Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Dimond G válasza kokokka (#249) üzenetére


Dimond G
senior tag

Én is úgy gondoltam!
De jobb megkérdezni. Ha már valaki leszedte és felrakta, gond nélkül megy!

(#252) FіkuszKukіsz válasza Dimond G (#247) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A XEH-re nálam még semmi.

Romanes eunt domus

(#253) Dimond G válasza FіkuszKukіsz (#252) üzenetére


Dimond G
senior tag

[kép]
Nekem már frissült! :DD
Eddig nem tapasztaltam problémát. Bár még nem nagyon nyomkodtam. :)

(#254) Tuomas válasza Dimond G (#253) üzenetére


Tuomas
addikt

Azért a 2.1-es One UI-t már belerakhatták volna.. :U :(

We were here

(#255) Dimond G válasza Tuomas (#254) üzenetére


Dimond G
senior tag

Annak is eljön az ideje!
Annyit vettem észre, hogy mintha jobban merülne mint eddig! De nem drasztikusan!

(#256) FіkuszKukіsz válasza Dimond G (#253) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Jó, de tied bolgár.

Romanes eunt domus

(#257) Dimond G válasza FіkuszKukіsz (#256) üzenetére


Dimond G
senior tag

Az lehet.
De magyar garanciás. :DD

Amúgy hogyan tudnék rá XEH-t varázsolni rá? Azon túl, hogy letöltöm a rom-ot.

(#258) kokokka válasza FіkuszKukіsz (#252) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem sincs frissítés. Lehet azt vajon tudni, vagy megnézni valahol, hogy mi változik majd?

[ Szerkesztve ]

(#259) Dimond G válasza kokokka (#258) üzenetére


Dimond G
senior tag

- készülék stabilitásának növelése és hibajavítások.
- Új és/vagy bővített funkciók.
- Teljesítmény további növelése.

Nekem ezek a változások.

(#260) Hanz


Hanz
tag

Tudnátok éjszakai fotókat feltenni?

(#261) Dimond G válasza Hanz (#260) üzenetére


Dimond G
senior tag

Tessék!

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#262) dlaj válasza Dimond G (#261) üzenetére


dlaj
őstag

Jó képek! 👍

(#263) dlaj válasza Dimond G (#261) üzenetére


dlaj
őstag

Majd ha lesz rá rendes Gcam, azzal biztosan jobb is lesz.

(#264) vlesi69 válasza Dimond G (#261) üzenetére


vlesi69
senior tag

:C Jók a képek.

(#265) kokokka


kokokka
őstag

Egyszerűen nem értem. A gyári világító szélek egyáltalán nem működik rajta, pedig minden jól van beállítva. Nem olyan fontos, mert már vettem két másikat (azok érdekes módon hibátlanok és persze sokkal több lehetőség van bennük), de kicsit idegesítő, hogy aminek alapból mennie kéne az nem megy....

(#266) kokokka


kokokka
őstag

Nekem nincs frissítésem :

Előzőre valaki? Másnál működik a gyári elvilagitas?

(#267) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok,

Használjátok esetleg a Google at a glance widgetet? Alapból csak az időjárást és az aznapi dátumot jeleníti meg, de ki lehetne bővíteni egyéb hasznos infokkal. A feleségemnek pl. a következő naptárbejegyzéseire lenne szüksége. Mindenhol azt olvasom [link], hogy a home settingsben ott kellene lennie, amit egy üres terület hosszanti megnyomásával érhetek el. Itt pedig ki lehetne választani a Google at a glance widgetet, és ki-be kapcsolgatni a funkcióit, de a megnyíló ablakban nem állíthatom egyik widget saját beállításait sem. A másik lehetőség, hogy közvetlenül a widgetre nyomok rá hosszan, de ott sincs beállítások menü, csak eltávolítani tudnám.

Van esetleg ötletetek, hogyan tovább?

Köszönöm! :)

(#268) Daemos válasza kokokka (#266) üzenetére


Daemos
tag

Szia,

Nekem is volt ilyen, véletlenül letiltottam az animációt teljesen (több is van, hirtelen nem tudom melyik volt) és amiatt hiába volt bekapcsolva az elvilágítás, nem mutatta.
Beállításokba keress rá hogy animáció és nézd meg hogy nincs-e kikapcsolva.... :U

(#269) Titinho válasza kokokka (#265) üzenetére


Titinho
lelkes újonc

Nekem tökéletesen működik, igaz én még pluszban leszedtem hozzá egy appot Edge Lighting fix for all apps nevűt playről, mert alapból a Messenger nincs ugye benne, ebben pedig benne volt az is. Én a képernyő két szélét állítottam be világításra és használom az AOD-ot is. 4 vagy 5 alkalmazás van rá beállítva és szépen jelzi is mindegyiket. ;)

Te mit értesz az alatt hogy neked egyáltalán nem működik? :)

Egyet én is kérdeznék... nektek is kikapcsol néha a közelség érzékelő hívás közben? Van hogy befejezem a hívást és megy rajta a vaku, meg a beállításokban vagyok, meg ilyenek. De nem mindig csinálja. Van erre valami gyógymód vagy app?
Sőt ha már itt vagyok...5-6 hete van meg a telóm, de már a második üvegfóliát kellene most cserélnem, mert ez is válik fel. Ajánljátok már légyszí egy jót és méret arányosat rá, az se gond ha drága csak jó legyen. Köszi előre is. :R

(#270) kokokka válasza Daemos (#268) üzenetére


kokokka
őstag

Minden animációval kapcsolatos dolog be van kapcsolva (a fejlesztői beállításokban is).

Titinho mint írtam is, megvettem két alkalmazást is, amikkel minden gond nélkül működik. De a gyárival nem megy. Nem bonyolult a beállítása és nem is vagyok hülye hozzá, csak ezért "dühít".

(#271) kreg válasza kokokka (#270) üzenetére


kreg
tag

Nekem sem sikerült működésre bírni, kizárólag bekapcsolt képernyőnél, egyébként sehol semmi. Pont kikapcsoltnàl lenne hasznos, de úgy nem megy. Bosszantó.

(#272) kokokka válasza kreg (#271) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi. Akkor ez valami bug lehet mert máshol is olvastam, hogy csak külső program segít rajta. Ahogy nekem is....

(#273) kreg válasza kokokka (#272) üzenetére


kreg
tag

Ha így áll a helyzet, akkor remélhetőleg egy szoftverfrissitéssel majd orvosoljàk a dolgot. Már ha lesz majd olyan... :D

(#274) kokokka válasza kreg (#273) üzenetére


kokokka
őstag

Biztosan lesz, hisz zsír új a telefon. Állítólag már van is, de nekem még semmit sem jelez.

(#275) kreg


kreg
tag

Egneztem a DXOMARK nevű oldalon a 71-es kamera tesztjét, és eléggé meglepödtem, hogy ha csak egy ponttal is, de kevesebbet kapott mint az A50-es. Kb egy évig használtam az A50-est, a 71-essel is fotóztam már párat, szerintem az A71-es egyértelműen jobb képet lő . A tesztben kiemelik a pontatlan fehéregyensúlyt (kékes árnyalat), véleményem szerint ez az 50-esnél sokkal inkább jelen van. A 71-esnél csak borús időben lőtt képeknél vettem észre, ott sem igazán vészes. A makró nem nagy szám, a 64 mp képeknél pedig jobbak a kisebb felbontàsuak a pixel bimming miatt, a széles látószögü képek is hozzák kb a fő kamera szintjét.

(#276) kokokka válasza kreg (#275) üzenetére


kokokka
őstag

Nem volt 50-esem, igy azt a részét nem tudom személyesen megítélni, de az biztos, hogy szinte minden másik tesztben jobbra hozzák ki a 71-est. Ezért kell a lehető legtöbb elérhető tesztet elolvasni, nem csak egyet. Én is igy tettem és nem bántam meg.

(#277) Dimond G válasza kreg (#275) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem A 50 nem volt, de A70-em igen, az volt! Nem szerettem a kamera miatt!
Az A71? Ezerszer jobb!
[kép]
[kép]

(#278) vlesi69 válasza Dimond G (#277) üzenetére


vlesi69
senior tag

Tökéletes kép!

(#279) bbattila92


bbattila92
csendes tag

A hétvégén rendeltem egy feketét és egy ezüst színűt. Várom a postást nagyon! :D

(#280) Dimond G válasza bbattila92 (#279) üzenetére


Dimond G
senior tag

Na ezt elhiszem!
Én is alig vártam, hogy jelezzem a Smart Shop hogy mehetek érte!
Emlékszem! Egy pénteki nap volt és sütött a nap! :DD

Szóval jól jött, hogy péntekre időzítettem! Hétvégén mehetett a fotózás! :))
Nekem kék van... az a haloványabb! :DDD

(#281) bbattila92 válasza Dimond G (#280) üzenetére


bbattila92
csendes tag

Nekem azt ígérik, hogy a GLS hozza majd házhoz (Anglilalában tartózkodom) az EU töltős változatot. Még folyamatban van a dolog, így azt sem tudom, mikorra kell izgulni!

(#282) Dimond G válasza bbattila92 (#281) üzenetére


Dimond G
senior tag

Uhhh... és ott a vírus!
Ki se mehetsz!? Amikor sms-t kapsz, hogy megy a futár... izgulhatsz!!! Még jó, hogy otthon kell maradnod!
Bár nem figyelem a szigetország híreit, de gondolom nálad is így megy!
Mennyiért jutottál hozzá darabjáért? Persze nem fontban! :DD

(#283) bbattila92


bbattila92
csendes tag

Le van zárva minden, de a futárok és webshopok dolgoznak, szállítanak. Az országban elég rossz a helyzet a pandémia miatt, de ebben a megyében az egyik legalacsonyabb a fertőzöttek száma (szerencsénkre). Plusz az angol hidegvér segít.
A Google szerint 132 ezer Ft-ot gomboltak le rólam (£302) darabjáért. Kártyafüggetlen, 6 Gb verzió.

(#284) Daemos válasza Titinho (#269) üzenetére


Daemos
tag

Szia,

Igen nekem is kiszokott kapcsolni a közelségérzékelő és miután lerakom, akkor látom hogy valakinek majdnem küldtem sms-t :D Amúgy nekem se mindig csinálja....
Korábban P20-lite volt és ott nem volt ilyen probléma.
Jó lenne ha lehetne valami finomítást végezni rajta. (még azt tapasztaltam, mint ha hívás közbe ha kapok értesítést, akkor ébredne fel a telefon)

(#285) Stephan89 válasza Daemos (#284) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Ajjaj. Többek között azért is választottam a feleségemnek Xiaomi MI9 Lite / 9T helyett A71-et, mert a Xiaomi-k esetében többektől olvastam a közelségérzékelő szenzor hibájáról.

Remélem, hogy ha itt nem csak “elszigetelt” esetekről lesz szó, akkor adnak ki rá frissítést, vagy javítják garanciában.

(#286) mackoman válasza dlaj (#262) üzenetére


mackoman
tag

Ha a béka fenekétől nézzük ,akkor tényleg jók ..... :W

[ Szerkesztve ]

(#287) kokokka válasza mackoman (#286) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor mutass egy éjszakai fotót ami a te telefonoddal készült! Csak kíváncsiságból...

[ Szerkesztve ]

(#288) dlaj válasza mackoman (#286) üzenetére


dlaj
őstag

A készülék árához és tulajdonságaihoz képest jó képek.
De persze mindig vannak értetlenkedők, kötözködők.

(#289) Dimond G válasza kokokka (#287) üzenetére


Dimond G
senior tag

Ne is foglalkozz vele!
Akik szeretik, vagy megszeretik eme jó telót, annak jó is lesz!
mackoman -nak biztos nagy a szakértelme mind a mobilokhoz, meg a fotózásban is rendkívül járatos és titokban a szakma elitjét képezi!
Mi hozzá képest amatőr mazsolák vagyunk és naivak, hogy ennyi pénzért ennyit várunk el ettől a gyártótól és a telefonjától is!
Szót nem érdemel! :O

(#290) Donki Hóte válasza kokokka (#287) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kerestem a képeit a fototrenden (hogy tanuljak a nagy mestertől), de nem találtam semmit :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#291) kokokka válasza Donki Hóte (#290) üzenetére


kokokka
őstag

Akor fogadjuk el, hogy van összehasonlítási alapja mondjuk egy csúcs telefonnal. De akkor meg azért nem érteném, mert összehasonlítnai csak kategórián belül illik. Na mindegy :)

(#292) Dimond G válasza kokokka (#291) üzenetére


Dimond G
senior tag

Na ennyit erről!
Van GCam az A71-re, ha valakit érdekel!

[link]

Amit tudni kell róla!
A gyári kameraképeket összehasonlítva a Gcam-al! Nos, napos időben teszteltem előszöris!
A gyári képeken a felhők olyanok, mint egy fehér mázolmány! A GCam-nál vannak vonalai a felhőnek, szóval felhő szerűek! Jobb a vonalélesség a GCam-nál és a színek is mélyebbek!
Szóval egy fokkal jobb!
Ami a Gcam-nál kipróbálásra került és le is fagyott tőle az a széleslátószög! Na azt nem ajánlom! Nem csak lefagyott, hanem újra is kellett telepíteni!
Szóval nem tökéletes, de a célnak megfelel!

Szemléltetve!
Gyári: [link]
GCam: [link]

(#293) gcsikos


gcsikos
tag


Ma éjjel ezt küldte a Telenor. Volte!

[ Szerkesztve ]

(#294) kokokka válasza Dimond G (#292) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem kettő is van fent, nagyon jó képeket csinálnak, de vannak helyzetek, amikor a gyári jobb. Sőt! Legtöbbször jobb.

(#295) Dimond G válasza kokokka (#294) üzenetére


Dimond G
senior tag

Én is így vagyok ezzel, de jó hogy ez is van! :DD

(#296) r0by


r0by
addikt

(#297) Tuomas válasza r0by (#296) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát akkor kapják össze magukat, mert már május van, és az utolsó biztonsági frissítés az bizony januári. :DDD
Ez így lesz féléves, nem negyedéves.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#298) Dimond G válasza Tuomas (#297) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem bolgár rom van felrakva, pedig magyar forgalmazótól vettem (Smart Shop) magyar garanciával!
Nekem 2020. március 1. a legfrissebb!
Persze jogos az érvelés!

(#299) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Tud valaki olyan app-ot, amivel lehet monitorozni az akkutevékenységet? Mi mennyit fogyaszt és fut-e a háttérben.
A71-nél ez a rész elég szegényes!
Köszönöm!

(#300) bbattila92


bbattila92
csendes tag

Tegnap megérkezett Ebony és Ivory (hosszas európai zötykölődés és különböző futárcégek közreműködésével).
Rendkívül pofás készülékek, a kijelző gyönyörű, a kamerák rendben vannak, bár csak este és idebent tudtam kipróbálni őket. Kihangosítva is egész kellemesen szólnak. Az ujjlenyomat-olvasó beállítása nem volt zökkenőmentes, de már megbízhatóan működik mindkét készüléken (feleségemnek elsőre sikerült, nekem csak harmadjára barátkozott össze a hüvelykujjammal, de azóta jóban vannak nagyon).
Elég furcsa volt nekem váltani a nagyöreg Note 4-ről, megszoktam a szélesebb, "bumszli" kijelzőt és elsőre a One UI is szokatlan volt. Sokat nyomkodtam, töltöttem egyszer, kezdem belakni a készüléket. Furi hogy ennyire magas.
Úgy érzem magam mint egy időutazó aki 2014-ből '20-ba ugrott :D
Amúgy teljesen gyors készülék, azonnal reagál mindenre, megvan a modern feeling durván. Baromira tetszenek az Edge appok, a részletes testreszabhatóság, de a témák/AOD-ok igyenes kínálata nem passzol az ízlésemhez. Olyan, mintha minden szebb alkotást direkt fizetőssé tettek volna :D
Amúgy tudja valaki, hogy hol lehet pofásabb, modernebb kinézetű (és nagyfelbontású) óra és más "alap" widgeteket találni? A Play áruház olyan, mintha elfelejtették volna őket, esetleg a nagy részüket arab olajmágnások vagy tehetséges 12 éves gyerekek készítették volna (de még 2012-ben) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.