Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Ajánljatok már egy full extrás romot erre a telefonra.
Olyanra gondolok amit már belaktatok és stabil,sok extrával........
Jelenleg nekem ezek vannak.
TurkbeyJB_XXDLJ1_
Next_Generation_S3_Jelly_Bean_
R2D2 Custom Style Mix XXDLIB( JB )

[ Szerkesztve ]

(#15052) Yeffy válasza Yeffy (#15040) üzenetére


Yeffy
veterán

valaki?

marhaf_sza... alig több, mint egy hetes a teló, de már vannak hajszálkarcok a hátlapon... :W :W
a f_szért nem lehetett fémet v vmi ellnálóbb anyagot rátenni... :(((
és nem, nem vagyok kíváncsi se az NFC és tsai dumára (érdekes, más fém telókban meg tudják oldani, h a rádióadatátviteli és egyéb cuccok működjenek rendesen), sem a tokra... mondjuk azt muszáj lesz vennem úgy látom, meg vmi fém hátlapot is...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15053) zeroo5ux válasza ForRedGlory (#15001) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

szerintem célra vezetőbb lenne azt írni hogy Galaxy S3 ICS vs. Galaxy S3 JB (mert így sokan hihetik azt hogy a custom romokba több a ram)

[ Szerkesztve ]

(#15054) bruti01 válasza gyuri2008 (#15051) üzenetére


bruti01
őstag

omega? bár én most turkbeyen vok

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#15055) gyuri2008 válasza Yeffy (#15052) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igazad van maximálisan.
Egy prémium kategóriás telefon megérdemelt volna egy strapabíró házat,nem értem a gyártó észjárását,nekik miért jó a negatív kritika, :((( ha egyáltalán olvassák a fórumokat :(((
Ha ez így megy tovább szerintem átpártolnak az emberek,egy más tipusra :F

[ Szerkesztve ]

(#15056) Eagl3 válasza Yeffy (#15052) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem tudom mi olyan meglepő ezen, a SAMSUNG-nak mindig is kriminális volt az anyaghasználata...

(#15057) zeroo5ux válasza gyuri2008 (#15055) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

nem hiszem hogy emiatt sokan átpártolnának (meg ha egyáltalán lenne hova ;] ), számomra például az 1gb ram sokkal gázosabb, note 2-n gondolkodtam, csak ahhoz meg kicsi a tenyerem, két kéz meg nem játszik.

(#15058) Gizmo94 válasza Yeffy (#15052) üzenetére


Gizmo94
veterán

Általában ha egy telefont használsz, azon lesznek hajszálkarcok a használatból eredően..
A hátlap normál körülmények között (nem itthoni) egy filléres alkatrésznek számít, amit ha karcos lesz és ez zavar, elhajítasz és raksz másikat. A kijelző ellenállósága, a belső és a funkcionális működés a lényeg szerintem, bár voltaképpen ezek a telefonok is 1-2 év használatra tervezettek, utána dobd ki és vedd meg az új modellt system, addig meg kibírja a terhelést, vagy ha nem, hát garis.
Ettől függetlenül tény, hogy nem túl reprezentatív az anyaghasználat Samsungéknál, cserébe a belső általában ütős.. A prémium eszközök gyártói mind más fogásokkal élnek, van amelyik nemesebb anyagokat használ, van amelyik inkább a belső exkluzivitását, továbbá az eye candyt tartja szem előtt, a kettő együtt-valljuk meg, ritka. A Samsung az utóbbi és ilyen a fogyasztói társadalom. Vedd meg, vidd haza, örülj,gyötörd, jön az új, dobd ki és vedd meg azt. Ennyi. Karcolódik? Ha zavar, vegyél tokot. :)

Zeroo5ux: Ez engem is sokkal inkább zavar, de gondolj bele, ha kezdetnek benne lett volna a 2G RAM, akkor minek vennéd meg az upgradelt szériát megint egy rakás pénzért? :) Sokmilliós eladás a "zászlóshajónak" utána meg megint, mert az kétszer cash..

[ Szerkesztve ]

(#15059) kircso13


kircso13
senior tag

Kitakaritottam a romot. Sok szart kivettem amit nem használók és a háttérben futott. Most a szabad ram 300-350 mb ócska.

..,

(#15060) Roxbury válasza Gizmo94 (#15058) üzenetére


Roxbury
őstag

+1

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#15061) Yeffy válasza gyuri2008 (#15055) üzenetére


Yeffy
veterán

köszönöm, h egyetért velem valaki...
hát ez az, miért lett volna olyan nehéz?

Eagl3: bár igazad van, de akkor pl a Wave-ek miért tudtak fémek lenni? egy sokkal olcsóbb, alsóbbkategos telókra miért bírtak elölre/hátulra fémet b_szni, erre meg nem? EZ az idegesítő... mert ha minden teló ilyen, azt mondom, egye fene, bár csúcsmodelltől sztem igenis gáz az ilyen anyaghasználat. DE ott van egy sokkal kisebb modell, ami bezzeg "full" fém... sz'al ez ami nekem egyszerűen nem fér a fejembe...

Gizmo94: na, úgy látom mégis meglesz közöttünk a jó hangnem, a múltkori ellenére is... :P
igen, sajnos nagyon remekül írtad le, h mi a helyzet.
igen, cserélhető a hátlap, meg tok is tehető rá. mindezek megoldhatóak.
de könyörgöm, ha egy: egy fullos csúcsmodell, akkor miért sajnálják rá? legalább azt a k_rva hátlapot tennék fémmé. az előlap az rendben van szerintem, gondolom, valóban állja a karcokat, nem fogom tesztelni. :D
és kettő: ha egy olcsóbb modellsorozaton tudnak fémet alkalmazni, ettől miért kell "sajnálni"? mi ebben nekik a logikus? miért gondolják, h ez jó? komolyan, csak ezt nem bírom felfogni az egyszerű agyammal...

tudom, szőrszálhasogatásnak tűnik, de azért ez csak egy mindennapos használati tárgy, én úgy gondolom, h nem mindegy, milyen a fogása, megjelenése, és főleg az ellenállósága.
de ez egyúttal azt is jelenti, h a többi funkciójába/tulajdonságába nem nagyon tudok belekötni, mert egyszerűen lenyűgöz ez a teló. pazar. de komolyan.
hiába első droidom, mostanság tapasztalom meg, h mikből "maradtam ki". milyen remek programokból, játékokból, böngészőkből, kliensekből, kijelző "élményből"... szóval remélem, érthető.

ezeken a területeken szerintem valóban csúcsot képvisel a Samu.
akkor mi a pöcsömért sajnálták ezt a nekik szerintem kb "filléres" apróságot?

elnézést a hangnemért, csak ez kikívánkozott belőlem... :B

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15062) gyuri2008 válasza Gizmo94 (#15058) üzenetére


gyuri2008
veterán

Na de most ennyi pénzért csak 1-2-évre vegyek telefont :F
Lejár a 2 év garancia és utána kuka :((( :F
Mondjuk az én esetemben,nem áll meg,mert én elég sűrűn cserélgetem a telefonokat :O :W

(#15063) CHIPman válasza Yeffy (#15061) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tudtommal fém androidos Samsung még nem volt. De ha nem tetszik, lehet venni fém korszerű HTC-t is. Ja, hogy nincs... Vagy akár iPhone-t. Ja, hogy rohadt drága, és semmit nem ér az alu?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#15064) highness válasza Eagl3 (#15056) üzenetére


highness
tag

A páromnak Samsung i900 Omniája van. Hihetetlen milyen jól összerakott telefon. (5 éves kb. a készülék) Sehol egy karc rajta, pedig évekig tok nélkül hordta a kistáskájában. (Ahol sminkkészlet, rúzs, kulcs és ki tudja mi minden szokott még lenni ) :DD Ja, mellesleg a telefon kijelzővédő fóliát sem látott még. A körmét használja a Drága, a hozzá adott ceruza helyett, mégsem találok a kijelzőn egy hajszálkarcot sem. Nem pattog a fémkeretről a zománc, sem a szálcsiszolt fekete fémhatású műanyag nem sérült. Semmi. Hihetetlen!

(#15065) gyuri2008 válasza Yeffy (#15061) üzenetére


gyuri2008
veterán

Pont ezt-akartam én is írni /alsóbb-kategóriás telókra miért bírtak elölre/hátulra fémet b_szni, erre meg nem? /

(#15066) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Igen, ennyi pénzért csak ennyi időre vegyél, ha mindig a pózna csúcsa kell. :) Mint írtam, nem kifejezetten a magyar körülmények és a magyar piac dominál a csúcstechnológiák gyártóinál, ami nem is véletlen, lévén nem akarnak villámsebességgel tönkremenni. :DDD Ami neked "ennyi pénz" az a célországok (amik húzzák a piacot) polgárai esetében nem igazán "ennyi pénz" csak egy összeg, amiért éppen telefont vesznek, vagy valami mást, éppen bármit...
That's the life...

Szerk: az alsóbb kategóriákra azért bírtak fémet baszni, mert valamivel a gyengébb teljesítményt is el kell adni, és ha nem lehet technikával, akkor valami más metódust kell keresni. Másrészről minden kategóriának megvan a jellegzetessége, valami vagy exkluzív vagy hitech.. Lásd, Nokia scirocco gold, Vertu, stb... VS Galaxy S sorozat és társai.
Ezt miért nem értitek, nem értem... :)

[ Szerkesztve ]

(#15067) Yeffy válasza CHIPman (#15063) üzenetére


Yeffy
veterán

a Wave mióta droidos? értelmezed is, amit írtam, v csak write only vagy?

nem tudom, feltűnt- e, h nem a komplett teló eszetlen fikázása a célom, mert szeretem. persze szigorúan ""-ben.
hanem csak egy számomra elég fontos "hibára hívtam fel" a figyelmet. nem tudom, minek kell kötekedni, meg ifonyt behozni a képbe, mikor direkt nem említettem... -.-"

szerk.: Gizmo94 előttem: igen, sajnos ez a lényeg, h használd, örülj, majd dobd el, vegyél újat. kivesézték már millióan, én sem teszem, h mennyire szar ez a világnézet/rend így, szóval csak ennyit írok: :(

mindegy, engem ez marhára idegesít, köv hónapban veszek rá fém hátlapot, megnézem, gyengül e azzal valami (térerő, bt, ilyenek...) meg kerítek rá tokot, bár azokért nem nagyon rajongok...

igen, az Omnia anno nekem is tetszett, csak nem votl rá keretem. érdekes teló volt, ezek szerint jó anyaghasználattal...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15068) gyuri2008 válasza highness (#15064) üzenetére


gyuri2008
veterán

Akkor még komolyan vették a prémium kategóriás készülékeket a gyártók..

(#15069) zozyk


zozyk
addikt

Felraktam ezt a I9300XXDLJ1_I9300H3GDLJ1_I9300NEDLI1_HOME.tar UK-s romot.

Hol találom benne a boot/shut down animációt? a system/media könyvtárban nincs bootanimation.zip.
Nem szeretem a szolgáltatós animációkat...

(#15070) arsenix


arsenix
tag

Mi ez a sírás-rívás megint?

Úgy emlékszem világosan ki lett jelentve anno, hogy fém hátlappal nincs NFC (lsd iphone 5) . Az iphone 6-nál is valszeg emiatt vissza fognak térni az üveg hátlapra vagy ha méretet növelnek akkor a súly miatt, lehet hogy kénytelenek bevetni a polikarbonátos trükköt.
Gondoljatok bele fém házzal milyen nehéz lenne az S3? Akkor meg az lenne a baj.

Így is a lehető legdrágább és legminőségibb műanyagot kapta a telefonunk, ekkora képernyőméretnél + NFC-vel ez a kompromisszum a legjobb.

A egyetlen NEM MEDDŐ vita ezzel kapcsolatban az lehet, hogy a Samu féle csiszolt, vagy a HTC féle matt polikarbonát a jobb...

[ Szerkesztve ]

(#15071) gyuri2008 válasza arsenix (#15070) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nem a fémház a lényeg,hanem az,hogy ne karcolódjon a legkisebb behatástól sem.
Én nagyon vigyázok a telefonjaimra de sajnos nálam is jelentkezik egy-két pici karc :(((

(#15072) Gizmo94 válasza arsenix (#15070) üzenetére


Gizmo94
veterán

:D :C

(#15073) Csepi84


Csepi84
csendes tag

Tudnátok valami jó kis offline-os navigációt ajánlani?

(#15074) somnia válasza Csepi84 (#15073) üzenetére


somnia
őstag

Ami benne van, miért nem jó?

(#15075) highness válasza Csepi84 (#15073) üzenetére


highness
tag

Navigon, IGO Primo, Sygic.

(#15076) gyuri2008 válasza arsenix (#15070) üzenetére


gyuri2008
veterán

A egyetlen NEM MEDDŐ vita ezzel kapcsolatban az lehet, hogy a Samu féle csiszolt, vagy a HTC féle matt polikarbonát a jobb Lenne.

(#15077) Yeffy válasza arsenix (#15070) üzenetére


Yeffy
veterán

most mondhatnám, h engem k_rvára nem érdekel az NFC, de ezt bárki rámondhatja bármilyen dologra, nem ez lesz a döntő a gyártóknak.
de szerintem ha nagyon akarnák, igenis meg tudnák oldani... :U
na mindegy, tok+ fém lap megy rá nemsokára, csak még keresgélnem kell...

a mérettel/súllyal meg nekem semmi bajom sincs. sőt kifejezetten furcsa volt, h pl ilyen vékony. nyugodtan lehetne még benne "anyag"... de hát manapság mindenki ilyen **** (amit akarsz, azt teszel be ide :D ) vékonyság meg könnyűség-fetisiszta, mintha plusz pár mm-el meg grammal 5 kilós lenne a teló... -.-"
na mindegy, ez csak privát vélemény...

a vita lényege, h ez a hátlap több ember szerint is anyagában NEM MEGFELELŐ/nem elég strapabíró/nem méltó a telefonhoz.
strapabíróság alatt meg persze nem azt értem, h pl rugdosom a telót, és bírja, mielőtt valaki beleköt ebbe is. hanem arra, h csak attól, h kifejezetten óvatosan rakosgatom le a telcsit, ne legyenek rajta karcok 1,5 hét alatt (!)...

highness: lehet, h én vagyok láma, de iGo-t hol lehet találni? se Play-en, se Samu appson nem találom sehol...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15078) arsenix


arsenix
tag

Inkabb azt magyarazzatok meg, hogy a Samu miert nyilatkozta azt, hogy megvarjak UK-ben, amig az osszes szolgaltato kinyomja a JB-t es csak utana kezdik a fuggetlen OTA frissitest.
Igy akarjak a szolgaltatok fele terelni a vasarlokat?

Ha ez nalunk is igy lesz,
jol becumiztuk. A magyar T-re varhatunk legalabb decemberig...

(#15079) gyuri2008 válasza arsenix (#15078) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ez üzlet.
Lehet,hogy a szolgáltatók több telefont vesznek mint a privát személyek.
Amit jó pénzért ránk sóznak 2 -év hűséggel :K :W

[ Szerkesztve ]

(#15080) mrlujoak válasza arsenix (#15078) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen.

Külföldön - de még nálunk is - a húzóerő a szolgáltatói modellekben van.

A külföldi ajánlatok pedig messze jobbak, mint nálunk, így bizony masszív vásárlói réteg alakul ki szolgáltatói szinten.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15081) Yeffy válasza mrlujoak (#15080) üzenetére


Yeffy
veterán

ismét egy ok, amiért jó itt lenni... -.-"

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15082) CHIPman válasza gyuri2008 (#15071) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én meg tokban tartom, és két hónapja van nálam. Repült már, esett le másfél méterről, de egy karc sincs rajta, ha nem mondanám, hogy használt, senki észre nem venné. És a tok úgy feszül rá, hogy sokan észre se veszik, hogy ez alapból nem ilyen.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#15083) gyuri2008 válasza mrlujoak (#15080) üzenetére


gyuri2008
veterán

Masszív vásárlói réteg alakul ki szolgáltatói szinten.És ha én nem akarok aláírni két évet akkor büntetnek?Már mint a Samsung.(Rom frissítésre gondolók.)

[ Szerkesztve ]

(#15084) kiskutya0 válasza highness (#15064) üzenetére


kiskutya0
tag

Ez elég hihetetlen! Nekem is van még omniám, és hogy minden védelem nélkül karcmentes, lehetetlen. Nekem a zsebben kopott. A képernyőröl (fólia nélkül) meg ne beszéljünk.

(#15085) Gizmo94 válasza Yeffy (#15077) üzenetére


Gizmo94
veterán

"lehet, h én vagyok láma, de iGo-t hol lehet találni? se Play-en, se Samu appson nem találom sehol..."

Lehet... :DDD Egészen másfelé keresd... Try ncore.. :D

Gizmo's helpdesk

(#15086) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Erre még nem válaszolt senki :(
[link]
....

(#15087) mrlujoak válasza gyuri2008 (#15083) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ne!
Ne indulj el kötözködés és egyéni preferencia irányába!!

Sokan - pláne külföldön - röhögve aláírnak 1 és 2 éves szerződéseket, mert ott nagyságrendekkel többet kapsz egy-egy csomagban, és ehhez normális (értsd töredéke az itthoni, előfizetésekéhez viszonyítottéhoz képest) készülékár tartozik.

Nálunk drágák az előfizetések, a benne foglalt felhasználási lehetőség is kevés, és a hozzá kapcsolt készülékár is magas a külföldi szolgáltatókhoz képest.

Ennek ellenére itthon is elég magas a szolgáltatófüggő készülékek aránya, legyen az feltöltőkártyás, vagy előfizetéses konstrukció.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15088) moszka


moszka
tag

Üdv,

50GB dropboxot ki lehet kapcsolni valahogy? Összekapcsolta az én fiokommal ami számomra felesleges telefont meg adnám el.

kőbalta

(#15089) Gizmo94 válasza gyuri2008 (#15086) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha ezek vannak neked, ez így tri-boot. :)

Válasz: a sorból az első. Belaktam és stabil,sok extrával........

(#15090) kakuk100 válasza gyuri2008 (#15086) üzenetére


kakuk100
őstag

Szerintem a Turkbey v.17 a legjobb. Sok extra van benne és stabil. Én mindig ezt használom. A hátlapon lévő apró karcok főleg a fehér telefonoknál fordulnak elő.Nem érdemes mérgelődni, mert gariba cserélik.Én mindenképpen ajánlom a tokot. Egy ilyen szuper telefon megérdemli.

(#15091) Piwi


Piwi
addikt

Criskelo Team Rom FULL ROM AND KITCHEN V16 tölthető ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#15092) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Nem tudjátok mi miatt késik ennyit a JB frissítés? Azt sem értem, hogy miért van az egyik országban már frissítés még a másikban nincs... Van egy oldal ahol a frissítések ütemét nézem és még nagyon kevés helyen elérhető.
[link]

(#15093) bruti01 válasza Piwi (#15091) üzenetére


bruti01
őstag

liket böfögjéé má :DD

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#15094) moszka válasza moszka (#15088) üzenetére


moszka
tag

Erre valaki?

kőbalta

(#15095) bruti01 válasza moszka (#15094) üzenetére


bruti01
őstag

Factory reset.

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#15096) zragon18 válasza Bilux (#15033) üzenetére


zragon18
tag

Akkor JB-vel nem is lehet sehogy sem használni a flash-t opera mobilban??? mert akkor ez gáz....:((

(#15097) rjg válasza moszka (#15094) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem nem fogod tudni a Dropbox-odat a + 50GB tárhelytől "kettéválasztani". MIntha valaki próbálta volna itt korábban, de emlékeim szerint nem sikerült. Esetleg fuss egy kört a Samsung és/vagy a Dropbox ügyfélszolgálatánál.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#15098) zozyk válasza zozyk (#15069) üzenetére


zozyk
addikt

Ha valaki felrakta az angol I9300XXDLJ1 romot,és nem tetszik neki a szolgáltatós boot/shutdown animáció,akkor itt a megoldás:

Boot/shutdown.rar

Ez a két file az eredeti samsung Boot/shutdown qmg file.
Ki kell cserélni az angolban lévőkkel,és akkor nem a szolgáltatós animációk lesznek.

bootsamsung.qmg -> \\\system\media\bootsamsung.qmg
shutdown.qmg -> \\\system\media\video\shutdown\shutdown.qmg

Természetesen a jogosultságokat be kell állítani másolás után.

(#15099) highness válasza kiskutya0 (#15084) üzenetére


highness
tag

Nem írnám le, ha nem így lenne. Alkalomadtán majd csinálok róla pár képet.

(#15085) Gizmo94: Ott a pont! :C

(#15100) moszka válasza bruti01 (#15095) üzenetére


moszka
tag

Az 50GB-t hozzákapcsolta a fiokomhoz. Ezt akarom leválasztani mert eladom a telót és a vevőnek kell. Factory reset után ugyan úgy ott van a +50gb fiokomban.

kőbalta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.