Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) APC ADAM válasza nggabi (#49) üzenetére


APC ADAM
tag

Engen pl zavar, filmezésnél és játékoknál is pont takarom és halkabb tőle a hangja plusz nyomja az ujjamat is :U

(#52) Nazara válasza nggabi (#49) üzenetére


Nazara
őstag

Fogd jobbkezbe zenehallgatas kozben a note-ot. Engem sem zavar, de van akit igen.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#53) lalakov válasza nggabi (#49) üzenetére


lalakov
senior tag

Autóstartóban nem fog szólni. Kihangosítva telefonálok és szörnyen fog hangzani, de zenét is telefonon hallgatok(már pont megörültem, hogy hangosabban szól, mint az elődje).

Tudom már ajánlottatok Bluetoothos kihangosítót, de az nem kényelmes számomra. Következő autósrádióm már nem fogja nélkülözni a Bluetootht, de az meg messze van.
Max. annyi lesz, hogy az alját nem nyomom neki a hátlapnak, ha eláll remélem használható lesz (kipróbálom majd az S-t fejjel lefelé).

(#54) ZoliM@ster


ZoliM@ster
aktív tag

Az íráshoz hatalmas gratuláció!Rég olvastam ilyen minden részletre kiterjedő cikket :R

Sajnos még a tökéletes összehasonlító teszt ellenére sem tudom eldönteni melyikre van nekem szükségem.Jelenlegi Galaxy S után mindkettő óriási ugrás lenne,mind méretben mind tudásban,de nem igazán tudom melyik lenne ideális számomra.Nem tudom ki tudnám-e használni ezt a hatalmas méretet,amit a Note II nyújt,valamint nem lenne-e túl zavaró a mindennapok folyamán.Valószínűleg az S3 is képes lenne minden igényemet kielégíteni,de csábít a 2Gb RAM(főleg az S3 topicban tapasztalható folyamatos RAM-hisztéria miatt),szebb képernyő stb. Persze azért komoly szempont lesz,hogy karácsony környékén a T-nél melyik milyen áron lesz kapható,esetleg mennyit nyom az S3 árán a Note II bevezetése :F

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#55) Tuz


Tuz
tag

Gratula nagyon szép kis cikk. :R

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#56) Remiel


Remiel
őstag

végigolvastam gratulálok jó lett, egy kicsit ismét e felé billent a mérleg nálam...

a másik lehetőség egy nexus4 + nexus7 ami kábé ennyi lenne, de két eszköz és hát majd meglátjuk...

minden esetre szép munka

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#57) nggabi válasza ZoliM@ster (#54) üzenetére


nggabi
nagyúr

aham, így már értem.

így visszagondolva nekem is meg kellett emiatt nyírbálnom a kínai autós tartómat mert halk volt a navigáció. :)

"szenyor dzsíííí"

(#58) APC ADAM válasza ZoliM@ster (#54) üzenetére


APC ADAM
tag

Kb egyszerre vettük a 2 telót barátnömmel ő kicsit elöbb vette meg az S3at és én az S2-t cseréltem erre, de mióta megvan a Note2m azóta ő is azt akar...
Gyorsabb, élénkebb a színe a kijelzőnek,jópofa dolog a cerka is,nagyobb a fényerő tehát napfénynél jobban látni mindent tovább bírja az akku is jóval nagyobb is a kijelző méret de mégsem zavaróan nagy, én konkrétan sokszor odanyúlok a zsebemhez h elraktam e ha elindultam valahonnan, annyira vékony pedig nem rapper gatyában járok...Ha használnád mind2őt pár napig nem lenne kérdés nálad sem.
Én tuti nem vennék S3at így h Note2-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#59) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

ForRed: Nagyon gratulálok a cikkhez,egy nagyon jól megfogalmazott,részletekre is nagyon jól kitérő,tartalmas írás lett belőle! Pár dolgot én sem tudtam még a telefonról,de a cikkedet olvasva ezekben is sokat segítettél hogy rátaláljak és megismerjem a note2 különböző,és jól használható újdonságait! :R

Privát is ment! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#60) Jeanne d'Arc válasza nggabi (#31) üzenetére

Nem pont erre gondoltam, hanem pl. kapja xy-tól tesztelésre aztán visszaadja. :R

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#61) ComptonLA válasza ForRedGlory (#1) üzenetére


ComptonLA
tag

6. oldal JB: "Az új nyelvek érkezséről a Google hivatalos..."
Gondolom, "érkezéséről" akart lenni.

Egyébként a cikk frankó, mindenre kiterjedő, alapos és hosszúúúúúúú. :DDD
Úgysem lesznek ilyen telóim, de ettől függetlenül jó olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#62) ForRedGlory válasza Jeanne d'Arc (#60) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ilyet még nem ajánlottak fel, de ha valaki felajánlja a telefonját egy tesztre, elfogadom :)

(#59) Howkeddlee: Köszi, na meg a privit is :C

(#61) ComptonLA: Javítva ez is, köszi :D
Több benne a javítanivaló, mint a nem javítani való... Ezek nagy részét a Microsoft Office nem húzza alá :D

(#63) rep3at


rep3at
őstag

Minden elismerésem a cikkhez, egy Note 2-őt én is elfogadnék :R

Forward thinking. كرر

(#64) lalakov


lalakov
senior tag

"Nincs beépített antenna a telefonban, a headsetet kénytelenek vagyunk bedugni, mivel az szolgál antennának. Ettől függetlenül hallgathatjuk külső hangszórón is."

Ezt már sok helyen hallottam, de ugye tudjátok, hogy ez nem igaz? Azaz a saját hangszóróján is lehet hallgatni a rádiót. ;)

(#65) APC ADAM válasza ForRedGlory (#62) üzenetére


APC ADAM
tag

Azért vicces h átnézte 1 korrektor is... :U

(#66) ForRedGlory válasza lalakov (#64) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha nincs bedugva a fules akkor nem fogsz te semmit sem hallgatni, max a csendet :)

(#67) lalakov válasza ForRedGlory (#66) üzenetére


lalakov
senior tag

:) Fogadjunk. :DD

(#68) beefjeez


beefjeez
senior tag

Ezt aztán a tartalmas cikk! :R

(#69) BatchMan


BatchMan
senior tag

Kicsit elfogult a cikk a Note2 felé ;]
Tényleg csak viewer a Polaris Office, vagy csak annak használod?

(#70) tvamos


tvamos
nagyúr

Megneztem a videot, es rajottem, kell nekem egy ilyen...
De vegiggondoltam, es rajottem, semmi szuksegem ra. Telefonnak nagy, tabletnak kicsi.
Talan ugyan ezeket a szolgaltatasokat, egy 7.7-es kijelzon szivesen latnam!
Igen-igen! Az kene!..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#71) rep3at válasza tvamos (#70) üzenetére


rep3at
őstag

Épp ez a lényeg. A zsebedben elfér, de elég kényelmes hogy komolyabban netezz vagy jegyzetelj vele. A filmnézésről már nem is beszélve..

Forward thinking. كرر

(#72) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Note 2-ből lesz valaha 32 vagy 64Gb-os cucc? Magentánál sem?

(#73) tvamos válasza rep3at (#71) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mar a 4"-es telefon is nagy, hogy a zsebemben hordjam, alllandoan elszorom. Tul nagy! Nem igazan szeretem. (A kezem is kicsi.) De filmezni, meg rendesen netezni kicsi, nem latom jol. Nincs jo megoldas. Maradok a rendes tabletnal, azt nagyjabol latom. (Kene egy kisebb telefon.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#74) Bone123 válasza tvamos (#73) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Miért, a tablethez már elég nagy a kezed? :)

(#75) ForRedGlory válasza BatchMan (#69) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Semmi elfogultsag nincs... ennyire jo.

(#76) tvamos válasza Bone123 (#74) üzenetére


tvamos
nagyúr

Node nem telefonalok vele... a tabletet ket kezzel... a telefont meg fellel.
Nos akkor marad az egy kezes megoldas... :))
Huuu..... ez milyen szar poen... :Y

(#75) ForRedGlory
Az latszik, hogy tetszik neked! Nekem is! Akkor meg? Rendben van ez!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#77) zazahoho


zazahoho
őstag

Köszönjük :R , tavaszra tervezek telefont cserélni, addig örömmel olvasom az ilyen cikkeket.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#78) spawn21


spawn21
veterán

Nagyon jó és részletes teszt! :R

S3 tulajként elagyaltam a cserén :D

iPhone 13p

(#79) lalakov


lalakov
senior tag

A végére értem. Szép, hosszú, részletes bemutató. :C Még át fogom futni párszor. :) Egyelőre ez a megkívánt készülékem.

(#80) lafaty80


lafaty80
őstag

Nagyon jó kis cikk.

Egyetlen dolog zavart csak:
A Samsung Galaxy S3 még hivatalosan nem kapta meg a Jelly Beant, azonban a felhasználóknak már bőven volt alkalmuk kipróbálni a különböző kiszivárgott teszt változatokat, így bátran kijelenthető, hogy érdemes rá várni.

Ami nem igaz, hiszen hivatalosan is megjelent a JB S3-ra (mégha kicsiny hazánkban nem is)

Csere bennem is megfogalmazódott :)

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#81) spawn21 válasza lafaty80 (#80) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor nem vagyok egyedül :DDD

Meg kellene nézni valahol élőben...

iPhone 13p

(#82) lafaty80 válasza spawn21 (#81) üzenetére


lafaty80
őstag

Kölcsönadjam? :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#83) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Halihó!

Igényes cikk, köszönet érte!

Egy apróság a fotórészhez: a panorámaképbe természetes, hogy belerontottak a készülékek, az lett volna a csoda, ha nem teszik. A képeken ugyanis domináns elem a víz, ami ráadásul folyik is (bár állóvíznél is hasonló a helyzet) -- így a képek nagy felületén nincs fix viszonyítási pont, a textúra viszont nagyon hasonló.
Ilyen tesztet csakis statikus témával érdemes megejteni!

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84) ForRedGlory válasza MaCS_70 (#83) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szia!

Ezt nem tudtam, köszi az infót :R

(#85) spawn21 válasza lafaty80 (#82) üzenetére


spawn21
veterán

Mit a Notot? ? Gyühet! :IDD

iPhone 13p

(#86) lafaty80 válasza spawn21 (#85) üzenetére


lafaty80
őstag

Bár úgy lenne :D

Kíváncsi leszek viszont az árára majd.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#87) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

de a fekete mintha egy hangyányival mélyebb lenne, mint Note 2-őn

Akkor miért írtál a táblázatba 0 feketét?
Én a Galaxy SII-n pl. 0.0022-t mértem.
Ez 10x ráver a plazma TV-mre (:DDD), de azért nem zero black. Még csak nem is esik ki a megfizethető műszerekkel mérhető tartományból és sötét szobában full fekete képernyővel még észlelhető, hogy nem nulla.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#88) Mr President


Mr President
senior tag

Köszi a cikket. Nagyon részletes és hasznos!
Az S4ben fog debütálni a ddr3 ram?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#89) ForRedGlory válasza janos666 (#87) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem én mértem, valószínűleg ezért írtam 0-át. A Placebo tudod mit jelent?

(#90) janos666 válasza ForRedGlory (#89) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az, ha megmondod a különbséget 0.0022 és 0.0018 közt, az placebó (pl. amit írsz, hogy te látni vélsz némi különbséget e közt a két AMOLED panel közt). De abszolút zero black és ~0.002 közt még meg lehet mondani a különbséget. Persze csak megfelelő körülmények közt. (Ha már ki van tágulva a pupillád, mert percek óta ülsz egy vaksötét szobában.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#91) ForRedGlory válasza janos666 (#90) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem, a palcebo pont az, hogy úgy érzed, hogy van különbség, de közben nincs. Nem értem a gondodat továbbra sem :U

"Arról nem is beszélve, hogy bár lehet, hogy placebo, de a fekete mintha egy hangyányival mélyebb lenne, mint Note 2-őn"

Viszont hagyjuk, látom nem érted, más megértette. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#92) dobolson


dobolson
senior tag

Nagyon jó írás! Meg is tetszett a note 2. :)

(#93) janos666 válasza ForRedGlory (#91) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak az nem tetszett, hogy bemásoltál egy táblázatot, amiben hibás adatok szerepelnek.
Aztán megfejeled azzal, hogy leírod, szerinted van különbség a 0 és 0 közt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#94) ForRedGlory válasza janos666 (#93) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Reklamálj nyugodtan a gsmarena oldalán, onnan van. Téma off

(#95) Neferty


Neferty
csendes tag

Gratt a cikkhez...kemény 8 óra alatt sikerült részleteiben megemésztenem (nálam sajna a munka az első :P)

Hibát nem találtam benne...csak egy érdekességet ami lehet a komplett Galaxy családra igaz. És arra kérlek, ha már ilyen tesztelős kedvedben vagy :DD akkor még 1 valamit nézz meg nekem. :R :R :R

Az S-Pen újítása és gmail szinkronizáció a lényeg.
Ügye azt azt írtad, és más tesztekben is azt olvastam, hogy az új Air View ha a levelezésben fölé tartod akkor megjeleníti a tartalmát, de ez a Gmail app-al nem működik.

Note 1-em van, alap járaton a Gamil app-ot használom, mivel azt állítja be az első bekapcs után a fiók hozzáadásával (ha jól emlékszem).
A Samsung email app viszont nem képes a naptárat szinkronizálni. Tudom hogy be lehet(ne) állítani hogy a gmail fiók a levelezés kivételével mindent szinkronizáljon, a beépített levelező rendszer meg csak a levelezést...de ha már lúd akkor legyen kövér...nem? Ha már megadod a hozzáférést pl a gmail-hoz akkor szinkronizáljon már le mindent ami ott van. Nem tudják ezt véletlenül egy kalap alá hozni? Mert egy nagyon átlag user számára már az ilyen jellegű állítgatás is komoly fejtörés... :Y
Vagy esetleg már megoldották??????
Nos jelenleg ez érdekelne a legjobban :U Ezt meg tudod nekem nézni?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

...azért mert nő vagyok még nem biztos hogy nem értek hozzá...

(#96) Bone123 válasza ForRedGlory (#94) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

És azt hol lehet megreklamálni, hogy ezentúl te írd a Mobilarénás teszteket?

(#97) sszekacs


sszekacs
csendes tag

Köszi a tesztet, talán a legrészletesebb, amit a note2-ről olvastam - legalábbis a magyar nyelvűek közül tuti.
Gratulálok!

Csak egy kérdés - mennyire volt időd tesztelni a tollat? Sok helyen írják, hogy nem igazán lehet vele normálisan írni. Bár a kézírás felismerés jól működik - ahogy te is írod - engem az is érdekelne, hogy mennyire szépen lehet a tollal írni.

Végül egy észrevétel, remélem nem haragszol meg érte: látom, kedveled a "végül, de nem utolsósorban" kifejezést :). Az elején még csak elvétve használod, de a végére összesen hatszor használtad. Egy idő után már izgatottan olvastam, hogy mikor lesz újra "végül, de nem utolsósorban" :)
Ne értsd félre, csak azért írom, mert nekem is sokszor kell több oldalnyi szöveget írnom és sokszor észre sem veszem, ha túl sűrűbben használok egy-egy kedvenc kifejezést.

(#98) teratti


teratti
senior tag

Grat a cikkért... :R Én S2-est használok nagyon meg vagyok vele elégedve nem cserélném le S3-ra. Mikor először a kezembe vettem az S3-at majdnem elejtettem olyan csúszós a hátulja....kaptam volna a tulajtól. Vettem rá egy alu keretet és így perfect. De most ez a Samsung Galaxy Note 2 beindította a fantáziám.... Biztos részesedést kapsz, hogy elcsábítsd az embereket.... :D

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#99) ForRedGlory válasza sszekacs (#97) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Teljesen jól és szépen lehet vele írni, szinte semmi lag nincs aközött, hogy írsz és aközött hogy megjelenik a kijelzőn. :) A második fele meg igaz, fel sem tűnt, hogy ennyiszer szerepel benne. Nem írtam még ilyen hosszú cikket, nincs tapasztalatom :)

(#98) teratti: :R

(#96) Bone123: A mobilaréna szerkesztőségénél ;]

(#100) bobooo


bobooo
addikt

100 ;]

Egyébként nagyon jó cikk lett. A lehető legrészletesebb. Gratulálok. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.