Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) sagit válasza Sz.Miki (#998) üzenetére


sagit
addikt

Gyári adapterrel ez a töltő tud gyorstoltest, ha akarod kikapcsolhatod menübe. Azért ezt vettem mert ugyan azt tudja 30 euróért mint az S7 hez való 60 ért.

Ha a fast Charge nem szempont vegyél simat. Sokkal olcsóbb, igaz csak 5W ot tud, a gyors 9-et

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1002) zolee1967


zolee1967
tag

sziasztok.
a jövő héten szándékozom megvásárolni a készüléket. Az a kérdésem az , hogy milyen átlátszó tokot tudtátok javasolni (aminek azért van ütődéselleni védelme is)? Szintén szeretnék rá kijelző védelmet is venni. Melyiket?
Amelyik csak a kijelző sík felületét védi, vagy érdemes íveltet venni?

(#1003) nimba1 válasza zolee1967 (#1002) üzenetére


nimba1
aktív tag

Én gyári átlátszó tokot rendeltem, edigitalból.
Kb kedden kapom meg.

(#1004) #67656192 válasza idobra (#1000) üzenetére


#67656192
törölt tag

Többen panaszkodnak, alkalmazás hiba lesz.

(#1005) migabi24 válasza #67656192 (#1004) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez inkább a 6-os droid bugja, a google 6.0.2-re igéri a javítást, ez a doze feature mellékhatása

(#1006) Grenczii válasza zolee1967 (#1002) üzenetére


Grenczii
tag

Nekem ez a tok van: [link]
Telefont teljesen körbeveszi , nem túl vastag.
Ennél vékonyabb : [link] , itt a micro usb nyílás is védve van és a 3,5es csatlakozó is.
Legjobban átlátszó tokok közül talán ez védi : [link] Ez két részes és masszívabb mint az előző kettő

[ Szerkesztve ]

(#1007) Sz.Miki válasza zolee1967 (#1002) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Én gyári galaxy clear cover tokot vettem, nagyon jól néz ki benne a telefon.

(#1008) JasL


JasL
senior tag

Kedden beszállok fekete S7-tel. Gear S2-vel fogom használni.

(#1009) #67656192 válasza migabi24 (#1005) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ha az alk optimalizálásra mint"doze"ra gondolsz akkor kikapcsoltam. Majd figyelem.

(#1010) 67tuareg válasza Sz.Miki (#1007) üzenetére


67tuareg
tag

Nagyon régen nem lehet meg, de nem karcolódik könnyen a hátulja? Néztem a MM-ban, olyan szép a felülete, rögtön "beleláttam" milyen lehet karcosan. Amúgy nekem is nagyon tetszik!

(#1011) nuri válasza Sz.Miki (#1007) üzenetére


nuri
aktív tag

Én is azt vettem rá, vékony tok és könnyű kiszedni belőle a telót. Ráadásul jól is néz ki.
(T-nél 6k volt az ára speedshopba most 8k.)

(#1012) savoo


savoo
addikt

Megint kikapcsolt.. Fel akartam oldani, azt hittem hogy a krémes ujjam miatt nem akarja, de aztán fogta magát és kikapcsolt.

(#1013) Tibee86 válasza savoo (#1012) üzenetére


Tibee86
veterán

Abba kéne hagynom a topik követését, mert így hamar kiesik a kalapból ez a telefon. :D

(#1014) savoo válasza Tibee86 (#1013) üzenetére


savoo
addikt

Akkor ne vegyél droidot. ;]

(#1015) migabi24 válasza #67656192 (#1009) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az más, az csak egy alkalmazás, a doze feature az android alap szoftver része

(#1016) Sz.Miki válasza Tibee86 (#1013) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ha a topik alapján akarsz telefont venni, akkor semmilyen telefonod nem lesz soha.
Azt jó ha tudod, a fórumokon legtöbben a hibát írják le, az elégedett felhasználók a közelébe se mennek a fórumoknak.
Azt is tudnod kell, hogy több millió ilyen készülék kerül értékesítésre, itt a fórumon eddig kb 3 hibás készülékről hallottam, ez alapján általánosítani butaság!!
Én azért írtam le, hogy elégedett vagyok, hogy kicsit javítsak a helyzeten.
De ha be mennél alma topikba, vagy lg topikba, ott is rengeteg problémával fogsz találkozni.

[ Szerkesztve ]

(#1017) Quasi_modo válasza savoo (#1014) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azt hiszen nem magával a droiddal van baja.

valami

(#1018) sagit válasza savoo (#1012) üzenetére


sagit
addikt

Nálam semmi hiba nincs eddig.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1019) fzboxx válasza zolee1967 (#1002) üzenetére


fzboxx
senior tag

Szia. Én a gyári cristal tokot vettem MM-ban.
Mintha rajta sem lenne. Szuper. 8e huf volt.

(#1020) savoo válasza Quasi_modo (#1017) üzenetére


savoo
addikt

Pedig ez tipikusan kukarobi betegség.. :P

(#1021) a8l


a8l
aktív tag

Sima s7 -ben ugyanaz a kamera van mint az edge-ben?
Nálatok van exrém mértékű lencsetorzítás a hátsó kameránál?
[link]

(#1022) #67656192 válasza a8l (#1021) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen ugyanaz a kamera, de ne fújjuk túl a dolgot semmi alapja. Tegnap vettem egy s6edge-t, ha az s7 torzít akkor az s6edge is. Nincs itt semmi probléma. Neves hozzáértő szakportálok a legjobbnak hozták ki. Valamennyire torzit minden kamera komolyabb dslr-eken is,de ez is belefér a rátába. Főként közeli fotókin látszik.

[ Szerkesztve ]

(#1023) Mister_X válasza Sz.Miki (#1007) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem is ugyan az van rajta (silver), kellemesebb is a fogás vele és a hátulját is tökre feldobja a tok mintája.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1024) Sz.Miki válasza Mister_X (#1023) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Engem egy picit az zavar, hogy a hátulján van egy vastag erős fólia aminek a szélei kicsit durvák
Ha jól sejtem a "desigdend by samsung" felirat is ezen a fólián van, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#1025) Mister_X válasza Sz.Miki (#1024) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem tudom és nem is érdekel :D A fólia sem, legalább nem karcolódik a hátlap sem. Fóliát meg sehol sem sikerült lelnem, kénytelen leszek várni, amíg lesz valahol... nem is értem, hogy miért nem sikerült legyártatnia a Samsungnak, kb. minden második user venne egyből mellé.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1026) a8l válasza #67656192 (#1022) üzenetére


a8l
aktív tag

Sajnos ez túl van a normális mértéken, eddig egy telefonnál sem tűnt fel nekem ilyesmi. Pl lakásban beltrében fotózol, és durván látszik hogy a fal és plafon találkozása görbe ha pont erre a területre esik a kép.
Vagy pl az előbb fotóztam a nappaliban egyet, a vetítővászon 3m széles tokja is igencsak görbe ami nem tolerálható, 2ezer ft-os telenor telefon se torzít ennyire, remélem csak az enyém ennyire szar, bergeltem, pár s7-et megnézek majd valahol hogy az milyen. S6 is van a szomszédban elkérem pár kép erejéig.
A normál hordótorzítás a kép szélein látszik azzal semmi gondom nincs, ami a kép közepén van terület az viszont elfogadhatatlan nemhogy egy 250ezres telefontól de egy 50ezrestől is. Először akkor tünt fel amikor a monitort fotóztam hogy mennyire nem tégalap forma lett, később megpróbáltam másik telefonnal és azzal semmi gond.
Már megszoktam hogy a samsung termékek nem sikerülnek elsőre. A 65"-os tv-t (1M)is cserélni kellett mert botrányos csíkos foltos képe volt, aztán kijelzőcsere után is ugyanolyan maradt, adtak csereutalványt, az MM-be a 3. és egyben utolsó tv amit kibontottunk annak volt rendben a képe, a többi olyan volt mint az enyém két függőleges sötétebb csík volt a képen. Hibás széria. Azóta is hibátlan már több mint két éve amit elhoztam végül.

(#1027) Geri1985 válasza a8l (#1026) üzenetére


Geri1985
tag

Csak a kívancsiság kedvéért kérdezem, hogy mit jelent az az "1M"!?

(#1028) #67656192 válasza a8l (#1026) üzenetére


#67656192
törölt tag

Hát nem tudom...
Én végeztem egy összehasonlítást itthon, s7/s6edge de azon kívül, hogy nemnem estem hasra az s7 kamerájátol különösebben semmilyen problémát nem fedeztem fel az s7-nél. Vagy kifogtam egy jót vagy egyszerűen nem zavaróan észrevehető a dolog nálam. Az enyém Sony kamerás.
Szinte minden Samsung megjelenés után megy a kamerával cirkuszolás(s4, s5, s6, Note4 stb) majd később lenyugszik mindenki.

Egyébként ez a telefon már szinte unalmasan tökéletes,jót tettek az újítások, jobb a szoftver, jobb a fogása, jobb az akku és üdvözlöm a bővíthetőséget.
Az elején volt egy ujraindulásom de azóta semmi baja. Nekem tetszik, nem bántam meg.
Már csak egy dbrand-os fóliát várok.

[ Szerkesztve ]

(#1029) a8l válasza #67656192 (#1028) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem sincs semmi bajom vele és remélem hogy csak az enyém ennyira szar hibás a lencséje vagy hasonló. Eddig soha nem tűnt fel hasonló egyetlen egy fotós eszköznél sem telefonnál. Gairba adnak egy új kamerát visszateszik a hátlapot és rendben is vagyunk, ezt leszámítva nagyon jó a telefon. Látod a képen hogy mi a bajom vele vagy neked ez teljesen normálisnak tűnik?

(#1030) #72042496 válasza Geri1985 (#1027) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gondolom, 1 millió volt az ára.

(#1031) Geri1985 válasza #72042496 (#1030) üzenetére


Geri1985
tag

Jujjjj :D

(#1032) zümzümm


zümzümm
senior tag

Szivesen megnéznék egy 16:9-es képarányban készült összehasonlítást az S6-al.

S7 9Mp 16:9 vs S6 16Mp 16:9

Létezik már ilyen teszt? :)

(#1033) #67656192 válasza zümzümm (#1032) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én 16:9 ben használom az s7-et. Ugyanaz a minőség mint 4:3-ban csak levágja az alját meg a tetejét.
Az s6-hoz képest? Ma elszórakoztam 1 órát csináltam képeket s6 edge-el és s7-tel majd visszanéztem egy 60"-os tv-n. Van különbség de összességében az s7 tetszik jobban. Az s6 talán részletgazdagabb de nem mondanám jobbnak az s7 viszont szebb melegebb, kevésbé "zajos". Nem vagyok profi fotós, nekem tetszik az s7 munkája. Fogjuk rá, hogy az s7 nagyjából hozza az előd minőséget nappal viszont este tulszárnyalja és akkor még nem beszéltünk a gyorsabb fokuszról és a pro módon készült képekről(amiről még van mit tanulnom).

[ Szerkesztve ]

(#1034) #67656192 válasza #67656192 (#1033) üzenetére


#67656192
törölt tag

S7 16:9 9,1mpx

S6edge 16:9 16mpx

[ Szerkesztve ]

(#1035) leslien válasza #67656192 (#1034) üzenetére


leslien
nagyúr

eredeti méretben tedd már fel pls..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1036) tothl válasza zümzümm (#1032) üzenetére


tothl
addikt

Tegnap egy sima S6 -tal hasonlítgattam de ég és föld szerintem az S7 javára. Nagyon bejön, hogy fényerősebb az optika és, hogy nagyságrendekkel jobban és gyorsabban teljesít kevesebb fényben. Ez egy olyan tulajdonság, aminek mindig hasznát lehet venni, az pedig, hogy jóval gyorsabban működik, szintén ne, elhanyagolható tényező. Az új kamera szoftver is parádés, a pro mód is teljesen ötletesen van megoldva.
Ezeknek a croppolt tesztképeknek amúgy sincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#1037) stevve


stevve
nagyúr

A gyorstöltéstől félni olyan, mint egy gyárilag tuningolt vga-tól félni. Sem a Qualcomm, sem a gyártók nem a maguk ellenségei. Teljesen biztonságos és nem fog tönkremenni tőle.

Sokkal jobban árt a lemerítés nullára és 100%-ra feltolni onnan. Ennek a ciklusnak a számossága többet számít, mint az, hogy a gyári töltővel a gyári határértékeken belül tölteni a telefont.

A melegedés töltés közben normális, amíg nem extrém, nem káros.

(#1038) kano válasza tothl (#1036) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor minek van értelme, ha nem a tesztképekek?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1039) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Picit veszekedtünk a főnökkel, hogy melyik telefon a jobb. Pontosabban, hogy hogy lehettem ilyen hülye, hogy androidos telefont vettem ennyiért, miért nem iPhone-t. Aztán méregettük egymás mellett az 6S Plust meg az S7-et, független bíráink többségének jobban tetszett az S7 alakra, a kijelző meg elsöprő többséggel jobbnak lett kikiáltva. Kegyelemdöfést meg azzal adtam meg, hogy "na és az iPhone tud ilyet?" kérdést követve beleraktam egy pohár vízbe :DDD Az iPhone 3D Touch feature-je kevésbé győzte meg őket, pulzust mindkettő mér, képeket mindkét készülék jól készít. És a GearVR nálam se volt :N

Vehettem volna én is szifont, de nekem elég egy Apple készülék a házhoz.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1040) zümzümm válasza #67656192 (#1034) üzenetére


zümzümm
senior tag

Ezen a két foton jobban bejön az S7 fotoja. Valószínú ilyen fényviszonynál már az S7 javára billen a rekeszérték miatt. De ez eddig sem volt annyira kérdéses hogy sötétben ill rossz fényviszonyok mellett melyik a jobb... :)
Csinálnál nappali képket is(amennyi belefér!), ugyan igy 16:9ben, ugyan azokról a témákról? :R

(#1041) #67656192 válasza zümzümm (#1040) üzenetére


#67656192
törölt tag

Napsütésben majdnem minden mai csúcs kamerája jó képeket lő, ez alól nem kivétel az s7 sem. Az s7 azt a lyukat hivatott betömni amit a többiek nem tudtak. Ez úgy néz ki sikerült. Kamera téma részemről lezárva. :)

(#1042) Dare2Live válasza stevve (#1037) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Sem a Qualcomm, sem a gyártók nem a maguk ellenségei."

+1ficsőr amivel eladható, ellentétben aksira 1év gari van. :)
Régen lion/lipo/nimhs aksinál nem volt mindegy és meglepne ez megváltozott volna. Mellesleg északa töltöm alvás közben, teljesen mindegy, hogy régi 0.5Ah tölti vagy új 9V/2Ah tölti, reggelre mindkettő végez.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1043) stevve válasza Dare2Live (#1042) üzenetére


stevve
nagyúr

+1 működő feature. :) Miért ne?

Nem hiszem, hogy 1 év után beadná a kulcsot az akksi az S7-ek zöménél, de azért már nem abban a korban vagyunk, hogy egy életre gyártanak termékeket. Manapság mindennek rövidebb időt adnak, hogy vegyünk újat és 5-6 évet nem várok el egy mai telefontól. Ettől függetlenül sem hiszem, hogy a gyorstöltés szignifikánsan rövidebb élettartamot jelentene.

Mindenki döntse el maga, csupán jeleztem, hogy például az káros igazán, ha valaki mindig 0-100% töltést csinál.

(#1044) #67656192 válasza stevve (#1043) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én mindig éjjel töltöm ahogy az s6-ot is egy s4 padon valami régebbi töltőfejjel. Teljesen nem szoktam lemeriteni. Eddig aksi gondom nem volt.

(#1046) Dare2Live válasza stevve (#1043) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Persze kinek mi. Én S4ről váltok 3éves már, ráadásul S7et ennél is lassabban tervezem cserélni. S4nél is érezhetően gyengült az aksi 2+év után, innen engem érdekel.

Persze aki 1-1.5évente cserél annak megértem ha nem probléma és nyugodtan adhatja neki a 9V/2At.

+featureról meg az üveg hátlap jut eszembe.
Csúszik mint az istenverése? Igen. Ha leesik törik? Igen. Kinek jó mert usernek nem.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1047) stevve válasza Dare2Live (#1046) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, hát az üveg hátlap nekem se tetszik, de azt lehet orvosolni. :)

Ez a töltés kérdés meg érdekes dolog. A Sony például 5V/2A töltőt ad, azzal is szépen el szoktam lenni. Manapság ez a trend, a nagyobb akksi nagyobb fejfájás, mint a gyorsabb töltés, mivel ez utóbbit a Qualcomm adja. De mivel ezt tényleg elektronika szabályozza és nem a folyamat teljes hosszában kapja a full töltést, nem látom a gondot benne. Persze lehet, hogy nem él majd 3 évig az akksi, de egy ma 3 éves akksinál már fejlettebb a töltés szabályzása is. ;)

3+ évre tervezni ma már felesleges és szerintem kicsit naiv dolog. Én sem örülök ennek, de nem erre halad a világ. Én is mindig vigyázok a dolgaimra, de nem gondolom, hogy 3 év múlva is ugyanezt a telefont fogom nyűni. :B

(#1048) #67656192 válasza Dare2Live (#1046) üzenetére


#67656192
törölt tag

Utálom is a hátlapot rendesen... Mint az olajoshal. Alig várom a dbrandtól a fóliát.

(#1049) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nem trollkodás, de lehet segítség:
Ma beszélgettem egy boltossal mikőzben fóliát rakott fel és kérdeztem naívan milyen az S7/edge. Nos ő szerinte is vannak bajai:
este lerakta a telefont, wifi csatlakozik és reggelre mindene eltünt róla. Nem értette miért és kiderült éjszaka lefrissítette magát a telefon és mindent törölt....nekem kicsit elsőre fura, mert ok a frissítés, de hogy gyalulna is...bár lg-t használtam eddig, nem tudom samunál mi a helyzet(auto frissítés beállnál).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1050) #67656192 válasza Quqesz (#1049) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen, olvastam a másik topikban...
Szerintem legenda, nincs ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.