Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VD


VD
őstag

Az S Pen és a Note sorozat extra funkciói nélkül, nem sok értelme van ez akkora kijelzőnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#2) MattM


MattM
tag

Mi értelme van az ekkora telefonoknak. Ezt a fajta "trendet" már abba lehetne hagyni.

(#3) Lionking01


Lionking01
tag

Dual-core 1,7 GHz Krait 200,1,5 GB RAM, HD kijelző??? Ezeket hogy a fenébe találták ki?
Látszik, hogy nem akartak az S4-nek konkurenciát állítani, pedig nekem tetszene. 4 magos processzorral, 2GB RAM-al, és full HD kijelzővel kéne.

(#4) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Lehet csak spekuláció, de szerintem azzal, hogy adják ki ezeket a tepsiket és ugye USA és NY-Európa általában vevő rá, csak a hajlékony, összehajtható kijelzős telefonokat készítik elő amik kb. 1-2-3 év múlva fognak elterjedni.

Mivel most a user berakja a táskájába vagy kabátzsebbe a tepsit, az origamizható kijelzős telefonok meg hatalmas előnyt jelentenének, így akár azokkal a jövőbeli telefonokkal akár újabb eladási rekordokat dönthetne meg a samsung és társai.

(#5) litter


litter
tag

Részemről bepróbálom cégtelóként, nagyon várom már h rendelhető legyen. (Most futott ki az S2-m.) Hibás elgondolás az, hogy "minek ekkora telefont gyártani"...stb. Szerintem rossz kiindulópont, mert ez egy telefon + tablet összegyúrva. Lehet h kényelmetlenebb hordozni a mindennapokban, de egy készüléked lesz a kettő helyett, ami már nem hangzik olyan rosszul. Szerintem van benne fantázia, csak más koncepcióból indul a sztori mint az eddigiek. Aztán persze lehet bukó lesz, de itt a fórumon az úgyis kiderül :)

(#6) kengyel


kengyel
nagyúr

Kár egy kicsit a kijelző felbontása miatt, elfért volna a négy mag... ezt lehetne sorolni. De önmagában nem rossz ez a nagy tepsi :)

kengyel

(#7) Blyan


Blyan
félisten

Fura, de ez nekem tetszik.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8) Lionking01 válasza litter (#5) üzenetére


Lionking01
tag

"Szerintem rossz kiindulópont, mert ez egy telefon + tablet összegyúrva. Lehet h kényelmetlenebb hordozni a mindennapokban, de egy készüléked lesz a kettő helyett, ami már nem hangzik olyan rosszul. Szerintem van benne fantázia, csak más koncepcióból indul a sztori mint az eddigiek. Aztán persze lehet bukó lesz, de itt a fórumon az úgyis kiderül "
Szerintem is. Bár nem a fórumon fog eldőlni, hogy mennyire lesz sikeres. Azt biztos, hogy ameddig az embereket nap, mint nap látom hatalmas tablet-ekkel fotózni, zenét hallgatni, e-könyvet olvasni, vagy csak netezni, addig ez sokkal praktikusabb választás, és ezt ismerték fel a gyártók is. Kiváltja a tablet-et, mégis minden az ember kezében van.

(#9) ad4m1337 válasza litter (#5) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Igen, tabletként lehet használni és lehetséges rajta telefonálni is, viszont aki magát a telefonálás funkciót használjal, az nem egy tepsit fog 5 percenként a zsebébe vágni vagy a tokba tenni. Amit kényelmesen állandóan előkaphatsz az a max 4".

(#10) schawo válasza ad4m1337 (#9) üzenetére


schawo
titán

A Note2-t is kényelmesen állandóan előkapom, és naponta akár több órát is telefonálok vele.

Ettől függetlenül ez a kütyü már nem kéne, ha elképzelek valamit, ami ennyivel nagyobb, mint a Note2, akkor fejben csengetni kezd a vészharang.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) gpek


gpek
tag

Nem lenne ezzel baj, ahogy előttem szóltak, csak lenne 4.0 vagy 4.3 ba hasonlóan premium minőségű cucc.
Mert nekem nem kell tablet, de egy jó teló a használható méretben érdekelne.

Gpek

(#12) litter válasza ad4m1337 (#9) üzenetére


litter
tag

Ez már ízlés és megszokás kérdése, nyilván egy ekkora készüléket az ember ha csak lehet, nem zsebben hord, hanem kiteszi az asztalra, maga mellé a padra, moziban székre...stb. Nem állítja sztem senki h ezt könnyebb lenne hordozni mint egy 4"-s készüléket. Amit én leírtam az csak annyi, h nem kell mellette tabletet se cipelni. Tehát egy hétköznapokban "kényelmetlenebb" nagy készülék 2 eszköz kiváltására. Majd mindenki eldönti bejön-e neki a koncepció.

Aki pedig jórészt telefonálásra akar telefont venni, az nyilván nem vesz ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#13) Paul119


Paul119
addikt

Kovezetek meg de nekem nagyon tetszik :D
14: s3at meg tudom buvolni egy kezzel de ehhez mar kene egy 3. :D

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#14) Blyan válasza schawo (#10) üzenetére


Blyan
félisten

Azért ez már a NoteII-höz képest is elég nagy :D

Láthatóan tök könnyű fogni. :DDD

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) AS


AS
félisten

Szép képeket készít. De még drága. Aki full hd meg stb-re vágyik az várja meg Note3-at.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

ez az egész papucs telefon őrület az emberiség józan eszébe vetett maradék hitemet is elveszi.. :O

[ Szerkesztve ]

(#17) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Régen, ha kellemetlen ismerőst láttál az utcán és el akartad kerülni a találkozást, akkor eltakartad az arcod, esetleg bekanyarodtál egy mellékutcába. Ma már elég csak előkapni a telefonod és elbújhatsz mögé, senki sem vesz majd észre. :C Illetve de, mindenki észrevesz, pláne, ha fehér színben veszed... "miért tart gofrisütőt az az ember az arcához?" kérdezik majd magukban.

Amikor elkezdtem olvasni a cikket, azt gondoltam magamban, hogy nekem ez kell, akarom, aztán az írás végére elbizonytalanodtam. Egyrészt a kétmagos proci miatt, mert az S3-at is sikerült párszor megakasztanom, másrészt a TFT panel miatt, harmadrészt pedig mert eszembe jutott, hogy néha még az S3 kezelése is problémás volt egy kézzel, majdnem el is ejtettem párszor. Viszont az utolsó probléma kiküszöbölhető egy távirányítós fülessel, hogy ne kelljen elővenni zenét léptetni stb. :K

Summázva: baromira tetszik, de nem tudom kellene-é, vagy sem. A kellene felé hajlok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#18) motoflug válasza Dr.Anonymus (#16) üzenetére


motoflug
őstag

Jogos,főleg ha az Asus Padfone-jára is telefonként tekintünk :(

(#19) schawo válasza Blyan (#14) üzenetére


schawo
titán

A Note2-t azért szeretem, mert méretben pont az én tenyeremhez van tervezve. Ha úgy fogom, hogy hüvelykujjal keresztben átérjem a telefont, akkor a középső ujjam ujjbegye pont túllóg a keret szélén, és egy kézzel gond nélkül stabilan tudom tartani és használni a telefont. Na itt ez a lehetőség már nem játszik, így ez nekem mindenképpen kétkezes telefon lenne, ha a leejtés veszélye nélkül akarnám használni.

(#16) Dr.Anonymus
Ez a hozzászólás meg az egyének józan eszébe vetett maradék hitemet veszi el. ;)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) fateless válasza Blyan (#14) üzenetére


fateless
veterán

De fura a Note II-t ilyen picinek látni :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#21) Nazara


Nazara
őstag

Hardveresen miért lenne gyengébb, mint a Note II? Egyedül Antutuban nem tudta megverni, pedig csak kétmagos. De javítsatok ki, ha tévedtem. :R

Nekem nagyon tetszik ez a gép, viszont kár a TFT-ért. Note-ról váltottam S3-ra, és néha megkönnyebbülés a kisebb kijelző, ezért nem csábulok el.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#22) Lionking01


Lionking01
tag

Meg fogjátok ezt is szokni, mint a kövér nőket.

(#23) Peterson_


Peterson_
addikt

Nem rossz ez, de ekkora méretben már tényleg inkább tablet kategória.
Ezen kívül nem is ad semmi olyat amit más, "kompaktabb" készülékben ne lehetne megtalálni(akár házon beül is).
Személy szerint soha nem vennék ilyen elsődleges eszköznek.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#24) littlelion21


littlelion21
addikt

wow, szokásos Samsung megalománia :)

bezzeg Kínából fele ennyiért is lehet majdnem ilyen vasat/minőséget kapni

(#25) tjb007


tjb007
nagyúr

Nem "ijeszgetésként", de ha jövőre tényleg jönnek a WQXGA panelek, akkor hat hüvelyk alatt nem nagyon lesz majd csúcsmodell.

[ Szerkesztve ]

(#26) Blyan válasza tjb007 (#25) üzenetére


Blyan
félisten

Kíváncsi vagyok hol áll meg ez a dolog... :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Mo-n az ilyen típusú "f***verő" telefonoknak komoly piaca van. Minél nagyobbat lehessen vele villantani, az esetek 90%-ban úgyis erre használják ezeket a tepsiket.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#28) Maxentius


Maxentius
addikt

Sok szeretettel várjuk ezután a 11"-es Mega-telefont. ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#29) satz18


satz18
őstag

Az SIV után idén ez a második olyan teló ami szerintem jól sikerült samsungéknál. A nyitóár sok, mert a note II konkurencia, de ha lemegy az ára 100k alá akkor már vállalható. Hardver az kb a tavalyi csúcsmodellekével egyenlő, szóval azok alá kéne menni árban. A 200g pedig nagyon dicséretes ekkora kijelző mellett.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#30) gpek válasza Motion_Blur (#27) üzenetére


gpek
tag

Akkor még nem voltál Ukrajnában :)

[ Szerkesztve ]

Gpek

(#31) fateless válasza Motion_Blur (#27) üzenetére


fateless
veterán

...de ez egy cseppet sem sztereotípia, igaz?

Nem tudnék elképzelni ekkora telefont magamnak, de láttam már nem egy embert headset-tel és 7"-es tablettel telefonálni. Nekik valamiért az volt a jó. Más meg a hagyományos nyomógombos telefont kedveli, neki meg az a jó. Vagy akkor most a velem egykoró barátom, aki egy numerikus paddal szerelt hagyományos készüléket használ, az szándékosan kicsinyíteni akarja magát, azért használ olyan telefont? A két véglet között pedig örülhetek, hogy talán még beleférek a normális kategóriába a 4,5"-ös telefonnal?

Ha megveszi valaki, akkor tételezzük már fel róla, hogy nem totál ostoba és végiggondolja, mire van szüksége. Ha pedig nem, akkor hamar meg fogja tanulni és lesz sok Galaxy Mega az aprón.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#32) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Ez korreket képeket lő, a HDR pedig tényleg jól muzsikál. :K

"Ha meg mégsem jönne be? Nos, semmi gond, a Samsungnak ez is belefér." - ez itt a lényeg. ;]

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#33) schawo válasza Nazara (#21) üzenetére


schawo
titán

A Note2 mérés rossz. Anno, mikor csinálták a N2 tesztet, elfelejtették kikapcsolni az energiatakarékos üzemmódot, ami miatt a proci alacsonyabb frekin üzemelt. A N2 normál üzemben 30%-kal gyorsabb, mint a mérések. Pl az Antutu 17500.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...uristenuristen...
Mi történt a samsunggal, hogy ennek a modellnek nem Galaxy S4 Mega (...) lett a neve/típusa?! :)

...és ez is amoledhiányos...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#35) helixP válasza MattM (#2) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért azt nem hittem volna, hogy már a második Hsz.-ben elkezdik a hőbörgést.
Abba lehetne hagyni? Mért? Mert Te azt mondod? :(((

(#36) Nazara válasza schawo (#33) üzenetére


Nazara
őstag

Köszi :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#37) Maxentius válasza mrlujoak (#34) üzenetére


Maxentius
addikt

Az S4-ek 4,3-5,0" közöttiek, ez meg még a Note-családnál is nagyobb, lehet, hogy ezért nem kapott S4-jelzőt. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#38) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az adatkommunikációs arzenál nem semmi, szvsz ebből is látszik, hogy leginkább tartalomfogyasztásra való.

<< Heimdal >>

(#39) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Egyszerűen nem értem, kinek szánják ezt. Ha már valaki mindenáron tabletbe oltott telefont akar, ott a Fonepad bő felennyiért és még nagyobb is, ha már a méret a lényeg vagy nagyon kompenzálni kell valamit...

Az a fémnek látszó műanyag csík meg az oldalán szánalmasan gagyi. Főleg ennyiért.

Nem a lényeg a fontos.

(#40) tjb007 válasza Blyan (#26) üzenetére


tjb007
nagyúr

Remélem a bűvös hetesig már nem fogunk eljutni.

(#41) satz18 válasza dreamdancer (#39) üzenetére


satz18
őstag

Ott a tömeg és a káva más kategóriát képvisel.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#42) smkb válasza dreamdancer (#39) üzenetére


smkb
őstag

Én meg azt nem értem miért zavar embereket, hogy van választék. Simán lehetne sz@ros telefon is. Csak egy lehetőség, amivel aki szeretne élhet. Néha felmerül bennem, hogy az ilyen "minek ez" típusú kérdés feltevők töltsenek el egy évet a 70 es évek szocreáljában, aztán nagyon elkezdenének örülni annak, hogy van választék... nem csak párizsi, löncshús, gépsonka, pick szalámi, mackósajt, trappsita sajt, meg hóvirág sajt... ja és ezekből persze gyakran csak valamelyik... sőt, igazából a korabeli NDK lenne tán nekik a legmegefelelőbb szoktató tábor, vagy egy Románia, Szovjetunió. Na ott aztán be volt tartva a "minek ez" a nép számára :)

(#43) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Tokeletes,jol nez ki.hamarabb is kiadhattak volna.jo uton jar a Samsung.hatalmas igeny lessz ra mivel at menet a 7-6 kijelzo meret kozott,ami lenyegeben nincs is.

Asus Rog Phone 6

(#44) Syrano


Syrano
tag

Köszi Samsung ez a "telefon" aztán nagyon kellett... hardveres full QWERTY billentyűzetes androidért mikor és hol lehet sorba állni, annak több értelmét látom és ha jól tudom ilyen nem nagyon van a piacon.

(#45) MuzikJunkie válasza smkb (#42) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

+1! :R

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#46) rankesz


rankesz
veterán

A videó alatti Neelix track kellemes csalódás, a "telefon" viszont nem

(#47) Pixa


Pixa
aktív tag

Amikor egy kép többet mond ezer szónál...

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#48) dreamdancer válasza smkb (#42) üzenetére


dreamdancer
őstag

Nem a választék zavar, hanem ha "kínálat" címszó alatt olyan terméközön van, ami tele van valamilyen szempontból rossz termékekkel és így sokkal nagyobb eséllyel nyúl bele a vevő valami olyasmibe, amiben aztán csalódik. Most akkor menj végig gondolatban az ismerőseiden, tuti van pár, aki morogva cserélte le a telefonját, mert elégedetlen volt vele. És szvsz ez pont egy ilyen modell, azzal csábít, hogy nem kell külön tabletre meg telefonra költeni, egyben megkapod mindkettőt - és persze megkapod a negatívumokat is, egyben...

(A 1=0-es évek szocreáljában pedig eltöltöttem azt a bizonyos időt és nem felejtettem el, hidd el.)

Nem a lényeg a fontos.

(#49) Pixa válasza dreamdancer (#48) üzenetére


Pixa
aktív tag

"... és persze megkapod a negatívumokat is, egyben..."
De:
1. Nem kötelező megvenni!
2. A termék technikai specifikációi publikusak!
3. Nincs olyan termék aminek ne lennének negatívumai!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#50) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sejtettem, hogy megint ez megy kijön egy nagy telefon, és a hozzászólások 3/4-e csak a fikázásáról szól...
Én speciel örülök neki, mert a nagyobb kijelzős csúcsmodellek előrevetítik az általánosságban elterjedő nagyobb középkategóriásokat. Ha pedig ezzel igazam lesz, akkor ideje lecserélni a n5800-asom. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.