[ Szerkesztve ]

(#99) ben11 válasza #13260800 (#96) üzenetére


ben11
őstag

Erre nem is tudom mit reagáljak.. Jah de.
Írj pár országot ahol beperelték a Sony Ericsson-t a vásárlók szándékos megtévesztéséért. Egy egyszerű felsorolás megteszi..Köszi! :R

Nekem volt walkmanom..
Hogy mit tudott? Zenét játszott le(pipa), fülhallgató volt hozzá(pipa).
No igen, ebbe már kazettát nem tudok belegyömöszölni..(hiányjel)

De több időt nem szándékozok egy számomra érdektelen telefon megítélésének tárgyában nyilatkozni, szóval részemről kiszálltam.

[ Szerkesztve ]

(#100) domojko válasza hackeeeee (#70) üzenetére


domojko
senior tag

A w200i-nél sem volt széria az agybadugós hedset. Ha jól emlékszem hpm64-et adtak hozzá. Eq ide vagy oda megabass ide vagy oda elég gyatra volt a hang minősége. Mégis rengeteget eladtak belőle, és nem pusztán a walkman mivoltja miatt, hanem mert olcsó és aránylag használható telefon volt. A samsungokhoz pl nem is adnak semmilyen headsetet, persze nem is walkmanok. Nekem negatív tapasztalataim vannak a samsungokkal kapcsolatban, legalábbis a Galaxy mini kb minden 10. hibás. Annak idején a galaxy mini és az x8 között vaciláltam, az x8-at választottam és nem bántam meg. Az x8 is ki szokta hangosítani a beszélgetést időnként, bár ez felhasználótól függ, kinek milyen a telefonálási szokása. Van aki teljesen hozzászorítja az arcához a telót van aki meg kicsit eltartja az arcától. Az utóbbi usereknél jelentkezik a sokszor említett hiba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.