Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spawn21


spawn21
veterán

Hát ezt elbaltázták

iPhone 13p

(#2) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Snapdragon 400 100 ezer forintért.. Vicces vagy samsung :DDD

(#3) satz18


satz18
őstag

Új a verziószám, az bőven elég. A célközönség úgy is csak azt nézi nem a speciációt. Ha esetleg nagyon utána néz a dolgoknak, és meglátja, hogy 4G és négy magos proci, akkor meg már tutira elégedett is lesz a választásával. Ennek a tabnak nem mi vagyunk a célközönsége.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) roli543


roli543
őstag

És az Lg most fog tarolni az új G Pad-ekkel... :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#5) saelin


saelin
veterán

Gagyin néz ki és még drága is. Gratulálok a samsungnak, de a kijelzőért meg külön pacsi is jár. Ilyenkor fogom a fejem és azon tűnődöm ki veszi meg ezt. Nem épp a legrosszabb kategóriájában, de ennél vannak jobb vételek is (olcsóbban).

Talán, ha ez is támogatná a note széria stylusát, akkor még látnék benne valamit.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) margithid


margithid
veterán

Nevetséges ár. Amúgy sincs létjogosultsága ennyiért egy androidos tabletnak szerintem.
100k felett inkább ipad vagy méginkább win8.
Én most vettem egy Asus T100at, hihetetlen jó cucc, olyan akadásoknak, lassúlásoknak nyoma sincs mint androidon. Ja és a bluestacksnak köszönhetően az androidos alkalmazások is futnak.
Én egy életre megutáltam az androidot, telefonban is vagy bb vagy valami wp teló lesz a következő.

(#7) tjb007


tjb007
nagyúr

Már egy ideje piacon van az LTE-s változat (pár hete) is, az ára pedig -jól tippeltél Rusi- 130e forint (nem sufnigéesemből, 2 év gyári garanciával).

(#8) #53932800


#53932800
törölt tag

Ennyiért,sőt olcsóbban lehet venni LG G Pad 8.3 ami azért lássuk be sokkal jobb:)) (Én pl. a MM-ban láttam 80 ezer forintért....)

[ Szerkesztve ]

(#9) Cartman023


Cartman023
aktív tag

"Azt 100 forint körül árulják"

Az azért nem is olyan rossz ár ( bocsi a kötekedésért).

(#10) RECSKA válasza #53932800 (#8) üzenetére


RECSKA
veterán

Az is 10.1-es. Ja nem...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11) NoMagix válasza satz18 (#3) üzenetére


NoMagix
addikt

Ez teljesen így igaz!

(#12) spawn21 válasza RECSKA (#10) üzenetére


spawn21
veterán

Tudtam,hogy valaki beleköt. Ez egy nulla, minden másik tablet jobb nála

iPhone 13p

(#13) Hobbbyt válasza margithid (#6) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Amúgy sincs létjogosultsága ennyiért egy androidos tabletnak szerintem.
100k felett inkább ipad vagy méginkább win8.

Ez úgy hülyeség ahogy van. Miért ne lenne létjogosultsága egy androidos tabnak 100e körül s fölött?

És mivan azokkal akiknek nem tetszik/kell az iPad mert vágynak a szabadságra? Egy hasonló kategóriás Androidos tab is simán tudja nyújtani azt az élményt amit az iPad.
A másik baj, hogy nincs versenyképes Windowsos tab. Ami tudásban hozza a szintet az árban kétszer annyiba kerül. 250e alatt egyikben sincs 3G/LTE, gyenge kijelző és gyenge üzemidő. Míg egy 150 ezres Androidos tabban már minden bene van.

Az androidos taboknak nagyon is van létjosultságuk a felső kategóriában is. Én egy nexus 10-et használok.. és semmi pénzért nem cserélnék veled vagy egy iPadre. Minek adnám lejjebb? ;)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#14) margithid válasza Hobbbyt (#13) üzenetére


margithid
veterán

Hát nem tudom, volt nálam pár napig egy androidos tab, nekem win8 után nem kéne, de én a win8as tabletet néha asztali gépként is fogom használni.
Oké, kijelző nem a legjobb, aki a felbontásra megy rá, az csalódni fog a T100ban, de a betekintési szögekben nicns semmi szégyenkezni valója. És számomra ez a fontos.
Ha kell mobilnet, akkor egy hordozhetó wifi router, vagy esetleg egy 20k körüli telefon erre a célra, de egy 10"-os tablet nálam azért nem az a mindig hordozom kategória. Otthonra ideális főleg, hordozhatónak inkább 7-8".
Üzemidőben meg megint csak nagyon jó, de ebben mondjuk nincs összehasonlítási alapom.
Más kérdés, hogy belőlem a keserűség is beszél, mert megutáltam az androidot. Sajnos a google vakítja az embereket, megvettem a nexus s-et, és ma kb használhatatlan, pedig ugye ez referenciakészülék.
A másik, meg hogy se win8 se blackberry OS alatt nem kell lemondanom az androidos alkalmazásokról.
Ingyenkönyvek, meg pár nyelv alkalmazás azért klassz:)

(#15) spawn21 válasza Hobbbyt (#13) üzenetére


spawn21
veterán

Szerintem csak rosszul fogalmazott. Ennek a tabletnek nincs létjogosultsága ezen az áron. A nexusba nincs miért belekötni :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#16) Zolik


Zolik
senior tag

Sajnos nem a tervezők határozzák meg a kereskedelmi árakat, kár azért szidni őket. Nekik megmondták rakjatok össze egy ilyen és ilyen gépet. Megtették. Hogy mennyiért adják az már más tészta. Talán nem szóltak nekik, hogy van olcsóbb is a piacon?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#17) churchill0


churchill0
csendes tag

"Nekem ugy tűnik hogy a Samsung le tért a helyes útról !"

A géped olyan gyors amilyen gyors a leglasabb alkatrész.

(#18) rudi válasza spawn21 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, ez a jó következtetés. A Nexus 10 messze többet nyújt százezer forintért mint ez a reálisan 70 000 forintos Tab 4 10.1. Majd felébrednek a Samsung árszabói, vagy rosszabb esetben ehhez igazítják a termékeik árszabását a konkurensek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) saelin válasza Hobbbyt (#13) üzenetére


saelin
veterán

Helyes. Sokan az alsókategóriás laggdroidok alapján ítélik meg az androidot, amivel nekem is van tapasztalatom (még mai napig is, lásd a profilom), de egy felső kategóriás telefon vagy tablet, már teljesen mentes a hosszabb fagyásoktól és a sűrű lagoktól. Azt nem is említve, hogy minőségbeli különbségek vannak a két, igen távoli kategória között. Ips, full hd felbontás, 4 mag (vagy jobb 2 magos), 2 gb ram is akár, és combos akkumulátor. A droid igen is lehet egy szinten egy ipadel, aki ennek ellenőrzőjét állítja az nem használt drága robotot. Már egy középkategóriás nexus 7 is olyan minőség és teljesítmény/optimalizálásbeli különbség a dzsunkákhoz képest, hogy azt fáj nézni. Ilyen téren a google követelményei lehetnének szigorúbbak, mert én találkoztam olyan tablettal, hogy ha usbn rádugtál egy pent, majd leválasztottad, akkor jött vele a microsd is. SD kivesz és betesz, majd minden frankó...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#20) ak76


ak76
senior tag

A Samsung lejtmenete megkezdődött,annak idején a Nokia zuhanórepülése is borítékolva volt a tök egyforma,alul hardverezett,túlárazott tucatkészülékek dömpingjével,számtalan fórumon/szakportálon olvashattuk hogy ezt így talán nem kéne,ez így nem a helyes irány,de természetesen ezek a figyelmeztetések nem jutottak el azokba a kőrökbe ahol a profit növelésén kívül semmiféle szempont nem számít.
Mondom ezt egy Note 3-ast használva.

(#21) vicze válasza tjb007 (#7) üzenetére


vicze
félisten

G Pad-okból volt LTE-s bejelentve? Mert ennek az a követlen konkurenciája.

(#22) tjb007 válasza vicze (#21) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hivatalosan nem.

(#23) pengwin válasza vicze (#21) üzenetére


pengwin
addikt

Ha valakinek van egy kis esze, akkor egy hordozható 4G modemmmel-routerrel megoldja a problémát. Édesapám így használ egy mobilnet előfizetést telefonhoz+7"-os és 10"-os tablethez+notebookhoz. Tudom, macera blabla... :P

Üdv, pengwin

(#24) Csapoati válasza rudi (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nagyjából egyetértek, én mondjuk 60 ezerre lőném be az árát az alacsony felbontású és sima TFT kijelző miatt. Igazából nem látom a célközönséget a többi Galaxy Tabéval szemben. Ha nem jó, akkor legalább lenne olcsó, vagy ha már drága, akkor lenne jó. De nem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) Syl


Syl
nagyúr

Úgy nézem a Samsung rendesen visszafejleszti a Tab szériát :U
Nekem még az első generációból volt (Tab 8.9 3G) és az CPU+RAM párost kivéve (tegra2, 1 gb ram) mindenben jobb és minőségibb volt. IPS kijelző, villanós fényképezőgép, fényszenzor, nagyon jó akkuidő (10-12 órás!), fizikai+szenzoros gomboktól mentes stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) RECSKA válasza spawn21 (#12) üzenetére


RECSKA
veterán

Ezzel teljesen egyetertek! De akkor sem 8.3-as tabletet kellene kiirkalni egy 10.1-es ellen...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#27) saelin válasza Syl (#25) üzenetére


saelin
veterán

Ezt csak összelökték, hogy legyen belőle egy kis pénzük + statisztikákban jobban fog kinézni, hogy ők 400 különféle készüléket adtak el világszerte.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28) roli543 válasza vicze (#21) üzenetére


roli543
őstag

Nem, de ha abból indulunk ki, hogy a Tab4 7.0 60 körül van, ezzel szemben a g pad 7.0 45 ezer jobb hardverrel, azt hiszem nincs kérdés hogy.melyiket válassza az ember... Ennek a tabnak a wifi only verziója 100 ezer, ha a G Pad 10.1 megáll 80nál már nincs több kérdésem, és ezek a wifi only árak!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#29) Lambach


Lambach
tag

Ennyi pénzért lehetett volna a kijelző 1920x1080 felbontású IPS panel. Meg ezt a 1.5 GB RAM fétist se értem Samuéknál...2 már fájna?

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#30) 1697


1697
tag

Most vettem akcióban Note pro 12.2 Samut 580 euért,néztem a Tab 4 et is de sajna valami siralom ez a kijelző ahhoz képest.Az árrol nem is beszélek....380 eu a sima wifis....420 az Lte.Ezek megbolondultak-))

(#31) ucli


ucli
senior tag

Note Pro Lte Lite Mini

(#32) Hobbbyt válasza margithid (#14) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az én kezemben volt több kategóriájú tab.. Sajnos a tulajdonomban is megfordultak szélsőségek.
Egy 40 ezres MyAudio tényleg borzalom attól függetlenül, hogy a specifikációi teljesen vállalhatóak lennének. Tele van buggal, hibával összeszerelési bakival stb. de ezek nem igazán az android hibái. Szokás mondani, hogy Olcsó húsnak híg a leve. Sajnos ez nagyon igaz erre a szegmensre.

A másik dolog, hogy szerintem igazából a 3 csúcs (iPad, Android és Win8) kategória nem 1:1-ben ellenfelei egymásnak. Nem élménybeli eltérések vannak hanem használatbeli. Nekem iOS nem kell. Win8-as tabot pedig csak akkor vennék ha letudnám vele váltani a laptopot. (ami jelenleg 400e Ft-tól felfele van)

A google mivel vakítja az embereket? A Nexus S egy 2010 végén megjelent cucc. Most 2014 közepe van. Haveromnak is van egy. Teljesen használható. Tudja azt amit tudnia kellett a korában (sima iPhone 4 idejében járunk). Több nem várható el tőle.. Az megint csak nem a google hibája ,hogy a technikai fejlődés gyorsan elfutott mellette.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#33) ViZion


ViZion
félisten

Tab 2-re a sim kari ha betetted, nem lehetett rázárni a tetjét, ott lifegett... Ez is ilyen felemás hibás hulladék, vagy jobb valamivel? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) Ati1979 válasza ViZion (#33) üzenetére


Ati1979
veterán

Értelmetlen termék. Esetleg néhány vásárlót megvezetnek majd vele. Valószínűleg ezért adták ki.

Felét sem éri az árának...

(#35) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Jó cikk mint mindíg :R

Iphone 7

(#36) kátú


kátú
őstag

a tft helyett egy ips elfért volna de szerintem így is elfogadható

It still works!

(#37) halkow


halkow
őstag

meg vannak lőve :(

Alcatel onetouch idol2s the king

(#38) Luck Dragon

Inkább Asus N7 vagy Gpad 8-ast

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#39) jozso1989 válasza Syl (#25) üzenetére


jozso1989
őstag

Akkor nem csak nekem tűnt fel, hogy minden egyes tabjuk egyre gyengébb hardveresen. De legalább egyre drágább. :D

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#40) Tippmix46 válasza FET-MEN (#35) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Jól látom szerintetek azt, hogy az összes Samsung 10.1es Tab, tehát a Tab1, Tab2, Tab3 és ez a Tab4es is ugyanazzal a kijelzővel van ellátva? (1280 x 800 pixel (149 ppi))
A Tab1 10.1es 2011es modell és egy 2014es Tab4es még mindig ugyanazt a kijelzőt kapja???? :Y :F

(#41) Syl válasza Tippmix46 (#40) üzenetére


Syl
nagyúr

A felbontás ugyanaz, csak a régi Tab IPS kijelzővel készült.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#42) Tippmix46 válasza Syl (#41) üzenetére


Tippmix46
senior tag

pixel és ppi ugyanaz, akkor mi a lényeges különbség?
Illetve van egyáltalán látható különbség a mindennapi használatban?

Tab1 re LCD-t ír, Tab2re is, Tab3ra LCD-TFT, Tab4re TFT

Kérdés, hogy ez szemmel látható-e azon kívül, hogy egyébként ugyanazokat a pixel és ppi értékeket hozzák a tesztekben? :F

[ Szerkesztve ]

(#43) kátú válasza Luck Dragon (#38) üzenetére


kátú
őstag

ne hasonlítgassuk már össze 7 és 8 colos tabokkal teljesen más

It still works!

(#44) Luck Dragon válasza kátú (#43) üzenetére

Én az árakból indulok ki, nem a méretekből. Továbbá ami számomra fontos.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) Tippmix46 válasza Luck Dragon (#44) üzenetére


Tippmix46
senior tag

10.1est pedig 10.1essel érdemes hasonlítgatni, nem hangyányi 8as körüliekkel, akkor veszek 6 colos telefont...és nem kell TAB! :R

(#46) margithid válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


margithid
veterán

Nekem és jópár embernek használhatatlanu lassú és akad nexus s.
Nem azt várná el az ember, hogy úgy hasítson a rendszer mint egy nexus 5öm, de azért használható legyen, kb mint egy iphone 4 a legújabb ios-sel.
Wp-n, iphoneon és blackberryn nincs ilyen gond mint androidnál.
A nyakamat rá, hogy 2 év múlva egy nexus 7 is használhatatlan lesz...
Én sajnos az eddigi 2 android telefonommal megszivtam. És nem akarok csúcstelót venni, főleg nem akkor mikor 50k lesz egy blackberry.

(#48) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon gyorsan, nagyon röviden összegezve a cikket:
Samsung

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49) Duree


Duree
veterán

A Samsung nagyon benézett valamit ezzel a géppel és az árával.A mai világban csak a márkanév nem adja el magát.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.