Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) C$abi


C$abi
aktív tag

Csodaszép ez a telefon, de tényleg. Az a fémkeret és az a billentyűzet! Álomszép! Csak gondolom ennek is olyan horror ára lesz majd, mint a Q10-nek vagy mint a Passportnak. :(

[ Szerkesztve ]

(#2) macskea válasza C$abi (#1) üzenetére


macskea
őstag

A Passport nem horror, annyin nyitott, mint a többi gyártó csúcsmodellje szokott. A Q10 viszont tényleg elég "érdekes" árat kapott az elején. Most sem mondanám best buy-nak. Szerintem a Classic nem lesz annyira szörnyű, az utóbbi készülékek árazása egyre jobban közelíti a realitás talaját. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#3) Paul119


Paul119
addikt

Piszok szep telefon :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#4) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Gyönyörű ez a telefon és ha lenne rá hivatalos Spotify kliens, lehet, lecserélném rá a Nexus 5-öt. Egyébként Amerikában (nettó) 449 dollár, Angliában bruttó 349 font, Franciaországban pedig bruttó 429 euró, ami durván 130-135 ezer forintos árat jelent szállítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5) macskea válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


macskea
őstag

Az androidos nem megy rajta? Vannak olyan progik, amikről csak onnan tudom, hogy nem natív, hogy nem a BlackBerry World pittyeg, hogy van egy frissítés, hanem mondjuk az Amazon Appstore.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#6) Luck Dragon válasza C$abi (#1) üzenetére

Ebben biztosak lehetünk, de a tény az tény valóban szép. :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) C$abi válasza macskea (#2) üzenetére


C$abi
aktív tag

Szerintem az újabbaknak sincs jobb ára, mert ez a Classic is 135k ÁFA nélkül, miközben ér max. 100 ezer Ft-ot. Ott a Z3 is, ami megint drágább, mint amennyit ér, mert az egész cucc ér kb. 50k-t, és 70k-ért árulják. Mellesleg ha itthon kijönne a BB egy QWERTY-s mobillal, kb. 60k-ért prepaidben, azzal letarolná a piacot, mert a tiniknek meg sokaknak még mindig tetszik a BB, csak drága nekik, és ha az kijönne azzal, akkor valószínűleg meg is fogják venni.

(#8) Tomi_Ohl válasza C$abi (#7) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

"tiniknek még mindig tetszik a BB"
Szerintem a tiniknek épphogy a tepsik kellenek.

Jó lesz ez, aki tényleg sokat ír a telefonján annak megváltás :)
Apám se volt hajlandó elfogadni semmilyen telefont, csak olyat, amin van hardveres billentyűzet, így lett neki Q5 :)
És azt ne felejtsük el, hogy a BB10 talán a legstabilabb mobilos oprendszer

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#9) macskea válasza C$abi (#7) üzenetére


macskea
őstag

Nézd meg, hogy hol volt a Q10 meg a Z10 a valóságtól, meg mondjuk hol van most a Z3 (európai) meg mondjuk a Passport. Még mindig lehet olyanról beszélni, hogy BlackBerry felár, de már jóval kevesebb.

A második felvetésre meg ott a Q5, négy színben lehet kapni, lassan már 50e alá is beesik az ára. Csakhogy szolgáltatóknál gyakorlatilag fellelhetetlen, és a tinik is inkább vágynak valami phabletre, mert jelenleg arra meg a trend, és az a korosztály szigorúan úgy akar egyéniség lenni, hogy ugyan akkor trendi is. ;]

(#8) Tomi_Ohl: a piacvezető rendszerhez képest mindenképpen. De én mondjuk a WP-re és az iOS-re sem hallok sok panaszt. Mondjuk az szerintem nagy szó, hogy még egy év alatt semmilyen olyan anomáliát nem tapasztaltam, ami miatt ideiglenesen is használhatatlan lett volna a telefon. :R

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#10) margithid válasza C$abi (#7) üzenetére


margithid
veterán

BB Q5 60k alat van:)

(#11) Garada


Garada
őstag

Valóban szép telefon, de mindennapi használatra már nem tudnám elképzelni magamnak.

(#12) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Szívesen kipróbálnám ezt a Blekit. :K

(#13) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Szerintem is a leg jobb rendszer. Nem azért írom mert fan lennék, de valóban brutál jó.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#14) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ez lesz a következő mobilom, igen mobil, ez még méretileg az. :K :C Amint kapható lesz már rendelem is. ;)

Már tegnap is néztem ezt a videót, meg szerencsére van fent jó pár, van egész hosszú is. :K QWERTY mániás vagyok, a 9900-óta nem találom a helyem, az még kicsi volt, és a BIS miatt problémás is, de állítom máig az egyik legszebb készülék, ez is méltó utód, nagyon szép, de persze nem csak e miatt kell. Nem csúcs hardver? Nem izgat túlságosan 2500 mAh-s akku biztató egy ekkora kijelzőhöz, igaz nem cserélhető sajna.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) sasa134 válasza Cyberpunk (#14) üzenetére


sasa134
addikt

Ha van németorszàgi, angliai ismerősöd már rendelheted is hivatalos BlackBerry shopban, dec 17 után meg küldik is kifele

Avanti Roma

(#16) Cyberpunk válasza sasa134 (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sajnos nincs, lehet várnunk kell januárig. :(((

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) kbyte1024 válasza Cyberpunk (#16) üzenetére


kbyte1024
addikt

Már ideje lesz hogy Csatlakozz;) az alma után szeder? Kész gyümikosàr:)

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) margithid válasza Cyberpunk (#14) üzenetére


margithid
veterán

Azért azzal vitatkoznék, hogy ez még méretileg mobil. Szerintem a Q10/Q5 is a határon mozog, ez meg jóval testesebb. De erre halad a világ, a bb-nek is lépést kell tartania. Akkuval szerintem nem lesz gond, ugyanaz a hardver mint Q10ben, felbontás, proci, Ram megegyezik.

(#19) Cyberpunk válasza margithid (#18) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Passport-hoz képest kompakt, de igaz Q10-hez meg nagy, de pont jó lesz, Q10 kicsi nekem még kijelző ügyileg. :D Ezért is maradt az ki.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) turbulencia8 válasza Cyberpunk (#19) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ennek nem pont akkora a kijelzoje, mint a Q10-nek?

(#21) Cyberpunk válasza turbulencia8 (#20) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem ennek kicsit nagyobb lesz 0,5"-el, pont annyival, amennyi kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) Gzolo válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Gzolo
senior tag

Az Androidos kliens megy a rendszeren.

(#23) karl_fischer válasza Tomi_Ohl (#8) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Ne felejtsük el, hogy a tinik rengeteget csetelnek.

(#24) hue2000


hue2000
tag

Gyere csak pezsgő gyere

Az élet mindig drága

(#25) macskea válasza margithid (#18) üzenetére


macskea
őstag

Van benne igazság, szerintem is nagy lesz ez már. Akkor inkább Passport, az leginkább csak szélesebb, azt hiszem az a kevésbé fájdalmas méret, és cserébe mindenben többet kapsz (többért). De azt valahogy ki kellene először bérelni egy hónapra, hogy tényleg milyen egy ekkora telefonnal mászkálni. Nekem mindig zsebben lenne, és vannak kétségeim. Már a Q5-öt is rendszerint kiveszem a zsebből, ha le kell ülnőm, és megtehetem (nem kocsmában vagyok :D).

(#21) Cyberpunk: csak 0.4" az a 0.5". 3.1"-ről léptek 3.5"-re, nem?! :?

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#26) turbulencia8 válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ugy mar valoban egesz jo a cucc, en sokaig azt hittem, hogy csak a hivaskezelo gombokkal noveltek a telot.

(#27) Cyberpunk válasza macskea (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kerekítettem. :)

Passport? Nem egy zsebbarát készülék. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28) ArthurMiller válasza Cyberpunk (#27) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

A note 3 kilógott a zsebemből, a passport nem :)

(#29) Crafter32


Crafter32
őstag

Már rendelném, de még nem lehet.

(#30) wortz


wortz
tag

Ha valaki szereti a QWERTY-t, annak ez egy iszonyat jó teló. A BB OS10-ben meg nem hiszem, hogy bárki is csalódna. Hiánypótló cucc.

(#31) C$abi válasza Tomi_Ohl (#8) üzenetére


C$abi
aktív tag

Lehet, hogy nekem van furcsa ismeretségi köröm, de sokan épp egy Q10-re ácsingóznak, pár embernek pedig az is van, vagy egy régebbi Bold vagy Curve. Mellesleg nem csak phablet van a világon, mert még első látásra az Xperia Z is téglának számított a sok Galaxy Mini meg Ace között. Persze akinek phabletje van, az persze le is sz@rozza, hogy hogyan lehet ezt használni, meghogy ezen nincs is semmilyen játék, stb, mert az multimédia-centernek használja a telefonját, nem pedig telefonálásra meg értelmesebb dolgokra. Szóval még mindig van igény a QWERTY-re, és nem is csak a felnőtteknél, hanem az SNS-ező tinédzsereknél is.

(#32) Cyberpunk válasza ArthurMiller (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja mert az más méretekkel rendelkezik, de ez széles. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt hinné az ember hogy tanultak abból, ami miatt (majdnem) csődbe mentek, de úgy néz ki hogy nem igazán. A telefonokhoz értenek, de az árazáshoz egyáltalán nem. Most nekik piacot, ismertséget és mondhatni újra nevet kellene szerezniük és a horror árcédulák ebben nagyon nem segítenek. A telefonjaik és az OS is tetszik nekem, de nem jósolok sok jót nekik üzletileg. Hamar a csőd szélére kerülhetnek megint, ha így bénáznak.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) Cyberpunk válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Khm valószínűleg lemaradtál egy kicsit, mert külföldi kezdő árak egyáltalán nem túl drágák, már persze mihez mérünk, hogy drága, vagy kinek mi az. :)

Amúgy uncsi már ez a vészmadárkodás, minden egyes topicban ez megy állandóan. annyiszor megénekelték már a Blackberry halálát, hogy annak már se szeri se száma. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) Tigerclaw válasza Cyberpunk (#34) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"...annyiszor megénekelték már a Blackberry halálát,..." és be is következett, miközben a rajongótábor az utolsó pillanatig az ellenkezőjét hitte. Most kaptak egy második esélyt és nem úgy tűnik, hogy sokat változtattak volna a stratégiájukon. (ráadásul most az olcsó kínai gyártással tényleg lenne mozgásterük az árat tekintve)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) eventus válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


eventus
veterán

Igen, bekövetkezett és minden BB megsemmisítette magát..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#37) Cyberpunk válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mennyiért kéne adniuk szerinted?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Gyerekek, nem ide tartozik, de Passport teszt mikor lesz végre?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Tiniálom: Nem tudom... Angol srác ismerős lakó, aki most felénk lakik, azt mondja, hogy a legfaszább mobil szövegelni a Bleki.
Szomszédban bérelt lakást tavaly két arab srác. Nekik 9900 volt. Érdekesek voltak. :D Cigi a szájban, ültek és kattogtak a mobilok. :D
Múltkor meg megyek a Ménesi úton, külföldi lányok és három arab szajszi: Q10 mindenkinél. :D
Egyik kedves ismerősöm meg kizárólag BBM-en tartja a kapcsolatot minden partnerével. Tárgyalásokon is alig van másnál idegen telefon.
Ez csak nálunk van ennyire eldugva...

Mellesleg a Passport forradalmi és izgalmas, de a Klasszikból szerintem több fog elkelni, mert ez áll közel a régi mobilokat leváltani készülő emberek elgondolásához.
A Passport eladásai az igen "alultervezett" gyártás miatt akadoztak. Merem remélni, hogy a Blackberry most már raktárra gyárt egy hónapja ezekből, hogy legyen!

Eventusz: :DDD :DDD :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#40) eventus válasza MittuDomain_ (#38) üzenetére


eventus
veterán

Alaposan tanulmányozzák a MA TV után... ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#41) C$abi válasza Polarstar (#39) üzenetére


C$abi
aktív tag

Na tessék erről beszéltem...
Nem lehet leáltalánosítani azzal, hogy tinédzser=phablet user.

(#42) mrlujoak


mrlujoak
veterán

" illetve visszatérve az alapokhoz a teljes QWERTY gombsorral szerelt telefonokat részesítenék előnyben. "

Erről van szó!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#43) Gara68 válasza Polarstar (#39) üzenetére


Gara68
tag

Qwerty billentyűs telom eddig csak egy HTC Kaiser és egy Nokia N900 volt, de azok egy másik kategória a BlackBerryhez képest. Mindig is idegenkedtem a qwerty-től és csak a rendszerük miatt vettem meg anno a fenti két telót. BlackBerry pont ezért nálam szóba se jöhetett. Csak az "odanyulos" tapi telfonok voltak, mint a nagy többségnek. Ezért lett z10 és z30 is a BB OS10 megismerésére és nem a Q sorozat. Viszont a jelenlegi Passportom egy pálfordulás nálam. Legtöbbet bbm-en csevegek és mellette jó pár e-mail. Valami álom a qwerty-n írni a virtuális billentyűzet után. :)
(#27) Cyberpunk: Passport vs. nadrágzseb? Csak szélesebb, de simán le lehet ülni vele. Már az 5" telefonok is feltűnőbben látszódnak a zsebben, mint ahogy ez is, de semmi extra. :)

[ Szerkesztve ]

Evolucio: symbian -> android -> maemo -> wp -> BlackBerry Z10 ->BlackBerry Z30 -> BlackBerry Passport (BlackBestia)-> Huawei P9 Plus -> Huawei Mate10 Pro -> Huawei Mate20 Pro -> Samsung Galaxy S10+ -> Huawei P30 Pro -> iPhone 11 Pro 

(#44) Polarstar válasza Gara68 (#43) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Passport kellemes, nagy, jól használható. Pont emiatt van most jópár eladó mobil - mert egy kézzel nem lehet használni.
Klasszik: egy kézzel is kiválóan használható kategória lesz és marad is!
Erre utazok én is, de előtte Q lesz, mert abból elegem van, hogy a Z-t állandóan tankolni kell naponta. :(( Pardon! Nap közben! :(((

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#45) margithid válasza Polarstar (#44) üzenetére


margithid
veterán

Hát igen, ott bizony nagyon alultervezték az aksit.
Q5ben viszont fenomenális, reggel elvettem a töltőtől 4 órát vonatoztam oda vissza, közben szinte folyamatosan olvastam a telón és estére olyan 15% körül volt a készülék.
Amúgy kiváncsi leszek a passport üzemidejére, van egy érzésem, hogy hiába a nagy aksi, azért a felbontás le fogja szívni az aksit ha használja az ember, éppen úgy mint egy Q10nél.

[ Szerkesztve ]

(#46) pingwin011 válasza C$abi (#7) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Még jó, hogy a cikk is említi, hogy továbbra is üzleti szférában gondolkoznak, nem a tiniket próbálják lenyűgözni az áraikkal...

(#47) eventus válasza pingwin011 (#46) üzenetére


eventus
veterán

Így kell tekinteni rá. Ez nem különcködés, hanem speciális eszközt gyártanak, speciális igényekhez.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#48) TRIvidore


TRIvidore
tag

Az irány jó, bàr làtszana ez az eladàsokon is. :(

Never say no to...@##%%£...Panda

(#49) knyitogato


knyitogato
őstag

Boldogan használnám céges telefonként. Gyönyörű, elegáns, praktikus, gyors.

(#50) kbyte1024 válasza Gara68 (#43) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ki ez a Gara??:) honnan jött? :D Z10,meg Z30? most meg Passport??? a búrkiflim meg a padláson?:)) na menj dolgozni :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.