Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dimond G válasza vlesi69 (#200) üzenetére


Dimond G
senior tag

Szerintem nem jársz rosszul vele! De nem akarlak rábeszélni semmire!

(#202) wolfman72


wolfman72
csendes tag

Vezeték nélküli töltő adaptert lehet hozzá használni? Működik vele? Mert lehet venni hozzá. Ez érdekelne.

(#203) Dimond G válasza wolfman72 (#202) üzenetére


Dimond G
senior tag

Tudtommal nem támogat vezeték nélküli töltést!

(#204) kokokka válasza wolfman72 (#202) üzenetére


kokokka
őstag

Van rá megoldás, de a 25W-os gyorstöltés helyett csak 5W-al tudná tölteni. Cserébe full vezeték nélkül :)

(#205) Dimond G válasza kokokka (#204) üzenetére


Dimond G
senior tag

Konkrétabban?
Link? Leírás? Terméknév? ....

(#206) kokokka válasza Dimond G (#205) üzenetére


kokokka
őstag

Kiindulásnak :

[link]

Aztán keresgélj! Tele van vele az Ali.

(#207) Dimond G válasza kokokka (#206) üzenetére


Dimond G
senior tag

Ez nem is rossz! 7-10 ezer ft!

(#208) kokokka válasza Dimond G (#207) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, nem vészes az ára. Egyetlen dolog miatt gondolkozom rajta : onnantól vezeték nélküli lesz a töltése, ami viszont nincs mindenhol. Melóhelyen is csak falut tudnék használni, kocsiban is kábeles van. Ki-be húzkodni az adaptert meg macerás, ráadásul így meg is adja magát hamar szerintem, mert németül vastag a kabelezése. De még meglátom...

(#209) kokokka


kokokka
őstag

Megjött a telefon. Nagyon tetszik, bár még csak belaktam és próbálgatom. Valaki leírná, hogy lehet működésre bírni ezt az appot?

Edge Lighting fix for all apps

Felteszem, megadom neki az engedélyeket, de nem jelenik meg a rolóban és a beállításokban sincs. Én csinálok valamit rosszul?

(#210) Dimond G válasza kokokka (#209) üzenetére


Dimond G
senior tag

Talán ez segít! [link] vagy a hozzá hasonló videó!

(#211) kokokka válasza Dimond G (#210) üzenetére


kokokka
őstag

Megnéztem már ezt is, meg talán mindét ezen kívül. De nem megy. Ami működik az a True Edge. Nem értem...

(#212) vlesi69 válasza Dimond G (#201) üzenetére


vlesi69
senior tag

Most egy Mate 20-at használok, de még több telefon van a pakliba. Mellette van most egy Redmi Note 8 Pro abba van most a Digi kártya, aztán meglátom melyik mellet teszem le a voksot, ha most nem majd később biztos veszek egyet.

(#213) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Némi gondolkodás után úgy döntöttem, hogy meglepem a feleségemet egy ilyen készülékkel. A tesztet olvasgatva meggyőzőnek tűnik a telefon, ami miatt viszont biuonytalan vagyok, az a telefon iránti érdeklődés látszólagos hiánya. Értsd: a kommentek alacsony száma. Eddig még mindig rosszul jártam, ha nem “mainstream” készüléket vettem. Remélem ezúttal ez nem így lesz.

Akik használjátok, elégedettek vagytok vele?

A másik versenyző egy Xiaomi MI9 Lite lett volna (na az a topic pörög rendesen), de szolgáltatótól nem sokkal drágábban rendeltem meg a Samsungot, amiben végül is erősebb processzor és GPU van, nagyobb háttérrtár, és ha minden igaz, bugmentesebb rendszer, amit 2 évig biztosan rendszeresen frissíteni is fognak. A családban már van egy Samsung A5 2017, ami még mindig stabilan működik, és kapja a frissítéseket. Eközben a Xiaomi esetében ha jól láttam, a hibajavítások jelentős késésekkel érkeznek meg az európai ROM-okra.

Mi a véleményetek? Jó döntést hoztam ezek alapján? Van esetleg tapasztalatotok Xiaomi és Samsung telefonokkal is?

(#214) Dimond G válasza Stephan89 (#213) üzenetére


Dimond G
senior tag

Szia!
Jó döntés volt!
Xiaomi mi 9 lite, mi 9t,redmi note 8t. Mind volt nálam.
Samsungból az A70.
Mi 9 lite az A70-hez képest nem mai gyerek! :DD
Kisebb a teló de az aksija is! Méretben nagyobb az Mi 9 lite, de Gpu-ban is jobb az A71 és az hogy az A71-ben van sd kártya, számomra nagyon jó!
Kamera fronton is jobban teljesít az A71. Eddigi telóimat pont ezért adtam el!
Szerintem jó társa lesz 2 évig!

(#215) kokokka


kokokka
őstag

Minimum két évre veszem a telefonokat, és két nap után azt kell mondanom hogy ez is meglesz addig. Nagyon szép, nagyon jó, messze minden igényt kielégít. A kamerája is remek bár még nem nagyon tudtam szét tesztelni.A gCam már rajta van az az esti fotózásban megveri a gyárit de ezen nem is kell csodálkozni. Az OLED kijelzője pazar, az ujjlenyomat olvasó pedig tökéletesen működik. Tényleg csak ajánlani lehet ezt a telefont.

(#216) vamosip válasza Stephan89 (#213) üzenetére


vamosip
tag

Kevésbé pörög a topic? Ezt én is észrevettem. Talán ezt nem kell/lehet hackelgetni vagy egyszerűen nincs vele gond :)

Én Honor 8, Redmi Note 5 majd 1 év Mi 8 használat után választottam, azokkal sem volt baj, de egyrészt nem volt a szolgáltatómnál olyan "csúcsteló" 100e körüli áron, ami tetszett volna, aztán húgom A70-ének beállítása után mondtam, hogy ez nem is rossz, utoljára Galaxy Alphám volt.

Én maximálisan elégedett vagyok az A71-el, abszolút nem veszem észre a mindennapi használatban Mi 8 után, hogy kevesebb lenne valamiben. Na jó, az ujjlenyomat olvasó az nem százas, de túlélem.

Fotó résztől féltem, leszámítva, hogy itt nincs manuális beállítás, ami beltéren néha jól jött, teljesen jó képek születtek eddig.

(#217) vlesi69 válasza vamosip (#216) üzenetére


vlesi69
senior tag

Olvasom a Xiaomi fórumokat is, ott azért pörögnek jobban mert rengetegen belebabrálnak és sok a kérdés felelek ezzel kapcsolatban. A Mate 20 is hasonló, az sem pörgős. Ami jó az jó.

(#218) Morris


Morris
veterán

Hali.
Tudtok ajánlani fehér vagy átlátszó minőségi tokot?
A feleségemnek kellene!!

(#219) Dimond G válasza Morris (#218) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nillkin tokokra keress rá!

(#220) Morris válasza Dimond G (#219) üzenetére


Morris
veterán

Sajnos nem találtam fehéret. :(

(#221) Dimond G válasza Morris (#220) üzenetére


Dimond G
senior tag

Biztos van, csak keresni kell! Belföldi, vagy külföldi beszállítótól akarsz! Mennyiért max....
Google a barátod!
:D

(#222) Morris válasza Dimond G (#221) üzenetére


Morris
veterán

Az ár nem érdekes. Mindenképp belföldit kerestem, mert az hamar itt van.
Így maradt az átlátszó spigen liquid crystal.

(#223) Dimond G válasza Morris (#222) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem is ilyen van fent!
Egyelőre nekem is jó!
Hátlapnak én is jobban örültem volna, de ez van!
Bp-en vettem 2500 Ft-ért a Nyugati pályaudvar aluljárójában!
Nincs vele bajom, jól véd! A teló szép kékes színé is áttűnik rajta!

(#224) Morris válasza Dimond G (#223) üzenetére


Morris
veterán

Remélem nem fog elszíneződni mint az olcsóbb szilikon tokok.

(#225) Dimond G válasza Morris (#224) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem nem! Nem várom meg! :DDD :DD :D

(#226) vlesi69 válasza Morris (#218) üzenetére


vlesi69
senior tag

Meg figyelj arra is hogy a kamera sziget ne lógjon túl a tokon, hogy asztalra rakva ne billegjen, meg ami karcolódhat az fog is. Én az ultra vékony tokot szeretem, de a P20 Pronál vastagabb kellet. A Tokshop, és az Ecell nél szoktam tokokat venni, van választék ha hamar szeretnél tokot.

(#227) harry3


harry3
őstag

Csatlakozom hozzátok. Felüdülés ismét Samsungot használni a Xiaomi után. :)

(#228) Dimond G válasza harry3 (#227) üzenetére


Dimond G
senior tag

Na ezzel nem vagy egyedül! :C

(#229) vamosip válasza vlesi69 (#226) üzenetére


vamosip
tag

Nekem Nillkin Frosted Shield van, ez már alul/felül is véd (régebben nyitottabb volt) + nem lóg ki a kamera sziget sem.

(#230) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok,

Feleségemnek megérkezett az A71. Még nem sokat volt nála. :D

Azt olvastam, hogy a Google Camera és az Android Auto eleve rajta lesznek. Az Android Autot megtaláltam a Play Store-ban, elvileg telepítve van, mert frissíteni lehetett, de az appok között nincs. A Google Camera-t pedig sehol sem találom. :(

Még egy dolog. Az üzeneteknél van egy olyan beállítás, hogy chat. Ha jól értem, ez olyasmi mint ios-en az iMessage. Ti használtátok már? Csak Samsungok között működik, vagy más Androidos telefonra is lehet így üzenetet küldeni? A felhasználási feltételeknél mintha ehhez írta volna, hogy a Telekom felelős a szolgáltatásért. Szóval csak Telekomosoknak érhető el? Jelenleg még Telekomos sim van a telefonban, de hamarosan feleségem is jön a Vodafone-hoz, remélez azért erről a funkcióról nem kell lemondania.

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#231) kokokka válasza Stephan89 (#230) üzenetére


kokokka
őstag

gCam nincs rajta gyárilag. Nem tudom ezt hol olvastad, mert én még csak nem is hallottam ilyenről (nem is érteném, hogy kerülne rá gyárlag). Neked kell feltenned, de szerencsére nem kell mókolni vele.

(#232) Dimond G válasza Stephan89 (#230) üzenetére


Dimond G
senior tag

GCam gyárilak egy Samsung telefonban?
Fura is lenne! Nem beszélve arról, hogy a GCam nem 4 kamerás telefonra van! Ráadást eme portolt cucc tele van verziókkal! Persze 98%-a el sem indul az A71-en, főleg úgy, hogy minden porcikája működjen!
Elég sokat kipróbáltam és ezt tapasztaltam!
Egy Xiaomi telóra többet találsz mint Samsungra!

de ha nézelődnél GCam terén, akkor azt itt teheted meg: [link]

(#233) kokokka válasza Dimond G (#232) üzenetére


kokokka
őstag

Két működő verzió is van a telefonomon, bár még nem próbáltam végig rajta mindet. A fő dolgok biztosan hibátlanul mennek mindkettővel. Astro fotózás is van, bár az időbállításokat nem kezeli túl jól és a fotóknak sem ilyeneknek kéne lenniük szerintem. Mindenesetre a tök sötétben is készít látható képet, bár a zajt azt képzelhetitek. Este még nem próbáltam, lehet ma letesztelem. Igazából az eddigiek alapján arra jutottam, hogy a gCam szerintem szebb fotót készít alapbeállításal akkor, ha kevesebb a fény. Viszont az A71-nek igen jó a kamerája, így amíg nem lesz tényleg erre a telefonra (hibátlanul) optimalizált verzió, nem biztos, hogy érdemes vele foglalkozni.
A Samsung makrója felejtős, bár ha jók a fények egész tűrhetőeket lehet lőni vele : csak sajnos még így sem elsőre (pitypang).
Az utófókusz viszont nagyon jó :)


[ Szerkesztve ]

(#234) Stephan89 válasza kokokka (#231) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Nem olvastam sehol, max álmomban, sorry. :D Android Auto pedig úgy néz ki hogy fent van, de nincs külön ikonja úgy, mint pl. amikor egy a családban lévő Galaxy A5 2017-re tettem fel.

Gondolom működni fog amikor rádugom az autóra. Egyelőre nem tudom kipróbálni, mert az autóban hagyományos USB csati van, így átalakító kell, vagy másik kábel.

Még egy gyors kérdés. Szolgáltatónál kapok olyan üveget a kijelzőre, ami kompatibilis a beépített ujjlenyomatolvasóval? Vagy rendeljek inkább neten? Sajnos nem budapesti vagyok, így viszonylag korlátozottak a vásárlási lehetőségeim.

Köszönöm!

(#235) Dimond G válasza kokokka (#233) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nos én is sok Gcam verziót próbáltam már, de egyik sem volt jó maradéktalanul!
Rögtön elvéreztek azon, hogy a hdr+ -t bekapcsolva fotózol, majd vissza akarod nézni és nem tudod, mert órákba telik a HDR+ -os képet előkészítenie!
A gyári kamerán ráadást ez úgy van megoldva, hogy automatára is lehet állítani, így akkor használja, amikor a szoftver azt úgy érzi! Nekem a gyári kamera jobb! és nem csak ezen a téren! A Gcam nem használja az összes kamerát, szóval így nem lehet maradéktalanul használni és azt mondani, hogy a gyáritól jobb!

(#236) Dimond G válasza Stephan89 (#234) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nincs tok és üvegfólia vele!
Nekem egy más gyártótól származó üveg van rajta és nem fedi rendesen a kijelzőt! kb 1 milliméter itt-ott kisebb! De gyorsan kellett valami rá és ez volt!
Az ujjlenyomatolvasó tökéletesen működik ettől függetlenül!
Szolgáltatónál nem fogsz kapni üvegfóliát. Tokot is alig!
Szerintem nézz szét a neten!

(#237) r0by válasza Stephan89 (#234) üzenetére


r0by
addikt

Én Media Marktban tetettem fel Clear Plex fóliát màr 2 hónapja. 7000 pénz volt, de meg vagyok elégedve vele.

(#238) Dimond G válasza r0by (#237) üzenetére


Dimond G
senior tag

Jó drága a cucc!
Huawei Mate 10 pro-on volt rajta. Nem volt rossz, bár jó se!
De kinek a pap, kinek a papné! :DD

(#239) Csocsesz75 válasza Stephan89 (#234) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ha használsz más launchert (pl. Nova) akkor tudsz neki ikont csinálni.

(#240) Stephan89 válasza Csocsesz75 (#239) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszönöm! Annyira nem lényeges az ikon, ha működik az app nélküle is.

És köszönöm a tippeket az üveggel kapcsolatban is mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#241) kokokka válasza Dimond G (#235) üzenetére


kokokka
őstag

HDR+ ezeken jól működik. Bár tény, hogy várni kell rá egy picit, de koránt sem annyit mint a régebbi telefonjaimra portoltakkal. Egyébként nem csak a gyárin, ezen is automatán működik ha akarod. Ma voltunk kicsit sétálni a mezőn, de csak a gyárit használtam és bitang jó képek születtek. Mindenesetre fent hagyom mindkét gCam-et, de ha a gyári úgy teljesít este is mint most délután, akkor valóban nem sok értelme lesz azt használnom. Eddig nagyon elégedett vagyok a telefonnal e téren is. Az OLED-től kicsit tartok, de remélem nem lesz gond a beégéssel!

(#242) Dimond G válasza kokokka (#241) üzenetére


Dimond G
senior tag

Bitang jó képek bizony!
Jobbak mint az A70-en voltak!
Este módot nem nagyon használtam még de amiket csináltam vele, azok vállalható képek voltak!
Használom az AOD-ot és mozog a kép, idő, értesítés egyszerre, szóval nem kell tartanod a beégéstől!

(#243) FіkuszKukіsz válasza Stephan89 (#234) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az AA Android 10-be integralva van. Ha “offline” akarod a beallitasokat tekergetni rakd fel ezt

[link]

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#244) kokokka


kokokka
őstag

Meg is jött a kintről rendelt tok + 6db fólia. A tok passzol szépen, hibátlan, a kamerasziget nem lóg ki. A fóliából feltettem egyet, szépen felfekszik a kijelzőre. Kicsit ugyan elmentem vele oldalra, de még így is jó lesz egy jó darabig. Ez mondjuk az én hibám volt :) Most berendeltem egy szett fóliát a kameraszigetre is, biztos ami biztos alapon. Megvédem amennyire lehet, mert úgy érzem, még sokáig jóbarátok leszünk én meg az A71 :D

(#245) Dimond G


Dimond G
senior tag

[kép]
Sziasztok!
Jött frissítés! Márciusi biztonsági csomaggal!
Kérdésem az lenne, hogy telepítette-e valaki?
Az A70 android 10-es frissítési brutális baki miatt kérdem!
Minden oké ezzel a frissítéssel?

[ Szerkesztve ]

(#246) Tuomas válasza Dimond G (#245) üzenetére


Tuomas
addikt

Milyen szolgáltató? Telekomosra még semmi.

We were here

(#247) Dimond G válasza Tuomas (#246) üzenetére


Dimond G
senior tag

Független! Jogos!
Lemaradt!

(#248) Tuomas válasza Dimond G (#247) üzenetére


Tuomas
addikt

A méretét elnézve nem csak biztonsági frissítés lesz benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#249) kokokka válasza Dimond G (#245) üzenetére


kokokka
őstag

Ha jól emlékszem : az A70-et kétféle processzorral gyártották. Az a frissítés azért lett elcseszve, mert egy processzorra készült firmware-t küldek rá mindkét típusra. Ez itt elvileg nem lehetséges.

(#250) Dimond G válasza Tuomas (#248) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nem bizony!
- készülék stabilitásának növelése és hibajavítások.
- Új és/vagy bővített funkciók.
- Teljesítmény további növelése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.