Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag

A 8-as NVIDIA szériát végigteszteltem ezzel a driverral és semelyik nem ment... a 7-es igen.

(#2) snake1977 válasza nakos1212 (#1) üzenetére


snake1977
őstag

Én sajnos nem tudtam a 8-as szériából 256mb vramos kártyát szerezni, a 8400GS meg 512 megával volt, akkor ezekszerint felesleges próbálkozni a gef 8-as szériával hiába írja a driver hogy "kezeli", de mégsem.
Ennyivel is beljebb vagyunk...:R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#3) nakos1212 válasza snake1977 (#2) üzenetére


nakos1212
senior tag

A "kezeli" az azt jelenti hogy benne van az INF leírófájlban, nagyon kicsi kártyákat, ilyen 8400 féléket nem próbáltam csak 8600 es 8800-ból párat, de azok mindig elszálltak.

(#4) snake1977 válasza nakos1212 (#3) üzenetére


snake1977
őstag

8400GS-t feltelepíti ugyan de a kötelező újrainditáskor windows védelmi hibával leállt a betöltés.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#5) nakos1212 válasza snake1977 (#4) üzenetére


nakos1212
senior tag

próbáld meg az r.loew nvidia patchet felrakni.
[link]

(#6) snake1977 válasza nakos1212 (#5) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm, ha újra összerakom a gépet kipróbálom. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#7) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Grat ! Hasznos írás. Kedvenc retro oprendszerem a Win98SE.
Az 512MB feletti ramra linkelt megoldások viszont nem működnek. Mindet próbáltam régebben. Csak a Loew csomagban levő memdriver a megfelelő, minden más hatástalan vagy bizonytalan.

(#8) snake1977 válasza DarthSun (#7) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm! :R A csomagot is, le is mentettem. :R
Még nem próbáltam a megoldásokat a memóriára, mivel volt kéznél egy 512-es, meg több memória win98se alá overkill még ennyi is. :)
Sajnos magyarul nem nagyon találtam konkrét leírást, ezért próbálkoztam meg vele, mint kiderült inkább kevesebb mint több sikerrel, de updatelgetem.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#9) DarthSun válasza snake1977 (#8) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld ki ha lesz időd. A PatchMem tuti biztos. Ebben a blogban teszteltem 1 és 2GB rammal, és 4GHz- re pörgetett procival is. Az UT2004 amúgy már 867MB fizikai ramot képes használni Win98 alatt (jobbra-alul látszik a képmentésen). A túl gyors proci hiedelem is megdőlt. Ha fent van a memdriver+UOSP, akkor stabil a 98 magas órajelű procival is.

(#10) zotyesz66 válasza DarthSun (#9) üzenetére


zotyesz66
őstag

Tudom igazolni! Én is csináltam C2D gépet, csak nyúl voltam és eleve kompatibilis lapot választottam (ASRock 775i65G). 2 giga memóriával, dual core pentiummal dual boot rendszert telepítettem, UOSP és Loew driver után teljesen stabil a W98. A videokártya egy Radeon 9600XT, tudomásom szerint a legerősebb NV kártya hivatalos W98 driverrel a 6800-as, ATI-ból meg az X800-as sorozat (béta driver). De NV-ből normálisan az FX-ek fognak menni. A 6800-assal már gondok vannak bizonyos játékok alatt (XP alatt persze minden OK). ATI-t nem tudom, a 9000-esekkel OK minden.

(#11) DarthSun válasza zotyesz66 (#10) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ilyesmi az összkép. A 6800GT- vel nem próbáltam, 7xxx is megy állítólag, de olyanom meg nincs.Bár ezek már ahogy mondod, bizonyos játékoknál gondot okozhatnak, hiába van rendben a driverszint. A 9600TX- et hagytam a Prescott mellett, az tuti jó még 98 alá. Érdekes kártya, leesett az állam hogy milyen gyors, később vettem észre hogy sok pipe, 9800 végülis, csak kisebb órajelen.

(#12) snake1977 válasza DarthSun (#9) üzenetére


snake1977
őstag

A "magas" órajellel nincs bajom (3.16ghz), nem problémázott még az oprendszer miatta, illetve eddig egyik játék sem. :N
A videókártya viszont érdekesebb dolog, sajnos több régi játék nem hajlandó elindulni, pci-express fronton nincs sok lehetőség, itt az agp sokkal előnyösebb választás lenne, ezért is jók ezek az Asrock p4i65g lapok, mivel könnyen találni bele olyan kártyát amivel nem problémáznak a játékok.
Szuper kis blogot írtál, és jól meg is lepődtem mert 2 napja hever az asztalomon egy Asus P4P800 lap aminek a beépítésére készültem, eddig csak a "tesztpadon" volt használva. Valószínű megtámogatom 2x512 memóriával kihasználva a dual channel lehetőséget a patchet alkalmazva. :)

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#13) DarthSun válasza snake1977 (#12) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Bizonyára poblémamentesebb gépet kapsz AGP kártyával. PCIe- vel nem is próbáltam. De nem is menne, NV8600GTS/512MB a legkisebb PCIe kártyám, hivatalos driver nincs, a moddolttal pedig nem megy, Te pedig írtad hogy már az 512 videomemet sem kedveli a 98.

(#14) snake1977 válasza DarthSun (#13) üzenetére


snake1977
őstag

A Nakos1212 által linkelt loew féle nvidia patchben van megoldás az 512mb vram-ra is. :) Csak hát a 8-as széria Nakos1212 szerint nem megy, a leírás is csak annyira tér ki hogy bios flasht ne alkalmazzunk rajta. Mondjuk ha belefutsz egy olcsó gef6-7 szériás kártyába ne hagyd ki, ahogy látom a hozzáértésed/kezeid alatt igencsak szépen összeállna szoftveresen egy modernebb konfig is :)) :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#15) DarthSun válasza snake1977 (#14) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

:R Végülis a GeF6-7 széria PCIe példányai is feltűnnek viszonylag olcsón. Lehet hogy majd berendelek belőle. Van szabad Core2Duo brand gépem kísérletezni, azon kipróbálom. XP alatt végülis a PCIe 8600- al mennek a régi gamek (még a GTX285 és a HD6850- el is, de a Quake1 OGL pld már nem indul ezen kettővel, Q2 már ok) , bár a 98 kissé módosíthatja a kompatibilitást.
PCIe+XP ha ok, attól még a PCIe+98 alatt bukhat a mutatvány bizonyos dolgokban, de a lehetőség adott a próbára, és a negatív eredmény is eredmény :)
Azért egy PCIe gép még AMD- vel is üt elég jól - [link] - ez már király lenne 98 alatt, de sem a laphoz, sem a vkártyához nem létezik driver.

[ Szerkesztve ]

(#16) nakos1212 válasza DarthSun (#15) üzenetére


nakos1212
senior tag

a 8-as és a 9-es szériát támogatja papíron a moddolt nvidia driver, de jó lenne ha valakinek akár patch-el, akár anélkül működne is... egyelőre visszartakma matrox g550-et az overkill win98 gépembe.

(#17) snake1977 válasza DarthSun (#15) üzenetére


snake1977
őstag

Tyűha jó kis phenom, szépet futott a konfig :C Egy próbát megér ha belefutsz valami olcsó geforceba, egy jó kis brand c2duo win98-al felvértezve, esetleg egy SB0100, vagy valami fincsi hangkártyával megérne egy misét. Most a Yamaha 744-et próbálom életre kelteni, egyszer már sikerrel jártam, érdekes hogy a hang karakterisztikája érezhetően másabb mint egy creative kártya, az én süket füleimmel is kihallok némi különbséget, fej fej mellett vannak, a yamahánál kicsit sok a magas régió, a sound blastereknél meg kicsit sok a mélyhangzás.
Láttam van Awe64 gold kártyád, hát ahhoz fogadd tengermély gratulációmat. :C :R
nakos1212: kipróbálom ezt a vga patchelést, van egy 8400GS-em, meglátjuk mit lép rá :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#18) DarthSun válasza nakos1212 (#16) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Megpróbálom akkor majd a 8600- assal, hátha. Lehet hogy laptól is függ. Mondjuk a brand Core2 gépem - [link] - only SATA- s, de ICH8 chip, az nemtom hogy jó lesz-e. IDE módban lehet hogy felmegy rá.

(#19) snake1977 válasza DarthSun (#18) üzenetére


snake1977
őstag

Ha az fdisk/telepítő látja a vinyót akkor simán (nekem nem akarta látni), a második mappában van ich8 driver is INTEL_INF_98SE.ZIP - 44.9 Kb, csak kicsomagolod a win98 könyvtárba a mappa tartalmát és telepítéskor ezeket a fileokat fogja felrakni, itt van egy sata patch is http://windows98.xf.cz/ , bár nem próbáltam még, ha ide módban nem megy less rá. :R
Esetleg partition guruval érdemes lehet előre particionálni, bár nálam a 160gb-os satánál formatáláskor azt mondta nincs elég memória. :U Lehet kissebb hdd esetén nem fog problémázni. Szeretem a partiton guru-t, mert simán aktivra lehet állitani benne a particiót formázáskor, tehát az fdisk megkerülhető vele.
A képen a lemez méretét ne nézd, csak a példa kedvéért tettem ide.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#20) DarthSun válasza snake1977 (#17) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nézted a P-II konfig blogját :) Régi szerzemény a Gold, akkor még olcsóbb volt kissé.
A hangkártyák kiegyensúlyozottsága eléggé függ a lehallgató lánctól is. A Live karakterisztikája általában jó, Yamaha tényleg magasba húz, de kis dobozokon nem árt neki. Audigy- nél már nagyok a változások, Solo6C- n és a G430- as fülesen odavág rendesen, hoz mindent lendületesen, a régi kis bögreszetten már kevésbé tud villogni. Mostanában meg visszahallgattam az anno Awe32- ővel digizett felvételeimet, egész tűrhetők az ElitePro+Solo6C- vel.

(#21) DarthSun válasza snake1977 (#19) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kössz ! Letöltöttem a SATA patcht is, hátha kell majd. A többit már korábban, egy mappában vannak, csak át kell köszörülnöm a telepítő penre, aztán elvileg meg is van minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.