Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Raysen623 válasza jacint78 (#134) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez a válaszod is netto baromság...

1. Halvány fogalmad sincs a korábbi driver minőségéről, mivel nincs ATI VGA-d.
2. Én nem látok be semmit, és nem is írtam ilyet, ezt is csak te találtad ki megint.
3. Az én lelkivilágomat túl sok minden nem tudja megrendíteni, különösképpen Te nem. Egyébként meg mit foglalkozol vele? :F
4. A fanatizmus féle állításod is elbukik, mivel az én kártyám már 4+ éves és nem jó hozzá ez az új driver. Így nem érint egyesek problémája, akik valószínűleg rosszul telepítették fel és emiatt jönnek a problémák. De ugye ez is az AMD hibája és szar az egész. AMD-ről sok nyílvánvaló dolgot lehet elmondani, de ez véleményem szerint nem az. Ennyi erővel én is leírhatnám mint ex-NV kártya tulajdonos, hogy hulladékok voltak a drivereik. Annak is annyi értelme lenne, mint amit te csinálsz itt: SEMMI. Vitát részemről ezzel lezártam.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#152) bossvico válasza cskamacska (#126) üzenetére


bossvico
senior tag

Ez kurv@ jó, éppen vasárnap nézegettem az ebayen másik kártya után, gondoltam leváltom a HD4850-et már, mert nincs rá win10 alá driver. Felcsusszantam az Amd oldalára kikerestem, hogy melyikhez van még, és látom a HD 5000-től felfelé oké. Vissza ebay-re találok is egy fasza 5870-et, 36,6€ ért megnyerem a licitet, hétfőn feladta a fickó, kedden meg törlik a driver updatét. Hát ez megint jól sikerült. :W

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#153) jacint78 válasza Raysen623 (#151) üzenetére


jacint78
addikt

Márr ott bukik a dolog, hogy egy drivert nem lehet rosszul feltelepíteni normális esetben. Az, hogy az AMD-nek még értelmes telepítőre sem futja pláne gáz. Van ATI VGA-m egy Herkules 9800pro személyében, tudod a maiak már AMD-k. :DD Ja és attól, hogy nem használom (nem vagyok mazochista) még látok AMD kártyákat ám, akár többet is, mint amennyit te életedben összesen látni fogsz. De igen, zárjuk le.

type your text here..

(#154) PuMbA válasza bossvico (#152) üzenetére


PuMbA
titán

Hát igen, egy ösrégi kártyát, lecserélni egy majdnem ugyanolyan régire nem valami jó ölet :) Minimum DX12-eset lett volna érdemes venni a Win10 miatt, mert a DX11-et már eresztik le a sírba :)

[ Szerkesztve ]

(#155) MongolZ válasza jacint78 (#153) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem kell a mese.
Ezt a sz*r szöveget nyomjad valamelyik dühöngő topikban.

"Az, hogy az AMD-nek még értelmes telepítőre sem futja pláne gáz."

Íme, magasröptű eszmefuttatásod legékesebb ékköve.

(#156) bossvico válasza PuMbA (#154) üzenetére


bossvico
senior tag

Nem akartam rá sokat költeni, meg javarészt még evvel is elvoltam, de azért ez is előrelépés lesz :DDD .
Amúgy lassan az egész konfigomat le kéne cserélni, szal csak egy kis fejlesztésnek volt értelme. Persze az alaplap elbírna még 4 magos procit, de a ddr2 miatt ebbe már nem sok értelme van mást rakni.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#157) jacint78 válasza MongolZ (#155) üzenetére


jacint78
addikt

Ha ez akkora baromság akkor miért van az, hogy a ccleaner meg minden szar kell ahhoz, hogy feltelepüljön egy driver és felül tudja írni a régebbi fileokat? :DDD Még a creative drivereivel sincs annyi kínlódás, mint az AMD driverekkel. :DDD

type your text here..

(#158) Abu85 válasza LamerGyuri (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A víruskeresőt a driverfrissítésnél ki kell kapcsolni mindig, mert több heurisztikus kereső is fenyegetőnek értékelheti, amit ezek a programok és telepítők csinálnak a gép ellenőrzésekor. Rosszabb esetben megakadályozzák, hogy a meghajtó egyes fájljai települjenek. Ezekben természetesen nincs vírus, meg lehet bízni bennük, ha a gyártó oldaláról jön le.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#159) Abu85 válasza jacint78 (#157) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajnos a probléma gyökerét a 3rd party toolok jelentik. Valójában nem kellenek. Sőt, nem szabad ezeket használni. Az Install Managernek vannak meg csak azok az információk, hogy miket lehet törölni és miket nem. Ez az egésznek a titka. Csak az Install Managert kell használni és sose lesz gond a telepítésből. A Ccleaner és Driver Cleaner csak letöröl olyan Windows által létrehozott bejegyzéseket, amelyek hiányában az Install Manager nem biztos, hogy tudni fogja, hogy mit kell telepíteni. Ott van alternatívának az AMD saját Clean-Up csomagja, amelyet már lehet használni. Igaz problémáznak rajta, hogy meghagy bizonyos bejegyzéseket, de azokat a Windows hozta létre a telepítéskor! A Ccleaner és Driver Cleaner csípőből törli ezeket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#160) jacint78 válasza Abu85 (#159) üzenetére


jacint78
addikt

Az a gond, hogy amikor telepítek egy AMD drivert, úgy, hogy előtte fent volt valami régi, akkor első újraindítás után 640x480-at kapok és 8 bit színt, amjd megint telepítem ugyanazt a drivert és akkor jó, de ilyenkor szívás van, mert a telepítő nem fér el a 640x480-ban és lehet tabozni, kínlódni..

type your text here..

(#161) MongolZ válasza jacint78 (#157) üzenetére


MongolZ
addikt

Radeon 7500 óta használok ATI/AMD kártyákat, mindig fogtam magam és rátelepítettem az előzőre a friss drivert és soha nem volt belőle problémám. Még a régit sem töröltem le. Nem kell az idióta meséd. Hülyíts ezzel másokat.

(#160) jacint78: Azt sem tudod, hogy miről beszélsz... 8 bit... nem inkább monokróm és 400x300? Ha nem értesz hozzá, az nem az AMD/nV hibája.

[ Szerkesztve ]

(#162) Viktor77 válasza cskamacska (#126) üzenetére


Viktor77
titán

Eszerint egy bétát azért még kapunk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#163) jacint78 válasza MongolZ (#161) üzenetére


jacint78
addikt

Mert a régi driver egyes filejai talán stimmelnek az újabbal, de, ha sokkal régebbi driverrel teszed meg ugyanezt, akkor már előfordul, persze nem mindíg. Belátható, hogy neked van egy példád, de én mások gépeivel szoktam kínlódni, szerintem több rálátásom van a dologra. Semmiféle meséről nincs szó, csak gondold végig, hogy egy saját példa alapján jogos-e ítélkezni.. Beszélj normálisan én is ezt teszem!

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#164) ttt1


ttt1
őstag

7870-es mellé melyiket kell "felrakni"? 7500-7700-at látom mást nem ...

[ Szerkesztve ]

(#165) SylverR válasza jacint78 (#134) üzenetére


SylverR
senior tag

Tudod mi az igazi fanatizmus?
Hogy ide jössz csámcsogni. Egyes-egyedül a 970-es GF mizériánál vettem rá magam, hogy beírjak egy nV topikban, amit amúgy ugyanúgy szoktam olvasni, csak nem pofázok be alá. Annál az egynél megtettem, de utána már bántam. Rajtad ez a bánás nem látszik, és újra és újra elköveted. Na ez, a vérfanatizmus barátom.

Mellesleg megismétlem neked: én a magam részéről NEM hiszek a fórumról senkinek. Ezt neked, és másoknak is szívélyesen ajánlom. A személyes tapasztalat többet ér. Ami alapján AMD driverrel eddig még konkrétan nem volt bajom. :R

@(#166) MongolZ:
Jaaaaj, a Riva TNT, meg az egyik napról a másikra drivert elfelejtő bug. Ott döntöttem el kb, hogy még az S3 is jobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#166) MongolZ válasza jacint78 (#163) üzenetére


MongolZ
addikt

Szerintem meg semmilyen rálátásod nincs a dologra, csak próbálod osztani az észt. Attól, hogy életedben találkoztál néhány számítógéppel, amelyet a tulajaik összebarmoltak, nem jelenti azt, hogy sz*r a driver, vagy a telepítője.

Legutoljára driver problémám TNT2-vel volt. Lehet, hogy én csinálom rosszul?

"Mert a régi driver egyes filejai talán stimmelnek az újabbal, de, ha sokkal régebbi driverrel teszed meg ugyanezt, akkor már előfordul, persze nem mindíg."

No comment...

[ Szerkesztve ]

(#167) jacint78 válasza SylverR (#165) üzenetére


jacint78
addikt

Nyugodtan hagyd figyelmen kívül a kommentjeimet.

MongolZ

Gőzöd sincs arról, hogy mennyire ismerem a számítógépek lelkivilágát, főleg ami a hardvert illeti.. Ha nem tudsz mást írni, csak ugyanezt a fröcsögést akkor hanyagold kérlek.. :W

type your text here..

(#168) Shing válasza jacint78 (#157) üzenetére


Shing
őstag

Épp ez az, hogy nem kell minden szart lefuttatni. Tegnap teszteltem drivereket a következő telepítési sorrendben: 15.7.1->13.12->14.12->Crimson beta. Semmi gondom nem lett belőle. Csak gyári uninstall-t és telepítést használtam.

(#169) jacint78 válasza Shing (#168) üzenetére


jacint78
addikt

Ehiszem, nálam sincs mindg így. Valamikor simán megy, valamikor megőrül. Valakinek nincs gond az új driverrel, valaki 20 sorban ír panaszt rá, ez a hektikusság az amiatt kialakulnak a viták. Abból látszik, hogy némelyek vak fanatikusok, hogy agresszíven, érveket mellózve kvázi lehülyéznek, más véleményét egyszerűen nem képesek elfogadni (ez nem neked szólt mielőtt félreértés lenne, te értelmesen példával írtad le mindezt).
Amúgy én sosem használom az ilyesmiket (ccleaner stb.) AMD drivereknél a dupla telepítéses megoldást hazsználom, ha gond van. :)

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#170) MongolZ válasza jacint78 (#167) üzenetére


MongolZ
addikt

Az a néhány mondat, amit ideböffentettél, tökéletesen rávilágít arra, hogy mennyire "ismered" a hardverek lelkivilágát.

(#169) jacint78: Az miért fanatikusság, hogy legutolsó VGA driver problémám idestova 15 éve volt? Érdekes módon azóta se nV, se ATI/AMD. Ez fanatikusság?
Nevetséges vagy.

[ Szerkesztve ]

(#171) imibogyo válasza jacint78 (#163) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, csak tudod a saját tapasztalat sem mérvadó. Nem, a tiéd sem, az enyém sem, meg senkié sem, maximum egy olyan cég tudna olyan "MEGBÍZHATÓ" (?, kérdés mennyiért lehet megvenni a megbízhatóságát) véleményt adni, akinek a kezei között százával, ezrével mennek át a kártyák és helyes módszerekkel mindet teszteli, részrehajlás nélkül, majd egy nagy összefoglaló statisztikát publikálna.....

Mert akkor én is leírhatnám, hogy 14-15 éve foglalkozom aktívan gépekkel, ez alatt az idő alatt nagyságrendileg 50 saját videókártyám volt (nagyságrendileg 50-50%-ban ATI/AMD és NV, meg persze volt egy két Matrox, Intel, S3 stb. elhajlásom is), a másoknak épített gépekről nem is beszélve, mégsem volt annyi AMD-s (főleg driver!!!) problémám, mint itt az első 10 hozzászólónak összesen... De ugyanez igaz NV oldalról is. Mind a két oldalról belefutottam hibákba (természetes), de egyik oldaról sem kirívóan többe, vagy komolyabba, mint a másiknál és legtöbbször HW fault volt és nem driver.

Na most akkor ez segít eldönteni a vitát? - NEM
Akkor most már örülni fog az aki mégis szív valamelyik kártyával? - NEM
Lehet ez alapján általános tanácsokat osztogatni? - NEM

Szóval ez a ki mit tapasztal dolog (még nagyobb tapasztalati alapra támaszkodva is), csak adott gépekre és adott környezetekre értelmezhető. Ahogy van aki a 6870-ét is nagy megelégedéssel használta és volt aki annyit szívott vele több gyártó termékén át mert nem akarta feladni (ez lennék én), mint a torkos borz. De ugyanezt átültethetjük a GTX 580-680-as szívásaimra is (6 darab kártya az évek alatt, bár ezek közül csak kettő saját), miközben másnak meg ezek a kártyák jöttek be nagyon és semmi bajuk nem volt vele. És ráadásként mind a két gyártótól voltak előtte és utána is hibátlan kártyáim (pláne drivereim), szóval megint csak nem ér semmit az egész...

Ezért utálom kimondhatatlanul ezt a "zöld", meg "piros" dobálózást (nem neked szól, csak úgy általánosságban), mert konkrétan baromság. Nyugodtan keressen rá bárki a "video card problem (vagy) error" keresőszóra tetszés szerint NV, vagy AMD szóval kiegészítve. Tízezrével lehet találni mind a két oldalról panaszkodókat..... ;)

Az a gond, hogy amikor telepítek egy AMD drivert, úgy, hogy előtte fent volt valami régi, akkor első újraindítás után 640x480-at kapok és 8 bit színt, amjd megint telepítem ugyanazt a drivert és akkor jó, de ilyenkor szívás van, mert a telepítő nem fér el a 640x480-ban és lehet tabozni, kínlódni..
Pontos gép és környezet? Mert én ilyet utoljára vagy 10 éve láttam egy S3-al, hogy törlés, majd újraindítás után átment olajfestménybe. :DDD Amúgy meg én például csak a sima "régi driver uninstall, majd új install" metódust szoktam használni (baromi ritkán) és még sincs ilyen gondom sem. Na ennyire megbízhatóak a saját tapasztalatok és ez független attól, hogy "hány gépet láttál"...

No Offense, csak leírtam ami a fejemben volt a hsz.-eid után. ;)

[ Szerkesztve ]

(#172) Abu85 válasza jacint78 (#160) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor valamit rosszul csinálsz, mert én havi szinten 3-4 drivert frissítek, és ilyen hibával egyszer sem találkoztam. Ha letörlöm a drivert, akkor visszavált a desktop 1024x768-ra. Bár először valóban csak 800x600-ra váltott, de akkor ezt megváltoztattam egy nagyobb felbontásra.
Általában azt szoktam mondani, hogy ha a PC-nél a driver telepítésénél problémák vannak, akkor érdemes konzolt venni. És ezt komolyan mondom. Tudom, hogy egyszerűsödött az egész, az elmúlt években, de nem mindenkinek való a PC. És ez nem bántás, egyszerűen van akinek túl bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#173) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Sokan nem fognak most szeretni. ;] Bár akinek nem inge.... Nekem még soha semmilyen problémám nem volt sem Nvidia sem AMD driverrel soha. Sem telepítés, sem használat szempontjából, pedig volt jónéhány kártyám már Nvidia részről meg AMD(ATI) részről.

Szerintem a gond ott leledzik az ilyen(...szar meg de gagyi ez a driver...) dologban hogy az esetek többségében szvsz user error-ról van szó. Ez a szomorú igazság. Én is felraktam ezt az új drivert de sem telepítési, sem működésbeli gondom nincs vele. Persze nem azt mondom hogy 100%-os a driver mert hát a driver készítő programozók is emberek. Soha nem lesz tökéletes egy driver sem.

u.i.: Én csak feltelepítettem és használom. :R

u.i: Ja és a fanyalgóknak üzemem, hogy tessék itt a lehetőség lehet jobb drivert írni. :P

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#174) jacint78 válasza imibogyo (#171) üzenetére


jacint78
addikt

Naggyából egyet is értek mindazzal amit leírtál. :R NV-vel is ugyanúgy kínlódtam én is, a klasszikus TDR hiba is megvolt GTX460-al, de részemről az jött ki, hogy a vörös oldalon több volt a probléma, de elfogadom a véleményedet. A gond csak az, hogy te vagy szinte az első aki értelmes módon reagál. :R

Pontos gép és környezet?

Hű az nagyon vegyes volt. :) Amúgy én saját gépnél a 9600-as radeonnál találkoztam ezzel utoljára és azt hittem, hogy vége is van ennek, de belefutottam újabban is, vér nem válik vízzé na. :)

Ja hoppá a műhelygépnél is előfordult ez egy HD2600XT-vel, de az sem mai darab már. :)

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#175) jacint78 válasza Abu85 (#172) üzenetére


jacint78
addikt

Ha letörlöm a drivert, akkor visszavált a desktop 1024x768-ra. Bár először valóban csak 800x600-ra váltott, de akkor ezt megváltoztattam egy nagyobb felbontásra.

Igen, normális esetben így kell lennie, de akkor jön a feketeleves amikor felrakom a drivert, látszólag minden rendben, újraindítom és a korábban említett 640x480 fogad. Ekkor megint elindítom a driver telepítést és akkor megy. Nem mindíg ilyen, de előfordul.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#178) Abu85 válasza jacint78 (#175) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor nem települt a driver, mert az AMD drivere nem támogat 8 bites megjelenítést már jó ideje. 24 bit a legkisebb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#179) jacint78 válasza Abu85 (#178) üzenetére


jacint78
addikt

Igen tudom, az okát nem tudod amúgy?

MongolZ

A topikban való személyeskedést szankcionálják. :DDD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#180) Dictator^


Dictator^
veterán

A Presetes keybinding elveszett?
A gammát ha kell a presetből egy billentyűparanccsal szoktam aktiválni.. ez úgy tűnik eltűnt, vagy csak én nem találom?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#181) Menthirist válasza Abu85 (#159) üzenetére


Menthirist
veterán

az amd saját toolja felhívja a figyelmet hogy minden amd-s cuccot törölni fog. ebből volt is gondom, nem vettem vérkomolyan, de amikor az usb drivert szedte le, és ennek köszönhetően a windows elfelejtette használni az egeret és a billentyűzetet, az fájt. Távoli asztal kapcsolattal kellett fellépnem egy másik gépről, hogy le tudjam szedni az átkozott drivert. Szóval köszi, maradok a DDU-nál.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#182) Abu85 válasza jacint78 (#179) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ccleaner, Driver Cleaner, satöbbi. Esetleg a virusírtó okoskodott. 99%-ban ezek az okok.

(#181) Menthirist: Nem kell a DDU. Az Install Manager elég. Az AMD azért csinálta ezt a toolt, hogy ha lehet, akkor ne DDU-t használj, mert náluk kimutatható problémákat okoz. Nem csak telepítésre vonatkozót, hanem játékra vonatkozót is. Nem tudja a meghajtó linkelni a profilokat a játékokhoz, mert a DDU eltávolította a bejegyzést, stb. És ettől hibásan fog futni a játék például.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#183) jacint78 válasza Abu85 (#182) üzenetére


jacint78
addikt

A többi gépen éppenséggel volt vírusírtó, viszont az enyémen tuti, hogy nem.

type your text here..

(#184) Menthirist válasza Abu85 (#182) üzenetére


Menthirist
veterán

Az install manager tegnap sajna 20-25 percig telepítette a crimson drivert fel, és kb 20 percig tartott az uninstall. Mondom ezt úgy hogy az elmúlt sok évben semmi problémám nem volt az amd driverekkel. Be is jelentettem hibának (és a fórumokat elnézve nem voltam egyedül a problémámmal)

a ddu után való driver telepítés során pedig ugyanúgy kutya kötelessége lenne megfelelően feltennie magát, mint egy szűz rendszer esetében. Szóval nem fogadom el hogy egy teljes törlés hibákat okozhat játékok esetére. És nem is tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#185) jani04


jani04
aktív tag

Eddig 5 embernek raktam fel és mindenki teljesítmény növekedésről számolt be.A különböző+ szolgáltatásokról nem tudok beszámolni mert ezek az emberek csak bekapcsolják a gépet és használják.Nem babrálnak a driverekkel. :)

(#186) Menthirist válasza jani04 (#185) üzenetére


Menthirist
veterán

ha nem okozna problémákat, én is fenntartanám, mert noha nagyon sokáig települ de felmegy, viszont star citizenben nem tapasztaltam sebességnövekedést, és fallout 4-ben pedig bugot okozott, amire a modderek hoztak egy megoldást egy dll megtartásával az előző driverből, de ez erős hackszagot áraszt. Mások Star Wars Battlefrontban futottak bele hibákba. Szóval én használnám szívesen, ha megfelelően működne, de sajna nálam problémákba fut.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#187) Viktor77


Viktor77
titán

Én is feltettem a bétát az adataimnál látható ősrégi HD6520G-re.

Catalyst Uninstall, csökkentett mód, DDU, új driver. Nem volt 5 perc az egész.
Teljesítménynövekedés itt ugye már nem igen lesz, de kipróbáltam.

Abu: ilyen régi kártyán már a ShaderCache sem elérhető? Nem találtam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#188) MongolZ válasza jani04 (#185) üzenetére


MongolZ
addikt

Elvileg teljesen reális, nem-Fiji kártyáknál ~5%, Fijinél 10-15% gyorsulás tapasztalható.

(#189) jani04 válasza Menthirist (#186) üzenetére


jani04
aktív tag

Biztos vannak benne hibák ha ennyien írjátok.Én magam nem tudom kipróbálni.Akiknek eddig felpakoltam csak jót mondtak.

(#190) Menthirist válasza jani04 (#189) üzenetére


Menthirist
veterán

megtettem amit lehetett, beírtam az amd fórumukra és bejelentettem bug reportba

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#191) xAcidx válasza Abu85 (#182) üzenetére


xAcidx
tag

Ja, és ha én egy teljesen szűz gépre telepítem a cuccot, akkor majd bugos lesz 1-2 játék, mert nekem nincs semmiféle profilom/bejegyzésem a gépen?
Teljesen logikus és nyilvánvalóan user error...

(#192) imibogyo válasza jacint78 (#174) üzenetére


imibogyo
veterán

A gond csak az, hogy te vagy szinte az első aki értelmes módon reagál.
Attól, hogy nem értek valamivel egyet, még nem kell elveszítem emberi mivoltomat. Volt amikor én is beleszaladtam persze mert nagyon dühös lettem, de alapvetően szerintem nem ez a normális és ma már fegyelmezem magam.

Ettől lesz egy fórum (szerintem) fórum, hogy ütköztetjük a véleményünket, aztán vagy sikerül konszenzusra jutni, vagy sem. Ha meg több hsz. alatt sem sikerül ez, vagy kezd eldurvulni a dolog, akkor hagyni kell az egészet a fenébe és el kell menni benyomni egy pudingot, vagy egy fagyit, vagy egyet az asszonynak. Bármelyik hasznosabb, mint a fórumon egymás torkának esni... ;] :P

(#193) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha a shadercache engedélyezve van, akkor magától eleve a vinyóra/ssd-re pakolja?

Amúgy kicsit az is zavaró, hogy hiába van egy kis kapcsoló a funkciókhoz, attól az egész gomb egy kapcsoló..

Véleményem szubjektív...

(#194) Eclips21 válasza Menthirist (#186) üzenetére


Eclips21
őstag

Nalam az elozo beta okozott textura bugokat, de annyira hogy neha jatszhatatlan volt. Ezzel elmult es nem vettem eszre mas hibat. Plusz bekacsoltam a shader cache es a fallout sokkal gyorsabban tolt be. Meg a minimum fps is nott :D igaz csak 1 fpsel :) de igy mar mindehol meg van a 25 (Remelem).

Hackeee: hat hova pakolna? A cikkben is benne van hogy oda teszi.

[ Szerkesztve ]

(#195) AtHoS válasza Menthirist (#184) üzenetére


AtHoS
nagyúr

AMD (de még ATI időszakra is igaz) driver eltávolítását követően nem kapsz "szűz" állapotot. Mindig hagy ott valamit, amire Abu85 szerint szüksége van a telepítőnek.

Bár ezt ugye sokan nem értjük, hogy mire is lehet szüksége, mikor "szűz" telepítéskor nem volt ott - mert ugye nem is lehetett - semmiféle "maradvány", mégis rendben települt első alkalommal is. Szóval emiatt kezdtek el használni egyes felhasználók 3rd party driver leszedőket, hogy "szűz" lappal indulhassanak.

A 8 bit 640x480 témához annyit fűznék, hogy jó 8-10 éve találkoztam ilyennel utoljára és az sem AMD kártyával volt...
A CCleaner emlegetését driver takarításhoz viszont nem is értem, mivel szvsz. nincs is benne ilyen funkció, bár sűrűn nem szoktam találkozni a programmal, de valahogy nem rémlik, hogy driver takarító modulja lenne

read-only mode on the forum

(#196) koviprog


koviprog
csendes tag

:Y hűhha na ez nem semmi egy driver mit okozott itt :) azért mikor még covox hangkártyákat építettem nem foglalkoztunk ilyenekkel, hanem valahogy mindig ment a PC Win 3.1 és DOS de jó is volt, most meg xanaxot kell nyelni whyskivel egy telepítés előtt :D megvárom mi lesz a vége mert a gép most tökéletesen megy. Azért ez a szájbalökött fejletlen VR világ is tönkretesz csak egyenlőre mindent. kitartás :C

since 2000 ;-) MICROSOFT Banner

(#197) farkas1


farkas1
tag

Tudja valaki, hogy az 5-6000-es kártyákhoz megjelent bétából lesz végleges változat is, vagy ez az utolsó kiadás?

(#198) Kolbi_30 válasza syler123 (#149) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Megnézném neked, de a 8-9 venti közül nem szürném ki :D

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#199) Lenry válasza Franklin (#150) üzenetére


Lenry
félisten

baszki, ez nekem sosem esett le :DDD
ma is tanultam valamit :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#200) Dictator^ válasza Lenry (#199) üzenetére


Dictator^
veterán

Apropó senkit nem zavar amúgy a hotkey (keybindek) eltűnése ?

Brutál.. ez nekem sem esett le eddig :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.