Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) sutom


sutom
csendes tag

Akinek esetleg kétsége támad a hardverrel kapcsolatban, futtattam egy szintetikus tesztet (AnTuTu) és 20382 pont lett az eredménye. .:) Abszolút élmezőny, még a négymagos vetélytársakat is alázza (pl LG Nexus 4-et is ami 2Gb ram, 4x1,5 Ghz Krait magos Soc)

(#502) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Ilyesmi tok létezik a telefonra?

[ Szerkesztve ]

(#503) Grawens válasza 42861 (#502) üzenetére


Grawens
senior tag

Szia!
Hogyne létezne! :DDD

(#504) álarc válasza sutom (#501) üzenetére


álarc
aktív tag

Azé csak nem. Nemrég frissült az Antutu. A régi kisebb pontokat adott. Sokat nem számít élményre. Az S4em 29xxx tudott, azt mégis lasabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#505) 42861 válasza Grawens (#503) üzenetére


42861
senior tag

Királyság. Köszi. :)

(#506) speter33


speter33
aktív tag

Tegnap megjött Hongkongból a Nillkin tok. Ebben segítségemre volt storm4 fórumtárs, így hatalmas köszönet jár neki az üzlet lebonyolításáért, és a nagylelkű, önzetlen segítségért :R
Nem tudom reklámozhatom-e, de nyugodtan forduljatok hozzá bizalommal, nagyon korrekt, önzetlen, és segítőkész úriember :R

A tok nagyon tetszik, végre védi valami a hatalmas képernyőt a fólián kívül is. A gyári termék ára valamivel 12000 felett volt a T-nél kb. 1 hónapja. Nem tudom ez miben különbözik tőle, de sztem nem sokban térhet el( már ha eltér valamiben, és nem csak a tokon látható névtől).
A tok behajtása után a szükséges információk a kivágott ablakban (alatt) láthatóak, tehát hívást is itt tudunk fogadni, a tok nyitása, kihajtása nélkül( már aki nem felvevős headsettet használ). Ezt mondjuk nem értem hogy csinálja, letakartam kézzel a kamerát és az érzékelőket is, de így sem váltott át, szigorúan csak behajtás után vált a képernyő.
A telefon szorosan illeszkedik bele, nem lötyög, valószínűleg nem fog kipottyanni belőle.

Szóval megvagyok vele elégedve, jól működik, és az ára is jóval olcsóbb, mint a gyárié. Ingyen szállítással kis hazánkba kb. 2400 Ft :)


[ Szerkesztve ]

(#507) Gutenberger válasza speter33 (#506) üzenetére


Gutenberger
tag

Gratula, jol néz ki! Én szilikon tok, kijelzővédő kombóval használom. Nagyon király telo. és már nem is tűnik nagynak - a többi kicsi :-)

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#508) speter33 válasza Gutenberger (#507) üzenetére


speter33
aktív tag

Köszi szépen, nekem is nagyon tetszik :)
Én a Note-nál használtam CaseMate tokot, de csak magában, ugyanis az utólag rárakott fólia kegyetlenül karcolódott, így inkább levettem. Eladásnál viszont nem nagyon volt karc a képernyőn :K
A mérete nekem is bejön, nem szívesen váltanék kisebbre, pedig Note3-at akartam, nadehátaz kisebb, az meg már hogy néz ki :DDD
Majd talán csak Mega2-re váltanék :U

[ Szerkesztve ]

(#509) Gutenberger válasza Grawens (#413) üzenetére


Gutenberger
tag

Sziasztok! Biztos, hogy a kijelző GG2-t kapott, mert sehol nem irják és eddig csak ezen a forumon olvastam, bár nagyon jo lenne.

[ Szerkesztve ]

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#510) sutom válasza Gutenberger (#509) üzenetére


sutom
csendes tag

Sajnos nincs GG egyáltalán, nemhogy "2"-es..( legalábbis én úgy tudom)

(#511) Grawens válasza sutom (#510) üzenetére


Grawens
senior tag

Miből gondolod?
Nem voltam rest és néhány hete felkerestem a brit supportot és azt az infót adták, hogy sajnos nem a GG3-at kapta ahogyan az S4, hanem csak GG2-t.. Ezt az infót a magyar support is megerősítette amikor felhívtam őket. Ketten csak nem hazudnak. :DDD

(#512) Cобака


Cобака
csendes tag

Sziasztok, Nem tudom, hogy ki mennyire szakért az android op rendszerhez, de a segítségeteket kérném az alábbi probléma megoldásában. A telefonhoz bluetooth headsettet használok, gondolom ez érthető.
A problémás jelenség az, hogy a telefon folyton eldobálja a wifi hálózatot. Némi kutakodás után rájöttem, ha leválasztom a headsetett, normalizálódik a wifi is. Ezek után az eszköz névjegy, állapot menüponzban megnéztem a wifi illetve a bluetooth címeket. Meglepve tapasztaltam, hogy ezek kvázi egyformák, csak az utolsó karakterük tér el egymástól.
Véleményetek szerint, van valamilyen megoldás a címek, legalább az egyik megváltoztatására?
A segítséget (ha lesz) előre is köszönöm!
Egyébként piszok jó telefon ez a Mega, sebességben simán hozza az S4-s szintjét. (merthogy azt is használok, így van összehasonlítási alapom!)

(#513) Gutenberger válasza Grawens (#511) üzenetére


Gutenberger
tag

Ez nagyon jo hir, csak már azt nem értem, hogy a tesztek ezt miért nem irják sehol? Más telóknál alap, amikor a kijelzőkröl van szó...

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#514) Grawens válasza Cобака (#512) üzenetére


Grawens
senior tag

Szia!
MAC címet nem tudsz változtatni, de az rendjén van, hogy csak az utolsó 1-2 karakterben különbözik
Melyik fw verzió csücsül jelenleg a készülékeden? Amikor megvettem a (XXUAMEA) volt rajta, csak 1x volt problémám a wifi-vel, (akkor valószínű emiatt?) és pont egy bluetooth eszközzel babráltam közben. I9205XXUAMH2-t használva azóta nem találkoztam ilyenekkel.
Ellenőrizd, hogy nincs e bekapcsolva az energiatakarékosság és a wifi speciális beállításaiban a wifi időzítő.

Gutenberger: Az utóbbi időben a kijelzőt védő üveggel már nem tudnak annyi vásárlót megfogni, mint pl. a GHz-ekkel és a GB-okkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#515) sutom válasza Gutenberger (#513) üzenetére


sutom
csendes tag

Ha ez így van annak rendkívül örülök és köszi az utánajárást! Egy angol nyelvű összehasonlító cikkben olvastam ahol Huawei Ascend Mate volt az ellenfél és negatívumként többek között a GG hiányát ìrták a Mega esetében.

(#516) Cобака válasza Grawens (#514) üzenetére


Cобака
csendes tag

Én is ezt az angol romot használom, sem a wifi időzítő, sem az energiatakarékosság nincs bekapcsolva!
Nekem teljesen egyértelmű, hogy a címek kiosztása "akasztja össze" a wifit és a bluetoot.
Próbáltam más romokat is, de az eredmény ugyan az, a wifi MAC cím hajszálra ua., mint a bluetoot cím. csak az utolsó karakter tér el a másiktól.
S4-en megnéztem, még csak nem is hasonlít a két cím egymáshoz.

(#517) Grawens válasza sutom (#515) üzenetére


Grawens
senior tag

Már csak abból is lehet következtetni, hogy minimum GG2 van a kijelző előtt, hogy milyen vékony. Egy ilyen vékonyságú szimpla üveg szanaszét törne egy erősebb koppintásra, vagy a készülék meghajlásakor keletkező feszültségektől. ;)

Cобака: Nem akadhat össze, mert két külön fizikai címmel rendelkezik, pontosan ugyan úgy, mint egy kétsávos wifi router esetében is.
SGM és WIFI

[ Szerkesztve ]

(#518) wertigo1984 válasza sutom (#466) üzenetére


wertigo1984
őstag

+1

Oberwartert meg kulon :C :R . Oda jarunk minden evben vasarolni, eleg sokat hagyunk ott.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#519) Cобака válasza Grawens (#517) üzenetére


Cобака
csendes tag

Értem, sőt! Elméletben igazat is adok neked, de sajnos a gyakorlat mást mutat.
Ha talál egy új wifi hálózatot és felcsatlakozok rá, egy pillanatra eldobja a bluetoth eszközt. Ha ismert hálózatra csatlakozik a bluetotth eszköz marad, viszont folyamatosan eldobálja a wifi hálózatot.
Ha a bluetoth eszközt leválasztom (a telefonon nem kapcsolom ki a bt-t) hibátlanul tartja a wifi kapcsolatot.
Ez fordítva is igaz, ha nincs a közelben wifi, nem akad le a bt eszköz. Tehát egyértelmű összefüggés van a két vezeték nélküli eszköz között, ha nem a cím akkor valami más. Csak jó lenne tudni, hogy mi, hogy hol keressem a megoldást!?

[ Szerkesztve ]

(#520) Gutenberger válasza Grawens (#514) üzenetére


Gutenberger
tag

Hát lehet, de nálam akár GG, akár nem a jó minőségű kijelző védő fólia kötelező.
Más: a weather widget nálam nem frissít, pedig van internet kapcsolat...

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#521) Grawens válasza Gutenberger (#520) üzenetére


Grawens
senior tag

UAMH2 előtti ROM-od van?

(#522) Gutenberger válasza Grawens (#521) üzenetére


Gutenberger
tag

UAMEA van most rajta.

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#523) Grawens válasza Gutenberger (#522) üzenetére


Grawens
senior tag

Frissítsd UAMH2-re és megoldódik jó néhány probléma, köztük az időjárás widget frissítési hiba is.
Korábban már írtam róla.

(#524) 42861


42861
senior tag

Nos, végre én is klubtag lettem. Istentelen egy dög ez!! Imádom!! :) HTC One X-ről váltottam.
Anyám reakciója volt a legkomolyabb, mikor kibontottam a dobozt. " Ez mi a f_szom, ez nem is telefon! "

(#525) xabfx válasza 42861 (#524) üzenetére


xabfx
tag

Hasznald egeszseggel :)

(#526) Grawens válasza 42861 (#524) üzenetére


Grawens
senior tag

Gratula! ;)

[ Szerkesztve ]

(#527) speter33 válasza 42861 (#524) üzenetére


speter33
aktív tag

Üdv a klubban :C
Az emberek nagy többségét tényleg meghökkenti a mérete, az elején nem is tudják hová rakni, talán még a szemüknek sem hisznek :DDD
De hamar meglehet vele barátkozni :K
Nekem sajnos most nincs rajta hangalapú szolgáltatás(pedig szívesen telefonálnék rajta, így erre külön egy másik készüléket használok), csak mobilnet.
T-nél 16 GB 21 Mbit/s. Kedvezménnyel 5200 ft. 1 hónapra tökéletes, nem kell szelektálnom hogy nézhetek-e még pl. youtubot vagy sem :D
Csak azt nem értem, telefon mellé miért 1 GB a max?(ami csak 7,2 Mbit/s.) Nekem abba már sajnos semmi sem férne bele :(

[ Szerkesztve ]

(#528) Gutenberger válasza Grawens (#523) üzenetére


Gutenberger
tag

A garancivesztéstől tartva várok amig felajánlja a frissítést a telefon... Addig másik widgetet használok.
42861: gratulálok, a legjobb választás!

[ Szerkesztve ]

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#529) wertigo1984 válasza 42861 (#524) üzenetére


wertigo1984
őstag

Udv a lapatok kozott! :C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#530) álarc


álarc
aktív tag

Van ez a flipes-ablakos elő-hátlap.
Nem tudjátok véletlenül, mi irritálja a kijelzőt az ablakos megjelenítésre?
Valami kis mágnesről olvastam, azt próbáltam, de nem ment.

(#531) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Van olyan lehetőség, hogy a telefon gyári böngészője valahogy beszipkázza a google fiókomba mentett könyvjelzőket? A Chrome megcsinálja, de a gyári böngésző valahogy jobban fekszik használat szempontjából.

(#532) álarc


álarc
aktív tag

Elég pörgős fórum lett e. :D

(#533) air76


air76
tag

"A Galaxy Mega 6,3″ : az Árgépen 90E Ft körül már hirdetik a telefonos webáruházak, ám (mint kiderült) rendkívül becsapósan.

“Mennyi az annyi?” - az alábbiakra telefonos beszélgetés után derült fény:
Alapkészülék: kb. 90.000 Ft,
Ha magyar(!!!) nyelv is kell bele, nem elég mondjuk a német, akkor az már 100.000 Ft,
Ha kell hozzá töltő, és doboz, akkor már 110.000 Ft,
Posta: 2500 Ft,
Garancia: a legtöbb helyen ez sem egyértelmű, maga az egyik Samsung ügyfélszolgálatos hívta fel a figyelmemet arra, hogy a mobilosoktól kapott garancia sok eseteben nem gyári, vagyis gond esetén a Samsung nem tud segíteni.

Találkoztam olyannal is, hogy a büszkén hirdetett 36 hónap garancia úgy állt össze, hogy 24 hónap hardware + 12 hónap software, de mivel ezek egyszerre indulnak, így nem 3 éves garancia van, hanem csak 2 éves.

Megbízható vásárlási helyként maradt volna még az Edigital és a Media Markt, azonban náluk a Galaxy Mega telefon ára 160.000 Ft"

Ezt a cikket találtam!Na most honnan vegyem meg jövőhónapban?!Vagy várjam meg míg a Mediába bemegy az ára 120 körülire!?

(#534) Cобака válasza air76 (#533) üzenetére


Cобака
csendes tag

Én bolti garanciával, az összes gyári tartozékával vettem, 100k Ft alatt a B-telnél.
Náluk régebben volt egy garanciális (bolti) javíttatásom. Az is egy samsung volt, kb. 2-3 hét volt mire elkészült.
A bolti garanciánál ezzel kell számolni, plusz az utazgatás vagy a postázás költségével.
Ha prémium garanciát akarsz, megveszed 160k Ft környékén! Kérdés, hogy ez a jelentős árkülönbség ér e annyit, hogy a szerviz házhoz jöjjön?...
Nekem nem ért!

(#535) Gutenberger válasza air76 (#533) üzenetére


Gutenberger
tag

Szia, az elektromarket.hu oldalon a fehér, 2 év samsung garival még mindig 107ezer. Én ott vettem és minden ok.

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#536) air76 válasza Gutenberger (#535) üzenetére


air76
tag

Igen tudom,de én feketét szeretnék.(és arra nincs két év samu gari)De ha minden kötél szakad akkor jó lesz a fehér is.De ezért mindenképp fel kell mennem Pestre,mert látnom kell mit veszek.

(#537) xabfx


xabfx
tag

Igen nagy a csend. Ennyire elegedett mindenki?:)

(#538) 42861 válasza xabfx (#537) üzenetére


42861
senior tag

Ketyeg a kütyü rendesen. A méretét is kezdem már szokni, meg a környezetem is. Bár amikor előkapom még néha elhangzik a "na akkor nézzünk tévét" mondat. :)

Más. A tesztben említik, hogy jó a makró fotózáskor. De külön makró módot nem találtam. Vaksi lennék?

(#539) Cобака


Cобака
csendes tag

Működik stabilan, leszámítva ezt a problémát.
Egyébként tényleg stabil! Nem indulgat újra (az S4-em néha igen), nem fagyogat. Működési sebességben és üzemidőben is pariban van az S4-el.

(#540) álarc


álarc
aktív tag

Csak a pörgés kedvéért. :)
Stabil, gyors cucc. Maximális elégedettség! Szintén S4 után semmi visszaesést nem tapasztalok. Eddigi legjobb mobilom!
Ezt a kigyomlált romot használom, ennek is a régebbi verzióját.
Végre nem kell állandóan töltögetni. :)
Így nincs is miről beszélni. :D

[ Szerkesztve ]

(#541) mandiner


mandiner
csendes tag

Segítséget kérek I9200 ügyben.
Legfrissebb verzióhoz nincsen XEH magyar nyelv, mégis vásárolható magyar menüvel.
Vajon hogyan működik ez?
Köszi

S8500 - YPG70 - I9205/UCNA2

(#542) Cобака válasza mandiner (#541) üzenetére


Cобака
csendes tag

Az európai régióba gyártott modellekben, alapból van magyar nyelv. Ezt az első bekapcsoláskor kell beállítani.

(#543) mandiner válasza Cобака (#542) üzenetére


mandiner
csendes tag

I9205 esetében látom, hogy van ilyen lehetőség, hiszen hivatalosan forgalmazzák
Nem tudhatom, hogy a Mo-on eladásra kínált I9200-asok melyik régió részére készültek.
A 4.2.2 firmwarek, amiket látok az ázsiai vagy dél amerikai ország részére készültek.
Valahogy mégis megoldják, mert magyar menüvel hirdetik a hazai üzletek.
A kérdés, hogy hogyan és hogy lehet frissíteni?

S8500 - YPG70 - I9205/UCNA2

(#544) Cобака válasza mandiner (#543) üzenetére


Cобака
csendes tag

Biztos van a 9200-ra olyan szoftververzió, ami tartalmaz magyar nyelvet. De én pl. pont azért választottam a 9205-t mert úgy láttam, hogy erre vannak európai szoftverek.

[ Szerkesztve ]

(#545) mandiner válasza Cобака (#544) üzenetére


mandiner
csendes tag

Értem.
A 16 GB belső memória és a rádió megléte számomra fontosabb lenne az LTE lehetőségénél, de a garantált frissíthetőség talán mindegyiknél fontosabb.
Ezért próbálok érdeklődni, hogy más mit tud erről.

S8500 - YPG70 - I9205/UCNA2

(#546) Carbonado11


Carbonado11
tag

Sziasztok!
Működik a kütyü tabletként, wifiről bármilyen Sim - kártya nélkül?
Úgy értem,hogy otthon használnám csak a Megát magában (alliterál :D ) és külön a telefont...Mini tablet lenne belőle!

Redmi Note 8

(#547) tony7 válasza Carbonado11 (#546) üzenetére


tony7
tag

Műkődik sim nélkül is . De ha csak tabletnek akarnád használni akkor inkább vegyél egy tabletet. Tabletet nagyobbat meg jobbat is találsz ennyi pénzért.

(#548) Gutenberger válasza Carbonado11 (#546) üzenetére


Gutenberger
tag

Én a készüléket tablet - telefon kombőként használom, mert zavart hogy volt egy tabletem és egy telefonom külön

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#549) ak76


ak76
senior tag

Sima belebújtatós börtokot keresek, tud valaki egy magyar linket ahonnan beszerezhetném?

(#550) Carbonado11 válasza tony7 (#547) üzenetére


Carbonado11
tag

Köszönöm a válaszokat!És a tanácsot!Csakhogy én nem szeretnék nagyobb tabot ... Ez a méret szerintem még pont hordozható,de már kellően nagy.Most adtam el egy 9.7-es Sony-t.Túl nagy volt!
Szerintetek melyik a tutibb?SGM 6.3 vs. Concorde Smartphone 6500 ?

Redmi Note 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.