Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wody21


wody21
tag

Elkepesztően nagyszerű srác vagy, maxi respect!

Kíváncsian várom a folytatást, mivel 2016 október 31-én én is hasonló mennyiségű cuccal indultam Németországba (habár az én körülményeim nem összevethetők a tiéddel, de a sporttáska az közös pont :) ).
Azóta is itt vagyok. Ugyan én eredendően sem hosszútávon terveztem ezzel (2 év azért nem kevés), de egyelőre még maradok. Egy biztos: - Magyarországra vissza soha.

[ Szerkesztve ]

(#2) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Tetszik ahogy írsz. Várom a folytatást. :K

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Jól tetted!
Szép volt!

Egyébként amikor kint leszel és németül kezdenek körülötted beszélni, hirtelen nagyon sok dolog be fog ugrani a 9 év németből!

Sok sikert és kitartást kívánok, valószínűleg te sem jössz már végleg haza.

(#4) Realradical


Realradical
őstag

Hajrá hajrá!
3 évvel ezelőtt mi is "anyagi védőháló" nélkül dobbantottunk. Nem fogok hazudni az első 1 év piszok nehéz volt, de nincs az az isten, hogy visszamenjek.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5) total90


total90
veterán

Lehet nem vettem észre, de hol vagy helyileg?
Üdv itt Németországban és sok sikert.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) updog


updog
senior tag

Részvétem, és kitartás! :R Kívánom, hogy alakuljon minden úgy, ahogy szeretnéd!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#7) Norb79


Norb79
őstag

Maximális tisztelet! :R Sok sikert, jobb életet!

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Szép volt, kitartást!

(#9) qki_night


qki_night
csendes tag

Minden tiszteletem a tiéd!
Kívánom, hogy megtaláld amit szeretnél!
:R

(#10) Wesder


Wesder
félisten

Én 2.5 hónapja jöttem ki. Angol megy, német nincs. Szakma sincs, mert ezt sikeresen elbasztam. Jelenleg 10 napja egy konyhàn kisegítek 1400€ bruttóért. Neked biztos több lehetőséged lesz szakmàval a kezedben.
Kivànom hogy minden összejöjjön.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) pet007 válasza Wesder (#10) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha angol megy nemet nem, akkor miert nem angliaba mentel? ;]

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Én is terveztem kimenni, de a kutyám soha nem hagyom itt. Szóval majd máskor.

wesder: ez az kb 450 ezer ft mire elég oda?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) 8th válasza Wesder (#10) üzenetére


8th
addikt

Nem kell kétségbe esni, majd lesz jobb is. :K

(#14) sztanozs


sztanozs
veterán

Várjuk a folytatást. Neked legalább volt merszed meglépni, nem mint annak a fórumtársnak, aki évekig szívott a családájával, akik csak kihasználták, de nem költözött el soha otthonról (persze tudom, hogy sarkítok, mert nincs két egyforma élethelyzet).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15) janeszgol válasza sztanozs (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

A család akkor is család. Nem kell több ezer kilométerre menni, elég 1-2 száz is. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Wesder válasza pet007 (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Mert itt lakik tesóm, ha Angliàba lakna, most ott lennék.

Janeszgol
Még pintosan nem tudom, mert december elején kapok majd teljes fizut. Tesóm erre azt mondta hogy szoba bérlés, meg kaja kijön belőle és egy picit még félre is tudok tenni.
Aztàn majd meglàssuk.

Sztanozs
A kihasznàlt fórumtàrs szerintem én leszek.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) sztanozs válasza Wesder (#16) üzenetére


sztanozs
veterán

Nope (vagyis nem rád gondoltam) :B

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18) Wesder válasza sztanozs (#17) üzenetére


Wesder
félisten

Durva, azt hittem hogy csak én kerültem ilyen mély gödörbe:Y

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) BatchMan


BatchMan
senior tag

Hajrá!
Az eleje nehéz lesz, de ne add fel! Ne nézz hátra!
Légy türelmes magaddal!

Hajrá!!!!

(#20) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Mivel itthon (írásodból ez jött le) sem az az elülős, hátradőlős fajta voltál, ezért menni fog. Akinek büdös a munka az kint is szenved, aki oda teszi magát az boldogul.

Mivel fiatal vagy, annyit mondok, hogy élj a lehetőségekkel, dolgozz keményen és képezd magad (ez most nem csak a nyelvre értendő, szakmailag elsősorban).

Én nem szegény családból jöttem (igaz bő lére sem voltam engedve), annyi pénzem még volt egyetem végén, hogy vettem egy felfújható ágyat, Budapest bérletet, és három hónapig tesóméknál lakhattam. Azóta 8 év telt el, van két szép gyermekem, normális állásom, normális fizetéssel, segítség nélkül kulturált saját lakás persze hitellel, normális (anyagi is) színvonalú élettel.
Nem lehetetlen, hajrá!

"in medias res"

(#21) Somatom


Somatom
veterán

Valamit tanulhattál volna apádtól. A kamionozást. Azzal a szakmával most abba az országba mehetnél, amelyikbe akarnál. Öt perc alatt lenne biztos, jól fizető állásod. Három éve melózok németben (de nem lakom kint, inkább ingázok) és csak attól félek, hogy mi lesz, ha valamiért abba kell majd hagynom a kamionozást.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) Ramirex válasza Somatom (#21) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Azért a villanyszerelő komolyabb mint a kamionsofőrködés.

(#23) Wesder válasza Somatom (#21) üzenetére


Wesder
félisten

Az én édesapàm is kamionsofőr volt, jól keresett a 90-es években is, de alig làttam. Gyerekként ezt elég rosszul éltem meg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) Somatom válasza Ramirex (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Mit értesz azon, hogy "komolyabb"? A kamionsofőr jelenleg egész európában hiányszakma. Egyébként meg kinek, mi jön be. Szakmám szerint autóvillamossági műszerész vagyok, de nem szeretnék egy műhelyben rohadni naphosszat. Hiányozna az út, a változatosság.

Wesder:
Nem úgy tűnt a blogbejegyzésből, hogy családos lenne. Egyébként a gyerekkorod óta sokat változott ez a szakma. Ma a sofőr határozza meg, hogy mennyit akar dolgozni. Én egy hónapban két hetet melózok, a másik kettő szabad. Egyébként vannak helyi melók is, ahol minden nap otthon lehet az ember.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) BatchMan válasza Somatom (#24) üzenetére


BatchMan
senior tag

Most kezdenek fejlődni az autonóm vezetésű járművek. Már nem lehetsz liftes fiú egy szállodában, mert automata liftek vannak. Az M4 metróhoz sem keresnek vonatvezetőt. Lassan kamionhoz se kell sofőr. Pályakezdőként érdemes ilyesmire is figyelni. Te még mehetsz nyugdíjba a fülkéből, ő már aligha...

Ugyanakkor a villanyszerelő szakma is átalakulóban van. A villanyt lassan nem felkapcsolod, hanem beállítod a fényerőt, színhőmérskletet. Egy relé ma már kommunikál...

(#26) cskamacska válasza janeszgol (#12) üzenetére


cskamacska
addikt

"450 ezer ft mire elég oda?"

Nem sokkal kevesebbre mint itthon. A különbség az, hogy itthon hasonló munkával a harmadát nem keresné meg, így lakásra nem futná, nem hogy keveset még félre is tegyen. :(

BatchMan: No igen, ha valami biztos, az az hogy az automatizálást teljes gőzerővel nyomják. Nem feltétlen azért mert tech@@zik, vagy hatalmas versenyelőnyt jelent, hanem a jelenlegi gazdasági rendszerben a bérköltség az egy szükséges rossz, és lehetőleg minél előbb meg kell szabadulni tőle. Ugynígy a korlátlan adóoptimalizálás is szerve része mindennek, igaz ennek azonnali jól látható haszna is van.

Az ebből eredő társadalmi problémákat meg majd megoldják a politikusok, ha azok nem hát 1-2 háború ;] , de addig is osztogatják egymásnak a társadalmi felelősségvállalás(corporate social responsibility) díjakat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) Somatom válasza BatchMan (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Kiemelem a leglényegesebbet a hsz. -edből: lassan. Az még nagyon odébb lesz, ha egyáltalán lesz. De, nem kell feltétlenül életpályaként gondolni a kamionozásra. "Ugródeszkának" is jó. Egy hazai munkavállalási jogosultság egyben EU -s jogosultságot is jelent. Nem tudom, hogy egy hazai villanyszerelői papírt mennyire fogadnak el Németországban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) Csabroncka válasza cskamacska (#26) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért a szolgáltatások elég jelentősen drágábbak. A havi bevásárlást viszont közel azonos áron ki lehet hozni.

"in medias res"

(#29) m0h0senator válasza cskamacska (#26) üzenetére


m0h0senator
őstag

Azért havi 450-ből itthon 1 ember jóval az átlag feletti életszínvonalat tud fenn tartani. Akár albérlet akár lakástörlesztőt fizet (nézőpont kérdése)

An odyssey through the realm of consciousness.

(#30) sketchifun válasza m0h0senator (#29) üzenetére


sketchifun
senior tag

Egy dolgot hagytok ki sokan: Itt németországban ez nem csak álom, és ígérgetés, hanem valós elérhető cél. És sokan jól is gondolják.

Mindaddig, amíg itt az első munkanap előtt aláírtam a szerződést a teljes valós béremről, ami bőven több mint kétszerese annak, amit otthon kerestem, addig otthon 5 éves munkavállalói státuszom alatt egyszer sem szerepelt a minimálbérnél egy forinttal is több papíron.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#31) updog válasza sketchifun (#30) üzenetére


updog
senior tag

"addig otthon 5 éves munkavállalói státuszom alatt egyszer sem szerepelt a minimálbérnél egy forinttal is több papíron."

Ott kell(ene) hagyni az ilyen sumákokat, hogy kopjon fel az álluk, talán akkor elindulna valami fejlődés itthon is ilyen téren (tehát lényegében jól csináltad :) ).

De amíg a munkavállalók többségének "jóvanazúgy"... várhatjuk hogy munkáltatói oldalról is változzon a hozzáállás. Amúgy nyilván vannak itt is kivételek.

De nehéz eset, ez a kommunizmusból áthozott mentalitás... pedig a schwarz kigyomlálása igazából mindenkinek az érdeke lenne. Csak ugye amikor 1-1 területen kellene valakinek változtani, jön a "hát persze, engem szívatnak, de mi lesz ezekkel meg azokkal, meg amazokkal, ők nem? Akkor inkább sumákolok én is".

szerk: lehet hogy csak nem figyeltem, szakmában helyezkedtél el végül? Mert villanyszerelőként az itthoni duplája az még elég kevéske.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#32) sketchifun válasza updog (#31) üzenetére


sketchifun
senior tag

Bőven több mint a duplája, mint írtam, ráadásul a nyelvi kondíciókat kifejtettem, és tekintve, hogy egyetlen magyar kollégám sincs, aki segítene, kezdetnek egyáltalán nem rossz. De no spoiler, majd a következő epizódban.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#33) m0h0senator válasza sketchifun (#32) üzenetére


m0h0senator
őstag

Teljesen egyetértek. Sok sikert és várom a következő részt!

Emelem kalapom előtted :R

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#34) pet007 válasza sketchifun (#32) üzenetére


pet007
aktív tag

Szerintem most tisztazzuk le, attol hogy magyar, meg nem biztos hogy jol jarsz a "segitseggel". ;]

(#35) sketchifun válasza pet007 (#34) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nagyfiú vagyok már, eleve nem is keresem a társaságot, tekintve, hogy a mentalitás önmagában is taszító. Kutyából nem lesz szalonna.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#36) 8th válasza BatchMan (#25) üzenetére


8th
addikt

Ugyan már... évtizedekre vagyunk még attól, hogy a kamionsofőrök szögre akasszák a kulcsot. Azalatt bárki felépít magának a nulláról egy kényelmes életet sofőrködésből. Az autonóm közlekedés egy vicc, egy beteg vízió. Kivitelezhetetlen egészen addig amíg nagy számban emberek által vezetett járművek is forgalomban lesznek. Még kötött pályán sem feltétlenül megoldható, ott is csak abban az esetben ha nincs keresztező forgalom tehát fizikailag el van különítve a pályája (értsd metró, magasvasút).

(#37) Chaser


Chaser
titán

sok sikert, azt hittem már idősebb vagy, hát villanyszerelőként azért nem most dobbantottam volna:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Narxis


Narxis
nagyúr

Sok sikert! Megyek utánad...

Thanos was right.

(#39) dabadab válasza 8th (#36) üzenetére


dabadab
titán

Én a magam részéről nagyobb összeget mernék tenni arra, hogy egy évtizeden belül a kamionoknál a megtett kilométerek nagyobb részét önvezető módban teszik meg.

Ha meg nem akar ebbe beleragadni, akkor miért ezt csinálná ahelyett, hogy a saját szakmájában szerezne tapasztalatot meg fejlődne?

DRM is theft

(#40) Chaser válasza dabadab (#39) üzenetére


Chaser
titán

En szeretnem ezt hinni, szemelyautokra is, de nem latom meg realisnak 10 even belul
Az meg h sajat szakma v mas lenyegtelen, elete soran sok mindent csinalhat az ember, lenyeg h olyan helyen ahol megbecsulik, es szeresse csinalni lehetoseg szerint

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) dabadab válasza Chaser (#40) üzenetére


dabadab
titán

"En szeretnem ezt hinni, szemelyautokra is"

Egyszerűen más az anyagi oldala. Személyautós oldalon ez egyelőre drága extra lesz, kamionoknál viszont komoly költségcsökkentés.

"Az meg h sajat szakma v mas lenyegtelen, elete soran sok mindent csinalhat az ember"

Ez azért egyre nehezebb lesz. Persze, segédmunkásként meg mindenféle alacsony képzettséget feltételező munkakörökben lehet mindenfélét csinálni, de amit meg is fizetnek meg amiben van távlat, az az, hogy az ember nekiáll érteni valamilyen szakterülethez - és ehhez az is kell, hogy folyamatosan fejlődjön, kövesse az újdonságokat, ilyenek - ez meg nem megy úgy, ha közben évekig tök más dolgot csinál.

DRM is theft

(#42) Chaser válasza dabadab (#41) üzenetére


Chaser
titán

10 ev mulva kiderul:)
Melo meg, sok mindemt meg lehet tanulni, nem csak fizikai munkat, kis toke aztan mehet sajat business - nem mindenki akar masnak dolgozni, en pl nem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) dabadab válasza Chaser (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Melo meg, sok mindemt meg lehet tanulni"

Meg, persze, csak ez időbe telik. Gondolom teljesen nyilvánvaló, hogy egészen más értéke van egy tizenöt éve folyamatosan tapasztalatot és tudást gyüjtő mesternek, mint egy friss újoncnak.

"nem csak fizikai munkat"

??? Ez hogy jön ide? Vagy szerinted mondtam olyat, hogy egy agysebész az úgy születik, hogy ért hozzá?...

"kis toke aztan mehet sajat business"

Ez meg megint nem tudom, hogy jön ide. Ráadásul megint visszakanyarodunk oda, ahonnan indultunk: ha fél éve láttál először csempevágót, akkor inkább ne vágj bele vállalkozóként a hidegburkolói pályába, mert annak csúnya vége lesz.

DRM is theft

(#44) 8th válasza dabadab (#39) üzenetére


8th
addikt

Elbuknád. :N

(#45) updog válasza dabadab (#43) üzenetére


updog
senior tag

"ha fél éve láttál először csempevágót, akkor inkább ne vágj bele vállalkozóként a hidegburkolói pályába, mert annak csúnya vége lesz."

Kivéve a jelenlegi helyzetben, szerintem aki most egy kicsit is szorgalmas és van minimális kézügyessége, az burkolóként (villanyszerelőként, vízszerelőként, kőművesként) itthon is azonnal kb. milliomos lesz, és ha még esetleg csak egy nagyon picit embernek nézi az ügyfeleit (mostanában nem sok májsztróról mondható el), akkor örök életre megvan a megélhetés, mert idővel meglesz a rutin is hozzá.

Nemrég egy másik topicban írtam a saját példám: a burkolónk 5000forint/m2 feletti áron úgy csinálta meg a konyhát, hogy két év után törnek le a sarkok, mert egy gombóc fagyi méretű csemperagasztót pöttyintett a járólapok alá középre. Ő, akit úgy ajánlottak, aki "rutinos", aki annyira elfoglalt volt a sok melójától, hogy a konyhát és a fürdőt majdnem egy hónapig csinálta, napi 1-2 órára beugrott hozzánk, ahogy az ideje engedte....

Ha ezután valaha is felvette volna még a telefont, elküldtem volna a vérbe, így is úgy is én csináltam meg a fennmaradt 12 m2 folyosót, nem a legszebb, de szerintem Thor se verné fel a pörölyével. OK, rám pont nem igaz, hogy most csináltam először, de az hogy 10 éve otthon a fürdőt és a konyhát én raktam fel faterral (mai napig egy fél centi fuga se pattant ki, úgy megcsináltuk), az még nem jelent sokat.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46) dabadab válasza updog (#45) üzenetére


dabadab
titán

"Kivéve a jelenlegi helyzetben, szerintem aki most egy kicsit is szorgalmas és van minimális kézügyessége, az burkolóként (villanyszerelőként, vízszerelőként, kőművesként) itthon is azonnal kb. milliomos lesz"

Nehogy azt hidd. Olyankor jön az, hogy az ember mindenhol csúszik, mert nem tudja időben megcsinálni, meg vissza kell bontania, mert elbaszta és különben nem fizet a megrendelő, a többi mesterember megismeri a hírét és olyanokat mond, hogy nem hajlandó dolgozni vele (és akkor itt konkrét, valós tapasztalatokról beszélek nagyon durván hiányszakmában (tetőfedő a nyugati határszélen - ezt szerintem jobban nem lehet fokozni :D ), nem valami elméleti fejtegetésről).

DRM is theft

(#47) GEIL


GEIL
addikt

Eddig jó írás....várom a folytatást és kitartást odakint ! ;) :R ;)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#48) Badlof2k válasza BatchMan (#25) üzenetére


Badlof2k
senior tag

No mivé alakulnak a villanyszerelők ? Mielött még a boss közölné velem mi leszek holnaptól 😁

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#49) Chaser válasza dabadab (#43) üzenetére


Chaser
titán

Az nyilvan valtozo, ki myen utemben tud tanulni es mennyire fogekony az uj dolgokra, sajat peldambol tudom, par honapos befektetett ido is eleg szep penzt ki tud termelni
Manapsag a komuves ugy keszul egyebkent, reggel a kezebe nyomjak a komuves kanalat, estere kesz is a komuves ( : viccet felreteve - ami nem is akkora vicc -, ahhoz h valaki pl burkolo vallalkozast csinaljon, eleg az alapokkal tisztaban lennie, ha talal hozzaerto emberkeket es megfizeti oket akkor nagy baj nem lehet, de nem mondtam h epitoipari vallalkozas v barmilyen, a vilag tele lwhetoseggel, de azert kis tome nem art, ugy jon ide, h ott tud felretenni, itthon meg nem, v sokkal kevesebbet

Szerk:
doeeg
Az a vicc, h kb elso yt videobol megvan h kell burkolni:) az h milyen alapozo, csemperagacs, minden gyarto nyilvan a sajat termekeit ajanlja, de maga a munka ugyanaz
Az oreg villanyasz ismeros is meselte, ment felmerni, eppen burkoltak, a nem napon megbarnult egyen a jarolap kozepere vagott egy plecsnit es rakta is le ( : a tulaj meg latta, de nyilvan lovese nem volt rola h kell burkolni
Pl azzal egyedive lehet tenni a szolgaltatast, h a munkafolyamatrol video keszul, ma mar nem nagy befektetes, de ha nem tevedek nagyot, elvetve lehet ilyen szolgaltatas pl burkoloknal

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) updog válasza dabadab (#46) üzenetére


updog
senior tag

Nyilván idealizáltam a dolgot, illetve valóban, én csak mint ügyfél vagyok a dolgok végén, tehát sokmindent nem látok valószínűleg.

De szerintem egy fél éves OKJ-s burkolóképzés után, valószínűleg jobban megélnék, mint most, az IT-ból, pedig az átlag felett keresek.

Néztem is nagyokat, mikor itt a bejegyzésben olvastam a havi nettóját a kollégának, tőlem a villanyszerelő 3 napos munkáért kért el ennyit. OK, 8-18 között folyamatosan dolgozott a lakásban, volt melója bőven, és jó munkát is végzett, nem is sajnáltam tőle.

De ilyenkor azért felmerül bennem, hogy nem biztos hogy minden is az oka annak, ha valaki itthon úgy érzi, hogy nem lehet megélni.

Viszont ez a bejegyzés nem erről szól, más az indíttatás, így nem is szeretnék ebben a topicban erről sokat vitatkozni :)

(#49) Chaser Ezért írtam, hogy ha valaki elhivatott, valamennyire ért a dolgához és hajlandó tanulni és gyakorolni, valamint emberszámba veszi az ügyfelet, és kiegészíteném dabadab megjegyzésére annyival hogy reálisan tudja felmérni a a határait, szerintem nyert ügye van. És nem csak a mostani helyzetben, amikor jövő júniusban(!) akar kijönni hozzám a padlós...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.